OnionShare 2.5 - en to km translation catalogue (9 entries)

en: Getting Help
km: ការទទួលបានជំនួយ

en: Read This Website
km: អានវេបសាយនេះ

en: You will find instructions on how to use OnionShare. Look through all of the sections first to see if anything answers your questions.
km: អ្នកនឹងឃើញការណែនាំអំពីរបៀបប្រើ OnionShare។ ស្វែងរកមើលផ្នែកទាំងអស់ជាមុនសិន ដើម្បីមើលថាតើផ្នែកទាំងនោះឆ្លើយតបនឹងចម្ងល់របស់អ្នកឬទេ។

en: Check the GitHub Issues
km: ពិនិត្យមើលបញ្ហា GitHub

en: If it isn't on the website, please check the `GitHub issues <https://github.com/onionshare/onionshare/issues>`_. It's possible someone else has encountered the same problem and either raised it with the developers, or maybe even posted a solution.
km: ប្រសិនបើវាមិនមាននៅលើវេបសាយទេ សូមពិនិត្យមើល `GitHub Issues <https://github.com/onionshare/onionshare/issues>`_។ វាអាចក្រែងលោនរណាម្នាក់បានជួបប្រទះបញ្ហាដូចគ្នា ហើយបានលើកឡើង​ពីវាជាមួយអ្នកផលិតកម្មវិធី ឬប្រហែលជាពួកគេបានបង្ហោះនូវដំណោះស្រាយរួចហើយ។

en: Submit an Issue Yourself
km: ដាក់ស្នើបញ្ហាដោយខ្លួនឯង

en: If you are unable to find a solution, or wish to ask a question or suggest a new feature, please `submit an issue <https://github.com/onionshare/onionshare/issues/new>`_. This requires `creating a GitHub account <https://help.github.com/articles/signing-up-for-a-new-github-account/>`_.
km: ប្រសិនបើអ្នកមិនអាចស្វែងរកដំណោះស្រាយ ឬចង់សួរសំណួរ ឬណែនាំមុខងារថ្មី សូម `ដាក់ស្នើបញ្ហា <https://github.com/onionshare/onionshare/issues/new>`_។ ការដាក់ស្នើនេះតម្រូវឱ្យ "បង្កើតគណនី GitHub <https://help.github.com/articles/signing-up-for-a-new-github-account/>`_។

en: Join our Keybase Team
km: ចូលរួមជាមួយ Keybase Team របស់យើង

en: See :ref:`collaborating` on how to join the Keybase team used to discuss the project.
km: សូមមើល:ref:`collaborating` អំពីរបៀបចូលរួមជាមួយ Keybase Team ដែលប្រើដើម្បីពិភាក្សាអំពីគម្រោងនេះ។
