opencpn - en to ca_ES translation catalogue (165 entries)

en: Start a request
ca_ES: Iniciar una petició

en:  contains no valid data!
ca_ES:  conté dades no vàlides!

en: Hide data at cursor
ca_ES: Amagar dades en el cursor

en: Show data at cursor
ca_ES: Mostrar dades en el cursor

en: Start play back
ca_ES: Iniciar la reproducció

en: Select geopotential altitude
ca_ES: Seleccioneu l'altitud geopotencial

en: Now
ca_ES: Ara

en: Zoom To Center
ca_ES: Centrar i augmentar

en: Stop play back
ca_ES: Aturar reprodueix

en: Open a new file
ca_ES: Obrir un arxiu nou

en: Settings
ca_ES: Configuració

en: Select a GRIB file
ca_ES: Seleccioneu un arxiu GRIB

en:  can't be read!
ca_ES:  no es pot llegir!

en: GRIB Display Control
ca_ES: Control de vistes GRIB

en: Knots
ca_ES: Nusos

en: MilliBars
ca_ES: Milibars

en: mmHG
ca_ES: mmHg

en: Meters
ca_ES: Metres

en: Feet
ca_ES: Peus

en: Millimeters
ca_ES: Mil·límetres

en: Inches
ca_ES: Polzades

en: Percentage
ca_ES: Percentatge

en: Wind
ca_ES: Vent

en: Wind Gust
ca_ES: Ràfegues de vent

en: Pressure
ca_ES: Pressió

en: Waves
ca_ES: Onades

en: Current
ca_ES: Corrent

en: Rainfall
ca_ES: Precipitacións

en: Cloud Cover
ca_ES: Nuvolositat

en: Air Temperature
ca_ES: Temperatura de l'aire

en: Sea Temperature
ca_ES: Temperatura del mar

en: Altitude(Geopotential)
ca_ES: Altitud(Geopotencial)

en: Relative Humidity
ca_ES: Humitat relativa

en: Apply
ca_ES: Aplicar

en: Display Isotachs
ca_ES: Mostrar isotaques

en: Display Isobars
ca_ES: Mostrar isobares

en: Display Isotherms
ca_ES: Mostrar isotermes

en: Display Iso CAPE
ca_ES: Mostrar Iso CAPE

en: Spacing
ca_ES: Espaiat

en: You want to remove the dialog title/drag bar
ca_ES: Voleu suprimir el diàleg títol/barra de desplaçament

en: You want to add a title/drag bar to the dialog
ca_ES: Voleu afegir un títol/barra de desplaçament al al diàleg

en: This change needs a complete reload.
    It will be applied after closing and re-opening the plugin
ca_ES: Aquest canvi necessita una recàrrega completa.
    Serà funcional després del tancament i reobertura del connector

en: Warning!
ca_ES: Alerta!

en: Previous
ca_ES: Anterior

en: Next
ca_ES: Següent

en: Select geoptential altitude
ca_ES: Seleccioneu l'altitud geopotencial

en: Mean Sea Level Pressure (MSLP)
ca_ES: Pressió mitjana la nivell del mar (MSLP)

en: Significant Wave Height
ca_ES: Alçada d'onada significativa

en: Waves period
ca_ES: Període de les ones

en: Waves Direction
ca_ES: Direcció de les ones

en: Surface Current Speed
ca_ES: Velocitat del corrent de superfície

en: Surface Current Direction
ca_ES: Direcció del corrent de superfície

en: Cumulative Rainfall per Hour
ca_ES: Precipitació acumulada per hora

en: Air Temp
ca_ES: Temperatura de l'aire

en: Sea Temp
ca_ES: Temperatura del mar

en: Sea or Air Temperature at Surface Level
ca_ES: Temperatura del Mar o de l'Aire en Superfície

en: Convective Available Potential Energy
ca_ES: Energia potencial de convecció disponible

en: Data Display Options
ca_ES: Opcions de visualització de dades

en: Units
ca_ES: Unitats

en: Barbed Arrows
ca_ES: Fletxes amb barres

en: Default Colour
ca_ES: Color per defecte

en: Spacing(pixels)
ca_ES: Espaiat(píxels)

en: Fixed
ca_ES: Fixat

en: Minimum
ca_ES: Mínim

en: Always visible
ca_ES: Sempre visible

en: IsoBars
ca_ES: Isobares

en: Direction Arrows
ca_ES: Fletxes de direcció

en: Single Arrow
ca_ES: Fletxa simple

en: Double Arrow
ca_ES: Fletxes dobles

en: Proportional Arrow
ca_ES: Fletxa proporcional

en: Default Size
ca_ES: Mida per defecte

en: Small Size
ca_ES: Mida petita

en: OverlayMap
ca_ES: Mapa sobreposat

en: Generic
ca_ES: Genèric

en: Numbers
ca_ES: Nombres

en: Particle Map
ca_ES: Mapa Animat

en: Density
ca_ES: Densitat

en: Transparency for all Overlay Maps
ca_ES: Transparència per a totes les cartes superposades

en: Overlay Transparency (%)
ca_ES: Transparència de Capa (%)

en: Data
ca_ES: Dades

en: Playback Options
ca_ES: Opcions de reproducció

en: Loop Mode
ca_ES: Mode de bucle

en: Loop Start
ca_ES: Iniciar bucle

en: Top of Grib File
ca_ES: Inici del fitxer Grib

en: Current time forecast
ca_ES: Hora actual de la previsió

en: Interpolate between gribs
ca_ES: Interpolar entre Gribs

en: Time Interval
ca_ES: Interval de temps

en: Playback
ca_ES: Reproducció

en: Dialogs Style
ca_ES: Estil de diàlegs

en: Zoom to Center
ca_ES: Centrar i augmentar

en: Show Cursor Data
ca_ES: Mostra el Cursor dades

en: Time Slider
ca_ES: Botó lliscant del temps

en: Open File
ca_ES: Obrir fitxer

en: Request
ca_ES: Sol·licitud

en: General Options
ca_ES: Opcions generals

en: Use High Definition Graphics
ca_ES: Utilitzar gràfics d'alta definició

en: Use Gradual Colors
ca_ES: Utilitzar degradat de color

en: Copy First Cumulative Missing Record
ca_ES: Copieu el primer registre acumulatiu perdut

en: Copy Missing Wave Records
ca_ES: Copiar els registres d'onades que falten

en: Load the More Recent File in Directory
ca_ES: Carregar el fitxer més recent en el directori

en: Load the Last Opened File
ca_ES: Carregar l'últim fitxer obert

en: Load File Options
ca_ES: Opcions de càrrega de fitxer

en: Start at the first forecast in GRIB file
ca_ES: Obrir el primer pronòstic en fitxers GRIB

en: Start at the nearest forecast to current time
ca_ES: Comencen a les previsions més pròximes a l'hora actual

en: Authorize Interpolation to start at current time
ca_ES: Autoritzar la interpolació per començar a l'hora actual

en: Start Options
ca_ES: Opcions d'Inici

en: Local Time
ca_ES: Hora Local

en: Time Options
ca_ES: Opcions horàries

en: Profile
ca_ES: Perfil

en: Sender eMail Address
ca_ES: Adreça de correu electrònic del remitent

en: Mail To
ca_ES: Correu a

en: Forecast Model
ca_ES: Model de previsió

en: Moving Grib
ca_ES: Moviment de GRIB

en: Speed
ca_ES: Velocitat

en: Course
ca_ES: Curs

en: zyGrib Login
ca_ES: Login zyGrib

en: zyGrib Code
ca_ES: Codi zyGrib

en: Resolution
ca_ES: Resolució

en: Hours
ca_ES: Hores

en: Time Range
ca_ES: Interval de temps

en: Days
ca_ES: Dies

en: Area Selection
ca_ES: Selecció d'Àrea

en: Manual Selection
ca_ES: Selecció Manual

en: Data Selection
ca_ES: Selecció de Dades

en: Air Temperature(2m)
ca_ES: Temperatura de l'aire(2m)

en: Sea Temperature(surf.)
ca_ES: Temperatura del mar (surf.)

en: Geopotential Height
ca_ES: Alçada geopotencial

en: Mail
ca_ES: Correu

en: Estimated File Size
ca_ES: Mida aproximada del fitxer

en:  (Max size )
ca_ES:  (Max. mida)

en: Data at Position:
ca_ES: Dades en la posició:

en: Close
ca_ES: Tanca

en: MAIL Error: MAPI32.DLL is not installed or invalid on this computer!
ca_ES: Error de correu: MAPI32.DLL no està instal·lat o no és vàlid en aquest ordinador!

en: Write and send eMail request
ca_ES: Escriure i enviar petició per correu electrònic

en: Grib Data Table
ca_ES: Taula de dades GRIB

en: Dialog
ca_ES: Diàleg

en: Building Isobar map
ca_ES: Construint mapa Isobàric

en: Overlays not supported by this graphics hardware (Disable OpenGL)
ca_ES: Superposicions no són compatibles amb aquest maquinari de gràfics (Desactivat OpenGL)

en: Overlays too wide and can't be displayed:
ca_ES: Superposicions massa àmplies i no es poden visualitzar:

en: overlays suppressed if not north-up in DC mode (enable OpenGL)
ca_ES: rotació de capes suprimida si no és nord amunt en mode DC (permetre OpenGL)

en: Please Zoom or Scale Out to view invisible overlays:
ca_ES: Si us plau disminuïu Zoom o l'escala per visualitzar les superposicions invisibles:

en: Grib
ca_ES: GRIB

en: GRIB PlugIn for OpenCPN
ca_ES: Connector GRIB per a OpenCPN

en: GRIB PlugIn for OpenCPN
    Provides basic GRIB file overlay capabilities for several GRIB file types
    and a request function to get GRIB files by eMail.
    
    Supported GRIB data include:
    - wind direction and speed (at 10 m)
    - wind gust
    - surface pressure
    - rainfall
    - cloud cover
    - significant wave height and direction
    - air surface temperature (at 2 m)
    - sea surface temperature
    - surface current direction and speed
    - Convective Available Potential Energy (CAPE)
    - wind, altitude, temperature and relative humidity at 300, 500, 700, 850 hPa.
ca_ES: El connector GRIB per a OpenCPN
    Proporciona una visualització bàsica de fitxers GRIB per a múltiples tipus de fitxers
    Permet la consulta de fitxers GRIB per email
    
    Les dades GRIB que s'inclouen:
    - Velocitat i direcció del vent (a 10m)
    - Ràfegues de vent
    - Pressió a la superfície
    - Pluviometria
    - Nuvolositat
    - Alçada i direcció d'onada significativa
    - Temperatura de l'aire a la superfície (a 2m)
    - Temperatura del mar a la supeerfície
    -Direcció i velocitat del corrent en superfície
    -   Energia potencial convectiva disponible (CAPE)
    - Vent, altitud, temperatura i humitat relativa als 300, 500, 700, 850 hPa.

en: Weather table
ca_ES: Taula Clima

en: Send
ca_ES: Enviar

en: Save
ca_ES: Desar

en: Address used to send request eMail. (Mandatory for LINUX)
ca_ES: Adreça utilitzada per enviar una sol·licitud per correu electrònic . (Obligatori per a LINUX)

en: This is your zyGrib's forum access Login
ca_ES: Aquest és el vostre codi d'accés al forum de Zygrib

en: Get this Code in zyGrib's forum ( This is not your password! )
ca_ES: Obtenir aquest codi en el fòrum de zyGrib (aquesta no és la contrasenya!)

en: Enter your forescasted Speed (in Knots)
ca_ES: Introduïu la vostra previsió de velocitat (en nusos)

en: Enter your forecasted Course
ca_ES: Introduïu el curs previst

en: Before sending an email to Zygrib you have to enter your Login and Code.
    Please visit www.zygrib.org/ and follow instructions...
ca_ES: Abans d'enviar un correu electrònic a Zygrib, cal introduir el nom d'usuari i codi. 
    Si us plau, visiteu www.zygrib.org/ i seguiu les instruccions...

en: Too big file! zyGrib limit is 2Mb!
ca_ES: Fitxer massa gran! El límit de zyGrib  és de 2Mb!

en: Error! Max Lat lower than Min Lat or Max Lon lower than Min Lon!
ca_ES: Error! Max Lat inferior a Min Lat o Max Lon inferior Min Lon!

en: Too small area for this resolution!
ca_ES: Àrea massa petita per a aquesta resolució!

en: Continue...
ca_ES: Continuar...

en: Your request is ready. An email is prepared in your email environment. 
    You have just to verify and send it...
    Save or Cancel to finish...or Continue...
ca_ES: La sol·licitud està llesta. Es prepara un e-mail en el seu entorn de correu electrònic.
    Només cal verificar i enviar...
    Desar o cancel·lar per acabar... o continuar...

en: Your request was sent 
    (if your system has an MTA configured and is able to send email).
    Save or Cancel to finish...or Continue...
ca_ES: La sol·licitud s'ha enviat a
    (Si el vostre sistema està configurat i preparat per enviar emails).
    Desar o cancel·lar per acabar... o continuar...

en: Request can't be sent. Please verify your email systeme parameters.
    You should also have a look at your log file.
    Save or Cancel to finish...
ca_ES: No es pot enviar la sol·licitud. Si us plau verifica els paràmetres de gestió dels emails.
    Comprova el fitxer log.
    Desar o cancel·lar per acabar...

en: Data at cursor position
ca_ES: Dades en la posició del Cursor

en: Wind Gust at
ca_ES: Ràfegues de vent a

en: Air Temperature at
ca_ES: Temperatura de l'aire a

en: Sea Surface Temperature
ca_ES: Temperatura de la superfície del mar

en: Menu
ca_ES: Menú
