opencpn - en to cs_CZ translation catalogue (36 entries)

en: WMM Plugin
cs_CZ: Doplněk WMM

en: World Magnetic Model PlugIn for OpenCPN
cs_CZ: Doplněk World Magnetic Model pro OpenCPN

en: Error, see log.
cs_CZ: Chyba, viz. log.

en: WMM Preferences
cs_CZ: Nastavení WMM

en: Magnetic Plot Settings
cs_CZ: Magnetická variace

en: Boat
cs_CZ: Loď

en: Total Intensity
cs_CZ: Celková intenzita

en: Horizontal Intensity
cs_CZ: Horizontální intenzita

en: North Component
cs_CZ: Severní komponenta

en: East Component
cs_CZ: Východní komponenta

en: Vertical Component
cs_CZ: Vertikální komponenta

en: Incl
cs_CZ: Inkl

en: (DIP) - Geomagnetic Inclination
cs_CZ: (DIP) - Geomagnetická inklinace

en: Magnetic Variation
cs_CZ: Magnetická variace

en: Cursor
cs_CZ: Kurzor

en: Plot
cs_CZ: Vykreslit

en: Enable plot
cs_CZ: Povolit vykreslování

en: Settings...
cs_CZ: Nastavení...

en: Extended
cs_CZ: Rozšířené

en: Variation only
cs_CZ: Jen variace

en: View
cs_CZ: Zobrazit

en: Show Plot Options
cs_CZ: Zobrazit možnosti vykreslení

en: Show also data at cursor position
cs_CZ: Ukaž i data pro pozici kurzoru

en: Show toolbar icon
cs_CZ: Zobrazit ikonu v panelu nástrojů

en: Show data in toolbar icon
cs_CZ: Zobrazuj data v ikoně

en: Window transparency
cs_CZ: Průhlednost okna

en: Cancel
cs_CZ: Zrušit

en: Variation
cs_CZ: Variace

en: Degrees
cs_CZ: Stupně

en: Inclination
cs_CZ: Inklinace

en: Field Strength
cs_CZ: Intenzita pole

en: Step Size
cs_CZ: Velikost kroku

en: Pole Accuracy
cs_CZ: Přesnost pólů

en: About
cs_CZ: O doplňku

en: Save
cs_CZ: Uložit

en: Building Magnetic Map
cs_CZ: Vytváření magnetické mapy
