opencpn - en to pl_PL translation catalogue (81 entries)

en: Catalog is not valid.
pl_PL: Katalog jest nieprawidłowy.

en: %s (%s to %s), river miles %3.1f - %3.1f
pl_PL: %s (%s to %s), river/statute miles %3.1f - %3.1f

en: ChartDownloader
pl_PL: Pobieracz map

en: Chart Downloader PlugIn for OpenCPN
pl_PL: Wtyczka do pobierania map do OpenCPN

en: Chart Downloader PlugIn for OpenCPN
    Manages chart downloads and updates from sources supporting
    NOAA Chart Catalog format
pl_PL: Wtyczka do pobierania map do OpenCPN 
     zarządza pobieraniem i aktualizowaniem map ze źródeł wspierających 
     format NOAA Chart Catalog

en: Chart Downloader
pl_PL: Pobieracz Map

en: Select all
pl_PL: Zaznacz wszystkie

en: Deselect all
pl_PL: Odznacz wszystkie

en: Invert selection
pl_PL: Odwróć zaznaczenie

en: Select updated
pl_PL: Wybierz aktualizowane

en: Select new
pl_PL: Zaznacz nowe

en: Charts: %s
pl_PL: Mapy: %s

en: Charts
pl_PL: Mapy

en: New
pl_PL: Nowe

en: Up to date
pl_PL: Aktualne

en: %lu charts total, %lu updated, %lu new
pl_PL: %lu map razem, %lu zaktualizowanych, %lu nowych

en: (Please update first)
pl_PL: (Proszę najpierw zaktualizować)

en: Error, the URL to the chart source data seems wrong.
pl_PL: Błąd, adres URL do danych źródłowych map wydaje się błędny.

en: Error
pl_PL: Błąd

en: You have chosen to update all chart catalogs.
    Then download all new and updated charts.
    This may take a long time.
pl_PL: Wybrałeś aktualizację wszystkich katalogów map.
     Wiąże się to z koniecznością pobrania wszystkich nowych i poprawionych map.
    To może trochę potrwać.

en: You have chosen to update all chart catalogs.
    Then download only new (but not updated) charts.
    This may take a long time.
pl_PL: Wybrałeś aktualizację wszystkich katalogów map.
     Wiąże się to z koniecznością pobrania wszystkich nowych (ale nie pobranych) map.
    To może trochę potrwać.

en: You have chosen to update all chart catalogs.
    Then download only updated (but not new) charts.
    This may take a long time.
pl_PL: Wybrałeś aktualizację wszystkich katalogów map.
     Wiąże się to z koniecznością pobrania tylko poprawionych (ale nie teraz) map.
    To może trochę potrwać.

en: %d out of %d charts failed to download.
    Check the list, verify there is a working Internet connection and repeat the operation if needed.
pl_PL: %d spośród %d map nie zostały(a) pobrania. 
     Sprawdź listę, sprawdź połączenie z Internetem i powtórzyć operację, jeśli to konieczne.

en: Directory %s can't be created.
pl_PL: Nie można utworzyć katalogu %s.

en: Downloading file
pl_PL: Pobieranie plików

en: Reading Headers:
pl_PL: Odczytywanie nagłówków:

en: Failed to Find New Catalog: %s
pl_PL: Nie udało się znaleźć nowego katalog: %s

en: Failed to Download Catalog: %s 
    Verify there is a working Internet connection.
pl_PL: Nie udało się pobrać katalogu: %s 
    Sprawdź połączenie z Internetem.

en: No charts selected for download.
pl_PL: Nie zaznaczono map do pobrania.

en: Abort download
pl_PL: Przerwij pobieranie

en: Unknown
pl_PL: Brak informacji

en: The selected chart '%s' can't be downloaded automatically, do you want me to open a browser window and download them manually?
    
     After downloading the charts, please extract them to %s
pl_PL: Wybrane mapy '%s' nie mogą zostać automatycznie pobrane. Czy chcesz otworzyć okno przeglądarki i pobierzesz je ręcznie? 
    
     po pobraniu map, należy wyodrębnić je do %s

en: Error, the URL to the chart (%s) data seems wrong.
pl_PL: Błąd, adres URL do mapy (%s) wydaje się nieprawidłowy.

en: Downloading chart %u of %u, %u downloads failed (%s / %s)
pl_PL: Pobieranie mapy %u z %u, %u pobieranie nie powiodło się (%s / %s)

en: Downloading chart %u of %u (%s / %s)
pl_PL: Pobieranie mapy %u z %u (%s / %s)

en: Download selected charts
pl_PL: Pobierz wybrane mapy

en: Chart download cancelled.
pl_PL: Pobieranie map anulowane.

en: Catalog
pl_PL: Katalog

en: Released
pl_PL: Udostępnione

en: Local path
pl_PL: Ścieżka lokalna

en: Do you really want to remove the chart source?
    The local chart files will not be removed,
    but you will not be able to update the charts anymore.
pl_PL: Naprawdę chcesz usunąć źródło map? 
    Lokalne pliki map nie zostaną usunięte, ale nie będzie już można aktualizować map.

en: Edit Chart Source
pl_PL: Edycja źródła mapy

en: Path %s seems not to be covered by your configured Chart Directories.
    To see the charts you have to adjust the configuration on the 'Chart Files' tab.
pl_PL: Ścieżka %s wydaje się nie być objęta skonfigurowanym katalogiem map. 
    Aby zobaczyć mapy musisz zmienić konfigurację w zakładce 'Pliki map'.

en: Installing charts.
pl_PL: Instalowanie map.

en: You must select one of the predefined chart sources or create one of your own.
pl_PL: Należy wybrać jedno z wstępnie zdefiniowanych źródeł map lub utworzyć własne.

en: The chart source must have a name.
pl_PL: Źródło Mapy musi mieć nazwę.

en: The chart source must have a valid URL.
pl_PL: Źródło Mapy musi mieć prawidłowy adres URL.

en: You must select a local folder to store the charts.
pl_PL: Należy wybrać lokalny katalog, do przechowywania map.

en: Chart source definition problem
pl_PL: Problem określenia źródła mapy

en: Predefined
pl_PL: Wstępnie zdefiniowane

en: Name
pl_PL: Nazwa

en: URL
pl_PL: adres URL

en: Custom
pl_PL: Własny

en: Cancel
pl_PL: Anuluj

en: Choose Chart File Directory
pl_PL: Wybierz katalog plików map

en: Select Catalog...
pl_PL: Wybierz katalog...

en: Chart Catalogs Available
pl_PL: Dostępne katalogi map

en: Add Catalog
pl_PL: Dodaj katalog

en: Add a new chart catalog.
pl_PL: Dodaj nowy katalog map.

en: Delete
pl_PL: Usuń

en: Delete the chart catalog. The downloaded charts are not deleted.
pl_PL: Usuń katalog map. Pobrane map nie są usuwane.

en: Edit...
pl_PL: Edytuj...

en: Update
pl_PL: Uaktualnij

en: Download the current chart catalog and update the data.
pl_PL: Pobierz aktualny katalog map i uaktualnij dane.

en: Update All
pl_PL: Uaktualnij wszystko

en: Download Charts...
pl_PL: Pobieranie mapy...

en: %u charts total, %u updated, %u new
pl_PL: %u map razem, %u zaktualizowanych, %u nowych

en: Default Path to Charts
pl_PL: Domyślna ścieżka dla map

en: Select a folder
pl_PL: Wybierz katalog

en: Preferences
pl_PL: Ustawienia

en: After catalog update select for download
pl_PL: Po aktualizacji katalogu wybierz do pobrania

en: All updated charts
pl_PL: Wszystkie zaktualizowane mapy

en: All new charts
pl_PL: Wszystkie nowe mapy

en: Allow bulk update of all configured chart sources and charts
pl_PL: Pozwól na zbiorczą aktualizację wszystkich skonfigurowanych katalogów map i map

en: Update chart source catalog
pl_PL: Zaktualizuj katalog źródeł map

en: Downloading chart sources
pl_PL: Pobieranie źródeł map

en: Failed to save: %s
pl_PL: Nie udało się zapisać: %s

en: Chart downloader
pl_PL: Pobieracz Map

en: Failed to download: %s 
    Verify there is a working Internet connection.
pl_PL: Pobieranie nie powiodło się: %s 
    Sprawdź połączenie z Internetem.

en: New chart source
pl_PL: Nowe źródło map

en: Chart Downloader Preferences
pl_PL: Ustawienia Pobieracza map
