opencpn - en to pl_PL translation catalogue (223 entries)

en: Start a request
pl_PL: Rozpocznij żądanie

en: Draw requested Area
    or Click here to stop request
pl_PL: Zaznacz żądany obszar
    lub lliknij tu, aby porzucić przerwać

en: Valid Area and Continue
pl_PL: Wybrany Obszar i Kontynuuj

en: File:
pl_PL: Plik:

en: Error!
pl_PL: Wystąpił błąd!

en:  contains no valid data!
pl_PL:  nie zawiera prawidłowych danych!

en: No valid GRIB file
pl_PL: Brak prawidłowego pliku GRIB

en: Hide data at cursor
pl_PL: Ukryj dane pod kursorem

en: Show data at cursor
pl_PL: Pokaż dane pod kursorem

en: Start play back
pl_PL: Rozpocznij odtwarzanie

en: Select geopotential altitude
pl_PL: Wybierz liczbę geopotencjalną

en: Now
pl_PL: Teraz

en: Zoom To Center
pl_PL: Przeskaluj i wyśrodkuj

en: Stop play back
pl_PL: Zatrzymaj odtwarzanie

en: Open a new file
pl_PL: Otwórz nowy plik

en: Settings
pl_PL: Ustawienia

en: Draw requested Area or Click here to stop request
pl_PL: Zaznacz Żądany Obszar lub Kliknij tu, aby porzucić żądanie

en: Select a GRIB file
pl_PL: Wybierz plik GRIB

en:  files don't exist!
pl_PL:  pliki nie istnieją!

en:  can't be read!
pl_PL:  nie można odczytać!

en: GRIB Display Control
pl_PL: Ustawienia wyświetlania GRIB

en: Knots
pl_PL: Węzłów

en: mph
pl_PL: m/h

en: Beaufort
pl_PL: ° Beauforta

en: MilliBars
pl_PL: milibarów

en: inHG
pl_PL: caliHG

en: Meters
pl_PL: metrów

en: Feet
pl_PL: stóp

en: Celsius
pl_PL: ° Celsjusza

en: Fahrenheit
pl_PL: ° Fahrenheita

en: Millimeters
pl_PL: milimetrów

en: Inches
pl_PL: cali

en: Percentage
pl_PL: Procenty

en: Wind
pl_PL: Wiatr

en: Wind Gust
pl_PL: Wiatr w porywach

en: Pressure
pl_PL: Ciśnienie, mBar

en: Waves
pl_PL: Falowanie

en: Current
pl_PL: Prędkość prądu

en: Rainfall
pl_PL: Opady

en: Cloud Cover
pl_PL: Zachmurzenie

en: Air Temperature
pl_PL: Temperatura powietrza

en: Sea Temperature
pl_PL: Temperatura morza

en: Altitude(Geopotential)
pl_PL: Liczba geopotencjalna

en: Relative Humidity
pl_PL: Wilgotność względna

en: mn
pl_PL: min.

en: Apply
pl_PL: Zastosuj

en: Display Isotachs
pl_PL: Wyświetl izotachy

en: Display Isobars
pl_PL: Wyświetl izobary

en: Display Isotherms
pl_PL: Wyświetl izotermy

en: Display Iso CAPE
pl_PL: Wyświetl izolinie CAPE

en: Spacing
pl_PL: Odstępy

en: You want to remove the dialog title/drag bar
pl_PL: Aby usunąć tytuł dialogu/przeciągnij pasek

en: You want to add a title/drag bar to the dialog
pl_PL: Chcesz dodać tytuł/przeciągnij pasek do dialogu

en: This change needs a complete reload.
    It will be applied after closing and re-opening the plugin
pl_PL: Ta zmiana wymaga resetu pluginu. 
    lt zmiany zostaną zastosowane po zamknięciu i ponownym otwarciu pluginu

en: You have chosen to authorize interpolation.
    Don't forget that data displayed will not be real but recomputed
    This can decrease accuracy!
pl_PL: Wybrano opcję Autoryzuj interpolację. 
    Nie zapomnij, że dane wyświetlane nie będą prawdziwe, ale przeliczone
    To może zmniejszyć dokładność!

en: Warning!
pl_PL: Uwaga!

en: This option imply you authorize intrepolation
    Don't forget that data displayed will not be real but recomputed
    This can decrease accuracy!
pl_PL: Ta opcja oznacza, że akceptujesz interpolację
    Nie zapomnij, że dane wyświetlane nie będą prawdziwe, ale przeliczone
    To może zmniejszyć dokładność!

en: Previous
pl_PL: Poprzedni

en: Next
pl_PL: Następny

en: Select geoptential altitude
pl_PL: Wybierz liczbę geopotencjalną

en: Mean Sea Level Pressure (MSLP)
pl_PL: Ciśnienie na poziomie morza (MSLP)

en: Significant Wave Height
pl_PL: Wysokość fali znacznej, m

en: Waves period
pl_PL: Okres falowania

en: Waves Direction
pl_PL: Kierunek falowania

en: Surface Current Speed
pl_PL: Prędkość prądu powierzchniowego

en: Surface Current Direction
pl_PL: Kierunek prądu powierzchniowego

en: Cumulative Rainfall per Hour
pl_PL: Sumaryczny opad na godzinę

en: Air Temp
pl_PL: Temp. powietrza

en: Sea Temp
pl_PL: Temp. morza

en: Sea or Air Temperature at Surface Level
pl_PL: Temperatura wody lub powietrza na poziomie morza

en: Convective Available Potential Energy
pl_PL: Energia potencjalna dostępna konwekcyjnie

en: Altitude
pl_PL: Wysokość

en: Relat. Hum.
pl_PL: Wilgotność wzgl.

en: Data Display Options
pl_PL: Opcje wyświetlania danych

en: Units
pl_PL: Jednostki

en: Barbed Arrows
pl_PL: Symbole Strzałek

en: Default Colour
pl_PL: Domyślny kolor

en: Spacing(pixels)
pl_PL: Odstęp(piksele)

en: Fixed
pl_PL: Stały

en: Always visible
pl_PL: Zawsze widoczne

en: IsoBars
pl_PL: Izobary

en: Direction Arrows
pl_PL: Strzałki kierunku

en: Single Arrow
pl_PL: Pojedyncza strzałka

en: Double Arrow
pl_PL: Podwójna strzałka

en: Proportional Arrow
pl_PL: Proporcjonalna strzałka

en: Default Size
pl_PL: Domyślny rozmiar

en: Small Size
pl_PL: Mały rozmiar

en: OverlayMap
pl_PL: Mapa barwna

en: Color scheme
pl_PL: Schemat kolorów

en: Generic
pl_PL: Natywne

en: Numbers
pl_PL: Wartości liczbowe

en: Particle Map
pl_PL: Trajektorie

en: Density
pl_PL: Gęstość

en: Transparency for all Overlay Maps
pl_PL: Przejrzystość dla wszystkich Nakładek Mapy

en: Overlay Transparency (%)
pl_PL: Przezroczystość nakładki (%)

en: Data
pl_PL: Dane

en: Playback Options
pl_PL: Opcje odtwarzania

en: Speed Control
pl_PL: Kontrola prędkości

en: Slow
pl_PL: Wolno

en: Fast
pl_PL: Szybko

en: Loop Mode
pl_PL: Tryb pętli

en: Loop Start
pl_PL: Początek pętli

en: Top of Grib File
pl_PL: Pierwszy wpis w pliku GRIB

en: Current time forecast
pl_PL: Czas aktualny

en: Interpolate between gribs
pl_PL: Interpoluj pomiędzy GRIBami

en: Time Interval
pl_PL: Przedział czasu

en: Playback
pl_PL: Odtwarzanie

en: Dialogs Style
pl_PL: Styl okna dialogu

en: Data at cursor dialog is attached to icons bar - with a title/drag bar
pl_PL: Dane w oknie dialogowym kursora są dołączone do paska ikon - z paskiem tytułu/przeciągnięcia

en: Data at cursor dialog is attached to icons bar - without a title/drag bar
pl_PL: Dane w oknie dialogowym kursora są dołączone do paska ikon - bez paska tytułu/przeciągnięcia

en: Data at cursor dialog is isolated and displayed horizontally
pl_PL: Dane w oknie dialogowym kursora są oddzielone i wyświetlane poziomo

en: Data at cursor dialog is isolated and displayed vertically
pl_PL: Dane w oknie dialogowym kursora są oddzielone i wyświetlane w pionie

en: Buttons Visibility
pl_PL: Widoczność przycisków

en: Attached icon bar
pl_PL: Pasek ikon załączony

en: Isolated icon bar
pl_PL: Pasek ikon oddzielony

en: Geopot. Height Choice
pl_PL: Geopotencjał. Wybór liczby

en: Zoom to Center
pl_PL: Przeskaluj i wyśrodkuj

en: Show Cursor Data
pl_PL: Pokaż dane kursora

en: Time Slider
pl_PL: Suwak czasu

en: Open File
pl_PL: Otwórz plik

en: Request
pl_PL: Poproś o dane

en: General Options
pl_PL: Ustawienia ogólne

en: Use High Definition Graphics
pl_PL: Użyj grafiki wysokiej rozdzielczości

en: Use Gradual Colors
pl_PL: Użyj łagodnych przejść barwnych

en: Copy First Cumulative Missing Record
pl_PL: Skopiuj pierwszy brakujący rekord sumaryczny

en: Copy Missing Wave Records
pl_PL: Skopiuj brakujące rekordy Wave

en: Zoom to file center when opened
pl_PL: Ustaw na środku po otwarciu pliku

en: Load the More Recent File in Directory
pl_PL: Załaduj najnowszy plik w katalogu

en: Load the Last Opened File
pl_PL: Załaduj ostatnio otwarty plik

en: Load File Options
pl_PL: Opcje ładowania plików

en: Start at the first forecast in GRIB file
pl_PL: Zacznij od pierwszej prognozy w pliku GRIB

en: Start at the nearest forecast to current time
pl_PL: Zacznij od prognozy najbliższej aktualnej daty

en: Authorize Interpolation to start at current time
pl_PL: Zatwierdź interpolację od aktualnej daty

en: Start Options
pl_PL: Wybór początkowej prognozy

en: Local Time
pl_PL: Czas lokalny

en: Time Options
pl_PL: Ustawienia czasu

en: Profile
pl_PL: Profil

en: Sender eMail Address
pl_PL: Adres mailowy nadawcy

en: Mail To
pl_PL: Wyślij do

en: Forecast Model
pl_PL: Model prognozy

en: Moving Grib
pl_PL: Ruchomy GRIB

en: Speed
pl_PL: Prędkość

en: Kts
pl_PL: w.

en: Course
pl_PL: Kurs

en: Deg
pl_PL: Stopni

en: zyGrib Login
pl_PL: Login zyGrib

en: zyGrib Code
pl_PL: Kod zyGrib

en: Resolution
pl_PL: Rozdzielczość

en: Interval
pl_PL: Interwał

en: Hours
pl_PL: Godzin

en: Time Range
pl_PL: Zakres czasowy

en: Days
pl_PL: dni

en: Area Selection
pl_PL: Wybór obszaru

en: Manual Selection
pl_PL: Wybór ręczny

en: Use Always this Area
pl_PL: Używaj zawsze tego obszaru

en: Max Lat
pl_PL: Max Szer.

en: Max Long
pl_PL: Max Dług.

en: Min Lat
pl_PL: Min Szer.

en: Min Long
pl_PL: Min Dług.

en: Data Selection
pl_PL: Wybór danych

en: Air Temperature(2m)
pl_PL: Temp. powietrza (2 m)

en: Sea Temperature(surf.)
pl_PL: Temperatura powierzchni morza

en: Geopotential Height
pl_PL: Liczba geopotencjalna

en: Mail
pl_PL: Treść wiadomości

en: Estimated File Size
pl_PL: Szacowana wielkość pliku

en:  (Max size )
pl_PL:  (Maksymalny rozmiar)

en: Data at Position:
pl_PL: Dane w pozycji:

en: Close
pl_PL: Zamknij

en: MAIL Error: MAPI32.DLL is not installed or invalid on this computer!
pl_PL: Błąd: MAPI32.DLL na tym komputerze nie jest zainstalowany lub jest uszkodzony!

en: Preferences
pl_PL: Ustawienia

en: Write and send eMail request
pl_PL: Napisz i wyślij zapytanie mailem

en: Grib Data Table
pl_PL: Tabela danych GRIB

en: Warning : Data at Geopotential Height
pl_PL: Ostrzeżenie: Dane dla liczby geopotencjalnej

en: Building Isobar map
pl_PL: Tworzę mapę izobar

en: Overlays not supported by this graphics hardware (Disable OpenGL)
pl_PL: Nakładki (overlays) nie są wspierane przez ten sprzęt graficzny (wyłącz OpenGL)

en: Overlays too wide and can't be displayed:
pl_PL: Nakładki są zbyt szerokie i nie mogą zostać wyświetlone:

en: overlays suppressed if not north-up in DC mode (enable OpenGL)
pl_PL: Wyświetlanie nakładek wstrzymane jeśli północ nie na górze w trybie DC (włącz OpenGL)

en: Please Zoom or Scale Out to view invisible overlays:
pl_PL: Proszę zmniejszyć powiększenie lub skalę aby wyświetlić niewidoczne nakładki:

en: Grib
pl_PL: GRIB

en: GRIB PlugIn for OpenCPN
pl_PL: Wtyczka GRIB dla OpenCPN

en: GRIB PlugIn for OpenCPN
    Provides basic GRIB file overlay capabilities for several GRIB file types
    and a request function to get GRIB files by eMail.
    
    Supported GRIB data include:
    - wind direction and speed (at 10 m)
    - wind gust
    - surface pressure
    - rainfall
    - cloud cover
    - significant wave height and direction
    - air surface temperature (at 2 m)
    - sea surface temperature
    - surface current direction and speed
    - Convective Available Potential Energy (CAPE)
    - wind, altitude, temperature and relative humidity at 300, 500, 700, 850 hPa.
pl_PL: Wtyczka GRIB dla OpenCPN
    Zapewnia podstawową obsługę plików GRIB oraz funkcję wysłania prośby o dostarczenie pliku GRIB e-mailem.
    
    Obsługiwane dane GRIB to między innymi:
    - kierunek i prędkość wiatru (na wysokości 10 m)
    - siła wiatru w podmuchach
    - ciśnienie atmosferyczne przy powierzchni morza
    - opady deszczu
    - pokrywa chmur
    - wysokość i kierunek fali znacznej
    - temperatura powietrza przy powierzchni morza (na wysokości 2 m)
    - temperatura powierzchni morza
    - kierunek i prędkość prądu przy powierzchni
    - energia potencjalna dostępna konwekcyjnie (CAPE)
    - wiatr, temperatura i wilgotność względna dla 300, 500, 700, 850 hPa

en: Weather table
pl_PL: Tabela danych pogodowych

en: You have chosen to authorize interpolation.
    Don't forget that data displayed at current time will not be real but Recomputed
    This can decrease accuracy!
pl_PL: Zatwierdzono interpolację danych.
    Pamiętaj, że wartości wyświetlane dla bieżącej daty nie będą wartościami rzeczywistymi lecz interpolowanymi!

en: Wind,Dir
pl_PL: Wiatr, Kierunek

en: Wind,Speed
pl_PL: Wiatr, Prędkość

en: Wind,Gust
pl_PL: Wiatr w porywach

en: Waves,Dir
pl_PL: Fale, Kierunek

en: Waves,Hsig
pl_PL: Fale, Wysokość znacząca

en: Air Temp.
pl_PL: Temperatura powietrza.

en: Sea Temp.
pl_PL: Temperatura morza.

en: Current,Dir
pl_PL: Prąd, Kierunek

en: Current,Speed
pl_PL: Aktualna prędkość

en: Send
pl_PL: Wyślij

en: Save
pl_PL: Zapisz

en: Address used to send request eMail. (Mandatory for LINUX)
pl_PL: Adres e-mail nadawcy (obowiązkowy w systemie Linux)

en: This is your zyGrib's forum access Login
pl_PL: Login używany w serwisie zyGrib

en: Get this Code in zyGrib's forum ( This is not your password! )
pl_PL: Kod używany w serwisie zyGrib ( uwaga: to nie password! )

en: Enter your forescasted Speed (in Knots)
pl_PL: Przewidywana prędkość (w węzłach)

en: Enter your forecasted Course
pl_PL: Wprowadź swój przewidywany kurs

en: Coord.
pl_PL: Współrzędne.

en: You request a forecast for more than 8 days horizon.
    This is conflicting with Wave data which will be removed from your request.
    Don't forget that beyond the first 8 days, the resolution will be only 2.5°x2.5°
    and the time intervall 12 hours.
pl_PL: Zażądano prognozy na więcej niż 8 dni naprzód.
    To ustawienie pozostaje w konflikcie z danymi zafalowania, które zostaną usunięte z żądania.
    Pamiętaj, że dla prognozy przekraczającej 8 dni gęstość siatki zostanie zmniejszona do 2.5° x 2.5°
    a przedział czasowy do 12 godzin.

en: Max
pl_PL: Maks

en: Before sending an email to Zygrib you have to enter your Login and Code.
    Please visit www.zygrib.org/ and follow instructions...
pl_PL: Przed wysłaniem e-maila do serwisu zyGrib wprowadź Login i Kod.
    Zapoznaj się z instrukcjami na stronie www.zygrib.org

en: Too big file! zyGrib limit is 2Mb!
pl_PL: Zbyt duży plik! zyGrib ma limit do 2Mb!

en: Error! Max Lat lower than Min Lat or Max Lon lower than Min Lon!
pl_PL: Błąd! Max Szer. mniejsza niż Min Szer. lub Max Dług. mniejsza niż Min. Dług.!

en: Too large area! Each side must be less than 180°!
pl_PL: Zbyt duży obszar! Obszar nie może mieć długości ani szerokości większej niż 180°!

en: Too small area for this resolution!
pl_PL: Zbyt mały obszar dla tej rozdzielczości!

en: Continue...
pl_PL: Kontynuuj...

en: Your request is ready. An email is prepared in your email environment. 
    You have just to verify and send it...
    Save or Cancel to finish...or Continue...
pl_PL: Żądanie gotowe do wysłania. Wiadomość e-mail została przygotowana.
    Zweryfikuj przed wysłaniem i wyślij...
    Zapisz lub porzuć aby zakończyć... lub kontynuuj...

en: Your request was sent 
    (if your system has an MTA configured and is able to send email).
    Save or Cancel to finish...or Continue...
pl_PL: Żądanie zostało wysłane
    (o ile program poczty elektronicznej jest zainstalowany i prawidłowo skonfigurowany).
    Zapisz lub porzuć aby zakończyć... lub kontynuuj...

en: Request can't be sent. Please verify your email systeme parameters.
    You should also have a look at your log file.
    Save or Cancel to finish...
pl_PL: Żądanie nie może zostać wysłane. Zweryfikuj proszę ustawienia poczty elektronicznej.
    W razie potrzeby zajrzyj też do pliku logu.
    Zapisz lub porzuć aby zakończyć...

en: Data at cursor position
pl_PL: Dane na pozycji kursora

en: at Geopotential Height
pl_PL: dla liczby geopotencjalnej

en: Temperature
pl_PL: Temperatura

en: at
pl_PL: w

en: Wind Speed
pl_PL: Prędkość wiatru

en: Wind Speed in Bf
pl_PL: Prędkość wiatru [w st. B]

en: Wind Direction
pl_PL: Kierunek wiatru

en: Wind Gust at
pl_PL: Wiatr w porywach

en: Air Temperature at
pl_PL: Temperatura powietrza w

en: surface level
pl_PL: poziom powierzchni

en: Sea Surface Temperature
pl_PL: Temperatura powierzchni morza

en: N/A
pl_PL: Brak Danych
