OnionShare 2.3 - en to pt_PT translation catalogue (7 entries)

en: Getting Help
pt_PT: Obter ajuda

en: Read This Website
pt_PT: Leia este site

en: You will find instructions on how to use OnionShare. Look through all of the sections first to see if anything answers your questions.
pt_PT: Vai encontrar instruções sobre como usar o OnionShare. Leia todas as secções primeiro para ver se alguma coisa responde às suas perguntas.

en: Check the GitHub Issues
pt_PT: Verifique os problemas reportados no GitHub

en: Submit an Issue Yourself
pt_PT: Envie você mesmo um problema

en: Join our Keybase Team
pt_PT: Junte-se à nossa equipa no Keybase

en: See :ref:`collaborating` on how to join the Keybase team used to discuss the project.
pt_PT: Veja: ref: `colaborando` para saber como se juntar à equipa do Keybase usada para discutir sobre o projeto.
