openbox 3.5.0 - en to ro translation catalogue (86 entries)

en: Invalid action "%s" requested. No such action exists.
ro: Comanda internă “%s” invalidă. Nu există o astfel de comandă internă.

en: No
ro: Nu

en: Yes
ro: Da

en: Execute
ro: Execută

en: Failed to convert the path "%s" from utf8
ro: Calea “%s” nu a putut fi convertită din cod UTF-8

en: Cancel
ro: Anulare

en: Exit
ro: Ieșire

en: Are you sure you want to log out?
ro: Sunteți sigur că vreți să vă delogați?

en: Log Out
ro: Delogare

en: Are you sure you want to exit Openbox?
ro: Sunteți sigur că vreți să ieșiți din Openbox?

en: Exit Openbox
ro: Ieșire din Openbox

en: Unnamed Window
ro: Fereastră fără nume

en: Killing...
ro: Terminare forțată...

en: Not Responding
ro: Nu răspunde

en: The window "%s" does not seem to be responding.  Do you want to force it to exit by sending the %s signal?
ro: Fereastra “%s” nu pare să răspundă.  Doriți închiderea forțată printr-un semnal %s?

en: End Process
ro: Terminare proces

en: The window "%s" does not seem to be responding.  Do you want to disconnect it from the X server?
ro: Fereastra “%s” nu pare să răspundă.  Doriți deconectarea ei de la serverul X?

en: Disconnect
ro: Deconectare

en: Go there...
ro: Activează...

en: Manage desktops
ro: Administrează desktop-uri

en: _Add new desktop
ro: _Adaugă desktop nou

en: _Remove last desktop
ro: Șterge _ultimul desktop

en: Windows
ro: Ferestre

en: Desktops
ro: Desktop-uri

en: All desktops
ro: Toate desktop-urile

en: _Layer
ro: _Vizibilitate

en: Always on _top
ro: Întotdeauna _deasupra

en: Always on _bottom
ro: Întotdeauna în _fundal

en: _Send to desktop
ro: _Trimite pe desktop

en: Client menu
ro: Meniu client

en: R_estore
ro: R_estaurează

en: _Move
ro: _Mută

en: Resi_ze
ro: Redimensionea_ză

en: Ico_nify
ro: Mi_nimizează

en: Ma_ximize
ro: Ma_ximizează

en: _Roll up/down
ro: Minimizează/maximizează la _bara de titlu

en: Un/_Decorate
ro: _Ascunde/afișează bara de titlu

en: _Close
ro: În_chide

en: Invalid context "%s" in mouse binding
ro: Context invalid “%s” în configurarea mouse-ului

en: Invalid button "%s" specified in config file
ro: Buton invalid “%s” specificat în fișierul de configurare

en: Close
ro: Închide

en: Conflict with key binding in config file
ro: Conflict de combinații de taste în fișierul de configurare

en: Unable to find a valid menu file "%s"
ro: Nu a fost găsit nici un fișier meniu valid “%s”

en: Failed to execute command for pipe-menu "%s": %s
ro: Comandă eșuată în meniul dinamic “%s”: %s

en: Invalid output from pipe-menu "%s"
ro: Răspuns invalid de la meniul dinamic “%s”

en: Attempted to access menu "%s" but it does not exist
ro: Accesare meniu “%s” eșuată. Meniu inexistent

en: More...
ro: Mai mult...

en: Invalid button "%s" in mouse binding
ro: Buton invalid “%s” în configurarea mouse-ului

en: Unable to change to home directory "%s": %s
ro: Directorul home “%s” nu a putut fi selectat: %s

en: Failed to open the display from the DISPLAY environment variable.
ro: Display-ul din variabila sistem DISPLAY nu a putut fi deschis.

en: Failed to initialize the obrender library.
ro: Inițializarea librăriei obrender eșuată.

en: X server does not support locale.
ro: Serverul X nu suportă setări regionale.

en: Cannot set locale modifiers for the X server.
ro: Setările regionale pentru serverul X nu au putut fi setate.

en: Unable to find a valid config file, using some simple defaults
ro: Nu a fost găsit nici un fișier de configurare valid, se vor folosi valori implicite

en: One or more XML syntax errors were found while parsing the Openbox configuration files.  See stdout for more information.  The last error seen was in file "%s" line %d, with message: %s
ro: Una sau mai multe erori de sintaxă XML au fost găsite la parcurgerea fișierului de configurare Openbox.  Vezi stdout pentru mai multe informații.  Ultima eroare găsită a fost in fișierul “%s” la linia %d, cu mesajul: %s

en: Unable to load a theme.
ro: O temă grafică nu a putut fi încarcată.

en: Openbox Syntax Error
ro: Eroare de sintaxă Openbox

en: Restart failed to execute new executable "%s": %s
ro: Restartarea a eșuat lansarea noului fișier executabil “%s”: %s

en: Syntax: openbox [options]
ro: Sintaxă: openbox [opțiuni]

en: 
    Options:
ro: 
    Opțiuni:

en:   --help              Display this help and exit
ro:   --help              Afișează mesajul acesta și părăsește programul

en:   --version           Display the version and exit
ro:   --version           Afișează versiunea curentă și părăsește programul

en:   --replace           Replace the currently running window manager
ro:   --replace           Înlocuiește managerul de ferestre curent cu Openbox

note: TRANSLATORS: if you translate "FILE" here, make sure to keep the "Specify..." aligned still, if you have to, make a new line with \n and 22 spaces. It's fine to leave it as FILE though.
en:   --config-file FILE  Specify the path to the config file to use
ro:   --config-file FIȘIER  Definește calea către fișierul de configurare dorit

en:   --sm-disable        Disable connection to the session manager
ro:   --sm-disable        Dezactivează conexiunea cu managerul de sesiune

en: 
    Passing messages to a running Openbox instance:
ro: 
    Mesaje către o instanță Openbox care deja rulează:

en:   --reconfigure       Reload Openbox's configuration
ro:   --reconfigure       Reîncarcă fișierul de configurare al Openbox

en:   --restart           Restart Openbox
ro:   --restart           Repornește Openbox

en:   --exit              Exit Openbox
ro:   --exit              Părăsește Openbox

en: 
    Debugging options:
ro: 
    Opțiuni pentru depanare:

en:   --sync              Run in synchronous mode
ro:   --sync              Rulează Openbox în mod sincron

en:   --debug             Display debugging output
ro:   --debug             Afișează output-ul pentru depanare

en:   --debug-focus       Display debugging output for focus handling
ro:   --debug-focus       Afișează output-ul pentru depanare a problemelor de focus

en:   --debug-xinerama    Split the display into fake xinerama screens
ro:   --debug-xinerama    Împarte ecranul în pseudo-ferestre xinerama

en: 
    Please report bugs at %s
ro: 
    Vă rugăm să anunțați erori la %s

en: %s requires an argument
ro: %s necesită un argument

en: Invalid command line argument "%s"
ro: Argument invalid în linia de comandă “%s”

en: A window manager is already running on screen %d
ro: Un manager de ferestre rulează deja %d

en: Could not acquire window manager selection on screen %d
ro: Selecția unui manager de ferestre pe ecranul %d a eșuat

en: The WM on screen %d is not exiting
ro: Managerul de ferestre curent %d nu se închide

note: TRANSLATORS: If you need to specify a different order of the arguments, you can use %1$d for the first one and %2$d for the second one. For example, "The current session has %2$d desktops, but Openbox is configured for %1$d ..."
en: Openbox is configured for %d desktop, but the current session has %d.  Overriding the Openbox configuration. | Openbox is configured for %d desktops, but the current session has %d.  Overriding the Openbox configuration.
ro[0]: Openbox e configurat pentru %d desktop, iar sesiunea curentă are %d.  Configurația Openbox va fi ignorată.
ro[1]: Openbox e configurat pentru %d desktop-uri, iar sesiunea curentă are %d.  Configurația Openbox va fi ignorată.

en: Running %s
ro: Rulează %s

en: Invalid modifier key "%s" in key/mouse binding
ro: Tasta specială “%s” este invalidă în combinația de taste/mouse

en: Invalid key code "%s" in key binding
ro: Codul de tastă “%s” este invalid în combinația de taste

en: Invalid key name "%s" in key binding
ro: Numele de tastă “%s” este invalid în combinația de taste

en: Requested key "%s" does not exist on the display
ro: Tasta cerută “%s” nu există pe ecran
