Openbox 3.4.7.2 - en to eu translation catalogue (90 entries)

en: Invalid action "%s" requested. No such action exists.
eu: Eskatutako "%s" ekintza baliogabea. Ez da ekintza hori existitzen.

en: No
eu: Ez

en: Yes
eu: Bai

en: Execute
eu: Exekutatu

en: Failed to convert the path "%s" from utf8
eu: Hutsegitea "%s" helbidea utf8-tik bihurtzean

en: Cancel
eu: Ezeztatu

en: Exit
eu: Irten

en: Are you sure you want to log out?
eu: Ziur al zaude saioa itxi nahi duzula?

en: Log Out
eu: Saioa Itxi

en: Are you sure you want to exit Openbox?
eu: Ziur al zaude Openbox-etik irten nahi duzula?

en: Exit Openbox
eu: Openbox-etik Irten

en: Unnamed Window
eu: Izenik gabeko leihoa

en: Killing...
eu: Akabatzen...

en: Not Responding
eu: Erantzunik Ez

en: The window "%s" does not seem to be responding.  Do you want to force it to exit by sending the %s signal?
eu: Badirudi "%s" leihoak ez duela erantzuten. Nahi al duzu istea behartu %s seinalea bidaliz?

en: End Process
eu: Prozesua Amaitu

en: The window "%s" does not seem to be responding.  Do you want to disconnect it from the X server?
eu: Badirudi "%s" leihoak ez duela erantzuten. Nahi al duzu leihoa X zerbitzaritik deskonektatu?

en: Disconnect
eu: Deskonektatu

en: Go there...
eu: Hona joan...

en: Manage desktops
eu: Idazmahaiak kudeatu

en: _Add new desktop
eu: Idazmahai berria _gehitu

en: _Remove last desktop
eu: Azken idazmahaia _ezabatu

en: Windows
eu: Leihoak

en: Desktops
eu: Idazmahaiak

en: All desktops
eu: Idazmahai guztiak

en: _Layer
eu: _Geruza

en: Always on _top
eu: Beti _gainean

en: _Normal
eu: _Ohikoa

en: Always on _bottom
eu: Beti _azpian

en: _Send to desktop
eu: _Bidali idazmahaira

en: Client menu
eu: Bezero menua

en: R_estore
eu: Berr_ezarri

en: _Move
eu: _Mugitu

en: Resi_ze
eu: _Tamaina aldatu

en: Ico_nify
eu: Iko_notu

en: Ma_ximize
eu: Ma_ximizatu

en: _Roll up/down
eu: Bildu/_Zabaldu

en: Un/_Decorate
eu: Des/_Dekoratu

en: _Close
eu: _Itxi

en: Invalid context "%s" in mouse binding
eu: Baliogabeko "%s" testuingurua sagu elkarketan

en: Invalid button "%s" specified in config file
eu: Konfigurazio fitxategian zehaztutako "%s" botoia baliogabea

en: Unable to make directory '%s': %s
eu: Ezin da '%s' direktorioa sortu: %s

en: Close
eu: Itxi

en: Conflict with key binding in config file
eu: Gatazka konfigurazio fitxategiko tekla elkarketarekin

en: Unable to find a valid menu file "%s"
eu: Ezin da "%s" baliozko menu fitxategi bat aurkitu

en: Failed to execute command for pipe-menu "%s": %s
eu: Hutsegitea "%s" pipe-menuarentzat komandoa exekutatzean: %s

en: Invalid output from pipe-menu "%s"
eu: Baliogabeko irteera "%s" pipe-menutik

en: Attempted to access menu "%s" but it does not exist
eu: "%s" menua atzitzen saiatu da baina ez da existitzen

en: More...
eu: Gehiago...

en: Invalid button "%s" in mouse binding
eu: Baliogabeko "%s" botoia sagu elkarketan

en: Unable to change to home directory "%s": %s
eu: Ezin da "%s" hasiera direktoriora aldatu: %s

en: Failed to open the display from the DISPLAY environment variable.
eu: Hutsegitea pantaila irekitzean DISPLAY ingurune aldagaitik.

en: Failed to initialize the obrender library.
eu: Hutsegitea obrender liburutegia hasieratzean.

en: X server does not support locale.
eu: X zerbitzariak ez du locale euskarririk.

en: Cannot set locale modifiers for the X server.
eu: Ezin da locale modifikatzailerik ezarri X zerbitzariarentzat.

en: Unable to find a valid config file, using some simple defaults
eu: Ezin da baliozko konfigurazio fitxategirik aurkitu, hainbat aukera lehenetsi sinple erabiltzen

en: One or more XML syntax errors were found while parsing the Openbox configuration files.  See stdout for more information.  The last error seen was in file "%s" line %d, with message: %s
eu: XML sintaxi errore bat edo gehiago aurkitu dira Openbox konfigurazio fitxategiak interpretatzerakoan. Ikusi stdout informazio gehiago jasotzeko. Azken errorea  "%s" fitxategian %d lerroan izan da, mezu honekin: %s

en: Unable to load a theme.
eu: Ezin da gai bat kargatu.

en: Openbox Syntax Error
eu: Openbox sintaxi errorea

en: Restart failed to execute new executable "%s": %s
eu: Berrabiarazteak hutsegitea "%s" exekutagarri berria exekutatzean: %s

en: Syntax: openbox [options]
eu: Sintaxia: openbox [aukerak]

en: 
    Options:
eu: 
    Aukerak:

en:   --help              Display this help and exit
eu:   --help              Mezu hau erakutsi eta irten

en:   --version           Display the version and exit
eu:   --version           Bertsioa bistarazi eta irten

en:   --replace           Replace the currently running window manager
eu:   --replace           Ordezkatu exekutatzen ari den leiho-kudeatzailea

note: TRANSLATORS: if you translate "FILE" here, make sure to keep the "Specify..." aligned still, if you have to, make a new line with \n and 22 spaces. It's fine to leave it as FILE though.
en:   --config-file FILE  Specify the path to the config file to use
eu: --config-file FILE  Zehaztu erabiltzeko konfigurazio fitxategirako bidea

en:   --sm-disable        Disable connection to the session manager
eu:   --sm-disable        Ezgaitu saio kudeatzailearekiko konexioa

en: 
    Passing messages to a running Openbox instance:
eu: 
    Exekutatzen ari den Openbox instantzia bati mezuak pasatzen:

en:   --reconfigure       Reload Openbox's configuration
eu:   --reconfigure       Birkargatu Openbox-en konfigurazioa

en:   --restart           Restart Openbox
eu:   --restart           Berrabiarazi Openbox

en:   --exit              Exit Openbox
eu:   --exit              Itxi Openbox

en: 
    Debugging options:
eu: 
    Arazketa aukerak:

en:   --sync              Run in synchronous mode
eu:   --sync              Modu sinkronoan exekutatu

en:   --debug             Display debugging output
eu:   --debug             Arazketa irteera erakutsi

en:   --debug-focus       Display debugging output for focus handling
eu:   --debug-focus       Erakutsi arazketa irteera foku maneiurako

en:   --debug-xinerama    Split the display into fake xinerama screens
eu:   --debug-xinerama    Zatitu pantaila xinerama pantaila faltsuetan

en: 
    Please report bugs at %s
eu: 
    %s helbidean erroreen berri eman mesedez

en: %s requires an argument
eu: %s argumentu bat behar du

en: Invalid command line argument "%s"
eu: "%s" komando lerro argumentu baliogabea

en: A window manager is already running on screen %d
eu: Bistaratzeko %d pantailan aurretik leiho-kudeatzaile bat exekutatzen ari da

en: Could not acquire window manager selection on screen %d
eu: Ezin izan da eskuratu leiho-kudeatzailearen hautapena bistaratzeko %d pantailan

en: The WM on screen %d is not exiting
eu: %d bistaratze pantailako leiho-kudeatzailea ez da irteten

note: TRANSLATORS: If you need to specify a different order of the arguments, you can use %1$d for the first one and %2$d for the second one. For example, "The current session has %2$d desktops, but Openbox is configured for %1$d ..."
en: Openbox is configured for %d desktop, but the current session has %d.  Overriding the Openbox configuration. | Openbox is configured for %d desktops, but the current session has %d.  Overriding the Openbox configuration.
eu[0]: Openbox %d idazmahaientzat konfiguratua dago, baina uneko saioak %d dauzka. Openbox konfigurazioa gainjartzen.
eu[1]: Openbox %d idazmahaientzat konfiguratua dago, baina uneko saioak %d dauzka. Openbox konfigurazioa gainjartzen.

en: desktop %i
eu: %i Idazmahaia

en: Running %s
eu: Egikaritzen %s

en: Invalid modifier key "%s" in key/mouse binding
eu:  tekla/sagu elkarketan "%s" modifikatzaile tekla baliogabea

en: Invalid key code "%s" in key binding
eu:  tekla elkarketan "%s" tekla kode baliogabea

en: Invalid key name "%s" in key binding
eu:  tekla elkarketan "%s" tekla izen baliogabea

en: Requested key "%s" does not exist on the display
eu: Eskatutako "%s" tekla ez da pantaila existitzen

en: OK
eu: Ados
