The Tor Project - en to id translation catalogue (9 entries)

en: You are not connected to Tor yet...
id: Anda belum terhubung ke Tor...

en: Onion Circuits
id: Sirkuit Onion

en: Circuit
id: Sirkuit

en: Click on a circuit for more detail about its Tor relays.
id: Tekan pada sirkuit untuk penjelasan selengkapnya tentang setiap relay Tor.

en: The connection to Tor was lost...
id: Koneksi ke Tor terputus...

en: GeoIP database unavailable. No country information will be displayed.
id: Database GeoIP tidak tersedia. Informasi negara tidak akan ditampilkan.

en: %.2f Mb/s
id: %.2f Mb/detik

en: Unknown
id: Tidak diketahui

en: Fingerprint:
id: Sidik jari:
