OnionShare 2.3 - en to nb_NO translation catalogue (8 entries)

en: Getting Help
nb_NO: Få hjelp

en: Read This Website
nb_NO: Les denne nettsiden

en: You will find instructions on how to use OnionShare. Look through all of the sections first to see if anything answers your questions.
nb_NO: Du finner instruks i detaljert bruk av OnionShare. Se gjennom alle delene først for å se om ditt spørsmål er besvart.

en: Check the GitHub Issues
nb_NO: Sjekk GitHub-feilrapportene

en: Submit an Issue Yourself
nb_NO: Send inn en feilrapport selv

en: If you are unable to find a solution, or wish to ask a question or suggest a new feature, please `submit an issue <https://github.com/onionshare/onionshare/issues/new>`_. This requires `creating a GitHub account <https://help.github.com/articles/signing-up-for-a-new-github-account/>`_.
nb_NO: Hvis du ikke finner en løsning, eller vil foreslå en ny funksjon kan du `sende inn en forespørsel <https://github.com/onionshare/onionshare/issues/new>`_. Dette krever `en GitHub-konto <https://help.github.com/articles/signing-up-for-a-new-github-account/>`_.

en: Join our Keybase Team
nb_NO: Ta del i vårt Keybase-lag

en: See :ref:`collaborating` on how to join the Keybase team used to discuss the project.
nb_NO: Sjekk :ref:`collaborating` for info om hvordan du tar del i Keybase-laget brukt til diskusjon av prosjektet.
