OnionShare 2.3 - en to nb_NO translation catalogue (14 entries)

en: Advanced Usage
nb_NO: Avansert bruk

en: Save Tabs
nb_NO: Lagring av faner

en: Closing OnionShare tabs you host destroys them, preventing reuse. Persistently hosted websites are available on the same address even if the computer they are shared from is rebooted.
nb_NO: Å lukke OnionShare-faner du vertstjener ødelegger dem, noe som forhindrer grenbruk. Vedvarende nettsider er tilgjengelige på samme adresse selv om maskinen de deles fra startes på ny.

en: Turn Off Private Key
nb_NO: Skru av privat nøkkel

en: By default, all OnionShare services are protected with a private key, which Tor calls "client authentication".
nb_NO: Som forvalg er alle OnionShare-tjenester beskyttet med en privat nøkkel, som Tor kaller «klient-identitetsbekreftelse».

en: Scheduled Times
nb_NO: Planlagte tider

en: OnionShare supports scheduling exactly when a service should start and stop. Before starting a server, click "Show advanced settings" in its tab and then check the boxes next to either "Start onion service at scheduled time", "Stop onion service at scheduled time", or both, and set the respective desired dates and times.
nb_NO: OnionShare støtter planlegging for akkurat når en tjeneste skal starte og stoppe. Før du starter en tjener, klikk på «Vis avanserte innstillinger» i dens fane, og klikk så på boksene ved enten «Start løktjeneste ved planlagt tidspunkt», «stopp løktjeneste ved planlagt tidspunkt», eller begge, og sett opp tilhørende dato og tider du ønsker at ting skal skje.

en: Command-line Interface
nb_NO: Kommandolinjegrensesnitt

en: In addition to its graphical interface, OnionShare has a command-line interface.
nb_NO: I tillegg til det grafiske grensesnittet, har OnionShare et kommandolinjegrensesnitt.

en: You can install just the command-line version of OnionShare using ``pip3``::
nb_NO: Du kan installere kun kommandolinjeversjonen av OnionShare ved bruk av ``pip3``::

en: Note that you will also need the ``tor`` package installed. In macOS, install it with: ``brew install tor``
nb_NO: Merk at du også trenger ``tor``-pakken. I macOS kan du installere den med : ``brew install tor``

en: Then run it like this::
nb_NO: Kjør den så slik::

en: Usage
nb_NO: Bruk

en: Keyboard Shortcuts
nb_NO: Tastatursnarveier
