OnionShare 2.5 - en to cs translation catalogue (9 entries)

en: Getting Help
cs: Získání nápovědy

en: Read This Website
cs: Projděte si tuto stránku

en: You will find instructions on how to use OnionShare. Look through all of the sections first to see if anything answers your questions.
cs: Najdete zde pokyny k používání služby OnionShare. Nejprve si, prosím, projděte všechny sekce, jestli nezodpoví Vaše otázky.

en: Check the GitHub Issues
cs: Podívejte se na GitHub Issues

en: If it isn't on the website, please check the `GitHub issues <https://github.com/onionshare/onionshare/issues>`_. It's possible someone else has encountered the same problem and either raised it with the developers, or maybe even posted a solution.
cs: Pokud to není na webu, podívejte se prosím do `GitHub issues <https://github.com/onionshare/onionshare/issues>`_. Je možné, že se se stejným problémem setkal někdo jiný a buď na něj upozornil vývojáře, nebo dokonce zveřejnil řešení.

en: Submit an Issue Yourself
cs: Nahlásit problém

en: If you are unable to find a solution, or wish to ask a question or suggest a new feature, please `submit an issue <https://github.com/onionshare/onionshare/issues/new>`_. This requires `creating a GitHub account <https://help.github.com/articles/signing-up-for-a-new-github-account/>`_.
cs: Pokud se vám nedaří najít řešení, nebo chcete položit otázku či navrhnout novou funkci, `nahlašte problém <https://github.com/onionshare/onionshare/issues/new>`_. Je vyžadováno `založení účtu GitHub <https://help.github.com/articles/signing-up-for-a-new-github-account/>`_.

en: Join our Keybase Team
cs: Přidejte se k našemu Keybase teamu

en: See :ref:`collaborating` on how to join the Keybase team used to discuss the project.
cs: Viz :ref:`spolupráce` jak se připojit k týmu Keybase, který slouží k diskusi o projektu.
