Openbox 3.4.7 - en to tr translation catalogue (89 entries)

en: Invalid action "%s" requested. No such action exists.
tr: "%s" geçersiz eylem isteği. Böyle bir eylem yok.

en: No
tr: Hayır

en: Yes
tr: Evet

en: Execute
tr: Çalıştır

en: Failed to convert the path "%s" from utf8
tr: "%s" yolu utf8'e çevrilmesi başarısız oldu

en: Cancel
tr: İptal

en: Exit
tr: Çık

en: Are you sure you want to log out?
tr: Oturumu kapatmak istediğinizden emin misiniz?

en: Log Out
tr: Oturumu Kapat

en: Are you sure you want to exit Openbox?
tr: Openbox'tan çıkmak istediğinize emin misiniz?

en: Exit Openbox
tr: Openbox'tan Çık

en: Unnamed Window
tr: İsimsiz Pencere

en: Killing...
tr: Sonlandırılıyor...

en: Not Responding
tr: Cevap Vermiyor

en: The window "%s" does not seem to be responding.  Do you want to force it to exit by sending the %s signal?
tr: "%s" penceresi cevap veriyor gibi görünmüyor. %s sinyali göndererek zorla sonlandırmak ister misiniz?

en: End Process
tr: Süreci Sonlandır

en: The window "%s" does not seem to be responding.  Do you want to disconnect it from the X server?
tr: "%s" penceresi cevap veriyor gibi görünmüyor. X sunucusu ile bağlantısını sonlandırmak ister misiniz?

en: Disconnect
tr: Bağlantıyı Kes

en: Go there...
tr: Oraya git...

en: Manage desktops
tr: Masaüstlerini yönet

en: _Add new desktop
tr: _Yeni masaüstü ekle

en: _Remove last desktop
tr: _Son masaüstünü kaldır

en: Windows
tr: Pencereler

en: Desktops
tr: Masaüstleri

en: All desktops
tr: Tüm masaüstleri

en: _Layer
tr: _Katman

en: Always on _top
tr: _Her zaman üstte

en: Always on _bottom
tr: _Her zaman altta

en: _Send to desktop
tr: _Masaüstüne gönder

en: Client menu
tr: İstemci menüsü

en: R_estore
tr: _Eski durumuna getir

en: _Move
tr: _Taşı

en: Resi_ze
tr: _Yeniden boyutlandır

en: Ico_nify
tr: _Simge durumuna küçült

en: Ma_ximize
tr: _Ekranı kapla

en: _Roll up/down
tr: _Dürele/Aç

en: Un/_Decorate
tr: Geri Al/Kapla

en: _Close
tr: _Kapat

en: Invalid context "%s" in mouse binding
tr: Fare bağında geçersinz "%s" içeriği

en: Invalid button "%s" specified in config file
tr: Yapılandırılma dosyasında belirtilmiş geçersiz "%s" düğmesi

en: Close
tr: Kapat

en: Conflict with key binding in config file
tr: Yapılandırma dosyasındaki tuş bağlantısında çakışma

en: Unable to find a valid menu file "%s"
tr: "%s" geçerli menü dosyası bulunamadı

en: Failed to execute command for pipe-menu "%s": %s
tr: İletim menüsü için "%s": %s komutunun çalıştırılması başarısız oldu

en: Invalid output from pipe-menu "%s"
tr: "%s" iletim menüsü için geçersiz çıkış

en: Attempted to access menu "%s" but it does not exist
tr: "%s" menüsüne erişilmeye çalışıldı fakat bu menü yok

en: More...
tr: Daha...

en: Invalid button "%s" in mouse binding
tr: Fare bağında geçersiz "%s" tuşu

en: Unable to change to home directory "%s": %s
tr: "%s": %s ev dizini değiştirilemedi

en: Failed to open the display from the DISPLAY environment variable.
tr: DISPLAY çevre değişkeninde görüntünün açılması başarısız oldu.

en: Failed to initialize the obrender library.
tr: ObRender kitaplığının sıfırlanması başarısız oldu.

en: X server does not support locale.
tr: X sunucusu dil ayarlarını desteklemiyor.

en: Cannot set locale modifiers for the X server.
tr: X sunucu için dil ayarları değiştiricisi ayarlanamadı.

en: Unable to find a valid config file, using some simple defaults
tr: Geçerli yapılandırma dosyası bulunamadı, bazı basit öntanımlı ayarlar kullanılıyor

en: One or more XML syntax errors were found while parsing the Openbox configuration files.  See stdout for more information.  The last error seen was in file "%s" line %d, with message: %s
tr: Openbox yapılandırma dosyası ayrıştırılırken bir yada daha fazla XML sözdizimi hatası bulundu. Daha fazla bilgi için stdout çıktısına bakınız. Son hata "%s" dosyası içerisindeki %d satırında %s hata iletisi ile görüldü

en: Unable to load a theme.
tr: Tema yüklenemedi.

en: Openbox Syntax Error
tr: Openbox Sözdizimi Hatası

en: Restart failed to execute new executable "%s": %s
tr: Yeniden başlatmadaki "%s": %s çalıştırılabilir dosyalarının başlatılması başarısız oldu

en: Copyright (c)
tr: Telif Hakkı (c)

en: Syntax: openbox [options]
tr: Sözdizimi: openbox [seçenekler]

en: 
    Options:
tr: 
    Seçenekler:

en:   --help              Display this help and exit
tr:   --help              Yardımı görüntüle ve çık

en:   --version           Display the version and exit
tr:   --version           Sürüm bilgisini görüntüle ve çık

en:   --replace           Replace the currently running window manager
tr:   --replace           Güncel pencere yöneticisini değiştir

note: TRANSLATORS: if you translate "FILE" here, make sure to keep the "Specify..." aligned still, if you have to, make a new line with \n and 22 spaces. It's fine to leave it as FILE though.
en:   --config-file FILE  Specify the path to the config file to use
tr:   --config-file FILE  Kullanılacak yapılandırma dosyasının yolunu belirtir

en:   --sm-disable        Disable connection to the session manager
tr:   --sm-disable        Oturum yöneticisiyle olan bağlanıyı etkisiz kıl

en: 
    Passing messages to a running Openbox instance:
tr: 
    İletiler çalışan bir Openbox örneğine aktarılıyor:

en:   --reconfigure       Reload Openbox's configuration
tr:   --reconfigure       Openbox yapılandırmasını yeniden yükle

en:   --restart           Restart Openbox
tr:   --restart           Openbox'ı yeniden başlat

en:   --exit              Exit Openbox
tr:   --exit              Openbox'tan çık

en: 
    Debugging options:
tr: 
    Hata ayıklama seçenekleri:

en:   --sync              Run in synchronous mode
tr:   --sync              Eş zamanlı kipte çalış

en:   --debug             Display debugging output
tr:   --debug             Hata ayıklama çıktısını göster

en:   --debug-focus       Display debugging output for focus handling
tr:   --debug-focus       Özelleşmiş durum için hata ayıklama çıktısını göster

en:   --debug-xinerama    Split the display into fake xinerama screens
tr:   --debug-xinerama    Görüntü gerçek olmayan ekranlara bölünür

en: 
    Please report bugs at %s
tr: 
    Lütfen hataları %s adresine bildiriniz

en: %s requires an argument
tr: %s dosyası bir değişkene ihtiyaç duyuyor

en: Invalid command line argument "%s"
tr: "%s" geçersiz komut satırı değişkeni

en: A window manager is already running on screen %d
tr: %d ekranınz zaten bir pencere yöneticixi çalışıyor

en: Could not acquire window manager selection on screen %d
tr: Seçilen %d ekranında pencere yöneticisi bulunamadı

en: The WM on screen %d is not exiting
tr: %d ekranındaki pencere yöneticisinden çıkılamıyor

note: TRANSLATORS: If you need to specify a different order of the arguments, you can use %1$d for the first one and %2$d for the second one. For example, "The current session has %2$d desktops, but Openbox is configured for %1$d ..."
en: Openbox is configured for %d desktop, but the current session has %d.  Overriding the Openbox configuration. | Openbox is configured for %d desktops, but the current session has %d.  Overriding the Openbox configuration.
tr[0]: Openbox %d masaüstü için yapılandırılmıştır fakat güncel oturumda %d masaüstü var. Openbox yapılandırması geçersiz kılınıyor.
tr[1]: Openbox %d masaüstleri için yapılandırılmıştır fakat güncel oturum %d dir. Openbox yapılandırmasının üzerien yazılıyor.

en: desktop %i
tr: %i masaüstü

en: Running %s
tr: %s çalışıyor

en: Invalid modifier key "%s" in key/mouse binding
tr: Klavye/fare bağında geçersiz "%s" tuş değiştirici

en: Invalid key code "%s" in key binding
tr: Tuş bağında "%s" geçersiz tuş kodu

en: Invalid key name "%s" in key binding
tr: Tuş bağında "%s" geçersiz tuş adı

en: Requested key "%s" does not exist on the display
tr: İstenilen "%s" tuşu görüntüde yok

en: OK
tr: Tamam
