OnionShare 2.3 - en to ar translation catalogue (10 entries)

en: Connecting to Tor
ar: الاتصال بشبكة تور

en: When OnionShare starts, it will show you a screen asking you to connect to the Tor network.
ar: عند بدء تشغيل OnionShare، ستظهر لك شاشة تطلب منك الاتصال بشبكة تور.

en: Automatic censorship circumvention
ar: تجاوز الرقابة التلقائية

en: Try again without a bridge
ar: حاول مرة أخرى بدون جسر

en: How automatic censorship circumvention works
ar: كيف يعمل تجاوز الرقابة التلقائي

en: Manually configure Tor settings
ar: ضبط إعدادات تور يدويا

en: Use the Tor version built into OnionShare
ar: استخدم إصدار تور المُدمَج مع OnionShare

en: **Using bridges**
ar: **استخدام الجسور**

en: You also have the option of using a bridge that you learned about from a trusted source.
ar: لديكم أيضًا خيار استخدام جسر تعرفتم عليه من مصدر موثوق به.

en: Attempt auto-configuration with Tor Browser
ar: حاول التهيئة التلقائية باستخدام متصفح تور
