onboard - en to be translation catalogue (101 entries)

en: Duplicate key_id '{}' found in color scheme file. Key_ids must occur only once.
be: Дубляваны key_id '{}' быў знойдзены ў файле каляровай схемы. Key_id'ы павінны сустракацца толькі адзін раз.

en: Migrating user directory '{}' to '{}'.
be: Перамяшчэнне тэчкі карыстальніка '{}' да '{}'.

en: Loading theme from '{}'
be: Загрузка тэмы з '{}'

en: Unable to read theme '{}'
be: Не атрымоўваецца прачытаць тэму '{}'

en: gsettings schema for '{}' is not installed
be: gsettings схема для '{}' не ўсталяваная

en: Failed to read system defaults.
be: Не атрымалася лічыць наладкі па змаўчанні.

en: No system defaults found.
be: Не знойдзены наладкі па змаўчанні.

en: System defaults: Unknown key '{}' in section '{}'
be: Сістэмныя змаўчанні: Невядомая клавіша '{}' у секцыі '{}'

en: System defaults: Invalid value for key '{}' in section '{}'
      {}
be: Сістэмныя змаўчанні: няправільнае выкарыстанне клавішы '{}' у секцыі '{}'
      {}

en: Failed to get gsettings value.
be: Немагчыма атрымаць значэнне gsettings.

en: _Show Onboard
be: _Паказаць Onboard

en: _Hide Onboard
be: _Схаваць Onboard

note: Translators: label of a menu item. It used to be stock item STOCK_QUIT until Gtk 3.10 deprecated those.
en: _Quit
be: _Выйсьці

en: no window transparency available; screen doesn't support alpha channels
be: празрыстасць акна недаступная; экран не падтрымлівае альфа-каналы

note: Title of the snippets dialog for new snippets
en: New snippet
be: Новы фрагмент

en: _Save snippet
be: _Захаваць фрагмент

en: _Button label:
be: _Метка кнопкі:

en: S_nippet:
be: Ф_рагмент:

en: Ignoring key '{}'. No svg filename defined.
be: Ігнараванне '{}' Імя файла svg не вызначана.

en: Snippet {}
be: Фрагмент {}

note: i18n: full string is "Snippet n, unassigned"
en: , unassigned
be: не прызначаны

en: copying layout '{}' to '{}'
be: капіраванне раскладкі '{}' да '{}'

en: copy_layouts failed, unsupported layout format '{}'.
be: copy_layouts не атрымалася, фармат раскладкі не падтрымліваецца '{}'.

en: copying svg file '{}' to '{}'
be: капіраванне svg-файла '{}' да '{}'

en: Onboard is configured to appear with the dialog to unlock the screen; for example to dismiss the password-protected screensaver.
    
    However the system is not configured anymore to use Onboard to unlock the screen. A possible reason can be that another application configured the system to use something else.
    
    Would you like to reconfigure the system to show Onboard when unlocking the screen?
be: Onboard прыстасавана на з'яўленне разам з дыялогам разблакавання экрана, напрыклад, для абыходу аховы экрана, што абаронены паролем.
    
    Тым не менш, сістэма не наладжана на выкарыстанне Onboard для разблакавання экрана. Магчымая прычына ў іншай праграме, наладжанай на выкананне задачы.
    
    Змяніць параметры сістэмы і выкарыстоўваць Onboard пры разблакаванні экрана?

en: Onboard is configured to appear with the dialog to unlock the screen; for example to dismiss the password-protected screensaver.
    
    However this function is disabled in the system.
    
    Would you like to activate it?
be: Onboard наладжана на з'яўленне на экране зняцця блакіроўкі, напрыклад абароненай паролем экраннай застаўкі, аднак дадзеная функцыя адключаная на Вашай сістэме.
    
    Ці хочаце Вы зноў яе задзейнічаць  ?

note: ##############
en: <Enter label>
be: <Калі ласка, увядзіце метку>

en: <Enter text>
be: <Калі ласка, увядзіце тэкст>

en: Button Number
be: Нумар кнопкі

en: Button Label
be: Метка кнопкі

en: Snippet Text
be: Тэкст фрагмента

en: Must be an integer number
be: Неабходны цэлы лік

en: Snippet %d is already in use.
be: Фрагмент %d ужо выкарыстоўваецца.

en: Onboard Preferences
be: Наладкі Onboard

en: System settings not found ({}): {}
be: Сістэмныя налады не знойдзены ({}): {}

en: Enter a name for the new theme:
be: Калі ласка, увядзіце імя для новай тэмы:

en: Reset selected theme to Onboard defaults?
be: Скінуць бягучую тэму да стандартных налад?

en: Delete selected theme?
be: Вы сапраўды хочаце выдаліць выбраную тэму?

note: Key style with flat fill- and border colors
en: Flat
be: Плоскі

note: Key style with simple gradients
en: Gradient
be: Градыентны

en: Default
be: Па змаўчанні

en: Bold
be: Тоўсты шрыфт

en: Italic
be: Курсіўны шрыфт

en: Condensed
be: Сціснуты

en: Ubuntu Logo
be: Лагатып Ubuntu

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'hoverclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Activate Hover Click
be: Задзейнічаць клік пры навядзенні

en: Alphanumeric keys
be: Літарна-лічбавыя клавішы

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'doubleclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Double click
be: Падвойны клік

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'dragclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Drag click
be: Клік перацягваннем

en: Function keys
be: Функцыянальныя клавішы

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'hide' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Hide Onboard
be: Згарнуць Onboard

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer0' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Main keyboard
be: Асноўная клавіятура

note: translators: very short label of the Menu key
en: Menu
be: Меню

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'middleclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Middle click
be: Шчаўчок сярэдняй кнопкай

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer1' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Number block and snippets
be: Лічбавая клавіятура і фрагменты

note: translators: very short label of the PAUSE key
en: Pause
be: Паўза

note: translators: very short label of the Preferences button translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'settings' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Preferences
be: Параметры

note: translators: very short label of the Quit button
en: Quit
be: Выхад (QUIT)

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'secondaryclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Right click
be: Шчаўчок правай кнопкай мышы

note: translators: very short label of the SCROLL key
en: Scroll
be: Пракрутка

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer2' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Snippets
be: Фрагменты

en: Space
be: Прабел

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'showclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Toggle click helpers
be: Пераключальнік click helpers

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'settings' in keyboard layout 'Whiteboard_wide.onboard'
en: Settings
be: Наладкі

en: Onboard onscreen keyboard
be: Экранная клавіятура Onboard

en: Onboard Settings
be: Наладкі Onboard

en: Onboard onscreen keyboard settings
be: Наладкі экраннай клавіятуры Onboard

en: Change Onboard settings
be: Змяніць наладкі Onboard

en: General
be: Агульныя настройкі

en: Window
be: Акно

en: Layout
be: Раскладка

en: Theme
be: Тэма

en: Universal Access
be: Універсальны доступ

en: Show floating _icon when Onboard is hidden
be: Паказваць плаваючы _значок пры згорнутым Onboard

en: _Show status icon
be: _Паказаць значок стану

en: Desktop Integration
be: Інтэграцыя з працоўнай прасторай

en: Show window caption and frame.
be: Паказваць рамку і загаловак акна.

en: Try harder to keep Onboard above anything on-screen.
be: Спрабаваць трымаць Onboard паверх усіх вокнаў.

en: Transparency of the keyboard background
be: Празрыстасць фону клавіятуры

en: Show the desktop through the gaps between keys.
be: Адлюстроўваць працоўны стол цераз прамежкі між клавішамі.

en: Transparency
be: Празрыстасць

en: after
be: пасля

en: Delay in seconds until the inactive transparency takes effect.
be: Затрымка ў секундах да прымянення неактыўнай празрыстасці

en: seconds
be: с.

en: Snippets are pieces of text which are entered when the corresponding button in Onboard is pressed.
be: Фрагменты - гэта кавалачкі тэксту, якія ўводзяцца, калі націснута адпаведная кнопка ў Onboard.

en: Hover Click
be: Клік пры навядзенні

en: Customize Theme
be: Наладзіць тэму

en: Color Sche_me
be: Каляровая схе_ма

en: _Style:
be: _Стыль:

en: R_oundness:
be: А_кругласць:

en: Key Style
be: Стыль клавішы

en: _Key:
be: _Ключ:

en: _Border:
be: _Рамка:

en: Gradients
be: Градыенты

en: _Font:
be: _Шрыфт:

en: _Attributes:
be: _Атрыбуты

en: Font
be: Шрыфт

en: I_ndependent size
be: Н_езалежны памер

en: _Super key:
be: Клав_іша Super:

en: Label Override
be: Змена меткі

en: Labels
be: Меткі
