opencpn - en to ca_ES translation catalogue (915 entries)

en: About OpenCPN
ca_ES: Quant a l'OpenCPN

en: OpenCPN Alert
ca_ES: Alaerta de l'OpenCPN

en: OpenCPN AIS Alert
ca_ES: Alerta AIS OpenCPN

en: Object Query
ca_ES: Consulta sobre l'Objecte

en: Link Properties
ca_ES: Propietats de la Marca

en: Waypoint Properties
ca_ES: Propietats del Waypoint

en: Options
ca_ES: Opcions

en: Print Route Selection
ca_ES: Dividir la Ruta

en: Route Properties
ca_ES: Propietats de la Ruta

en: Send to GPS
ca_ES: Enviar al GPS

en: (Unnamed Track)
ca_ES: (Derrota Sense Nom)

en: Pause
ca_ES: Pausa

en: Start
ca_ES: Inici

en: Close
ca_ES: Tanca

en: Resume
ca_ES: Continua

en: Dialog
ca_ES: Diàleg

en: License
ca_ES: Llicència

en: Help
ca_ES: Ajuda

en: OpenCPN Info
ca_ES: Informació de l'OpenCPN

en: Caution Area: Marine mammals habitat (implies whales NOT observed)
ca_ES: Àrea de Precaució: Hàbitat de mamífers marins (implica NO observació de balenes)

en: Caution Area: Marine mammals in area - reduce speed
ca_ES: Àrea de Precaució: Mamífers marins dins l'àrea - reduïr velocitat

en: Caution Area: Marine mammals in area - stay clear
ca_ES: Àrea de Precaució: Mamífers marins dins l'àrea - mantenir-se allunyat

en: Caution Area: Marine mammals in area - report sightings
ca_ES: Àrea de Precaució: Mamífers marins dins l'àrea - informeu avistaments

en: Caution Area: Protected habitat - reduce speed
ca_ES: Àrea de Precaució: Hàbitat protegit - reduïr velocitat

en: Caution Area: Protected habitat - stay clear
ca_ES: Àrea de Precaució: Hàbitat protegit - mantenir-se allunyat

en: Caution Area: Protected habitat - no fishing or anchoring
ca_ES: Àrea de Precaució: Hàbitat protegit - no pescar o fondejar

en: Caution Area: Derelicts (drifting objects)
ca_ES: Àrea de Precaució: Abandonats (objectes a la deriva)

en: Caution Area: Traffic congestion
ca_ES: Àrea de Precaució: Congestió de trànsit

en: Caution Area: Marine event
ca_ES: Àrea de Precaució: Event marítim

en: Caution Area: Divers down
ca_ES: Àrea de Precaució: Bussejadors dins l'aigua

en: Caution Area: Swim area
ca_ES: Àrea de Precaució: Zona de bany

en: Caution Area: Dredge operations
ca_ES: Àrea de Precaució: Operacions de dragat

en: Caution Area: Survey operations
ca_ES: Àrea de Precaució: Operacions de reconeixement

en: Caution Area: Underwater operation
ca_ES: Àrea de Precaució: Operacions subaquàtiques

en: Caution Area: Seaplane operations
ca_ES: Àrea de Precaució: Operacions hidroavió

en: Caution Area: Fishery - nets in water
ca_ES: Àrea de Precaució: Zona de pesca - xarxes dins l'aigua

en: Caution Area: Cluster of fishing vessels
ca_ES: Àrea de Precaució: Conjunt de pesquers

en: Caution Area: Fairway closed
ca_ES: Àrea de Precaució: Canal tancat

en: Caution Area: Harbour closed
ca_ES: Àrea de Precaució: Port tancat

en: Caution Area: Risk (define in Associated text field)
ca_ES: Àrea de Precaució: Risc (definir al camp de text adjunt)

en: Caution Area: Underwater vehicle operation
ca_ES: Àrea de Precaució: Operacions amb vehicle subaquàtic

en: (reserved for future use)
ca_ES: (reservat per un futur ús)

en: Environmental Caution Area: Storm front (line squall)
ca_ES: Àrea de Precaució Mediambiental: Front de tempesta (línia de ruixats)

en: Environmental Caution Area: Hazardous sea ice
ca_ES: Àrea de Precaució Mediambiental: Gel marí perillós

en: Environmental Caution Area: Storm warning (storm cell or line of storms)
ca_ES: Àrea de Precaució Mediambiental: Avís de tempesta

en: Environmental Caution Area: High wind
ca_ES: Àrea de Precaució Mediambiental: Vent fort

en: Environmental Caution Area: High waves
ca_ES: Àrea de Precaució Mediambiental: Fortes onades

en: Environmental Caution Area: Restricted visibility (fog, rain, etc.)
ca_ES: Àrea de Precaució Mediambiental: Visibilitat reduïda (boira, pluja, etc.)

en: Environmental Caution Area: Strong currents
ca_ES: Àrea de Precaució Mediambiental: Corrents fortes

en: Environmental Caution Area: Heavy icing
ca_ES: Àrea de Precaució Mediambiental: Glaçada intesa

en: Restricted Area: Fishing prohibited
ca_ES: Àrea Restringida: Pesca prohibida

en: Restricted Area: No anchoring.
ca_ES: Àrea Restringida: No fondejar.

en: Restricted Area: Entry approval required prior to transit
ca_ES: Àrea Restringida: Necessària autorització prèvia al pas

en: Restricted Area: Entry prohibited
ca_ES: Àrea Restringida: Entrada prohibida

en: Restricted Area: Active military OPAREA
ca_ES: Àrea Restringida: Zona d'operacions militars activa

en: Restricted Area: Firing - danger area.
ca_ES: Àrea Restringida: Trets - zona perillosa.

en: Restricted Area: Drifting Mines
ca_ES: Àrea Restringida: Mines a la deriva

en: Anchorage Area: Anchorage open
ca_ES: Àrea de fondeig: Ancoratge obert

en: Anchorage Area: Anchorage closed
ca_ES: Àrea de fondeig: Ancoratge tancat

en: Anchorage Area: Anchoring prohibited
ca_ES: Àrea de fondeig: Foindeig prohibit

en: Anchorage Area: Deep draft anchorage
ca_ES: Àrea de fondeig: Zona per a grans calats

en: Anchorage Area: Shallow draft anchorage
ca_ES: Àrea de fondeig: Zona per a petits calats

en: Anchorage Area: Vessel transfer operations
ca_ES: Àrea de fondeig: Operacions de desplaçament de vaixells

en: Security Alert - Level 1
ca_ES: Alerta de seguretat - Nivell 1

en: Security Alert - Level 2
ca_ES: Alerta de seguretat - Nivell 2

en: Security Alert - Level 3
ca_ES: Alerta de seguretat - Nivell 3

en: Distress Area: Vessel disabled and adrift
ca_ES: Àrea d'auxili: Vaixell a la deriva i sense govern

en: Distress Area: Vessel sinking
ca_ES: Àrea d'auxili: Vaixell enfonsant-se

en: Distress Area: Vessel abandoning ship
ca_ES: Àrea d'auxili: Vaixell abandonat

en: Distress Area: Vessel requests medical assistance
ca_ES: Àrea d'auxili: Vaixell solicitant ajuda mèdica

en: Distress Area: Vessel flooding
ca_ES: Àrea d'auxili: Vaixell inundant

en: Distress Area: Vessel fire/explosion
ca_ES: Àrea d'auxili: Incendi/Explosió al vaixell

en: Distress Area: Vessel grounding
ca_ES: Àrea d'auxili: Vaixell varant

en: Distress Area: Vessel collision
ca_ES: Àrea d'auxili: Colisió de vaixell

en: Distress Area: Vessel listing/capsizing
ca_ES: Àrea d'auxili: Vaixell escorat

en: Distress Area: Vessel under assault
ca_ES: Àrea d'auxili: Vaixell sota assalt

en: Distress Area: Person overboard
ca_ES: Àrea d'auxili: Home a l'aigua

en: Distress Area: SAR area
ca_ES: Àrea d'auxili: Àrea SAR

en: Distress Area: Pollution response area
ca_ES: Àrea d'auxili: Zona de resposta a la contaminació

en: Instruction: Contact VTS at this point/juncture
ca_ES: Instrucció: Contacta amb Estació Costera en aquest punt/intersecció

en: Instruction: Contact Port Administration at this point/juncture
ca_ES: Instrucció: Contacta l'Administració del Port en aquest punt/intersecció

en: Instruction: Do not proceed beyond this point/juncture
ca_ES: Instrucció: No sobrepasseu aquest punt/intersecció

en: Instruction: Await instructions prior to proceeding beyond this point/juncture
ca_ES: Instrucció: Espereu instruccions abans de sobrepassar aquest punt/intersecció

en: Proceed to this location - await instructions
ca_ES: Continua fins aquest lloc - espera instruccions

en: Clearance granted - proceed to berth
ca_ES: Permís concedit - procedeixi a atracar

en: Information: Pilot boarding position
ca_ES: Informació: Zona d'embarcament pràctic

en: Information: Icebreaker waiting area
ca_ES: Informació: Zona d'espera trencagels

en: Information: Places of refuge
ca_ES: Informació: Refugis

en: Information: Position of icebreakers
ca_ES: Informació: Posició de trencagels

en: Information: Location of response units
ca_ES: Informació: Ubicació d'unitats de resposta

en: VTS active target
ca_ES: Directoris Actius de Cartes

en: Rogue or suspicious vessel
ca_ES: Vaixell "vermell" o sospitós

en: Vessel requesting non-distress assistance
ca_ES: Vaixell demanant asistència sense perill

en: Chart Feature: Sunken vessel
ca_ES: Característica de la carta: Vaixell enfós

en: Chart Feature: Submerged object
ca_ES: Característica de la carta: Objecte submergit

en: Chart Feature: Semi-submerged object
ca_ES: Característica de la carta: Objecte semi-submergit

en: Chart Feature: Shoal area
ca_ES: Característica de la carta: Àrea poc profunda

en: Chart Feature: Shoal area due north
ca_ES: Característica de la carta: Àrea poc profunda al nord

en: Chart Feature: Shoal area due east
ca_ES: Característica de la carta: Àrea poc profunda a l'est

en: Chart Feature: Shoal area due south
ca_ES: Característica de la carta: Àrea poc profunda al sur

en: Chart Feature: Shoal area due west
ca_ES: Característica de la carta: Àrea poc profunda a l'oest

en: Chart Feature: Channel obstruction
ca_ES: Característica de la carta: Obstrucció al canal

en: Chart Feature: Reduced vertical clearance
ca_ES: Característica de la carta: Folgança ("holgura") vertical reduïda

en: Chart Feature: Bridge closed
ca_ES: Característica de la carta: Pont tancat

en: Chart Feature: Bridge partially open
ca_ES: Característica de la carta: Pont parcialment obert

en: Chart Feature: Bridge fully open
ca_ES: Característica de la carta: Pont obert

en: Report from ship: Icing info
ca_ES: Informe del vaixell: Informació de gelades

en: Report from ship: Miscellaneous information - define in Associated text field
ca_ES: Informe del vaixell: Informació variada - definir al camp de text adjunt

en: Route: Recommended route
ca_ES: Ruta: Ruta recomanada

en: Route: Alternative route
ca_ES: Ruta: Ruta alternativa

en: Route: Recommended route through ice
ca_ES: Ruta: Ruta recomanada a través de gel

en: Other - Define in associated text field
ca_ES: Altres - definir al camp de text adjunt

en: Cancellation - cancel area as identified by Message Linkage ID
ca_ES: Anul·lació - àrea cancelada tal i com diu l'identificador del missatge

en: Undefined (default)
ca_ES: Indefinit

en: Tanker
ca_ES: Vaixell Cisterna

en: AIS Alert
ca_ES: Alerta AIS

en: AISTargetAlert
ca_ES: Alerta d'Objectiu AIS

en: &Silence Alert
ca_ES: &Silenciar Alerta

en: &Jump To
ca_ES: &Anar a

en: Create Waypoint
ca_ES: Esborrar el Waypoint

en: &Acknowledge
ca_ES: &Reconèixer

en: At Anchor
ca_ES: Ancorat

en: Not Under Command
ca_ES: Fora de Control

en: Restricted Manoeuvrability
ca_ES: Maniobrabilitat Restringida

en: Constrained by draught
ca_ES: Constret pel corrent

en: Moored
ca_ES: Amarrat

en: Aground
ca_ES: Embarrancat

en: Engaged in Fishing
ca_ES: Pesquer Enfeinat

en: High Speed Craft
ca_ES: Llanxa Ràpida

en: Wing In Ground Effect
ca_ES: Ala en Efecte Terra

en: Power-driven vessel towing astern (regional use)
ca_ES: Vaixell a motor remolcat per popa (us regional)

en: Power-driven vessel pushing ahead or towing alongside (regional use)
ca_ES: Vaixell a motor empentat o remolcat abarloat (us regional)

en: Reserved 13
ca_ES: Reservat 13

en: Reserved 14
ca_ES: Reservat 14

en: Undefined
ca_ES: Indefinit

en: SAR Aircraft
ca_ES: Aeronau SAR

en: Class
ca_ES: Classe

en: Flag
ca_ES: Bandera

en: Active
ca_ES: Activació

en: Testing
ca_ES: Configuracions

en: Unknown
ca_ES: Desconegut

en: Safety Broadcast Message
ca_ES: Missate emès de Seguretat

en:  (Last Known)
ca_ES:  (Últim conegut)

en: Position
ca_ES: Posició

en: Report Age
ca_ES: Informe d'antiguitat

en: Report as of
ca_ES: Informe a partir de

en: Destination
ca_ES: Destinació

en: Right
ca_ES: Far

en: Left
ca_ES: Esquerra

en: Speed
ca_ES: Velocitat de la Ruta

en: Course
ca_ES: Mode Rumb Amunt

en: Heading
ca_ES: Rumbo

en: Turn Rate
ca_ES: Velocitat de gir

en: Range
ca_ES: Llunyania

en: Bearing
ca_ES: Demora

en: in
ca_ES: Enllaços

en: Inland Blue Flag
ca_ES: Bandera Blava

en: Clear
ca_ES: Desmarca-ho tot

en: Set
ca_ES: Proper

en: Altitude
ca_ES: Altitud

en:  COG Unavailable
ca_ES: Cap Carta Disponible

en: in
ca_ES: Enllaços

en: min
ca_ES: Enllaços

en: Aid to Navigation
ca_ES: Ajut a la Navegació

en: Base
ca_ES: E.Base

en: Base Station
ca_ES: Estació Base

en: Buddy
ca_ES: Amic

en: GPSGate Buddy
ca_ES: Amic de GPSGAte

en: DSC
ca_ES: HSC

en: DSC Distress
ca_ES: Distància

en: DSC Position Report
ca_ES: Hora del Darrer Informe:

en: SART
ca_ES: SAR/V

en: APRS Position Report
ca_ES: Hora del Darrer Informe:

en: Unk
ca_ES: Desc.

en: Austria
ca_ES: Àustria

en: Belgium
ca_ES: Bèlgica

en: Belarus
ca_ES: Bielorússia

en: Bulgaria
ca_ES: Bulgària

en: Vatican City State
ca_ES: Ciutat del Vaticà

en: Cyprus
ca_ES: Xipre

en: Germany
ca_ES: Alemanya

en: Georgia
ca_ES: Geòrgia

en: Moldova
ca_ES: Moldàvia

en: Armenia
ca_ES: Armènia

en: Denmark
ca_ES: Dinamarca

en: Spain
ca_ES: Espanya

en: France
ca_ES: França

en: Finland
ca_ES: Finlàndia

en: Faroe Islands
ca_ES: Illes Feroe

en: Great Britain
ca_ES: Regne Unit

en: Greece
ca_ES: Grècia

en: Croatia
ca_ES: Croàcia

en: Morocco
ca_ES: Marroc

en: Hungary
ca_ES: Hongria

en: Netherlands
ca_ES: Països Baixos

en: Italy
ca_ES: Itàlia

en: Ireland
ca_ES: Irlanda

en: Iceland
ca_ES: Islàndia

en: Luxembourg
ca_ES: Luxemburg

en: Monaco
ca_ES: Mònaco

en: Norway
ca_ES: Noruega

en: Poland
ca_ES: Polònia

en: Romania
ca_ES: Rumania

en: Sweden
ca_ES: Suècia

en: Slovak Republic
ca_ES: República Eslovaca

en: Switzerland
ca_ES: Suïssa

en: Czech Republic
ca_ES: República Txeca

en: Turkey
ca_ES: Turquía

en: Ukraine
ca_ES: Ucrània

en: Russian
ca_ES: Rússia

en: Macedonia
ca_ES: Macedònia del Nord

en: Latvia
ca_ES: Letònia

en: Estonia
ca_ES: Estònia

en: Lithuania
ca_ES: Lituània

en: Slovenia
ca_ES: Eslovènia

en: Antigua and Barbuda
ca_ES: Antigua i Barbuda

en: Cayman Islands
ca_ES: Illes Caiman

en: Dominican Republic
ca_ES: República Dominicana

en: Guadeloupe
ca_ES: Guadalup

en: Greenland
ca_ES: Grenlàndia

en: Haiti
ca_ES: Haití

en: United States of America
ca_ES: Estats Units d'Amèrica

en: Saint Kitts and Nevis
ca_ES: Saint Kitts i Nevis

en: Mexico
ca_ES: Mèxic

en: Martinique
ca_ES: Martinica

en: Panama
ca_ES: Panamà

en: Saint Pierre and Miquelon
ca_ES: Saint Pierre i Miquelon

en: Trinidad and Tobago
ca_ES: Trinitat i Tobago

en: Turks and Caicos Islands
ca_ES: Illes Turks i Caicos

en: Saint Vincent and the Grenadines
ca_ES: Saint Vincent i les Grenadines

en: British Virgin Islands
ca_ES: Illes Verges Britàniques

en: United States Virgin Islands
ca_ES: Illes Verges dels Estats Units

en: Afghanistan
ca_ES: Afganistan

en: Saudi Arabia
ca_ES: Aràbia Saudí

en: China
ca_ES: Xina

en: India
ca_ES: Índia

en: Azerbaijani Republic
ca_ES: República d'Azerbaijan

en: Iraq
ca_ES: Irak

en: Japan
ca_ES: Japó

en: Jordan
ca_ES: Jordania

en: Korea
ca_ES: Corea

en: Palestine
ca_ES: Palestina

en: People's Rep. of Korea
ca_ES: República Popular de Corea

en: Lebanon
ca_ES: Líban

en: Kyrgyz Republic
ca_ES: República Kirguisa

en: Syrian Arab Republic
ca_ES: República Àrab Síria

en: United Arab Emirates
ca_ES: Emirats Àrabs Units

en: Tajikistan
ca_ES: Tadjikistan

en: Yemen
ca_ES: Iemen

en: Bosnia and Herzegovina
ca_ES: Bòsnia i Herzegovina

en: Adelie Land
ca_ES: Terra Adelia

en: Australia
ca_ES: Austràlia

en: New Zealand
ca_ES: Nova Zelanda

en: Cambodia
ca_ES: Cambodja

en: Cook Islands
ca_ES: Illes Cook

en: Lao People's Dem. Rep.
ca_ES: Rep. Dem. Popular de Lao

en: Malaysia
ca_ES: Malàsia

en: Northern Mariana Islands
ca_ES: Illes Marianes del Nord

en: Marshall Islands
ca_ES: Illes Marshall

en: New Caledonia
ca_ES: Nova Caledònia

en: French Polynesia
ca_ES: Polinèsia Francesa

en: Philippines
ca_ES: Filipines

en: Papua New Guinea
ca_ES: Papua Nova Guinea

en: Pitcairn Island
ca_ES: Illa Pitcairn

en: Solomon Islands
ca_ES: Illes Solomó

en: American Samoa
ca_ES: Samoa Nord-americana

en: Singapore
ca_ES: Singapur

en: Thailand
ca_ES: Tailàndia

en: Viet Nam
ca_ES: Vietnam

en: Wallis and Futuna Islands
ca_ES: Wallis i Illes Futuna

en: South Africa
ca_ES: Sudàfrica

en: Algeria
ca_ES: Algèria

en: Ascension Island
ca_ES: Illa Ascensió

en: Central African Republic
ca_ES: República Centreafricana

en: Cameroon
ca_ES: Camerún

en: Comoros
ca_ES: Comores

en: Crozet Archipelago
ca_ES: Arxipèlag Crozet

en: Ivory Coast
ca_ES: Costa d'Ivori

en: Comoros (Union of the)
ca_ES: Comoros (Unió de les)

en: Egypt
ca_ES: Egipte

en: Ethiopia
ca_ES: Etiòpia

en: Gabonese Republic
ca_ES: República Gabonesa

en: Gambia
ca_ES: Gàmbia

en: Equatorial Guinea
ca_ES: Guinea Equatorial

en: Kenya
ca_ES: Kènia

en: Kerguelen Islands
ca_ES: Illes Kerguelen

en: Liberia
ca_ES: Libèria

en: South Sudan (Republic of)
ca_ES: Sudan del Sur (República de)

en: Lesotho
ca_ES: Lesoto

en: Mauritius
ca_ES: Maurici

en: Mozambique
ca_ES: Moçambic

en: Mauritania
ca_ES: Mauritània

en: Malawi
ca_ES: Malaui

en: Niger
ca_ES: Níger

en: Nigeria
ca_ES: Nigèria

en: Saint Helena
ca_ES: Santa Helena

en: Sierra Leone
ca_ES: Sierra Leona

en: Chad
ca_ES: Txad

en: Togolese Republic
ca_ES: República Togolesa

en: Dem Rep.of the Congo
ca_ES: Rep. Dem. del Congo

en: Argentine Republic
ca_ES: República Argentina

en: Brazil
ca_ES: Brasil

en: Chile
ca_ES: Xile

en: Colombia
ca_ES: Colòmbia

en: Ecuador
ca_ES: Equador

en: Falkland Islands
ca_ES: Illes Malvines

en: Uruguay
ca_ES: Uruguai

en: Venezuela
ca_ES: Venesuela

en: Military Vessel
ca_ES: Vaixell Militar

en: Sailing Vessel
ca_ES: Vaixell Veler

en: Pleasure craft
ca_ES: Llanxa d'Esbarjo

en: Pilot Vessel
ca_ES: Vaixell dels Pràctics

en: Search and Rescue Vessel
ca_ES: Vaixell de Cerca i Rescat

en: Tug
ca_ES: Remolcador

en: Port Tender
ca_ES: Llanxa del Port

en: Pollution Control Vessel
ca_ES: Vaixell de Control de la Contaminació

en: Law Enforcement Vessel
ca_ES: Vaixell de Força Legal

en: Medical Transport
ca_ES: Transport Mèdic

en: Passenger Ship
ca_ES: Vaixell de Passatge

en: Cargo Ship
ca_ES: Vaixell de Càrrega

en: Unspecified
ca_ES: Indefinit

en: Reference Point
ca_ES: Punt de Referència

en: RACON
ca_ES: BALISA RADAR

en: Fixed Structure
ca_ES: Estructura Estàtica

en: Spare
ca_ES: Lanxa de Respecte

en: Light
ca_ES: Far

en: Light w/Sectors
ca_ES: Far amb Sectors

en: Leading Light Front
ca_ES: Llum Frontal Principal

en: Leading Light Rear
ca_ES: Llum Trassera Principal

en: Cardinal N Beacon
ca_ES: Radiofar Cardinal N

en: Cardinal E Beacon
ca_ES: Radiofar Cardinal E

en: Cardinal S Beacon
ca_ES: Radiofar Cardinal S

en: Cardinal W Beacon
ca_ES: Radiofar Cardinal W

en: Beacon, Port Hand
ca_ES: Radiofar a Babord

en: Beacon, Starboard Hand
ca_ES: Radiofar a Estribord

en: Beacon, Preferred Channel Port Hand
ca_ES: Radiofar a Canal Preferit a Babor

en: Beacon, Preferred Channel Starboard Hand
ca_ES: Radiofar a Canal Preferit a Estribord

en: Beacon, Isolated Danger
ca_ES: Radiofar, Perill Aïllat

en: Beacon, Safe Water
ca_ES: Radiofar, Aigües Segures

en: Beacon, Special Mark
ca_ES: Radiofar, Marca Especial

en: Cardinal Mark N
ca_ES: Marca Cardinal N

en: Cardinal Mark E
ca_ES: Marca Cardinal E

en: Cardinal Mark S
ca_ES: Marca Cardinal S

en: Cardinal Mark W
ca_ES: Marca Cardinal W

en: Port Hand Mark
ca_ES: Marca de Mà a Babord

en: Starboard Hand Mark
ca_ES: Marca de Mà a Estribord

en: Preferred Channel Port Hand
ca_ES: Preferència del Canal Mà Babord

en: Preferred Channel Starboard Hand
ca_ES: Preferència del Canal Mà Estribord

en: Isolated Danger
ca_ES: Perill Aïllat

en: Safe Water
ca_ES: Aigües Segures

en: Special Mark
ca_ES: Marca Especial

en: Light Vessel/Rig
ca_ES: Plataforma/Vaixell Lleuger

en: GpsGate Buddy
ca_ES: Amic de GPSGate

en: Position Report
ca_ES: Hora del Darrer Informe:

en: Distress
ca_ES: Distància

en: ARPA radar target
ca_ES: Objectiu radar ARPA

en: F/V
ca_ES: Pesquer

en: Tow
ca_ES: Remolcador

en: Long Tow
ca_ES: Remolcador Llarg

en: Dredge
ca_ES: Draga

en: Yat
ca_ES: Iot

en: Tender
ca_ES: Llanxa de Serveis

en: M/V
ca_ES: M/v

en: Ref. Pt
ca_ES: Ref.Babor

en: Fix.Struct.
ca_ES: Estruct.Fixa

en: Lt
ca_ES: Far

en: Lt sect.
ca_ES: Far sect.

en: Ldg Lt Front
ca_ES: Llum Frontal

en: Ldg Lt Rear
ca_ES: Llum Posterior

en: Port
ca_ES: Babor

en: Stbd
ca_ES: Estrb

en: Pref. Chnl
ca_ES: Canal Pref.

en: Isol. Dngr
ca_ES: Perill Aïllat

en: Special
ca_ES: Especial

en: Port Hand
ca_ES: Mà Babor

en: Stbd Hand
ca_ES: Mà Estribor

en: LtV/Rig
ca_ES: LtV/Semirígida

en: AIS target list
ca_ES: Llista d'Objectes AIS

en: Trk
ca_ES: Derrotes

en: Name
ca_ES: Nom

en: Call
ca_ES: ID Trucada

en: Type
ca_ES: Tipus

en: Nav Status
ca_ES: Estat Nav.

en: Brg
ca_ES: Demora

en: TCPA
ca_ES: CPA TCPA

en: Target info
ca_ES: Info d'Objecte

en: Create WPT
ca_ES: Esborrar el Waypoint

en: Hide All Tracks
ca_ES: Consulta d'objecte AIS

en: Show All Tracks
ca_ES: Mostrar-hi els Objectes AIS

en: Toggle track
ca_ES: Activa/Desact. la Derrota

en: AutoSort
ca_ES: Autoordenar

en: Limit range: NM
ca_ES: Distància límit: MN

en: Target Count
ca_ES: Info d'Objecte

en: Record Track
ca_ES: Enregistrar Ruta

en: The recently captured track of this target has been recorded.
    Do you want to continue recording until the end of the current OpenCPN session?
ca_ES: La derrota d'aquest objecte ha estat enregistrada.
    Vols continuar enregistrant fins a acabar aquesta sessió d'OpenCPN?

en: AISTargetQuery
ca_ES: Consulta d'Objecte AIS

en: OK
ca_ES: d'Acord

en: Stop Tracking
ca_ES: Atura el seguiment

en: Nothing found
ca_ES: No s'ha trobat res

en: Anchorage created
ca_ES: Àncora creada

en: Cancel
ca_ES: Cancel·lar

en: Undo
ca_ES: Desfer

en: Redo
ca_ES: Refer

en: End Route
ca_ES: Fi de la Ruta

en: Measure Off
ca_ES: Aturar Mesurar

en: Measure
ca_ES: Mesurar

en: Max Detail Here
ca_ES: Aquí el Màx. Detall

en: Scale In
ca_ES: Augmentar escala

en: Scale Out
ca_ES: Reduir escala

en: Drop Mark
ca_ES: Posa una Marca Aquí

en: Move Boat Here
ca_ES: Moure el Vaixell Ací

en: Navigate To Here
ca_ES: Navegui a aquí

en: Course Up Mode
ca_ES: Mode Rumb Amunt

en: North Up Mode
ca_ES: Actualització de Cartes d'OpenCPN

en: Chart Up Mode
ca_ES: Mode carta amunt

en: Toggle Full Screen
ca_ES: Canviar a Pantalla Completa

en: Paste Waypoint
ca_ES: Enganxar Waipoint

en: Paste Route
ca_ES: Enganxar Ruta

en: Paste Track
ca_ES: Enganxar Track

en: CM93 Offset Dialog...
ca_ES: Diàleg per la Correcció CM93...

en: Chart Groups
ca_ES: Cartes

en: All Active Charts
ca_ES: Tots les cartes actives

en: Target Query...
ca_ES: Consultar sobre l'objectiu...

en: Hide Target CPA
ca_ES: Amagar objectiu CPA

en: Show Target CPA
ca_ES: Mostrar objectiu CPA

en: Target List...
ca_ES: Llista de objectius...

en: Hide Target Track
ca_ES: Amagar track de l'objectiu

en: Show Target Track
ca_ES: Mostrar track de l'objectiu

en: Object Query...
ca_ES: Consulta sobre l'Objecte...

en: Show
ca_ES: Mostar la Graella

en: Layer Route
ca_ES: Capa de Ruta

en: Properties
ca_ES: Propietats

en: Activate Next Waypoint
ca_ES: Activar nou Waypoint

en: Deactivate
ca_ES: Desactivació

en: Activate
ca_ES: Activació

en: Route
ca_ES: Ruta

en: Insert Waypoint
ca_ES: Inserir un Waypoint

en: Append Waypoint
ca_ES: Afegir un Waypoint

en: Copy as KML
ca_ES: Copiar com a KML

en: Delete
ca_ES:  [&D] Esborrar

en: Reverse...
ca_ES: Inversa...

en: Send to new GPS
ca_ES: Enviar al nou GPS

en: Layer Track
ca_ES: Capa de Track

en: Layer Waypoint
ca_ES: Capa Waypoint

en: Remove from Route
ca_ES: Treure de la ruta

en: Navigate To This
ca_ES: Navegar fins a

en: Clear Anchor Watch
ca_ES: Treure la Vigilància d'Àncora

en: Set Anchor Watch
ca_ES: Configurar la Vigilància d'Àncora

en: Show Tide Information
ca_ES: Mostra informació de marea

en: Show Current Information
ca_ES: Mostrar informació actual

en: Temporary GOTO Route
ca_ES: Seguir Ruta destí temporal

en: Here
ca_ES: Ací

en: There
ca_ES: Allà

en: (Unnamed Waypoint)
ca_ES: (Waypoint sense Nom)

en: Go to
ca_ES: Anant a

en: Rename Waypoints?
ca_ES: Reanomenar Waypoints?

en: Are you sure you want to delete this route?
ca_ES: N'està segur de voler esborrar aquesta ruta?

en: OpenCPN Route Delete
ca_ES: Suprimir Ruta OpenCPN

en: Are you sure you want to delete this track?
ca_ES: N'està segur de voler esborrar aquesta ruta?

en: OpenCPN Track Delete
ca_ES: Esborrar una Derrota d'OpenCPN

en: Navigation Mode
ca_ES: Mode de Navegació

en: North Up
ca_ES: Nord a Dalt

en: Course Up
ca_ES: Rumb Amunt

en: Look Ahead Mode
ca_ES: Mode Proa Amunt

en: Display Options
ca_ES: Opcions en la Presentació de la Carta

en: Enable Chart Quilting
ca_ES: Permetre la superposició Cartografia

en: Show Grid
ca_ES: Mostar la Graella

en: Show Chart Outlines
ca_ES: Mostar-hi els Contorns

en: Show Depth Units
ca_ES: Mostrar les Unitats de Fondària

en: Show Currents
ca_ES: Mostrar-hi els Corrents

en: Buoy/Light Labels
ca_ES: Etiquetes Boies/Llums

en: Light Descriptions
ca_ES: Mostra la Descripció dels Fars

en: Display Category
ca_ES: Nivell de Presentació

en: Standard
ca_ES: Estàndard

en: All
ca_ES: Tots

en:  ChartFile:
ca_ES:  Arxius de Cartes:

en:  Name:
ca_ES:  Nom:

en:  Depth Units:
ca_ES:  Unitats de Fondària:

en:  Soundings:
ca_ES:  Sondejos:

en:  Projection:
ca_ES:  Projecció:

en: Transverse Mercator
ca_ES: Transversal de Mercator

en: Polyconic
ca_ES: Policònic

en:  Updated:
ca_ES:  Actualitzat:

en: OpenCPN Chart Scan....
ca_ES: Escanner de Cartes d'OpenCPN...

en: OpenCPN Directory Scan....
ca_ES: Directori d'Escannejats OpenCPN...

en: OpenCPN Chart Add....
ca_ES: Afegir Cartes OpenCPN

en: Show Tides
ca_ES: Mostrar-hi les Marees

en: Hide Tides
ca_ES: Amagar les Marees

en: Hide Currents
ca_ES: Amaga els Corrents

en: Group "
ca_ES: Grup "

en: OpenCPN Group Notice
ca_ES: Creador de Rutes OpenCPN

en: " is empty, switching to "All Active Charts" group.
ca_ES: " és buit, canviant al grup de "Totes les cartes actives".

en: Layer Route:
ca_ES: Disseny de Rutes

en: (unnamed)
ca_ES: (Ruta Sense Nom)

en: Total Length:
ca_ES: Distància

en: Leg: from
ca_ES: Trajecte: des de

en:  to
ca_ES:  fins

en: StatusBar
ca_ES: Mostra la Barra d'Estat

en: Use nearby waypoint?
ca_ES: Emprar waypints propers?

en: OpenCPN Route Create
ca_ES: Creador de Rutes OpenCPN

en: For this leg the Great Circle route is
ca_ES: Per aquesta etapa la ruta ortodròmica és

en:  shorter than rhumbline.
ca_ES:  més curta que loxodròmica.

en: Would you like include the Great Circle routing points for this leg?
ca_ES: Voleu incloure els punts de la ruta ortodròmica a aquesta etapa?

en: ObjectQuery
ca_ES: Consulta sobre l'Objecte

en: There is an existing waypoint at the same location as the one you are pasting. Would you like to merge the pasted data with it?
ca_ES: Ja existeix un waypoint al mateix lloc on estàs pegant aquest. Vols unir-los tots dos?

en: Answering 'No' will create a new waypoint at the same location.
ca_ES: Si contestes "No", es crearà un nou waypoint al mateix lloc.

en: Merge waypoint?
ca_ES: Reanomenar Waypoints?

en: There are existing waypoints at the same location as some of the ones you are pasting. Would you like to just merge the pasted data into them?
ca_ES: Ja hi han waypoints al mateix lloc on estàs enganxant els nous. Vols unir-los?

en: Answering 'No' will create all new waypoints for this route.
ca_ES: Si contestes "No", es crearan nous waypoints per aquesta ruta.

en: Merge waypoints?
ca_ES: Reanomenar Waypoints?

en: RouteLegInfoRollover
ca_ES: Avenç Info, Trajecte/Ruta

en: Feet
ca_ES: Peus

en: Meters
ca_ES: Metres

en: Fathoms
ca_ES: Braces

en: OverZoom
ca_ES: SobreAmpliat

en: ExtendedTideIcon
ca_ES: Icona de Marea Estesa

en: CurrentValue
ca_ES: Corrents

en: AIS Target Query
ca_ES: Consulta d'objecte AIS

en: Hide AIS Targets
ca_ES: Mostrar-hi els Objectes AIS

en: Show This Chart
ca_ES: Mostrar a la carta

en: Hide This Chart
ca_ES: Amagar de la carta

en: OpenCPN CM93 Cell Offset Adjustments
ca_ES: Ajustos de centrat de cel·la CM93 de l'OpenCPN

en: Cell
ca_ES: Cel·la

en: M_COVR ID
ca_ES: ID M_COVR

en: Cell Scale
ca_ES: Escala de Cel·la

en: User X Offset
ca_ES: Centrat X d'usuari

en: User Y Offset
ca_ES: Centrat Y d'Usuari

en: meters
ca_ES: metres

en: This Leg
ca_ES: Trajecte Viu

en: Console Legend
ca_ES: Lectures a Consola

en: Console Value
ca_ES: Valors a Consola

en: Full Route
ca_ES: Dividir la Ruta

en: Show Highway
ca_ES: Mostrar autopista

en: XTE         L
ca_ES: XTE     Esq.

en: XTE         R
ca_ES: XTE     Drt.

en: Description
ca_ES: Descripció

en: General
ca_ES: General d'AIS

en: Select All
ca_ES: Selecciona-ho tot

en: Clear All
ca_ES: Desmarca-ho tot

en: Add
ca_ES: Afegir

en: Send
ca_ES: Enviar

en: CM93 Detail Level
ca_ES: Aquí el Màx. Detall

en: Waiting for raster chart compression thread exit.
ca_ES: Esperanto la resolució de la compressió de la carta raster.

en: Distance from Ownship:  %4.0f NMi
ca_ES: Distància fins el propi vaixell: %4.0f NMi

en: Latitude
ca_ES: Latitud

en: Longitude
ca_ES: Longitud

en: OpenCPN Route
ca_ES: Creador de Rutes OpenCPN

en: OpenCPN Track
ca_ES: Esborrar una Derrota d'OpenCPN

en: OpenCPN Waypoint
ca_ES: Creador de Rutes OpenCPN

en: Choose Format for Copy
ca_ES: Escollir format de Còpia

en: KML Standard (Google Earth and others)
ca_ES: Estàndard KML (Google Earth i altres)

en: KML with extended waypoint data (QtVlm)
ca_ES: KML amb dades adicionals del waypoint (QtVlm)

en: Link
ca_ES: Enllaços

en: Link description
ca_ES: Descripció

en: Local file...
ca_ES: Fitxer local...

en: Choose a file
ca_ES: Selecciona un fitxer

en: Link not complete, can't be saved.
ca_ES: Link incomplet, no es pot desar.

en: Basic
ca_ES: E.Base

en: Icon
ca_ES: Icona

en: Links
ca_ES: Enllaços

en: Edit
ca_ES: Editar

en: Add new
ca_ES: Afegir nou

en: Show on chart
ca_ES: Mostrar a la carta

en: Distance
ca_ES: Distància

en: Color
ca_ES: C&olor:

en: None
ca_ES: Cap

en: Copy
ca_ES: Copiar

en: Export GPX file
ca_ES: Exportar fitxers GPX

en: Overwrite existing file?
ca_ES: Sobrescriure el fitxer del mateix nom?

en: Import GPX file
ca_ES: Importar fitxers GPX

en: NMEA Debug Window
ca_ES: Finestra de depuració NMEA

en: Enable Tracking
ca_ES: Activar el Seguiment

en: Auto Follow
ca_ES: Seguiment de la Navegació

en: Zoom In
ca_ES: Apropa

en: Zoom Out
ca_ES: Allunya

en: Show Chart Bar
ca_ES: Mostrar la Barra de Cartes

en: Change Color Scheme
ca_ES: Ajust de la Lluminositat / joc de colors

en: Show AIS Targets
ca_ES: Mostrar-hi els Objectes AIS

en: Create Route
ca_ES: Disseny de Rutes

en: Drop MOB Marker
ca_ES: Deixa un Marcador d'Home a l'Aigua, MOB

en: Preferences
ca_ES: Preferències

en: There was a problem printing.
    Perhaps your current printer is not set correctly?
ca_ES: Ha hagut un problema d'impressió.
    Potser que la seva actual impressora no estigui ben configurada?

en: (Unnamed Route)
ca_ES: (Ruta Sense Nom)

en: Route & Mark Manager
ca_ES: Gestor de Rutes i Marques

en: Print Chart
ca_ES: Imprimir la Carta

en:  (Ctrl-Space)
ca_ES:  (Ctrl-Espai)

en: Yes
ca_ES: Si

en: MMSI Extended Properties
ca_ES: Propietats Esteses de l'MMSI

en: Tracking
ca_ES: Seguiment

en: Default tracking
ca_ES: Seguiment per defecte

en: Always track
ca_ES: Sempre seguiment

en:  Never track
ca_ES:  Mai track

en: Ignore this MMSI
ca_ES: Ignorar aquest MMSI

en: Handle this MMSI as SART/PLB(AIS) MOB.
ca_ES: Gestionar aquest MMSI com a balisa SART/PLB(AIS).

en: Convert AIVDM to AIVDO for this MMSI
ca_ES: Convertir AIVDM a AIVDO per aquest MMSI

en: This MMSI is my Follower - No CPA Alert
ca_ES: Aquest MMSI és seguidor meu - No fer avís de CPA

en: An MMSI Id is generally a number of nine digits.
    Please check your entries and cancel if necessary.
ca_ES: Un Id MMSI generalment és un número de nou dígits. 
    Si us plau comproveu les entrades i cancel·lar si cal.

en: Default
ca_ES: El color de la lletra

en: Always
ca_ES: Sempre

en: Never
ca_ES: Mai

en: Edit MMSI Properties
ca_ES: Editar les propietats MMSI

en: MMSI Properties
ca_ES: Propietats MMSI

en: Track Mode
ca_ES: Mode de Pista

en: Ignore
ca_ES: Ignorar

en: MOB
ca_ES: MOB (Home a l'aigua)

en: VDM->VDO
ca_ES: VDM-> VDO

en: Follower
ca_ES: Seguidor

en: New...
ca_ES: Nou...

en: Add MMSI Properties
ca_ES: Afegir Propietats MMSI

en: COG Predictor Length (min)
ca_ES: Llargària de la fletxa admonitora COG del vaixell propi (Minuts):

en: Heading Predictor Length (NMi)
ca_ES: Estimació de la Longitud del Rumb (NMi.-Milles Nàutiques)

en: Ship Icon Type
ca_ES: Tipus d'icona de vaixell

en: Real Scale Bitmap
ca_ES: Bitmap a Escala real

en: Real Scale Vector
ca_ES: Vector a Escala real

en: Length Over All (m)
ca_ES: Eslora total (m)

en: Width Over All (m)
ca_ES: Mànega total (m)

en: GPS Offset from Bow (m)
ca_ES: Ajust GPS des de Proa (m)

en: GPS Offset from Midship (m)
ca_ES: Ajust GPS des del centre (m)

en: Minimum Screen Size (mm)
ca_ES: Tamany mínim de pantalla (mm)

en: Show range rings
ca_ES: Mostrar nombre de cercles

en: Distance Unit
ca_ES: Distància

en: Nautical miles
ca_ES: Milles &Nàutiques

en: Kilometers
ca_ES: &Kilómetres

en: Style
ca_ES: E&stil

en: Solid
ca_ES: Amb símbols

en: Dot
ca_ES: Punt

en: Long dash
ca_ES: Guió llarg

en: Short dash
ca_ES: Mostrar-hi les Marees

en: Dot dash
ca_ES: Guió puntejat

en: Black
ca_ES: Negre

en: Dark Red
ca_ES: Vermell fosc

en: Dark Green
ca_ES: Verd fosc

en: Dark Yellow
ca_ES: Groc fosc

en: Dark Blue
ca_ES: Blau fosc

en: Dark Magenta
ca_ES: Magenta fosc

en: Dark Cyan
ca_ES: Cian fosc

en: Light Gray
ca_ES: Far

en: Dark Gray
ca_ES: Gris fosc

en: Red
ca_ES: Vermell

en: Green
ca_ES: Verd

en: Yellow
ca_ES: Groc

en: Blue
ca_ES: Blau

en: Cyan
ca_ES: Cancel·lar

en: White
ca_ES: Blanc

en: Tracks
ca_ES: Derrotes

en: Highlight Tracks
ca_ES: Ressaltar Derrotes

en: Tracking Precision
ca_ES: Característiques de la Derrota

en: Low
ca_ES: Remolcador

en: Medium
ca_ES: Mitjà

en: High
ca_ES: Alt

en: Waypoint Arrival Circle Radius (NMi)
ca_ES: Radi del cercle d'arribada al Waypoint (NMi)

en: Advance route waypoint on arrival only
ca_ES: Avançar al següent waypoint de ruta només arribar

en: Waypoint range rings
ca_ES: Anells de distància al Waypoint

en: Waypoint Range Ring Colours
ca_ES: Color dels anells waypoint

en: Lock Waypoints (Unless waypoint property dialog visible)
ca_ES: Bloca tots els waypoints a menys que estigui visible la finestra de Propietats de Waypoints

en: Confirm deletion of tracks and routes
ca_ES: Confirmar l'eliminació de derrotes i rutes

en: Chart Files
ca_ES: Fitxers de Cartes

en: Directories
ca_ES: Directoris Actius de Cartes

en: Add Directory...
ca_ES: Directori d'Escannejats OpenCPN...

en: Remove Selected
ca_ES: Esborrar la Derrota

en: Remove
ca_ES: Eliminar

en: Update Control
ca_ES: Actualitzar el Control

en: Scan Charts and Update Database
ca_ES: Explorar cartes i actualitzar base de dades

en: Force Full Database Rebuild
ca_ES: Forçar la Reconstrucció de la Base de Dades Complerta

en: Advanced
ca_ES: Avançat

en: De-skew Raster Charts
ca_ES: Realinear les cartes raster

en: Use Accelerated Graphics (OpenGL)
ca_ES: Utilitzar accel·leració gràfica (OpenGL)

en: seconds
ca_ES: Segons

en: Chart Zoom/Scale Weighting
ca_ES: Ponderació de l'Escala/Zoom de la Carta

en: Physical Screen Width
ca_ES: Amplada de Pantalla Física

en: Auto
ca_ES: Automàtic

en: Chart Display
ca_ES: Visualització de Cartes

en: Show Skewed Raster Charts as North-Up
ca_ES: Mostrar les cartes escanejades desviades amb Nord amunt

en: Graphics
ca_ES: Gràfics

en: Vector Chart Display
ca_ES: Visualització Cartes Vectorials

en: Mariner's Standard
ca_ES: Estàndards de Marina

en: Depth Soundings
ca_ES: Mostra les Batimetries

en: Chart Information Objects
ca_ES: Informació de la Marca

en: Buoys/Lights
ca_ES: Boies/llums

en: Extended Light Sectors
ca_ES: Far amb Sectors

en: Chart Texts
ca_ES: Textos de Carta

en: National text on chart
ca_ES: Incloure missatges en idioma nacional

en: Important Text Only
ca_ES: Mostra només el Text Important

en: De-Cluttered Text
ca_ES: Destriar Text (exp.)

en: Chart Detail
ca_ES: Detalls de Carta

en: Reduced Detail at Small Scale
ca_ES: Reduïr detall a baixa escala

en: Graphics Style
ca_ES: Estil de Gràfics

en: Paper Chart
ca_ES: Carta de Paper

en: Simplified
ca_ES: Simplificat

en: Boundaries
ca_ES: Fronteres

en: Plain
ca_ES: Simples

en: Symbolized
ca_ES: Amb símbols

en: 2 Color
ca_ES: 2 Colors

en: 4 Color
ca_ES: 4 Colors

en: Shallow Depth
ca_ES: Aigües Somes

en: Safety Depth
ca_ES: Fons de Seguretat

en: Deep Depth
ca_ES: Aigües Profundes

en: Tides && Currents
ca_ES: Mostrar-hi els Corrents

en: Active Datasets
ca_ES: Directoris Actius de Cartes

en: Add Dataset...
ca_ES: Afegir dades...

en: All Available Charts
ca_ES: Directoris Actius de Cartes

en: Remove Chart
ca_ES: Directoris Actius de Cartes

en: All Charts
ca_ES: Cartes

en: New Group...
ca_ES: Nou Grup...

en: Delete Group
ca_ES: Esborrar la Ruta

en: Smooth Panning / Zooming
ca_ES: Desplaçament i Zoom Suau

en: Zoom to Cursor
ca_ES: Centrar-s'hi [&Z]

en: Display Features
ca_ES: Opcions de visualització

en: Units
ca_ES: Unitats

en: Statute miles
ca_ES: Milles terrestres

en: Knots
ca_ES: Nusos

en: Depth
ca_ES: Profunditat

en: Degrees, Decimal Minutes
ca_ES: Graus, Minuts decimals

en: Decimal Degrees
ca_ES: Graus Decimals

en: Degrees, Minutes, Seconds
ca_ES: Graus, Minuts, Segons

en: Bearings
ca_ES: Rumbs

en: Assumed magnetic variation
ca_ES: Declinació magnètica suposada

en: Select Sound File
ca_ES: Selecció del fitxer de So

en: AIS Targets
ca_ES: Mostrar-hi els Objectes AIS

en: CPA Calculation
ca_ES: Càlcul de la CPA

en: Warn if CPA less than (NMi)
ca_ES: Avisa si la CPA és menor que (MNi)

en: ...and TCPA is less than (min)
ca_ES:   ..i si el TCPA és menor que (Minuts):

en: Lost Targets
ca_ES: Objectes perduts

en: Mark targets as lost after (min)
ca_ES: Marcar els objectes com a perduts després de (Minuts):

en: Remove lost targets after (min)
ca_ES: Treure els objectes perduts després de (Minuts):

en: Display
ca_ES: Pantalla

en: Show target COG predictor arrow, length (min)
ca_ES: Mostrar fletxes COG de l'objecte (Rumb)

en: Show target tracks, length (min)
ca_ES: Mostrar esteles dels objectes

en: Show area notices (from AIS binary messages)
ca_ES: Mostrar àrees de missatges (AIS)

en: Show AIS targets real size
ca_ES: Mostrar-hi els Objectes AIS

en: Show names with AIS targets at scale greater than 1:
ca_ES: Mostrar noms d'objectius AIS amb escala major que 1:

en: Rollover
ca_ES: Aportació d'Informació

en: "Ship Name" MMSI (Call Sign)
ca_ES:       "Nom del Vaixell" MMSI (ID Trucada/Call Sign)

en: [Class] Type (Status)
ca_ES: [Classe] Tipus (Estatus)

en: CPA/TCPA Alerts
ca_ES: Alertes de CPA/TCPA

en: Show CPA/TCPA Alert Dialog
ca_ES: Obre Diàleg d'Alerta de CPA/TCPA

en: Play Sound on CPA/TCPA Alerts and DSC/SART emergencies.
ca_ES: Fes Sonar les Alertes de CPA/TCPA

en: Enable Target Alert Acknowledge timeout (min)
ca_ES: Retardar l'Alerta d'Objecte en Reconeixer-la (minuts)

en: General Options
ca_ES: Funcionalitats d'Interfícies Opcionals

en: Language
ca_ES: Idioma

en: Choose Font...
ca_ES: Tria del tipus de lletra...

en: Choose Font Color...
ca_ES: Tria del tipus de lletra...

en: Toolbar and Window Style
ca_ES: Estil de la Barra d'icones i Finestra

en: Interface Options
ca_ES: Opcions d'Interfície

en: Show Status Bar
ca_ES: Mostra la Barra d'Estat

en: Show Menu Bar
ca_ES: Mostra la Barra de Menús

en: Show Compass/GPS Status Window
ca_ES: Mostrar finestra Estat GPS/Compàs

en: Enable Toolbar auto-hide
ca_ES: Auto ocultar Barra d'eines

en: Play Ships Bells
ca_ES: Fer sonar la campana d'a bord

en: Enable Touchscreen interface
ca_ES: Permetre Interfície de Pantalla Tàctil

en: User Interface scale factor
ca_ES: Factor d'escala de la interfície

en: Chart Object scale factor
ca_ES: Factor d'escala dels objectes de la carta

en: Apply
ca_ES: Aplicar

en: Charts
ca_ES: Cartes

en: Connections
ca_ES: Opcions en vers les Fonts de Lletra

en: Ships
ca_ES: Vaixell:

en: User Interface
ca_ES: Interfaç d'usuari

en: Plugins
ca_ES: Connectors

en: feet
ca_ES: peus

en: fathoms
ca_ES: braces

en: Add a directory containing chart files
ca_ES: Afegir carpeta amb fitxers de cartes

en: 
     - your ship's length must be > 0
ca_ES: 
     - la teva eslora ha de ser major que 0

en: 
     - your ship's beam must be > 0
ca_ES: 
     - la teva manga ha de ser major que 0

en: 
     - your GPS offset from midship must be within your ship's beam
ca_ES: 
     - l'ajust del GPS des del mig del vaixell ha d'estar dins de la manga del vaixell

en: 
     - your GPS offset from bow must be within your ship's length
ca_ES: 
     - l'ajust del GPS des de la proa ha d'estar dins de la eslora del vaixell

en: 
     - your minimum ship icon size must be between 1 and 100 mm
ca_ES: 
     - el tamany mínim de l'icona del vaixell ha de ser entre 1 i 100 mm

en: The settings for own ship real size are not correct:
ca_ES: La configuració del tamany real del vaixell no és correcta:

en: OpenCPN info
ca_ES: Info de l'OpenCPN

en: OpenCPN Warning
ca_ES: Alerta d'OpenCPN

en: Enter Group Name
ca_ES: Escriure Nom del Grup

en: New Chart Group
ca_ES: Cartes

en: Select Tide/Current Data
ca_ES: Seleccionar dades de Marea/Corrent

en: Texture Compression
ca_ES: Compressió de textura

en: Texture Compression with Caching
ca_ES: Compressió de Textures en memòria cau

en: Texture Compression Caching
ca_ES: Cau compressió de textura

en: Texture Memory Size (MB)
ca_ES: Tamany de memòria de textura (MB)

en: Size:
ca_ES: Mida:

en: Rebuild Texture Cache
ca_ES: Reconstruir cau de textures

en: Clear Texture Cache
ca_ES: Netejar cau de textures

en: Show FPS
ca_ES: Mostrar FPS

en: Software OpenGL (restart OpenCPN)
ca_ES: Programari OpenGL (reiniciar OpenCPN)

en: Use Accelerated Panning
ca_ES: Utilitzar escombrat accel·lerat (OpenGL)

en: Texture Settings
ca_ES: Configuració de textura

en: Texture Cache
ca_ES: Memòria cau de textura

en: Miscellaneous
ca_ES: Miscel·lani

en: OpenCPN Create SENC Warning
ca_ES: OpenCPN crea una alerta SENC

en: OpenCPN S57 SENC File Create...
ca_ES: Creació del fitxer S57 SENC de l'OpenCPN ...

en: AISRollover
ca_ES: Info Extra d'AIS

en: TideCurrentGraphRollover
ca_ES: Avenç Gràfic, Marees/Corrents

en: Routes
ca_ES: Rutes

en: Filter
ca_ES: Filtre

en: Route Name
ca_ES: Nom de la Ruta

en: From <-> To
ca_ES: Des de <-> fins

en: &Properties
ca_ES: &Propietats

en: &Activate
ca_ES: &Activació

en: &Center View
ca_ES: &Centrar Vista

en: &Reverse
ca_ES: Inve&rsió

en: &Delete
ca_ES:  [&D] Esborrar

en: &Export selected...
ca_ES: &Exportar la Ruta...

en: Export
ca_ES: &Exportar Wpt...

en: &Delete All
ca_ES: [&D] Esborrar-ho Tot

en: Track Name
ca_ES: Nom de la Derrota

en: Length
ca_ES: Distància

en: &Start Track
ca_ES: Inícia la Derota [&S]

en: Route from Track
ca_ES: De Derrota a Ruta

en: Waypoint Name
ca_ES: Nom del Waypoint

en: &New
ca_ES: &Nou

en: &Go To
ca_ES: Anar-hi [&G]

en: &Send to GPS
ca_ES: Enviar al GP&S

en: Delete All
ca_ES: Esborrar-ho Tot

en: I&mport GPX...
ca_ES: I&mportar GPX...

en: Export All Visible...
ca_ES: E&xportar-ho Tot...

en: Layers
ca_ES: Capes

en: Layer Name
ca_ES: Nom de la capa

en: No. of items
ca_ES: Nº d'objectes

en: Show WPT names
ca_ES: Mostrar noms de WPT

en: List contents
ca_ES: Llista contingut

en: Are you sure you want to delete the selected object(s)
ca_ES: N'està segur de voler esborrar aquesta derrota?

en: Are you sure you want to delete <ALL> routes?
ca_ES: N'està segur de voler esborrar <TOTES>les rutes?

en: &Merge Selected Tracks
ca_ES: Esborrar la Derrota

en: Reduce Data...
ca_ES: Reduïr Dades...

en: &Copy as text
ca_ES: &Copiar com a text

en: Select the maximum error allowed (in meters)
    after data reduction:
ca_ES: Seleccionar el màxim error permès (en metres)
    després de la reducció de dades:

en: Reduce Data Precision
ca_ES: Reduïr la precisió de dades

en: The amount of data used by the track
     was reduced by %d%%.
ca_ES: La quantitat de dades utilitzades per la derrota
     s'ha reduït un %d%%.

en: The currently running Track was not merged.
    You can merge it later when it is completed.
ca_ES: La derrota actual no s'ha afegit.
    Podeu afegir-la més tard, quan s'hagi completat.

en: OpenCPN Converting Track to Route....
ca_ES: L'OpenCPN Converteix de Derrota a Ruta...

en: Processing Waypoints...
ca_ES: Processant els Waypoints...

en: Done.
ca_ES: Fet

en: Are you sure you want to delete <ALL> tracks?
ca_ES: N'està segur de voler esborrar <TOTES> les derrotes?

en: The waypoint you want to delete is used in a route, do you really want to delete it?
ca_ES: El waypoint que vols esborrar s'utilitza a aquesta ruta, estàs segur que vols esborrar-lo?

en: Are you sure you want to delete <ALL> waypoints?
ca_ES: N'està segur de voler esborrar <TOTS> els waypoints?

en: There are some waypoints used in routes or anchor alarms.
     Do you want to delete them as well?
     This will change the routes and disable the anchor alarms.
     Answering No keeps the waypoints used in routes or alarms.
ca_ES: Hi han waypoints que s'utilitzen en rutes o alarmes de fondeig.
     Vols esborrar-los també?
     Això cambiarà les rutes i desactivarà les alarmes de fondeig.
     Si contestes que No, es mantindran tots dos.

en: Are you sure you want to delete this layer and <ALL> of its contents?
ca_ES: N'està segur de voler esborrar <TOTES>les rutes?

en: (Unnamed Layer)
ca_ES: (Capa Sense Nom)

en: You are trying to delete an active AIS MOB route, are you REALLY sure?
ca_ES: Estàs tractant d'esborrar una ruta AIS MOB actiu, estàs realment segur?

en: Waypoints can be renamed to reflect the new order, the names will be '001', '002' etc.
    
    Do you want to rename the waypoints?
ca_ES: Els waypoints es poden reanomenar per reflectir el nou ordre, els noms seran '001', '002 etc.
    
    Vol reanomenar els waypoints?

en: Leg
ca_ES: Trajecte

en: To Waypoint
ca_ES: Al Waypoint

en: Elements to print...
ca_ES: Elements a imprimir...

en: Show Waypoint name.
ca_ES: Nom del Waypoint

en: Show Waypoint position.
ca_ES: Informació de la Marca

en: Show course from each Waypoint to the next one.
ca_ES: Mostrar rumb des de cada Waypoint fins el següent.

en: Show Distance from each Waypoint to the next one.
ca_ES: Mostrar Distància des de cada Waypoint fins al següent.

en: Show Waypoint description.
ca_ES: Descripció

en: Route Print
ca_ES: Propietats de la Ruta

en: From
ca_ES: Des de

en: To
ca_ES: Cap a

en: Plan speed
ca_ES: Velocitat de la Ruta

en: Default color
ca_ES: El color de la lletra

en: Width
ca_ES: Amplada

en: ETA
ca_ES: ETA:

en: Next tide event
ca_ES: Marea Següent

en: wxFB Website
ca_ES: Web wxFB

en: Links are opened in the default browser.
ca_ES: Els enllaços s'obriran al navegador per defecte.

en: Print
ca_ES: Impressió

en: Extend
ca_ES: Ampliació de la Ruta

en: Split
ca_ES: Dividir la Ruta

en: MoTwilight
ca_ES: Crepuscle Lu

en: Sunrise
ca_ES: Sortida del sol

en: Daytime
ca_ES: Diurn

en: Sunset
ca_ES: Posta de sol

en: EvTwilight
ca_ES: Crepuscle a la posta de sol

en: Nighttime
ca_ES: Nocturn

en: Depart From
ca_ES: Indret de Partença

en: Total distance
ca_ES: Distància Total

en: Speed (Kts)
ca_ES: Velocitat (nusos)

en: Departure Time
ca_ES: Hora de sortida

en: Time enroute
ca_ES: Temps en Ruta

en: Are you sure you want to remove this waypoint?
ca_ES: N'està segur de voler esborrar <TOTS> els waypoints?

en: OpenCPN Remove Waypoint
ca_ES: Creador de Rutes OpenCPN

en: &Copy all as text
ca_ES: &Copiar tot com a text

en: Links are opened for editing.
ca_ES: Els enllaços s'han obert per a editar-los.

en: S57 Cell Update chain incomplete.
    ENC features may be incomplete or inaccurate.
    Check the logfile for details.
ca_ES: La cadena d'actualització de les celdes S57 està incompleta.
     Les informacions contingudes en aquesta carta ENC poden ser inexactes o no actualitzades.
    Mireu el fitxer de registre per a més detalls.

en: <font size=-2>(Sector angles are True Bearings from Seaward)</font><br>
ca_ES: <font size=-2>(Angles de sector són Demores Vertaderes des de la Mar)</font><br>

en: GPS/Plotter Port
ca_ES: Port GPS/Plotter

en: Prepare GPS for Route/Waypoint upload and press Send...
ca_ES: Preparar el GPS per carregar ruta/Waypoint i premeu enviar...

en: Progress...
ca_ES: Progrés...

en: It seems you have no tide/current harmonic data installed.
ca_ES: No estan carregades les dades harmòniques actuals de marees.

en: Tide
ca_ES: Marea

en: Current
ca_ES: Corrent

en: Prev
ca_ES: Anterior

en: Next
ca_ES: Següent

en: Reference Station :
ca_ES: Estació de Referència:

en: Data Source :
ca_ES: Font de Dades :

en: Today
ca_ES: Avui

en: Tomorrow
ca_ES: Demà

en: Shift to Larger Scale Chart
ca_ES: Passar a una Escala de Carta Major

en: Shift to Smaller Scale Chart
ca_ES: Passar a una Escala de Carta Menor

en: ToolTips
ca_ES: Aclaracions

en: No, I don't want to hide it.
ca_ES: No, no vull amagar-ho.

en: No, and permanently remove the option to hide it.
ca_ES: No, i eliminar permanentment l'opció d'amagar-lo.

en: Yes, hide it.
ca_ES: Sí, oculta'l.

en: The Man Over Board button could be an important safety feature.
    Are you sure you want to hide it?
ca_ES: L'icona de l'home a l'aigua (MOB) és una característica de seguretat important.
    Segur que vols ocultar-lo?

en: Choose Toolbar Icons
ca_ES: Escollir barra d'icones

en: Timestamp
ca_ES: Hora-de-Pas/ETE

en: Avg. speed
ca_ES: Velocitat mitja (Kts)

en: Time Enroute
ca_ES: Temps en Ruta

en: Local @ PC
ca_ES: La local del PC

en: LMT @ Location
ca_ES: Local de la posició

en: Time shown as
ca_ES: Hora indicada com

en: To route
ca_ES: Temps en Ruta

en: Display parameters
ca_ES: Nivell de Presentació

en: Statistics
ca_ES: Estadístiques

en: Recorded points
ca_ES: Reanomenar Waypoints?

en: LMT @ Track Start
ca_ES: LMT @ Inici Derrota

en: track
ca_ES: Derrotes

en: Legend
ca_ES: Llegenda

en: Message accepted
ca_ES: Missatge acceptat

en: Input message filtered, output message filtered and dropped
ca_ES: Missatge d'entrada filtrat, missatge de sortida filtrada i caigut

en: Input Message filtered and dropped
ca_ES: Missatge d'entrada filtrat i caigut

en: Output Message
ca_ES: Missatge de Sortida

en: Information Message or Message with errors
ca_ES: Missatge d'Informació o Missatge amb errors

en: Delete Waypoint
ca_ES: Esborrar el Waypoint

en: Move Waypoint
ca_ES: Al Waypoint
