opencpn - en to ca_ES translation catalogue (65 entries)

en: Catalog is not valid.
ca_ES: El Catàleg no és vàlid.

en: %s (%s to %s), river miles %3.1f - %3.1f
ca_ES: %s (%s a %s), milles de riu %3.1f - %3.1f

en: ChartDownloader
ca_ES: DescarregadorCartes

en: Chart Downloader PlugIn for OpenCPN
ca_ES: Connector de Descàrrega de Cartes per a OpenCPN

en: Chart Downloader PlugIn for OpenCPN
    Manages chart downloads and updates from sources supporting
    NOAA Chart Catalog format
ca_ES: el Connector de Descàrrega de Cartes per a OpenCPN
    Gestiona els mapes de descàrrega i les actualitzacions de
    format de Catàlegs de Cartes NOAA

en: Chart Downloader
ca_ES: Descarregador de Cartes

en: Select all
ca_ES: Selecciona-ho tot

en: Deselect all
ca_ES: Desselecciona-ho tot

en: Invert selection
ca_ES: Inverteix selecció

en: Select updated
ca_ES: Selecciona les actualitzades

en: Select new
ca_ES: Selecciona les noves

en: Charts
ca_ES: Cartes

en: New
ca_ES: Noves

en: Up to date
ca_ES: Al dia

en: %lu charts total, %lu updated, %lu new
ca_ES: %lu cartes totals, %lu actualitzades, %lu noves

en: (Please update first)
ca_ES: (Sisplau, actualitza primer)

en: Error, the URL to the chart source data seems wrong.
ca_ES: Error, l'enllaç a la font de cartes sembla erroni.

en: You have chosen to update all chart catalogs.
    Then download all new and updated charts.
    This may take a long time.
ca_ES: Has escollit actualitzar tots els catàlegs de cartes.
     Es descarregaran totes les cartes noves i actualitzades.
     Això pot durar força estona.

en: You have chosen to update all chart catalogs.
    Then download only new (but not updated) charts.
    This may take a long time.
ca_ES: Has escollit actualitzar tots els catàlegs de cartes.
     Es descarregaran només les cartes noves (però no les actualitzades).
     Això pot durar força estona.

en: You have chosen to update all chart catalogs.
    Then download only updated (but not new) charts.
    This may take a long time.
ca_ES: Has escollit actualitzar tots els catàlegs de cartes.
     Es descarregaran només les cartes actualitzades (però no les )noves.
     Això pot durar força estona.

en: %d out of %d charts failed to download.
    Check the list, verify there is a working Internet connection and repeat the operation if needed.
ca_ES: %d cartes de %d no s'han descarregat.
     Comprova la llista, verifica que la connexió a Internet funciona i repeteix la operació si fa falta.

en: Directory %s can't be created.
ca_ES: No es pot crear el directori  %s.

en: Downloading file
ca_ES: Descarregant fitxer

en: Reading Headers:
ca_ES: Llegint encapçalaments:

en: Failed to Find New Catalog: %s
ca_ES: No es pot trobar el catàleg nou: %s

en: Failed to Download Catalog: %s 
    Verify there is a working Internet connection.
ca_ES: Error en descarregar el catàleg: %s 
    Verifica que la connexió a Internet funciona.

en: No charts selected for download.
ca_ES: No hi ha gràfics seleccionats per descarregar.

en: Abort download
ca_ES: Abandonar descàrrega

en: Unknown
ca_ES: Desconegut

en: The selected chart '%s' can't be downloaded automatically, do you want me to open a browser window and download them manually?
    
     After downloading the charts, please extract them to %s
ca_ES: El gràfic seleccionat "%s" no pot ser descarregat automàticament. Voleu que obri una nova finestra de navegador i descarregar-los manualment? 
    
     després de descarregar els gràfics, si us plau, extraieu-los a %s

en: Error, the URL to the chart (%s) data seems wrong.
ca_ES: Error, la URL de les dades del gràfic (%s) sembla errònia.

en: Downloading chart %u of %u, %u downloads failed (%s / %s)
ca_ES: Descarregar carta %u de %u, descàrregues %u ha fallat (%s / %s)

en: Download selected charts
ca_ES: Descarregar cartes seleccionades

en: Catalog
ca_ES: Catàleg

en: Released
ca_ES: Publicat

en: Local path
ca_ES: Camí local

en: Edit Chart Source
ca_ES: Editar la Font de les Cartes

en: Path %s seems not to be covered by your configured Chart Directories.
    To see the charts you have to adjust the configuration on the 'Chart Files' tab.
ca_ES: El camí %sno sembla correspondre's a la vostra configuració dels Directoris de cartes.
    Per veure les cartes cal ajustar la configuració a la pestanya 'Fitxers de Cartes'.

en: You must select one of the predefined chart sources or create one of your own.
ca_ES: Heu de seleccionar una de les fonts de cartes predefinides o crear-ne una pròpia.

en: The chart source must have a name.
ca_ES: La font de carta ha de tenir un nom.

en: The chart source must have a valid URL.
ca_ES: La font de carta ha de tenir una adreça URL vàlida.

en: You must select a local folder to store the charts.
ca_ES: Heu de seleccionar una carpeta local per emmagatzemar les cartes.

en: Chart source definition problem
ca_ES: Problema de definició a la font de les cartes

en: Predefined
ca_ES: Predefinit

en: Name
ca_ES: Nom

en: Custom
ca_ES: Personalitzat

en: Choose Chart File Directory
ca_ES: Escollir el directori d'arxius de cartes

en: Add a new chart catalog.
ca_ES: Afegir un nou catàleg de cartes.

en: Delete
ca_ES: Esborrar

en: Delete the chart catalog. The downloaded charts are not deleted.
ca_ES: Suprimeix el catàleg de cartes. No es suprimiran les cartes descarregades.

en: Edit...
ca_ES: Editar...

en: Update
ca_ES: Actualització

en: Download the current chart catalog and update the data.
ca_ES: Descarregar el catàleg de cartes actual i actualitzar les dades.

en: Update All
ca_ES: Actualitza tot

en: Status
ca_ES: Estat

en: %u charts total, %u updated, %u new
ca_ES: %u cartes totals, %u actualitzades, %u noves

en: Default Path to Charts
ca_ES: Camí per defecte a les Cartes

en: Select a folder
ca_ES: Selecciona carpeta

en: Preferences
ca_ES: Preferències

en: After catalog update select for download
ca_ES: Després escollir i actualitzar un catàleg per descarregar

en: All updated charts
ca_ES: Totes les cartes actualitzades

en: All new charts
ca_ES: Totes les cartes noves

en: Allow bulk update of all configured chart sources and charts
ca_ES: Permet l'actualització en bloc de les fonts de cartes i cartes configurades

en: New chart source
ca_ES: Font nova de cartes

en: Chart Downloader Preferences
ca_ES: Preferències de Descàrrega de Cartes
