OnionShare 2.3 - en to ar translation catalogue (9 entries)

en: Getting Help
ar: الحصول على مساعدة

en: Read This Website
ar: اقرأ هذا الموقع

en: You will find instructions on how to use OnionShare. Look through all of the sections first to see if anything answers your questions.
ar: ستجد تعليمات حول كيفية استخدام OnionShare. انظر في جميع الأقسام أولاً لمعرفة ما إذا كان هناك أي شيء يجيب على أسئلتك.

en: Check the GitHub Issues
ar: تحقق من مشكلات GitHub

en: If it isn't on the website, please check the `GitHub issues <https://github.com/onionshare/onionshare/issues>`_. It's possible someone else has encountered the same problem and either raised it with the developers, or maybe even posted a solution.
ar: إذا لم يكن موجودًا على موقع الويب، فيرجى التحقق من `مشكلات GitHub <https://github.com/onionshare/onionshare/issues>`_. من المحتمل أن يكون شخص آخر قد واجه نفس المشكلة وأثارها مع المطورين، أو ربما نشر حلًا.

en: Submit an Issue Yourself
ar: أرسل خللا بنفسك

en: If you are unable to find a solution, or wish to ask a question or suggest a new feature, please `submit an issue <https://github.com/onionshare/onionshare/issues/new>`_. This requires `creating a GitHub account <https://help.github.com/articles/signing-up-for-a-new-github-account/>`_.
ar: إذا لم تتمكن من إيجاد حل، أو كنت ترغب في طرح سؤال أو اقتراح ميزة جديدة، يرجى `إرسال مشكلة <https://github.com/micahflee/onionshare/issues/new>`_. يتطلب هذا `إنشاء حساب GitHub <https://help.github.com/articles/signing-up-for-a-new-github-account/>`_.

en: Join our Keybase Team
ar: انضم إلى فريقنا على Keybase

en: See :ref:`collaborating` on how to join the Keybase team used to discuss the project.
ar: انظر: المرجع: `التعاون` حول كيفية الانضمام إلى فريق Keybase المستخدم لمناقشة المشروع.
