opencpn - en to hu_HU translation catalogue (100 entries)

en: Catalog is not valid.
hu_HU: A katalógus érvénytelen

en: %s (%s to %s), river miles %3.1f - %3.1f
hu_HU: %s (%s - %s),folyami mérföld %3.1f - %3.1f

en: ChartDownloader
hu_HU: Térképletöltő

en: Chart Downloader PlugIn for OpenCPN
hu_HU: Térképletöltő plugin az OpenCPN-hez

en: Chart Downloader PlugIn for OpenCPN
    Manages chart downloads and updates from sources supporting
    NOAA Chart Catalog format
hu_HU: Térkép letöltő plugin az OpenCPN-hez
    Térképek letöltésének és frissítésének kezelése
    NOAA Térkép katalógus formátum alapján

en: Chart Downloader
hu_HU: Térkép letöltő

en: Select all
hu_HU: Összes kijelölése

en: Deselect all
hu_HU: Kijelölés törlése

en: Invert selection
hu_HU: Kijelölés megfordítása

en: Select updated
hu_HU: Fríssítettek kiválsztása

en: Select new
hu_HU: Újak kiválasztása

en: Charts: %s
hu_HU: Térképek: %s

en:  from
hu_HU: forrás

en: Charts
hu_HU: Térképek

en: New
hu_HU: Új

en: Out of date
hu_HU: Elavult

en: Up to date
hu_HU: Naprakész

en: %lu charts total, %lu updated, %lu new
hu_HU: %lu térkép összesen, %lu frissítve, %lu új

en: %lu charts total, %lu updated, %lu new, %lu selected
hu_HU: %lu térkép összesen, %lu frissítve, %lu új, %lu kiválasztva

en: (Please update first)
hu_HU: (Kérjük előbb frissíts)

en: Error, the URL to the chart source data seems wrong.
hu_HU: Hiba, a térkép forrásra mutató URL rossznak tűnik.

en: Error
hu_HU: Hiba

en: You have chosen to update all chart catalogs.
    Then download all new and updated charts.
    This may take a long time.
hu_HU: Az összes térkép katalógus frissítésést választottad.
    Utána töltsd le az összes új és frissített térképet.
    Ez hosszabb ideig is eltarthat.

en: You have chosen to update all chart catalogs.
    Then download only new (but not updated) charts.
    This may take a long time.
hu_HU: Az összes térkép katalógus frissítésést választottad.
    Utána töltsd le az összes új (de nem frissített) térképet.
    Ez hosszabb ideig is eltarthat.

en: You have chosen to update all chart catalogs.
    Then download only updated (but not new) charts.
    This may take a long time.
hu_HU: Az összes térkép katalógus frissítésést választottad.
    Utána töltsd le az összes frissített (de nem új) térképet.
    Ez hosszabb ideig is eltarthat.

en: %d out of %d charts failed to download.
    Check the list, verify there is a working Internet connection and repeat the operation if needed.
hu_HU: %d térkép nem sikerült letölteni a %d összesből.
    Ellenőrizd a listát, bizonyosodj meg, hogy jó az intenet kapcsolat és próbáld meg újra.

en: Directory %s can't be created.
hu_HU: Nem lehet létrehozni a '%s' nevű konyvtárat.

en: Downloading file
hu_HU: Fájl letöltése

en: Reading Headers:
hu_HU: Fejlécek beolvasás:

en: Failed to Find New Catalog: %s
hu_HU: Nem sikerül az új katalógust megtalálni: %s

en: Failed to Download Catalog: %s 
    Verify there is a working Internet connection.
hu_HU: Sikertelen katalógus letöltés: %s 
    Ellenőrizd az internet kapcsolatot.

en: Select All
hu_HU: Összes kijelölése

en: Select None
hu_HU: Kijelölés törlése

en: De-select all charts in the list.
hu_HU: A listában lévő összes térkép kijelölésének törlése.

en: Select all charts in the list.
hu_HU: A listában lévő összes térkép kijelölése

en: No charts selected for download.
hu_HU: Nincsenek kiválasztva térképek a letöltéshez

en: Abort download
hu_HU: Letöltés megszakítása

en: Unknown
hu_HU: Ismeretlen

en: The selected chart '%s' can't be downloaded automatically, do you want me to open a browser window and download them manually?
    
     After downloading the charts, please extract them to %s
hu_HU: A kiválasztott %s térképet nem lehet automatikusan letölteni. Megnyissam böngészőben, hogy kézzel letöltsd?
    
     Letöltés után csomagold ki ide:%s!

en: Error, the URL to the chart (%s) data seems wrong.
hu_HU: Hiba, a térkép (%s) adatokra mutató URL rossznak tűnik.

en: Downloading chart %u of %u, %u downloads failed (%s / %s)
hu_HU: Térkép letöltése %u/%u, %u sikertelen letöltés (%s / %s)

en: Downloading chart %u of %u (%s / %s)
hu_HU: Térképek letöltése %u / %u (%s / %s)

en: Download selected charts
hu_HU: A kiválasztott térképek letöltése

en: Chart download cancelled.
hu_HU: Térkép letöltés megszakítva.

en: Catalog
hu_HU: Katalógus

en: Released
hu_HU: Megjelent

en: Local path
hu_HU: Helyi elérési út

en: Do you really want to remove the chart source?
    The local chart files will not be removed,
    but you will not be able to update the charts anymore.
hu_HU: Valóban el akarod távolítani a térkép forrást?
    A helyi térkép állományok nem lesznek eltávolítva,
    de a térképeket többet nem lehet majd frissíteni.

en: Edit Chart Source
hu_HU: Térkép forrás szerkesztése

en: Path %s seems not to be covered by your configured Chart Directories.
    To see the charts you have to adjust the configuration on the 'Chart Files' tab.
hu_HU: A %s útvonal nincs bekonfigurálva a térkép mappák közé.
    A térkép megjelenítéséhez állítsd be a Térkép Állományok fülön.

en: Installing charts.
hu_HU: Térképek telepítése.

en: You must select one of the predefined chart sources or create one of your own.
hu_HU: Vagy ki kell választani vagy egy előre definiált térkép forrást vagy létre kell hozni sajátot.

en: The chart source must have a name.
hu_HU: A térkép forrásnak kötelező a név.

en: The chart source must have a valid URL.
hu_HU: A térkép forrásnak kötelező egy érvényes URL.

en: You must select a local folder to store the charts.
hu_HU: Ki kell választani egy helyi mappát a térképek tárolására.

en: Chart source definition problem
hu_HU: Probléma a térkép forrás definíciójával.

en: Dialog
hu_HU: Párbeszédablak

en: Predefined
hu_HU: Előre meghatározott

en: Name
hu_HU: Név

en: Custom
hu_HU: Egyéni

en: Proposed chart installation directory
hu_HU: Javasolt mappa a térképek telepítéséhez

en: Select a different directory
hu_HU: Válasszon egy másik könyvtárat

en: OK
hu_HU: Rendben

en: Cancel
hu_HU: Mégsem

en: Choose Chart File Directory
hu_HU: Válaszd ki a térkép féjl mappát

en: Select Catalog...
hu_HU: Katalógus választása...

en: Chart Catalogs Available
hu_HU: Elérhető térkép katalógusok

en: Add Catalog
hu_HU: Katalógus hozzáadása

en: Add a new chart catalog.
hu_HU: Új térkép katalógus hozzáadása

en: Delete
hu_HU: Törlés

en: Delete the chart catalog. The downloaded charts are not deleted.
hu_HU: Katalógus törlése. A letöltött térképek nem törlődnek.

en: Edit...
hu_HU: Szerkesztés...

en: Update
hu_HU: Frissít

en: Download the current chart catalog and update the data.
hu_HU: Az aktuális térkép katalógus letöltése és az adatok frissítése.

en: Update All
hu_HU: Az összes frissítése

en: Download all chart catalogs, and then update charts.
hu_HU: Az összes térkép katalógus letöltése és utána a térképek frissítése.

en: Download Charts...
hu_HU: Térképek letöltése...

en: Status
hu_HU: Állapot

en: Date
hu_HU: Dátum

en: Chart Description
hu_HU: Térkép leírása

en: Select New
hu_HU: Újak kiválasztása

en: Check all charts that are 'New' in the list.
hu_HU: Összes új térkép bejelölése a listán.

en: Select Updated
hu_HU: Fríssítettek kiválsztása

en: Select all charts that are 'Out of Date' in the list.
hu_HU: Az összes lejárt térkép kijelölése a listán.

en: %u charts total, %u updated, %u new, %u selected
hu_HU: %u térkép összesen, %u frissítve, %u új, %u kiválasztva

en: %u charts total, %u updated, %u new
hu_HU: %u térkép összesen, %u frissítve, %u új

en: Default Path to Charts
hu_HU: Alapértelmezett útvonal a térképekhez

en: Select a folder
hu_HU: Mappa kiválasztása

en: Preferences
hu_HU: Beállítások

en: After catalog update select for download
hu_HU: A katalógus frissítés után válaszd ki a letöltéshez

en: All updated charts
hu_HU: Minden frissített térkép

en: All new charts
hu_HU: Minden új térkép

en: Allow bulk update of all configured chart sources and charts
hu_HU: Tömeges frissítés engedélyezése minden beállított térkép forráson és térképen

en: Update chart source catalog
hu_HU: Térkép forrás katalógus frissítése

en: Downloading chart sources
hu_HU: Térkép források letöltése

en: Failed to save: %s
hu_HU: Sikertelen mentés: %s

en: Chart downloader
hu_HU: Térkép letöltő

en: Failed to download: %s 
    Verify there is a working Internet connection.
hu_HU: Sikertelen letöltés: %s 
    Ellenőrizd az internet kapcsolatot.

en: New chart source
hu_HU: Új térkép forrás

en: Chart Downloader Preferences
hu_HU: Térkép letöltő beállítások
