opencpn - en to tr_TR translation catalogue (78 entries)

en: Catalog is not valid.
tr_TR: Katalog geçerli değil.

en: %s (%s to %s), river miles %3.1f - %3.1f
tr_TR: %s (%sden %sye), nehir mili %3.1f - %3.1f

en: ChartDownloader
tr_TR: Haritaİndirici

en: Chart Downloader PlugIn for OpenCPN
tr_TR: OpenCPN için Harita İndirici Eklentisi

en: Chart Downloader PlugIn for OpenCPN
    Manages chart downloads and updates from sources supporting
    NOAA Chart Catalog format
tr_TR: OpenCPN için Harita İndirme Eklentisi 
    Harita indirmelerini ve destekleyen kaynaklardan güncellemeleri yönetir. 
    NOAA Harita Katalog Formatı

en: Chart Downloader
tr_TR: Harita İndirici

en: Select all
tr_TR: Tümünü seç

en: Deselect all
tr_TR: Tüm seçimleri kaldır

en: Invert selection
tr_TR: Seçimi tersine çevir

en: Select updated
tr_TR: Güncellenmişini seçin

en: Select new
tr_TR: Yeni Seç

en: Charts
tr_TR: Haritalar

en: New
tr_TR: Yeni

en: Up to date
tr_TR: Güncel

en: %lu charts total, %lu updated, %lu new
tr_TR: Toplam %lu haritalar, %lu güncellendi, %lu yeni

en: (Please update first)
tr_TR: (İlk önce güncelleyin lütfen)

en: Error, the URL to the chart source data seems wrong.
tr_TR: Hata, harita kaynak verilerinin URL'si yanlış görünüyor.

en: Error
tr_TR: Hata

en: You have chosen to update all chart catalogs.
    Then download all new and updated charts.
    This may take a long time.
tr_TR: Tüm harita kataloglarını güncellemeyi seçtiniz. 
    tüm güncellenmiş ve yeni haritalar indirilir. 
    bu uzun zaman alabilir.

en: You have chosen to update all chart catalogs.
    Then download only new (but not updated) charts.
    This may take a long time.
tr_TR: Tüm harita kataloglarını güncellemeyi seçtiniz. 
    daha sonra sadece yeni (ancak güncellenmeyen) haritaları indir. 
    bu uzun zaman alabilir.

en: You have chosen to update all chart catalogs.
    Then download only updated (but not new) charts.
    This may take a long time.
tr_TR: Tüm harita kataloglarını güncellemeyi seçtiniz. 
    daha sonra sadece güncellenen (ancak yeni olmayan) haritaları indir. 
    bu uzun zaman alabilir.

en: %d out of %d charts failed to download.
    Check the list, verify there is a working Internet connection and repeat the operation if needed.
tr_TR: %d haritanın %d kadarı indirilemedi. 
    Lütfen listeyi kontrol edin, çalışan bir İnternet bağlantısı olup olmadığını kontrol edin ve gerekirse işlemi tekrarlayın.

en: Directory %s can't be created.
tr_TR: Dizin %s oluşturulamadı.

en: Downloading file
tr_TR: Dosya indiriliyor

en: Reading Headers:
tr_TR: Başlıklar Okunuyor:

en: Failed to Find New Catalog: %s
tr_TR: Yeni Katalog Bulunamadı: %s

en: Failed to Download Catalog: %s 
    Verify there is a working Internet connection.
tr_TR: Katalog İndirilemedi: %s 
    Çalışan bir İnternet bağlantısı olduğunu doğrulayın.

en: No charts selected for download.
tr_TR: İndirmek için seçilen bir harita yok.

en: Abort download
tr_TR: İndirmeyi bırak

en: Unknown
tr_TR: Bilinmiyor

en: The selected chart '%s' can't be downloaded automatically, do you want me to open a browser window and download them manually?
    
     After downloading the charts, please extract them to %s
tr_TR: Seçili harita '%s' otomatik olarak indirilemiyor, bir tarayıcı penceresi açıp bunları manüel olarak indirmemi istiyor musunuz? 
    
     Haritaları indirdikten sonra lütfen bunları %s'ye çıkartın

en: Error, the URL to the chart (%s) data seems wrong.
tr_TR: Hata, harita (%s) verilerinin URL'si yanlış görünüyor.

en: Downloading chart %u of %u, %u downloads failed (%s / %s)
tr_TR: Harita İndiriliyor%u of %u, %u İndirme hatası (%s / %s)

en: Downloading chart %u of %u (%s / %s)
tr_TR: Harita indiriliyor %u of %u (%s / %s)

en: Download selected charts
tr_TR: Seçilen grafikleri indirin

en: Chart download cancelled.
tr_TR: Harita indirme iptal edildi.

en: Catalog
tr_TR: Katalog

en: Released
tr_TR: Yayınlandı

en: Local path
tr_TR: Yerel yol

en: Edit Chart Source
tr_TR: Grafik Kaynağını Düzenle

en: Path %s seems not to be covered by your configured Chart Directories.
    To see the charts you have to adjust the configuration on the 'Chart Files' tab.
tr_TR: Yol %s, yapılandırılmış Grafik Dizinleriniz tarafından kapsanmıyor gibi görünüyor. Grafikleri görmek için 'Grafik Dosyaları' sekmesindeki yapılandırmayı ayarlamanız gerekiyor.

en: You must select one of the predefined chart sources or create one of your own.
tr_TR: Önceden tanımlanmış grafiklerden birini seçmeniz veya kendi grafiklerinizden birini oluşturmanız gerekir.

en: The chart source must have a name.
tr_TR: Grafik kaynağı bir isme sahip olmalı.

en: The chart source must have a valid URL.
tr_TR: Grafik kaynağı geçerli bir URL'ye sahip olmalı.

en: You must select a local folder to store the charts.
tr_TR: Grafikleri muhafaza için bir yerel klasör seçmelisin.

en: Chart source definition problem
tr_TR: Harita kaynağı tanımlama sorunu

en: Predefined
tr_TR: Önceden tanımlanmış

en: Name
tr_TR: Ad

en: Custom
tr_TR: Özel

en: Cancel
tr_TR: İptal

en: Choose Chart File Directory
tr_TR: Harita Dosya Klasörünü Seç

en: Select Catalog...
tr_TR: Katalog Seçin...

en: Chart Catalogs Available
tr_TR: Harita Katalogları Mevcut

en: Add Catalog
tr_TR: Katalog Ekle

en: Add a new chart catalog.
tr_TR: Yeni grafik kataloğu ekle.

en: Delete
tr_TR: Sil

en: Delete the chart catalog. The downloaded charts are not deleted.
tr_TR: Harita kataloğunu sil. İndirilmiş haritalar silinmedi.

en: Edit...
tr_TR: Düzenle...

en: Update
tr_TR: Güncelle

en: Download the current chart catalog and update the data.
tr_TR: Mevcut harita kataloğunu indir ve veriyi güncelle.

en: Update All
tr_TR: Hepsini güncelle

en: Download Charts...
tr_TR: Haritaları indir...

en: Status
tr_TR: Durum

en: %u charts total, %u updated, %u new
tr_TR: Toplam %u haritalar, %u güncellendi, %u yeni

en: Default Path to Charts
tr_TR: Haritalar için varsayılan yol

en: Select a folder
tr_TR: Bir klasör seç

en: Preferences
tr_TR: Tercihler

en: After catalog update select for download
tr_TR: Katalog güncellemesinden sonra indirmek için seç

en: All updated charts
tr_TR: Tüm güncellenmiş haritalar

en: All new charts
tr_TR: Tüm yeni haritalar

en: Allow bulk update of all configured chart sources and charts
tr_TR: Onaylanmış harita kaynakları ve haritaların toplu güncellenmesine izin ver

en: Update chart source catalog
tr_TR: Harita kaynak kataloğunu güncelle

en: Downloading chart sources
tr_TR: Harita kaynağı indiriliyor

en: Failed to save: %s
tr_TR: Kaydedilemedi:%s

en: Chart downloader
tr_TR: Harita İndirici

en: Failed to download: %s 
    Verify there is a working Internet connection.
tr_TR: Katalog İndirilemedi: %s 
    Çalışan bir İnternet bağlantısı olduğunu doğrulayın.

en: New chart source
tr_TR: Yeni harita kaynağı

en: Chart Downloader Preferences
tr_TR: Harita İndirici Tercihleri
