OnionShare 2.3 - en to ckb translation catalogue (9 entries)

en: Getting Help
ckb: Alîkarî bixwaze

en: Read This Website
ckb: Vê malperê bixune

en: You will find instructions on how to use OnionShare. Look through all of the sections first to see if anything answers your questions.
ckb: Tu agahî li ver bikar anîna OnionShare peyda bike. Destpêkê li hemû beşan mêze bike dibe kû bersivên pirsên te bêne dayîn.

en: Check the GitHub Issues
ckb: Pirsgirêkên GitHub kontrol bike

en: If it isn't on the website, please check the `GitHub issues <https://github.com/micahflee/onionshare/issues>`_. It's possible someone else has encountered the same problem and either raised it with the developers, or maybe even posted a solution.
ckb: Dema li ser malperê de nîne, ji kerema xwe `GitHub issues <https://github.com/micahflee/onionshare/issues>`_ kontrol bike. Gengaze kesekî din heman pirsgirêk dîtiye û bi avakar re parve kir an jî bi xwe çareseriya wî parve kir.

en: Submit an Issue Yourself
ckb: Bixwe pirsgirêkekî parve bike

en: If you are unable to find a solution, or wish to ask a question or suggest a new feature, please `submit an issue <https://github.com/micahflee/onionshare/issues/new>`_. This requires `creating a GitHub account <https://help.github.com/articles/signing-up-for-a-new-github-account/>`_.
ckb: Dema tu çareserî nedît an jî dixwazî pirsekî bipirsî an tiştekî nû pêşniyar bikî, ji kerema xwe `pirsgirêk parve bike <https://github.com/micahflee/onionshare/issues/new>`_. Ji bo wê pêwîste tu`hesabekî GitHub ava bikî <https://help.github.com/articles/signing-up-for-a-new-github-account/>`_.

en: Join our Keybase Team
ckb: Tevlî tîma me ya Keybase bibe

en: See :ref:`collaborating` on how to join the Keybase team used to discuss the project.
ckb: Mêze bike :ref:`collaborating`tu çawa tevlî tîma Keybase bibî ji bo li ser proje tevlî nîqaşan bibî.
