OnionShare 2.3 - en to ja translation catalogue (7 entries)

en: Getting Help
ja: サポートを受ける方法

en: Read This Website
ja: このサイトを見て回る

en: You will find instructions on how to use OnionShare. Look through all of the sections first to see if anything answers your questions.
ja: OnionShareの説明書をここにアクセスできます。まずは見て回って、質問に回答する情報があるかどうかを確かめて下さい。

en: Check the GitHub Issues
ja: GitHubのissuesをチェック

en: Submit an Issue Yourself
ja: 新しいissueを提出する

en: Join our Keybase Team
ja: Keybaseチームに参加する

en: See :ref:`collaborating` on how to join the Keybase team used to discuss the project.
ja: プロジェクトを議論するためのKeybaseチームに参加する方法の詳しくは:ref:`協力`を訪れて下さい。
