opencpn - en to cs_CZ translation catalogue (208 entries)

en: Start a request
cs_CZ: Zahájení požadavku

en: Draw requested Area
    or Click here to stop request
cs_CZ: Nakesli požadovanou oblast
    nebo klepnutím sem zastav požadavek

en: Valid Area and Continue
cs_CZ: Platná oblast a pokračovat

en: File:
cs_CZ: Soubor:

en: Error!
cs_CZ: Chyba!

en:  contains no valid data!
cs_CZ:  neobsahuje žádná platná data!

en: No valid GRIB file
cs_CZ: Žádný platný GRIB soubor

en: Hide data at cursor
cs_CZ: Skrýt data u kurzoru

en: Show data at cursor
cs_CZ: Zobrazit data u kurzoru

en: Start play back
cs_CZ: Spustit přehrávání

en: Select geopotential altitude
cs_CZ: Vybrat geopotencíalní výšku

en: Now
cs_CZ: Nyní

en: Zoom To Center
cs_CZ: Zvětšení na střed

en: Stop play back
cs_CZ: Zastavit přehrávání

en: Open a new file
cs_CZ: Otevřít nový soubor

en: Settings
cs_CZ: Nastavení

en: Draw requested Area or Click here to stop request
cs_CZ: Nakesli požadovanou oblast nebo klepnutím sem zastav požadavek

en: Select a GRIB file
cs_CZ: Složka souborů GRIB

en:  files don't exist!
cs_CZ:  soubory neexistují!

en:  can't be read!
cs_CZ:  nelze přečíst!

en: GRIB Display Control
cs_CZ: Ovládání zobrazení GRIB

en: Knots
cs_CZ: Uzly

en: MilliBars
cs_CZ: Milibary

en: Meters
cs_CZ: Metry

en: Feet
cs_CZ: Stopy

en: Celsius
cs_CZ: Celsia

en: Fahrenheit
cs_CZ: Fahrenheita

en: Millimeters
cs_CZ: Milimetry

en: Inches
cs_CZ: Palce

en: Percentage
cs_CZ: Procenta

en: Wind
cs_CZ: Vítr

en: Wind Gust
cs_CZ: Poryv větru

en: Pressure
cs_CZ: Tlak, mBar

en: Waves
cs_CZ: Vlny

en: Current
cs_CZ: Rychlost proudu, Kts.

en: Rainfall
cs_CZ: Srážky

en: Cloud Cover
cs_CZ: Oblačnost

en: Air Temperature
cs_CZ: Povrchová teplota moře, C

en: Sea Temperature
cs_CZ: Povrchová teplota moře, C

en: Altitude(Geopotential)
cs_CZ: Výška (geopotenciální)

en: Relative Humidity
cs_CZ: Relativní vlhkost

en: Apply
cs_CZ: Použít

en: Display Isotachs
cs_CZ: Zobrazit Isotachy

en: Display Isobars
cs_CZ: Zobrazit Izobary

en: Display Isotherms
cs_CZ: Zobrazit Izotermy

en: Display Iso CAPE
cs_CZ: Zobrazit Iso CAPE

en: Spacing
cs_CZ: Mezery

en: You want to remove the dialog title/drag bar
cs_CZ: Chceš odebrat název/hlavičku dialogu

en: You want to add a title/drag bar to the dialog
cs_CZ: Chceš přidat název/hlavičku dialogu

en: This change needs a complete reload.
    It will be applied after closing and re-opening the plugin
cs_CZ: Tato změna potřebuje úplný restart. 
    Bude použita po zavření a znovuotevření pluginu

en: You have chosen to authorize interpolation.
    Don't forget that data displayed will not be real but recomputed
    This can decrease accuracy!
cs_CZ: Rozhodl ses povolit interpolace. 
    Nezapomeň, že zobrazená data nebudou reálná, ale přepočítávaná
     a tím se sníží přesnost!

en: Warning!
cs_CZ: Varování!

en: This option imply you authorize intrepolation
    Don't forget that data displayed will not be real but recomputed
    This can decrease accuracy!
cs_CZ: Tato možnost znamená, že schválíš intrepolaci
    Nezapomeň, že zobrazená data nebudou reálná, ale přepočítávaná
    a to může snížit přesnost!

en: Previous
cs_CZ: Předchozí

en: Next
cs_CZ: Další

en: Select geoptential altitude
cs_CZ: Vybrat geopotencíalní výšku

en: Mean Sea Level Pressure (MSLP)
cs_CZ: Tlak, mBar

en: Significant Wave Height
cs_CZ: Signifikantní výška vln, m

en: Waves period
cs_CZ: Perioda vln

en: Waves Direction
cs_CZ: Směr větru

en: Surface Current Speed
cs_CZ: Rychlost povrchového proudu

en: Surface Current Direction
cs_CZ: Směr povrchového proudu

en: Cumulative Rainfall per Hour
cs_CZ: Kumulativní množství srážek za hodinu

en: Air Temp
cs_CZ: Teplota vzduchu

en: Sea Temp
cs_CZ: Povrchová teplota moře, C

en: Sea or Air Temperature at Surface Level
cs_CZ: Teplota moře nebo vzduchu na úrovni hladiny

en: Convective Available Potential Energy
cs_CZ: Konvektivní dostupná potenciální energie

en: Altitude
cs_CZ: Nadmořská výška

en: Temp.
cs_CZ: Teplota

en: Relat. Hum.
cs_CZ: Rel. vlhkost

en: Data Display Options
cs_CZ: Možnosti zobrazení dat

en: Units
cs_CZ: Jednotky

en: Barbed Arrows
cs_CZ: Šípy

en: Default Colour
cs_CZ: Výchozí barva

en: Spacing(pixels)
cs_CZ: Rozestupy (body)

en: Fixed
cs_CZ: Pevné

en: Minimum
cs_CZ: Minimální

en: Always visible
cs_CZ: Vždy viditelné

en: IsoBars
cs_CZ: IsoBary

en: Direction Arrows
cs_CZ: Směrové šipky

en: Single Arrow
cs_CZ: Jednoduchá šipka

en: Double Arrow
cs_CZ: Dvojitá šipka

en: Proportional Arrow
cs_CZ: Proporcionální šipka

en: Default Size
cs_CZ: Výchozí velikost

en: Small Size
cs_CZ: Malá velikost

en: OverlayMap
cs_CZ: Překryvná mapa

en: Generic
cs_CZ: Obecný

en: Numbers
cs_CZ: Čísla

en: Particle Map
cs_CZ: Částicová mapa

en: Density
cs_CZ: Hustota

en: Transparency for all Overlay Maps
cs_CZ: Průhůlednost pro všechny překryvné mapy

en: Overlay Transparency (%)
cs_CZ: Průhlednost překrytí (%)

en: Playback Options
cs_CZ: Možnosti přehrávání

en: Speed Control
cs_CZ: Ovládání rychlosti

en: Slow
cs_CZ: Pomalu

en: Fast
cs_CZ: Rychle

en: Loop Mode
cs_CZ: Režim opakování

en: Loop Start
cs_CZ: Začátek smyčky

en: Top of Grib File
cs_CZ: Začátek souboru Grib

en: Current time forecast
cs_CZ: Předpověď v aktuálním čase

en: Interpolate between gribs
cs_CZ: Interpolovat mezi griby

en: Time Interval
cs_CZ: Časový Interval

en: Playback
cs_CZ: Přehrávání

en: Dialogs Style
cs_CZ: Styl dialogových oken

en: Data at cursor dialog is attached to icons bar - with a title/drag bar
cs_CZ: Dialog dat pod kurzorem je připojen k liště ikon - s hlavičkou

en: Data at cursor dialog is attached to icons bar - without a title/drag bar
cs_CZ: Dialog dat pod kurzorem je připojen k liště ikon - bez hlavičky

en: Data at cursor dialog is isolated and displayed horizontally
cs_CZ: Dialog dat pod kurzorem je samostatný, zobrazen vodorvně

en: Data at cursor dialog is isolated and displayed vertically
cs_CZ: Dialog dat pod kurzorem je samostatný, zobrazen svisle

en: Buttons Visibility
cs_CZ: Viditelnost tlačítek

en: Attached icon bar
cs_CZ: Panel nástrojů připojený

en: Isolated icon bar
cs_CZ: Izolovaný panel nástrojů

en: Geopot. Height Choice
cs_CZ: Výběr geopot. výšky

en: Zoom to Center
cs_CZ: Zvětšení na střed

en: Show Cursor Data
cs_CZ: Zobrazit data u kurzoru

en: Time Slider
cs_CZ: Posuvník času

en: Open File
cs_CZ: Otevřít soubor

en: Request
cs_CZ: Požadavek

en: General Options
cs_CZ: Obecné nastavení

en: Use High Definition Graphics
cs_CZ: Použít grafiku ve velkém rozlišení

en: Use Gradual Colors
cs_CZ: Použít postupné barvy

en: Copy First Cumulative Missing Record
cs_CZ: Zkopírovat první kumulativní chybějící záznam

en: Copy Missing Wave Records
cs_CZ: Kopírovat chybějící záznamy vln

en: Draw Barbed Arrows Head
cs_CZ: Kreslit hroty šípů

en: Load the More Recent File in Directory
cs_CZ: Nahrát novější soubor v adresáři

en: Load the Last Opened File
cs_CZ: Načíst naposledy otevřený soubor

en: Load File Options
cs_CZ: Možnosti načtení souboru

en: Start at the first forecast in GRIB file
cs_CZ: Začít první předpovědí v souboru GRIB

en: Start at the nearest forecast to current time
cs_CZ: Začít na nejbližší předpovědi pro aktuální čas

en: Authorize Interpolation to start at current time
cs_CZ: Autorizovat začátek interpolace v aktuálním čase

en: Start Options
cs_CZ: Možnosti spuštění

en: Local Time
cs_CZ: Místní čas

en: Time Options
cs_CZ: Možnosti času

en: Profile
cs_CZ: Profil

en: Sender eMail Address
cs_CZ: E-mail odesílatele

en: Mail To
cs_CZ: Mail na

en: Forecast Model
cs_CZ: Model prognózy

en: Moving Grib
cs_CZ: Pohyblivý Grib

en: Speed
cs_CZ: Rychlost

en: Course
cs_CZ: Kurs

en: zyGrib Login
cs_CZ: zyGrib uživatelské jméno

en: zyGrib Code
cs_CZ: zyGrib kód

en: Resolution
cs_CZ: Rozlišení

en: Hours
cs_CZ: Hodin

en: Time Range
cs_CZ: Časový rozsah

en: Days
cs_CZ: Dny

en: Area Selection
cs_CZ: Výběr oblasti

en: Manual Selection
cs_CZ: Ruční výběr

en: Use Always this Area
cs_CZ: Používej vždy tuto oblast

en: Max Lat
cs_CZ: Max z.š.

en: N
cs_CZ: S

en: Max Long
cs_CZ: Max z.d.

en: E
cs_CZ: V

en: Min Lat
cs_CZ: Min z.š.

en: S
cs_CZ: J

en: Min Long
cs_CZ: Min z.d.

en: W
cs_CZ: Z

en: Data Selection
cs_CZ: Výběr dat

en: Air Temperature(2m)
cs_CZ: Teplota vzduchu (2m)

en: Sea Temperature(surf.)
cs_CZ: Teplota povrchu moře

en: Geopotential Height
cs_CZ: Geopotenciální výška

en: Mail
cs_CZ: Pošta

en: Estimated File Size
cs_CZ: Předpokládaná velikost souboru

en:  (Max size )
cs_CZ:  (Maximální velikost)

en: Data at Position:
cs_CZ: Údaje na pozici:

en: Close
cs_CZ: Zavřít

en: MAIL Error: MAPI32.DLL is not installed or invalid on this computer!
cs_CZ: Chyba MAIL: MAPI32.DLL není nainstalována nebo nefunguje v tomto počítači.

en: Preferences
cs_CZ: Nastavení

en: Write and send eMail request
cs_CZ: Napsat a poslat požadavek e-mailem

en: Grib Data Table
cs_CZ: Tabulka dat GRIB

en: Dialog
cs_CZ: Dialogové okno

en: Warning : Data at Geopotential Height
cs_CZ: Upozornění: Data v geopotenciální výšce

en: Building Isobar map
cs_CZ: Vytváří se mapa izobar

en: Overlays not supported by this graphics hardware (Disable OpenGL)
cs_CZ: Překryvy nepodporuje tento grafický hardware (zakázáno OpenGL)

en: Overlays too wide and can't be displayed:
cs_CZ: Překryv je příliš široký a nelze zobrazit:

en: overlays suppressed if not north-up in DC mode (enable OpenGL)
cs_CZ: překryvy v DC módu potlačeny pokud není sever nahoře (Povolit OpenGL)

en: Please Zoom or Scale Out to view invisible overlays:
cs_CZ: Prosím zmenši měřítko pro zobrazení HTSGW GRIB

en: GRIB PlugIn for OpenCPN
cs_CZ: Doplněk GRIB pro OpenCPN

en: GRIB PlugIn for OpenCPN
    Provides basic GRIB file overlay capabilities for several GRIB file types
    and a request function to get GRIB files by eMail.
    
    Supported GRIB data include:
    - wind direction and speed (at 10 m)
    - wind gust
    - surface pressure
    - rainfall
    - cloud cover
    - significant wave height and direction
    - air surface temperature (at 2 m)
    - sea surface temperature
    - surface current direction and speed
    - Convective Available Potential Energy (CAPE)
    - wind, altitude, temperature and relative humidity at 300, 500, 700, 850 hPa.
cs_CZ: Doplněk GRIB pro OpenCPN
    Poskytuje základní možnosti překryvného zobrazení GRIB souborů několika typů.
    
    Podporované typy GRIB souborů obsahují:
    - rychlost a sílu větru
    - signifikantní výšku vlny
    - teplotu povrchu moře
    - rychlost a směr povrchových proudů.

en: Weather table
cs_CZ: Tabulka počasí

en: You have chosen to authorize interpolation.
    Don't forget that data displayed at current time will not be real but Recomputed
    This can decrease accuracy!
cs_CZ: Rozhodl ses povolit interpolace. 
    Nezapomeň, že data zobrazená pro aktuální čas nebudou reálná ale přepočítaná
    a to sníží přesnost!

en: Send
cs_CZ: Odeslat

en: Save
cs_CZ: Uložit

en: Address used to send request eMail. (Mandatory for LINUX)
cs_CZ: Adresa sloužící k odesílání požadavku e-mailem. (Povinné pro LINUX)

en: This is your zyGrib's forum access Login
cs_CZ: Tohle je vaše uživatelské jméno pro přístup na zyGrib Fórum

en: Get this Code in zyGrib's forum ( This is not your password! )
cs_CZ: Tento kód získáš ze zyGrib fóra (není to tvé heslo!)

en: Enter your forescasted Speed (in Knots)
cs_CZ: Zadej svou předpokládanou rychlost (uzly)

en: Enter your forecasted Course
cs_CZ: Zadej předpokládaný kurs

en: Coord.
cs_CZ: Souřadnice

en: Before sending an email to Zygrib you have to enter your Login and Code.
    Please visit www.zygrib.org/ and follow instructions...
cs_CZ: Před odesláním e-mailu na Zygrib budeš muset zadat své přihlašovací jméno a kód.
    Navštiv prosím www.zygrib.org a postupuj podle pokynů...

en: Too big file! zyGrib limit is 2Mb!
cs_CZ: Příliš velký soubor! zyGrib limit je 2Mb!

en: Error! Max Lat lower than Min Lat or Max Lon lower than Min Lon!
cs_CZ: Chyba! Max Lat nižší než Min Lat nebo Max Lon nižší než Min Lon!

en: Too small area for this resolution!
cs_CZ: Příliš malá oblast pro toto rozlišení!

en: Continue...
cs_CZ: Pokračovat...

en: Your request is ready. An email is prepared in your email environment. 
    You have just to verify and send it...
    Save or Cancel to finish...or Continue...
cs_CZ: Tvůj požadavek je hotov. E-mail je připraven v poštovním klientu. 
    Musíš ho jen zkontrolovat a odeslat...
    Uložit nebo Stornovat pro dokončení... nebo pokračovat...

en: Your request was sent 
    (if your system has an MTA configured and is able to send email).
    Save or Cancel to finish...or Continue...
cs_CZ: Tvůj požadavek byl odeslán
    (pokud tvůj systém je správně nakonfigurován pro odesílání pošty).
    Ulož nebo Storno pro dokončení... nebo pokračovat...

en: Request can't be sent. Please verify your email systeme parameters.
    You should also have a look at your log file.
    Save or Cancel to finish...
cs_CZ: Žádost nelze odeslat. Zkontroluj, zda je tvůj poštovní systém správně nastaven.
    Také by ses měl podívat na log soubor. 
    Ulož nebo Storno pro ukončení...

en: Data at cursor position
cs_CZ: Údaje na pozici kurzoru

en: at Geopotential Height
cs_CZ: v geopotenciální výšce

en: Temperature
cs_CZ: Teplota

en: at
cs_CZ: v(e)

en: Wind Speed
cs_CZ: Rychlost větru

en: Wind Speed in Bf
cs_CZ: Rychlost větru v Bf

en: Wind Direction
cs_CZ: Směr větru

en: Wind Gust at
cs_CZ: Poryv větru na

en: Air Temperature at
cs_CZ: Teplota vzduchu na

en: surface level
cs_CZ: na hladině

en: Sea Surface Temperature
cs_CZ: Teplota hladiny moře

en: Menu
cs_CZ: Nabídka
