OnionShare 2.6.1 - en to kab translation catalogue (8 entries)

en: How OnionShare Works
kab: Amek ay yetteddu OnionShare

en: By default, OnionShare web addresses are protected with a private key.
kab: S wudem amezwer, tansiwin web n OnionShare ttwaḥerzent s tsarut tusligt.

en: OnionShare addresses look something like this::
kab: Tansiwin n OnionShare, ttbanen-d amzun d taɣawsa am ta::

en: And private keys might look something like this::
kab: Tisura tusligin zemrent ad sɛunt azal am a::

en: Use at your own risk
kab: Sseqdec deg tmijewt-ik

en: However, it is always safe to open text messages sent through OnionShare.
kab: D acu kan, dima yelha ma yeldi yiwen iznan n yiḍrisen i d-yettwaceyyεen s OnionShare.

en: How is this useful?
kab: Amek yenfeε waya?

en: How does the encryption work?
kab: Amek ay yetteddu uwgelhen?
