openbox 3.4.11 - en to be translation catalogue (90 entries)

en: Invalid action "%s" requested. No such action exists.
be: Запытана недапушчальнае дзеянне "%s". Няма такога дзеяння.

en: No
be: Не

en: Yes
be: Так

en: Execute
be: Выканаць

en: Failed to convert the path "%s" from utf8
be: Не ўдалося пераўтварыць шлях "%s" з utf8

en: Cancel
be: Скасаваць

en: Exit
be: Выйсці

en: Are you sure you want to log out?
be: Вы сапраўды хочаце выйсці?

en: Log Out
be: Выйсці

en: Are you sure you want to exit Openbox?
be: Сапраўды хочаце выйсці з Openbox?

en: Exit Openbox
be: Выйсці з Openbox

en: Unnamed Window
be: Неназванае вакно

en: Killing...
be: Прыбіццё...

en: Not Responding
be: Не адказвае

en: The window "%s" does not seem to be responding.  Do you want to force it to exit by sending the %s signal?
be: Акно "%s" не адказвае, здаецца. Ці хочаце прымусіць яго закрыцца, даслаўшы яму сігнал %s?

en: End Process
be: Скончыць працэс

en: The window "%s" does not seem to be responding.  Do you want to disconnect it from the X server?
be: Вакно "%s" не адказвае, здаецца.  Вы хочаце адлучыць яго ад X-сервера?

en: Disconnect
be: Адлучыць

en: Go there...
be: Перайсці...

en: Manage desktops
be: Кіраваць прасторамі

en: _Add new desktop
be: Дадаць прастору

en: _Remove last desktop
be: Сцерці апошнюю прастору

en: Windows
be: Вокны

en: Desktops
be: Прасторы

en: All desktops
be: Усе прасторы

en: _Layer
be: Узровень (_L)

en: Always on _top
be: Заўжды наверсе (_T)

en: _Normal
be: Звычайны (_N)

en: Always on _bottom
be: Заўжды долу (_B)

en: _Send to desktop
be: Даслаць на прастору (_S)

en: Client menu
be: Кліенцкае меню

en: R_estore
be: Узнавіць (_E)

en: _Move
be: Перамясціць (_M)

en: Resi_ze
be: Змяніць памер (_Z)

en: Ico_nify
be: Згарнуць (_N)

en: Ma_ximize
be: Максімізаваць (_X)

en: _Roll up/down
be: Скруціць/раскруціць (_R)

en: Un/_Decorate
be: Раз/Абрамленне (_D)

en: _Close
be: Закрыць (_C)

en: Invalid context "%s" in mouse binding
be: Недапушчальны кантэкст "%s" у спалучэнні мышы

en: Invalid button "%s" specified in config file
be: Недапушчальная клавіша "%s" пазначана ў файле канфігурацыі

en: Close
be: Закрыць

en: Conflict with key binding in config file
be: Канфлікт з клавіятурным скаротам у файле канфігурацыі

en: Unable to find a valid menu file "%s"
be: Немагчыма знайсці спраўны файл меню "%s"

en: Failed to execute command for pipe-menu "%s": %s
be: Не ўдалося выканаць загад з канальнага меню "%s": %s

en: Invalid output from pipe-menu "%s"
be: Недапушчальны вывад з канальнага меню "%s"

en: Attempted to access menu "%s" but it does not exist
be: Спроба адкрыць меню "%s", але яно не існуе

en: More...
be: Яшчэ...

en: Invalid button "%s" in mouse binding
be: Недапушчальная кнопка "%s" у спалучэнні мышы

en: Unable to change to home directory "%s": %s
be: Немагчыма перайсці ў хатні каталог "%s": %s

en: Failed to open the display from the DISPLAY environment variable.
be: Не ўдалося адкрыць дысплей, пазначаны ў пераменнай асяроддзя DISPLAY

en: Failed to initialize the obrender library.
be: Не ўдалося ініцыялізаваць бібліятэку obrender

en: X server does not support locale.
be: X-сервер не падтрымлівае локал.

en: Cannot set locale modifiers for the X server.
be: Немагчыма ўстанавіць мадыфікатары локала для X-сервера.

en: Unable to find a valid config file, using some simple defaults
be: Не знойдзены спраўны файл канфігурацыі, ужываем прадвызначэнні

en: One or more XML syntax errors were found while parsing the Openbox configuration files.  See stdout for more information.  The last error seen was in file "%s" line %d, with message: %s
be: Адна ці больш памылак сінтаксісу XML сустрэліся падчас разбору канфігурацыйных файлаў Openbox. Гл. стд.вывад за дэталямі. Апошняя бачаная памылка была ў файле "%s" радок %d, з паведамленнем: %s

en: Unable to load a theme.
be: Немагчыма прачытаць тэму.

en: Openbox Syntax Error
be: Памылка сінтаксісу Openbox

en: Restart failed to execute new executable "%s": %s
be: Перазапуск не змог запусціць новы выканальны файл "%s": %s

en: Copyright (c)
be: Аўтарскае права (c)

en: Syntax: openbox [options]
be: Сінтаксіс: openbox [опцыі]

en: 
    Options:
be: 
    Опцыі:

en:   --help              Display this help and exit
be:   --help              Паказаць гэту даведку і выйсці

en:   --version           Display the version and exit
be:   --version           Паказаць нумар версіі і выйсці

en:   --replace           Replace the currently running window manager
be:   --replace           Замяніць запушчаны цяпер кіраўнік вокнаў

note: TRANSLATORS: if you translate "FILE" here, make sure to keep the "Specify..." aligned still, if you have to, make a new line with \n and 22 spaces. It's fine to leave it as FILE though.
en:   --config-file FILE  Specify the path to the config file to use
be:   --config-file ФАЙЛ  Задаць шлях да файла канфігурацыі

en:   --sm-disable        Disable connection to the session manager
be:   --sm-disable        Забараніць злучэнне з кіраўніком сеансаў

en: 
    Passing messages to a running Openbox instance:
be: 
    Дасыланне паведамленняў бягучаму асобніку Openbox:

en:   --reconfigure       Reload Openbox's configuration
be:   --reconfigure       Перачытаць канфігурацыю Openbox'а

en:   --restart           Restart Openbox
be:   --restart           Перазапусціць Openbox

en:   --exit              Exit Openbox
be:   --exit              Выйсці з Openbox

en: 
    Debugging options:
be: 
    Опцыі адладкі:

en:   --sync              Run in synchronous mode
be:   --sync              Выконваць у сінхронным рэжыме

en:   --debug             Display debugging output
be:   --debug             Паказваць вывад адладкі

en:   --debug-focus       Display debugging output for focus handling
be:   --debug-focus       Паказваць вывад адладкі па кіраванні фокусам

en:   --debug-xinerama    Split the display into fake xinerama screens
be:   --debug-xinerama    Разбіць дысплей на несапраўдныя экраны xinerama

en: 
    Please report bugs at %s
be: 
    Паведамляйце пра памылкі на %s

en: %s requires an argument
be: %s патрабуе аргумент

en: Invalid command line argument "%s"
be: Недапушчальны аргумент загаднага радка "%s"

en: A window manager is already running on screen %d
be: Кіраўнік вокнаў ужо выконваецца для экрана %d

en: Could not acquire window manager selection on screen %d
be: Немагчыма ўзяць вылучэнне кіраўніка вокнаў на экране %d

en: The WM on screen %d is not exiting
be: Кіраўнік вокнаў на экране %d не завяршаецца

note: TRANSLATORS: If you need to specify a different order of the arguments, you can use %1$d for the first one and %2$d for the second one. For example, "The current session has %2$d desktops, but Openbox is configured for %1$d ..."
en: Openbox is configured for %d desktop, but the current session has %d.  Overriding the Openbox configuration. | Openbox is configured for %d desktops, but the current session has %d.  Overriding the Openbox configuration.
be[0]: Openbox сканфігураваны на %d прастору, але ж бягучы сеанс мае %d.  Перагледжваем канфігурацыю Openbox.
be[1]: Openbox сканфігураваны на %d прасторы, але ж бягучы сеанс мае %d.  Перагледжваем канфігурацыю Openbox.
be[2]: Openbox сканфігураваны на %d прастораў, але ж бягучы сеанс мае %d.  Перагледжваем канфігурацыю Openbox.

en: desktop %i
be: працоўная прастора %i

en: Running %s
be: Запуск %s

en: Invalid modifier key "%s" in key/mouse binding
be: Недапушчальная клавіша-мадыфікатар "%s" у спалучэнні клавіш/кнопак

en: Invalid key code "%s" in key binding
be: Недапушчальны код клавішы "%s" у спалучэнні клавіш

en: Invalid key name "%s" in key binding
be: Недапушчальная назва клавішы "%s" у спалучэнні клавіш

en: Requested key "%s" does not exist on the display
be: Запытаны ключ "%s" не існуе на гэтым дысплеі

en: OK
be: ОК
