The Tor Project - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: You are not connected to Tor yet...
hi: आप अभी तक टोर से जुड़े नहीं हैं ...

en: Circuit
hi: सर्किट

en: Status
hi: स्थिति

en: Click on a circuit for more detail about its Tor relays.
hi: अपने टोर रिले के बारे में अधिक जानकारी के लिए सर्किट पर क्लिक करें।

en: The connection to Tor was lost...
hi: टोर का कनेक्शन खो गया था ...

en: GeoIP database unavailable. No country information will be displayed.
hi: जियोआईपी डेटाबेस अनुपलब्ध है। कोई देश की जानकारी प्रदर्शित नहीं की जाएगी।

en: Unknown
hi: अज्ञात

en: Fingerprint:
hi: अंगुलांक

en: IP:
hi: IP

en: Bandwidth:
hi: बैंडविड्थ:
