Tor Project - en to bn translation catalogue (14 entries)

en: You are not connected to Tor yet...
bn: টর নেটওয়ার্কের সাথে সংযুক্ত হচ্ছে

en: Onion Circuits
bn: অনিওন সার্কিট

en: Circuit
bn: সার্কিট

en: Status
bn: অবস্থা

en: Click on a circuit for more detail about its Tor relays.
bn: আরো তথ্যের জন্য এখানে ক্লিক করুন।

en: The connection to Tor was lost...
bn: টর্নের সংযোগ হারিয়ে গেছে ...

en: %s: %s
bn: %s:%s

en: GeoIP database unavailable. No country information will be displayed.
bn: GeoIP ডাটাবেস অনুপলব্ধ। কোনও দেশের তথ্য প্রদর্শিত হবে না।

en: %s (%s)
bn: %s(%s)

en: %.2f Mb/s
bn: %.2fMb/s

en: Unknown
bn: অজানা

en: Fingerprint:
bn: আঙ্গুলের ছাপ:

en: IP:
bn: আইপি:

en: Bandwidth:
bn: ব্যান্ডউইথ:
