Openbox 3.4 - en to sr@latin translation catalogue (90 entries)

en: Invalid action "%s" requested. No such action exists.
sr@latin: Zahtevana je nepostojeća akcija „%s“.

en: No
sr@latin: Ne

en: Yes
sr@latin: Da

en: Execute
sr@latin: Izvrši

en: Failed to convert the path "%s" from utf8
sr@latin: Pretvaranje putanje „%s“ iz UTF-8 nije uspelo

en: Cancel
sr@latin: Poništi

en: Exit
sr@latin: Izlaz

en: Are you sure you want to log out?
sr@latin: Želite li da odjavite sesiju?

en: Log Out
sr@latin: Odjavljivanje

en: Are you sure you want to exit Openbox?
sr@latin: Želite li da napustite Openboks?

en: Exit Openbox
sr@latin: Izlaz iz Openboksa

en: Unnamed Window
sr@latin: Bezimeni prozor

en: Killing...
sr@latin: Ubijanje...

en: Not Responding
sr@latin: Program ne odgovara

en: The window "%s" does not seem to be responding.  Do you want to force it to exit by sending the %s signal?
sr@latin: Izgleda da se prozor „%s“ ne odaziva. Želite li da ga primorate na izlaz slanjem signala %s?

en: End Process
sr@latin: Završetak procesa

en: The window "%s" does not seem to be responding.  Do you want to disconnect it from the X server?
sr@latin: Izgleda da se prozor „%s“ ne odaziva. Želite li da ga odspojite od grafičkog servera?

en: Disconnect
sr@latin: Prekid veze

en: Go there...
sr@latin: Idi ovde...

en: Manage desktops
sr@latin: Upravljanje radnim površima

en: _Add new desktop
sr@latin: Dodajte radnu površ

en: _Remove last desktop
sr@latin: Uklonite poslednju radnu površ

en: Windows
sr@latin: Prozori

en: Desktops
sr@latin: Radne površine

en: All desktops
sr@latin: Sve radne površine

en: _Layer
sr@latin: Sloj

en: Always on _top
sr@latin: Uvek iznad ostalih

en: _Normal
sr@latin: Nomalno

en: Always on _bottom
sr@latin: Uvek na dnu

en: _Send to desktop
sr@latin: Premesti na radnu površ

en: Client menu
sr@latin: Korisnički meni

en: R_estore
sr@latin: Vrati

en: _Move
sr@latin: Pomeri

en: Resi_ze
sr@latin: Promeni veličinu

en: Ico_nify
sr@latin: Umanji

en: Ma_ximize
sr@latin: Uvećaj

en: _Roll up/down
sr@latin: Zamotaj/Odmotaj prozor

en: Un/_Decorate
sr@latin: Ne/Ukrasi

en: _Close
sr@latin: Zatvori

en: Invalid context "%s" in mouse binding
sr@latin: Pogrešan sadržaj „%s“ u spajanju miša

en: Invalid button "%s" specified in config file
sr@latin: Pogrešno dugme „%s“ navedeno u datoteci za podešavanje

en: Close
sr@latin: Zatvori

en: Conflict with key binding in config file
sr@latin: Sukob u kombinaciji tastera u datoteci za podešavanje

en: Unable to find a valid menu file "%s"
sr@latin: Datoteka za podešavanje menija („%s“) nije pronađena

en: Failed to execute command for pipe-menu "%s": %s
sr@latin: Nije se mogla izvršiti komanda za cevni-meni „%s“: %s

en: Invalid output from pipe-menu "%s"
sr@latin: Pogrešan izlaz iz cevnog-menija „%s“

en: Attempted to access menu "%s" but it does not exist
sr@latin: Pokušaj pristupa meniju „%s“ nije uspeo jer on ne postoji

en: More...
sr@latin: Više...

en: Invalid button "%s" in mouse binding
sr@latin: Pogrešan taster „%s“ u spajanju miša

en: Unable to change to home directory "%s": %s
sr@latin: Ne mogu se premestiti u Ličnu fasciklu „%s“:%s

en: Failed to open the display from the DISPLAY environment variable.
sr@latin: Nije uspeo pristup ekranu iz promenljive okruženja „DISPLAY“

en: Failed to initialize the obrender library.
sr@latin: Nije uspela inicijalizacija „obrender“ biblioteke.

en: X server does not support locale.
sr@latin: Grafički server ne podržava lokalitet.

en: Cannot set locale modifiers for the X server.
sr@latin: Ne može se postaviti izmenjivač lokaliteta za grafički server

en: Unable to find a valid config file, using some simple defaults
sr@latin: Nema ispravne datoteke podešavanja. Koristiće se podrazumevana podešavanja.

en: One or more XML syntax errors were found while parsing the Openbox configuration files.  See stdout for more information.  The last error seen was in file "%s" line %d, with message: %s
sr@latin: Kod obrade datoteka za podešavanje pronađena je jedna ili više sintaksnih grešaka (XML).  Poslednja je bila u datoteci „%s“, u liniji %d, sa porukom: %s

en: Unable to load a theme.
sr@latin: Ne mogu da učitam temu.

en: Openbox Syntax Error
sr@latin: Sintaksna greška u Openboksu

en: Restart failed to execute new executable "%s": %s
sr@latin: Ponovno pokretanje nije moglo izvršiti novi program „%s“: %s

en: Copyright (c)
sr@latin: Autorska prava (c)

en: Syntax: openbox [options]
sr@latin: Sintaksa: openbox [opcije]

en: 
    Options:
sr@latin: 
    Opcije:

en:   --help              Display this help and exit
sr@latin:   --help              Prikaži ovu pomoć i izađi

en:   --version           Display the version and exit
sr@latin:   --version           Prikaži verziju i izađi

en:   --replace           Replace the currently running window manager
sr@latin:   --replace           Zameni aktivni upravljač prozora

note: TRANSLATORS: if you translate "FILE" here, make sure to keep the "Specify..." aligned still, if you have to, make a new line with \n and 22 spaces. It's fine to leave it as FILE though.
en:   --config-file FILE  Specify the path to the config file to use
sr@latin:   --config-file FILE  Navedite putanju do datoteke sa podešavanjima koja će se koristiti

en:   --sm-disable        Disable connection to the session manager
sr@latin:   --sm-disable        Onemogući vezu sa upravljačem sesija

en: 
    Passing messages to a running Openbox instance:
sr@latin: 
    Prosleđujem poruke pokrenutom primerku Openboksa:

en:   --reconfigure       Reload Openbox's configuration
sr@latin:   --reconfigure       Ponovo učitaj podešavanja za Openboks

en:   --restart           Restart Openbox
sr@latin:   --restart           Pokreni opet Openboks

en:   --exit              Exit Openbox
sr@latin:   --exit              Izađi iz Openboksa

en: 
    Debugging options:
sr@latin: 
    Opcije otklanjanja grešaka:

en:   --sync              Run in synchronous mode
sr@latin:   --sync              Izvrši u istovremenom režimu

en:   --debug             Display debugging output
sr@latin:   --debug             Prikaži izlaz kod otklanjanja grešaka

en:   --debug-focus       Display debugging output for focus handling
sr@latin:   --debug-focus       Prikaži izlaz kod otklanjanja grešaka za rukovanje fokusom

en:   --debug-xinerama    Split the display into fake xinerama screens
sr@latin:   --debug-xinerama    Podeli ekran na imitacije „xinerama“ ekrana

en: 
    Please report bugs at %s
sr@latin: 
    Prijavite greške na %s

en: %s requires an argument
sr@latin: %s zahteva odgovarajući argument

en: Invalid command line argument "%s"
sr@latin: Neispravan argument komandne linije „%s“

en: A window manager is already running on screen %d
sr@latin: Upravljač prozora je već pokrenut na ekranu %d

en: Could not acquire window manager selection on screen %d
sr@latin: Nisam mogao da dobijem izbor upravljača prozora na ekranu %d

en: The WM on screen %d is not exiting
sr@latin: Upravljač prozora na ekranu %d nije završio sa radom

note: TRANSLATORS: If you need to specify a different order of the arguments, you can use %1$d for the first one and %2$d for the second one. For example, "The current session has %2$d desktops, but Openbox is configured for %1$d ..."
en: Openbox is configured for %d desktop, but the current session has %d.  Overriding the Openbox configuration. | Openbox is configured for %d desktops, but the current session has %d.  Overriding the Openbox configuration.
sr@latin[0]: Openboks je podešen za %d radnu površ, a trenutna sesija ih ima %d.  Preklapanje Openboks podešavanja.
sr@latin[1]: Openboks je podešen za %d radne površi, a trenutna sesija ih ima %d.  Preklapanje Openboks podešavanja.
sr@latin[2]: Openboks je podešen za %d radnih površi, a trenutna sesija ih ima %d.  Preklapanje Openboks podešavanja.

en: desktop %i
sr@latin: radna površina %i

en: Running %s
sr@latin: Izvršavam %s

en: Invalid modifier key "%s" in key/mouse binding
sr@latin: Neispravan izmenjivač tastera „%s“ u kombinaciji taster/miš

en: Invalid key code "%s" in key binding
sr@latin: Neispravan kod tastera „%s“ u kombinaciji tastera

en: Invalid key name "%s" in key binding
sr@latin: Neispravno ime tastera „%s“ u kombinaciji tastera

en: Requested key "%s" does not exist on the display
sr@latin: Zahtevani taster „%s“ ne postoji na ekranu

en: OK
sr@latin: U redu
