Openbox 3.6 - en to no translation catalogue (92 entries)

en: Invalid action "%s" requested. No such action exists.
no: Ugyldig operasjon "%s" etterspurt. Operasjonen finnes ikke.

en: No
no: Nei

en: Yes
no: Ja

en: Execute
no: Utfør

en: Failed to convert the path "%s" from utf8
no: Feil ved konvertering av "%s" fra utf8

en: Cancel
no: Avbryt

en: Exit
no: Avslutt

en: Are you sure you want to log out?
no: Er du sikker på at du vil logge ut?

en: Log Out
no: Logg Ut

en: Are you sure you want to exit Openbox?
no: Er du sikker på at du vil avslutte Openbox?

en: Exit Openbox
no: Avslutt Openbox

en: Unnamed Window
no: Ukjent Vindu

en: Killing...
no: Dreper...

en: Not Responding
no: Svarer Ikke

en: The window "%s" does not seem to be responding.  Do you want to force it to exit by sending the %s signal?
no: Vinduet "%s" svarer ikke. Vil du utføre tvunget avslutning ved å sende signalet %s?

en: End Process
no: Avslutt Prosess

en: The window "%s" does not seem to be responding.  Do you want to disconnect it from the X server?
no: Vinduet "%s" svarer ikke. Vil du fjerne tilknytning av vinduet til X-serveren?

en: Disconnect
no: Fjern tilknytning

en: Go there...
no: Gå dit...

en: Manage desktops
no: Behandle skrivebord

en: _Add new desktop
no: _Nytt skrivebord

en: _Remove last desktop
no: _Fjern siste skrivebord

en: Windows
no: Vinduer

en: Desktops
no: Skrivebord

en: All desktops
no: Alle skrivebord

en: _Layer
no: La_g

en: Always on _top
no: Alltid ø_verst

en: _Normal
no: Nor_mal

en: Always on _bottom
no: Alltid _nederst

en: _Send to desktop
no: _Send til

en: Client menu
no: Klient-meny

en: R_estore
no: Tilbak_estill

en: _Move
no: _Flytt

en: Resi_ze
no: Endre s_tørrelse

en: Ico_nify
no: _Minimer

en: Ma_ximize
no: Ma_ximer

en: _Roll up/down
no: _Rull opp/ned

en: Un/_Decorate
no: Fjern/Legg til _dekorasjon

en: _Close
no: _Lukk

en: Invalid context "%s" in mouse binding
no: Ugyldig innhold "%s" i binding for mus

en: Invalid button "%s" specified in config file
no: Ugyldig tast "%s" spesifisert i konfigurasjonsfilen

en: Openbox was compiled without image loading support. Icons in menus will not be loaded.
no: Openbox ble kompilert uten støtte for lasting av bilder. Ikoner i menyer vil ikke bli lastet.

en: Unable to make directory '%s': %s
no: Kan ikke lage katalog '%s': %s

en: Close
no: Lukk

en: Conflict with key binding in config file
no: Konflikt med hurtigtastbinding i konfigurasjonsfilen

en: Unable to find a valid menu file "%s"
no: Kan ikke finne en gyldig menyfil "%s"

en: Failed to execute command for pipe-menu "%s": %s
no: Kunne ikke kjøre kommando for pipe-meny "%s": %s

en: Invalid output from pipe-menu "%s"
no: Ugyldig utdata fra pipe-menyen "%s"

en: Attempted to access menu "%s" but it does not exist
no: Forsøkte å åpne menyen "%s", men denne finnes ikke

en: More...
no: Mer...

en: Invalid button "%s" in mouse binding
no: Ugyldig knapp "%s" i binding for mus

en: Unable to change to home directory "%s": %s
no: Kan ikke endre til hjemmekatalogen "%s": %s

en: Failed to open the display from the DISPLAY environment variable.
no: Kunne ikke åpne displayet fra DISPLAY-miljøvariabelen

en: Failed to initialize the obrender library.
no: Kunne ikke starte obrender-biblioteket.

en: X server does not support locale.
no: X-serveren støtter ikke lokalisering.

en: Cannot set locale modifiers for the X server.
no: Kan ikke stille inn lokaliseringsmodifikatorene for X-serveren.

en: Unable to find a valid config file, using some simple defaults
no: Kunne ikke finne en gyldig konfigurasjonsfil, bruker standardverdier

en: One or more XML syntax errors were found while parsing the Openbox configuration files.  See stdout for more information.  The last error seen was in file "%s" line %d, with message: %s
no: En eller flere XML-syntaksfeil ble funnet ved lesing av konfigurasjonsfilene til Openbox. Se stdout for mer informasjon. Forrige feil funnet var i filen "%s", linje %d, med beskjeden: %s

en: Unable to load a theme.
no: Kan ikke laste et tema.

en: Openbox Syntax Error
no: Openbox Syntaksfeil

en: Restart failed to execute new executable "%s": %s
no: Kunne ikke starte nytt program ved omstart: "%s": %s

en: Syntax: openbox [options]
no: Syntax: openbox [alternativer

en: 
    Options:
no: 
    Alternativ:

en:   --help              Display this help and exit
no:   --help              Vise denne hjelpeteksten og avslutt

en:   --version           Display the version and exit
no:   --version           Vis versjonsnummeret og avslutt

en:   --replace           Replace the currently running window manager
no:   --replace           Erstatt den kjørende vindusbehandleren

note: TRANSLATORS: if you translate "FILE" here, make sure to keep the "Specify..." aligned still, if you have to, make a new line with \n and 22 spaces. It's fine to leave it as FILE though.
en:   --config-file FILE  Specify the path to the config file to use
no:   --config-file FIL   Spesifisér filbane til konfigurasjonsfilen du vil ta i bruk

en:   --sm-disable        Disable connection to the session manager
no:   --sm-disable        Deaktiver tilknytning til sesjonsbehandleren

en: 
    Passing messages to a running Openbox instance:
no: 
    Sender beskjeder til en kjørende Openbox-instans:

en:   --reconfigure       Reload Openbox's configuration
no:   --reconfigure       Oppdater Openbox' konfigurasjon

en:   --restart           Restart Openbox
no:   --restart           Start Openbox på nytt

en:   --exit              Exit Openbox
no:   --exit              Avslutt Openbox

en: 
    Debugging options:
no: 
    Debug-alternativ:

en:   --sync              Run in synchronous mode
no:   --sync              Kjør i synkron-modus

en:   --startup CMD       Run CMD after starting
no:   --startup CMD       Kjør CMD (kommando) etter oppstart

en:   --debug             Display debugging output
no:   --debug             Vis debuggingsinformasjon

en:   --debug-focus       Display debugging output for focus handling
no:   --debug-focus       Vis debuggingsinformasjon for fokus-håndtering

en:   --debug-session     Display debugging output for session management
no:   --debug-session     Vis debuggingsinformasjon for session-håndtering

en:   --debug-xinerama    Split the display into fake xinerama screens
no:   -debug-xinerama    Splitt displayet for falske xinerama-skjermer

en: 
    Please report bugs at %s
no: 
    Vennligst rapporter bugs til %s

en: %s requires an argument
no: %s krever et argument

en: Invalid command line argument "%s"
no: Ugyldig kommandolinje-argument "%s"

en: A window manager is already running on screen %d
no: En vindusbehandler kjører allerede på skjerm %d

en: Could not acquire window manager selection on screen %d
no: Kunne ikke hendte vindusbehandlerens markering på skjerm %d

en: The WM on screen %d is not exiting
no: Vindusbehandleren på skjerm %d vil ikke avslutte

note: TRANSLATORS: If you need to specify a different order of the arguments, you can use %1$d for the first one and %2$d for the second one. For example, "The current session has %2$d desktops, but Openbox is configured for %1$d ..."
en: Openbox is configured for %d desktop, but the current session has %d.  Overriding the Openbox configuration. | Openbox is configured for %d desktops, but the current session has %d.  Overriding the Openbox configuration.
no[0]: Aktiv sesjon har %2$d skrivebord, mens Openbox er konfigurert til %1$d.  Benytter innstillingene for den aktive sesjonen.
no[1]: Aktiv sesjon har %2$d skrivebord, mens Openbox er konfigurert til %1$d.  Benytter innstillingene for den aktive sesjonen.

en: desktop %i
no: skrivebord %i

en: Running %s
no: Kjører %s

en: Invalid modifier key "%s" in key/mouse binding
no: Ugyldig modifikasjonsknapp "%s" i binding for tast/mus

en: Invalid key code "%s" in key binding
no: Ugyldig tastekode "%s" i hurtigtastbinding

en: Invalid key name "%s" in key binding
no: Ugyldig tastenavn "%s" i hurtigtastbinding

en: Requested key "%s" does not exist on the display
no: Ønsket tast "%s" eksisterer ikke i displayet
