opencpn - en to et_EE translation catalogue (242 entries)

en: Start a request
et_EE: Saada päring

en: Draw requested Area
    or Click here to stop request
et_EE: Joonista soovitud ala
    või klikka siin päringu peatamiseks

en: Valid Area and Continue
et_EE: Korrektne ala ja jätka

en: File:
et_EE: Fail:

en: Error!
et_EE: Viga!

en:  contains no valid data!
et_EE:  sisaldab kehtetuid andmeid!

en: No valid GRIB file
et_EE: Kehtivat GRIB-faili ei ole

en: Hide data at cursor
et_EE: Peida andmed kursori juures

en: Show data at cursor
et_EE: Kuva andmed kursori juures

en: Start play back
et_EE: Käivita taasesitus

en: Select geopotential altitude
et_EE: Vali geopotentiaalne kõrgus

en: Now
et_EE: Nüüd

en: Zoom To Center
et_EE: Suumi keskele

en: Stop play back
et_EE: Lõpeta taasesitus

en: Open a new file
et_EE: Ava uus fail

en: Settings
et_EE: Sätted

en: Draw requested Area or Click here to stop request
et_EE: Joonista soovitud ala või klikka siin päringu peatamiseks

en: Select a GRIB file
et_EE: Vali GRIB-i fail

en:  files don't exist!
et_EE:  faile pole olemas!

en:  can't be read!
et_EE:  ei ole loetav!

en: GRIB Display Control
et_EE: GRIB-i kuvamise kontroll

en: Knots
et_EE: sõlmed

en: MilliBars
et_EE: Millibaarid

en: mmHG
et_EE: mm HG

en: inHG
et_EE: tolli HG

en: Meters
et_EE: Meetrid

en: Feet
et_EE: Jalad

en: Millimeters
et_EE: Millimeetrid

en: Inches
et_EE: Tollid

en: Percentage
et_EE: Osakaal

en: Wind
et_EE: Tuul

en: Wind Gust
et_EE: Tuuleiil

en: Pressure
et_EE: Õhurõhk

en: Waves
et_EE: Lained

en: Current
et_EE: Hoovus

en: Rainfall
et_EE: Sademed

en: Cloud Cover
et_EE: Pilvekate

en: Air Temperature
et_EE: Õhu temperatuur

en: Sea Temperature
et_EE: Mere temperatuur

en: Altitude(Geopotential)
et_EE: Kõrgus (geoptentsiaalne)

en: Relative Humidity
et_EE: Suhteline niiskus

en: h
et_EE: t

en: Apply
et_EE: Lisa

en: Display Isotachs
et_EE: Kuva isotahhe

en: Display Isobars
et_EE: Kuva isobaare

en: Display Isotherms
et_EE: Kuva isoterme

en: Display Iso CAPE
et_EE: Kuva iso-CAPE

en: Display Comp. Reflectivity
et_EE: Kuva komp.peegeldust

en: Spacing
et_EE: Vahe

en: You want to remove the dialog title/drag bar
et_EE: Sa soovid dialoogitiitli/lohistmisriba eemaldada

en: You want to add a title/drag bar to the dialog
et_EE: Sa soovid dialoogile lisada tiitli/lohistamisriba

en: This change needs a complete reload.
    It will be applied after closing and re-opening the plugin
et_EE: See muudatus vajab täielikku taaskäivitust.
    See lisatakse pärast plugina sulgemist ja taasavamist

en: You have chosen to authorize interpolation.
    Don't forget that data displayed will not be real but recomputed
    This can decrease accuracy!
et_EE: Oled otsustanud lubada interpolatsiooni.
    Ära unustada, et kuvatud andmed ei ole reaalsed, vaid ümberarvutatud
    See võib vähendada täpsust!

en: Warning!
et_EE: Hoiatus!

en: This option imply you authorize intrepolation
    Don't forget that data displayed will not be real but recomputed
    This can decrease accuracy!
et_EE: See valik eeldab interpolatsiooni lubamist
    Ära unustada, et kuvatud andmed ei ole reaalsed, vaid ümberarvutatud
    See võib vähendada täpsust!

en: Previous
et_EE: Eelmine

en: Next
et_EE: Järgmine

en: Select geoptential altitude
et_EE: Vali geopotentiaalne kõrgus

en: MyLabel
et_EE: MinuSilt

en: Mean Sea Level Pressure (MSLP)
et_EE: Rõhk keskmise meretaseme juures (MSLP)

en: Significant Wave Height
et_EE: Oluline laine kõrgus

en: Waves period
et_EE: Laine periood

en: Waves Direction
et_EE: Lainete suund

en: Surface Current Speed
et_EE: Pinnahoovuse kiirus

en: Surface Current Direction
et_EE: Pinnahoovuse suund

en: Cumulative Rainfall per Hour
et_EE: Kumulatiivne sadu tunnis

en: Air Temp
et_EE: Õhu temp.

en: Sea Temp
et_EE: Mere temp.

en: Sea or Air Temperature at Surface Level
et_EE: Mere või õhu temperatuur veepinnal

en: Convective Available Potential Energy
et_EE: Soojusjuhtiv saadaval olev potentsiaalne energia

en: Comp. Refl.
et_EE: Komp.peegeldus

en: Composite Reflectivity
et_EE: Komposiitpeegeldus

en: Altitude
et_EE: Kõrgus

en: Relat. Hum.
et_EE: Suhtel. niisk.

en: Data Display Options
et_EE: Andmete kuvamise valikud

en: Units
et_EE: Ühikud

en: Barbed Arrows
et_EE: Ogalised nooled

en: Default Colour
et_EE: Vaikimisi värv

en: Controlled Colours
et_EE: Kontrollitud värvid

en: Spacing(pixels)
et_EE: Vahemik (pikslid)

en: Fixed
et_EE: Fikseeritud

en: Minimum
et_EE: Minimaalne

en: Always visible
et_EE: Alati nähtav

en: IsoBars
et_EE: Isobaarid

en: Abbreviated Numbers
et_EE: Lühendatud numbrid

en: Direction Arrows
et_EE: Suuna nooled

en: Single Arrow
et_EE: Üksik nool

en: Double Arrow
et_EE: Topeltnooled

en: Proportional Arrow
et_EE: Võrdeline nool

en: Default Size
et_EE: Vaikimisi suurus

en: Small Size
et_EE: Väike suurus

en: OverlayMap
et_EE: Ülekattekaart

en: Color scheme
et_EE: Värviskeem

en: Generic
et_EE: Üldine

en: Numbers
et_EE: Numbrid

en: Particle Map
et_EE: Osakeste kaart

en: Density
et_EE: Tihedus

en: Transparency for all Overlay Maps
et_EE: Kõikide ülekatte kaartide läbipaistvus

en: Overlay Transparency (%)
et_EE: Ülekatte läbipaistvus (%)

en: Data
et_EE: Andmed

en: Playback Options
et_EE: Taasesituse valikud

en: Speed Control
et_EE: Kiiruse kontroll

en: Slow
et_EE: Aeglane

en: Fast
et_EE: Kiire

en: Loop Mode
et_EE: Kordav viis

en: Loop Start
et_EE: Korduse algus

en: Top of Grib File
et_EE: Grib-faili algus

en: Current time forecast
et_EE: Preguse aja ilmaennustus

en: Interpolate between gribs
et_EE: Interpoleeri Grib'de vahel

en: Time Interval
et_EE: Aja intervall

en: Playback
et_EE: Taasesitus

en: Dialogs Style
et_EE: Dialoogide stiil

en: Data at cursor dialog is attached to icons bar - with a title/drag bar
et_EE: Andemd kursori dialoogi juures on lisatud ikooniribale - koos tiitel-/lohistamisribaga.

en: Data at cursor dialog is attached to icons bar - without a title/drag bar
et_EE: Andemd kursori dialoogi juures on lisatud ikooniribale - ilma tiitel-/lohistamisribata

en: Data at cursor dialog is isolated and displayed horizontally
et_EE: Andemd kursori dialoogi juures on isoleeritud ja kuvatud horisontaalselt

en: Data at cursor dialog is isolated and displayed vertically
et_EE: Andemd kursori dialoogi juures on isoleeritud ja kuvatud vertikaalselt

en: Buttons Visibility
et_EE: Nuppude nähtavus

en: Attached icon bar
et_EE: Lisatud ikooniriba

en: Isolated icon bar
et_EE: Isoleeritud ikooniriba

en: Geopot. Height Choice
et_EE: Geopot.kõrguse valik

en: Zoom to Center
et_EE: Suumi keskele

en: Show Cursor Data
et_EE: Näita kursori andmed

en: Time Slider
et_EE: Aja liugur

en: Open File
et_EE: Ava fail

en: Request
et_EE: Päring

en: GUI
et_EE: GKL

en: Cancel
et_EE: Loobu

en: General Options
et_EE: Üldised valikud

en: Use High Definition Graphics
et_EE: kasuta kõrgresulutsiooni graafikat

en: Use Gradual Colors
et_EE: kasuta astmelisi värve

en: Copy First Cumulative Missing Record
et_EE: kopeeri esimene puuduv koondkirje

en: Copy Missing Wave Records
et_EE: kopeeri puuduvad lainekirjed

en: Draw Barbed Arrows Head
et_EE: kuva ogaliste noolte otsi

en: Zoom to file center when opened
et_EE: suumi avamisel faili keskele

en: Load the More Recent File in Directory
et_EE: lae kõige uuem fail kaustas

en: Load the Last Opened File
et_EE: lae viimati avatud fail

en: Load File Options
et_EE: Faili laadimise valikud

en: Start at the first forecast in GRIB file
et_EE: käivita GRIB-faili esimese ennustuse juures

en: Start at the nearest forecast to current time
et_EE: käivita praegusele ajale lähima ennustuse juures

en: Authorize Interpolation to start at current time
et_EE: kinnita interpolatsioon alustamisek praegusest ajahektest

en: Start Options
et_EE: Käivitamise valikud

en: Local Time
et_EE: kohalik aeg

en: Time Options
et_EE: Aja valikud

en: Icons Size Factor
et_EE: Ikooni suuruse faktor

en: GRIB PlugIn Preferences
et_EE: GRIB-plugIna eelistused

en: Profile
et_EE: Profiil

en: Sender eMail Address
et_EE: Saatja e-kirja aadress

en: Mail To
et_EE: Kiri (kuhu)

en: Forecast Model
et_EE: Ilmaennustuse mudel

en: Moving Grib
et_EE: Liigutan Grib'i

en: Speed
et_EE: Kiirus

en: Kts
et_EE: slm

en: Course
et_EE: Kurss

en: Deg
et_EE: Krd

en: zyGrib Login
et_EE: zyGrib logimisnimi

en: zyGrib Code
et_EE: zyGrib kood

en: Resolution
et_EE: Resolutsioon

en: Interval
et_EE: Intervall

en: Hours
et_EE: Tunnid

en: Time Range
et_EE: Aja vahemik

en: Days
et_EE: Päevad

en: Area Selection
et_EE: Ala valik

en: Manual Selection
et_EE: Käsitsi valik

en: Use Always this Area
et_EE: Kasuta alati seda ala

en: Max Lat
et_EE: Max laius

en: Max Long
et_EE: Max pikkus

en: Min Lat
et_EE: Min laius

en: Min Long
et_EE: Min pikkus

en: Data Selection
et_EE: Andmete valimine

en: Air Temperature(2m)
et_EE: Õhu temperattur (2 m)

en: Comp. Reflect.
et_EE: Komp.peegeldus

en: Sea Temperature(surf.)
et_EE: Mere temperatuur(pind.)

en: Geopotential Height
et_EE: Geopotentsiaalne kõrgus

en: Mail
et_EE: E-kiri

en: Estimated File Size
et_EE: Eeldatav faili suurus

en:  (Max size )
et_EE: (max suurus)

en: Data at Position:
et_EE: Andmed asukohas:

en: Close
et_EE: Sulge

en: MAIL Error: MAPI32.DLL is not installed or invalid on this computer!
et_EE: Maili viga: MAPI32.DLL pole paigaldatud või on kehtetu selles kompuutris!

en: Preferences
et_EE: Eelistused

en: Write and send eMail request
et_EE: Kirjuta ja saada e-kirja päring

en: Grib Data Table
et_EE: GRIB-andmete tabel

en: Dialog
et_EE: Dialoog

en: Warning : Data at Geopotential Height
et_EE: Hoiatus: andmed geopotentsiaalkõrgusel

en: IsoBar Unable to compute record magnitude
et_EE: Isobaar ei suuda arvutada salvestuse ulatust

en: Building Isobar map
et_EE: Loon isobaaride kaarti

en: OverlayMap Unable to compute record magnitude
et_EE: Kaardi ülekate ei suuda arvutada slavestuse ulatust

en: Overlays not supported by this graphics hardware (Disable OpenGL)
et_EE: Ülekatted ei ole selle graafilise riistvaraga toetatud (keela OpenGL)

en: Overlays too wide and can't be displayed:
et_EE: Ülekate on liiga lai ja ei ole võimalik kuvada:

en: overlays suppressed if not north-up in DC mode (enable OpenGL)
et_EE: ülekatted on tõkestatud kui pole DC-mooduses N-ülal (luba OpenGL)

en: Please Zoom or Scale Out to view invisible overlays:
et_EE: Palun vähenda mõõtkava nägemaks peidetud kihte:

en: GribNumbers Unable to compute record magnitude
et_EE: Grib-arv ei suuda arvutada salvestuse ulatust

en: GRIB PlugIn for OpenCPN
et_EE: GRIB'i plugin OpenCPN-ile

en: GRIB PlugIn for OpenCPN
    Provides basic GRIB file overlay capabilities for several GRIB file types
    and a request function to get GRIB files by eMail.
    
    Supported GRIB data include:
    - wind direction and speed (at 10 m)
    - wind gust
    - surface pressure
    - rainfall
    - cloud cover
    - significant wave height and direction
    - air surface temperature (at 2 m)
    - sea surface temperature
    - surface current direction and speed
    - Convective Available Potential Energy (CAPE)
    - wind, altitude, temperature and relative humidity at 300, 500, 700, 850 hPa.
et_EE: GRIB plugin OpenCPN-ile
    Hoolitseb GRIB failide ülekatte võimalused mitmete GRIB-faili tüüpidele
    ja päringu funktsiooni GRIB-failide saamiseks e-posti teel.
    
    Toetatud GRIB-andmed sisaldavad:
    - tuule suund ja kiirus (10 m kõrgusel)
    - tuuleiil
    - pilvekate
    - oluline laine kõrgus ja suund
    - õhupinna temperatuur (2 m kõrgusel)
    - veepinna temperatuur
    - pinnahoovuse suund ja kiirus
    - soojusjuhtiv saadaval olev potentsiaalne energia (CAPE)
    - tuul, kõrgus, temperatuur ja suhteline niiskus 300, 500, 700 850 hPa juures.

en: Weather table
et_EE: Ilmatabel

en: You have chosen to authorize interpolation.
    Don't forget that data displayed at current time will not be real but Recomputed
    This can decrease accuracy!
et_EE: Oled otsustanud lubada interpolatsiooni.
    Ära unustada, et praeguse ajamomendi kuvatud andmed ei ole reaalsed, vaid ümberarvutatud
    See võib vähendada täpsust!

en: Wind,Dir
et_EE: Tuul, suund

en: Wind,Speed
et_EE: Tuul, kiir.

en: Wind,Gust
et_EE: Tuul, iil

en: Waves,Dir
et_EE: Lained, suund

en: Waves,Hsig
et_EE: Lained, olul.kõrg.

en: Waves,Per
et_EE: Lained, per.

en: Air Temp.
et_EE: Õhu temp.

en: Sea Temp.
et_EE: Mere temp.

en: C. Reflect.
et_EE: K.peegeldus

en: Current,Dir
et_EE: Hoovus, suund

en: Current,Speed
et_EE: Hoovus, kiir.

en: Send
et_EE: Saada

en: Save
et_EE: Säilita

en: Address used to send request eMail. (Mandatory for LINUX)
et_EE: E-kirja päringu saatmisel kasutatud aadress. (Kohustuslik Linux'l)

en: This is your zyGrib's forum access Login
et_EE: See on teie zyGrib foorumi pääsu logimisnimi.

en: Get this Code in zyGrib's forum ( This is not your password! )
et_EE: Saate selle koodi zyGrib'i foorumist ( See pole Teie salasõna! )

en: Enter your forescasted Speed (in Knots)
et_EE: Sisesta oma eeldatav kiirus (sõlmedes)

en: Enter your forecasted Course
et_EE: Sisesta oma eeldatav kurss

en: Sorry...
    ZyGrib momentary stopped providing this service...
    Only Saildocs option is available
et_EE: Vabandust...
    ZyGrib on katkestanud korraks teenuse pakkumise...
    Ainult Saildoc valik on saadaval

en: Warning
et_EE: Hoiatus

en: Coord.
et_EE: Koord.

en: You request a forecast for more than 8 days horizon.
    This is conflicting with Wave data which will be removed from your request.
    Don't forget that beyond the first 8 days, the resolution will be only 2.5°x2.5°
    and the time intervall 12 hours.
et_EE: Sa palusid ilmaennustuse rohkem kui 8 päeva ette.
    See on vastuolus laine andmetege, mis kõrvaldatakse su päringust,
    Ära unusta, et peale esimesi 8 päeva saab eraldus olema ainult 2.5°x2.5°
    ja ajaintervall 12 tundi.

en: Max
et_EE: max

en: Before sending an email to Zygrib you have to enter your Login and Code.
    Please visit www.zygrib.org/ and follow instructions...
et_EE: Enne Zygrib'i e-kirja saatmist peate sisestama Teie logimisnime ja koodi.
    Palun külastage www.zygrib.org/ ja järgige juhendeid...

en: Too big file! zyGrib limit is 2Mb!
et_EE: Liiga suur fail! zyGrib piir on 2MB!

en: Error! Max Lat lower than Min Lat or Max Lon lower than Min Lon!
et_EE: Viga! Max. laius on vähem kui min. laius või max. pikkus on vähem kui min. pikkus!

en: Too large area! Each side must be less than 180°!
et_EE: Liiga suur ala! Kumbgi külg peab olema vähem kui 180°!

en: Too small area for this resolution!
et_EE: Liiga väike ala selle resolutsiooni jaoks!

en: Continue...
et_EE: Jätka...

en: Your request is ready. An email is prepared in your email environment. 
    You have just to verify and send it...
    Save or Cancel to finish...or Continue...
et_EE: Teie päring on valmis. E-kiri on te e-kirja keskkonnas ettevalmistatud. 
    Te peate selle ainult üle kontrollima ja saatma...
    Säilita või Tühista lõpetamiseks... või Jätka...

en: Your request was sent 
    (if your system has an MTA configured and is able to send email).
    Save or Cancel to finish...or Continue...
et_EE: Teie päring saadeti 
    (kui te süsteemis on MTA seadistatud ning on võimeline saatma e-kirju).
    Säilita või Tühista lõpetamiseks... või Jätka...

en: Request can't be sent. Please verify your email systeme parameters.
    You should also have a look at your log file.
    Save or Cancel to finish...
et_EE: Päringut pole võimalik saata. Palun kontrolli oma e-kirja süsteemi parameetrid üle.
    Peaksite vaatama ka oma logifaili.
    Säilita või Tühista lõpetamiseks...

en: Data at cursor position
et_EE: Andmed kursori asukohas

en: at Geopotential Height
et_EE: Geopotentsiaalkõrgusel

en: Temperature
et_EE: Temperatuur

en: at
et_EE: kohas

en: Wind Speed
et_EE: Tuule kiirus

en: Wind Speed in Bf
et_EE: Tuule kiirus Bf

en: Wind Direction
et_EE: Tuule suund

en: Wind Gust at
et_EE: Tuuleiil (juures)

en: Air Temperature at
et_EE: Õhu temperatuur (juures)

en: surface level
et_EE: pinna tase

en: Sea Surface Temperature
et_EE: Merepinna temperatuur

en: Abbreviated Isobars Numbers
et_EE: Lühendatud isobaari numbrid

en: Display Iso Reflectivity
et_EE: Kuva iso-peegeldust

en: Menu
et_EE: Menuu
