opencpn - en to nl_NL translation catalogue (234 entries)

en: Start a request
nl_NL: Start verzoek

en: Draw requested Area
    or Click here to stop request
nl_NL: Teken gevraagd gebied
    of klik hier om te stoppen

en: Valid Area and Continue
nl_NL: Gebied valideren en doorgaan

en: File:
nl_NL: Bestand:

en: Error!
nl_NL: Fout!

en:  contains no valid data!
nl_NL:  bevat geen geldige gegevens!

en: No valid GRIB file
nl_NL: Geen geldig GRIB-bestand

en: Hide data at cursor
nl_NL: Verberg gegevens bij cursor

en: Show data at cursor
nl_NL: Toon gegevens bij cursor

en: Start play back
nl_NL: Start afspelen

en: Select geopotential altitude
nl_NL: Selecteer geopotentiële hoogte

en: Now
nl_NL: Nu

en: Zoom To Center
nl_NL: Zoom op centrum

en: Stop play back
nl_NL: Stop afspelen

en: Open a new file
nl_NL: Open nieuw bestand

en: Settings
nl_NL: Instellingen

en: Draw requested Area or Click here to stop request
nl_NL: Teken verzocht gebied of klik hier om te stoppen

en: Select a GRIB file
nl_NL: Selecteer een GRIB-bestand

en:  files don't exist!
nl_NL:  bestanden bestaan niet!

en:  can't be read!
nl_NL:  kan niet gelezen worden!

en: GRIB Display Control
nl_NL: GRIB Weergaveopties

en: Knots
nl_NL: knopen

en: km/h
nl_NL: km/u

en: MilliBars
nl_NL: millibar

en: mmHG
nl_NL: mm kwik

en: inHG
nl_NL: inch kwik

en: Meters
nl_NL: meter

en: Feet
nl_NL: voet

en: Millimeters
nl_NL: millimeter

en: Inches
nl_NL: inch

en: Wind Gust
nl_NL: Windvlagen

en: Pressure
nl_NL: Luchtdruk

en: Waves
nl_NL: Golfhoogte

en: Current
nl_NL: Stroomsnelheid

en: Rainfall
nl_NL: Neerslag

en: Cloud Cover
nl_NL: Bewolking

en: Air Temperature
nl_NL: Luchttemperatuur

en: Sea Temperature
nl_NL: Zeewatertemperatuur

en: Altitude(Geopotential)
nl_NL: Hoogte (geopotentieel)

en: Relative Humidity
nl_NL: Relatieve vochtigheid

en: h
nl_NL: u

en: Apply
nl_NL: Toepassen

en: Display Isotachs
nl_NL: Toon isotachen

en: Display Isobars
nl_NL: Toon isobaren

en: Display Isotherms
nl_NL: Toon isothermen

en: Display Iso CAPE
nl_NL: Toon iso CAPE

en: Spacing
nl_NL: Tussenafstand

en: You want to remove the dialog title/drag bar
nl_NL: U wilt de titel-/sleepbalk van het dialoogvenster verwijderen

en: You want to add a title/drag bar to the dialog
nl_NL: U wilt een titel-/sleepbalk aan het dialoogvenster toevoegen

en: This change needs a complete reload.
    It will be applied after closing and re-opening the plugin
nl_NL: Deze wijziging vereist volledig herladen. 
    Dit wordt uitgevoerd na sluiten en heropenen van de PlugIn.

en: You have chosen to authorize interpolation.
    Don't forget that data displayed will not be real but recomputed
    This can decrease accuracy!
nl_NL: U hebt toegestaan om interpolatie te gebruiken. 
    Vergeet niet dat gegevens die worden weergegeven niet exact, maar geïnterpoleerd zullen zijn.
     Dit kan de nauwkeurigheid verminderen!

en: Warning!
nl_NL: Waarschuwing!

en: This option imply you authorize intrepolation
    Don't forget that data displayed will not be real but recomputed
    This can decrease accuracy!
nl_NL: Deze optie impliceert dat u interpolatie gebruikt
    Vergeet niet dat gegevens die worden weergegeven niet exact, maar geïnterpoleerd zullen zijn.
     Dit kan de nauwkeurigheid verminderen!

en: Previous
nl_NL: Vorige

en: Next
nl_NL: Volgende

en: Select geoptential altitude
nl_NL: Selecteer geopotentiële hoogte

en: MyLabel
nl_NL: Mijn Label

en: Mean Sea Level Pressure (MSLP)
nl_NL: gemiddelde luchtdruk op zeeniveau (MSLP)

en: Significant Wave Height
nl_NL: significante golfhoogte

en: Waves period
nl_NL: Golfperiode

en: Waves Direction
nl_NL: Golfrichting

en: Surface Current Speed
nl_NL: Snelheid oppervlaktestroom

en: Surface Current Direction
nl_NL: Richting oppervlaktestroom

en: Cumulative Rainfall per Hour
nl_NL: Cumulatieve neerslaghoeveelheid per uur

en: Air Temp
nl_NL: Luchttemp.

en: Sea Temp
nl_NL: Zeetemp.

en: Sea or Air Temperature at Surface Level
nl_NL: Zee- of luchttemperatuur op zeeniveau

en: Convective Available Potential Energy
nl_NL: Convectief beschikbare potentiële energie

en: Composite Reflectivity
nl_NL: Samengestelde reflectie

en: Altitude
nl_NL: Hoogte

en: Relat. Hum.
nl_NL: Rel. vochtigh.

en: Data Display Options
nl_NL: Weergaveopties

en: Units
nl_NL: eenheid:

en: Barbed Arrows
nl_NL: Windpijlen

en: Default Colour
nl_NL: Standaard kleur

en: Controlled Colours
nl_NL: Gecontroleerde kleuren

en: Spacing(pixels)
nl_NL: Afstand (pixels)

en: Fixed
nl_NL: Vast

en: Always visible
nl_NL: Altijd zichtbaar

en: IsoBars
nl_NL: Isobaren

en: Abbreviated Numbers
nl_NL: Verkorte nummers

en: Direction Arrows
nl_NL: Richtingspijlen

en: Single Arrow
nl_NL: Enkele pijl

en: Double Arrow
nl_NL: Dubbele pijl

en: Proportional Arrow
nl_NL: Proportionele pijl

en: Default Size
nl_NL: Standaard grootte

en: Small Size
nl_NL: Klein

en: OverlayMap
nl_NL: Overlay op kaart

en: Color scheme
nl_NL: Kleurenschema

en: Generic
nl_NL: Generiek

en: Numbers
nl_NL: Getallen

en: Particle Map
nl_NL: Windveld

en: Density
nl_NL: Dichtheid

en: Transparency for all Overlay Maps
nl_NL: Transparantie voor alle overlay-kaarten

en: Overlay Transparency (%)
nl_NL: Overlay-transparantie (%)

en: Data
nl_NL: Gegevens

en: Playback Options
nl_NL: Afspeelopties

en: Speed Control
nl_NL: Snelheidsregeling: %s

en: Slow
nl_NL: Langzaam

en: Fast
nl_NL: Snel

en: Loop Mode
nl_NL: 'Loop'-modus

en: Loop Start
nl_NL: 'Loop' start

en: Top of Grib File
nl_NL: Begin van GRIB-bestand

en: Current time forecast
nl_NL: Voorspelling huidige tijd

en: Interpolate between gribs
nl_NL: Interpoleer tussen GRIB-bestanden

en: Time Interval
nl_NL: Tijdsinterval

en: Playback
nl_NL: Afspelen

en: Dialogs Style
nl_NL: Stijl dialoogvenster

en: Data at cursor dialog is attached to icons bar - with a title/drag bar
nl_NL: Gegevens in cursordialoogvenster zijn gekoppeld aan pictogrammenbalk, met een titel-/sleepbalk

en: Data at cursor dialog is attached to icons bar - without a title/drag bar
nl_NL: Gegevens in cursordialoogvenster zijn gekoppeld aan pictogrammenbalk - zonder een titel-/sleepbalk

en: Data at cursor dialog is isolated and displayed horizontally
nl_NL: Gegevens in cursordialoogvenster zijn losgemaakt en horizontaal weergegeven

en: Data at cursor dialog is isolated and displayed vertically
nl_NL: Gegevens in cursordialoogvenster zijn losgemaakt en verticaal weergegeven

en: Buttons Visibility
nl_NL: Zichtbaarheid knoppen

en: Attached icon bar
nl_NL: Vaste pictogrammenbalk

en: Isolated icon bar
nl_NL: Losse pictogrammenbalk

en: Geopot. Height Choice
nl_NL: Keuze geopot. hoogte

en: Zoom to Center
nl_NL: Zoom op centrum

en: Show Cursor Data
nl_NL: Cursorgegevens weergeven

en: Time Slider
nl_NL: Schuifregelaar voor tijd

en: Open File
nl_NL: Open bestand

en: Request
nl_NL: Verzoek

en: Cancel
nl_NL: Annuleer

en: General Options
nl_NL: Algemene Opties

en: Use High Definition Graphics
nl_NL: Gebruik hoge grafische resolutie

en: Use Gradual Colors
nl_NL: Gebruik graduele kleuren

en: Copy First Cumulative Missing Record
nl_NL: Kopieer 'First Cumulative Missing Record'

en: Copy Missing Wave Records
nl_NL: Kopieer ontbrekende golfgegevens

en: Draw Barbed Arrows Head
nl_NL: Teken Weerhaken Hoofd

en: Zoom to file center when opened
nl_NL: Zoom naar centrum van GRIB-bestand bij openen

en: Load the More Recent File in Directory
nl_NL: Laad het meest recente bestand uit de map

en: Load the Last Opened File
nl_NL: Laad het laatst geopende bestand

en: Load File Options
nl_NL: Opties voor Laden Bestand

en: Start at the first forecast in GRIB file
nl_NL: Beginnen bij de eerste prognose in GRIB-bestand

en: Start at the nearest forecast to current time
nl_NL: Start met de verwachting die het dichtst bij de huidige tijd is

en: Authorize Interpolation to start at current time
nl_NL: Laat interpolatie starten op huidige tijd

en: Start Options
nl_NL: Startopties

en: Local Time
nl_NL: Lokale tijd

en: Time Options
nl_NL: Tijdopties

en: GRIB PlugIn Preferences
nl_NL: GRIB PlugIn voorkeuren

en: Profile
nl_NL: Profiel

en: Sender eMail Address
nl_NL: E-mailadres verzender

en: Mail To
nl_NL: E-mail aan

en: Forecast Model
nl_NL: Verwachtingsmodel

en: Moving Grib
nl_NL: 'Moving' GRIB

en: Speed
nl_NL: Snelheid

en: Kts
nl_NL: kn

en: Course
nl_NL: koers

en: Deg
nl_NL: °

en: zyGrib Login
nl_NL: zyGrib login

en: zyGrib Code
nl_NL: zyGrib code

en: Resolution
nl_NL: Resolutie

en: Hours
nl_NL: uren

en: Time Range
nl_NL: Periode

en: Days
nl_NL: dagen

en: Area Selection
nl_NL: Gebiedsselectie

en: Manual Selection
nl_NL: Handmatige selectie

en: Use Always this Area
nl_NL: Altijd dit gebied gebruiken

en: Max Lat
nl_NL: Max. breedte

en: Max Long
nl_NL: Max. lengte

en: E
nl_NL: O

en: Min Lat
nl_NL: Min. breedte

en: S
nl_NL: Z

en: Min Long
nl_NL: Min. lengte

en: Data Selection
nl_NL: Gegevensselectie

en: Air Temperature(2m)
nl_NL: Luchttemp. (2 m)

en: Sea Temperature(surf.)
nl_NL: Zeewateroppervl.temp.

en: Geopotential Height
nl_NL: Geopotentiële hoogte

en: Mail
nl_NL: E-mail

en: Estimated File Size
nl_NL: Geschatte bestandsgrootte

en:  (Max size )
nl_NL:  (max. grootte)

en: Data at Position:
nl_NL: Gegevens op positie:

en: Close
nl_NL: Sluiten

en: MAIL Error: MAPI32.DLL is not installed or invalid on this computer!
nl_NL: Mail-fout: MAPI32.DLL is niet geinstalleerd of ongeldig op deze computer!

en: Preferences
nl_NL: Voorkeuren

en: Write and send eMail request
nl_NL: Schrijf en verzend e-mail verzoek

en: Grib Data Table
nl_NL: GRIB-gegevenstabel

en: Dialog
nl_NL: Dialoog

en: Warning : Data at Geopotential Height
nl_NL: Waarschuwing: gegevens op geopot. hoogte

en: IsoBar Unable to compute record magnitude
nl_NL: IsoBar kan record-magnitude niet berekenen.

en: Building Isobar map
nl_NL: Maken van isobarenkaart ...

en: OverlayMap Unable to compute record magnitude
nl_NL: OverlayMap kan record-magnitude niet berekenen

en: Overlays not supported by this graphics hardware (Disable OpenGL)
nl_NL: Overlays worden niet ondersteund door de grafische hardware (OpenGL niet gebruiken)

en: Overlays too wide and can't be displayed:
nl_NL: Overlays te breed, tonen is niet mogelijk:

en: overlays suppressed if not north-up in DC mode (enable OpenGL)
nl_NL: overlays worden onderdrukt bij niet-NoordBoven (gebruik OpenGL)

en: Please Zoom or Scale Out to view invisible overlays:
nl_NL: Zoom uit of verklein schaal om niet-zichtbare overlay te zien:

en: GribNumbers Unable to compute record magnitude
nl_NL: GridNumbers kan record-magnitude niet berekenen

en: Grib
nl_NL: GRIB

en: GRIB PlugIn for OpenCPN
nl_NL: GRIB-PlugIn voor OpenCPN

en: GRIB PlugIn for OpenCPN
    Provides basic GRIB file overlay capabilities for several GRIB file types
    and a request function to get GRIB files by eMail.
    
    Supported GRIB data include:
    - wind direction and speed (at 10 m)
    - wind gust
    - surface pressure
    - rainfall
    - cloud cover
    - significant wave height and direction
    - air surface temperature (at 2 m)
    - sea surface temperature
    - surface current direction and speed
    - Convective Available Potential Energy (CAPE)
    - wind, altitude, temperature and relative humidity at 300, 500, 700, 850 hPa.
nl_NL: GRIB-PlugIn voor OpenCPN
    Geeft kaartoverlay van GRIB-gegevens voor verschillende bestandstypes
     en een optie om GRIB-bestanden via e-mail op te halen.
    
    Ondersteunde GRIB-bestandstypes zijn:
    - windrichting en snelheid (op 10 m)
    - windvlagen
    - luchtdruk op zeeniveau
    - neerslaghoeveelheid
    - wolkendek
    - significante golfhoogte en -richting
    - luchttemperatuur op zeeniveau (2 m)
    - oppervlaktetemperatuur zeewater
    - richting en snelheid oppervlaktestroom
    - convectief beschikbare potentiële energie
    - wind, hoogte, temperatuur en relatieve vochtigheid op 300, 500, 700 en 850 hPa.

en: Weather table
nl_NL: Weertabel

en: You have chosen to authorize interpolation.
    Don't forget that data displayed at current time will not be real but Recomputed
    This can decrease accuracy!
nl_NL: U hebt toegestaan om interpolatie te gebruiken. 
    Vergeet niet dat gegevens die op de huidige tijd worden weergegeven niet exact, maar geïnterpoleerd zullen zijn.
     Dit kan de nauwkeurigheid verminderen!

en: Wind,Dir
nl_NL: Windrichting

en: Wind,Speed
nl_NL: Windsnelheid

en: Wind,Gust
nl_NL: Windvlagen

en: Waves,Dir
nl_NL: Golfrichting

en: Waves,Hsig
nl_NL: Sign. golfhoogte

en: Waves,Per
nl_NL: Waves.Per

en: Air Temp.
nl_NL: Luchttemp.

en: Sea Temp.
nl_NL: Zeewatertemp.

en: Current,Dir
nl_NL: Stroomrichting

en: Current,Speed
nl_NL: Stroomsnelheid

en: Send
nl_NL: Verzenden

en: Save
nl_NL: Opslaan

en: Address used to send request eMail. (Mandatory for LINUX)
nl_NL: Adres voor verzenden e-mailverzoek (verplicht voor LINUX)

en: This is your zyGrib's forum access Login
nl_NL: Dit is uw login voor het zyGrib-forum

en: Get this Code in zyGrib's forum ( This is not your password! )
nl_NL: Zet deze code in het zyGrib-forum (dit is niet uw wachtwoord!)

en: Enter your forescasted Speed (in Knots)
nl_NL: Voer uw verwachte snelheid in (in knopen)

en: Enter your forecasted Course
nl_NL: Voer uw verwachte koers in

en: Warning
nl_NL: Waarschuwing

en: Coord.
nl_NL: Coörd.

en: You request a forecast for more than 8 days horizon.
    This is conflicting with Wave data which will be removed from your request.
    Don't forget that beyond the first 8 days, the resolution will be only 2.5°x2.5°
    and the time intervall 12 hours.
nl_NL: U vraagt om een verwachting langer dan 8 dagen vooruit.
    Dit conflicteert met de golfgegevens, die daarom uit uw verzoek worden verwijderd.
    Vergeet niet dat na de eerste 8 dagen de resolutie slechts 2.5°x2.5°
     zal zijn met een interval van 12 uur.

en: Max
nl_NL: Max.

en: Before sending an email to Zygrib you have to enter your Login and Code.
    Please visit www.zygrib.org/ and follow instructions...
nl_NL: Voor het zenden van een e-mail naar zyGrib uw login en code invoeren.
     Ga naar www.zyGrib.org/ en volg de instructies...

en: Too big file! zyGrib limit is 2Mb!
nl_NL: Bestand te groot! ZyGrib-limiet is 2 MB!

en: Error! Max Lat lower than Min Lat or Max Lon lower than Min Lon!
nl_NL: Fout! Grootste breedte is minder dan min. breedte of grootste lengte is minder dan min. lengte.

en: Too large area! Each side must be less than 180°!
nl_NL: Te groot gebied! Elke zijde moet kleiner zijn dan 180°.

en: Too small area for this resolution!
nl_NL: Te klein gebied voor deze resolutie!

en: Continue...
nl_NL: Doorgaan...

en: Your request is ready. An email is prepared in your email environment. 
    You have just to verify and send it...
    Save or Cancel to finish...or Continue...
nl_NL: Uw aanvraag is gereed. Een e-mail is voorbereid.
    Controleer en verzend deze...
    Opslaan of Afbreken om te beeindigen... of doorgaan...

en: Your request was sent 
    (if your system has an MTA configured and is able to send email).
    Save or Cancel to finish...or Continue...
nl_NL: Uw verzoek is verzonden (mits uw systeem hiervoor
    geconfigureerd is en mail kan verzenden).
    Opslaan of Afbreken om te beeindigen... of doorgaan...

en: Request can't be sent. Please verify your email systeme parameters.
    You should also have a look at your log file.
    Save or Cancel to finish...
nl_NL: Het verzoek kan niet verzonden worden. Controleer uw
    e-mail parameters en uw logbestand.
    Opslaan of Afbreken om te beeindigen ...

en: Data at cursor position
nl_NL: Gegevens op cursorpositie:

en: at Geopotential Height
nl_NL: op geopotentiële hoogte

en: Temperature
nl_NL: Temperatuur

en: at
nl_NL: op

en: Wind Speed
nl_NL: Windsnelheid

en: Wind Speed in Bf
nl_NL: Windkracht (Bft)

en: Wind Direction
nl_NL: Windrichting

en: Wind Gust at
nl_NL: Windvlagen op

en: Air Temperature at
nl_NL: Luchttemperatuur op

en: surface level
nl_NL: Oppervlakteniveau

en: Sea Surface Temperature
nl_NL: Zeewatertemperatuur

en: N/A
nl_NL: N/B

en: Abbreviated Isobars Numbers
nl_NL: Verkorte isobaren-nummers
