Openbox 3.4.11 - en to fi translation catalogue (90 entries)

en: Invalid action "%s" requested. No such action exists.
fi: Pyydettiin virheellinen toiminto "%s". Toimintoa ei ole olemassa.

en: No
fi: Ei

en: Yes
fi: Kyllä

en: Execute
fi: Suorita

en: Failed to convert the path "%s" from utf8
fi: Polun "%s" muuntaminen utf8:sta epäonnistui

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Exit
fi: Sulje

en: Are you sure you want to log out?
fi: Haluatko varmasti kirjautua ulos?

en: Log Out
fi: Kirjaudu ulos

en: Are you sure you want to exit Openbox?
fi: Haluatko varmasti sulkea Openboxin

en: Exit Openbox
fi: Sulje Openbox

en: Unnamed Window
fi: Nimetön ikkuna

en: Killing...
fi: Tapetaan...

en: Not Responding
fi: Ei vastaa

en: The window "%s" does not seem to be responding.  Do you want to force it to exit by sending the %s signal?
fi: Ikkuna "%s" ei näytä vastaavan.  Haluatko sulkea sen lähettämällä sille singaalin %s?

en: End Process
fi: Lopeta prosessi

en: The window "%s" does not seem to be responding.  Do you want to disconnect it from the X server?
fi: Ikkuna "%s" ei näytä vastaavan.  Haluatko katkaista sen yhteyden X-palvelimeen?

en: Disconnect
fi: Katkaise yhteys

en: Go there...
fi: Näytä tämä...

en: Manage desktops
fi: Työtilojen hallinta

en: _Add new desktop
fi: _Lisää uusi työtila

en: _Remove last desktop
fi: _Poista viimeisin työtila

en: Windows
fi: Ikkunat

en: Desktops
fi: Työtilat

en: All desktops
fi: Kaikkiin työtiloihin

en: _Layer
fi: _Kerros

en: Always on _top
fi: Aina _päällimmäisenä

en: _Normal
fi: _Tavallinen

en: Always on _bottom
fi: Aina _alimmaisena

en: _Send to desktop
fi: _Lähetä työtilaan

en: Client menu
fi: Ikkunan valikko

en: R_estore
fi: _Palauta

en: _Move
fi: S_iirrä

en: Resi_ze
fi: _Muuta kokoa

en: Ico_nify
fi: Pie_nennä

en: Ma_ximize
fi: Suurenn_a

en: _Roll up/down
fi: Rullaa _ylös/alas

en: Un/_Decorate
fi: (Epä)_reunusta

en: _Close
fi: _Sulje

en: Invalid context "%s" in mouse binding
fi: Virheellinen asiayhteys "%s" hiirisidonnoissa

en: Invalid button "%s" specified in config file
fi: Asetustiedostossa määritelty painike "%s" on virheellinen

en: Unable to make directory '%s': %s
fi: Hakemiston '%s' luonti epäonnistui: %s

en: Close
fi: Sulje

en: Conflict with key binding in config file
fi: Päällekäisiä näppäinsidontoja asetustiedostossa

en: Unable to find a valid menu file "%s"
fi: Toimivaa valikkotiedostoa ei löytynyt "%s"

en: Failed to execute command for pipe-menu "%s": %s
fi: Putkivalikon suorittaminen epäonnistui "%s": %s

en: Invalid output from pipe-menu "%s"
fi: Virheellinen tulos putkivalikosta "%s"

en: Attempted to access menu "%s" but it does not exist
fi: Valikon "%s" lukemista yritettiin, mutta sitä ei ole olemassa

en: More...
fi: Lisää...

en: Invalid button "%s" in mouse binding
fi: Virheellinen painike "%s" hiirisidonnoissa

en: Unable to change to home directory "%s": %s
fi: Kotihakemistoon "%s" vaihtaminen epäonnistui: %s

en: Failed to open the display from the DISPLAY environment variable.
fi: Näytön avaaminen DISPLAY-muuttujasta epäonnistui.

en: Failed to initialize the obrender library.
fi: Obrender-kirjaston käynnistäminen epäonnistui.

en: X server does not support locale.
fi: X-palvelin ei tue maa-asetusta.

en: Cannot set locale modifiers for the X server.
fi: Maa-asetusmuuttujia ei voitu tehdä X-palvelimelle.

en: Unable to find a valid config file, using some simple defaults
fi: Kelvollista asetustiedostoa ei löytynyt, käytetään yksinkertaisia oletusarvoja

en: One or more XML syntax errors were found while parsing the Openbox configuration files.  See stdout for more information.  The last error seen was in file "%s" line %d, with message: %s
fi: Yksi tai useampi XML-syntaksivirhe löytyi asetustiedostoa käsiteltäessä. Lue stdout saadaksesi lisätietoja. Viimeisin virhe oli tiedostossa "%s" rivillä %d: %s

en: Unable to load a theme.
fi: Teeman lataaminen epäonnistui.

en: Openbox Syntax Error
fi: Openbox syntaksivirhe

en: Restart failed to execute new executable "%s": %s
fi: Uudelleenkäynnistys ei onnistunut käynnistämään uutta ohjelmaa "%s": %s

en: Copyright (c)
fi: Tekijänoikeudet (c)

en: Syntax: openbox [options]
fi: Syntaksi: openbox [valitsin]

en: 
    Options:
fi: 
    Käyttö:

en:   --help              Display this help and exit
fi:   --help              Näytä tämä ohje ja poistu

en:   --version           Display the version and exit
fi:   --version           Näytä version tiedot ja poistu

en:   --replace           Replace the currently running window manager
fi:   --replace           Korvaa käynnissä oleva ikkunointiohjelma

note: TRANSLATORS: if you translate "FILE" here, make sure to keep the "Specify..." aligned still, if you have to, make a new line with \n and 22 spaces. It's fine to leave it as FILE though.
en:   --config-file FILE  Specify the path to the config file to use
fi:   --config-file FILE  Määritä käytettävän asetustiedoston polku

en:   --sm-disable        Disable connection to the session manager
fi:   --sm-disable        Estä yhteys istuntojen hallintaan

en: 
    Passing messages to a running Openbox instance:
fi: 
    Komentojen antaminen käynnissä olevalle Openboxille:

en:   --reconfigure       Reload Openbox's configuration
fi:   --reconfigure       Lataa Openboxin asetustiedosto uudelleen

en:   --restart           Restart Openbox
fi:   --restart           Käynnistä Openbox uudelleen

en:   --exit              Exit Openbox
fi:   --exit              Sulje Openbox

en: 
    Debugging options:
fi: 
    Vianjäljityksen asetukset:

en:   --sync              Run in synchronous mode
fi:   --sync              Aja synkronointi-tilassa

en:   --debug             Display debugging output
fi:   --debug             Näytä vianjäljitystuloste

en:   --debug-focus       Display debugging output for focus handling
fi:   --debug-focus       Näytä vianjäljitystuloste ikkunavalitsimelle

en:   --debug-xinerama    Split the display into fake xinerama screens
fi:   --debug-xinerama    Jaa näyttö kahteen vale-xinerama-ruutuun

en: 
    Please report bugs at %s
fi: 
    Ilmoita virheistä: %s

en: %s requires an argument
fi: %s tarvitsee argumentin

en: Invalid command line argument "%s"
fi: Virheellinen valitsin "%s"

en: A window manager is already running on screen %d
fi: Ikkunointiohjelma on jo käynnissä näytöllä %d

en: Could not acquire window manager selection on screen %d
fi: Ikkunointiohjelman valinta ruudulla %d ei onnistunut

en: The WM on screen %d is not exiting
fi: Ikkunointiohjelma ruudulla %d ei sulkeudu

note: TRANSLATORS: If you need to specify a different order of the arguments, you can use %1$d for the first one and %2$d for the second one. For example, "The current session has %2$d desktops, but Openbox is configured for %1$d ..."
en: Openbox is configured for %d desktop, but the current session has %d.  Overriding the Openbox configuration. | Openbox is configured for %d desktops, but the current session has %d.  Overriding the Openbox configuration.
fi[0]: Openbox on asetettu käyttämään %d työtilaa, mutta nykyisessä istunnossa työtiloja on %d.  Ohitetaan Openboxin asetus.
fi[1]: Openbox on asetettu käyttämään %d työtilaa, mutta nykyisessä istunnossa työtiloja on %d.  Ohitetaan Openboxin asetus.

en: desktop %i
fi: työtila %i

en: Running %s
fi: Suoritetaan %s

en: Invalid modifier key "%s" in key/mouse binding
fi: Virheellinen valintanäppäin "%s" näppäin- tai hiirisidonnoissa

en: Invalid key code "%s" in key binding
fi: Virheellinen näppäinkoodi "%s" pikanäppäimissä

en: Invalid key name "%s" in key binding
fi: Virheellinen näppäin "%s" pikanäppäimissä

en: Requested key "%s" does not exist on the display
fi: Pyydettyä näppäintä "%s" ei ole olemassa näytöllä
