Openbox 3.4 - en to sr translation catalogue (90 entries)

en: Invalid action "%s" requested. No such action exists.
sr: Захтевана је непостојећа акција „%s“.

en: No
sr: Не

en: Yes
sr: Да

en: Execute
sr: Изврши

en: Failed to convert the path "%s" from utf8
sr: Претварање путање „%s“ из УТФ-8 није успело

en: Cancel
sr: Поништи

en: Exit
sr: Излаз

en: Are you sure you want to log out?
sr: Желите ли да одјавите сесију?

en: Log Out
sr: Одјављивање

en: Are you sure you want to exit Openbox?
sr: Желите ли да напустите Опенбокс?

en: Exit Openbox
sr: Излаз из Опенбокса

en: Unnamed Window
sr: Безимени прозор

en: Killing...
sr: Убијање...

en: Not Responding
sr: Програм не одговара

en: The window "%s" does not seem to be responding.  Do you want to force it to exit by sending the %s signal?
sr: Изгледа да се прозор „%s“ не одазива. Желите ли да га приморате на излаз слањем сигнала %s?

en: End Process
sr: Завршетак процеса

en: The window "%s" does not seem to be responding.  Do you want to disconnect it from the X server?
sr: Изгледа да се прозор „%s“ не одазива. Желите ли да га одспојите од графичког сервера?

en: Disconnect
sr: Прекид везе

en: Go there...
sr: Иди овде...

en: Manage desktops
sr: Управљање радним површима

en: _Add new desktop
sr: Додајте радну површ

en: _Remove last desktop
sr: Уклоните последњу радну површ

en: Windows
sr: Прозори

en: Desktops
sr: Радне површине

en: All desktops
sr: Све радне површине

en: _Layer
sr: Слој

en: Always on _top
sr: Увек изнад осталих

en: _Normal
sr: Номално

en: Always on _bottom
sr: Увек на дну

en: _Send to desktop
sr: Премести на радну површ

en: Client menu
sr: Кориснички мени

en: R_estore
sr: Врати

en: _Move
sr: Помери

en: Resi_ze
sr: Промени величину

en: Ico_nify
sr: Умањи

en: Ma_ximize
sr: Увећај

en: _Roll up/down
sr: Замотај/Одмотај прозор

en: Un/_Decorate
sr: Не/Украси

en: _Close
sr: Затвори

en: Invalid context "%s" in mouse binding
sr: Погрешан садржај „%s“ у спајању миша

en: Invalid button "%s" specified in config file
sr: Погрешно дугме „%s“ наведено у датотеци за подешавање

en: Close
sr: Затвори

en: Conflict with key binding in config file
sr: Сукоб у комбинацији тастера у датотеци за подешавање

en: Unable to find a valid menu file "%s"
sr: Датотека за подешавање менија („%s“) није пронађена

en: Failed to execute command for pipe-menu "%s": %s
sr: Није се могла извршити команда за цевни-мени „%s“: %s

en: Invalid output from pipe-menu "%s"
sr: Погрешан излаз из цевног-менија „%s“

en: Attempted to access menu "%s" but it does not exist
sr: Покушај приступа менију „%s“ није успео јер он не постоји

en: More...
sr: Више...

en: Invalid button "%s" in mouse binding
sr: Погрешан тастер „%s“ у спајању миша

en: Unable to change to home directory "%s": %s
sr: Не могу се преместити у Личну фасциклу „%s“:%s

en: Failed to open the display from the DISPLAY environment variable.
sr: Није успео приступ екрану из променљиве окружења „DISPLAY“

en: Failed to initialize the obrender library.
sr: Није успела иницијализација „obrender“ библиотеке.

en: X server does not support locale.
sr: Графички сервер не подржава локалитет.

en: Cannot set locale modifiers for the X server.
sr: Не може се поставити измењивач локалитета за графички сервер

en: Unable to find a valid config file, using some simple defaults
sr: Нема исправне датотеке подешавања. Користиће се подразумевана подешавања.

en: One or more XML syntax errors were found while parsing the Openbox configuration files.  See stdout for more information.  The last error seen was in file "%s" line %d, with message: %s
sr: Код обраде датотека за подешавање пронађена је једна или више синтаксних грешака (XML).  Последња је била у датотеци „%s“, у линији %d, са поруком: %s

en: Unable to load a theme.
sr: Не могу да учитам тему.

en: Openbox Syntax Error
sr: Синтаксна грешка у Опенбоксу

en: Restart failed to execute new executable "%s": %s
sr: Поновно покретање није могло извршити нови програм „%s“: %s

en: Copyright (c)
sr: Ауторска права (c)

en: Syntax: openbox [options]
sr: Синтакса: openbox [опције]

en: 
    Options:
sr: 
    Опције:

en:   --help              Display this help and exit
sr:   --help              Прикажи ову помоћ и изађи

en:   --version           Display the version and exit
sr:   --version           Прикажи верзију и изађи

en:   --replace           Replace the currently running window manager
sr:   --replace           Замени активни управљач прозора

note: TRANSLATORS: if you translate "FILE" here, make sure to keep the "Specify..." aligned still, if you have to, make a new line with \n and 22 spaces. It's fine to leave it as FILE though.
en:   --config-file FILE  Specify the path to the config file to use
sr:   --config-file FILE  Наведите путању до датотеке са подешавањима која ће се користити

en:   --sm-disable        Disable connection to the session manager
sr:   --sm-disable        Онемогући везу са управљачем сесија

en: 
    Passing messages to a running Openbox instance:
sr: 
    Прослеђујем поруке покренутом примерку Опенбокса:

en:   --reconfigure       Reload Openbox's configuration
sr:   --reconfigure       Поново учитај подешавања за Опенбокс

en:   --restart           Restart Openbox
sr:   --restart           Покрени опет Опенбокс

en:   --exit              Exit Openbox
sr:   --exit              Изађи из Опенбокса

en: 
    Debugging options:
sr: 
    Опције отклањања грешака:

en:   --sync              Run in synchronous mode
sr:   --sync              Изврши у истовременом режиму

en:   --debug             Display debugging output
sr:   --debug             Прикажи излаз код отклањања грешака

en:   --debug-focus       Display debugging output for focus handling
sr:   --debug-focus       Прикажи излаз код отклањања грешака за руковање фокусом

en:   --debug-xinerama    Split the display into fake xinerama screens
sr:   --debug-xinerama    Подели екран на имитације „xinerama“ екрана

en: 
    Please report bugs at %s
sr: 
    Пријавите грешке на %s

en: %s requires an argument
sr: %s захтева одговарајући аргумент

en: Invalid command line argument "%s"
sr: Неисправан аргумент командне линије „%s“

en: A window manager is already running on screen %d
sr: Управљач прозора је већ покренут на екрану %d

en: Could not acquire window manager selection on screen %d
sr: Нисам могао да добијем избор управљача прозора на екрану %d

en: The WM on screen %d is not exiting
sr: Управљач прозора на екрану %d није завршио са радом

note: TRANSLATORS: If you need to specify a different order of the arguments, you can use %1$d for the first one and %2$d for the second one. For example, "The current session has %2$d desktops, but Openbox is configured for %1$d ..."
en: Openbox is configured for %d desktop, but the current session has %d.  Overriding the Openbox configuration. | Openbox is configured for %d desktops, but the current session has %d.  Overriding the Openbox configuration.
sr[0]: Опенбокс је подешен за %d радну површ, а тренутна сесија их има %d.  Преклапање Опенбокс подешавања.
sr[1]: Опенбокс је подешен за %d радне површи, а тренутна сесија их има %d.  Преклапање Опенбокс подешавања.
sr[2]: Опенбокс је подешен за %d радних површи, а тренутна сесија их има %d.  Преклапање Опенбокс подешавања.

en: desktop %i
sr: радна површина %i

en: Running %s
sr: Извршавам %s

en: Invalid modifier key "%s" in key/mouse binding
sr: Неисправан измењивач тастера „%s“ у комбинацији тастер/миш

en: Invalid key code "%s" in key binding
sr: Неисправан код тастера „%s“ у комбинацији тастера

en: Invalid key name "%s" in key binding
sr: Неисправно име тастера „%s“ у комбинацији тастера

en: Requested key "%s" does not exist on the display
sr: Захтевани тастер „%s“ не постоји на екрану

en: OK
sr: У реду
