opencpn - en to hu_HU translation catalogue (197 entries)

en: Start a request
hu_HU: Indítson egy lekérést

en: Draw requested Area
    or Click here to stop request
hu_HU: A kért terület kirajzolása 
    vagy klikk ide a lekérés megállításához

en: File:
hu_HU: Fájl:

en: Error!
hu_HU: Hiba!

en:  contains no valid data!
hu_HU: nem tartalmaz érvényes adatot!

en: No valid GRIB file
hu_HU: Nincs érvényes GRIB fájl

en: Hide data at cursor
hu_HU: Kurzornál adat eltüntetése

en: Show data at cursor
hu_HU: Kurzornál adat megjelenítése

en: Start play back
hu_HU: Visszajátszás indítása

en: Now
hu_HU: Most

en: Zoom To Center
hu_HU: Belenagyítás középre

en: Stop play back
hu_HU: Visszajátszás leállítása

en: Open a new file
hu_HU: Új fájl megnyitása

en: Settings
hu_HU: Beállítások

en: Draw requested Area or Click here to stop request
hu_HU: A kért terület kirajzolása vagy klikk ide a lekérés megállításához

en: Select a GRIB file
hu_HU: GRIB könyvtár kiválasztása

en:  files don't exist!
hu_HU: fájl nem létezik!

en:  can't be read!
hu_HU: nem olvasható!

en: GRIB Display Control
hu_HU: GRIB kijelzés vezérlés

en: Knots
hu_HU: Csomó

en: MilliBars
hu_HU: Millibar

en: mmHG
hu_HU: mmHg

en: Meters
hu_HU: Méter

en: Feet
hu_HU: Láb

en: Fahrenheit
hu_HU: Farenheit

en: Millimeters
hu_HU: Milliméter

en: Inches
hu_HU: Hüvelyk

en: Percentage
hu_HU: Százalék

en: Wind
hu_HU: Szél

en: Wind Gust
hu_HU: Széllökés

en: Pressure
hu_HU: Légnyomás, mBar

en: Waves
hu_HU: Hullám

en: Current
hu_HU: Áramlat sebessége, csomó.

en: Rainfall
hu_HU: Eső

en: Cloud Cover
hu_HU: Felhőtakaró

en: Air Temperature
hu_HU: Tenger felszín hőmérséklete, C

en: Sea Temperature
hu_HU: Tenger felszín hőmérséklete, C

en: Relative Humidity
hu_HU: Relatív páratartalom

en: h
hu_HU: ó

en: Apply
hu_HU: Alkalmaz

en: Display Isobars
hu_HU: Izobárok megjelenítése

en: Display Isotherms
hu_HU: Izotermák megjelenítése

en: Warning!
hu_HU: Figyelem!

en: Previous
hu_HU: Előző

en: Next
hu_HU: Következő

en: Mean Sea Level Pressure (MSLP)
hu_HU: Légnyomás, mBar

en: Significant Wave Height
hu_HU: Hullám magasság, m

en: Waves period
hu_HU: Hullám periódus

en: Waves Direction
hu_HU: Szél irány

en: Surface Current Speed
hu_HU: Felszíni áramlat sebesség

en: Surface Current Direction
hu_HU: Felszíni áramlat iránya

en: Cumulative Rainfall per Hour
hu_HU: Összegzett csapadék óránként

en: Air Temp
hu_HU: Levegő hőm

en: Sea Temp
hu_HU: Tenger felszín hőmérséklete, C

en: Sea or Air Temperature at Surface Level
hu_HU: Tenger vagy levegő hőmérséklet a felszínnél

en: Comp. Refl.
hu_HU: Komp. refl.

en: Composite Reflectivity
hu_HU: Kompozit reflektivitás

en: Altitude
hu_HU: Magasság

en: Temp.
hu_HU: Hőm.

en: Relat. Hum.
hu_HU: Rel. pára

en: Data Display Options
hu_HU: Adat megjelenítési beállítások

en: Units
hu_HU: Mértékegységek

en: Barbed Arrows
hu_HU: Tollas nyilak

en: Default Colour
hu_HU: Alapértelmezett színek

en: Fixed
hu_HU: Rögzített

en: Always visible
hu_HU: Mindig látható

en: IsoBars
hu_HU: Izobárok

en: Abbreviated Numbers
hu_HU: Rövidített számok

en: Double Arrow
hu_HU: Kettős nyíl

en: Proportional Arrow
hu_HU: Arányos nyíl

en: Default Size
hu_HU: Alapértelmezett méret

en: Small Size
hu_HU: Kis méret

en: OverlayMap
hu_HU: Overlay térkép

en: Color scheme
hu_HU: Színséma

en: Generic
hu_HU: Általános

en: Numbers
hu_HU: Számok

en: Particle Map
hu_HU: Homokszemcse térkép

en: Density
hu_HU: Sűrűség

en: Transparency for all Overlay Maps
hu_HU: Összes overlay térkép átlátszósága

en: Overlay Transparency (%)
hu_HU: Overlay átlátszóság (%)

en: Data
hu_HU: Adat

en: Playback Options
hu_HU: Visszajátszás beállítások

en: Speed Control
hu_HU: Sebesség állítás

en: Slow
hu_HU: Lassú

en: Fast
hu_HU: Gyors

en: Loop Mode
hu_HU: Folyamatos lejátszás

en: Loop Start
hu_HU: Ismétlés kezdete

en: Top of Grib File
hu_HU: A Grib fájl elejére

en: Current time forecast
hu_HU: Aktuális időpntra vonatkozó előrejelzés

en: Playback
hu_HU: Lejátszás

en: Dialogs Style
hu_HU: Párbeszédpanel stílus

en: Buttons Visibility
hu_HU: Gombok láthatósága

en: Attached icon bar
hu_HU: Csatolt ikonsor

en: Isolated icon bar
hu_HU: Különálló ikonsor

en: Zoom to Center
hu_HU: Belenagyítás középre

en: Show Cursor Data
hu_HU: Kurzor adatok megjelenítése

en: Time Slider
hu_HU: Idő csúszka

en: Open File
hu_HU: Fájl megnyitása

en: Request
hu_HU: Kérés

en: Cancel
hu_HU: Mégse

en: General Options
hu_HU: Általános beállítások

en: Use High Definition Graphics
hu_HU: Nagyfelbontású grafika használata

en: Use Gradual Colors
hu_HU: Színátmenetek használata

en: Copy Missing Wave Records
hu_HU: Hiányó hullám adatok másolása

en: Zoom to file center when opened
hu_HU: Belenagyítás a fájl megnyitásakor

en: Load the More Recent File in Directory
hu_HU: A könyvtárból a legfrissebb fájl megnyitása

en: Load the Last Opened File
hu_HU: Utoljára megnyitott fájl betöltése

en: Load File Options
hu_HU: Fájl betöltési lehetőségek

en: Start at the first forecast in GRIB file
hu_HU: A GRIB fájlban található első előrejelzéssel kezdjen

en: Start at the nearest forecast to current time
hu_HU: Az aktuális időponthoz legközelebbi előrejelzéssel kezdjen

en: Authorize Interpolation to start at current time
hu_HU: Interpolálás engedélyezése aktuális időponttól kezdve

en: Start Options
hu_HU: Indítási beállítások

en: Local Time
hu_HU: Helyi idő

en: Time Options
hu_HU: Idő opciók

en: Profile
hu_HU: Profil

en: Sender eMail Address
hu_HU: Küldő e-mail címe

en: Mail To
hu_HU: Címzett:

en: Forecast Model
hu_HU: Előrejelzési modell

en: Speed
hu_HU: Sebesség

en: Kts
hu_HU: Csomó

en: Deg
hu_HU: Fok

en: Resolution
hu_HU: Felbontás

en: Hours
hu_HU: Óra

en: Time Range
hu_HU: Időtartomány

en: Days
hu_HU: Napok

en: Area Selection
hu_HU: Terület kiválasztás

en: Manual Selection
hu_HU: Kézi kiválasztás

en: Use Always this Area
hu_HU: Mindig ezt a területet használja

en: Max Lat
hu_HU: Max szélesség

en: N
hu_HU: É

en: Max Long
hu_HU: Max hosszúság

en: E
hu_HU: K

en: Min Lat
hu_HU: Min szélesség

en: S
hu_HU: D

en: Min Long
hu_HU: Min hosszúság

en: W
hu_HU: Ny

en: Data Selection
hu_HU: Adat kiválasztás

en: Air Temperature(2m)
hu_HU: Levegő hőmérséklet (2m-en)

en: Comp. Reflect.
hu_HU: Komp. refl.

en: Sea Temperature(surf.)
hu_HU: Tenger felszín hőmérséklete

en: Mail
hu_HU: E-Mail

en: Estimated File Size
hu_HU: Becsült fájl méret:

en:  (Max size )
hu_HU:  (max méret)

en: Data at Position:
hu_HU: Adat a pozíción:

en: Close
hu_HU: Bezárás

en: MAIL Error: MAPI32.DLL is not installed or invalid on this computer!
hu_HU: Email hiba: MAPI32.DLL nincs telepítve, vagy érvénytelen ezen a számítógépen!

en: Preferences
hu_HU: Beállítások

en: Grib Data Table
hu_HU: Grib adat táblázat

en: Dialog
hu_HU: Párbeszédablak

en: Building Isobar map
hu_HU: Izobár térkép generálása

en: Overlays not supported by this graphics hardware (Disable OpenGL)
hu_HU: Ez a grafikus hw nem támogatja az overlayeket (tiltsa le az OpenGL-t)

en: Overlays too wide and can't be displayed:
hu_HU: Az overlay-ek túl szélesek és nem lehet megjeleníteni:

en: overlays suppressed if not north-up in DC mode (enable OpenGL)
hu_HU: overlay-ek nem engedélyezettek ha nem Észak fölfelé DC módban van (engedélyezze az OpenGL-t)

en: Please Zoom or Scale Out to view invisible overlays:
hu_HU: Zoomolj, vagy válts nagyobb méretarányra az elnyomott HTSGW GRIB megjelenítéséhez

en: GRIB PlugIn for OpenCPN
hu_HU: OpenCPN GRIB modul

en: GRIB PlugIn for OpenCPN
    Provides basic GRIB file overlay capabilities for several GRIB file types
    and a request function to get GRIB files by eMail.
    
    Supported GRIB data include:
    - wind direction and speed (at 10 m)
    - wind gust
    - surface pressure
    - rainfall
    - cloud cover
    - significant wave height and direction
    - air surface temperature (at 2 m)
    - sea surface temperature
    - surface current direction and speed
    - Convective Available Potential Energy (CAPE)
    - wind, altitude, temperature and relative humidity at 300, 500, 700, 850 hPa.
hu_HU: A GRIB OpenCPN modul
    alapvető GRIB állomány kijezését teszi lehetővé különböző GRIB fájl típusokkal.
    
    Támogatott GRIB fájl típusok:
    - szél irány és sebesség
    - hullám magasság
    - tenger felszíni hőmérséklete
    - felszíni áramlás iránya és sebessége.

en: Weather table
hu_HU: Időjárás táblázat

en: Wind,Dir
hu_HU: Szél,irány

en: Wind,Speed
hu_HU: Szélsebesség

en: Wind,Gust
hu_HU: Széllökés

en: Waves,Dir
hu_HU: Hullám,irány

en: Waves,Hsig
hu_HU: Hullám,Hsig

en: Waves,Per
hu_HU: Hullám,Per

en: Air Temp.
hu_HU: Levegő hőm.

en: Sea Temp.
hu_HU: Tenger hőm.

en: Current,Dir
hu_HU: Áramlás,irány

en: Current,Speed
hu_HU: Áramlás,seb.

en: Send
hu_HU: Küldés

en: Save
hu_HU: Mentés

en: Address used to send request eMail. (Mandatory for LINUX)
hu_HU: A kéréshez kiküldéshez használt email cím. (LINUXban kötelező)

en: This is your zyGrib's forum access Login
hu_HU: Ez az Ön zyGrib fórum Login neve

en: Get this Code in zyGrib's forum ( This is not your password! )
hu_HU: Szerezze meg ezt a Code-ot a zyGrib fórumból (ez nem a jelszava!)

en: Enter your forescasted Speed (in Knots)
hu_HU: Adja meg a tervezett sebességét (csomóban)

en: Enter your forecasted Course
hu_HU: Adja meg a tervezett útvonalát

en: Coord.
hu_HU: Koordináták

en: You request a forecast for more than 8 days horizon.
    This is conflicting with Wave data which will be removed from your request.
    Don't forget that beyond the first 8 days, the resolution will be only 2.5°x2.5°
    and the time intervall 12 hours.
hu_HU: A lekérés több mint 8 nap időtartamú
    Ez ellentmondó a hullám adattal, amit kiszedtünk a lekérésből.
    Emlékeztetjük, hogy az első 8 nap után a felbontás csak 2.5°x2.5°
    és az idő intervallum 12 órás.

en: Before sending an email to Zygrib you have to enter your Login and Code.
    Please visit www.zygrib.org/ and follow instructions...
hu_HU: Mielőtt email küld a Zygribnek, meg kell adnia a Login és Code adatokat .
    Kérem menjen a www.zygrib.org/ oldalra és kövesse a leírást...

en: Too big file! zyGrib limit is 2Mb!
hu_HU: Túl nagy file, zyGrib mérethatár 2Mb!

en: Error! Max Lat lower than Min Lat or Max Lon lower than Min Lon!
hu_HU: Hiba! Max Lat kisebb a Min Lat-nál vagy Max Lon kisebb a Min Lon-nál.

en: Too large area! Each side must be less than 180°!
hu_HU: Túl nagy terület! Minden oldalnak kisebbnek kell lennie 180°-nál!

en: Too small area for this resolution!
hu_HU: Túl kicsi terület ehhez a felbontáshoz!

en: Continue...
hu_HU: Folytatás...

en: Your request is ready. An email is prepared in your email environment. 
    You have just to verify and send it...
    Save or Cancel to finish...or Continue...
hu_HU: A lekérés elkészült. Egy emailt készítettünk elő, az Ön email kezelőjében. 
    Ellenőrizze és küldje el! 
    Mentés vagy Eldobás a befejezéshez...vagy Folytatás...

en: Your request was sent 
    (if your system has an MTA configured and is able to send email).
    Save or Cancel to finish...or Continue...
hu_HU: A kérése el lett küldve. 
    (amennyiben a rendszerének van konfigurált MTA-ja és tud levelet küldeni).
    Mentés vagy Eldobás a befejezéshez...vagy Folytatás...

en: Request can't be sent. Please verify your email systeme parameters.
    You should also have a look at your log file.
    Save or Cancel to finish...
hu_HU: A kérést nem lehet elküldeni. Kérem ellenőrizze az email rendszer paramétereket.
    Nézzen bele a log fájlba is.
    Mentés vagy Eldobás a befejezéshez...

en: Data at cursor position
hu_HU: Adat a kurzor pozícióban

en: Temperature
hu_HU: Hőmérséklet

en: at
hu_HU: ekkor

en: Wind Speed
hu_HU: Szélsebesség

en: Wind Speed in Bf
hu_HU: Szélsebesség Bf

en: Wind Direction
hu_HU: Szélirány

en: Wind Gust at
hu_HU: Széllökés

en: Air Temperature at
hu_HU: Levegő hőmérséklet

en: surface level
hu_HU: tengerfelszínen

en: Sea Surface Temperature
hu_HU: Tenger felszín hőmérséklete

en: Abbreviated Isobars Numbers
hu_HU: Rövidített izobár számok

en: Menu
hu_HU: Menü
