openbox 3.5 - en to ia translation catalogue (90 entries)

en: Invalid action "%s" requested. No such action exists.
ia: Le action requestate "%s" es invalide. Nulle tal action existe.

en: Yes
ia: Si

en: Execute
ia: Exequer

en: Failed to convert the path "%s" from utf8
ia: Insuccesso al converter le percurso "%s" desde utf8

en: Cancel
ia: Annullar

en: Exit
ia: Sortir

en: Are you sure you want to log out?
ia: Es tu secur de voler clauder le session?

en: Log Out
ia: Clauder le session

en: Are you sure you want to exit Openbox?
ia: Es tu secur de voler sortir de Openbox?

en: Exit Openbox
ia: Sortir de Openbox

en: Unnamed Window
ia: Fenestra sin nomine

en: Killing...
ia: Termination...

en: Not Responding
ia: Non es respondente

en: The window "%s" does not seem to be responding.  Do you want to force it to exit by sending the %s signal?
ia: Le fenestra "%s" non sembla esser respondente. Vole tu fortiar lo a sortir per inviar le signal %s?

en: End Process
ia: Finir processo

en: The window "%s" does not seem to be responding.  Do you want to disconnect it from the X server?
ia: Le fenestra "%s" non sembla esser respondente. Vole tu disconnecter lo del servitor X?

en: Disconnect
ia: Disconnecter

en: Go there...
ia: Ir a illac...

en: Manage desktops
ia: Administrar scriptorios

en: _Add new desktop
ia: _Adder un nove scriptorio

en: _Remove last desktop
ia: _Eliminar le ultime scriptorio

en: Windows
ia: Fenestras

en: Desktops
ia: Scriptorios

en: All desktops
ia: Tote le scriptorios

en: _Layer
ia: _Strato

en: Always on _top
ia: Semper s_upra

en: Always on _bottom
ia: Semper in_fra

en: _Send to desktop
ia: _Inviar al scriptorio

en: Client menu
ia: Menu de cliente

en: R_estore
ia: R_estituer

en: _Move
ia: _Mover

en: Resi_ze
ia: Re_dimensionar

en: Ico_nify
ia: Ico_nificar

en: Ma_ximize
ia: Ma_ximisar

en: _Roll up/down
ia: _Rolar in alto/basso

en: Un/_Decorate
ia: _Decorar/Indecorar

en: _Close
ia: _Clauder

en: Invalid context "%s" in mouse binding
ia: Contexto "%s" incorrecte in le parametros del mouse

en: Invalid button "%s" specified in config file
ia: Button invalide "%s" es specificate in le file de configuration

en: Openbox was compiled without image loading support. Icons in menus will not be loaded.
ia: Openbox era compilate sin le bibliotheca pro cargar imagines. Icones in menus non sera cargate.

en: Unable to make directory '%s': %s
ia: Impossibile de crear le directorio '%s'
    : %s

en: Close
ia: Clauder

en: Conflict with key binding in config file
ia: Conflicto con le combination de claves in le file de configuration

en: Unable to find a valid menu file "%s"
ia: Impossibile de trovar un file de menu valide "%s"

en: Failed to execute command for pipe-menu "%s": %s
ia: Insuccesso al exequer le commando pro le pipe-menu "%s": %s

en: Invalid output from pipe-menu "%s"
ia: Output incorrecte del pipe-menu "%s"

en: Attempted to access menu "%s" but it does not exist
ia: Tentativa de acceder al menu "%s" que non existe

en: More...
ia: Plus...

en: Invalid button "%s" in mouse binding
ia: Button "%s" incorrecte in le parametros del mouse

en: Unable to change to home directory "%s": %s
ia: Impossibile de ir al directorio personal "%s": %s

en: Failed to open the display from the DISPLAY environment variable.
ia: Impossibile de aperir le schermo del variabile de ambiente DISPLAY.

en: Failed to initialize the obrender library.
ia: Impossibile de initiar le bibliotheca obrender.

en: X server does not support locale.
ia: Le servitor X non supporta le localisation.

en: Cannot set locale modifiers for the X server.
ia: Impossibile de applicar le modificatores de localisation pro le servitor X.

en: Unable to find a valid config file, using some simple defaults
ia: Impossibile de trovar un file de configuration valide, alicun predefinitiones simple sera utilisate.

en: One or more XML syntax errors were found while parsing the Openbox configuration files.  See stdout for more information.  The last error seen was in file "%s" line %d, with message: %s
ia: Un o plus errores de syntaxe XML se ha trovate durante le analyse de files de configuration de Openbox. Reguarda stdout pro plus del information. Le ultime error trovate esseva in le file "%s" al linea %d, con le message: %s

en: Unable to load a theme.
ia: Impossibile de cargar un thema.

en: Openbox Syntax Error
ia: Error de syntaxe de Openbox

en: Restart failed to execute new executable "%s": %s
ia: Le reinitio ha fallite exequer le nove executabile "%s": %s

en: Syntax: openbox [options]
ia: Syntaxe: openbox [optiones]

en: 
    Options:
ia: 
    Optiones:

en:   --help              Display this help and exit
ia:   --help              Monstrar iste adjuta e sortir

en:   --version           Display the version and exit
ia:   --version           Monstrar le version e sortir

en:   --replace           Replace the currently running window manager
ia:   --replace           Reimplaciar le gerente de fenestras actual

note: TRANSLATORS: if you translate "FILE" here, make sure to keep the "Specify..." aligned still, if you have to, make a new line with \n and 22 spaces. It's fine to leave it as FILE though.
en:   --config-file FILE  Specify the path to the config file to use
ia:   --config-file FILE  Specificar le percurso al file de configuration a usar

en:   --sm-disable        Disable connection to the session manager
ia:   --sm-disable        Disactivar le connexion al gerente de session

en: 
    Passing messages to a running Openbox instance:
ia: 
    Passage de messages al exemplar de Openbox active:

en:   --reconfigure       Reload Openbox's configuration
ia:   --reconfigure       Recargar le configuration de Openbox

en:   --restart           Restart Openbox
ia:   --restart           Reinitiar Openbox

en:   --exit              Exit Openbox
ia:   --exit              Sortir de Openbox

en: 
    Debugging options:
ia: 
    Optiones pro eliminar errores:

en:   --sync              Run in synchronous mode
ia:   --sync              Exequer in modo synchrone

en:   --startup CMD       Run CMD after starting
ia:   --startup CMD       Exequer CMD post le lanceamento de Openbox

en:   --debug             Display debugging output
ia:   --debug             Monstrar datos utile pro eliminar errores

en:   --debug-focus       Display debugging output for focus handling
ia:   --debug-focus       Monstrar datos pro eliminar faltas in le gestion del foco

en:   --debug-session     Display debugging output for session management
ia:   --debug-session     Monstrar datos pro eliminar faltas in le gestion de session

en:   --debug-xinerama    Split the display into fake xinerama screens
ia:   --debug-xinerama    Separar le visualisation in schermos de xinerama false

en: 
    Please report bugs at %s
ia: 
    Reportar errores a %s

en: %s requires an argument
ia: %s require un argumento

en: Invalid command line argument "%s"
ia: Argumento del linea de commando incorrecte "%s"

en: A window manager is already running on screen %d
ia: Un gerente de fenestras jam es lanceate sur le schermo %d

en: Could not acquire window manager selection on screen %d
ia: Impossibile de obtener le selection del gerente de fenestras sur le schermo %d

en: The WM on screen %d is not exiting
ia: Le gerente de fenestras sur le schermo %d non es sortiente

note: TRANSLATORS: If you need to specify a different order of the arguments, you can use %1$d for the first one and %2$d for the second one. For example, "The current session has %2$d desktops, but Openbox is configured for %1$d ..."
en: Openbox is configured for %d desktop, but the current session has %d.  Overriding the Openbox configuration. | Openbox is configured for %d desktops, but the current session has %d.  Overriding the Openbox configuration.
ia[0]: Openbox es configurate pro %d scriptorio, ma le session actual ha %d. Illo supplanta le configuration de Openbox.
ia[1]: Openbox es configurate pro %d scriptorios, ma le session actual ha %d. Illo supplanta le configuration de Openbox.

en: desktop %i
ia: scriptorio %i

en: Running %s
ia: Execution de %s

en: Invalid modifier key "%s" in key/mouse binding
ia: Modificator de clave "%s" incorrecte in le parametros de clave or de mouse

en: Invalid key code "%s" in key binding
ia: Codice de clave "%s" incorrecte in le parametros de clave

en: Invalid key name "%s" in key binding
ia: Nomine de clave "%s" incorrecte in le parametros de clave

en: Requested key "%s" does not exist on the display
ia: Clave requestate "%s" non existe sur le schermo
