opencpn - en to bg_BG translation catalogue (826 entries)

en: Motor freighter
bg_BG: Моторен товарен кораб

en: Motor tanker
bg_BG: Моторен танкер

en: Container vessel
bg_BG: Контейнеровоз

en: Gas tanker
bg_BG: Газовоз

en: Motor freighter with tanker
bg_BG: Моторен товарен кораб с танкер

en: Ferry
bg_BG: Ферибот

en: Red cross ship
bg_BG: Кораб на червения кръст

en: Cruise ship
bg_BG: Круизен коръб

en: Fishing boat
bg_BG: Рибарска лодка

en: Tanker
bg_BG: Танкер

en: At Anchor
bg_BG: На котва

en: Not Under Command
bg_BG: Не мога да се управлявам

en: Restricted Manoeuvrability
bg_BG: Ограничена маневреност

en: Constrained by draught
bg_BG: Ограничени от газене

en: Moored
bg_BG: Швартовани

en: Aground
bg_BG: Заседнали

en: Engaged in Fishing
bg_BG: Ангажирани в риболов

en: High Speed Craft
bg_BG: Бързоходни плавателни съдове

en: Wing In Ground Effect
bg_BG: Екраноплан

en: Power-driven vessel towing astern (regional use)
bg_BG: Моторени кораб теглене назад (Регионална употреба)

en: Power-driven vessel pushing ahead or towing alongside (regional use)
bg_BG: Моторен кораб тласкач или теглене на борд (Регионална употреба)

en: Reserved 13
bg_BG: Резервирано 13

en: Reserved 14
bg_BG: Резервирано 14

en: Undefined
bg_BG: Неуказано

en: SAR Helicopter
bg_BG: Хеликоптер за търсене и спасяване

en: SAR Aircraft
bg_BG: Самолет за търсене и спасяване

en: MMSI
bg_BG: Идентификационен код на морската мобилна комуникационна услуга

en: Nation
bg_BG: Нация

en: Flag
bg_BG: Флаг

en: Testing
bg_BG: Тестване

en: Unknown
bg_BG: Неизвестен

en: by:
bg_BG: от:

en:  (Last Known)
bg_BG:  (последно известно)

en: Position
bg_BG: Позиция

en: Destination
bg_BG: Местопредназначение

en: Right
bg_BG: Вдясно

en: Left
bg_BG: Вляво

en: Speed
bg_BG: Скорост

en: Course
bg_BG: Курс

en: Turn Rate
bg_BG: Скорост на завиване

en: Range
bg_BG: Обхват

en: Bearing
bg_BG: Посока

en: Clear
bg_BG: Изчистване

en: Set
bg_BG: Задаване

en: Altitude
bg_BG: Надморска височина

en: No
bg_BG: Не

en: Yes
bg_BG: Да

en:  COG Unavailable
bg_BG: курс неизвестен

en: min
bg_BG: мин

en: AtoN
bg_BG: навигационни съоръжения

en: Aid to Navigation
bg_BG: Помощ за навигиране

en: Base
bg_BG: База

en: Base Station
bg_BG: Базова станция

en: Buddy
bg_BG: Приятел

en: DSC
bg_BG: Цифрово селективно избиране (DSC)

en: DSC Distress
bg_BG: DSC бедствие

en: DSC Position Report
bg_BG: DSC позиция

en: ARPA
bg_BG: Система за автоматично радиолокационно съпровождане (ARPA)

en: APRS
bg_BG: Радиосистема за обмен на данни в реално време (APRS)

en: APRS Position Report
bg_BG: APRS Позиция

en: Unk
bg_BG: Неизв.

en: Fire, explosion
bg_BG: Огън, взрив

en: Flooding
bg_BG: Наводняване

en: Collision
bg_BG: Сблъсъци

en: Sinking
bg_BG: Потъване

en: Abandoning ship
bg_BG: Изоставяне на кораб

en: Albania
bg_BG: Албания

en: Andorra
bg_BG: Андора

en: Austria
bg_BG: Австрия

en: Azores
bg_BG: Азорски о-ви

en: Belgium
bg_BG: Белгия

en: Belarus
bg_BG: Беларус

en: Bulgaria
bg_BG: България

en: Vatican City State
bg_BG: Ватикана

en: Cyprus
bg_BG: Кипър

en: Germany
bg_BG: Германия

en: Georgia
bg_BG: Грузия

en: Moldova
bg_BG: Молдова

en: Malta
bg_BG: Малта

en: Armenia
bg_BG: Армения

en: Denmark
bg_BG: Дания

en: Spain
bg_BG: Испания

en: France
bg_BG: Франция

en: Finland
bg_BG: Финландия

en: Faroe Islands
bg_BG: Фарьорски острови

en: Great Britain
bg_BG: Великобритания

en: Gibraltar
bg_BG: Гибралтар

en: Greece
bg_BG: Гърция

en: Croatia
bg_BG: Хърватия

en: Morocco
bg_BG: Мароко

en: Hungary
bg_BG: Унгария

en: Netherlands
bg_BG: Холандия

en: Italy
bg_BG: Италия

en: Ireland
bg_BG: Ирландия

en: Iceland
bg_BG: Исландия

en: Liechtenstein
bg_BG: Лихтенщайн

en: Luxembourg
bg_BG: Люксембург

en: Monaco
bg_BG: Монако

en: Madeira
bg_BG: Мадейра

en: Norway
bg_BG: Норвегия

en: Poland
bg_BG: Полша

en: Montenegro
bg_BG: Черна гора

en: Portugal
bg_BG: Португалия

en: Romania
bg_BG: Румъния

en: Sweden
bg_BG: Швеция

en: Slovak Republic
bg_BG: Словакия

en: San Marino
bg_BG: Сан Марино

en: Switzerland
bg_BG: Швейцария

en: Czech Republic
bg_BG: Чехия

en: Turkey
bg_BG: Турция

en: Ukraine
bg_BG: Украйна

en: Russian
bg_BG: Русия

en: Macedonia
bg_BG: Северна Македония

en: Latvia
bg_BG: Латвия

en: Estonia
bg_BG: Естония

en: Lithuania
bg_BG: Литва

en: Slovenia
bg_BG: Словения

en: Serbia
bg_BG: Сърбия

en: Anguilla
bg_BG: Ангуила

en: Alaska
bg_BG: Аляска

en: Antigua and Barbuda
bg_BG: Антигуа и Барбуда

en: Antilles
bg_BG: Антили

en: Aruba
bg_BG: Аруба

en: Bahamas
bg_BG: Бахамски острови

en: Bermuda
bg_BG: Бермудски острови

en: Belize
bg_BG: Белиз

en: Barbados
bg_BG: Барбадос

en: Canada
bg_BG: Канада

en: Cayman Islands
bg_BG: Кайманови острови

en: Costa Rica
bg_BG: Коста Рика

en: Cuba
bg_BG: Куба

en: Dominica
bg_BG: Доминикана

en: Dominican Republic
bg_BG: Доминиканска Република

en: Guadeloupe
bg_BG: Гваделупа

en: Grenada
bg_BG: Гренада

en: Greenland
bg_BG: Гренландия

en: Guatemala
bg_BG: Гватемала

en: Honduras
bg_BG: Хондурас

en: Haiti
bg_BG: Хаити

en: United States of America
bg_BG: Съединени щати на Америка

en: Jamaica
bg_BG: Ямайка

en: Saint Kitts and Nevis
bg_BG: Сейнт Китс и Невис

en: Saint Lucia
bg_BG: Сейнт Лусия

en: Mexico
bg_BG: Мексико

en: Martinique
bg_BG: Мартиника

en: Montserrat
bg_BG: Монсерат

en: Nicaragua
bg_BG: Никарагуа

en: Panama
bg_BG: Панама

en: Puerto Rico
bg_BG: Пуерто Рико

en: El Salvador
bg_BG: Салвадор

en: Saint Pierre and Miquelon
bg_BG: Сен Пиер и Микелон

en: Trinidad and Tobago
bg_BG: Тринидад и Тобаго

en: Turks and Caicos Islands
bg_BG: Острови Търкс и Кайкос

en: Saint Vincent and the Grenadines
bg_BG: Сейнт Винсент и Гренадини

en: British Virgin Islands
bg_BG: Британски Вирджински острови

en: United States Virgin Islands
bg_BG: Американски Вирджински острови

en: Afghanistan
bg_BG: Афганистан

en: Saudi Arabia
bg_BG: Саудитска Арабия

en: Bangladesh
bg_BG: Бангладеш

en: Bahrain
bg_BG: Бахрейн

en: Bhutan
bg_BG: Бутан

en: China
bg_BG: Китай

en: Taiwan
bg_BG: Тайван

en: Sri Lanka
bg_BG: Шри Ланка

en: India
bg_BG: Индия

en: Iran
bg_BG: Иран

en: Azerbaijani Republic
bg_BG: Азербайджан

en: Iraq
bg_BG: Ирак

en: Israel
bg_BG: Израел

en: Japan
bg_BG: Япония

en: Turkmenistan
bg_BG: Туркменистан

en: Kazakhstan
bg_BG: Казахстан

en: Uzbekistan
bg_BG: Узбекистан

en: Jordan
bg_BG: Йордания

en: Korea
bg_BG: Корея

en: Palestine
bg_BG: Палестина

en: People's Rep. of Korea
bg_BG: Северна Корея

en: Kuwait
bg_BG: Кувейт

en: Lebanon
bg_BG: Ливан

en: Kyrgyz Republic
bg_BG: Киргизтан

en: Macao
bg_BG: Макао

en: Maldives
bg_BG: Малдиви

en: Mongolia
bg_BG: Монголия

en: Nepal
bg_BG: Непал

en: Oman
bg_BG: Оман

en: Pakistan
bg_BG: Пакистан

en: Qatar
bg_BG: Катар

en: Syrian Arab Republic
bg_BG: Сирия

en: United Arab Emirates
bg_BG: Обединени Арабски Емирства

en: Tajikistan
bg_BG: Таджикистан

en: Yemen
bg_BG: Йемен

en: Hong Kong
bg_BG: Хонконг

en: Bosnia and Herzegovina
bg_BG: Босна и Херцеговина

en: Adelie Land
bg_BG: Земя Адели

en: Australia
bg_BG: Австралия

en: Myanmar
bg_BG: Мианмар

en: Brunei Darussalam
bg_BG: Бруней-Дарусалам

en: Micronesia
bg_BG: Микронезия

en: Palau
bg_BG: Палау

en: New Zealand
bg_BG: Нова Зеландия

en: Cambodia
bg_BG: Камбоджа

en: Christmas Island
bg_BG: Остров Рождество

en: Cook Islands
bg_BG: Острови Кук

en: Fiji
bg_BG: Фиджи

en: Cocos (Keeling) Islands
bg_BG: Кокосови острови

en: Indonesia
bg_BG: Индонезия

en: Kiribati
bg_BG: Кирибати

en: Lao People's Dem. Rep.
bg_BG: Лаос

en: Malaysia
bg_BG: Малайзия

en: Northern Mariana Islands
bg_BG: Северни Мариански острови

en: Marshall Islands
bg_BG: Маршалови острови

en: New Caledonia
bg_BG: Нова Каледония

en: Niue
bg_BG: Ниуе

en: Nauru
bg_BG: Науру

en: French Polynesia
bg_BG: Френска Полинезия

en: Philippines
bg_BG: Филипини

en: East Timor
bg_BG: Източен Тимор

en: Papua New Guinea
bg_BG: Папуа Нова Гвинея

en: Pitcairn Island
bg_BG: Питкерн

en: Solomon Islands
bg_BG: Соломонови острови

en: American Samoa
bg_BG: Американска Самоа

en: Samoa
bg_BG: Самоа

en: Singapore
bg_BG: Сингапур

en: Thailand
bg_BG: Тайланд

en: Tonga
bg_BG: Тонга

en: Tuvalu
bg_BG: Тувалу

en: Viet Nam
bg_BG: Виетнам

en: Vanuatu
bg_BG: Вануату

en: Wallis and Futuna Islands
bg_BG: Острови Уолис и Футуна

en: South Africa
bg_BG: Южна Африка

en: Angola
bg_BG: Ангола

en: Algeria
bg_BG: Алжир

en: Saint Paul
bg_BG: Сейнт Пол

en: Ascension Island
bg_BG: Остров Възнесение

en: Burundi
bg_BG: Бурунди

en: Benin
bg_BG: Бенин

en: Botswana
bg_BG: Ботсвана

en: Central African Republic
bg_BG: Централноафриканска република

en: Cameroon
bg_BG: Камерун

en: Congo
bg_BG: Конго

en: Comoros
bg_BG: Коморски острови

en: Capo Verde
bg_BG: Кабо Верде

en: Crozet Archipelago
bg_BG: Архипелаг Крозет

en: Ivory Coast
bg_BG: Кот д'Ивоар

en: Comoros (Union of the)
bg_BG: Коморски острови

en: Djibouti
bg_BG: Джибути

en: Egypt
bg_BG: Египет

en: Ethiopia
bg_BG: Етиопия

en: Eritrea
bg_BG: Еритрея

en: Gabonese Republic
bg_BG: Габон

en: Ghana
bg_BG: Гана

en: Gambia
bg_BG: Гамбия

en: Guinea-Bissau
bg_BG: Гвинея-Бисау

en: Equatorial Guinea
bg_BG: Екваториална Гвинея

en: Guinea
bg_BG: Гвинея

en: Burkina Faso
bg_BG: Буркина Фасо

en: Kenya
bg_BG: Кения

en: Kerguelen Islands
bg_BG: Кергелен

en: Liberia
bg_BG: Либерия

en: South Sudan (Republic of)
bg_BG: Южен Судан

en: Libya
bg_BG: Либия

en: Lesotho
bg_BG: Лесото

en: Mauritius
bg_BG: Мавриций

en: Madagascar
bg_BG: Мадагаскар

en: Mali
bg_BG: Мали

en: Mozambique
bg_BG: Мозамбик

en: Mauritania
bg_BG: Мавритания

en: Malawi
bg_BG: Малави

en: Niger
bg_BG: Нигер

en: Nigeria
bg_BG: Нигерия

en: Namibia
bg_BG: Намибия

en: Reunion
bg_BG: Реюнион

en: Rwanda
bg_BG: Руанда

en: Sudan
bg_BG: Судан

en: Senegal
bg_BG: Сенегал

en: Seychelles
bg_BG: Сейшелски острови

en: Saint Helena
bg_BG: Света Елена

en: Somalia
bg_BG: Сомалия

en: Sierra Leone
bg_BG: Сиера Леоне

en: Sao Tome and Principe
bg_BG: Сао Томе и Принсипи

en: Eswatini
bg_BG: Есватини

en: Chad
bg_BG: Чад

en: Togolese Republic
bg_BG: Република Того

en: Tunisia
bg_BG: Тунис

en: Tanzania
bg_BG: Танзания

en: Uganda
bg_BG: Уганда

en: Dem Rep.of the Congo
bg_BG: Демократична Република Конго

en: Zambia
bg_BG: Замбия

en: Zimbabwe
bg_BG: Зимбабве

en: Argentine Republic
bg_BG: Аржентина

en: Brazil
bg_BG: Бразилия

en: Bolivia
bg_BG: Боливия

en: Chile
bg_BG: Чили

en: Colombia
bg_BG: Колумбия

en: Ecuador
bg_BG: Еквадор

en: Falkland Islands
bg_BG: Фолкландски острови

en: France - Guiana
bg_BG: Френска Гвиана

en: Guyana
bg_BG: Гаяна

en: Paraguay
bg_BG: Парагвай

en: Peru
bg_BG: Перу

en: Suriname
bg_BG: Суринам

en: Uruguay
bg_BG: Уругвай

en: Venezuela
bg_BG: Венецуела

en: Fishing Vessel
bg_BG: Риболовен кораб

en: Military Vessel
bg_BG: Военен кораб

en: Sailing Vessel
bg_BG: Ветроходен кораб

en: Pleasure craft
bg_BG: Плавателните съдове за развлечение

en: Pilot Vessel
bg_BG: Пилотски катер

en: Search and Rescue Vessel
bg_BG: Спасителен кораб

en: Tug
bg_BG: Влекач

en: Medical Transport
bg_BG: Медицински транспорт

en: Passenger Ship
bg_BG: Пътнически кораб

en: Cargo Ship
bg_BG: Товарен кораб

en: Unspecified
bg_BG: Неопределен

en: Reference Point
bg_BG: Референтна точка

en: Fixed Structure
bg_BG: Неподвижно съоръжение

en: Spare
bg_BG: Резерв

en: Isolated Danger
bg_BG: Изолирана опасност

en: Safe Water
bg_BG: Безопасни води

en: Special Mark
bg_BG: Специален знак

en: Light Vessel/Rig
bg_BG: Лек кораб/платформи

en: Position Report
bg_BG: Позиция

en: Distress
bg_BG: Бедствие

en: ARPA radar target
bg_BG: ARPA радиолокационни цели

en: F/V
bg_BG: р/к

en: Tow
bg_BG: Буксиране

en: Dredge
bg_BG: Драга

en: D/V
bg_BG: водолазен кораб

en: Mil/V
bg_BG: военен кораб

en: S/V
bg_BG: ветроход

en: HSC
bg_BG: Високоскоростен съд

en: P/V
bg_BG: пилотски катер

en: SAR/V
bg_BG: спасителен кораб

en: Pass/V
bg_BG: пасажер

en: M/V
bg_BG: м/к

en: M/T
bg_BG: м/т

en: Lt
bg_BG: Фар

en: Port
bg_BG: ляв борд

en: Stbd
bg_BG: Десен борд

en: Isol. Dngr
bg_BG: Изолирана опасност

en: Special
bg_BG: Специален

en: Port Hand
bg_BG: Ляв

en: Stbd Hand
bg_BG: Десен

en: Network
bg_BG: Мрежа

en: Internal
bg_BG: Вътрешно

en: Reject
bg_BG: Отхвърляне

en: Accept
bg_BG: Приемам

en: Send
bg_BG: Изпращане

en: C
bg_BG: С

en: NMi
bg_BG: морски мили

en: km/h
bg_BG: км/ч

en: m/s
bg_BG: м/с

en: N/A
bg_BG: не е налично

en:    PluginLoader: Cannot load symbol create_pi:
bg_BG:    Зареждачката на приставки: Невъзможно зареждане на символ create_pi:

en: Incompatible plugin detected:
bg_BG: Засечена несъвместима приставка:

en:         API Version detected:
bg_BG:         Засечена версия на API:

en:         PlugIn Version detected:
bg_BG:         Засечена версия на приставката:

en: Server Generic Error
bg_BG: Обща грешка на сървъра

en: About OpenCPN
bg_BG: За програмата OpenCPN

en: OpenCPN Alert
bg_BG: OpenCPN Предупреждава

en: OpenCPN AIS Alert
bg_BG: OpenCPN AIS Предупреждава

en: Object Query
bg_BG: Информация за обекта

en: Center view
bg_BG: Центриране на изгледа

en: Link Properties
bg_BG: Свойства на връзка

en: Options
bg_BG: Настройки

en: Send to GPS
bg_BG: Изпрати на GPS

en: Route Properties
bg_BG: Параметри на маршрута

en: Extra Object Info
bg_BG: Допълнителна информация за обекта

en: Track properties
bg_BG: Параметри на маршрута

en: Dialog
bg_BG: Диалогов прозорец

en: About
bg_BG: Относно

en: Authors
bg_BG: Автори

en: License
bg_BG: Лицензи

en: Help
bg_BG: Помощ

en: Close
bg_BG: Затваряне

en: OpenCPN Info
bg_BG: Инфо за OpenCPN

en: Restricted Area: Fishing prohibited
bg_BG: Ограничена зона: риболовът забранен

en: Restricted Area: No anchoring.
bg_BG: Зона с ограничен достъп: Не хвърляй котва!

en: Restricted Area: Entry approval required prior to transit
bg_BG: Зона с ограничен достъп: Необходимо е разрешение за влизане преди преминаване

en: Restricted Area: Entry prohibited
bg_BG: Зона с ограничен достъп: Влизането забранено

en: Restricted Area: Active military OPAREA
bg_BG: Ограничена зона: Активна военна зона

en: Restricted Area: Firing - danger area.
bg_BG: Зона с ограничен достъп: Зона за стрелби - опасна зона.

en: Restricted Area: Drifting Mines
bg_BG: Зона с ограничен достъп: Плаващи мини

en: Anchorage Area: Anchorage open
bg_BG: Котвена стоянка: свободна

en: Anchorage Area: Anchorage closed
bg_BG: Котвена стоянка: затворена

en: Anchorage Area: Anchoring prohibited
bg_BG: Котвена стоянка: забранена

en: Anchorage Area: Deep draft anchorage
bg_BG: Котвена стоянка за кораби с голямо газене

en: Anchorage Area: Shallow draft anchorage
bg_BG: Котвена стоянка за кораби с малко газене

en: Security Alert - Level 1
bg_BG: Предупреждение за защита – ниво 1

en: Security Alert - Level 2
bg_BG: Предупреждение за защита – ниво 2

en: Security Alert - Level 3
bg_BG: Предупреждение за защита – ниво 3

en: Distress Area: Vessel disabled and adrift
bg_BG: Зона на бедствие: Кораб с увреждания и на дрейф

en: Distress Area: Vessel sinking
bg_BG: Зона на бедствие зона: Корабът потъва

en: Distress Area: Vessel abandoning ship
bg_BG: Зона на бедствие: Напускане на кораба

en: Distress Area: Vessel requests medical assistance
bg_BG: Зона на бедствие: Необходима е медицинска помощ

en: Distress Area: Vessel flooding
bg_BG: Зона на бедствие: корабът се наводнява

en: Distress Area: Vessel fire/explosion
bg_BG: Зона на бедствия: Пожар / взрив на кораба

en: Distress Area: Vessel grounding
bg_BG: Зона на бедствие: корабът е заседнал

en: Distress Area: Vessel collision
bg_BG: Зона на бедствие: сблъсък на кораби

en: Distress Area: Vessel listing/capsizing
bg_BG: Зона на бедствие: Корабът е накренен или се обръща

en: Distress Area: Vessel under assault
bg_BG: Бедствие област: Кораб под нападение

en: Distress Area: Person overboard
bg_BG: Зона на бедствие: Човек зад борда

en: Distress Area: SAR area
bg_BG: Зона на бедствие: Операция по търсене и спасяване

en: Distress Area: Pollution response area
bg_BG: Зона на бедствие: почистване на разлив

en: Instruction: Contact Port Administration at this point/juncture
bg_BG: Инструкция: Обадете се на пристанищна администрация в тази точка

en: Instruction: Await instructions prior to proceeding beyond this point/juncture
bg_BG: Инструкция: Чакайте инструкции преди тази точка

en: Clearance granted - proceed to berth
bg_BG: Разрешение издадено - започни швартоване

en: Information: Pilot boarding position
bg_BG: Информация: Пилотско място

en: Information: Icebreaker waiting area
bg_BG: Информация: Зона за изчкване на ледоразбивач

en: Information: Position of icebreakers
bg_BG: Информация: Позиция на ледоразбивачи

en: Vessel requesting non-distress assistance
bg_BG: Корабът има нужда от помощ

en: Chart Feature: Sunken vessel
bg_BG: На картата: Потънал кораб

en: Chart Feature: Submerged object
bg_BG: На картата: Потопен обект

en: AIS Alert
bg_BG: AIS предупреждение

en: AIS target list
bg_BG: AIS списък на целите

en: Name
bg_BG: Име

en: Call
bg_BG: Повикване

en: Type
bg_BG: Вид

en: Nav Status
bg_BG: Навиг. статус

en: Brg
bg_BG: Пеленг

en: CoG
bg_BG: Курс

en: SoG
bg_BG: Скорост

en: TCPA
bg_BG: Време на най-близко приближение

en: Target info
bg_BG: Информация за целта

en: Create WPT
bg_BG: Създаване на точка от маршрута

en: Hide All Tracks
bg_BG: Скрий всички следи

en: Show All Tracks
bg_BG: Покажи всички следи

en: Copy MMSI
bg_BG: Копирай MMSI

en: AutoSort
bg_BG: Автосортиране

en: Record Track
bg_BG: Запазване на трасето

en: OK
bg_BG: Добре

en: Here
bg_BG: Тук

en: There
bg_BG: Там

en: Menu
bg_BG: Меню

en: Undo
bg_BG: Отмяна

en: Redo
bg_BG: Връщане

en: End Route
bg_BG: Край на маршрута

en: Object Query...
bg_BG: Информация за обекта...

en: Hide
bg_BG: Скриване

en: Show
bg_BG: Показване

en: Unnamed Route
bg_BG: Неназован маршрут

en: Layer Route
bg_BG: Слой маршрути

en: Properties
bg_BG: Свойства

en: Activate Next Waypoint
bg_BG: Активирайте следващата точка от маршрута

en: Deactivate
bg_BG: Деактивирай

en: Activate
bg_BG: Активиране

en: Route
bg_BG: Маршрут

en: Insert Waypoint
bg_BG: Вмъкване на точката

en: Append Waypoint
bg_BG: Добавяне на точката

en: Delete
bg_BG: Изтриване

en: Reverse...
bg_BG: Обратно...

en: Main Menu
bg_BG: Главно меню

en: Show Tide Information
bg_BG: Показване на информация за приливите

en: Show Current Information
bg_BG: Показване на информация за теченията

en: Navigation Mode
bg_BG: Режим „Навигация“

en: Show Grid
bg_BG: Показване на омрежване

en: Show Currents
bg_BG: Течения

en: Display Category
bg_BG: Категория на показ

en: Standard
bg_BG: Стандарт

en: All
bg_BG: Всичко

en: User Standard
bg_BG: Потребителски стандарт

en: Ultra advanced
bg_BG: Свръх разширениo

en: Done
bg_BG: Готово

en: Error
bg_BG: Грешка

en: Save
bg_BG: Запазване

en: Catalog updated
bg_BG: Каталогът обновен

en: Server is reachable...
bg_BG: Сървърът е достъпен...

en: Check channel...
bg_BG: Проверка на канала...

en: Fail:
bg_BG: Грешка:

en: Cancel
bg_BG: Отказ

en: Default setting
bg_BG: Настройка по подразбиране

en: Compatibility
bg_BG: Съвместимост

en: Cache
bg_BG: Кеш

en: Clear cache
bg_BG: Изчистване на кеша

en: Size: %d MB in %d files
bg_BG: Размер: %d MB в %d файла

en:  Name:
bg_BG:  Име:

en: Scale
bg_BG: Мащаб

en:  Updated:
bg_BG:  Обновено:

en:  Depth Units:
bg_BG:  Единици за дълбочина:

en:  Soundings:
bg_BG:  Измерване на водни дълбочини:

en:  Datum:
bg_BG:  Координатна система:

en:  Projection:
bg_BG:  Проекция:

en: Mercator
bg_BG: Меркатор

en: Group "
bg_BG: Група "

en: " is empty.
bg_BG: " е празно.

en: (unnamed)
bg_BG: (безименно)

en: Total Length:
bg_BG: Обща дължина:

en:  to
bg_BG:  до

en: From Ship To
bg_BG: От кораба до

en: StatusBar
bg_BG: Лентата на състоянието

en: ON
bg_BG: ВКЛ.

en: OFF
bg_BG: ИЗКЛ.

en: Layer
bg_BG: Слой

en: There is an existing waypoint at the same location as the one you are pasting. Would you like to merge the pasted data with it?
bg_BG: Има съществуваща точка на същото място като таза, която поставяте. Искате ли да обедините поставените данни с нея?

en: Answering 'No' will create a new waypoint at the same location.
bg_BG: Ако отговорите с "Не" ще създадете нова точка на същото място.

en: Merge waypoint?
bg_BG: Обединяване на точките?

en: There are existing waypoints at the same location as some of the ones you are pasting. Would you like to just merge the pasted data into them?
bg_BG: Има съществуваща точка на същото място като тази, която поставяте. Искате ли да обедините поставените данни с нея?

en: Answering 'No' will create all new waypoints for this route.
bg_BG: Ако отговорите с "Не" ще създадете нови точки за този маршрут.

en: Merge waypoints?
bg_BG: Обединяване на точките?

en: Feet
bg_BG: Фута

en: Meters
bg_BG: Метри

en: Fathoms
bg_BG: Сажени

en: Show all AIS Targets
bg_BG: Покажи всички AIS цели

en: Hide AIS Targets
bg_BG: Скрий AIS цели

en: Show This Chart
bg_BG: Покажи тази карта

en: Hide This Chart
bg_BG: Скрий тази карта

en: OpenCPN CM93 Cell Offset Adjustments
bg_BG: OpenCPN CM93 корекции

en: Cell
bg_BG: Клетка

en: Cell Scale
bg_BG: Мащаб на клетка

en: User X Offset
bg_BG: Отместване по Х

en: User Y Offset
bg_BG: Отместване по Y

en: meters
bg_BG: метри

en: Show Highway
bg_BG: Покажи магистрален изглед

en: Title
bg_BG: Заглавие

en: Description
bg_BG: Опис

en: Bluetooth Data Sources
bg_BG: Източници на данни за блутут

en: NMEA 0183
bg_BG: NMEA 0183

en: Address
bg_BG: Адрес

en: Baudrate
bg_BG: Скорост на предаване на данни

en: Protocol
bg_BG: Протокол

en: User Comment
bg_BG: Потребителски коментар

en: Automatic server discovery
bg_BG: Автоматично намиране на сървър

en: Discover now...
bg_BG: Открийте сега...

en: Stop Scan
bg_BG: Спиране на сканирането

en: OpenCPN Warning
bg_BG: OpenCPN — Предупреждение

en: Select All
bg_BG: Избор на всичко

en: Clear All
bg_BG: Изчистване на всичко

en: Add
bg_BG: Добави

en: Disabled
bg_BG: Изключено

en: General
bg_BG: Общи

en: Enable
bg_BG: Включване

en: Direction
bg_BG: Посока

en: Serial Port
bg_BG: Сериен порт

en: Comment:
bg_BG: Коментар:

en: Network Address
bg_BG: Мрежови адрес

en: Network Port
bg_BG: Мрежови порт

en: Driver
bg_BG: Драйвер

en: Default
bg_BG: По подразбиране

en: Filter
bg_BG: Филтър

en: Downloading
bg_BG: Изтегляне

en: Downloading
bg_BG: Изтегляне

en:  successfully installed
bg_BG:  успешно инсталирано

en: Installation complete
bg_BG: Инсталирането завърши

en: Installation error
bg_BG: Грешка при инсталиране

en: ToolTips
bg_BG: Подсказки

en: Link
bg_BG: Връзка

en: Link description
bg_BG: Опис на връзката

en: Local file...
bg_BG: Локален файл...

en: Choose a file
bg_BG: Изберете файл

en: Icon
bg_BG: Икона

en: Links
bg_BG: Връзки

en: Edit
bg_BG: Редактиране

en: Add new
bg_BG: Добавяне на ново

en: Extended
bg_BG: Разширено

en: Extended Properties
bg_BG: Разширени свойства

en: Show on chart
bg_BG: Показване на картата

en: Distance
bg_BG: Разстояние

en: Color
bg_BG: Цвят

en: None
bg_BG: Нищо

en: Planned Speed
bg_BG: Планирана скорост

en: Copy
bg_BG: Копиране

en: Paste
bg_BG: Поставяне

en: Do use
bg_BG: Да се използва

en: Don't use
bg_BG: Да не се използва

en: Zoom In
bg_BG: Увеличаване

en: Zoom Out
bg_BG: Отдалечаване

en: Persistent
bg_BG: Постоянно

en: Export GPX file
bg_BG: Изнасяне на файл във формат GPX

en: Overwrite existing file?
bg_BG: Да презапиша ли съществуващия файл?

en: Import GPX file
bg_BG: Внасяне на файл във формат GPX

en: Temporary
bg_BG: Временни

en: OpenCPN for Android
bg_BG: OpenCPN за Android

en: Welcome to OpenCPN
bg_BG: Добре дошли в OpenCPN

en: Elapsed time :
bg_BG: Изтекло време:

en: Estimated time :
bg_BG: Приблизително време:

en: Remaining time :
bg_BG: Оставащо време:

en:  Time:
bg_BG:  Време:

en:   Position:
bg_BG:   Положение:

en: Disable Tracking
bg_BG: Изключване на проследяването

en: Enable Tracking
bg_BG: Включване на проследяването

en: Show Tides
bg_BG: Приливи и отливи

en: Change Color Scheme
bg_BG: Смяна на цветовата схема

en: Show AIS Targets
bg_BG: AIS-цели

en: Measure Distance
bg_BG: Измерване на разстоянието

en: Create Route
bg_BG: Създаване на маршрут

en: Preferences
bg_BG: Предпочитания

en: &Tools
bg_BG: &Инструменти

en: &Window
bg_BG: &Прозорец

en: OpenCPN Help
bg_BG: Помощ за OpenCPN

en: &Help
bg_BG: &Помощ

en:  Ship
bg_BG:  Кораб

en: (Unnamed Route)
bg_BG: (Неназован маршрут)

en: Tracking
bg_BG: Проследяване

en: Always
bg_BG: Винаги

en: Never
bg_BG: Никога

en: Ignore
bg_BG: Игнориране

en: Ship name
bg_BG: Име на кораба

en: Follower
bg_BG: Последовател

en: New...
bg_BG: Нови...

en: Nautical miles
bg_BG: Морски мили

en: Kilometers
bg_BG: Километри

en: Style
bg_BG: Стил

en: Black
bg_BG: Черно

en: Dark Red
bg_BG: Тъмночервено

en: Dark Green
bg_BG: Тъмнозелено

en: Dark Yellow
bg_BG: Тъмножълто

en: Dark Blue
bg_BG: Тъмносиньо

en: Dark Magenta
bg_BG: Тъмнолилаво

en: Dark Cyan
bg_BG: Тъмносиньо-зелено

en: Light Gray
bg_BG: Светлосиво

en: Dark Gray
bg_BG: Тъмносиво

en: Red
bg_BG: Червено

en: Green
bg_BG: Зелено

en: Yellow
bg_BG: Жълто

en: Blue
bg_BG: Синьо

en: Magenta
bg_BG: Лилаво

en: Cyan
bg_BG: Синьо-зелено

en: White
bg_BG: Бяло

en: Tracks
bg_BG: Писти

en: Computer
bg_BG: Компютър

en: Routes/Points
bg_BG: Маршрути/точки

en: New Routes
bg_BG: Нови маршрути

en: Remove Selected
bg_BG: Премахване на избраното

en: Add..
bg_BG: Добавяне...

en: Remove
bg_BG: Премахване

en: Templates
bg_BG: Шаблони

en: Template Status
bg_BG: Състояние на шаблона

en: Saved Templates
bg_BG: Запазени шаблони

en: Create Config...
bg_BG: Създаване на конфигуриране...

en: Delete Selected Config...
bg_BG: Изтриване на избраното конфигуриране...

en: Apply Selected Config
bg_BG: Прилагане на избраното конфигуриране

en: Create Config
bg_BG: Създаване на конфигуриране

en: Problem applying selected configuration.
bg_BG: Проблем, прилагайки избраната конфигурация.

en: Advanced
bg_BG: Усъвършенстване

en: Use Accelerated Graphics (OpenGL)
bg_BG: Употреба на видеоускорението за OpenGL

en: OpenGL Options
bg_BG: Настройки на OpenGL

en: seconds
bg_BG: секунди

en: Raster
bg_BG: Растер

en: Vector
bg_BG: Вектор

en: Physical Screen Width
bg_BG: Физична ширина на екрана

en: Auto
bg_BG: Автоматично

en: Manual:
bg_BG: Ръчно:

en: mm
bg_BG: мм

en: Graphics
bg_BG: Графика

en: Simplified
bg_BG: Опростено

en: Boundaries
bg_BG: Граници

en: Symbolized
bg_BG: Символно

en: Colors
bg_BG: Цветове

en: 2 Color
bg_BG: 2 цвята

en: 4 Color
bg_BG: 4 цвята

en: User Standard Objects
bg_BG: Потребителски стандартни предмети

en: New Group...
bg_BG: Нова група…

en: Delete Group
bg_BG: Изтриване на група

en: Controls
bg_BG: Управления

en: Smooth Panning / Zooming
bg_BG: Плавно панорамиране / мащабиране

en: Zoom to Cursor
bg_BG: Мащабиране до показалеца

en: Depth
bg_BG: Дълбочина

en: Temperature
bg_BG: Температура

en: Celsius
bg_BG: Целзий

en: Fahrenheit
bg_BG: Фаренхайт

en: Kelvin
bg_BG: Келвин

en: Show magnetic
bg_BG: Показване на магнетизма

en: Test
bg_BG: Тестване

en: Audio file name:
bg_BG: Име на звуковия файл:

en: Select Sound File
bg_BG: Изберете звуков файл

en: Sounds
bg_BG: Звуци

en: Unknown device :
bg_BG: Неизвестно устройство :

en: Sound Device
bg_BG: Звуково устройство

en: Audio Play command:
bg_BG: Команда за звуковъзпроизвеждане:

en: Lost Targets
bg_BG: Изгубени цели

en: General Options
bg_BG: Основни настройки

en: Language
bg_BG: Език

en: Fonts
bg_BG: Шрифтове

en: Choose Font...
bg_BG: Избор на шрифт...

en: Choose Font Color...
bg_BG: Избор на цвят на шрифта...

en: Interface Options
bg_BG: Възможности на интерфейса

en: Enable Touchscreen interface
bg_BG: Включване на интерфейс за сензорни екрани

en: Show Zoom buttons
bg_BG: Показване на копчета за мащабиране

en: Mouse wheel zoom sensitivity
bg_BG: Чувстит. мащаб. на колелцето на мишката

en: Apply
bg_BG: Прилагане

en: Connections
bg_BG: Свързвания

en: Connect
bg_BG: Свързване

en: Ships
bg_BG: Кораби

en: User Interface
bg_BG: Потребителски интерфейс

en: User
bg_BG: Потребител

en: Plugins
bg_BG: Приставки

en: feet
bg_BG: фута

en: Enter Group Name
bg_BG: Въведете име на групата

en: Select Tide/Current Data
bg_BG: Избор на данни за приливи/течения

en: Texture Compression
bg_BG: Компресия на текстурата

en: Texture Compression with Caching
bg_BG: Компресия на текстурата с кеширане

en: Texture Compression Caching
bg_BG: Кеширане на компресията на текстурата

en: Texture Memory Size (MB)
bg_BG: Размер на паметта на текстурата (MB)

en: Size:
bg_BG: Размер:

en: Rebuild Texture Cache
bg_BG: Изграждане пак на кеша на текстурата

en: Clear Texture Cache
bg_BG: Изчистване на кеша на текстурата

en: Polygon Smoothing
bg_BG: Изглаждане на многоъгълника

en: Line Smoothing
bg_BG: Изглаждане на линията

en: Software OpenGL (restart OpenCPN)
bg_BG: Софтуер OpenGL (рестарт на OpenCPN)

en: Texture Settings
bg_BG: Настройки на текстурата

en: Texture Cache
bg_BG: Кеш на текстурата

en: Miscellaneous
bg_BG: Разни

en: Plugin is a standard system plugin
bg_BG: Приставката се явява стандартна системна приставка

en: Plugin is managed by OpenCPN
bg_BG: Приставката се управлява от OpenCPN

en: Plugin is not managed by OpenCPN
bg_BG: Приставката не се управлява от OpenCPN

en: Plugin status unknown
bg_BG: Неизвестно състояние на приставката

en: Plugin Catalog
bg_BG: Каталог приставки

en: Import plugin...
bg_BG: Внасяне на приставка...

en: Settings...
bg_BG: Настройки...

en: Catalog update successful
bg_BG: Успешно обновен каталог

en: Incompatible import plugin detected.
bg_BG: Засечено несъвместимо внасяне на приставка.

en: Active Catalog
bg_BG: Деен каталог

en: Last Catalog
bg_BG: Последен каталог

en: Last change:
bg_BG: Последна промяна:

en: Please Update Plugin Catalog.
bg_BG: Обновете каталога на приставката.

en: Uninstall
bg_BG: Деинсталиране

en: Enabled
bg_BG: Включено

en: Upgrade to Version
bg_BG: Надграждане до версия

en: Install...
bg_BG: Инсталиране...

en: Update to
bg_BG: Надграждане до

en: Reinstall
bg_BG: Преинсталиране

en: Downgrade
bg_BG: Понижаване на версията

en: Update
bg_BG: Обновяване

en: Website
bg_BG: Уебсайт

en: There was a problem printing.
    Perhaps your current printer is not set correctly?
bg_BG: Грешка при печат.
    Възможно е принтерът да не е конфигуриран.

en: Priority List
bg_BG: Списък с приоритет

en: Move Up
bg_BG: Преместване нагоре

en: Move Down
bg_BG: Преместване надолу

en: Refresh
bg_BG: Опресняване

en: Priorities
bg_BG: Приоритети

en: Speed/Course
bg_BG: Скорост/курс

en: Satellites
bg_BG: Спътници

en: Routes
bg_BG: Маршрути

en: Show all routes
bg_BG: Показване на всички маршрути

en: Route Name
bg_BG: Име на маршрута

en: From <-> To
bg_BG: От <-> до

en: &Properties
bg_BG: &Свойства

en: &Activate
bg_BG: &Задействане

en: &Center View
bg_BG: &Центриране на изгледа

en: &Delete
bg_BG: &Изтриване

en: &Export selected...
bg_BG: &Изнасяне на избраното…

en: Export
bg_BG: Изнасяне

en: Length
bg_BG: Дължина

en: Distance from own ship
bg_BG: Разстояние от собствения кораб

en: Delete All
bg_BG: Изтриване на всичко

en: Export All Visible...
bg_BG: Износ на всичко видимо...

en: Layers
bg_BG: Слоеве

en: Show all layers
bg_BG: Показване на всички слоеве

en: Layer Name
bg_BG: Име на слоя

en: Layer type
bg_BG: Вид слой

en: Create Temporary layer
bg_BG: Създаване на временен слой

en: Create Persistent layer
bg_BG: Създаване на постоянен слой

en: Reduce Data...
bg_BG: Намаляване на данните...

en: Done.
bg_BG: Готово.

en: (Unnamed Layer)
bg_BG: (безименен слой)

en: From
bg_BG: От

en: To
bg_BG: До

en: Plan speed
bg_BG: Планирана бързина

en: Departure
bg_BG: Заминаване

en: Time
bg_BG: Време

en: Width
bg_BG: Ширина

en: 1 px
bg_BG: 1 пиксел

en: 2px
bg_BG: 2 пиксела

en: 3 px
bg_BG: 3 пиксела

en: 4 px
bg_BG: 4 пиксела

en: 5 px
bg_BG: 5 пиксела

en: 6 px
bg_BG: 6 пиксела

en: 7 px
bg_BG: 7 пиксела

en: 8 px
bg_BG: 8 пиксела

en: 9 px
bg_BG: 9 пиксела

en: 10 px
bg_BG: 10 пиксела

en: Total Distance
bg_BG: Общо разстояние

en: Links are opened in the default browser.
bg_BG: Връзките са отворени в стандартния браузър.

en: Print
bg_BG: Отпечатване

en: Split
bg_BG: Разделяне

en: Sunrise
bg_BG: Изгрев

en: Daytime
bg_BG: Денем

en: Sunset
bg_BG: Залез

en: Nighttime
bg_BG: Нощем

en: Arrived
bg_BG: Пристигнало

en: Depart From
bg_BG: Отпътуване от

en: Total distance
bg_BG: Общо разстояние

en: Speed (Kts)
bg_BG: Скорост (възли)

en: Departure Time
bg_BG: Час на отпътуване

en: Time enroute
bg_BG: Време на пътя

en: Invalid date/time!
bg_BG: Невалиден дата или час!

en: Unknown station!
bg_BG: Незнайна станция!

en: Unavailable:
bg_BG: Неналично:

en: Links are opened for editing.
bg_BG: Връзките са отворени за редактиране.

en: this file is not available
bg_BG: този файл не е наличен

en: Progress...
bg_BG: Напредък...

en: Scan again
bg_BG: Повторно сканиране

en: Next
bg_BG: Напред

en: Data Source :
bg_BG: Източник на данните :

en: Today
bg_BG: днес

en: Tomorrow
bg_BG: утре

en: No, I don't want to hide it.
bg_BG: Не, не желая да го скривам.

en: No, and permanently remove the option to hide it.
bg_BG: Не, а и премахнете за постоянно възможността за скриване.

en: Yes, hide it.
bg_BG: Да, скрийте го.

en: Timestamp
bg_BG: Времево клеймо

en: Avg. speed
bg_BG: Средна скорост

en: Time shown as
bg_BG: Показвано време като

en: 1 pixel
bg_BG: 1 пиксел

en: 2 pixels
bg_BG: 2 пиксела

en: 3 pixels
bg_BG: 3 пиксела

en: 4 pixels
bg_BG: 4 пиксела

en: 5 pixels
bg_BG: 5 пиксела

en: 6 pixels
bg_BG: 6 пиксела

en: 7 pixels
bg_BG: 7 пиксела

en: 8 pixels
bg_BG: 8 пиксела

en: 9 pixels
bg_BG: 9 пиксела

en: 10 pixels
bg_BG: 10 пиксела

en: To route
bg_BG: Към маршрута

en: Display parameters
bg_BG: Параметри на показ

en: Statistics
bg_BG: Статистика

en: Recorded points
bg_BG: Записани точки

en: (m/d/y h:m)
bg_BG: (м/д/г час:мин)

en: Do not show this dialog next time
bg_BG: Без ново показване на този диалогов прозорец

en: Manual command line instructions
bg_BG: Указания за ръчен комаден ред

en: Review rule
bg_BG: Преглед на правило

en: Install rule
bg_BG: Нагласяване на правило

en: Quit
bg_BG: Изход

en: Errors encountered installing rule.
bg_BG: Възникнаха грешки нагласяйки правило.

en: Install
bg_BG: Инсталиране

en: Dismiss
bg_BG: Отхвърляне

en: Plugin Manager
bg_BG: Управление на приставката
