OnionShare 2.3 - en to ckb translation catalogue (7 entries)

en: Advanced Usage
ckb: Bikaranîna pêsketî

en: Save Tabs
ckb: Beşan qeyd bike

en: Everything in OnionShare is temporary by default. If you close an OnionShare tab, its address no longer exists and it can't be used again. Sometimes you might want an OnionShare service to be persistent. This is useful if you want to host a website available from the same OnionShare address even if you reboot your computer.
ckb: Di nav OnionShare de hertişt xwezayî demkî ye. Dema tu beşekî OnionShare vermirînî ew malper êdî nema heye û nikare carekî din were bikaranîn jî. Car caran dibe kû tu servîsa OnionShare bikî herdem an demdirêj. Ev kêr were dema tu bixwaze malperekî dixwazî host bikî kû li ser heman malpera OnionShare ye. Li wir tu dikarî makîneya xwe her jinûve vekî jî.

en: To make any tab persistent, check the "Save this tab, and automatically open it when I open OnionShare" box before starting the server. When a tab is saved a purple pin icon appears to the left of its server status.
ckb: Ji bo beşekî bikî demdirêj an herdemkî "Vê beşê qeyd bike û otomotîk veke dema ez OnionShare vedikim" bitikîne beriya tu serverê desptê bikî. Dema beşekî qeyd kirî ye sembolekî mor di çepê statû ya serverê xuya bike.

en: Turn Off Passwords
ckb: Şîfreyan vemirîne

en: Scheduled Times
ckb: Demên ayarkirî

en: Usage
ckb: Bikaranîn
