network-manager-openconnect - en to sr translation catalogue (801 entries)

en: Invalid cookie '%s'
sr: Neispravan kolačić „%s“

en: Unexpected %d result from server
sr: Neočekivan %d rezultat sa servera

en: Allocation failed
sr: Nije uspela raspodela

en: SSL wrote too few bytes! Asked for %d, sent %d
sr: SSL je zapisao premalo bajtova! Tražio je %d, poslao je %d

note: Not that this will ever happen; we don't even process the setting when we're asked for it.
en: CSTP rekey due
sr: Istek promene ključa CSTP-a

note: if we failed rehandshake try establishing a new-tunnel instead of failing
en: Rehandshake failed; attempting new-tunnel
sr: Ponovno rukovanje nije uspelo; pokušavam novi tunel

en: Sending uncompressed data packet of %d bytes
sr: Šaljem paket nezapakovanih podataka od %d bajta

en: Attempt new DTLS connection
sr: Pokušaj novu DTLS vezu

en: Received DTLS packet 0x%02x of %d bytes
sr: Primljen je DTLS paket 0x%02x od %d bajta

en: DTLS rekey due
sr: Istek promene ključa DTLS-a

en: DTLS Rehandshake failed; reconnecting.
sr: Nije uspelo ponovno DTLS rukovanje; pnovo se povezujem.

en: DTLS Dead Peer Detection detected dead peer!
sr: Otkrivanje mrtvog parnjaka DTLS-a je otkrilo mrtvog parnjaka!

en: Send DTLS DPD
sr: Poslah DTLS DPD

en: Failed to send DPD request. Expect disconnect
sr: Nisam uspeo da pošaljem DPD zahtev. Očekujte prekid veze

en: Sent DTLS packet of %d bytes; DTLS send returned %d
sr: Poslao sam DTLS paket od %d bajta; DTLS-ovo slanje je dalo %d

en: Logout failed.
sr: Odjavljivanje nije uspelo

en: Logout successful.
sr: Odjavljivanje je uspelo.

en: Failed to generate OTP tokencode; disabling token
sr: Nisam uspeo da stvorim OTP kod modula; isključujem modul

en: Ignoring unknown form submit item '%s'
sr: Zanemarujem stavku predaje nepoznatog oblika „%s“

en: Ignoring unknown form input type '%s'
sr: Zanemarujem vrstu unosa nepoznatog oblika „%s“

en: Discarding duplicate option '%s'
sr: Odbacujem udvostručene opcije „%s“

en: Cannot handle form method='%s', action='%s'
sr: Ne mogu da radim sa načinom=„%s“ obrasca, radnja=„%s“

en: Unknown textarea field: '%s'
sr: Nepoznato polje tekstualne oblasti: „%s“

en: Failed to allocate memory for communication with TNCC
sr: Nisam uspeo da dodelim memoriju za komunikaciju sa TNCC-om

en: TNCC support not implemented yet on Windows
sr: TNCC podrška još nije primenjena na Vindouzu

en: No DSPREAUTH cookie; not attempting TNCC
sr: Nema „DSPREAUTH“ kolačića; ne pokušavam TNCC

en: Failed to exec TNCC script %s: %s
sr: Nisam uspeo da izvršim TNCC skriptu „%s“: %s

en: Sent start; waiting for response from TNCC
sr: Poslah početak; čekam na odgovor od TNCC-a

en: Failed to read response from TNCC
sr: Nisam uspeo da pročitam odgovor od TNCC-a

en: Received unsuccessful %s response from TNCC
sr: Primih bezuspešan %s odgovor od TNCC-a

en: Got new DSPREAUTH cookie from TNCC: %s
sr: Dobih novi „DSPREAUTH“ kolačić od TNCC-a: %s

en: Failed to parse HTML document
sr: Nisam uspeo da obradim HTML dokument

en: Failed to find or parse web form in login page
sr: Nisam uspeo da nađem ili da obradim obrazac veba na stranici prijavljivanja

en: Dumping unknown HTML form:
sr: Izbacujem nepoznati HTML obrazac:

en: Form choice has no name
sr: Izbor obrasca nema naziv

en: name %s not input
sr: naziv „%s“ nije ulaz

en: No input type in form
sr: Nema vrste ulaza za obrazac

en: No input name in form
sr: Nema naziva ulaza u obrascu

en: Unknown input type %s in form
sr: Nepoznata vrsta ulaza „%s“ u obrascu

en: Empty response from server
sr: Prazan odgovor sa servera

en: Failed to parse server response
sr: Nisam uspeo da obradim odgovor servera

en: Response was:%s
sr: Odgovor je bio:%s

en: Received <client-cert-request> when not expected.
sr: Primih <zahtev-uverenja-klijenta> kada nije očekivan.

en: XML response has no "auth" node
sr: IksML odgovor nema čvor „auth“

en: Asked for password but '--no-passwd' set
sr: Zatražena mi je lozinka ali je postavljeno „--no-passwd“

en: Not downloading XML profile because SHA1 already matches
sr: Ne preuzimam IksML profil jer SHA1 već odgovara

en: Failed to open HTTPS connection to %s
sr: Nisam uspeo da otvorim HTTPS vezu sa „%s“

en: Failed to send GET request for new config
sr: Nisam uspeo da pošaljem „GET“ zahtev za novo podešavanje

en: Downloaded config file did not match intended SHA1
sr: Preuzeta datoteka podešavanja ne odgovara željenom SHA1

en: Downloaded new XML profile
sr: Preuzet je novi IkML profil

en: Error: Running the 'Cisco Secure Desktop' trojan on this platform is not yet implemented.
sr: Greška: Pokretanje trojanca „Cisko bezbedne radne površi“ na ovoj platformi još nije primenjeno.

en: Failed to set gid %ld: %s
sr: Nisam uspeo da podesim gib %ld: %s

en: Failed to set groups to %ld: %s
sr: Nisam uspeo da podesim grupu na %ld: %s

en: Failed to set uid %ld: %s
sr: Nisam uspeo da podesim jib %ld: %s

en: Invalid user uid=%ld: %s
sr: Neispravan korisnički jib=%ld: %s

en: Failed to change to CSD home directory '%s': %s
sr: Nisam uspeo da pređem u lični CSD direktorijum „%s“: %s

en: Error: Server asked us to run CSD hostscan.
    You need to provide a suitable --csd-wrapper argument.
sr: Greška: Server je zatražio da pokrenemo CSD pregled domaćina.
    Morate da obezbedite odgovarajući „--csd-wrapper“ argument.

en: Error: Server asked us to download and run a 'Cisco Secure Desktop' trojan.
    This facility is disabled by default for security reasons, so you may wish to enable it.
sr: Greška: Server je zatražio da preuzmemo i pokrenemo trojanca „Cisko bezbedne radne površi“.
    Ova okolnost je isključena po osnovi iz bezbednosnih razloga, tako da biste možda želeli da je uključite.

en: Temporary directory '%s' is not writable: %s
sr: Privremeni direktorijum „%s“ nije upisiv: %s

en: Failed to open temporary CSD script file: %s
sr: Nisam uspeo da otvorim privremenu datoteku CSD skripte: %s

en: Failed to write temporary CSD script file: %s
sr: Nisam uspeo da zapišem privremenu datoteku CSD skripte: %s

en: Warning: you are running insecure CSD code with root privileges
    	 Use command line option "--csd-user"
sr: Upozorenje: pokrenuli ste nebezbedni CSD kod sa administratorskim ovlašćenjima
    	 Koristite opciju „--csd-user“

en: Failed to exec CSD script %s
sr: Nisam uspeo da izvršim CSD skriptu „%s“

en: Unknown response from server
sr: Nepoznat odgovor sa servera

en: Server requested SSL client certificate after one was provided
sr: Server je zatražio uverenje SSL klijenta nakon što je dostavljeno jedno

en: Server requested SSL client certificate; none was configured
sr: Server je zatražio uverenje SSL klijenta; nijedno nije podešeno

en: XML POST enabled
sr: IksML POST je uključen

en: Refreshing %s after 1 second...
sr: Osvežavam „%s“ nakon 1 sekunde...

en: (error 0x%lx)
sr: (greška 0h%lx)

en: (Error while describing error!)
sr: (Greška prilikom opisivanja greške!)

en: ERROR: Cannot initialize sockets
sr: GREŠKA: Ne mogu da pokrenem priključnice

en: TCP_INFO rcv mss %d, snd mss %d, adv mss %d, pmtu %d
sr: TCP_INFO prim por %d, posl por %d, por ogl %d, pmtu %d

en: TCP_MAXSEG %d
sr: TCP_MAHSEG %d

en: CRITICAL ERROR: DTLS master secret is uninitialised. Please report this.
sr: KRITIČNA GREŠKA: Glavna tajna DTLS-a nije pokrenuta. Izvestite o ovome.

en: Error creating HTTPS CONNECT request
sr: Greška stvaranja zahteva za HTTPS POVEZIVANJE

en: Error fetching HTTPS response
sr: Greška dovlačenja HTTPS odgovora

en: VPN service unavailable; reason: %s
sr: VPN usluga nije dostupna; razlog: %s

en: Got inappropriate HTTP CONNECT response: %s
sr: Dobih neodgovarajući odgovor HTTP POVEZIVANJA: %s

en: Got CONNECT response: %s
sr: Dobih odgovor POVEZIVANJA: %s

en: No memory for options
sr: Nema memorije za opcije

en: X-DTLS-Session-ID not 64 characters; is: "%s"
sr: IB sesije H-DTLS-a nije 64 znaka; već: „%s“

en: X-DTLS-Session-ID is invalid; is: "%s"
sr: IB sesije H-DTLS-a nije ispravan; već je: „%s“

en: Unknown DTLS-Content-Encoding %s
sr: Nepoznato kodiranje DTLS sadržaja %s

en: Unknown CSTP-Content-Encoding %s
sr: Nepoznato kodiranje CSTP sadržaja %s

en: No MTU received. Aborting
sr: MTU nije primljen. Prekidam

en: CSTP connected. DPD %d, Keepalive %d
sr: CSTP je povezan. DPD %d, Održi živim %d

en: Compression setup failed
sr: Podešavanje pakovanja nije uspelo

en: Allocation of deflate buffer failed
sr: Dodela međumemorije izduvavanja nije uspela

en: inflate failed
sr: naduvavanje nije uspelo

en: LZS decompression failed: %s
sr: Nije uspelo LZS raspakivanje: %s

en: LZ4 decompression failed
sr: Nije uspelo LZ4 raspakivanje

en: Unknown compression type %d
sr: Nepoznata vrsta pakovanja „%d“

en: Received %s compressed data packet of %d bytes (was %d)
sr: Primih %s zapakovani paket podataka od %d bajta (beše %d)

en: deflate failed %d
sr: izduvavanje nije uspelo %d

en: Short packet received (%d bytes)
sr: Primljen je kratak paket (%d bajta)

en: Unexpected packet length. SSL_read returned %d but packet is
sr: Neočekivana dužina paketa. SSL_čitanje je dalo %d ali paket je

en: Got CSTP DPD request
sr: Dobih CSTP DPD zahtev

en: Got CSTP DPD response
sr: Dobih CSTP DPD odgovor

en: Got CSTP Keepalive
sr: Dobih CSTP Održi živim

en: Received uncompressed data packet of %d bytes
sr: Primih paket nezapakovanih podataka od %d bajta

en: Received server disconnect: %02x '%s'
sr: Primih prekid veze sa servera: %02x „%s“

en: Received server disconnect
sr: Primih prekid veze sa servera

en: Compressed packet received in !deflate mode
sr: Sažeti paket je primljen u „!deflate“ režimu

en: received server terminate packet
sr: primljen je serverov paket okončavanja

en: Unknown packet %02x %02x %02x %02x %02x %02x %02x %02x
sr: Nepoznat paket %02x %02x %02x %02x %02x %02x %02x %02x

en: CSTP Dead Peer Detection detected dead peer!
sr: Otkrivanje mrtvog parnjaka CSTP-a je otkrilo mrtvog parnjaka!

en: Reconnect failed
sr: Ponovno povezivanje nije uspelo

en: Send CSTP DPD
sr: Poslah CSTP DPD

en: Send CSTP Keepalive
sr: Poslah CSTP Održi živim

en: Sending compressed data packet of %d bytes (was %d)
sr: Šaljem paket zapakovanih podataka od %d bajta (beše %d)

en: Send BYE packet: %s
sr: Poslah paket ODLASKA: %s

en: Attempting Digest authentication to proxy
sr: Pokušavam svarivanje potvrđivanja identiteta sa posrednikom

en: Attempting Digest authentication to server '%s'
sr: Pokušavam prihvatanje potvrđivanja identiteta na serveru „%s“

en: DTLS connection attempted with an existing fd
sr: DTLS veza je pokušana sa postojećim fd-om

en: No DTLS address
sr: Nema DTLS adrese

note: We probably didn't offer it any ciphers it liked
en: Server offered no DTLS cipher option
sr: Server je nije ponudio opciju DTLS šifrera

note: XXX: Theoretically, SOCKS5 proxies can do UDP too
en: No DTLS when connected via proxy
sr: Nema DTLS-a kada ste povezani putem posrednika

en: DTLS initialised. DPD %d, Keepalive %d
sr: DTLS je pokrenut. DPD %d, Održi živim %d

en: Unknown packet (len %d) received: %02x %02x %02x %02x...
sr: Primljen je nepoznat paket (dužine %d): %02x %02x %02x %02x...

en: TOS this: %d, TOS last: %d
sr: TOS ovo: %d, TOS poslednje: %d

en: UDP setsockopt
sr: Podešava opcije priključnice UDP

en: Got DTLS DPD request
sr: Dobih DTLS DPD zahtev

en: Failed to send DPD response. Expect disconnect
sr: Nisam uspeo da pošaljem DPD odgovor. Očekujte prekid veze

en: Got DTLS DPD response
sr: Dobih DTLS DPD odgovor

en: Got DTLS Keepalive
sr: Dobih DTLS Održi živim

en: Compressed DTLS packet received when compression not enabled
sr: Zapakovani DTLS paket je primljen kada zapakivanje nije uključeno

en: Unknown DTLS packet type %02x, len %d
sr: Nepoznata vrsta DTLS paketa %02x, dužina %d

en: Send DTLS Keepalive
sr: Poslah DTLS Održi živim

en: Failed to send keepalive request. Expect disconnect
sr: Nisam uspeo da pošaljem zahtev održi živim. Očekujte prekid veze

en: Sending MTU DPD probe (%u bytes)
sr: Šaljem MTU DPD probu (%u bajta)

en: Failed to send DPD request (%d %d)
sr: Nisam uspeo da pošaljem DPD zahtev (%d %d)

en: Too long time in MTU detect loop; assuming negotiated MTU.
sr: Predugo vreme u petlji MTU otkrivanja; podrazumevam pregovoreni MTU.

en: Too long time in MTU detect loop; MTU set to %d.
sr: Predugo vreme u petlji MTU otkrivanja; MTU je postavljen na %d.

en: Received unexpected packet (%.2x) in MTU detection; skipping.
sr: Primih neočekivani paket (%.2x) u MTU otkrivanju; preskačem.

en: Failed to recv DPD request (%d)
sr: Nisam uspeo da primim DPD zahtev (%d)

en: Received MTU DPD probe (%u bytes)
sr: Primih MTU DPD probu (%u bajta)

en: Detected MTU of %d bytes (was %d)
sr: Otrio sam MTU od %d bajta (beše %d)

en: No change in MTU after detection (was %d)
sr: Nema promene u MTU nakon otkrivanja (beše %d)

en: Accepting expected ESP packet with seq %u
sr: Prihvatam očekivani ESP paket sa nizom %u

en: Accepting later-than-expected ESP packet with seq %u (expected %<PRIu64>)
sr: Prihvatam ESP paket kasnije-nego-očekivano sa nizom %u (očekivah %<PRIu64>)

en: Discarding ancient ESP packet with seq %u (expected %<PRIu64>)
sr: Odbacujem stari ESP paket sa nizom %u (očekivah %<PRIu64>)

en: Discarding replayed ESP packet with seq %u
sr: Odbacujem odgovoreni ESP paket sa nizom %u

en: Accepting out-of-order ESP packet with seq %u (expected %<PRIu64>)
sr: Prihvatam ESP paket bez najave sa nizom %u (očekivah %<PRIu64>)

en: Parameters for %s ESP: SPI 0x%08x
sr: Parametri za %s ESP: SPI 0x%08x

en: ESP encryption type %s key 0x%s
sr: Vrsta „%s“ ESP šifrovanja ključ 0x%s

en: ESP authentication type %s key 0x%s
sr: Vrsta „%s“ ESP prijavljivanja ključ 0x%s

en: incoming
sr: dolazno

en: outgoing
sr: odlazno

en: Send ESP probes
sr: Poslah ESP probe

en: Received ESP packet with invalid SPI 0x%08x
sr: Primih ESP paket sa neispravnim SPI-em 0x%08x

en: Invalid padding length %02x in ESP
sr: Neispravna dužina popune %02x U ESP-u

en: Invalid padding bytes in ESP
sr: Neispravni bitovi popune U ESP-u

en: ESP session established with server
sr: ESP sesija je uspostavljena sa serverom

en: Failed to allocate memory to decrypt ESP packet
sr: Nisam uspeo da dodelim memoriju za dešifrovanje ESP paketa

en: LZO decompression of ESP packet failed
sr: LZO raspakivanje ESP paketa nije uspelo

en: LZO decompressed %d bytes into %d
sr: LZO je raspakovao %d bajta u %d

en: Rekey not implemented for ESP
sr: Ponovno stvaranje ključa nije primenjeno za ESP

en: ESP detected dead peer
sr: ESP je otkrio mrtvog parnjaka

en: Send ESP probes for DPD
sr: Poslah ESP probe za DPD

en: Keepalive not implemented for ESP
sr: Održi živim nije primenjeno za ESP

en: Failed to send ESP packet: %s
sr: Nisam uspeo da pošaljem ESP paket: %s

en: Failed to generate DTLS priority string
sr: Nisam uspeo da stvorim nisku hitnosti DTLS-a

en: Failed to set DTLS priority: '%s': %s
sr: Nisam uspeo da postavim hitnost DTLS-a: „%s“: %s

en: Failed to allocate credentials: %s
sr: Nisam uspeo da dodelim akreditive: %s

en: Failed to generate DTLS key: %s
sr: Nisam uspeo da stvorim DTLS ključ: %s

en: Failed to set DTLS key: %s
sr: Nisam uspeo da postavim DTLS ključ: %s

en: Failed to set DTLS PSK credentials: %s
sr: Nisam uspeo da postavim akreditive DTLS PSK-a: %s

en: Unknown DTLS parameters for requested CipherSuite '%s'
sr: Nepoznati DTLS parametri za zatraženi Komplet šifrera „%s“

en: Failed to set DTLS session parameters: %s
sr: Nisam uspeo da postavim parametre DTLS sesije: %s

en: Failed to initialize DTLS: %s
sr: Nisam uspeo da pokrenem DTLS: %s

en: Peer MTU %d too small to allow DTLS
sr: MTU %d parnjaka je premalo da dozvoli DTLS

en: DTLS MTU reduced to %d
sr: DTLS MTU je smanjeno na %d

en: DTLS session resume failed; possible MITM attack. Disabling DTLS.
sr: Povraćaj DTLS sesije nije uspeo; moguć MITM napad. Isključujem DTLS.

en: Failed to set DTLS MTU: %s
sr: Nisam uspeo da postavim DTLS MTU: %s

en: Established DTLS connection (using GnuTLS). Ciphersuite %s.
sr: Uspostavljena je DTLS veza (koristim GnuTLS). Komplet šifrera %s.

en: DTLS connection compression using %s.
sr: Zapakivanje DTLS veze sa „%s“.

en: DTLS handshake timed out
sr: Isteklo je vreme DTLS rukovanja

en: DTLS handshake failed: %s
sr: Nije uspelo DTLS rukovanje: %s

en: (Is a firewall preventing you from sending UDP packets?)
sr: (Da li vas mrežna barijera sprečava da pošaljete UDP pakete?)

en: Failed to initialise ESP cipher: %s
sr: Nisam uspeo da pokrenem ESP šifrera: %s

en: Failed to initialize ESP HMAC: %s
sr: Nisam uspeo da pokrenem ESP HMAC: %s

en: Failed to calculate HMAC for ESP packet: %s
sr: Nisam uspeo da izračunam HMAC za ESP paket: %s

en: Received ESP packet with invalid HMAC
sr: Primih ESP paket sa neispravnim HMAC-om

en: Decrypting ESP packet failed: %s
sr: Nije uspelo dešifrovanje ESP paketa: %s

en: Failed to encrypt ESP packet: %s
sr: Nisam uspeo da šifrujem ESP paket: %s

en: Could not extract expiration time of certificate
sr: Ne mogu da izvučem vreme isteka uverenja

en: Client certificate has expired at
sr: Uverenje klijenta je isteklo u

en: Client certificate expires soon at
sr: Uverenje klijenta uskoro ističe

en: Failed to load item '%s' from keystore: %s
sr: Nisam uspeo da učitam „%s“ iz smeštaja ključa: %s

en: Failed to open key/certificate file %s: %s
sr: Nisam uspeo da otvorim datoteku ključa/uverenja „%s“: %s

en: Failed to stat key/certificate file %s: %s
sr: Nisam uspeo da dobavim podatke datoteke ključa/uverenja „%s“: %s

en: Failed to allocate certificate buffer
sr: Nisam uspeo da dodelim međumemoriju uverenja

en: Failed to read certificate into memory: %s
sr: Nisam uspeo da učitam uverenje u memoriju: %s

en: Failed to setup PKCS#12 data structure: %s
sr: Nisam uspeo da postavim strukturu PKCS#12 podataka: %s

en: Failed to decrypt PKCS#12 certificate file
sr: Nisam uspeo da dešifrujem datoteku PKCS#12 uverenja

en: Enter PKCS#12 pass phrase:
sr: Unesite PKCS#12 lozinku:

en: Failed to process PKCS#12 file: %s
sr: Nisam uspeo da obradim PKCS#12 datoteku: %s

en: Failed to load PKCS#12 certificate: %s
sr: Nisam uspeo da učitam PKCS#12 uverenje: %s

en: Could not initialise MD5 hash: %s
sr: Ne mogu da pokrenem MD5 heš: %s

en: MD5 hash error: %s
sr: Greška MD5 heša: %s

en: Missing DEK-Info: header from OpenSSL encrypted key
sr: Nedostaje zaglavlje „DEK-Info:“ iz ključa šifrovanog Otvorenim SSl-om

en: Cannot determine PEM encryption type
sr: Ne mogu da odredim vrstu PEM šifrovanja

en: Unsupported PEM encryption type: %s
sr: Nepodržana vrsta PEM šifrovanja: %s

en: Invalid salt in encrypted PEM file
sr: Neispravan prisolak u šifrovanoj PEM datoteci

en: Error base64-decoding encrypted PEM file: %s
sr: Greška šifrovane PEM datoteke osnove64-dekodiranja: %s

en: Encrypted PEM file too short
sr: Šifrovana PEM datoteka je prekratka

en: Failed to initialise cipher for decrypting PEM file: %s
sr: Nisam uspeo da pokrenem šifrera za dešifrovanje PEM datoteke: %s

en: Failed to decrypt PEM key: %s
sr: Nisam uspeo da dešifrujem PEM ključ: %s

en: Decrypting PEM key failed
sr: Nije uspelo dešifrovanje PEM ključa

en: Enter PEM pass phrase:
sr: Unesite PEM lozinku:

en: This binary built without system key support
sr: Ova izvršna je izgrađena bez podrške ključa sistema

en: This binary built without PKCS#11 support
sr: Ova izvršna je izgrađena bez podrške PKCS#11

en: Using PKCS#11 certificate %s
sr: Koristim PKCS#11 uverenje „%s“

en: Using system certificate %s
sr: Koristim sistemsko uverenje „%s“

en: Error loading certificate from PKCS#11: %s
sr: Greška učitavanja uverenja iz PKCS#11: %s

en: Error loading system certificate: %s
sr: Greška učitavanja sistemskog uverenja: %s

en: Using certificate file %s
sr: Koristim datoteku uverenja „%s“

en: PKCS#11 file contained no certificate
sr: PKCS#11 datoteka ne sadrži uverenje

en: No certificate found in file
sr: Nisam pronašao uverenje u datoteci

en: Loading certificate failed: %s
sr: Nisam uspeo da uvezem uverenje: %s

en: Using system key %s
sr: Koristim sistemski ključ „%s“

en: Error initialising private key structure: %s
sr: Greška pokretanja strukture ličnog ključa: %s

en: Error importing system key %s: %s
sr: Greška uvoza sistemskog ključa „%s“: %s

en: Trying PKCS#11 key URL %s
sr: Pokušavam adresu PKCS#11 ključa „%s“

en: Error initialising PKCS#11 key structure: %s
sr: Greška pokretanja strukture PKCS#11 ključa: %s

en: Error importing PKCS#11 URL %s: %s
sr: Greška uvoza PKCS#11 adrese „%s“: %s

en: Using PKCS#11 key %s
sr: Koristim PKCS#11 ključ „%s“

en: Error importing PKCS#11 key into private key structure: %s
sr: Greška uvoza PKCS#11 ključa u strukturu ličnog ključa: %s

en: Using private key file %s
sr: Koristim datoteku ličnog ključa „%s“

en: This version of OpenConnect was built without TPM support
sr: Ovo izdanje Otvorenog povezivanja je izgrađeno bez TPM podrške

en: Failed to interpret PEM file
sr: Nisam uspeo da protumačim PEM datoteku

en: Failed to load PKCS#1 private key: %s
sr: Nisam uspeo da učitam PKCS#1 lični ključ: %s

en: Failed to load private key as PKCS#8: %s
sr: Nisam uspeo da učitam lični ključ kao PKCS#8: %s

en: Failed to decrypt PKCS#8 certificate file
sr: Nisam uspeo da dešifrujem datoteku PKCS#8 uverenja

en: Failed to determine type of private key %s
sr: Nisam uspeo da odredim vrstu ličnog ključa „%s“

en: Enter PKCS#8 pass phrase:
sr: Unesite PKCS#8 lozinku:

en: Failed to get key ID: %s
sr: Nisam uspeo da dobavim IB ključa: %s

en: Error signing test data with private key: %s
sr: Greška potpisivanja probnih podataka ličnim ključem: %s

en: Error validating signature against certificate: %s
sr: Greška potvrđivanja potpisa naspram uverenja: %s

en: No SSL certificate found to match private key
sr: Nisam našao SSL uverenje koje odgovara ličnom ključu

en: Using client certificate '%s'
sr: Koristim uverenje klijenta „%s“

en: Failed to allocate memory for certificate
sr: Nisam uspeo da dodelim memoriju za uverenje

en: Got no issuer from PKCS#11
sr: Nisam dobio izdavača iz PKCS#11

en: Got next CA '%s' from PKCS#11
sr: Dobih sledećeg izdavača uverenja „%s“ iz PKCS#11

en: Failed to allocate memory for supporting certificates
sr: Nisam uspeo da dodelim memoriju za podržavanje uverenja

en: Adding supporting CA '%s'
sr: Dodajem podržavajuće „%s“ izdavača uverenja

en: Importing X509 certificate failed: %s
sr: Nisam uspeo da uvezem H509 uverenje: %s

en: Setting PKCS#11 certificate failed: %s
sr: Nisam uspeo da postavim PKCS#11 uverenje: %s

en: Setting certificate revocation list failed: %s
sr: Podešavanje spiska oporavka uverenja nije uspelo: %s

en: Setting certificate failed: %s
sr: Nisam uspeo da podesim uverenje: %s

en: Server presented no certificate
sr: Server nije predstavio nijedno uverenje

en: Error comparing server's cert on rehandshake: %s
sr: Greška upoređivanja uverenja servera pri ponovnom rukovanju: %s

en: Server presented different cert on rehandshake
sr: Server je predstavio drugačije uverenje pri ponovnom rukovanju

en: Server presented identical cert on rehandshake
sr: Server je predstavio isto uverenje pri ponovnom rukovanju

en: Error initialising X509 cert structure
sr: Greška pokretanja strukture X509 uverenja

en: Error importing server's cert
sr: Greška uvoza serverskog uverenja

en: Could not calculate hash of server's certificate
sr: Ne mogu da izračunam heš serverskog uverenja

en: Error checking server cert status
sr: Greška provere stanja uverenja servera

en: certificate revoked
sr: uverenje je opozvano

en: signer not found
sr: potpisnik nije pronađen

en: signer not a CA certificate
sr: potpisnik nije uverenje izdavača uverenja

en: insecure algorithm
sr: nebezbedni algoritam

en: certificate not yet activated
sr: uverenje još nije aktivirano

en: certificate expired
sr: uverenje je isteklo

note: If this is set and no other reason, it apparently means that signature verification failed. Not entirely sure why we don't just set a bit for that too.
en: signature verification failed
sr: provera potpisa nije uspela

en: certificate does not match hostname
sr: uverenje ne odgovara nazivu domaćina

en: Server certificate verify failed: %s
sr: Nije uspela provera uverenja servera: %s

en: Failed to allocate memory for cafile certs
sr: Nisam uspeo da dodelim memoriju za uverenja datoteke izdavača uverenja

en: Failed to read certs from cafile: %s
sr: Nisam uspeo da pročitam uverenja iz datoteke izdavača uverenja: %s

en: Failed to open CA file '%s': %s
sr: Nisam uspeo da otvorim datoteku izdavača uverenja „%s“: %s

en: Loading certificate failed. Aborting.
sr: Nisam uspeo da učitam uverenje. Prekidam.

en: SSL negotiation with %s
sr: SSL pregovaranje sa „%s“

en: SSL connection cancelled
sr: SSL veza je otkazana

en: SSL connection failure: %s
sr: Neuspeh SSL veze: %s

en: GnuTLS non-fatal return during handshake: %s
sr: Ne-kobni rezultat GnuTLS-a za vreme rukovanja: %s

en: PIN required for %s
sr: Potreban je PIN za %s“

en: Wrong PIN
sr: Pogrešan PIN

en: This is the final try before locking!
sr: Ovo je poslednji pokušaj pre zaključavanja!

en: Only a few tries left before locking!
sr: Ostalo je samo nekoliko pokušaja pre zaključavanja!

en: Enter PIN:
sr: Unesite PIN:

en: Unsupported OATH HMAC algorithm
sr: Nepodržani OATH HMAC algoritam

en: Failed to calculate OATH HMAC: %s
sr: Nisam uspeo da izračunam OATH HMAC: %s

en: TPM sign function called for %d bytes.
sr: Funkcija TPM znaka je pozvana za %d bajta.

en: Failed to create TPM hash object: %s
sr: Nisam uspeo da napravim TPM heš objekat: %s

en: Failed to set value in TPM hash object: %s
sr: Nisam uspeo da podesim TPM heš objekat: %s

en: TPM hash signature failed: %s
sr: Nije uspeo TPM heš potpis: %s

en: Error decoding TSS key blob: %s
sr: Greška dekodiranja bloba TSS ključa: %s

en: Error in TSS key blob
sr: Greška u blobu TSS ključa

en: Failed to create TPM context: %s
sr: Nisam uspeo da napravim TPM kontekst: %s

en: Failed to connect TPM context: %s
sr: Nisam uspeo da povežem TPM kontekst: %s

en: Failed to load TPM SRK key: %s
sr: Nisam uspeo da učitam TPM SRK ključ: %s

en: Failed to load TPM SRK policy object: %s
sr: Nisam uspeo da učitam objekt TPM SRK politike: %s

en: Failed to set TPM PIN: %s
sr: Nisam uspeo da podesim TPM PIN: %s

en: Failed to load TPM key blob: %s
sr: Nisam uspeo da učitam blob TPM ključa: %s

en: Enter TPM SRK PIN:
sr: Unesite TPM SRK PIN:

en: Failed to create key policy object: %s
sr: Nisam uspeo da napravim objekat politike ključa: %s

en: Failed to assign policy to key: %s
sr: Nisam uspeo da dodelim politiku ključu: %s

en: Enter TPM key PIN:
sr: Unesite PIN TPM ključa:

en: Failed to set key PIN: %s
sr: Nisam uspeo da podesim PIN ključa: %s

en: Ignoring ESP keys since ESP support not available in this build
sr: Zanemarujem ESP ključeve pošto ESP podrška nije dostupna u ovom izdanju

en: Error importing GSSAPI name for authentication:
sr: Greška uvoza GSSAPI naziva za potvrđivanje identiteta:

en: Error generating GSSAPI response:
sr: Greška stvaranja GSSAPI odgovora:

en: Attempting GSSAPI authentication to proxy
sr: Pokušavam GSSAPI potvrđivanje identiteta sa posrednikom

en: Attempting GSSAPI authentication to server '%s'
sr: Pokušavam GSSAPI potvrđivanje identiteta sa serverom „%s“

en: GSSAPI authentication completed
sr: GSSAPI potvrđivanje identiteta je obavljeno

en: GSSAPI token too large (%zd bytes)
sr: GSSAPI modul je prevelik (%zd bajta)

en: Sending GSSAPI token of %zu bytes
sr: Šaljem GSSAPI modul od %zu bajta

en: Failed to send GSSAPI authentication token to proxy: %s
sr: Nisam uspeo da pošaljem GSSAPI modul potvrđivanja identiteta posredniku: %s

en: Failed to receive GSSAPI authentication token from proxy: %s
sr: Nisam uspeo da primim GSSAPI modul potvrđivanja identiteta od posrednika: %s

en: SOCKS server reported GSSAPI context failure
sr: SOCKS server je izvestio o neuspehu GSSAPI konteksta

en: Unknown GSSAPI status response (0x%02x) from SOCKS server
sr: Nepoznat odgovor GSSAPI stanja (0h%02x) sa SOCKS servera

en: Got GSSAPI token of %zu bytes: %02x %02x %02x %02x
sr: Dobih GSSAPI modul od %zu bajta: %02x %02x %02x %02x

en: Sending GSSAPI protection negotiation of %zu bytes
sr: Šaljem pregovor GSSAPI zaštite od %zu bajta

en: Failed to send GSSAPI protection response to proxy: %s
sr: Nisam uspeo da pošaljem odgovor GSSAPI zaštite posredniku: %s

en: Failed to receive GSSAPI protection response from proxy: %s
sr: Nisam uspeo da primim odgovor GSSAPI zaštite od posrednika: %s

en: Got GSSAPI protection response of %zu bytes: %02x %02x %02x %02x
sr: Dobih odgovor GSSAPI zaštite od %zu bajta: %02x %02x %02x %02x

en: Invalid GSSAPI protection response from proxy (%zu bytes)
sr: Neispravan odgovor GSSAPI zaštite sa posrednika (%zu bajta)

en: SOCKS proxy demands message integrity, which is not supported
sr: SOCKS posrednik traži celovitost poruke, što nije podržano

en: SOCKS proxy demands message confidentiality, which is not supported
sr: SOCKS posrednik traži poverljivost poruke, što nije podržano

en: SOCKS proxy demands protection unknown type 0x%02x
sr: SOCKS posrednik traži nepoznatu vrstu zaštite 0h%02x

en: Attempting HTTP Basic authentication to proxy
sr: Pokušavam HTTP Osnovno potvrđivanje identiteta sa posrednikom

en: Attempting HTTP Basic authentication to server '%s'
sr: Pokušavam HTTP Osnovno potvrđivanje identiteta sa serverom „%s“

en: This version of OpenConnect was built without GSSAPI support
sr: Ovo izdanje Otvorenog povezivanja je izgrađeno bez GSSAPI podrške

en: Proxy requested Basic authentication which is disabled by default
sr: Posrednik zahteva Osnovno potvrđivanje identiteta koje je po osnovi isključeno

en: Server '%s' requested Basic authentication which is disabled by default
sr: Server „%s“ zahteva Osnovno potvrđivanje identiteta koje je po osnovi isključeno

en: No more authentication methods to try
sr: Nema više načina potvrđivanja identiteta

en: No memory for allocating cookies
sr: Nema memorije za dodelu kolačića

en: Failed to parse HTTP response '%s'
sr: Nisam uspeo da obradim HTTP odgovor „%s“

en: Got HTTP response: %s
sr: Dobih HTTP odgovor: %s

en: Ignoring unknown HTTP response line '%s'
sr: Zanemarujem nepoznati red HTTP odgovora „%s“

en: Invalid cookie offered: %s
sr: Ponuđen je neispravan kolačić: %s

en: SSL certificate authentication failed
sr: Nije uspelo potvrđivanje identiteta SSL uverenja

en: Response body has negative size (%d)
sr: Telo odgovora ima negativnu veličinu (%d)

en: Unknown Transfer-Encoding: %s
sr: Nepoznato prenosno-kodiranje: %s

note: Now the body, if there is one
en: HTTP body %s (%d)
sr: HTTP telo %s (%d)

en: Error reading HTTP response body
sr: Greška čitanja tela HTTP odgovora

en: Error fetching chunk header
sr: Greška dovlačenja zaglavlja delića

en: Error fetching HTTP response body
sr: Greška dovlačenja tela HTTP odgovora

en: Cannot receive HTTP 1.0 body without closing connection
sr: Ne mogu da primim HTTP 1.0 telo bez zatvaranja veze

en: Failed to parse redirected URL '%s': %s
sr: Nisam uspeo da obradim preusmerenu adresu „%s“: %s

en: Cannot follow redirection to non-https URL '%s'
sr: Ne mogu da pratim preusmerenje na ne-https adrese „%s“

en: Allocating new path for relative redirect failed: %s
sr: Nije uspelo dodeljivanje nove putanje za relativno preusmerenje: %s

en: request granted
sr: zahtev je odobren

en: general failure
sr: opšti neuspeh

en: connection not allowed by ruleset
sr: veza nije dozvoljena skupom pravila

en: network unreachable
sr: mreža je nedostižna

en: host unreachable
sr: domaćin je nedostižan

en: connection refused by destination host
sr: vezu je odbio odredišni domaćin

en: TTL expired
sr: TTL je isteklo

en: command not supported / protocol error
sr: naredba nije podržana / greška protokola

en: address type not supported
sr: vrsta adrese nije podržana

en: SOCKS server requested username/password but we have none
sr: SOCKS server je zatražio korisničko ime/lozinku ali mi nemamo nijedno

en: Username and password for SOCKS authentication must be < 255 bytes
sr: Korisničko ime i lozinka za SOCKS potvrđivanje identiteta moraju biti < 255 bajta

en: Error writing auth request to SOCKS proxy: %s
sr: Greška pisanja zahteva potvrđivanja identiteta na SOCKS posredniku: %s

en: Error reading auth response from SOCKS proxy: %s
sr: Greška čitanja zahteva potvrđivanja identiteta sa SOCKS posrednika: %s

en: Unexpected auth response from SOCKS proxy: %02x %02x
sr: Neočekivan odgovor potvrđivanja identiteta sa SOCKS posrednika: %02x %02x

en: Authenticated to SOCKS server using password
sr: Potvrdili ste identitet na SOCKS posredniku koristeći lozinku

en: Password authentication to SOCKS server failed
sr: Nije uspelo potvrđivanje identiteta lozinkom na SOCKS serveru

en: SOCKS server requested GSSAPI authentication
sr: SOCKS server zahteva GSSAPI potvrđivanje identiteta

en: SOCKS server requested password authentication
sr: SOCKS server zahteva potvrđivanje identiteta lozinkom

en: SOCKS server requires authentication
sr: SOCKS server zahteva potvrđivanje identiteta

en: SOCKS server requested unknown authentication type %02x
sr: SOCKS server zahteva nepoznatu vrstu potvrđivanja identiteta %02x

en: Requesting SOCKS proxy connection to %s:%d
sr: Zahtevam vezu SOCKS posrednika sa %s:%d

en: Error writing connect request to SOCKS proxy: %s
sr: Greška pisanja zahteva povezivanja sa SOCKS posrednikom: %s

en: Error reading connect response from SOCKS proxy: %s
sr: Greška čitanja odgovora veze sa SOCKS posrednika: %s

en: Unexpected connect response from SOCKS proxy: %02x %02x...
sr: Neočekivan odgovor veze sa SOCKS posrednika: %02x %02x...

en: SOCKS proxy error %02x: %s
sr: Greška SOCKS posrednika %02x: %s

en: SOCKS proxy error %02x
sr: Greška SOCKS posrednika %02x

en: Unexpected address type %02x in SOCKS connect response
sr: Neočekivana vrsta adrese %02x u odgovoru SOCKS veze

en: Requesting HTTP proxy connection to %s:%d
sr: Zahtevam vezu HTTP posrednika sa %s:%d

en: Sending proxy request failed: %s
sr: Nisam uspeo da pošaljem zahtev posrednika: %s

en: Proxy CONNECT request failed: %d
sr: Zahtev POVEZIVANJA posrednika nije uspeo: %d

en: Unknown proxy type '%s'
sr: Nepoznata vrsta posrednika „%s“

en: Only http or socks(5) proxies supported
sr: Podržani su samo http ili socks(5) posrednici

en: Cisco AnyConnect or OpenConnect
sr: Cisko Eni Konekt ili OpenKonekt

en: Compatible with Cisco AnyConnect SSL VPN, as well as ocserv
sr: Saglasno sa SSL VPN-om Cisko Eni Konekta, kao i sa „ocserv“-om

en: Juniper Network Connect
sr: Povezivanje Džaniper mreže

en: Unknown VPN protocol '%s'
sr: Nepoznati VPN protokol „%s“

en: Built against SSL library with no Cisco DTLS support
sr: Izgrađeno je SSL bibliotekom bez Cisko DTLS podrške

en: No IP address received. Aborting
sr: Nije primljena IP adresa. Prekidam

en: Reconnect gave different Legacy IP address (%s != %s)
sr: Ponovno povezivanje je dalo drugačiju Staru IP adresu (%s != %s)

en: Reconnect gave different Legacy IP netmask (%s != %s)
sr: Ponovno povezivanje je dalo drugačiju Staru IP mrežnu masku (%s != %s)

en: Reconnect gave different IPv6 address (%s != %s)
sr: Ponovno povezivanje je dalo drugačiju IPv6 adresu (%s != %s)

en: Reconnect gave different IPv6 netmask (%s != %s)
sr: Ponovno povezivanje je dalo drugačiju IPv6 mrežnu masku (%s != %s)

en: IPv6 configuration received but MTU %d is too small.
sr: Primljeno je IPv6 podešavanje ali MTU %d je premali.

en: Failed to parse server URL '%s'
sr: Nisam uspeo da obradim adresu servera „%s“

en: Only https:// permitted for server URL
sr: Dozvoljeno je samo „https://“ za adresu servera

en: Unknown certificate hash: %s.
sr: Nepoznat heš uverenja: %s.

en: The size of the provided fingerprint is less than the minimum required (%u).
sr: Veličina dostavljenog otiska je manja od potrebnog minimuma (%u).

en: No form handler; cannot authenticate.
sr: Nema rukovaoca obrascem; ne mogu da potvrdim identitet.

en: Fatal error in command line handling
sr: Kobna greška u radu sa linijom naredbi

en: ReadConsole() failed: %s
sr: Nije uspela funkcija čitanja konzole: %s

en: Error converting console input: %s
sr: Greška pretvaranja ulaza konzole: %s

en: For assistance with OpenConnect, please see the web page at
      %s
sr: Za ispomoć sa Otvorenim povezivanjem, pogledajte veb stranicu na
      „%s“

en: OpenSSL ENGINE not present
sr: Nije prisutan POGON OtvorenogSSL-a

en: WARNING: This binary lacks DTLS and/or ESP support. Performance will be impaired.
sr: UPOZORENJE: Nema DTLS i/ili ESP podrške u ovoj izvršnoj. Delotvornost će biti umanjena.

en: Supported protocols:
sr: Podržani protokoli:

en:  (default)
sr:  (osnovno)

en: Allocation failure for string from stdin
sr: Neuspeh dodeljvanja za nisku sa standardnog ulaza

en: fgets (stdin)
sr: fgets (stdul)

en: Cannot process this executable path "%s"
sr: Ne mogu da obradim putanju ove izvršne „%s“

en: Allocation for vpnc-script path failed
sr: Dodela za putanju vpnc-skripte nije uspela

en: Override hostname '%s' to '%s'
sr: Prepisuje naziv domaćina „%s“ sa „%s“

en: Usage:  openconnect [options] <server>
sr: Upotreba:  openconnect [opcije] <server>

en: Open client for multiple VPN protocols, version %s
sr: Otvoreni klijent za više VPN protokola, izdanje %s

en: Read options from config file
sr: Čita opcije iz datoteke podešavanja

en: Report version number
sr: Izveštava o broju izdanja

en: Display help text
sr: Prikazuje tekst pomoći

en: Set login username
sr: Podešava korisničko ime prijavljivanja

en: Disable password/SecurID authentication
sr: Isključuje potvrđivanje identiteta lozinkom/Bezbednim IB-om

en: Do not expect user input; exit if it is required
sr: Ne očekuje korisnički unos; izlazi ako je zatražen

en: Read password from standard input
sr: Čita lozinku sa standardnog ulaza

en: Use SSL client certificate CERT
sr: Koristi uverenje UVER SSL klijenta

en: Use SSL private key file KEY
sr: Koristi KLJUČ datoteke ličnog ključa SSL-a

en: Warn when certificate lifetime < DAYS
sr: Upozorava kada je životni vek uverenja < DANA

en: Set key passphrase or TPM SRK PIN
sr: Podešava lozinku ključa ili TPM SRK PIN

en: Key passphrase is fsid of file system
sr: Lozinka ključa je ib sistema datoteka ili sistem datoteka

en: (NOTE: libstoken (RSA SecurID) disabled in this build)
sr: (NAPOMENA: „libstoken“ (RSA Bezbedni IB) je isključena u ovoj izgradnji)

en: (NOTE: Yubikey OATH disabled in this build)
sr: (NAPOMENA: „Yubikey“ OATH je isključen u ovoj izgradnji)

en: Disable default system certificate authorities
sr: Isključuje osnovne sistemske izdavače uverenja

en: Cert file for server verification
sr: Datoteka uverenja za proveru servera

en: Set proxy server
sr: Podešava posrednički server

en: Set proxy authentication methods
sr: Podešava načine potvrđivanja identiteta posrednika

en: Disable proxy
sr: Isključuje posrednika

en: Use libproxy to automatically configure proxy
sr: Koristi „libproxy“ da samostalno podesi posrednika

en: (NOTE: libproxy disabled in this build)
sr: (NAPOMENA: „libproxy“ je isključena u ovoj izgradnji)

en: Use IP when connecting to HOST
sr: Koristi IP prilikom povezivanja sa DOMAĆINOM

en: Read cookie from standard input
sr: Čita kolačić sa standardnog ulaza

en: Authenticate only and print login info
sr: Samo potvrđuje identitet i ispisuje podatke o prijavi

en: Continue in background after startup
sr: Nastavlja u pozadini nakon pokretanja

en: Write the daemon's PID to this file
sr: Piše PIB pozadinca u ovu datoteku

en: Drop privileges after connecting
sr: Odbacuje ovlašćenja nakon povezivanja

en: Use syslog for progress messages
sr: Koristi sistemski dnevnik za poruke napredovanja

en: More output
sr: Više izlaza

en: Less output
sr: Manje izlaza

en: Dump HTTP authentication traffic (implies --verbose)
sr: Ispisuje saobraćaj HTTP potvrđivanja identiteta (podrazumeva „--verbose“)

en: Prepend timestamp to progress messages
sr: Dodaje datum i vreme porukama napredovanja

en: Use IFNAME for tunnel interface
sr: Koristi AKONAZIV za uređaj tunela

en: Shell command line for using a vpnc-compatible config script
sr: Linija naredbe školjke za korišćenje vpnc-saglasne skripte podešavanja

en: default
sr: osnovno

en: Pass traffic to 'script' program, not tun
sr: Prosleđujem saobraćaj programu „script“, a ne tunu

en: Do not ask for IPv6 connectivity
sr: Ne traži IPv6 povezivost

en: XML config file
sr: IksML datoteka podešavanja

en: Request MTU from server (legacy servers only)
sr: Zahteva MTU sa servera (samo stari serveri)

en: Indicate path MTU to/from server
sr: Ukazuje na MTU putanju do/od servera

en: Require perfect forward secrecy
sr: Zahteva savršenu tajnost prosleđivanja

en: OpenSSL ciphers to support for DTLS
sr: Šifreri OtvorenogSSL-a za podršku DTLS-a

en: Set packet queue limit to LEN pkts
sr: Podešava ograničenje reda paketa na DUŽINU paketa

en: HTTP header User-Agent: field
sr: Korisnik-Agent HTTP zaglavlja: nije uspelo

en: Local hostname to advertise to server
sr: Naziv domaćina za obaveštavanje servera

en: Disable HTTP connection re-use
sr: Isključuje ponovno korišćenje HTTP veze

en: Do not attempt XML POST authentication
sr: Ne pokušava IksML POST potvrđivanje identiteta

en: Failed to allocate string
sr: Nisam uspeo da dodelim nisku

en: Failed to get line from config file: %s
sr: Nisam uspeo da dobavim red iz datoteke podešavanja: %s

en: Unrecognised option at line %d: '%s'
sr: Nepoznata opcija u %d. redu: „%s“

en: Option '%s' does not take an argument at line %d
sr: Opcija „%s“ ne uzima argument u %d. redu

en: Option '%s' requires an argument at line %d
sr: Opcija „%s“ zahteva argument u %d. redu

en: Invalid user "%s": %s
sr: Neispravan korisnik „%s“: %s

en: Invalid user ID "%d": %s
sr: Neispravan IB korisnika „%d“: %s

en: Failed to open '%s' for write: %s
sr: Nisam uspeo da otvorim „%s“ radi upisa: %s

en: Continuing in background; pid %d
sr: Nastavljam rad u pozadini, pib %d

en: WARNING: This version of OpenConnect was built without iconv
             support but you appear to be using the legacy character
             set "%s". Expect strangeness.
sr: UPOZORENJE: Ovo izdanje otvorenog povezivanja je izgrađeno bez ikonv
             podrške ali izgleda da koristite nasleđeni znak
             podesite „%s“. Očekujte neočekivano.

en: WARNING: This version of OpenConnect is %s but
             the libopenconnect library is %s
sr: UPOZORENJE: Ovo izdanje „openconnect“-a je %s ali
             biblioteka „libopenconnect“ je %s

en: Failed to allocate vpninfo structure
sr: Nisam uspeo da dodelim strukturu vpnpodataka

en: Cannot use 'config' option inside config file
sr: Ne možete koristiti opciju „config“ unutar datoteke podešavanja

en: Cannot open config file '%s': %s
sr: Ne mogu da otvorim datoteku podešavanja „%s“: %s

en: Invalid compression mode '%s'
sr: Neispravan režim zapakivanja „%s“

en: Failed to allocate memory
sr: Nisam uspeo da dodelim memoriju

en: Missing colon in resolve option
sr: Nedostaje dvotačka u opciji rešavanja

en: MTU %d too small
sr: MTU %d je premalo

en: Disabling all HTTP connection re-use due to --no-http-keepalive option.
    If this helps, please report to <%s>.
sr: Isključujem ponovno korišćenje svih HTTP veza zbog opcije „--no-http-keepalive“.
    Ako ovo pomogne, izvestite o tome na „<%s>“.

en: The --no-cert-check option was insecure and has been removed.
    Fix your server's certificate or use --servercert to trust it.
sr: Opcija „--no-cert-check“ nije bila bezbedna i uklonjena je.
    Ispravite vaše uverenje servera ili koristite „--servercert“ da mu verujete.

en: Queue length zero not permitted; using 1
sr: Nulta dužina reda nije dozvoljena; koristim 1

en: OpenConnect version %s
sr: Otvoreno povezivanje izdanje %s

en: Invalid software token mode "%s"
sr: Neispravan režim softverskog modula „%s“

en: No server specified
sr: Nije naveden server

en: Too many arguments on command line
sr: Previše argumenata na liniji naredbi

en: This version of OpenConnect was built without libproxy support
sr: Ovo izdanje otvorenog povezivanja je izgrađeno bez podrške biblioteke posrednika

en: Creating SSL connection failed
sr: Nije uspelo stvaranje SSL veze

en: No --script argument provided; DNS and routing are not configured
sr: Nije dostavljen argument „--script“; DNS i upućivanje nisu podešeni

en: See %s
sr: Pogledajte „%s“

en: User requested reconnect
sr: Korisnik je zatražio ponovno povezivanje

en: Session terminated by server; exiting.
sr: Server je okončao sesiju; izlazim.

en: Unknown error; exiting.
sr: Nepoznata greška; izlazim.

en: Failed to open %s for write: %s
sr: Nisam uspeo da otvorim „%s“ radi upisa: %s

en: Failed to write config to %s: %s
sr: Nisam uspeo da upišem podešavanja u „%s“: %s

en: 
    Certificate from VPN server "%s" failed verification.
    Reason: %s
sr: 
    Nije uspelo potvrđivanje uverenja sa VPN servera „%s“.
    Razlog: %s

en: To trust this server in future, perhaps add this to your command line:
sr: Da i dalje verujete ovom serveru, dodajte ovo na liniju naredbi:

en: Enter '%s' to accept, '%s' to abort; anything else to view:
sr: Unesite „%s“ da prihvatite, „%s“ da prekinete; bilo šta drugo da pregledate:

en: no
sr: ne

en: yes
sr: da

en: Server key hash: %s
sr: Heš serverskog ključa: %s

en: Auth choice "%s" matches multiple options
sr: Izbor potvrđivanja identiteta „%s“ se poklapa sa više opcija

en: Auth choice "%s" not available
sr: Izbor potvrđivanja „%s“ nije dostupan

en: User input required in non-interactive mode
sr: Korisnički ulaz je zatražen u nemeđudejstvenom režimu

en: Failed to open token file for write: %s
sr: Nisam uspeo da otvorim datoteku modula radi upisa: %s

en: Failed to write token: %s
sr: Nisam uspeo da zapišem modul: %s

en: Soft token string is invalid
sr: Niska softverskog modula je neispravna

en: Can't open ~/.stokenrc file
sr: Ne mogu da otvorim datoteku „~/.stokenrc“

en: OpenConnect was not built with libstoken support
sr: Otvoreno povezivanje nije izgrađeno sa podrškom „libstoken“-a

en: General failure in libstoken
sr: Opšti neuspeh u „libstoken“-u

en: OpenConnect was not built with liboath support
sr: Otvoreno povezivanje nije izgrađeno sa podrškom „liboath“-a

en: General failure in liboath
sr: Opšti neuspeh u „liboath“-u

en: Yubikey token not found
sr: Nisam našao modul Jubi ključa

en: OpenConnect was not built with Yubikey support
sr: Otvoreno povezivanje nije izgrađeno sa podrškom Jubi ključa

en: General Yubikey failure: %s
sr: Opšti neuspeh Jubi ključa: %s

en: Set up tun script failed
sr: Podešavanje tun skripte nije uspelo

en: Set up tun device failed
sr: Podešavanje tun uređaja nije uspelo

en: Caller paused the connection
sr: Pozivnik je pauzirao vezu

en: No work to do; sleeping for %d ms...
sr: Besposlen sam; odspavaću %d ms...

en: WaitForMultipleObjects failed: %s
sr: Čekanje na više objekata nije uspelo: %s

en: InitializeSecurityContext() failed: %lx
sr: Pokretanje konteksta bezbednosti nije uspelo: %lx

en: AcquireCredentialsHandle() failed: %lx
sr: Rukovanje nabavkom uverenja nije uspelo: %lx

en: Error communicating with ntlm_auth helper
sr: Greška u razgovoru sa „ntlm_auth“ pomoćnikom

en: Attempting HTTP NTLM authentication to proxy (single-sign-on)
sr: Pokušavam HTTP NTML potvrđivanje identiteta sa posrednikom (jedna-prijava)

en: Attempting HTTP NTLM authentication to server '%s' (single-sign-on)
sr: Pokušavam HTTP NTML potvrđivanje identiteta sa serverom „%s“ (jedna-prijava)

en: Attempting HTTP NTLMv%d authentication to proxy
sr: Pokušavam HTTP NTLMv%d potvrđivanje identiteta sa posrednikom

en: Attempting HTTP NTLMv%d authentication to server '%s'
sr: Pokušavam HTTP NTLMv%d potvrđivanje identiteta sa serverom „%s“

en: Invalid base32 token string
sr: Neispravna niska modula osnove32

en: Failed to allocate memory to decode OATH secret
sr: Nisam uspeo da dodelim memoriju za dekodiranje OATH tajne

en: This version of OpenConnect was built without PSKC support
sr: Ovo izdanje Otvorenog povezivanja je izgrađeno bez PSKC podrške

en: OK to generate INITIAL tokencode
sr: Moguće je stvaranje POČETNOG koda modula

en: OK to generate NEXT tokencode
sr: Moguće je stvaranje SLEDEĆEG koda modula

en: Server is rejecting the soft token; switching to manual entry
sr: Server odbija softverski modul; prelazim na ručni unos

en: Generating OATH TOTP token code
sr: Stvaram kod OATH TOTP modula

en: Generating OATH HOTP token code
sr: Stvaram kod OATH HOTP modula

en: Unexpected length %d for TLV %d/%d
sr: Neočekivana dužina %d za TLV %d/%d

en: Received MTU %d from server
sr: Primih MTU %d sa servera

en: Received DNS server %s
sr: Primih DNS server „%s“

en: Received DNS search domain %.*s
sr: Primih DNS domen pretrage %.*s

en: Received internal IP address %s
sr: Primih unutrašnju IP adresu %s

en: Received netmask %s
sr: Primih mrežnu masku %s

en: Received internal gateway address %s
sr: Primih unutrašnju adresu mrežnog prolaza %s

en: Received split include route %s
sr: Primih podelu obuhvatanja rute %s

en: Received split exclude route %s
sr: Primih podelu odbacivanja rute %s

en: Received WINS server %s
sr: Primih VINS server „%s“

en: ESP encryption: 0x%02x (%s)
sr: ESP šifrovanje: 0x%02x (%s)

en: ESP compression: %d
sr: ESP zapakivanje: %d

en: ESP port: %d
sr: ESP priključnik: %d

en: ESP key lifetime: %u bytes
sr: Vreme života ESP ključa: %u bajta

en: ESP key lifetime: %u seconds
sr: Vreme života ESP ključa: %u sekunde

en: ESP to SSL fallback: %u seconds
sr: Vraćanje sa ESP-a na SSL: %u sekunde

en: ESP replay protection: %d
sr: Zaštita ESP odgovora: %d

en: ESP SPI (outbound): %x
sr: ESP SPI (odlazeće): %x

en: %d bytes of ESP secrets
sr: %d bajta ESP tajni

en: Unknown TLV group %d attr %d len %d:%s
sr: Nepoznata TLV grupa %d atr. %d duž. %d:%s

en: Failed to parse KMP header
sr: Nisam uspeo da obradim KMP zaglavlje

en: Failed to parse KMP message
sr: Nisam uspeo da obradim KMP poruku

en: Got KMP message %d of size %d
sr: Dobih KMP poruku %d veličine %d

en: Received non-ESP TLVs (group %d) in ESP negotiation KMP
sr: Primih ne-ESP TLV-a (grupa %d) u ESP pregovora KMP

en: Error creating oNCP negotiation request
sr: Greška stvaranja zahteva oNCP pregovaranja

en: Short write in oNCP negotiation
sr: Kratko pisanje u oNCP pregovaranju

en: Read %d bytes of SSL record
sr: Čitam %d bajta SSL zapisa

en: Unexpected response of size %d after hostname packet
sr: Neočekivani odgovor veličine %d nakon paketa naziva domaćina

en: Server response to hostname packet is error 0x%02x
sr: Odgovor servera paketu naziva domaćina je greška 0x%02x

en: Invalid packet waiting for KMP 301
sr: Neispravan paket čeka na KMP 301

en: Expected KMP message 301 from server but got %d
sr: Očekivah KMP poruku 301 sa servera ali dobih %d

en: KMP message 301 from server too large (%d bytes)
sr: KMP poruka 301 sa servera je prevelika (%d bajta)

en: Got KMP message 301 of length %d
sr: Dobih KMP poruku 301 veličine %d

en: Failed to read continuation record length
sr: Nisam uspeo da pročitam dužinu zapisa nastavka

en: Record of additional %d bytes too large; would make %d
sr: Zapis dodatna %d bajta je prevelik; napraviću %d

en: Failed to read continuation record of length %d
sr: Nisam uspeo da pročitam zapis nastavka dužine %d

en: Read additional %d bytes of KMP 301 message
sr: Čitam dodatna %d bajta KMP 301 poruke

en: Error negotiating ESP keys
sr: Greška pregovaranja ESP ključa

en: new incoming
sr: novo dolazno

en: new outgoing
sr: novo odlazno

en: Read only 1 byte of oNCP length field
sr: Čitam samo 1 bajt oNCP dužine polja

en: Server terminated connection (session expired)
sr: Server je okončao vezu (sesija je istekla)

en: Server terminated connection (reason: %d)
sr: Server je okončao vezu (razlog: %d)

en: Server sent zero-length oNCP record
sr: Server je poslao oNCP zapis nulte dužine

en: Incoming KMP message %d of size %d (got %d)
sr: Dolazna KMP poruka %d veličine %d (dobih %d)

en: Continuing to process KMP message %d now size %d (got %d)
sr: Nastavljam da obrađujem KMP poruku %d sada veličine %d (dobih %d)

en: Unrecognised data packet
sr: Nepoznati paket podataka

en: Unknown KMP message %d of size %d:
sr: Nepoznata KMP poruka %d veličine %d:

en: .... + %d more bytes unreceived
sr: …. + %d bajtova neprimljenih

en: Packet outgoing:
sr: Odlazni paket:

en: Sent ESP enable control packet
sr: Poslah kontrolni paket ESP uključivanja

en: ERROR: %s() called with invalid UTF-8 for '%s' argument
sr: GREŠKA: „%s()“ je pozvano sa neispravnim UTF-8 za argument „%s“

en: Unable to calculate DTLS overhead for %s
sr: Ne mogu da izračunam DTLS prekoračenje za „%s“

en: Failed to create SSL_SESSION ASN.1 for OpenSSL: %s
sr: Nisam uspeo da napravim „SSL_SESSION ASN.1“ za OpenSSL: %s

en: OpenSSL failed to parse SSL_SESSION ASN.1
sr: Open SSL nije uspeo da obradi „SSL_SESSION ASN.1“

en: Initialise DTLSv1 session failed
sr: Nije uspelo pokretanje DTLSv1 sesije

en: PSK callback
sr: PSK povratni poziv

en: Initialise DTLSv1 CTX failed
sr: Nije uspelo pokretanje DTLSv1 CTH-a

en: Set DTLS CTX version failed
sr: Podešavanje DTLS CTIks izdanja nije uspelo

en: Failed to generate DTLS key
sr: Nisam uspeo da stvorim DTLS ključ

en: Set DTLS cipher list failed
sr: Nije uspelo postavljanje spiska DTLS šifrera

en: This is probably because your OpenSSL is broken
    See http://rt.openssl.org/Ticket/Display.html?id=2984
sr: Verovatno zato što je oštećen vaš Otvoreni SSL
    Vidite „http://rt.openssl.org/Ticket/Display.html?id=2984“

en: DTLS handshake failed: %d
sr: Nije uspelo DTLS rukovanje: %d

en: Failed to initialise ESP cipher:
sr: Nisam uspeo da pokrenem ESP šifrera:

en: Failed to initialize ESP HMAC
sr: Nisam uspeo da pokrenem ESP HMAC

en: Failed to set up decryption context for ESP packet:
sr: Nisam uspeo da podesim kontekst dešifrovanja za ESP paket:

en: Failed to decrypt ESP packet:
sr: Nisam uspeo da dešifrujem ESP paket:

en: Failed to encrypt ESP packet:
sr: Nisam uspeo da šifrujem ESP paket:

en: Failed to establish libp11 PKCS#11 context:
sr: Nisam uspeo da uspostavim libp11 PKCS#11 kontekst:

en: Failed to load PKCS#11 provider module (%s):
sr: Nisam uspeo da učitam modul PKCS#11 dostavljača (%s):

en: PIN locked
sr: PIN je zaključan

en: PIN expired
sr: PIN je istekao

en: Another user already logged in
sr: Drugi korisnik je već prijavljen

en: Unknown error logging in to PKCS#11 token
sr: Nepoznata greška prijavljivanja na PKCS#11 modul

en: Logged in to PKCS#11 slot '%s'
sr: Prijavljen sam na PKCS#11 priključak „%s“

en: Failed to enumerate certs in PKCS#11 slot '%s'
sr: Nisam uspeo da nabrojim uverenja u PKCS#11 priključku „%s“

en: Found %d certs in slot '%s'
sr: Nađoh %d uverenja u priključku „%s“

en: Failed to parse PKCS#11 URI '%s'
sr: Nisam uspeo da obradim PKCS#11 putanju „%s“

en: Failed to enumerate PKCS#11 slots
sr: Nisam uspeo da nabrojim PKCS#11 priključke

en: Logging in to PKCS#11 slot '%s'
sr: Prijavljujem se na PKCS#11 priključak „%s“

en: Failed to find PKCS#11 cert '%s'
sr: Nisam uspeo da nađem PKCS#11 uverenje „%s“

en: Certificate X.509 content not fetched by libp11
sr: libp11 nije dovukla sadržaj H.509 uverenja

en: Failed to enumerate keys in PKCS#11 slot '%s'
sr: Nisam uspeo da nabrojim ključeve u PKCS#11 priključku „%s“

en: Found %d keys in slot '%s'
sr: Nađoh %d ključa u priključku „%s“

en: Certificate has no public key
sr: Uverenje nema javni ključ

en: Certificate does not match private key
sr: Uverenje ne odgovara ličnom ključu

en: Checking EC key matches cert
sr: Provera EC ključa odgovara uverenju

en: Failed to allocate signature buffer
sr: Nisam uspeo da dodelim međumemoriju potpisa

en: Failed to sign dummy data to validate EC key
sr: Nisam uspeo da potpišem lažne podatke da bih potvrdio EC ključ

en: Failed to find PKCS#11 key '%s'
sr: Nisam uspeo da nađem PKCS#11 ključ „%s“

en: This version of OpenConnect was built without PKCS#11 support
sr: Ovo izdanje Otvorenog povezivanja je izgrađeno bez PKCS#11 podrške

en: Unhandled SSL UI request type %d
sr: Nepoznata vrsta zahteva KS SSL-a %d

en: PEM password too long (%d >= %d)
sr: PEM lozinka je preduga (%d >= %d)

en: Loading private key failed
sr: Učitavanje ličnog ključa nije uspelo

en: Failed to install certificate in OpenSSL context
sr: Nisam uspeo da instaliram uverenje u OpenSSL kontekst

en: Extra cert from %s: '%s'
sr: Dodatno uverenje iz „%s“: %s

en: Parse PKCS#12 failed (see above errors)
sr: Nije uspela obrada PKCS#12 (vidite greške iznad)

en: PKCS#12 contained no certificate!
sr: PKCS#12 ne sadrži uverenje!

en: PKCS#12 contained no private key!
sr: PKCS#12 ne sadrži lični ključ!

en: Can't load TPM engine.
sr: Ne mogu da učitam TPM pogon.

en: Failed to init TPM engine
sr: Nisam uspeo da pokrenem TPM pogon

en: Failed to set TPM SRK password
sr: Nisam uspeo da podesim TPM SRK lozinku

en: Failed to load TPM private key
sr: Nisam uspeo da učitam TPM lični ključ

en: Failed to open certificate file %s: %s
sr: Nisam uspeo da otvorim datoteku uverenja „%s“: %s

en: Loading certificate failed
sr: Nisam uspeo da učitam uverenje

en: Failed to process all supporting certs. Trying anyway...
sr: Nisam uspeo da obradim sva podržavajuća uverenja. Ipak pokušavam...

en: PEM file
sr: PEM datoteka

en: Failed to create BIO for keystore item '%s'
sr: Nisam uspeo da napravim BIO za stavku smeštaja ključeva „%s“

en: Loading private key failed (wrong passphrase?)
sr: Učitavanje ličnog ključa nije uspelo (pogrešna lozinka?)

en: Loading private key failed (see above errors)
sr: Učitavanje ličnog ključa nije uspelo (vidite greške iznad)

en: Failed to load X509 certificate from keystore
sr: Nisam uspeo da učitam H509 uverenje iz smeštaja ključa

en: Failed to open private key file %s: %s
sr: Nisam uspeo da otvorim datoteku ličnog ključa „%s“: %s

en: Failed to convert PKCS#8 to OpenSSL EVP_PKEY
sr: Nisam uspeo da pretvorim PKCS#8 u OpenSSL EVP_PKLJUČ

en: Failed to identify private key type in '%s'
sr: Nisam uspeo da odredim vrstu ličnog ključa u „%s“

en: Matched DNS altname '%s'
sr: Poklopih DNS zamenski naziv „%s“

en: No match for altname '%s'
sr: Nema poklapanja za zamenski naziv „%s“

en: Certificate has GEN_IPADD altname with bogus length %d
sr: Uverenje ima zamenski naziv „GEN_IPADD“ sa prividnom dužinom %d

en: Matched %s address '%s'
sr: Poklopljena je %s adresa „%s“

en: No match for %s address '%s'
sr: Nema poklapanja za %s adresu „%s“

en: URI '%s' has non-empty path; ignoring
sr: Putanja „%s“ ima ne-praznu putanju; zanemarujem

en: Matched URI '%s'
sr: Odgovarajuća putanja „%s“

en: No match for URI '%s'
sr: Nema poklapanja za putanju „%s“

en: No altname in peer cert matched '%s'
sr: Nema odgovarajućeg zamenskog naziva u uverenju parnjaka „%s“

en: No subject name in peer cert!
sr: Nema naziva teme u uverenju parnjaka!

en: Failed to parse subject name in peer cert
sr: Nisam uspeo da obradim naziv teme u uverenju parnjaka

en: Peer cert subject mismatch ('%s' != '%s')
sr: Tema uverenja parnjaka ne odgovara ('%s' != '%s')

en: Matched peer certificate subject name '%s'
sr: Odgovarajući naziv teme uverenja parnjaka „%s“

en: Extra cert from cafile: '%s'
sr: Dodatno uverenje iz datoteke izdavača uverenja: %s

en: Error in client cert notAfter field
sr: Greška u polju „nije_nakon“ u uverenju klijenta

en: <error>
sr: <greška>

en: SSL certificate and key do not match
sr: SSL uverenje i ključ se ne podudaraju

en: Failed to read certs from CA file '%s'
sr: Nisam uspeo da pročitam uverenja iz datoteke izdavača uverenja „%s“

en: Failed to open CA file '%s'
sr: Nisam uspeo da otvorim datoteku izdavača uverenja „%s“

en: Create TLSv1 CTX failed
sr: Stvaranje TLSv1 CTIks-a nije uspelo

en: SSL connection failure
sr: Neuspeh SSL veze

en: Failed to calculate OATH HMAC
sr: Nisam uspeo da izračunam OATH HMAC

en: Password:
sr: Lozinka:

en: Discard bad split include: "%s"
sr: Odbacujem uključivanja loše podele: „%s“

en: Discard bad split exclude: "%s"
sr: Odbacujem isključivanja loše podele: „%s“

en: Failed to spawn script '%s' for %s: %s
sr: Nisam uspeo da izrodim skriptu „%s“ za %s: %s

en: Script '%s' exited abnormally (%x)
sr: Skripta „%s“ je izašla neispravno (%x)

en: Script '%s' returned error %d
sr: Skripta „%s“ je dala grešku %d

en: Socket connect cancelled
sr: Povezivanje priključnice je otkazano

en: Failed to reconnect to proxy %s: %s
sr: Nisam uspeo ponovo da se povežem sa posrednikom „%s“: %s

en: Failed to reconnect to host %s: %s
sr: Nisam uspeo ponovo da se povežem sa domaćinom „%s“: %s

en: Proxy from libproxy: %s://%s:%d/
sr: Posrednik iz biblioteke posrednika: %s://%s:%d/

en: getaddrinfo failed for host '%s': %s
sr: Dobavljanje podataka adrese nije uspelo za domaćina „%s“: %s

en: Reconnecting to DynDNS server using previously cached IP address
sr: Ponovo se povezujem na DinDNS server koristeći prethodno pričuvanu IP adresu

en: Attempting to connect to proxy %s%s%s:%s
sr: Pokušavam da se povežem sa posrednikom %s%s%s:%s

en: Attempting to connect to server %s%s%s:%s
sr: Pokušavam da se povežem sa serverom %s%s%s:%s

en: Connected to %s%s%s:%s
sr: Povezan sam sa %s%s%s:%s

en: Failed to allocate sockaddr storage
sr: Nisam uspeo da dodelim smeštaj adrese priključnice

en: Failed to connect to %s%s%s:%s: %s
sr: Nisam uspeo da se povežem na %s%s%s:%s: %s

en: Forgetting non-functional previous peer address
sr: Zaboravljam ne-delotvornu adresu prehodnog parnjaka

en: Failed to connect to host %s
sr: Nisam uspeo da se povežem sa domaćinom „%s“

en: Reconnecting to proxy %s
sr: Ponovo se povezujem sa posrednikom „%s“

en: Could not obtain file system ID for passphrase
sr: Ne mogu da dobijem IB sistema datoteka za lozinku

en: Failed to open private key file '%s': %s
sr: Nisam uspeo da otvorim datoteku ličnog ključa „%s“: %s

en: No error
sr: Nema greške

en: Keystore locked
sr: Smeštaj ključa je zaključan

en: Keystore uninitialized
sr: Smeštaj ključa nije pokrenut

en: System error
sr: Greška sistema

en: Protocol error
sr: Greška protokola

en: Permission denied
sr: Pristup je odbijen

en: Key not found
sr: Nisam našao ključ

en: Value corrupted
sr: Vrednost je oštećena

en: Undefined action
sr: Neodređena radnja

en: Wrong password
sr: Pogrešna lozinka

en: Unknown error
sr: Nepoznata greška

en: Failed to open %s: %s
sr: Nisam uspeo da otvorim „%s“: %s

en: Failed to fstat() %s: %s
sr: Ne mogu da dobijem podatke o „%s“: %s

en: Failed to allocate %d bytes for %s
sr: Nisam uspeo da dodelim %d bajta za „%s“

en: Failed to read %s: %s
sr: Nisam uspeo da pročitam „%s“: %s

en: Unknown protocol family %d. Cannot create UDP server address
sr: Nepoznata porodica protokola %d. Ne mogu da napravim adresu UDP servera

en: Open UDP socket
sr: Otvaram UDP priključnicu

en: Unknown protocol family %d. Cannot use UDP transport
sr: Nepoznata porodica protokola %d. Ne mogu da koristim UDP prenos

en: Bind UDP socket
sr: Svezujem UDP priključnicu

en: Cookie is no longer valid, ending session
sr: Kolačić nije više ispravan, završavam sesiju

en: sleep %ds, remaining timeout %ds
sr: spavam %d sek., preostalo vreme isteka %d sek.

en: SSPI token too large (%ld bytes)
sr: SSPI modul je prevelik (%ld bajta)

en: Sending SSPI token of %lu bytes
sr: Šaljem SSPI modul od %lu bajta

en: Failed to send SSPI authentication token to proxy: %s
sr: Nisam uspeo da pošaljem SSPI modul potvrđivanja identiteta posredniku: %s

en: Failed to receive SSPI authentication token from proxy: %s
sr: Nisam uspeo da primim SSPI modul potvrđivanja identiteta od posrednika: %s

en: SOCKS server reported SSPI context failure
sr: SOCKS server je izvestio o neuspehu SSPI konteksta

en: Unknown SSPI status response (0x%02x) from SOCKS server
sr: Nepoznat odgovor SSPI stanja (0h%02x) sa SOCKS servera

en: Got SSPI token of %lu bytes: %02x %02x %02x %02x
sr: Dobih SSPI modul od %lu bajta: %02x %02x %02x %02x

en: QueryContextAttributes() failed: %lx
sr: Propitivanje kontekstnih atributa nije uspelo: %lx

en: EncryptMessage() failed: %lx
sr: Šifrovanje poruke nije uspelo: %lx

en: EncryptMessage() result too large (%lu + %lu + %lu)
sr: Rezultat šifrovane poruke je prevelik (%lu + %lu + %lu)

en: Sending SSPI protection negotiation of %u bytes
sr: Šaljem pregovor SSPI zaštite od %u bajta

en: Failed to send SSPI protection response to proxy: %s
sr: Nisam uspeo da pošaljem odgovor SSPI zaštite posredniku: %s

en: Failed to receive SSPI protection response from proxy: %s
sr: Nisam uspeo da primim odgovor SSPI zaštite od posrednika: %s

en: Got SSPI protection response of %d bytes: %02x %02x %02x %02x
sr: Dobih odgovor SSPI zaštite od %d bajta: %02x %02x %02x %02x

en: DecryptMessage failed: %lx
sr: Dešifrovanje poruke nije uspelo: %lx

en: Invalid SSPI protection response from proxy (%lu bytes)
sr: Neispravan odgovor SSPI zaštite sa posrednika (%lu bajta)

en: Enter credentials to unlock software token.
sr: Unesite uverenja za otključavanje softverskog modula.

en: Device ID:
sr: IB uređaja:

en: User bypassed soft token.
sr: Korisnik je zaobišao softverski modul.

en: All fields are required; try again.
sr: Sva polja su obavezna; pokušajte opet.

en: General failure in libstoken.
sr: Opšti neuspeh u „libstoken“-u.

en: Incorrect device ID or password; try again.
sr: Neispravan IB uređaja ili lozinka; pokušajte ponovo.

en: Soft token init was successful.
sr: Pokretanje softverskog modula je uspelo.

en: Enter software token PIN.
sr: Unesite PIN softverskog modula.

en: Invalid PIN format; try again.
sr: Neispravan zapis PIN-a; pokušajte ponovo.

en: Generating RSA token code
sr: Stvaram kod RSA modula

en: Error accessing registry key for network adapters
sr: Greška pristupa ključu registra za mrežnim prilagođivačima

en: GetAdapterIndex() failed: %s
    Falling back to GetAdaptersInfo()
sr: Nije uspelo „GetAdapterIndex()“: %s
    Prebacujem se na „GetAdaptersInfo()“

en: GetAdaptersInfo() failed: %s
sr: Nije uspelo „GetAdaptersInfo()“: %s

en: Failed to open %s
sr: Nisam uspeo da otvorim „%s“

en: Failed to obtain TAP driver version: %s
sr: Nisam uspeo da dobijem izdanje TAP upravljačkog programa: %s

en: Error: TAP-Windows driver v9.9 or greater is required (found %ld.%ld)
sr: Greška: Potreban je upravljački program TAP-Vindouza v9.9 ili veći (nađoh %ld.%ld)

en: Failed to set TAP IP addresses: %s
sr: Nisam uspeo da podesim TAP IP adrese: %s

en: Failed to set TAP media status: %s
sr: Nisam uspeo da podesim stanje TAP medija: %s

en: TAP device aborted connectivity. Disconnecting.
sr: TAP uređaj je prekinuo povezivost. Prekidam vezu.

en: Failed to read from TAP device: %s
sr: Nisam uspeo da čitam sa TAP uređaja: %s

en: Failed to complete read from TAP device: %s
sr: Nisam uspeo da dovršim čitanje sa TAP uređaja: %s

en: Wrote %ld bytes to tun
sr: Zapisah %ld bajta na tunu

en: Waiting for tun write...
sr: Čekam na zapisivanje tuna...

en: Wrote %ld bytes to tun after waiting
sr: Zapisah %ld bajta na tunu nakon čekanja

en: Failed to write to TAP device: %s
sr: Nisam uspeo da pišem na TAP uređaj: %s

en: Spawning tunnel scripts is not yet supported on Windows
sr: Izrađanje tunelskih skripti još nije podržano na Vindouzu

en: Could not open /dev/tun for plumbing
sr: Ne mogu da otvorim „/dev/tun“ za omreženje

en: Can't push IP
sr: Ne mogu da poguram IP

en: Can't set ifname
sr: Ne mogu da podesim „ifname“

en: Can't plumb %s for IPv%d: %s
sr: Ne mogu da omrežim „%s“ za IPv%d: %s

en: open /dev/tun
sr: otvaram „/dev/tun“

en: Failed to create new tun
sr: Nisam uspeo da napravim novi tun

en: Failed to put tun file descriptor into message-discard mode
sr: Nisam uspeo da stavim opisnik tun datoteke u režim odbacivanja poruke

en: tun device is unsupported on this platform
sr: tun uređaj nije podržan na ovoj platformi

en: Failed to open tun device: %s
sr: Ne mogu da otvorim tun uređaj: %s

en: Failed to bind local tun device (TUNSETIFF): %s
sr: Nisam uspeo da svežem mesni tun uređaj (TUNSETIFF): %s

en: To configure local networking, openconnect must be running as root
    See %s for more information
sr: Za podešavanje mesnog umrežavanja, openkonekt mora biti pokrenut kao administrator
    Vidite „%s“ za više podataka

en: Invalid interface name '%s'; must match 'utun%%d' or 'tun%%d'
sr: Neispravan naziv uređaja „%s“; mora da bude „utun%%d“ ili „tun%%d“

en: Failed to open SYSPROTO_CONTROL socket: %s
sr: Nisam uspeo da otvorim „SYSPROTO_CONTROL“ priključnicu: %s

en: Failed to query utun control id: %s
sr: Nisam uspeo da propitam ib kontrole utuna: %s

en: Failed to allocate utun device name
sr: Nisam uspeo da dodelim naziv utun uređaja

en: Failed to connect utun unit: %s
sr: Nisam uspeo da povežem utun jedinicu: %s

en: Invalid interface name '%s'; must match 'tun%%d'
sr: Neispravan naziv uređaja „%s“; mora da bude „tun%%d“

en: Cannot open '%s': %s
sr: Ne mogu da otvorim „%s“: %s

en: socketpair failed: %s
sr: Nije uspelo uparivanje utičnice: %s

en: fork failed: %s
sr: iscepljivanje nije uspelo: %s

en: (script)
sr: (skripta)

en: Failed to write incoming packet: %s
sr: Nisam uspeo da zapišem pristigli paket: %s

en: Treating host "%s" as a raw hostname
sr: Smatram domaćina „%s“ za sirovi naziv domaćina

en: Failed to SHA1 existing file
sr: Nisam uspeo da SHA1 postojeću datoteku

en: XML config file SHA1: %s
sr: SHA1 datoteke IksML podešavanja: %s

en: Failed to parse XML config file %s
sr: Nisam uspeo da obradim datoteku IksML podešavanja „%s“

en: Host "%s" has address "%s"
sr: Domaćin „%s“ ima adresu „%s“

en: Host "%s" has UserGroup "%s"
sr: Domaćin „%s“ ima korisničku grupu „%s“

en: Host "%s" not listed in config; treating as raw hostname
sr: Domaćin „%s“ nije naveden u podešavanjima; smatram ga sirovim nazivom domaćina

en: Failed to send "%s" to ykneo-oath applet: %s
sr: Nisam uspeo da pošaljem „%s“ do programčeta „ykneo-oath“: %s

en: Invalid short response to "%s" from ykneo-oath applet
sr: Neispravan kratak odgovor za „%s“ od programčeta „ykneo-oath“

en: Failure response to "%s": %04x
sr: Neuspeli odgovor za „%s“: %04x

en: select applet command
sr: izaberi naredbu programčeta

en: Unrecognised response from ykneo-oath applet
sr: Nepoznat odgovor od programčeta „ykneo-oath“

en: Found ykneo-oath applet v%d.%d.%d.
sr: Našao sam programče „ykneo-oath“ i%d.%d.%d.

en: PIN required for Yubikey OATH applet
sr: Potreban je PIN za OATH programče Jubi ključa

en: Yubikey PIN:
sr: PIN Jubi ključa:

en: Failed to calculate Yubikey unlock response
sr: Nisam uspeo da izračunam odgovor otključavanja Jubi ključa

en: unlock command
sr: naredba otključavanja

en: Trying truncated-char PBKBF2 variant of Yubikey PIN
sr: Pokušavam PBKBF2 varijantu skraćenog-znaka Jubiki PIN-a

en: Failed to establish PC/SC context: %s
sr: Nisam uspeo da uspostavim PC/SC kontekst: %s

en: Established PC/SC context
sr: PC/SC kontekst je upsostavljen

en: Failed to query reader list: %s
sr: Nisam uspeo da propitam spisak čitača: %s

en: Failed to connect to PC/SC reader '%s': %s
sr: Nisam uspeo da se povežem sa PC/SC čitačem „%s“: %s

en: Connected PC/SC reader '%s'
sr: Povezan je PC/SC čitač „%s“

en: Failed to obtain exclusive access to reader '%s': %s
sr: Nisam uspeo da dobijem isključivi pristup čitaču „%s“: %s

en: list keys command
sr: naredba spiska ključeva

note: Translators: This is filled in with mode and hash type, and the key identifier. e.g. "Found HOTP/SHA1 key: 'Work VPN key'\n"
en: Found %s/%s key '%s' on '%s'
sr: Nađoh %s/%s kljzč „%s“ na „%s“

en: Token '%s' not found on Yubikey '%s'. Searching for another Yubikey...
sr: Nisam našao modul „%s“ na Jubi ključu „%s“. Tražim drugi Jubi ključ...

en: Server is rejecting the Yubikey token; switching to manual entry
sr: Server odbija modul Jubi ključa; prelazim na ručni unos

en: Generating Yubikey token code
sr: Stvaram kod modula Jubi ključa

en: Failed to obtain exclusive access to Yubikey: %s
sr: Nisam uspeo da dobijem isključivi pristup Jubi ključu: %s

en: calculate command
sr: naredba izračunavanja

en: Unrecognised response from Yubikey when generating tokencode
sr: Nepoznat odgovor sa Jubi ključa prilikom stvaranja koda modula
