The Tor Project - en to bn_BD translation catalogue (14 entries)

en: You are not connected to Tor yet...
bn_BD: আপনি টর সাথে এখনো সংযুক্ত নন ...

en: Onion Circuits
bn_BD: অনিওন সার্কিট

en: Circuit
bn_BD: সার্কিট

en: Status
bn_BD: অবস্থা

en: Click on a circuit for more detail about its Tor relays.
bn_BD: আরো তথ্যের জন্য এখানে ক্লিক করুন।

en: The connection to Tor was lost...
bn_BD: টর্নের সংযোগ হারিয়ে গেছে ...

en: %s: %s
bn_BD: %s:%s

en: GeoIP database unavailable. No country information will be displayed.
bn_BD: GeoIP ডাটাবেস অনুপলব্ধ। কোনও দেশের তথ্য প্রদর্শিত হবে না।

en: %s (%s)
bn_BD: %s(%s)

en: %.2f Mb/s
bn_BD: %.2fMb/s

en: Unknown
bn_BD: অজানা

en: Fingerprint:
bn_BD: আঙ্গুলের ছাপ:

en: IP:
bn_BD: আইপি:

en: Bandwidth:
bn_BD: ব্যান্ডউইথ:
