opencpn - en to pl_PL translation catalogue (95 entries)

en: Position
pl_PL: Pozycja

en: Speedometer
pl_PL: Prędkościomierz

en: COG
pl_PL: KDD

en: Mag COG
pl_PL: KDD -dekl.

en: GNSS Compass
pl_PL: "kompas" GNSS

en: True Compass
pl_PL: "kompas" KR

en: STW
pl_PL: Prędkość po wodzie (STW)

en: True HDG
pl_PL: KR (kurs rzecz.)

en: Mag HDG
pl_PL: KM (kurs magn.)

en: App. Wind Angle & Speed
pl_PL: Wiatr poz. - kąt i prędkość

en: App & True Wind Angle
pl_PL: Kąt wiatru pozor. i rzecz.

en: App. Wind Speed
pl_PL: Prędkość wiatru pozornego

en: True Wind Angle & Speed
pl_PL: Wiatr rzecz. - kąt i prędkość

en: Depth
pl_PL: Głębokość

en: Barometric pressure
pl_PL: Ciśnienie barometr.

en: Water Temp.
pl_PL: Temp. wody

en: Air Temp.
pl_PL: Temp. powietrza

en: App. Wind Angle
pl_PL: Kąt wiatru pozornego

en: True Wind Angle
pl_PL: Kąt wiatru rzeczywistego

en: True Wind Direction
pl_PL: Kierunek wiatru rzeczywistego

en: True Wind Speed
pl_PL: Prędkość wiatru rzeczywistego

en: True Wind Dir. & Speed
pl_PL: Kier. i prędkośc wiatry rzeczywistego

en: Rudder Angle
pl_PL: Kąt wychylenia steru

en: GNSS in use
pl_PL: używane satelity GNSS

en: GNSS Status
pl_PL: status satelitów GNSS

en: Cursor
pl_PL: Kursor

en: GNSS Clock
pl_PL: Czas GNSS

en: Sunrise/Sunset
pl_PL: Wschód / zachód słońca

en: Moon phase
pl_PL: Faza księżyca

en: Wind history
pl_PL: Historia wiatru

en: Barometric history
pl_PL: Historia ciśnienia

en: Trip Log
pl_PL: Stan logu podróży

en: Sum Log
pl_PL: Sumaryczny stan logu

en: From Ownship
pl_PL: Od naszego statku

en: Pitch
pl_PL: Kąt trymu kadłuba

en: Heel
pl_PL: Przechył boczny

en: Local GNSS Clock
pl_PL: Czas lokalny z GNSS

en: Local CPU Clock
pl_PL: Czas lokalny z komputera

en: Local Sunrise/Sunset
pl_PL: Lokalny wschód/zachód słońca

en: Dashboard
pl_PL: Tablica wskaźników

en: Dashboard PlugIn for OpenCPN
pl_PL: Wtyczka obsługi tablic wskaźników do OpenCPN

en: Dashboard PlugIn for OpenCPN
    Provides navigation instrument display from NMEA source.
pl_PL: Wtyczka obsługi tablic wskaźników do OpenCPN
     wyświetla dane ze wskaźników NMEA.

en: Up
pl_PL: W górę

en: Down
pl_PL: W dół

en: Stbd
pl_PL: PB

en: Port
pl_PL: LB

en: Dashboard preferences
pl_PL: Ustawienia tablic wskaźników

en: show this dashboard
pl_PL: pokaż tę tablicę wskaźników

en: Caption:
pl_PL: Nazwa tablicy wskaźników:

en: Orientation:
pl_PL: Orientacja:

en: Vertical
pl_PL: pionowa

en: Horizontal
pl_PL: pozioma

en: Instruments
pl_PL: Instrumenty

en: Add
pl_PL: Dodaj

en: Delete
pl_PL: Usuń

en: Appearance
pl_PL: Wygląd

en: Fonts
pl_PL: Czcionka

en: Title:
pl_PL: Tytuł:

en: Data:
pl_PL: Dane:

en: Label:
pl_PL: Etykieta:

en: Small:
pl_PL: Małe:

en: Units, Ranges, Formats
pl_PL: Jednostki, zakresy, formaty

en: Speedometer max value:
pl_PL: Wartość maksymalna prędkościomierza:

en: Speed Over Ground Damping Factor:
pl_PL: Prędkość nad dnem, współczynnik opóźnienia:

en: COG Damping Factor:
pl_PL: KDD, współczynnik opóźnienia:

en: Local Time Offset From UTC:
pl_PL: Przesunięcie czasu lokalnego do UTC:

en: Boat speed units:
pl_PL: Jednostka prędkości łodzi:

en: Honor OpenCPN settings
pl_PL: zgodnie z ustawieniami OpenCPN

en: Kts
pl_PL: węzły

en: mph
pl_PL: mile/h

en: Depth units:
pl_PL: Jednostki głębokości:

en: Meters
pl_PL: metry

en: Feet
pl_PL: stopy

en: Fathoms
pl_PL: sążnie

en: Inches
pl_PL: cale

en: Centimeters
pl_PL: centymetry

en: Depth Offset (%s):
pl_PL: Offset dla głębokości (%s):

en: Distance units:
pl_PL: Jednostka odległości:

en: Nautical miles
pl_PL: mile morskie

en: Statute miles
pl_PL: mile angielskie

en: Kilometers
pl_PL: kilometry

en: Wind speed units:
pl_PL: Jednostki prędkości wiatru:

en: Temperature units:
pl_PL: Jednostki temperatury:

en: Celsius
pl_PL: ° Celsjusza

en: Fahrenheit
pl_PL: ° Fahrenheita

en: Kelvin
pl_PL: kelwiny

en: Add instrument
pl_PL: Dodaj instrument

en: Select instrument to add:
pl_PL: Wybierz instrument do dodania:

en: Preferences...
pl_PL: Ustawienia...

en: Resize...
pl_PL: Zmiana rozmiaru...

en: Undock
pl_PL: Odepnij

en: Choose font
pl_PL: Wybierz czcionkę

en:  true
pl_PL:  rzeczywisty

en:  mag
pl_PL:  magnetyczny

en: Max %.1f %s since %02d:%02d  Overall %.1f %s
pl_PL: Max %.1f %s od %02d:%02d razem %.1f %s
