The Tor Project - en to fr_CA translation catalogue (12 entries)

en: You are not connected to Tor yet...
fr_CA: Vous n’êtes pas encore connecté à Tor...

en: Onion Circuits
fr_CA: Circuits oignon

en: Status
fr_CA: État

en: Click on a circuit for more detail about its Tor relays.
fr_CA: Cliquez sur un circuit pour obtenir plus d’informations sur ses relais Tor.

en: The connection to Tor was lost...
fr_CA: La connexion à Tor a été perdue...

en: ...
fr_CA: …

en: %s: %s
fr_CA: %s : %s

en: GeoIP database unavailable. No country information will be displayed.
fr_CA: La base de données GeoIP n’est pas disponible. Aucune information de pays ne sera affichée.

en: Unknown
fr_CA: Inconnu

en: Fingerprint:
fr_CA: Empreinte :

en: IP:
fr_CA: IP :

en: Bandwidth:
fr_CA: Bande passante :
