opencpn - en to da_DK translation catalogue (30 entries)

en: Error, see log.
da_DK: Fejl, se logfilen.

en: WMM Preferences
da_DK: WMM præferencer

en: Magnetic Plot Settings
da_DK: Magnetiske Plot indstillinger

en: Boat
da_DK: Båd

en: Total Intensity
da_DK: Total intensitet

en: Horizontal Intensity
da_DK: Vandret intensitet

en: North Component
da_DK: Nordlig komponent

en: East Component
da_DK: Østlig komponent

en: Vertical Component
da_DK: Vertikal komponent

en: Incl
da_DK: Inkl

en: Magnetic Variation
da_DK: Misvisning

en: Cursor
da_DK: Markør

en: Settings...
da_DK: Indstillinger...

en: Extended
da_DK: Udvidet

en: Variation only
da_DK: Kun misvisning

en: View
da_DK: Se

en: Show Plot Options
da_DK: Vis indstillinger for Plot

en: Show also data at cursor position
da_DK: Vis også data på markørens position

en: Show data in toolbar icon
da_DK: Vis data i værktøjslinjens ikon

en: Window transparency
da_DK: Window gennemsigtighed

en: Cancel
da_DK: Annullér

en: Degrees
da_DK: Grader

en: Inclination
da_DK: Inklination

en: Field Strength
da_DK: Feltstyrke

en: Nano Tesla
da_DK: Nanotesla

en: Step Size
da_DK: Trinstørrelse

en: Pole Accuracy
da_DK: Pol nøjagtighed

en: About
da_DK: Om

en: Save
da_DK: Gem

en: Building Magnetic Map
da_DK: Etablerer magnetisk kort
