Openbox 3.4.7.2 - en to ca translation catalogue (89 entries)

en: Invalid action "%s" requested. No such action exists.
ca: L'acció sollicitada "%s" no és vàlida. Aquesta acció no existeix.

en: Yes
ca: Sí

en: Execute
ca: Executa

en: Failed to convert the path "%s" from utf8
ca: No s'ha pogut convertir el camí "%s" des de utf8

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Exit
ca: Surt

en: Are you sure you want to log out?
ca: Esteu segur de voler sortir?

en: Log Out
ca: Surt

en: Are you sure you want to exit Openbox?
ca: Esteu segur de voler sortir de Openbox?

en: Exit Openbox
ca: Surt de Openbox

en: Unnamed Window
ca: Finestra sense nom

en: Killing...
ca: S'està finalitzant...

en: Not Responding
ca: No està responent

en: The window "%s" does not seem to be responding.  Do you want to force it to exit by sending the %s signal?
ca: Sembla que la finestra "%s" no està responent. Voleu forçar-la a finalitzar enviant el senyal %s?

en: End Process
ca: Finalitza el procés

en: The window "%s" does not seem to be responding.  Do you want to disconnect it from the X server?
ca: Sembla que la finestra "%s" no està responent.  Voleu desconnectar-la del servidor d'X?

en: Disconnect
ca: Desconnecta

en: Go there...
ca: Vés aquí...

en: Manage desktops
ca: Gestiona els escriptoris

en: _Add new desktop
ca: _Afegeix un nou escriptori

en: _Remove last desktop
ca: _Suprimeix l'últim escriptori

en: Windows
ca: Finestres

en: Desktops
ca: Escriptoris

en: All desktops
ca: Tots els escriptoris

en: _Layer
ca: _Capa

en: Always on _top
ca: Sempre a so_bre

en: Always on _bottom
ca: Sempre a so_ta

en: _Send to desktop
ca: A l'_escriptori

en: Client menu
ca: Menú del client

en: R_estore
ca: Restaur_a

en: _Move
ca: _Mou

en: Resi_ze
ca: Redimen_siona

en: Ico_nify
ca: Mi_nimitza

en: Ma_ximize
ca: Ma_ximitza

en: _Roll up/down
ca: En/Desen_rotlla

en: Un/_Decorate
ca: Sense/Amb _decoració

en: _Close
ca: _Tanca

en: Invalid context "%s" in mouse binding
ca: El context "%s" no és vàlid en la vinculació del ratolí

en: Invalid button "%s" specified in config file
ca: El botó especificat al fitxer de configuració "%s" no és vàlid.

en: Unable to make directory '%s': %s
ca: No és pot crear el directori '%s': %s

en: Close
ca: Tanca

en: Conflict with key binding in config file
ca: Conflicte amb la tecla vinculada en el fitxer de configuració

en: Unable to find a valid menu file "%s"
ca: No s'ha pogut trobar un fitxer de menú "%s" vàlid

en: Failed to execute command for pipe-menu "%s": %s
ca: S'ha produït un error en executar l'ordre per al menú de conducte "%s": %s

en: Invalid output from pipe-menu "%s"
ca: La sortida del menú de conducte "%s" no és vàlida

en: Attempted to access menu "%s" but it does not exist
ca: S'ha intentat accedir al menú "%s" ja que no existeix

en: More...
ca: Més...

en: Invalid button "%s" in mouse binding
ca: El botó "%s" no és vàlid en la vinculació del ratolí

en: Unable to change to home directory "%s": %s
ca: No s'ha pogut canviar al directori de l'usuari "%s": %s

en: Failed to open the display from the DISPLAY environment variable.
ca: No s'ha pogut obrir la pantalla des de la variable d'entorn DISPLAY

en: Failed to initialize the obrender library.
ca: S'ha produït un error en inicialitza la llibreria obrender.

en: X server does not support locale.
ca: El servidor X no te suport per a idiomes

en: Cannot set locale modifiers for the X server.
ca: No s'ha pogut assignar els modificadors del locale per al servidor X.

en: Unable to find a valid config file, using some simple defaults
ca: No s'ha pogut trobat un fitxer de configuració vàlid, s'utilitzaran alguns valors predeterminats

en: One or more XML syntax errors were found while parsing the Openbox configuration files.  See stdout for more information.  The last error seen was in file "%s" line %d, with message: %s
ca: S'han trobat un o mes errors de sintaxi XML en analitzar el fitxer de configuració de Openbox. Per a més informació visualitza el stdout. L'últim error trobat estava al fitxer "%s" línia %d, amb el missatge: %s

en: Unable to load a theme.
ca: No s'ha pogut carregar el tema.

en: Openbox Syntax Error
ca: Error de sintaxi de Openbox

en: Restart failed to execute new executable "%s": %s
ca: S'ha produït un error en tornar a iniciar i executar el nou executable "%s": %s

en: Syntax: openbox [options]
ca: Sintaxis: openbox [opcions]

en: 
    Options:
ca: 
    Opcions:

en:   --help              Display this help and exit
ca:   --help              Visualitza aquesta ajuda i surt

en:   --version           Display the version and exit
ca:   --version           Visualitza la versió i surt

en:   --replace           Replace the currently running window manager
ca:   --replace           Reemplaça el gestor de finestres que s'està executant actualment

note: TRANSLATORS: if you translate "FILE" here, make sure to keep the "Specify..." aligned still, if you have to, make a new line with \n and 22 spaces. It's fine to leave it as FILE though.
en:   --config-file FILE  Specify the path to the config file to use
ca:   --config-file FITXER
                          Especifica el camí del fitxer de configuració a utilitzar

en:   --sm-disable        Disable connection to the session manager
ca:   --sm-disable        Inhabilita la connexió amb el gestor de sessió

en: 
    Passing messages to a running Openbox instance:
ca: 
    S'està transferint missatges a la instància del Openbox que s'està executant:

en:   --reconfigure       Reload Openbox's configuration
ca:   --reconfigure       Torna a carregar la configuració de Openbox

en:   --restart           Restart Openbox
ca:   --restart           Torna a iniciar Openbox

en:   --exit              Exit Openbox
ca:   --exit              Surt de Openbox

en: 
    Debugging options:
ca: 
    Opcions de depuració:

en:   --sync              Run in synchronous mode
ca:   --sync              Executa en mode sincronitzat

en:   --debug             Display debugging output
ca:   --debug             Mostra la sortida de depuració

en:   --debug-focus       Display debugging output for focus handling
ca:   --debug-focus       Mostra la sortida de depuració per a la gestió del focus

en:   --debug-session     Display debugging output for session management
ca:   --debug-session     Mostra la sortida de depuració per a la gestió del session management

en:   --debug-xinerama    Split the display into fake xinerama screens
ca:   --debug-xinerama    Divideix la visualització en pantalles xinerama falses

en: 
    Please report bugs at %s
ca: 
    Informeu dels errors a %s

en: %s requires an argument
ca: %s necessita un argument

en: Invalid command line argument "%s"
ca: Opció "%s" no vàlida a la línia d'ordres

en: A window manager is already running on screen %d
ca: Encara s'està executant un gestor de finestres a la pantalla %d

en: Could not acquire window manager selection on screen %d
ca: No s'ha pogut adquirir la selecció del gestor de finestres en la pantalla %d

en: The WM on screen %d is not exiting
ca: El gestor de finestres de la pantalla %d no està sortint

note: TRANSLATORS: If you need to specify a different order of the arguments, you can use %1$d for the first one and %2$d for the second one. For example, "The current session has %2$d desktops, but Openbox is configured for %1$d ..."
en: Openbox is configured for %d desktop, but the current session has %d.  Overriding the Openbox configuration. | Openbox is configured for %d desktops, but the current session has %d.  Overriding the Openbox configuration.
ca[0]: El Openbox està configurat per a %d escriptori, però la sessió actual en te %d.  S'està modificant la configuració del Openbox.
ca[1]: El Openbox està configurat per a %d escriptoris, però la sessió actual en te %d.  S'està modificant la configuració del Openbox.

en: desktop %i
ca: escriptori %i

en: Running %s
ca: Executant %s

en: Invalid modifier key "%s" in key/mouse binding
ca: La tecla modificadora "%s" no és vàlida en la vinculació de tecles/ratolí

en: Invalid key code "%s" in key binding
ca: El codi de tecla "%s" no és vàlid en la vinculació de tecles

en: Invalid key name "%s" in key binding
ca: El nom de la tecla "%s" no és vàlid en la vinculació de tecles

en: Requested key "%s" does not exist on the display
ca: La tecla seleccionada "%s" no existeix a la pantalla

en: OK
ca: D'acord
