The Tor Project - en to nb translation catalogue (10 entries)

en: You are not connected to Tor yet...
nb: Du er ikke tilkoblet Tor enda…

en: Onion Circuits
nb: Løk-kretser

en: Circuit
nb: Krets

en: Click on a circuit for more detail about its Tor relays.
nb: Klikk på en krets for mer informasjon om dens rutingstafettoppsett.

en: The connection to Tor was lost...
nb: Tilkoblingen til Tor gikk tapt…

en: ...
nb: …

en: GeoIP database unavailable. No country information will be displayed.
nb: Geo-IP-database utilgjengelig. Ingen landsinformasjon vil bli vist.

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Fingerprint:
nb: Fingeravtrykk:

en: Bandwidth:
nb: Båndbredde:
