OnionShare 2.3 - en to sk translation catalogue (13 entries)

en: Installation
sk: Inštalácia

en: Install on Windows or macOS
sk: Nainštalujte na Windows alebo macOS

en: You can download OnionShare for Windows and macOS from the `OnionShare website <https://onionshare.org/>`_.
sk: OnionShare pre Windows a macOS si môžete stiahnuť z `webu OnionShare <https://onionshare.org/>`_.

en: For added security, see :ref:`verifying_sigs`.
sk: Pre väčšie zabezpečenie sa pozrite na :ref:`verifying_sigs`.

en: Install in Linux with Flatpak
sk: Inštalácia v Linuxe s Flatpak

en: There are various ways to install OnionShare for Linux, but the recommended way is to use the Flatpak package. Flatpak ensures that you'll always use the most latest dependencies and run OnionShare inside of a sandbox.
sk: Existujú rôzne spôsoby, ako nainštalovať OnionShare pre Linux, ale odporúčaný spôsob je použitie balíka Flatpak. Flatpak zaisťuje, že budete vždy používať najnovšie závislosti a spustí OnionShare vo vnútri izolovaného kontajnera.

en: Make sure you have ``flatpak`` installed and the Flathub repository added by following `these instructions <https://flatpak.org/setup/>`_ for your Linux distribution.
sk: Uistite sa, že máte nainštalovaný ``flatpak`` a pridaný repozitár Flathub podľa `týchto pokynov <https://flatpak.org/setup/>`_ pre distribúciu Linuxu.

en: Then install OnionShare from Flathub by following `the instructions here <https://flathub.org/apps/details/org.onionshare.OnionShare>`_.
sk: Potom nainštalujte OnionShare z Flathubu podľa `pokynov tu <https://flathub.org/apps/details/org.onionshare.OnionShare>`_.

en: Verifying PGP signatures
sk: Overovanie podpisov PGP

en: You can verify that the Windows, macOS, or source package you download is legitimate and hasn't been tampered with by verifying its PGP signature. For Windows and macOS, this step is optional and provides defense in depth: the installers also include their operating system-specific signatures, and you can just rely on those alone if you'd like.
sk: Môžete overiť, či je prevzatý balík systému Windows, macOS alebo zdrojový kód legitímny a či zmanipulovaný overením jeho podpisu PGP. Pre Windows a macOS je tento krok voliteľný a poskytuje obranu do hĺbky: inštalátory tiež zahŕňajú ich operačný systém-špecifické podpisy, a môžete sa spoľahnúť len na tie, ak chcete.

en: Signing key
sk: Podpisový kľúč

en: Signatures
sk: Podpisy

en: Verifying
sk: Overovanie
