opencpn - en to nb_NO translation catalogue (97 entries)

en: Catalog is not valid.
nb_NO: Katalog er ikke gyldig.

en: %s (%s to %s), river miles %3.1f - %3.1f
nb_NO: %s (%s to %s), elvemil %3.1f - %3.1f

en: ChartDownloader
nb_NO: Kartnedlaster

en: Chart Downloader PlugIn for OpenCPN
nb_NO: Kartnedlaster utvidelse for OpenCPN

en: Chart Downloader PlugIn for OpenCPN
    Manages chart downloads and updates from sources supporting
    NOAA Chart Catalog format
nb_NO: Kartnedlaster utvidelse for OpenCPN
    Behandler kartnedlastinger og oppdateringer fra kilder som støtter
    NOAA kartkatalog format

en: Chart Downloader
nb_NO: Kartnedlaster

en: Select all
nb_NO: Velg alle

en: Deselect all
nb_NO: Fjern all merking

en: Invert selection
nb_NO: Inverter merking

en: Select updated
nb_NO: Velg oppdaterte

en: Select new
nb_NO: Velg ny

en: Charts: %s
nb_NO: Kart: %s

en:  from
nb_NO:  fra

en: Charts
nb_NO: Kart

en: New
nb_NO: Ny

en: Out of date
nb_NO: Utgått på dato

en: Up to date
nb_NO: Oppdatert

en: %lu charts total, %lu updated, %lu new
nb_NO: %lu kart totalt, %lu oppdatert, %lu nye

en: %lu charts total, %lu updated, %lu new, %lu selected
nb_NO: %lu kart totalt, %lu oppdatert, %lu nye, %lu valgte

en: (Please update first)
nb_NO: (Vennligst oppdater først)

en: Error, the URL to the chart source data seems wrong.
nb_NO: Feil, adressen til kartdatakilden er tilsynelatende feil.

en: Error
nb_NO: Feil

en: You have chosen to update all chart catalogs.
    Then download all new and updated charts.
    This may take a long time.
nb_NO: Du har valgt å oppdatere alle kartkatalogene.
    Så, laste ned alle nye og oppdaterte kart.
    Dette kan ta lang tid.

en: You have chosen to update all chart catalogs.
    Then download only new (but not updated) charts.
    This may take a long time.
nb_NO: Du har valgt å oppdatere alle kartkatalogene.
    Så laste ned bare nye (men ikke oppdaterte) kart.
    Dette kan ta lang tid.

en: You have chosen to update all chart catalogs.
    Then download only updated (but not new) charts.
    This may take a long time.
nb_NO: Du har valgt å oppdatere alle kartkatalogene.
    Last ned kun oppdaterte (men ikke nye) kart.
    Dette kan ta lang tid.

en: %d out of %d charts failed to download.
    Check the list, verify there is a working Internet connection and repeat the operation if needed.
nb_NO: %d av %d kart feilet under nedlasting.
    Sjekk listen, kontroller at du har en fungerende internett forbindelse og gjenta operasjonen om nødvendig.

en: Directory %s can't be created.
nb_NO: Mappen %s kan ikke opprettes.

en: Downloading file
nb_NO: Laster ned fil

en: Reading Headers:
nb_NO: Leser datahoder:

en: Failed to Find New Catalog: %s
nb_NO: Kunne ikke finne ny katalog: %s

en: Failed to Download Catalog: %s 
    Verify there is a working Internet connection.
nb_NO: Kunne ikke laste ned katalog: %s 
    Sjekk om du har internett forbindelse.

en: Select All
nb_NO: Velg alle

en: Select None
nb_NO: Velg ingen

en: De-select all charts in the list.
nb_NO: Fjern alle valgte kart i listen.

en: Select all charts in the list.
nb_NO: Velg alle kart i listen.

en: No charts selected for download.
nb_NO: Ingen kart er valgt for nedlasting.

en: Abort download
nb_NO: Avbryt nedlasting

en: Unknown
nb_NO: Ukjent

en: The selected chart '%s' can't be downloaded automatically, do you want me to open a browser window and download them manually?
    
     After downloading the charts, please extract them to %s
nb_NO: Det valgte kartet '%s' kan ikke lastes ned automatisk, vil du åpne et nettleservindu og åpne dem manuelt?
    
     Etter å ha lastet ned kartene, vennligst pakk dem ut til %s

en: Error, the URL to the chart (%s) data seems wrong.
nb_NO: Feil, URL til kart (%s) data ser ut til å være feil.

en: Downloading chart %u of %u, %u downloads failed (%s / %s)
nb_NO: Laster ned kart %u av %u, %u nedlastinger feilet (%s / %s)

en: Downloading chart %u of %u (%s / %s)
nb_NO: Laster ned kart %u av %u (%s / %s)

en: Download selected charts
nb_NO: Last ned valgte kart

en: Chart download cancelled.
nb_NO: Nedlasting av kart avbrutt.

en: Catalog
nb_NO: Katalog

en: Released
nb_NO: Utgitt

en: Local path
nb_NO: Lokal sti

en: Do you really want to remove the chart source?
    The local chart files will not be removed,
    but you will not be able to update the charts anymore.
nb_NO: Vil du virkelig fjerne kartkilden?
    De lokale kartene vil ikke bli fjernet,
    men du vil ikke kunne oppdatere kartene lengre.

en: Edit Chart Source
nb_NO: Rediger kartkilde

en: Path %s seems not to be covered by your configured Chart Directories.
    To see the charts you have to adjust the configuration on the 'Chart Files' tab.
nb_NO: Sti %s ser ikke ut til å være dekket av dine konfigurerte kartmapper.
    For å se kartene, må du endre konfigurasjonen i 'Kartfiler' fanen.

en: Installing charts.
nb_NO: Installerer kart.

en: You must select one of the predefined chart sources or create one of your own.
nb_NO: Du må velge en av de forhåndsdefinerte kartkildene eller opprette din egen.

en: The chart source must have a name.
nb_NO: Kartkilden må ha et navn.

en: The chart source must have a valid URL.
nb_NO: Kartkilden må ha en gyldig URL.

en: You must select a local folder to store the charts.
nb_NO: Du må velge en lokal mappe til å lagre kartene i.

en: Chart source definition problem
nb_NO: Kartkilde definisjons problem

en: Predefined
nb_NO: Forhåndsdefinert

en: Name
nb_NO: Navn

en: Custom
nb_NO: Tilpasset

en: Proposed chart installation directory
nb_NO: Foreslått mappe for kartinstallasjon

en: Select a different directory
nb_NO: Velg en annen mappe

en: Cancel
nb_NO: Avbryt

en: Choose Chart File Directory
nb_NO: Velg kartfil mappe

en: Select Catalog...
nb_NO: Velg katalog...

en: Chart Catalogs Available
nb_NO: Kartkatalog er tilgjengelig

en: Add Catalog
nb_NO: Legg til katalog

en: Add a new chart catalog.
nb_NO: Legg til en ny kartkatalog.

en: Delete
nb_NO: Slett

en: Delete the chart catalog. The downloaded charts are not deleted.
nb_NO: Slett kartkatalog. De nedlastede kartene blir ikke slettet.

en: Edit...
nb_NO: Rediger...

en: Update
nb_NO: Oppdater

en: Download the current chart catalog and update the data.
nb_NO: Last ned nåværende kartkatalog og oppdater all data.

en: Update All
nb_NO: Oppdater alle

en: Download all chart catalogs, and then update charts.
nb_NO: Last ned alle kartkataloger, og deretter oppdater kartene.

en: Download Charts...
nb_NO: Last ned kart...

en: Date
nb_NO: Dato

en: Chart Description
nb_NO: Kartbeskrivelse

en: Select New
nb_NO: Velg ny

en: Check all charts that are 'New' in the list.
nb_NO: Sjekk alle kart som er 'Nye' i listen.

en: Select Updated
nb_NO: Velg oppdaterte

en: Select all charts that are 'Out of Date' in the list.
nb_NO: Velg alle kart som er 'utdatert' i listen.

en: %u charts total, %u updated, %u new, %u selected
nb_NO: %u kart totalt, %u oppdatert, %u nye, %u valgte

en: %u charts total, %u updated, %u new
nb_NO: %u kart totalt, %u oppdatert, %u nye

en: Default Path to Charts
nb_NO: Standard sti til kart

en: Select a folder
nb_NO: Velg en mappe

en: Preferences
nb_NO: Innstillinger

en: After catalog update select for download
nb_NO: Etter katalogoppdatering, velg for nedlasting

en: All updated charts
nb_NO: Alle oppdaterte kart

en: All new charts
nb_NO: Alle nye kart

en: Allow bulk update of all configured chart sources and charts
nb_NO: Tillat masseoppdatering av alle konfigurerte kilder og kart

en: Update chart source catalog
nb_NO: Oppdater kartkilde katalog

en: Downloading chart sources
nb_NO: Laster ned kartkilder

en: Failed to save: %s
nb_NO: Kunne ikke lagre: %s

en: Chart downloader
nb_NO: Kartnedlaster

en: Failed to download: %s 
    Verify there is a working Internet connection.
nb_NO: Kunne ikke laste ned: %s 
    Kontroller at du har en fungerende internett forbindelse.

en: New chart source
nb_NO: Ny kartkilde

en: Chart Downloader Preferences
nb_NO: Innstillinger for kartnedlaster
