OnionShare 2.3 - en to pl translation catalogue (9 entries)

en: Getting Help
pl: Pomoc

en: Read This Website
pl: Przeczytaj tę stronę

en: You will find instructions on how to use OnionShare. Look through all of the sections first to see if anything answers your questions.
pl: Znajdziesz tu instrukcje, jak korzystać z OnionShare. Przejrzyj najpierw wszystkie sekcje, aby sprawdzić, czy któraś odpowiada na Twoje pytania.

en: Check the GitHub Issues
pl: Sprawdź wątki na GitHub

en: If it isn't on the website, please check the `GitHub issues <https://github.com/onionshare/onionshare/issues>`_. It's possible someone else has encountered the same problem and either raised it with the developers, or maybe even posted a solution.
pl: Jeśli to czego szukasz nie znajduje się na stronie, sprawdź `wątki z GitHub <https://github.com/onionshare/onionshare/issues>`_. Możliwe, że ktoś inny napotkał ten sam problem i albo zgłosił go twórcom, albo może nawet opublikował rozwiązanie.

en: Submit an Issue Yourself
pl: Zgłoś problem

en: If you are unable to find a solution, or wish to ask a question or suggest a new feature, please `submit an issue <https://github.com/onionshare/onionshare/issues/new>`_. This requires `creating a GitHub account <https://help.github.com/articles/signing-up-for-a-new-github-account/>`_.
pl: Jeśli nie możesz znaleźć rozwiązania lub chcesz zadać pytanie lub zasugerować nową funkcję, proszę `zgłoś problem <https://github.com/onionshare/onionshare/issues/new>`_. Wymaga to `utworzenia konta GitHub <https://help.github.com/articles/signing-up-for-a-new-github-account/>`_.

en: Join our Keybase Team
pl: Dołącz do grupy Keybase

en: See :ref:`collaborating` on how to join the Keybase team used to discuss the project.
pl: Sprawdź na stronie :ref:`collaborating` jak dołączyć do grupy Keybase używanej do omawiania projektu.
