opencpn - en to et_EE translation catalogue (1728 entries)

en: About OpenCPN
et_EE: Teave OpenCPN'st

en: OpenCPN Alert
et_EE: OpenCPN'i häire

en: OpenCPN AIS Alert
et_EE: OpenCPN AIS häire

en: Object Query
et_EE: Objekti päring

en: Center view
et_EE: Vaade keskele

en: Link Properties
et_EE: Lingi omadused

en: Waypoint Properties
et_EE: Teepunkti omadused

en: Options
et_EE: Valikud

en: Print Route Selection
et_EE: Prindi teekonna valitud osa

en: Route Properties
et_EE: Teekonna omadused

en: Extra Object Info
et_EE: Objekti lisainfo

en: Send to GPS
et_EE: Saada GPS'i

en: Send to Peer
et_EE: Saada partnerile

en: (Unnamed Track)
et_EE: (nimetu jälg)

en: Print Track Selection
et_EE: Prindi jälje valitud osa

en: Track properties
et_EE: Jälje omadused

en: ChartTexts
et_EE: Tekstid kaardil

en: Not available
et_EE: Pole saadaval

en: Speed:
et_EE: Kiirus:

en: Elapsed time:
et_EE: Möödunud aeg:

en: Estimated total time:
et_EE: Hinnanguline koguaeg:

en: Estimated remaining time:
et_EE: Eeldatav allesjäänud aeg:

en: Abort
et_EE: Katkesta

en: Settings
et_EE: Sätted

en: Pause
et_EE: Paus

en: Start
et_EE: Käivita

en: Close
et_EE: Sulge

en: Resume
et_EE: Jätka

en: 0 (transfer paused)
et_EE: 0 (edastus on peatatud)

en: Connection settings
et_EE: Ühenduse sätted

en: Connection settings used for the transfer:
et_EE: Ülekande teostamiseks kasutatud ühenduse sätted:

en: 0 (transfer completed)
et_EE: 0 (ülekanne lõpetatud)

en: Downloaded:
et_EE: Allalaetud:

en: Uploaded:
et_EE: Üleslaetud:

en: Username:
et_EE: Kasutajanimi:

en: Password:
et_EE: Salasõna:

en: Proxy settings
et_EE: Proksi seaded

en: Use proxy
et_EE: Kasuta puhverserverit

en: Proxy host:
et_EE: Proksi host:

en: Proxy username:
et_EE: Proksi kasutajanimi:

en: Proxy password:
et_EE: Proksi salasõna:

en: Proxy port:
et_EE: Proksi port:

en: Dialog
et_EE: Dialoog

en: The Open Source Chart Plotter/Navigator
et_EE: Vabavaraline kaardiplotter/navigaator

en: Copy Log File to Clipboard
et_EE: Kopeeri logifail lõikepuhvrisse

en: Copy Settings File to Clipboard
et_EE: Kopeeri seadete fail lõikepuhvrisse

en: About
et_EE: Teave

en: Authors
et_EE: Autorid

en: License
et_EE: Litsents

en: Help
et_EE: Abi

en: < Back
et_EE: < tagasi

en: The OpenCPN Authors
et_EE: OpenCPN autorid

en: OpenCPN is a Free Software project, built by sailors.
    It is freely available to download and distribute without charge.
et_EE: OpenCPN on vabavaraline projekt, tehtud meresõitjate poolt.
    Ta on vabalt allalaadimiseks saaadaval ja tasuta jagatav.

en: Want to help?
et_EE: Tahad aidata?

en: Donate
et_EE: Anneta

en: or
et_EE: või

en: get involved!
et_EE: löö kaasa!

en: Logfile:
et_EE: Logifail:

en: Config file:
et_EE: Konfiguratsioonifail:

en: Copy to clipboard
et_EE: Kopeeri lõikelauale

en: Plugin API:
et_EE: API plugin:

en: OpenCPN Website
et_EE: OpenCPN'i koduleht

en: OpenCPN Help documentation is not available locally.
et_EE: OpenCPN abi-dokumentatsioon ei ole kohapeal saadaval.

en: Would you like to visit the opencpn.org website for more information?
et_EE: Kas soovid lisateabe saamiseks minna veebilehele opencpn.org?

en: OpenCPN Info
et_EE: OpenCPN'i info

en: Caution Area: Marine mammals habitat (implies whales NOT observed)
et_EE: Ettevaatusala: mereimetajate elukoht (ei eelda vaalade olemasolu)

en: Caution Area: Marine mammals in area - reduce speed
et_EE: Ettevaatusala: mereimetajad alas - vähenda kiirust

en: Caution Area: Marine mammals in area - stay clear
et_EE: Ettevaatusala: mereimetajad alas - hoia eemale

en: Caution Area: Marine mammals in area - report sightings
et_EE: Ettevaatusala: mereimetajad alas - teata märkamistest

en: Caution Area: Protected habitat - reduce speed
et_EE: Ettevaatusala: kaitstud elukoht - vähenda kiirust

en: Caution Area: Protected habitat - stay clear
et_EE: Ettevaatusala: kaitstud elukoht - hoia eemale

en: Caution Area: Protected habitat - no fishing or anchoring
et_EE: Ettevaatusala: kaitstud elukoht - kalapüük ja ankurdamine keelatud

en: Caution Area: Derelicts (drifting objects)
et_EE: Ettevaatusala: mahajäetud triivivad objektid

en: Caution Area: Traffic congestion
et_EE: Ettevaatusala: liiklustakistus

en: Caution Area: Marine event
et_EE: Ettevaatusala: meresündmus

en: Caution Area: Divers down
et_EE: Ettevaatusala: sukeldujad vees

en: Caution Area: Swim area
et_EE: Ettevaatusala: ujumisala

en: Caution Area: Dredge operations
et_EE: Ettevaatusala: süvendustööd

en: Caution Area: Survey operations
et_EE: Ettevaatusala: mõõdistustööd

en: Caution Area: Underwater operation
et_EE: Ettevaatusala: veealused tööd

en: Caution Area: Seaplane operations
et_EE: Ettevaatusala: vesilennukite kasutamine

en: Caution Area: Fishery - nets in water
et_EE: Ettevaatusala: kalandus - võrgud vees

en: Caution Area: Cluster of fishing vessels
et_EE: Ettevaatusala: kalalaevade kogum

en: Caution Area: Fairway closed
et_EE: Ettevaatusala: farvaater suletud

en: Caution Area: Harbour closed
et_EE: Ettevaatusala: sadam suletud

en: Caution Area: Risk (define in Associated text field)
et_EE: Ettevaatusala: risk (määratle seotud tekstiväljas)

en: Caution Area: Underwater vehicle operation
et_EE: Ettevaatusala: veealuse seadme kasutamine

en: (reserved for future use)
et_EE: (reserveeritud tulevikuks)

en: Environmental Caution Area: Storm front (line squall)
et_EE: Keskkonna ettevaatusala: tormi serv (pagi tee)

en: Environmental Caution Area: Hazardous sea ice
et_EE: Keskkonna ettevaatusala: ohtlik merejää

en: Environmental Caution Area: Storm warning (storm cell or line of storms)
et_EE: Keskkonna ettevaatusala: tormihoiatus (tormi süda või tormide rivi)

en: Environmental Caution Area: High wind
et_EE: Keskkonna ettevaatusala: tugev tuul

en: Environmental Caution Area: High waves
et_EE: Keskkonna ettevaatusala: kõrged lained

en: Environmental Caution Area: Restricted visibility (fog, rain, etc.)
et_EE: Keskkonna ettevaatusala: piiratud nähtavus (udu, vihm jne)

en: Environmental Caution Area: Strong currents
et_EE: Keskkonna ettevaatusala: tugevad hoovused

en: Environmental Caution Area: Heavy icing
et_EE: Keskkonna ettevaatusala: kiire jäätumine

en: Restricted Area: Fishing prohibited
et_EE: Piiranguala: kalastamine keelatud

en: Restricted Area: No anchoring.
et_EE: Piiranguala: ankurdamine keelatud

en: Restricted Area: Entry approval required prior to transit
et_EE: Piiranguala: sisenemisluba nõutud enne läbisõitu

en: Restricted Area: Entry prohibited
et_EE: Piiranguala: sisenemine keelatud

en: Restricted Area: Active military OPAREA
et_EE: Piiranguala: aktiivne sõjaoperatsioonide ala

en: Restricted Area: Firing - danger area.
et_EE: Piiranguala: tulistamine - ohtlik ala

en: Restricted Area: Drifting Mines
et_EE: Piiranguala: triivivad miinid

en: Anchorage Area: Anchorage open
et_EE: Ankruala: ankurdamine avatud

en: Anchorage Area: Anchorage closed
et_EE: Ankruala: ankurdamine suletud

en: Anchorage Area: Anchoring prohibited
et_EE: Ankruala: ankurdamine keelatud

en: Anchorage Area: Deep draft anchorage
et_EE: Ankruala: suure süvisega ankurdamine

en: Anchorage Area: Shallow draft anchorage
et_EE: Ankruala: väikese süvisega ankurdamine

en: Anchorage Area: Vessel transfer operations
et_EE: Ankruala: laevalt-laevale tööd

en: Security Alert - Level 1
et_EE: Turvalisuse hoiatus - 1. tase

en: Security Alert - Level 2
et_EE: Turvalisuse hoiatus - 2. tase

en: Security Alert - Level 3
et_EE: Turvalisuse hoiatus - 3. tase

en: Distress Area: Vessel disabled and adrift
et_EE: Häire ala: juhtimisvõimetu laev triivis

en: Distress Area: Vessel sinking
et_EE: Häire ala: uppuv laev

en: Distress Area: Vessel abandoning ship
et_EE: Häire ala: mahajäetav laev

en: Distress Area: Vessel requests medical assistance
et_EE: Häire ala: Laev palub meditsiinilist abi

en: Distress Area: Vessel flooding
et_EE: Häire ala: laev võtab vett sisse

en: Distress Area: Vessel fire/explosion
et_EE: Häire ala: tulekahju/plahvatus laeval

en: Distress Area: Vessel grounding
et_EE: Häie ala: laev madalal

en: Distress Area: Vessel collision
et_EE: Häire ala: laeva kokkupõrge

en: Distress Area: Vessel listing/capsizing
et_EE: Häire ala: laev kreenis/kaadumas

en: Distress Area: Vessel under assault
et_EE: Häire ala: laeva rünnatakse

en: Distress Area: Person overboard
et_EE: Häire ala: inimene üle parda

en: Distress Area: SAR area
et_EE: Häire ala: SAR ala

en: Distress Area: Pollution response area
et_EE: Häire ala: reostustõrje ala

en: Instruction: Contact VTS at this point/juncture
et_EE: Juhis: võtke siin puntis/piiril ühendust VTS-ga

en: Instruction: Contact Port Administration at this point/juncture
et_EE: Juhis: Võtke siin punktis/piiril ühendust sadama administratsiooniga

en: Instruction: Do not proceed beyond this point/juncture
et_EE: Juhis: ärge ületage seda punkti/piiri

en: Instruction: Await instructions prior to proceeding beyond this point/juncture
et_EE: Juhis: oodake juhiseid enne kui jätkate sellest punktist/piirist kaugemale edasi

en: Proceed to this location - await instructions
et_EE: Liikuge sinna asukohta - oodake juhiseid

en: Clearance granted - proceed to berth
et_EE: Luba antud - minge kai äärde

en: Information: Pilot boarding position
et_EE: Info: lootsi pealevõtu koht

en: Information: Icebreaker waiting area
et_EE: Info: jäämurdja ootamise ala

en: Information: Places of refuge
et_EE: Info: varjupaigad

en: Information: Position of icebreakers
et_EE: Info: jäämurdjate asukohad

en: Information: Location of response units
et_EE: Info: eriüksuste asukoht

en: VTS active target
et_EE: VTS'i aktiivne märk

en: Rogue or suspicious vessel
et_EE: Suli või kahtlane laev

en: Vessel requesting non-distress assistance
et_EE: Laev vajab mitte-merehäda abi

en: Chart Feature: Sunken vessel
et_EE: Kaardi objekt: uppunud laev

en: Chart Feature: Submerged object
et_EE: Kaardi objekt: sukeldunud objekt

en: Chart Feature: Semi-submerged object
et_EE: Kaardi objekt: osaliselt sukeldunud objekt

en: Chart Feature: Shoal area
et_EE: Kaardi objekt: madal ala

en: Chart Feature: Shoal area due north
et_EE: Kaardi objekt: madal ala otse N-s

en: Chart Feature: Shoal area due east
et_EE: Kaardi objekt: madal ala otse E-s

en: Chart Feature: Shoal area due south
et_EE: Kaardi objekt: madal ala otse S-s

en: Chart Feature: Shoal area due west
et_EE: Kaardi objekt: madal ala otse W-s

en: Chart Feature: Channel obstruction
et_EE: Kaardi objekt: kanali takistus

en: Chart Feature: Reduced vertical clearance
et_EE: Kaardi element: vähendatud vertikaalne liikumisruum

en: Chart Feature: Bridge closed
et_EE: Kanali objekt: sild suletud

en: Chart Feature: Bridge partially open
et_EE: Kaardi objekt: sild osaliselt avatud

en: Chart Feature: Bridge fully open
et_EE: Kaardi objekt: sild täiesti avatud

en: Report from ship: Icing info
et_EE: Ettekanne laevalt: jäätumise info

en: Report from ship: Miscellaneous information - define in Associated text field
et_EE: Ettekanne laevalt: mitmesugune info - määratle seotud tekstiväljas

en: Route: Recommended route
et_EE: Teekond: soovitatav teekond

en: Route: Alternative route
et_EE: Teekond: alternatiivne teekond

en: Route: Recommended route through ice
et_EE: Teekond: soovitatav teekond läbi jää

en: Other - Define in associated text field
et_EE: Muu - määratle seotud tekstiväljas

en: Cancellation - cancel area as identified by Message Linkage ID
et_EE: Tühistamine -  tühista ala määratletud teatega seostatud ID alusel

en: Undefined (default)
et_EE: Määratlemata (vaikimisi)

en: AIS Target Name
et_EE: AIS-märgi nimi

en: Vessel, type unknown
et_EE: Alus, tundmatut tüüpi

en: Freightbarge
et_EE: Kaubapraam

en: Tankbarge
et_EE: Tankerpraam

en: Tankbarge, dry cargo as if liquid (e.g. cement)
et_EE: Tankerpraam, kuivlast nagu oleks vedel (nt tsement)

en: Service vessel, police patrol, port service
et_EE: Teenindusalus, politseipatrull, sadamateenindus

en: Pushboat, single
et_EE: Tõukur, üksi

en: Object, not otherwise specified
et_EE: Objekt, teisiti määratlemata

en: Object, towed, not otherwise specified
et_EE: Objekt, pukseeritav, teisiti määratlemata

en: Bunkership
et_EE: Punkerlaev

en: Motor freighter
et_EE: Mootorkaubalaev

en: Motor tanker
et_EE: Mootortanker

en: Motor tanker, liquid cargo, type N
et_EE: Mootortanker, vedellast, tüüp N

en: Motor tanker, liquid cargo, type C
et_EE: Mootortanker, vedellast, tüüp C

en: Motor tanker, dry cargo as if liquid (e.g. cement)
et_EE: Mootortanker, kuivlast nagu vedelik (nt tsement)

en: Container vessel
et_EE: Konteinerlaev

en: Gas tanker
et_EE: Gaasitanker

en: Motor freighter, tug
et_EE: Mootorkaubalaev, vedurlev

en: Motor tanker, tug
et_EE: Mootortanker, vedurlaev

en: Motor freighter with one or more ships alongside
et_EE: Mootorkaubalaev ühe või rohkema laevaga parda ääres

en: Motor freighter with tanker
et_EE: Mootorkaubalaev tankeriga

en: Motor freighter pushing one or more freighters
et_EE: Mootorkaubalaev lükkamas ühte või rohkemat praami

en: Motor freighter pushing at least one tank-ship
et_EE: Mootorkaubalaev lükkamas vähemalt ühte tankerit

en: Tug, freighter
et_EE: Vedurlaev, kaubalaev

en: Tug, tanker
et_EE: Vedurlaev, tanker

en: Tug freighter, coupled
et_EE: Vedurlaev kaubalaevaga paaris

en: Tug, freighter/tanker, coupled
et_EE: Vedurlaev, kaubalaeva/tankeriga paaris

en: Tankbarge, liquid cargo, type N
et_EE: Tankerpraam, vedellast, tüüp N

en: Tankbarge, liquid cargo, type C
et_EE: Tankerpraam, vedellast, tüüp C

en: Freightbarge with containers
et_EE: Kaubapraam konteineritega

en: Tankbarge, gas
et_EE: Tankerpraam, gaas

en: Pushtow, one cargo barge
et_EE: Tõukur, üks kaubapraam

en: Pushtow, two cargo barges
et_EE: Tõukur, kaks kaubapraami

en: Pushtow, three cargo barges
et_EE: Tõukur, kolm kaubapraami

en: Pushtow, four cargo barges
et_EE: Tõukur, neli kaubapraami

en: Pushtow, five cargo barges
et_EE: Tõukur, viis kaubapraami

en: Pushtow, six cargo barges
et_EE: Tõukur, kuus kaubapraami

en: Pushtow, seven cargo barges
et_EE: Tõukur, seitse kaubapraami

en: Pushtow, eight cargo barges
et_EE: Tõukur, kaheksa kaubapraami

en: Pushtow, nine or more barges
et_EE: Tõukur, üheksa kaubapraami

en: Pushtow, one tank/gas barge
et_EE: Tõukur, üks tanker-/gaasipraam

en: Pushtow, two barges at least one tanker or gas barge
et_EE: Tõukur, kaks praami, vähemalt üks on kütuse või gaasi praam

en: Pushtow, three barges at least one tanker or gas barge
et_EE: Tõukur, kolm praami, vähemalt üks on kütuse või gaasi praam

en: Pushtow, four barges at least one tanker or gas barge
et_EE: Tõukur, neli praami, vähemalt üks on kütuse või gaasi praam

en: Pushtow, five barges at least one tanker or gas barge
et_EE: Tõukur, viis praami, vähemalt üks on kütuse või gaasi praam

en: Pushtow, six barges at least one tanker or gas barge
et_EE: Tõukur, kuus praami, vähemalt üks on kütuse või gaasi praam

en: Pushtow, seven barges at least one tanker or gas barge
et_EE: Tõukur, seitse praami, vähemalt üks on kütuse või gaasi praam

en: Pushtow, eight barges at least one tanker or gas barge
et_EE: Tõukur, kaheksa praami, vähemalt üks on kütuse või gaasi praam

en: Pushtow, nine or more barges at least one tanker or gas barge
et_EE: Tõukur, üheksa praami, vähemalt üks on kütuse või gaasi praam

en: Tug, single
et_EE: Vedurlaev, üksi

en: Tug, one or more tows
et_EE: Vedurlaev, üks või rohkem pukseeritavat

en: Tug, assisting a vessel or linked combination
et_EE: Vedurlaev laeva või seotud kombinatsiooni abistamas

en: Passenger ship, ferry, cruise ship, red cross ship
et_EE: Reisilaev, reisiparvlaev, merematkelaev, Punase Risti laev

en: Ferry
et_EE: Parvlaev

en: Red cross ship
et_EE: Punase Risti laev

en: Cruise ship
et_EE: Matkelaev

en: Passenger ship without accommodation
et_EE: Reisilaev ilma majutuseta

en: Vessel, work maintenance craft, floating derrick, cable-ship, buoy-ship, dredge
et_EE: Alus, hoolduslaev, ujuvkraana, kaablilaev, poilaev, süvendaja

en: Fishing boat
et_EE: Kalapüügi paat

en: Barge, tanker, chemical
et_EE: Praam, tanker, keemia

en: General cargo Vessel maritime
et_EE: Meresõidu segalastilaev

en: Unit carrier maritime
et_EE: Mereväe transpordilaev

en: Bulk carrier maritime
et_EE: Meresõidu puistastilaev

en: Liquified gas tanker
et_EE: Vedelgaasi tanker

en: Pleasure craft, longer than 20 metres
et_EE: Lõbusõidulaev, üle 20 meetri pikk

en: Fast ship
et_EE: Kiirlaev

en: Hydrofoil
et_EE: Tiibur

en: 
    This AIS target has Persistent Tracking selected by MMSI properties
    A Persistent track recording will therefore be restarted for this target.
    
    Do you instead want to stop Persistent Tracking for this target?
et_EE: 
    Sellel AIS-märgil on pidev jälgimine MMSI eelistustes valitud
    Sellisel juhul selle märgi pidev jälje salvestus taaskäivitatakse.
    
     Kas soovid hoopis selle jälje pideva jälgimise peatada?

en: AIS Alert
et_EE: AIS häire

en: AISTargetAlert
et_EE: AIS-märgi häire

en: &Silence Alert
et_EE: &Vaigista häire

en: &Jump To
et_EE: &Liigu asukohta

en: Create Waypoint
et_EE: Loo teepunkt

en: &Acknowledge
et_EE: &Teavitatud

en: &Close Alert
et_EE: &Sulge häire

en: Underway using Engine
et_EE: Teel mootoriga

en: At Anchor
et_EE: Ankrul

en: Not Under Command
et_EE: Juhitavuse kaotanud

en: Restricted Manoeuvrability
et_EE: Piiratud manööverdusvõime

en: Constrained by draught
et_EE: Süviselt piiratud laev

en: Moored
et_EE: Sildunud

en: Aground
et_EE: Madalal

en: Engaged in Fishing
et_EE: Kalastamas

en: Underway Sailing
et_EE: Teel purjede all

en: High Speed Craft
et_EE: Kiirlaev

en: Wing In Ground Effect
et_EE: Lendlaev

en: Power-driven vessel towing astern (regional use)
et_EE: Mootor-liikuv laev, pukseerimas enda järel (piirkondlik kasutamine)

en: Power-driven vessel pushing ahead or towing alongside (regional use)
et_EE: Mootor-liikuv laev, lükkamas enda ees või pukseerimas pardati (piirkondlik kasutamine)

en: Reserved 13
et_EE: reserveeritud 13

en: Reserved 14
et_EE: reserveeritud 14

en: Undefined
et_EE: Määratlemata

en: AtoN Virtual
et_EE: Virtuaalne AtoN

en: AtoN Virtual (On Position)
et_EE: Virtuaalne AtoN (asukohal)

en: AtoN Virtual (Off Position)
et_EE: Virtuaalne AtoN (asukohalt väljas)

en: AtoN Real
et_EE: Päris AtoN

en: AtoN Real (On Position)
et_EE: Päris AtoN (asukohal)

en: AtoN Real(Off Position)
et_EE: Päris AtoN (asukohalt väljas)

en: SAR Helicopter
et_EE: SAR helikopter

en: SAR Aircraft
et_EE: SAR-lennuk

en: Class
et_EE: Klass

en: Nation
et_EE: Rahvus

en: Flag
et_EE: Lipp

en: Active
et_EE: Aktiivne

en: Testing
et_EE: Testin

en: Unknown
et_EE: tundmatu

en: Safety Broadcast Message
et_EE: Ohutusteade

en: Distress relay
et_EE: Häire edastus

en: by:
et_EE: poolt:

en: Nature of distress:
et_EE: Häda põhjus:

en:  (Last Known)
et_EE:  (viimane teadaolev)

en: Position
et_EE: Asukoht

en: Report Age
et_EE: Teate vanus

en: Report as of
et_EE: Teatatud kui

en: Destination
et_EE: Sihtkoht

en: Right
et_EE: parem

en: Left
et_EE: vasak

en: Speed
et_EE: Kiirus

en: Course
et_EE: Kurss

en: Heading
et_EE: Suund

en: Turn Rate
et_EE: Pöördekiirus

en: Range
et_EE: vahemaa

en: Bearing
et_EE: Suund

en: in
et_EE: asukohas

en: Inland Blue Flag
et_EE: Sisemaa Sinine Lipp

en: Clear
et_EE: Puhasta

en: Set
et_EE: Määra

en: Altitude
et_EE: Kõrgus

en:  COG Unavailable
et_EE:  COG pole saadaval

en: in
et_EE: tolli

en: Aid to Navigation
et_EE: Meresõidu abivahend

en: Base
et_EE: baas

en: Base Station
et_EE: Baasjaam

en: Buddy
et_EE: Sõber

en: GPSGate Buddy
et_EE: GPSGate sõber

en: DSC Distress
et_EE: DSC-häire

en: DSC Position Report
et_EE: DSC-asukoha ettekanne

en: APRS
et_EE: ARPS

en: APRS Position Report
et_EE: ARPS-asukoha ettekanne

en: Unk
et_EE: Teadmata

en: Fire, explosion
et_EE: tulekahju, plahvatus

en: Flooding
et_EE: võtab vett sisse

en: Collision
et_EE: kokkupõrge

en: Grounding
et_EE: madalale sattumine

en: Listing, in danger of capsizing
et_EE: kreenis, oht ümberminekuks

en: Sinking
et_EE: uppumas

en: Disabled and adrift
et_EE: liikumisvõimetu ja triivis

en: Undesignated distress
et_EE: määramata hädaväljakutse

en: Abandoning ship
et_EE: laeva mahajätmine

en: Piracy/armed robbery attack
et_EE: piraatlus/relvastatud röövrünnak

en: Man overboard
et_EE: mees üle parda

en: EPIRB emission
et_EE: EPIRB kiirgamine

en: Albania
et_EE: Albaania

en: Azores
et_EE: Assoorid

en: Belgium
et_EE: Belgia

en: Belarus
et_EE: Valgevene

en: Bulgaria
et_EE: Bulgaaria

en: Vatican City State
et_EE: Vatikani linnriik

en: Cyprus
et_EE: Küpros

en: Germany
et_EE: Saksamaa

en: Georgia
et_EE: Gruusia

en: Moldova
et_EE: Moldaavia

en: Armenia
et_EE: Armeenia

en: Denmark
et_EE: Taani

en: Spain
et_EE: Hispaania

en: France
et_EE: Prantsusmaa

en: Finland
et_EE: Soome

en: Faroe Islands
et_EE: Fääri saared

en: Great Britain
et_EE: Suurbritannia

en: Greece
et_EE: Kreeka

en: Croatia
et_EE: Horvaatia

en: Morocco
et_EE: Maroko

en: Hungary
et_EE: Ungari

en: Netherlands
et_EE: Madalmaad

en: Italy
et_EE: Itaalia

en: Ireland
et_EE: Iirimaa

en: Iceland
et_EE: Island

en: Luxembourg
et_EE: Luksemburg

en: Monaco
et_EE: Monako

en: Norway
et_EE: Norra

en: Poland
et_EE: Poola

en: Romania
et_EE: Rumeenia

en: Sweden
et_EE: Rootsi

en: Slovak Republic
et_EE: Slovakkia Vabariik

en: Switzerland
et_EE: Šveits

en: Czech Republic
et_EE: Tšehhi Vabariik

en: Turkey
et_EE: Türgi

en: Ukraine
et_EE: Ukraina

en: Russian
et_EE: Venemaa

en: Macedonia
et_EE: Põhja-Makedoonia

en: Latvia
et_EE: Läti

en: Estonia
et_EE: Eesti

en: Lithuania
et_EE: Leedu

en: Slovenia
et_EE: Sloveenia

en: Antigua and Barbuda
et_EE: Antigua ja Barbuda

en: Antilles
et_EE: Antillid

en: Bahamas
et_EE: Bahama

en: Bermuda
et_EE: Bermuuda

en: Canada
et_EE: Kanada

en: Cayman Islands
et_EE: Kaimani saared

en: Cuba
et_EE: Kuuba

en: Dominican Republic
et_EE: Dominikaani Vabariik

en: Greenland
et_EE: Gröönimaa

en: Guatemala
et_EE: Guatemaala

en: Honduras
et_EE: Honduuras

en: United States of America
et_EE: Ameerika Ühendriigid

en: Jamaica
et_EE: Jamaika

en: Saint Kitts and Nevis
et_EE: Saint Kitts ja Nevis

en: Mexico
et_EE: Mehhiko

en: Nicaragua
et_EE: Nikaraagua

en: El Salvador
et_EE: Salvador

en: Saint Pierre and Miquelon
et_EE: Saint Pierre ja Miquelon

en: Trinidad and Tobago
et_EE: Trinidad ja Tobago

en: Turks and Caicos Islands
et_EE: Turks ja Caicos

en: Saint Vincent and the Grenadines
et_EE: Saint Vincent ja Grenadiind

en: British Virgin Islands
et_EE: Briti Neitsisaared

en: United States Virgin Islands
et_EE: Neitsisaared (USA)

en: Afghanistan
et_EE: Afganistaan

en: Saudi Arabia
et_EE: Saudi Araabia

en: Bangladesh
et_EE: Bangladeš

en: Bahrain
et_EE: Bahrein

en: China
et_EE: Hiina

en: Taiwan
et_EE: Taivan

en: Iran
et_EE: Iraan

en: Azerbaijani Republic
et_EE: Azerbaidžaani Vabariik

en: Iraq
et_EE: Iraak

en: Israel
et_EE: Iisrael

en: Japan
et_EE: Jaapan

en: Turkmenistan
et_EE: Turkmeenia

en: Kazakhstan
et_EE: Kasahstan

en: Uzbekistan
et_EE: Usbekistan

en: Jordan
et_EE: Jordaania

en: Palestine
et_EE: Palestiina

en: People's Rep. of Korea
et_EE: Korea Rahvavab.

en: Kuwait
et_EE: Kuveit

en: Lebanon
et_EE: Liibanon

en: Kyrgyz Republic
et_EE: Kirgiisia Vabariik

en: Maldives
et_EE: Maldiivid

en: Mongolia
et_EE: Mongoolia

en: Nepal
et_EE: Nepaal

en: Oman
et_EE: Omaan

en: Qatar
et_EE: Katar

en: Syrian Arab Republic
et_EE: Süüria Araabia Vabariik

en: United Arab Emirates
et_EE: Araabia Ühendemiraadid

en: Tajikistan
et_EE: Tadžikistan

en: Yemen
et_EE: Jeemen

en: Bosnia and Herzegovina
et_EE: Bosnia ja Hertsegoviina

en: Adelie Land
et_EE: Adélie maa

en: Australia
et_EE: Austraalia

en: Brunei Darussalam
et_EE: Brunei

en: Micronesia
et_EE: Mikroneesia

en: Palau
et_EE: Belau

en: New Zealand
et_EE: Uus-Meremaa

en: Cambodia
et_EE: Kamboodža

en: Christmas Island
et_EE: Jõulusaar

en: Cook Islands
et_EE: Cook'i saared

en: Fiji
et_EE: Fidži

en: Cocos (Keeling) Islands
et_EE: Kookossaarte ala (Keelingi saared)

en: Indonesia
et_EE: Indoneesia

en: Lao People's Dem. Rep.
et_EE: Lao Dem. Rahvavab.

en: Malaysia
et_EE: Malaisia

en: Northern Mariana Islands
et_EE: Põhja-Mariaanid

en: Marshall Islands
et_EE: Maršalli saared

en: New Caledonia
et_EE: Uus-Kaledoonia

en: French Polynesia
et_EE: Prantsuse Polüneesia

en: Philippines
et_EE: Filipiinid

en: East Timor
et_EE: Ida-Timor

en: Papua New Guinea
et_EE: Paapua Uus-Guinea

en: Pitcairn Island
et_EE: Pitcairni saar

en: Solomon Islands
et_EE: Salomoni Saared

en: American Samoa
et_EE: Ameerika Samoa

en: Singapore
et_EE: Singapur

en: Thailand
et_EE: Tai

en: Viet Nam
et_EE: Vietnam

en: Wallis and Futuna Islands
et_EE: Wallis ja Futuna saared

en: South Africa
et_EE: Lõuna Aafrika

en: Angola
et_EE: Angoola

en: Algeria
et_EE: Alžeeria

en: Ascension Island
et_EE: Ascension'i saar

en: Botswana
et_EE: Botsvaana

en: Central African Republic
et_EE: Kesk-Aafrika Vabariik

en: Cameroon
et_EE: Kamerun

en: Congo
et_EE: Kongo

en: Comoros
et_EE: Komoorid

en: Crozet Archipelago
et_EE: Crozet arhipelaag

en: Ivory Coast
et_EE: Elevandiluurannik

en: Comoros (Union of the)
et_EE: Komoori Liit

en: Djibouti
et_EE: Džibuuti

en: Egypt
et_EE: Egiptus

en: Ethiopia
et_EE: Etioopia

en: Gabonese Republic
et_EE: Gaboni Vabariik

en: Ghana
et_EE: Gaana

en: Equatorial Guinea
et_EE: Ekvatoriaal-Guinea

en: Kenya
et_EE: Keenia

en: Kerguelen Islands
et_EE: Kergueli saared

en: Liberia
et_EE: Libeeria

en: South Sudan (Republic of)
et_EE: Lõuna-Sudaani Vabariik

en: Libya
et_EE: Liibüa

en: Lesotho
et_EE: Lesoto

en: Mauritius
et_EE: Mauriitius

en: Madagascar
et_EE: Madagaskar

en: Mozambique
et_EE: Mosambiik

en: Mauritania
et_EE: Mauretaania

en: Malawi
et_EE: Malaavi

en: Niger
et_EE: Nigeeria

en: Nigeria
et_EE: Nigeeria

en: Namibia
et_EE: Namiibia

en: Rwanda
et_EE: Ruanda

en: Sudan
et_EE: Sudaan

en: Seychelles
et_EE: Seišellid

en: Saint Helena
et_EE: Püha Helena

en: Somalia
et_EE: Somaalia

en: Sao Tome and Principe
et_EE: Sao Tome ja Principe

en: Eswatini
et_EE: eSwatini

en: Chad
et_EE: Tšaad

en: Togolese Republic
et_EE: Togo Vabariik

en: Tunisia
et_EE: Tuneesia

en: Tanzania
et_EE: Tansaania

en: Dem Rep.of the Congo
et_EE: Kongo Dem.Vab.

en: Zambia
et_EE: Sambia

en: Argentine Republic
et_EE: Argentiina Vabariik

en: Brazil
et_EE: Brasiilia

en: Bolivia
et_EE: Boliivia

en: Chile
et_EE: Tšiili

en: Colombia
et_EE: Kolumbia

en: Ecuador
et_EE: Ekuador

en: Falkland Islands
et_EE: Falklandi saared

en: France - Guiana
et_EE: Prantsuse Guajaana

en: Paraguay
et_EE: Paraguai

en: Peru
et_EE: Peruu

en: Uruguay
et_EE: Uruguai

en: Venezuela
et_EE: Venetsuela

en: Fishing Vessel
et_EE: Kalalaev

en: Towing Vessel
et_EE: Vedurlaev

en: Towing Vessel, Long
et_EE: Pikk puksiirkoosseis

en: Dredger
et_EE: Süvendaja

en: Diving Ops Vessel
et_EE: Sukeldujate alus

en: Military Vessel
et_EE: Sõjalaev

en: Sailing Vessel
et_EE: Purjelaev

en: Pleasure craft
et_EE: Väikelaev

en: Pilot Vessel
et_EE: Lootsilaev

en: Search and Rescue Vessel
et_EE: Päästelaev

en: Tug
et_EE: Vedurlaev

en: Port Tender
et_EE: Sadamapuksiir

en: Pollution Control Vessel
et_EE: Reostustõrjelaev

en: Law Enforcement Vessel
et_EE: Korrakaitse laev

en: Medical Transport
et_EE: Meditsiiniline transportlaev

en: Passenger Ship
et_EE: Reisilaev

en: Cargo Ship
et_EE: Kaubalaev

en: Unspecified
et_EE: Määratlemata

en: Reference Point
et_EE: Lähtepunkt

en: RACON
et_EE: Radarimajakas

en: Fixed Structure
et_EE: Kohtkindel ehitis

en: Spare
et_EE: Tagavara

en: Light
et_EE: Tuli

en: Light w/Sectors
et_EE: Sektoritega tuli

en: Leading Light Front
et_EE: Alumine sihituli

en: Leading Light Rear
et_EE: Ülemine sihituli

en: Cardinal N Beacon
et_EE: Kardinaal N-paak/-torn

en: Cardinal E Beacon
et_EE: Kardinaal E-paak/-torn

en: Cardinal S Beacon
et_EE: Kardinaal S-paak/-torn

en: Cardinal W Beacon
et_EE: Kardinaal W-paak/-torn

en: Beacon, Port Hand
et_EE: Vasaku külje paak/torn

en: Beacon, Starboard Hand
et_EE: Parema külje paak/torn

en: Beacon, Preferred Channel Port Hand
et_EE: Vasaku külje eelistatud kanali paak/torn

en: Beacon, Preferred Channel Starboard Hand
et_EE: Parema külje eelistatud kanali paak/torn

en: Beacon, Isolated Danger
et_EE: Eraldiohu märk

en: Beacon, Safe Water
et_EE: Farvaatri märk

en: Beacon, Special Mark
et_EE: Eriotstarbe märk

en: Cardinal Mark N
et_EE: N-kardinaalmärk

en: Cardinal Mark E
et_EE: E-kardinaalmärk

en: Cardinal Mark S
et_EE: S-kardinaalmärk

en: Cardinal Mark W
et_EE: W-kardinaalmärk

en: Port Hand Mark
et_EE: Vasaku külje märk

en: Starboard Hand Mark
et_EE: Parema külje märk

en: Preferred Channel Port Hand
et_EE: Vasaka külje eelistatud kanal

en: Preferred Channel Starboard Hand
et_EE: Parema külje eelistatud kanal

en: Isolated Danger
et_EE: Eraldiasuv oht

en: Safe Water
et_EE: Farvaater

en: Special Mark
et_EE: Eriotstarbeline märk

en: Light Vessel/Rig
et_EE: Tulelaev/-seade

en: GpsGate Buddy
et_EE: GPSGate sõber

en: Position Report
et_EE: Asukoha ettekanne

en: Distress
et_EE: Häda

en: ARPA radar target
et_EE: ARPA-radarimärk

en: F/V
et_EE: K/l

en: Tow
et_EE: Pukseerimine

en: Long Tow
et_EE: Pikk pukseerimine

en: Dredge
et_EE: Süvendaja

en: D/V
et_EE: Süv/l

en: Mil/V
et_EE: S/l

en: S/V
et_EE: Pu/l

en: Yat
et_EE: Jaht

en: HSC
et_EE: Kiire

en: P/V
et_EE: Lo/l

en: SAR/V
et_EE: SAR/l

en: Tender
et_EE: Pukser

en: PC/V
et_EE: ReoTõr/l

en: LE/V
et_EE: KoKa/l

en: Med/V
et_EE: Med/l

en: Pass/V
et_EE: R/l

en: M/V
et_EE: M/l

en: M/T
et_EE: M/t

en: Ref. Pt
et_EE: Läht.pt

en: Fix.Struct.
et_EE: Fix.ehit

en: Lt
et_EE: Tuli

en: Lt sect.
et_EE: Tule sekt.

en: Ldg Lt Front
et_EE: Alum. sihim.

en: Ldg Lt Rear
et_EE: Ülem. sihim.

en: Card. N
et_EE: Kard. N

en: Card. E
et_EE: Kard. E

en: Card. S
et_EE: Kard. S

en: Card. W
et_EE: Kard. W

en: Port
et_EE: v/p

en: Stbd
et_EE: p/p

en: Pref. Chnl
et_EE: Eelis.kanal

en: Isol. Dngr
et_EE: Era.oht

en: Special
et_EE: Eri

en: Port Hand
et_EE: vasak külg

en: Stbd Hand
et_EE: parem külg

en: LtV/Rig
et_EE: Tl/-s

en: AIS target list
et_EE: AIS-märkide loend

en: Trk
et_EE: Jälg

en: Name
et_EE: Nimi

en: Call
et_EE: Väljakutse

en: Type
et_EE: Tüüp

en: Nav Status
et_EE: Nav.staatus

en: Brg
et_EE: Peiling

en: Target info
et_EE: Märgi info

en: Center-Info-Close
et_EE: Märk keskele-info-sulge

en: Create WPT
et_EE: Loo WPT

en: Hide All Tracks
et_EE: Peida kõik jäljed

en: Show All Tracks
et_EE: Näita kõik jäljed

en: Toggle track
et_EE: Lülita jälg sisse-välja

en: Copy MMSI
et_EE: Kopeeri MMSi

en: AutoSort
et_EE: Aotomaatne sortimine

en: Limit range: NM
et_EE: piira ulatust: miili

en: Target Count
et_EE: Märke loendatud

en: Undock Target List
et_EE: Märkide nimekirja lahtiühendamine

en: Record Track
et_EE: Salvesta jälg

en: The recently captured track of this target has been recorded.
    Do you want to continue recording until the end of the current OpenCPN session?
et_EE: Selle märgi hiljuti haaratud jälg on salvestatud.
    Kas soovid salvestamist jätkata kuni praeguse OpenCPN-sessiooni lõpuni?

en: AISTargetQuery
et_EE: AIS-märgi päring

en: Stop Tracking
et_EE: Peata jälgimine

en: OpenCPN Help is not installed.
    Would you like to install from Google PlayStore now?
et_EE: OpenCPN Help ei ole paigaldatud.
    Kas sa soovid Google PlayStore'st nüüd paigaldada?

en: Your android device has an internal GPS, but it is disabled.
                           Please visit android Settings/Location dialog to enable GPS
et_EE: Su Android-seadmes on sisseehitatud GPS, kuid see on keelatud.
           Palun vaata Androidi Seaded/Asukoha dialoogi GPS'i võimaldamiseks

en: Nothing found
et_EE: Ei leitud midagi

en: Anchorage created
et_EE: Ankrukoht loodud

en: OpenCPN for Android Migration Assistant
et_EE: OpenCPN'i Androidile teisaldamise abimees

en: OpenCPN has detected chart folders in your configuration file that cannot be accessed on this version of Android
et_EE: OpenCPN tuvastas su konfiguratsioonifaili kaudu kaardikaustad, mis selle Androidi versiooniga pole ligipääsetavad

en: OpenCPN can copy these chart folders to a suitable location, if desired.
et_EE: OpenCPN võib su soovi korral need kaardikaustad sobivasse asukohta kopeerida.

en: To proceed with chart folder migration, choose the chart source folder, and follow the instructions given.
et_EE: Et jätkata kaardikausta teisaldamisega, vali kaartide lähtekaust ja järgi näidatud juhiseid.

en: Some chart folders may be inaccessible to OpenCPN on this version of Android.
et_EE: Mõned kaardiakustad võivad selle Androidi versiooniga olla OpenCPN'le kättesaamatud.

en: Migrate destination
et_EE: Ületoomise sihtkoht

en: OpenCPN Internal Storage
et_EE: OpenCPN'i sisemine varundus

en: OpenCPN SDCard Storage
et_EE: OpenCPN'i SD-kaardi varundus

en: Choose chart source folder.
et_EE: Vali kaartide lähtekaust.

en: Status
et_EE: Olek

en: Cancel
et_EE: Tühista

en: On the next page, find and choose the root folder containing chart files to migrate
    
    Example: /storage/emulated/0/Charts
et_EE: Järgmisel lehel, otsi ja vali teisaldamiseks kaarte sisaldav juurkaust
    
    Näide: /storage/emulated/0/Charts

en: This entire folder will be migrated.
et_EE: Kogu kaust teisaldatakse.

en: Proceed?
et_EE: Jätka?

en: Waiting for permission grant....
et_EE: Ootan ligipääsu luba...

en: Migration started...
et_EE: Ületoomine algas...

en: Permission granted to
et_EE: Luba on antud:

en: OpenCPN has obtained temporary permission to access the selected chart folders.
et_EE: OpenCPN'le on antud valitud kaardikaustale ligipääsuks ajutine luba.

en: Chart migration is ready to proceed.
et_EE: Kaartide ületoomine on teostamiseks valmis.

en: Source:
et_EE: Allikas:

en: Destination: OpenCPN Internal Storage
et_EE: Asukoht: OpenCPN'i sisemine varundus

en: Destination: OpenCPN SDCard Storage
et_EE: Asukoht: OpenCPN'i SD-kaardi varundus

en: Migrate charts now?
et_EE: Tuua kaardid üle?

en: Chart migration is finished.
et_EE: Kaartide ületoomine on lõpetatud.

en: Migrated chart folders are now accessible to OpenCPN.
et_EE: Ületoodud kaartide kaust on nüüd OpenCPN'i jaoks saadaval.

en: You may need to adjust your chart folders further, to accommodate individual chart groups
et_EE: Sul võib tekkida vajadus kaartide kaustu edaspidi vastavalt eraldi kaardigruppidele kohandada

en: OpenCPN will now restart to apply changes.
et_EE: OenCPN teeb taaskäivituse muudatuste lisamiseks.

en: Finishing migration
et_EE: Ületoomise lõpetamine

en: Menu
et_EE: Menüü

en: Undo
et_EE: Võta tagasi

en: Redo
et_EE: Korda

en: End Route
et_EE: Teekonna lõpp

en: Measure Off
et_EE: Mõõtmine välja

en: Measure
et_EE: Mõõtmine

en: Max Detail Here
et_EE: Maksimaalne detailsus siia

en: Scale In
et_EE: Suurenda

en: Scale Out
et_EE: Vähenda

en: Drop Mark
et_EE: Pane märk

en: New Route...
et_EE: Uus teekond...

en: Move Boat Here
et_EE: Pane laev siia

en: Navigate To Here
et_EE: Navigeeri siia

en: Course Up Mode
et_EE: kurss-üleval töörežiim

en: Heading Up Mode
et_EE: Suund üleval moodus

en: North Up Mode
et_EE: N-üleval tööreþiim

en: Chart Up Mode
et_EE: Kaart-üleval töörežiim

en: Toggle Full Screen
et_EE: Lülita täisekraanile

en: Zero XTE
et_EE: Null XTE

en: Paste Waypoint
et_EE: Kleebi teepunkt

en: Paste Route
et_EE: Kleebi teekond

en: Paste Track
et_EE: Kleebi jälg

en: CM93 Offset Dialog...
et_EE: CM93-nihke dialoog...

en: Chart Groups
et_EE: Kaartide grupid

en: temporary
et_EE: ajutine

en: All Active Charts
et_EE: Kõik aktiivsed kaardid

en: Target Query...
et_EE: Märkide päring...

en: Hide Target CPA
et_EE: Peida märgi CPA

en: Show Target CPA
et_EE: Näita märgi CPA

en: Target List...
et_EE: Märkide nimekiri...

en: Hide Target Track
et_EE: Peida märgi jälg

en: Show Target Track
et_EE: Näita märgi jälge

en: Copy Target MMSI
et_EE: Kopeeri sihtmärgi MMSI

en: Object Query...
et_EE: Objekti päring...

en: Hide
et_EE: Peida

en: Show
et_EE: Näita

en: CPA alarm
et_EE: CPA häire

en: Unnamed Route
et_EE: Nimetu teekond

en: Layer Route
et_EE: Kiht Teekond

en: Properties
et_EE: Omadused

en: Activate Next Waypoint
et_EE: Käivita järgmine teepunkt

en: Deactivate
et_EE: Peata

en: Activate
et_EE: Käivita

en: Route
et_EE: Teekond

en: Insert Waypoint
et_EE: Sisesta teepunkt

en: Append Waypoint
et_EE: Lisa teepunkt

en: Split around Leg
et_EE: Poolita selle lõigu juures

en: Copy as KML
et_EE: Kopeeri KML'na

en: Delete
et_EE: Kustuta

en: Reverse...
et_EE: Pööra ümber...

en: Hide Waypoint Names
et_EE: Peida teepunkti nimed

en: Show Waypoint Names
et_EE: Näita teepunkti nimed

en: Resequence Waypoints...
et_EE: Järjesta teepunktid uuesti

en: Send to new GPS
et_EE: Saada uude GPS'i

en: Layer Track
et_EE: Kiht Jälg

en: Track
et_EE: Jälg

en: Unnamed Waypoint
et_EE: Nimetu teepunkt

en: Layer Waypoint
et_EE: Kiht Teepunkt

en: Waypoint
et_EE: Teepunkt

en: Remove from Route
et_EE: Kõrvalda teekonnast

en: Split Route at Waypoint
et_EE: Poolita teekond teepunkti juures

en: Navigate To This
et_EE: Navigeeri selle juurde

en: Clear Anchor Watch
et_EE: Lõpeta ankruvaht

en: Set Anchor Watch
et_EE: Alusta ankruvahti

en: Main Menu
et_EE: Peamenüü

en: Show Tide Information
et_EE: Näita loodete infot

en: Show Current Information
et_EE: Näita hoovuse infot

en: Temporary GOTO Route
et_EE: Ajutine GOTO-teekond

en: Here
et_EE: Siin

en: There
et_EE: Seal

en: (Unnamed Waypoint)
et_EE: (nimetu teepunkt)

en: Go to
et_EE: Mine

en: Rename Waypoints?
et_EE: Nimetada teepunktid ümber?

en: Are you sure you want to delete this route?
et_EE: Kas oled kindel, et soovid selle teekonna kustutada?

en: OpenCPN Route Delete
et_EE: OpenCPN'i teekonna kustutamine

en: Send Waypoint to OpenCPN Peer
et_EE: Saada teepunkt OpenCPN'i partnerile

en: Send Route to OpenCPN Peer
et_EE: Saada teekond OpenCPN'i partnerile

en: Are you sure you want to delete this track?
et_EE: Kas oled kindel, et soovid selle jälje kustutada?

en: OpenCPN Track Delete
et_EE: OpenCPN'i jälje kustutamine

en: Send Track to OpenCPN Peer
et_EE: Saada jälg OpenCPN'i partnerile

en: Chart Panel Options
et_EE: Kaardipaneeli valikud

en: Navigation Mode
et_EE: Navigeerimisrežiim

en: North Up
et_EE: N-üleval

en: Course Up
et_EE: kurss üleval

en: Heading Up
et_EE: Suund üleval

en: Look Ahead Mode
et_EE: ette-vaate moodus

en: Display Options
et_EE: Kuvamise valikud

en: Enable Chart Quilting
et_EE: luba kaartide kihistamine

en: Show Grid
et_EE: näita kaardivõrku

en: Show Chart Outlines
et_EE: näita kaardi kontuure

en: Show Depth Units
et_EE: näita sügavusühikuid

en: Show AIS targets
et_EE: näita AIS-märke

en: Minimize less critical targets
et_EE: vähenda vähem kriitilisi märke

en: Tides and Currents
et_EE: Looded ja hoovused

en: Show Tide stations
et_EE: näita loodetejaamu

en: Show Currents
et_EE: näita hoovusi

en: Vector Charts
et_EE: Vektorkaardid

en: Show text
et_EE: kuva teksti

en: Show depths
et_EE: kuva sügavusi

en: Buoy/Light Labels
et_EE: poi/tule silt

en: Lights
et_EE: tuled

en: Light Descriptions
et_EE: tule kirjeldus

en: Anchoring Info
et_EE: ankurdusinfo

en: Show visible sector lights
et_EE: Näita nähtavaid sektoritulesid

en: Show chart data quality
et_EE: Näita kaardi andmete kvaliteeti

en: Display Category
et_EE: Kuva kategooria

en: Standard
et_EE: standartne

en: All
et_EE: kõik

en: User Standard
et_EE: Kasutaja standart

en: Manage Plugin Catalog
et_EE: Halda plugina kataloogi

en: Ultra advanced
et_EE: Eriti täiustatud lisavalikud

en: Done
et_EE: Valmis

en: Catalog URL status:
et_EE: Kataloogi URL olukord:

en: Error
et_EE: Viga

en: Current active plugin catalog
et_EE: Valitud aktiivne plugina kataloog

en: Default catalog
et_EE: Vaikimisi kataloog

en: Use as active catalog
et_EE: Kasuta aktiivse kataloogina

en: Latest available catalog:
et_EE: Viimane saadavalolev kataloog:

en: Cannot download data from url
et_EE: Ei suuda andmeid alla laadida, url

en: Cannot parse downloaded data
et_EE: Ei ole võimalik allalaetuid andmeid analüüsida

en: Catalog update problem
et_EE: Kataloogi uuendamise probleem

en: Use default location
et_EE: Kasuta vaikimisi asukohta

en: Save
et_EE: Salvesta

en: Catalog channel:
et_EE: Kataloogi kanal:

en: Custom catalog URL:
et_EE: Kohandatud URL:

en: Check latest release...
et_EE: Kontrolli viimast väljaannet...

en: Catalog updated
et_EE: Kataloog on uuendatud

en: Server is reachable...
et_EE: Server on kättesaadav...

en: Check channel...
et_EE: Kontrolli kanalit...

en: Custom URL
et_EE: Kohandatud URL

en: Fail:
et_EE: Viga:

en: Catalog Manager
et_EE: Kataloogi haldamine

en: Select new flavour
et_EE: Vali uus eelistus

en: Default setting
et_EE: Vaikeseaded

en: Active catalog
et_EE: Aktiivne kataloog

en: Select plugin catalog
et_EE: Vali plugina kataloog

en: Compatibility
et_EE: Ühilduvus

en: Active setting:
et_EE: Aktiivne säte:

en: Cache
et_EE: Vahemälu

en: Clear cache
et_EE: Tühjenda vahemälu

en: Size: %d MB in %d files
et_EE: Maht: %d MB kõigist %d failist

en: Plugin Catalog Settings
et_EE: Plugina kataloogi sätted

en:  ChartFile:
et_EE: Kaardifail:

en:  Name:
et_EE: Nimi:

en: Scale
et_EE: Skaala

en:  Depth Units:
et_EE: Sügavusühikud:

en:  Soundings:
et_EE:   sügavused:

en:  Datum:
et_EE: Koordinaatsüsteem:

en:  Projection:
et_EE:   projektsioon:

en: Transverse Mercator
et_EE: Mercator'i põik-

en: Polyconic
et_EE: polükooniline

en:  Source Edition:
et_EE: Väljaanne:

en:  Updated:
et_EE:   uuendatud:

en: OpenCPN Chart Scan....
et_EE: OpenCPN kaardi otsing....

en: OpenCPN Directory Scan....
et_EE: OpenCPN asukoha otsing....

en: OpenCPN Chart Add....
et_EE: OpenCPN lisa kaart....

en: Show Tides
et_EE: Näita loodeid

en: Hide Tides
et_EE: Peida looded

en: Hide Currents
et_EE: Peida hoovused

en: Group "
et_EE: Grupp "

en: " is empty.
et_EE: " on tühi.

en: OpenCPN Group Notice
et_EE: OpenCPN grupi märkus

en: " is empty, switching to "All Active Charts" group.
et_EE: " on tühi, lülitun "All Active Charts" grupile ümber.

en: Layer Route:
et_EE: Kiht Teekond:

en: (unnamed)
et_EE: (nimetu)

en: Total Length:
et_EE: Kogupikkus:

en: Leg: from
et_EE: Lõik:alates

en:  to
et_EE:  kuni

en: From Ship To
et_EE: Laevalt kuni

en: Layer Track:
et_EE: Jälje kiht:

en: Total Track:
et_EE: Kogu jälg:

en: Segment Created:
et_EE: Loodud segment:

en: StatusBar
et_EE: Olekuriba

en: ON
et_EE: SEES

en: OFF
et_EE: VÄLJA

en: CPA Alarm is switched
et_EE: CPA häire on lülitatud

en: Use nearby waypoint?
et_EE: Kasutada lähimat teepunkti?

en: OpenCPN Route Create
et_EE: Loo OpenCPN'i teekond

en: Insert first part of this route in the new route?
et_EE: Kas sisestada selle teekonna esimene osa uude teekonda?

en: Insert this route in the new route?
et_EE: Kas sisestada see teekond uude teekonda?

en: Append last part of this route to the new route?
et_EE: Kas lisada selle teekonna viimane osa uude teekonda?

en: Append this route to the new route?
et_EE: Kas lisada see teekond uue teekonna lõppu?

en: For this leg the Great Circle route is
et_EE: Selle lõigu jaoks on suure ringi tee

en:  shorter than rhumbline.
et_EE:  lühem kui rumbijoon.

en: Would you like include the Great Circle routing points for this leg?
et_EE: Kas sa sooviksid lisada selle lõigu jaoks suure ringi teekonna punktid?

en: Replace this RoutePoint by the nearby Waypoint?
et_EE: Kas asendada see teekonnapunkt lähedal asuva teepunktiga?

en: OpenCPN RoutePoint change
et_EE: OpenCPN teekonnapunkti vahetus

en: Last part of route to be appended to dragged route?
et_EE: Lisada teekonna viimane osa lohistatud teekonnale?

en: Full route to be appended to dragged route?
et_EE: Lisada kogu teekond lohistatud teekonnale?

en: First part of route to be inserted into dragged route?
et_EE: Sisestada teekonna esimene osa lohistatud teekonnale?

en: Full route to be inserted into dragged route?
et_EE: Sisestada kogu teekond lohistatud teekonnale?

en: Do you really want to delete and replace this WayPoint
et_EE: Kas tõesti tahad seda teepunkti kustutada ja asendada

en: which has been created manually?
et_EE: mis tuli luua käsitsi?

en: ObjectQuery
et_EE: Objektipäring

en: Layer
et_EE: Kiht

en: There is an existing waypoint at the same location as the one you are pasting. Would you like to merge the pasted data with it?
et_EE: Seal on samas kohas olemas teepunkt, kuhu soovid seda kleepida. Kas soovid kleebitavad andmed temaga mestida?

en: Answering 'No' will create a new waypoint at the same location.
et_EE: Vastates 'Ei' luuakse uus teepunkt samas kohas.

en: Merge waypoint?
et_EE: Mestida teepunkt?

en: There are existing waypoints at the same location as some of the ones you are pasting. Would you like to just merge the pasted data into them?
et_EE: Seal on samas kohas, kuhu soovid mõned kleepida, olemas teepunktid. Kas soovid kleebitavad andmed nendega mestida?

en: Answering 'No' will create all new waypoints for this route.
et_EE: Vastates 'Ei' luuakse täiesti uued teepunktid selle teekonna jaoks.

en: Merge waypoints?
et_EE: Mestida teepunktid?

en: RouteLegInfoRollover
et_EE: Lõigu lühi-info üleliikudes

en: MBTile requires OpenGL to be enabled
et_EE: MBTile vajab aktiveeritud OpenGL'i

en: Feet
et_EE: jalad

en: Meters
et_EE: meetrid

en: Fathoms
et_EE: süllad

en: OverZoom
et_EE: Liigsuum

en: ExtendedTideIcon
et_EE: Üksikasjalik loodete ikoon

en: CurrentValue
et_EE: Tegelik väärtus

en: AIS Target Query
et_EE: AIS-märgi päring

en: Show all AIS Targets
et_EE: Kuva kõik AIS-märgid

en: Attenuate less critical AIS targets
et_EE: Summuta vähem kriitilised AIS-märgid

en: Hide AIS Targets
et_EE: Peida AIS-märgid

en: Show This Chart
et_EE: Näita seda kaarti

en: Hide This Chart
et_EE: Peida see kaart

en: OpenCPN CM93 Cell Offset Adjustments
et_EE: OpenCPN'i CM93-kärje nihke täpsustused

en: Cell
et_EE: Kärg

en: Cell Scale
et_EE: Kärje mõõtkava

en: User X Offset
et_EE: Kasutaja X-nihe

en: User Y Offset
et_EE: Kasutaja Y-nihe

en: meters
et_EE: meetrid

en: Route Upload
et_EE: Teekonna üleslaadimine

en: This Leg
et_EE: See lõik

en: Console Legend
et_EE: Konsooli legend

en: Console Value
et_EE: Konsooli väärtus

en: Full Route
et_EE: Kogu teekond

en: Show Highway
et_EE: Näita magistraali

en: XTE         L
et_EE: XTE L

en: XTE         R
et_EE: XTE R

en: Title
et_EE: Tiitel

en: Description
et_EE: Kirjeldus

en: Recovery Template
et_EE: Taastusmall

en: Apply this template to return to a known safe configuration
et_EE: Kasuta seda malli teada ohutu seadistuse juurde naasmiseks

en: General
et_EE: Üldine

en: Filter NMEA Course and Speed data
et_EE: filtreeri NMEA'st kursi ja kiiruse andmed

en: Filter period (sec)
et_EE: Filtri periood (s)

en: Show NMEA Debug Window
et_EE: näita NMEA silumisakent

en: Format uploads for Furuno GP3X
et_EE: vormista üleslaadimine Furuno GP3X'i jaoks

en: Use Garmin GRMN (Host) mode for uploads
et_EE: kasuta Garmini GRMN-moodust (host) üleslaadimiseks

en: Use magnetic bearings in output sentence ECAPB
et_EE: kasuta magnetpeilingut väljuvas ECAPB-teates

en: Adjust communication priorities...
et_EE: Täpsusta komminikatsiooni eelistused...

en: Data Connections
et_EE: Andmeühendused

en: Add Connection
et_EE: Lisa ühendus

en: Remove Connection
et_EE: Kõrvalda ühendus

en: Edit Selected Connection
et_EE: Muuda valitud ühendust

en: Serial
et_EE: jada

en: Network
et_EE: võrk

en: Built-in GPS
et_EE: Sisseehitatud GPS

en: Built-in Bluetooth SPP
et_EE: Sisseehitatud Bluetooth SPP

en: BT Scan
et_EE: BT skannimine

en: Bluetooth Data Sources
et_EE: Bluetooth andmeallikad

en: Protocol
et_EE: protokoll

en: Signal K
et_EE: Signaal K

en: Address
et_EE: aadress

en: DataPort
et_EE: andmeport

en: User Comment
et_EE: kasutaja kommentaar

en: Baudrate
et_EE: boodid

en: List position
et_EE: määra järjekord

en: socketCAN Source
et_EE: socketCAN allikas

en: Control checksum
et_EE: vaata kontrollsumma üle

en: If checked, only the sentences with a valid checksum are passed through
et_EE: Kui valitud, ainult kehtiva kontrollsummaga teated saavad läbi

en: Use Garmin (GRMN) mode for input
et_EE: kasuta Garmini-moodust (GRMN) sisendiks

en: Receive Input on this Port
et_EE: võta vastu selles pordis

en: Output on this port
et_EE: väljasta sellest pordist

en: as autopilot or NMEA repeater
et_EE: kui autopiloot või NMEA-kordaja

en: Talker ID
et_EE: kõneleja ID

en: blank = default ID
et_EE: tühi = vaikimisi ID

en: APB bearing precision
et_EE: APB-suuna täpsus

en: Automatic server discovery
et_EE: Automaatne serveri otsimine

en: If checked, signal K server will be discovered automatically
et_EE: Kui määratud, Signal K server otsitakse automaatstelt

en: Discover now...
et_EE: Otsi nüüd...

en: Input filtering
et_EE: Sisendi filtreerimine

en: Accept only sentences
et_EE: vastu võtta ainult teated

en: Ignore sentences
et_EE: eira teateid

en: Output filtering
et_EE: Väljundi filtreerimine

en: Transmit sentences
et_EE: saada teated

en: Drop sentences
et_EE: hülga teated

en: Stop Scan
et_EE: Peata skännimine

en: Configure new connection
et_EE: Uue ühenduse konfigureerimine

en: Signal K server available.
et_EE: Signal K server on saadaval.

en: Signal K server not found.
et_EE: Signal K serverit ei leitud.

en: Sentence Filter
et_EE: Teate filter

en: Select All
et_EE: Vali kõik

en: Clear All
et_EE: Puhasta kõik

en: Add
et_EE: Lisa

en: Enter the NMEA sentence (2, 3 or 5 characters)
      or a valid REGEX expression (6 characters or longer)
et_EE: Sisestage NMEA-lause (2, 3 või 5 tähemärki)
     või korrektne REGEX-väljend (6 tähemärki või pikem)

en: Enter the NMEA sentence
et_EE: Sisesta NMEA-teade

en: An NMEA sentence is generally 3 characters long (like RMC, GGA etc.)
               It can also have a two letter prefix identifying the source, or TALKER, of the message.
               The whole sentences then looks like GPGGA or AITXT.
               You may filter out all the sentences with certain TALKER prefix (like GP, AI etc.).
               The filter also accepts Regular Expressions (REGEX) with 6 or more characters.
et_EE: NMEA-teade on harilikult 3 tähemärki pikk (nagu RMC, GGA jne).
           Sellel võib samuti olla 2-täheline eesliide allika ehk TALKER määratlemiseks.
        Kogu teade näeb siis välja nagu GPGGA või AITXT.
            Võite välja filtreerida kindla TALKER-eesliitega (nagu GP, AI jne) teated.
          Filter tunnustab ka regulaarteateid (REGEX) kuue või enama märgiga.

en: REGEX syntax error:
et_EE: REGEX süntaksi viga:

en: Internal
et_EE: Sisemine

en: Input
et_EE: Sisend

en: Output
et_EE: Väljund

en: In/Out
et_EE: Sisse/välja

en: Reject
et_EE: Hülga

en: Accept
et_EE: Nõustun

en: Drop
et_EE: Vabasta

en: Send
et_EE: Saada

en: In
et_EE: Sisse

en: In: None
et_EE: Sisse: puudub

en: Out
et_EE: Välja

en: , Out: None
et_EE: , välja: puudub

en: Enable
et_EE: Võimalda

en: Direction
et_EE: Suund

en: Serial Port
et_EE: jadapoort

en: Comment:
et_EE: Kommentaar:

en: Network Address
et_EE: Võrguaadress

en: Network Port
et_EE: Võrgupoort

en: Built-in Bluetooth
et_EE: Sisseehitatud Bluetooth

en: Driver
et_EE: JUHT

en: CM93 Detail Level
et_EE: CM93-detailide tase

en: Rasterchart Zoom/Scale Weighting
et_EE: Rasterkaardi suumi/skaala võrdsustamine

en: Vectorchart Zoom/Scale Weighting
et_EE: Vektorkaardi suumi/skaala võrdsustamine

en: Install
et_EE: Installi

en: Reinstall
et_EE: Installi uuesti

en: Update
et_EE: Uuendus

en: Downgrade
et_EE: Alandada

en: More
et_EE: Rohkem

en: Less
et_EE: Vähem

en: Update plugin catalog
et_EE: Uuenda plugina kataloogi

en: Advanced catalog update...
et_EE: Kataloogi täiustatud uuendamine...

en: Plugin Manager
et_EE: Pluginate haldur

en: Downloading
et_EE: Allalaadimas

en: Downloading
et_EE: Allalaadimine

en:  successfully installed
et_EE:   õnnestunult paigaldatud

en: Installation complete
et_EE: Paigaldamine on lõpetatud

en: Installation error
et_EE: Paigalduse viga

en: Overwrite Garmin device route number 1?
et_EE: Kas kirjutada Garmini seadme teekonna number 1 üle?

en: OpenCPN Message
et_EE: OpenCPN'i teade

en: GridText
et_EE: võrgustiku tekst

en: Waiting for raster chart compression thread exit.
et_EE: Ootan rasterkaardi pakkimislõimest väljumist.

en: OpenCPN Compressed Cache Update
et_EE: OpenCPN'i tihendatud vahemälu uuendamine

en: Distance from Ownship:  %4.0f NMi
et_EE: Vahemaa oma laevast: %4.0f Mm

en: Latitude
et_EE: laius

en: Longitude
et_EE: pikkus

en: OpenCPN Route
et_EE: OpenCPN'i teekond

en: OpenCPN Track
et_EE: OpenCPN'i jälg

en: OpenCPN Waypoint
et_EE: OpenCPN'i teepunkt

en: Choose Format for Copy
et_EE: Vali kopeerimise formaat

en: KML Standard (Google Earth and others)
et_EE: Standartne KML (Google Earth ja teised)

en: KML with extended waypoint data (QtVlm)
et_EE: KML koos laiendatud teepunkti andmetega (QtVlm)

en: Link description
et_EE: Lingi kirjeldus

en: Local file...
et_EE: Kohalik fail...

en: Choose a file
et_EE: Vali fail

en: Link not complete, can't be saved.
et_EE: Link pole lõpetatud, pole võimalik säilitada.

en: 
    The following  plugins have encountered errors during startup:
et_EE: 
    Järgnevatel pluginatel esinesid käivitamisel vead:

en: 
    The following plugin has encountered errors during startup:
et_EE: 
    Järgneval pluginal esinesid käivitamisel vead:

en: 
    The following libraries  have encountered errors during startup:
et_EE: 
    Järgnevatel teekidel esinesid käivitamisel vead:

en: 
    The following library has encountered errors during startup:
et_EE: 
    Järgneval teegil esinesid käivitamisel vead:

en: 
    
    These plugins will be uninstalled. You might want to reinstall
    them after updating the catalog.
et_EE: 
    
    Need pluginad võetakse maha. Sa võid nad uuesti paigaldada
    peale kataloogi uuendamist.

en: 
    
    This plugin will be uninstalled. You might want to reinstall
    it after updating the catalog.
et_EE: 
    
    See plugin võetakse maha. Sa võid ta uuesti paigaldada
    peale kataloogi uuendamist.

en: 
    
    These libraries will be removed. You might want to reinstall their
    associated plugin after updating the catalog.
et_EE: 
    
    Need teegid võetakse maha. Sa võid nendega seotud plugina
    taaspaigaldada peale kataloogi uuendamist.

en: 
    
    The library will be removed. You might want to reinstall it's
    associated plugin after updating the catalog.
et_EE: 
    
    See teek võetakse maha. Sa võid temaga seotud plugina
    taaspaigaldada peale kataloogi uuendamist.

en: Basic
et_EE: Elementaarne

en: This waypoint is part of a layer and can't be edited
et_EE: See teepunkt on osa kihist ning seda ei saa redigeerida

en: Show name
et_EE: Näita nime

en: Icon
et_EE: Ikoon

en: Combo!
et_EE: Mõlemad!

en: Links
et_EE: Lingid

en: Edit
et_EE: Muuda

en: Add new
et_EE: Lisa uus

en: Extended
et_EE: laiendatud

en: Extended Properties
et_EE: Laiendatud omadused

en: Show on chart
et_EE: Näita kaardil

en: Show at scale > 1 :
et_EE: Näita mõõtkavas > 1 :

en: Show waypoint name
et_EE: Näita teepunkti nime

en: Range rings
et_EE: Vahemaa ringid

en: Distance
et_EE: Vahemaa

en: Color
et_EE: Värv

en: None
et_EE: mitte ühtegi

en: 0.05
et_EE: 0,05

en: NMi
et_EE: M

en: Tide Station
et_EE: Loodetejaam

en: Arrival Radius
et_EE: Saabumisraadius

en: Planned Speed
et_EE: Kavandatav kiirus

en: Add New
et_EE: Lisa uus

en: Copy
et_EE: Kopeeri

en: Copy lat/long
et_EE: Kopeeri laius/pikkus

en: Paste
et_EE: Kleebi

en: Paste lat/long
et_EE: Kleebi laius/pikkus

en: Save some defaults
et_EE: Salvestada mõned vaikeseaded

en: Check which properties of current waypoint
     should be set as default for NEW waypoints.
et_EE: Vali, missugused praeguse teepunkti seaded
     peaksid UUTE teepunktide vaikesätted olema.

en: Do use
et_EE: Kasuta

en: Don't use
et_EE: Ära kasuta

en: Show Waypoint Name
et_EE: Näita teepunkti nime

en: Arrival radius
et_EE: Saabumisraadius

en: Show only if
et_EE: Näita ainult kui

en: Show always
et_EE: Näita alati

en: Show only at scale
et_EE: Näita ainult mõõtkavas

en: Tide Station not found
et_EE: Loodejaama pole leitud

en: Set scale
et_EE: Vali mõõtkava

en: Chart Scale
et_EE: Kaardi mõõtkava

en: mi
et_EE: miili

en: ft
et_EE: jalga

en: fa
et_EE: sülda

en: kts
et_EE: sõlme

en: Persistent
et_EE: Püsiv

en: Export GPX file
et_EE: Ekspordi GPX-fail

en: Overwrite existing file?
et_EE: Kas olemasolev fail üle kirjutada?

en: Import GPX file
et_EE: Impordi GPX-fail

en: Temporary
et_EE: Ajutine

en: duplicate waypoints detected during import and ignored.
et_EE: importimisel avastatud ja ignoreeritud topelt teepunktid.

en: NMEA Debug Window
et_EE: NMEA silumisaken

en: Show usage syntax.
et_EE: Näita kasutamise süntaksit.

en: Run in portable mode.
et_EE: Kasuta portatiivses reziimis.

en: Switch to full screen mode on start.
et_EE: Käivitamisel lülitu täisekraanrežiimile.

en: Disable OpenGL video acceleration. This setting will be remembered.
et_EE: Keela OpenGL videokiirendi. See säte jäetakse meelde.

en: Amount of logging: error, warning, message, info, debug or trace
et_EE: Logimise hulk: viga, hoiatus, teade, info, silumine või jälgimine

en: Display a slideshow of <num> charts and then exit. Zero or negative <num> specifies no limit.
et_EE: Kuva slaidiseanssi <num> kaardist ja siis välju. Null või negatiivne <num> määrab piiringuta.

en: Sorry, an existing instance of OpenCPN may be too busy to respond.
    Please retry.
et_EE: Vabandust, OpenCPN on vist liiga hõivatud reageerimiseks.
    Palun proovi uuesti.

en: Failed to initialize the user interface.
et_EE: Kasutajaliidest ei õnnestunud käivitada.

en: OpenCPN cannot start.
et_EE: OpenCPN ei suuda käivituda.

en: The necessary configuration files were not found.
et_EE: Ei suudetud leida vajalikke konfiguratsioonifaile.

en: See the log file at
et_EE: Vaata logifaili

en:  for details.
et_EE:  täpsustamiseks.

en:  -- [Portable(-p) executing from
et_EE:  -- [Käivitan kaasaskantavat(-p) asukohas

en: Retrieving initial Chart Directory set from Windows Registry
et_EE: Otsin algse kaartide konplekti asukoha Windows-i registrist välja

en: OpenCPN Initialized in %ld ms.
et_EE: OpenCPN käivitati %ld ms.

en: 
    OpenCPN is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
    
    See the GNU General Public License for more details.
    
    OpenCPN must only be used in conjunction with approved paper charts and traditional methods of navigation.
    
    DO NOT rely upon OpenCPN for safety of life or property.
    
    Please click "OK" to agree and proceed, "Cancel" to quit.
et_EE: 
    OpenCPN'i jagatakse lootuses, et see võib kasulik olla, kuid ILMA MINGI GARANTIITA; isegi mitte kaudse TURUSTAMISE või KONKREETSELE OTSTARBELE SOBIVUSE garantiita.
    
    Vaata GNU General Public License täpsustamiseks.
    
    OpenCPN-i peab kasutama ainult koos heakskiidetud paberkaartidega ja navigatsiooni traditsiooniliste meetoditega.
    
    ÄRA TOETU OpenCPN-ile elu või omandi ohutuse tagamiseks.
    
    Palun vajuta "OK" nõustumiseks ja jätkamiseks, "Tühista" väljumiseks.

en: OpenCPN for Android
et_EE: OpenCPN Androidile

en: Welcome to OpenCPN
et_EE: Tere tulemast!

en: This AIS target has Persistent tracking selected by MMSI properties
    A Persistent track recording will therefore be restarted for this target.
    
    Do you instead want to stop Persistent tracking for this target?
et_EE: Sellel AIS-märgil on aktiveeritud pidev jälgimine MMSI eelistustes.
    Sellisel juhul selle märgi pidev jälje salvestus taaskäivitatakse.
    
     Kas soovid hoopis selle jälje pideva jälgimise peatada?

en: OpenCPN needs to update the chart database from config file entries....
et_EE: OpenCPN peab konfiguratsioonifaili kirjetest uuendama kaartide andmebaasi....

en: Rebuilding chart database from configuration file entries...
et_EE: Taastan kaartide andmebaasi konfiguratsioonifaili kirjetest...

en: Elapsed time :
et_EE: Möödunud aeg:

en: Estimated time :
et_EE: Eeldatav aeg:

en: Remaining time :
et_EE: Järelejäänud aeg:

en: OpenCPN Chart Update
et_EE: OpenCPN kaardi uuendamine

en: Show Toolbar
et_EE: Kuva tööriistariba

en: Hide Toolbar
et_EE: Peida tööriistariba

en: MAN OVERBOARD
et_EE: MEES ÜLE PARDA

en: 1.0 NM along COG
et_EE: 1.0 miil piki COG'i

en: Temporary MOB Route
et_EE: Ajutine MOB-teekond

en: Assumed 1 Mile Point
et_EE: 1 miili oletatav punkt

en:  Time:
et_EE:  Aeg:

en:   Position:
et_EE:   Asukoht:

en: Disable Tracking
et_EE: Keela jälgimine

en: Enable Tracking
et_EE: Võimalda jälgimine

en: Auto Follow
et_EE: Automaatne järgimine

en: Head Up Mode
et_EE: Suund üleval moodus

en: Zoom In
et_EE: Suurenda

en: Zoom Out
et_EE: Vähenda

en: Larger Scale Chart
et_EE: Suurema mõõtkavaga kaart

en: Smaller Scale Chart
et_EE: Väiksema mõõtkavaga kaart

en: Exit OpenCPN
et_EE: Välju OpenCPN'st

en: &Navigate
et_EE: &Navigeeri

en: Show Chart Bar
et_EE: näita kaardi riba

en: Show ENC text
et_EE: Näita ENC-teksti

en: Show ENC Lights
et_EE: Näita ENC'l tulesid

en: Show ENC Soundings
et_EE: Näita ENC'l sügavusi

en: Show ENC Anchoring Info
et_EE: Näita ENC'l ankrupaiga infot

en: Show ENC Data Quality
et_EE: Näita ENC-andmete kvaliteeti

en: Show Navobjects
et_EE: Näita nav.objekte

en: Change Color Scheme
et_EE: Vaheta värviskeemi

en: &View
et_EE: &Vaade

en: Show AIS Targets
et_EE: Näita AIS-märke

en: Hide Moored AIS Targets
et_EE: Peida sildunud AIS-märgid

en: Show AIS Target Tracks
et_EE: Näita AIS-märkide jälgi

en: Show CPA Alert Dialogs
et_EE: Näita CPA hoiatuse dialooge

en: Sound CPA Alarms
et_EE: Mängi CPA alarme maha

en: Show CPA Warnings
et_EE: Näita laadimishoiatusi

en: Measure Distance
et_EE: Mõõda vahemaad

en: Route && Mark Manager...
et_EE: Teekonna && märgi haldur...

en: Create Route
et_EE: Loo teekond

en: Drop Mark at Boat
et_EE: Pane märk paadi juurde

en: Drop Mark at Cursor
et_EE: Pane märk kursori juurde

en: Drop MOB Marker
et_EE: Pane MOB-tähis

en: Preferences
et_EE: Eelistused

en: &Tools
et_EE: &Tööriistad

en: &Window
et_EE: &Aken

en: OpenCPN Help
et_EE: OpenCPN'i abi

en: &Help
et_EE: A&bi

en: Please restart OpenCPN to activate language or style changes.
et_EE: Palun taaskäivita OpenCPN keele- või stiilimuutuste aktiveerimiseks.

en:  Ship
et_EE: Laev

en: Rotated Mode
et_EE: Ümberpööratud režiim

en: There was a problem printing.
    Perhaps your current printer is not set correctly?
et_EE: Oli probleem printimisega.
    Võib-olla pole määratud printer korralikult seadistatud?

en: (Unnamed Route)
et_EE: (nimetu teekond)

en: AIS MAN OVERBOARD
et_EE: AIS Mees üle parda

en: Own ship
et_EE: Oma laev

en: Temporary AISMOB Route
et_EE: Ajutine AISMOB teekond

en: Present own ship
et_EE: Praegune oma laeva koht

en:   Ownship Position:
et_EE:   Oma laeva asukoht:

en:   MOB Position:
et_EE:   MOB asukoht:

en: AIS MAN OVERBOARD UPDATE
et_EE: AIS MEES ÜLE PARDA uuendus

en: Route & Mark Manager
et_EE: Teekonna & märgi haldaja

en: Print Chart
et_EE: Prindi kaart

en: OpenCPN ENC Prepare
et_EE: Ettevalmistada OpenCPN ENC

en: ENC Completed.
et_EE: ENC valmis.

en: Yes
et_EE: Ja

en: No
et_EE: Ei

en: Create a private configuration template based on current settings.
    This template will be saved, and may be selected for further use at any time.
et_EE: Loo praegustel sätetel põhinev isiklik konfiguratsioonimall.
    See mall salvestatakse ja seda võib igal ajal valida edasiseks kasutamiseks.

en: MMSI Extended Properties
et_EE: MMSI laiendatud omadused

en: Tracking
et_EE: Jälgimine

en: Default tracking
et_EE: Vaikimisi jälgimine

en: Always track
et_EE: Jälgi alati

en:  Never track
et_EE:  Mitte kunagi jälgida

en: Ignore this MMSI
et_EE: Eira seda MMSI

en: Handle this MMSI as SART/PLB(AIS) MOB.
et_EE: Käsitle seda MMSI'd kui SART/PLB(AIS) MOB.

en: Convert AIVDM to AIVDO for this MMSI
et_EE: Teisenda selle MMSI AIVDM AIVDO'ks

en: This MMSI is my Follower - No CPA Alert
et_EE: See MMSI on mu järgija - CPA-hoiatust pole vaja

en: An MMSI Id is generally a number of nine digits.
    Please check your entries and cancel if necessary.
et_EE: MMSI Id koosneb üldiselt üheksast numbrist.
    Palun kontrolli oma sisestust ja tühista kui vaja.

en: Default
et_EE: vaikimisi

en: Always
et_EE: Alati

en: Never
et_EE: Mitte kunagi

en: Edit MMSI Properties
et_EE: MMSI omaduste muutmine

en: MMSI Properties
et_EE: MMSI omadused

en: Track Mode
et_EE: Jälgimise viis

en: Ignore
et_EE: Eira

en: VDM->VDO
et_EE: VDM-> VDO

en: Ship name
et_EE: Laeva nimi

en: Follower
et_EE: Järgija

en: New...
et_EE: Uus...

en: Add MMSI Properties
et_EE: Lisa MMSI omadused

en: The device selected is not accessible; opencpn will likely not be able
    to use this device as-is. You might want to exit OpenCPN, reboot and
    retry after creating a file called /etc/udev/rules.d/70-opencpn.rules
    with the following contents:
    
                KERNEL=="ttyUSB*", MODE="0666"
                KERNEL=="ttyACM*", MODE="0666"
                KERNEL=="ttyS*", MODE="0666"
    
    For more info, see the file LINUX_DEVICES.md in the distribution docs.
et_EE: Valitud seade ei ole kättesaadav; OpenCPN ilmselt ei suuda
    kasutada seda seadet nagu ta on. Võib olla soovid väljuda OpenCPN, taaskäivitada ja
    proovid pärast faili /etc/udev/rules.d/70-opencpn.rules
    järgeva sisuga:
    
                KERNEL=="ttyUSB*", MODE="0666"
                KERNEL=="ttyACM*", MODE="0666"
                KERNEL=="ttyS*", MODE="0666" loomist uuesti
    
    Lisateabe saamiseks vaata faili LINUX_DEVICES.md levitusdokumentides.

en: 
    The device selected is not accessible; opencpn will likely not be able
    to use this device as-is. You might want to exit OpenCPN, reboot and
    retry after creating a file called /etc/udev/rules.d/70-opencpn.rules
    with the following contents:
    
                KERNEL=="ttyUSB*", MODE="0666"
                KERNEL=="ttyACM*", MODE="0666"
                KERNEL=="ttyS*", MODE="0666"
    
    For more info, see the file LINUX_DEVICES.md in the distribution docs.
et_EE: 
    Valitud seade ei ole kättesaadav; OpenCPN ilmselt ei suuda
    kasutada seda seadet nagu ta on. Võib olla soovid väljuda OpenCPN, taaskäivitada ja
    proovid pärast faili /etc/udev/rules.d/70-opencpn.rules
    järgeva sisuga:
    
                KERNEL=="ttyUSB*", MODE="0666"
                KERNEL=="ttyACM*", MODE="0666"
                KERNEL=="ttyS*", MODE="0666" loomist uuesti
    
    Lisateabe saamiseks vaata faili LINUX_DEVICES.md levitusdokumentides.

en: COG Predictor Length (min)
et_EE: COG eeldatav asukoht (min)

en: Heading Predictor Length (NMi)
et_EE: kursivektori pikkus (miili)

en: Ship Icon Type
et_EE: laeva ikooni tüüp

en: Real Scale Bitmap
et_EE: raster tegelikus mõõtkavas

en: Real Scale Vector
et_EE: vektor tegelikus mõõtkavas

en: Length Over All (m)
et_EE: üldpikkus (LOA) (m)

en: Width Over All (m)
et_EE: suurim laius (m)

en: GPS Offset from Bow (m)
et_EE: GPS-i nihe vöörist (m)

en: GPS Offset from Midship (m)
et_EE: GPS-i nihe laeva miidlis (m)

en: Minimum Screen Size (mm)
et_EE: vähim suurus ekraanil (mm)

en: Show range rings
et_EE: kuva ulatuse ringe

en: Distance between rings
et_EE: vahemaa ringide vahel

en: Distance Unit
et_EE: vahemaa ühik

en: Nautical miles
et_EE: meremiilid

en: Kilometers
et_EE: kilomeetrid

en: Range Ring Colour
et_EE: vahemaaringide värv

en: Show direction to Active Waypoint
et_EE: Näita suunda aktiivsesse teepunkti

en: Style
et_EE: Stiil

en: Solid
et_EE: jäme

en: Dot
et_EE: punktiirjoon

en: Long dash
et_EE: pikk joon

en: Short dash
et_EE: lühike joon

en: Dot dash
et_EE: punkt-kriips-joon

en: Black
et_EE: must

en: Dark Red
et_EE: tumepunane

en: Dark Green
et_EE: tumeroheline

en: Dark Yellow
et_EE: tumekollane

en: Dark Blue
et_EE: tumesinine

en: Dark Magenta
et_EE: tumepurpurviolett

en: Dark Cyan
et_EE: tume-erksinine

en: Light Gray
et_EE: helehall

en: Dark Gray
et_EE: tumehall

en: Red
et_EE: punane

en: Green
et_EE: roheline

en: Yellow
et_EE: kollane

en: Blue
et_EE: sinine

en: Magenta
et_EE: purpurviolett

en: Cyan
et_EE: erksinine

en: White
et_EE: valge

en: Tracks
et_EE: Jäljed

en: Automatic Daily Tracks at midnight
et_EE: Automaatne päevase jälje salvestus algab südaööl

en: Automatic Daily Tracks at
et_EE: automaatne päevase jälje salvestus algab

en: Computer
et_EE: arvuti

en: Highlight Tracks
et_EE: erista jäljed

en: Highlight Colour
et_EE: Eslletõste värv

en: Tracking Precision
et_EE: järgimise täpsus

en: Low
et_EE: madal

en: Medium
et_EE: keskmine

en: High
et_EE: kõrge

en: Calculate values
et_EE: Arvuta väärtused

en: Calculate SOG and COG from position changes
et_EE: arvuta SOG ja COG peale asukoha muutust

en: Min seconds between updates
et_EE: min sekundit uuenduste vahel

en: Routes/Points
et_EE: Teekonnad/punktid

en: New Routes
et_EE: Uued teekonnad

en: Waypoint default icon
et_EE: teepunkti vaikeikoon

en: Waypoint Arrival Circle Radius (NMi)
et_EE: teepunkti saabumisringi raadius (miili)

en: Advance route waypoint on arrival only
et_EE: jätka järgmise teekonnapunktiga ainult saabumisringi läbimisel

en: New Waypoints
et_EE: Uued teepunktid

en: Show waypoints only at a chartscale greater than 1 :
et_EE: kuva teepunkte ainult kaardiskaalal suurem kui 1:

en: Override the settings for chartscale based visibility and show always
et_EE: kehtesta kaardiskaalal põhineva nähtavuse sätted ümber ja näita alati

en: Waypoint range rings
et_EE: teepunkti ulatusringid

en: Waypoint Range Ring Colours
et_EE: teepunkti ulatusringi värvid

en: Control Options
et_EE: Kontrolli valikud

en: Lock Waypoints (Unless waypoint property dialog visible)
et_EE: lukusta teepunktid (kui teepunkti omaduste dialoog pole just nähtav)

en: Confirm deletion of tracks and routes
et_EE: kinnita jälgede ja teekondade kustutamine

en: Chart Files
et_EE: Kaardi failid

en: Directories
et_EE: Asukohad

en: Add Directory...
et_EE: Lisa asukoht...

en: Remove Selected
et_EE: Kõrvalda valitud

en: Compress Selected
et_EE: Paki valitud kokku

en: Add..
et_EE: Lisa..

en: Remove
et_EE: Eemalda

en: Compress
et_EE: Pakkimine

en: Migrate Charts..
et_EE: Migreeri kaardid..

en: Update Control
et_EE: Uuenduste kontroll

en: Scan Charts and Update Database
et_EE: otsi kaarte ja uuenda andmebaas

en: Force Full Database Rebuild
et_EE: sunduslik kogu andmebaasi taasloomine

en: Prepare all ENC Charts
et_EE: Valmistada kõik ENC-kaardid ette

en: Templates
et_EE: Mallid

en: Template Status
et_EE: Malli olukord

en: Last Applied Template Title:
et_EE: Viimati lisatud malli nimetus:

en: Saved Templates
et_EE: Salvestatud mallid

en: Create Config...
et_EE: Loo konfigur...

en: Delete Selected Config...
et_EE: Kustuta valitud konfigur...

en: Apply Selected Config
et_EE: Rakenda valitud kofiguratsioon

en: Create Config
et_EE: Loo konfiguratsioon

en: Problem applying selected configuration.
et_EE: Probleem valitud konfiguratsiooni kohaldamisel.

en: Advanced
et_EE: Lisavalikud

en: De-skew Raster Charts
et_EE: Aja rasterkaardid otseks

en: Use Accelerated Graphics (OpenGL)
et_EE: kasuta graafikakiirendit (OpenGL)

en: OpenGL Options
et_EE: OpenGL'i valikud

en: Chart Rotation Averaging Time
et_EE: Kaardi pööramise keskmine aeg

en: seconds
et_EE: sekundit

en: Chart Zoom/Scale Weighting
et_EE: Kaardi suumi/skaala võrdsustamine

en: Vector
et_EE: Vektor

en: CM93 Detail level
et_EE: CM93-detailide tase

en: Physical Screen Width
et_EE: Tegelik ekraani laius

en: Auto
et_EE: auto

en: Manual:
et_EE: käsitsi:

en: Chart Display
et_EE: Kaardi kuvamine

en: Show Skewed Raster Charts as North-Up
et_EE: näita viltuseid rasterkaarte kui N-üleval

en: With a lower value, the same zoom level shows a less detailed chart.
    With a higher value, the same zoom level shows a more detailed chart.
et_EE: Sama suumitase, kuid madalama väärtusega, kuvab vähem detailset kaarti.
    Sama suumitase suurema väärtusega kuvab rohkem detailset kaarti.

en: Graphics
et_EE: Graafika

en: Vector Chart Display
et_EE: Vektorkaardi kuvamine

en: Mariner's Standard
et_EE: Laevniku valik

en: Depth Soundings
et_EE: sügavuse mõõdistused

en: Chart Information Objects
et_EE: kaardi info-objektid

en: Buoys/Lights
et_EE: Poid/tuled

en: Extended Light Sectors
et_EE: pikendatud tulesektorid

en: Chart Texts
et_EE: Kaardi tekstid

en: National text on chart
et_EE: rahvuslik tekst kaardil

en: Important Text Only
et_EE: ainult oluline tekst

en: De-Cluttered Text
et_EE: virvarrita tekst

en: Chart Detail
et_EE: Kaardi detailid

en: Reduced Detail at Small Scale
et_EE: vähendatud detailid väiksel mõõtkaval

en: Additonal detail reduction at Small Scale
et_EE: Täiendav detailsuse vähendamine väikeses mõõtkavas

en: Graphics Style
et_EE: Graafika stiil

en: Paper Chart
et_EE: paberkaart

en: Simplified
et_EE: lihtsustatud

en: Boundaries
et_EE: Piirid

en: Plain
et_EE: lihtne

en: Symbolized
et_EE: lisatud sümbolid

en: Colors
et_EE: Värvid

en: 2 Color
et_EE: 2 värvi

en: 4 Color
et_EE: 4 värvi

en: Shallow Depth
et_EE: madal vesi

en: Safety Depth
et_EE: ohutu sügavus

en: Deep Depth
et_EE: suur sügavus

en: User Standard Objects
et_EE: Kasutaja standardobjektid

en: Reset to STANDARD
et_EE: Lähtesta STANDARDIKS

en: Tides && Currents
et_EE: Looded && hoovused

en: Active Datasets
et_EE: Aktiivne andmestik

en: Add Dataset...
et_EE: Lisa andmestik...

en: All Available Charts
et_EE: Kõik saadaval kaardid

en: Remove Chart
et_EE: Eemalda kaart

en: All Charts
et_EE: Kõik kaardid

en: New Group...
et_EE: Uus grupp...

en: Delete Group
et_EE: Kustuta grupp

en: Preserve scale when switching charts
et_EE: säilita kaarte vahetades mõõtkava

en: Controls
et_EE: Ohjed

en: Smooth Panning / Zooming
et_EE: sujuv panoraamimine / suumimine

en: Zoom to Cursor
et_EE: suumi hiire juurde

en: Display Features
et_EE: Kuvamise omadused

en: Status Bar Option
et_EE: Olekuriba valik

en: Live ETA at Cursor
et_EE: tegelik ETA kursori juures

en: Default Boat Speed
et_EE: aluse vaikimisi kiirus

en: Canvas Layout
et_EE: Kaardi asetuse paigutus

en: Status Bar
et_EE: Olekuriba

en: Units
et_EE: Ühikud

en: Statute miles
et_EE: maamiil

en: Knots
et_EE: sõlmed

en: Mph
et_EE: mp/h

en: Depth
et_EE: Sügavus

en: Temperature
et_EE: Temperatuur

en: Lat/Long
et_EE: Laius/pikkus

en: Degrees, Decimal Minutes
et_EE: kraadid, minutite kümnendikud

en: Decimal Degrees
et_EE: kraadi kümnendikud

en: Degrees, Minutes, Seconds
et_EE: kraadid, minutid, sekundid

en: Bearings
et_EE: Suunad

en: Show true
et_EE: Näita tõelist

en: Show magnetic
et_EE: Näita magnetilist

en: Assumed magnetic variation
et_EE: Oletatav magneetiline variatsioon

en: deg (-W, +E)
et_EE: kraadi (-W + E)

en: Show true bearings and headings
et_EE: näita tegelikke suundi ja kursse

en: Show magnetic bearings and headings.
et_EE: näita magnetsuundi ja -kursse.

en: WMM Plugin calculated magnetic variation
et_EE: WMM-plugina arvutatud magnetiline variatsioon

en:  To set the magnetic variation manually,
     you must disable the WMM plugin.
et_EE:  Käsitsi magneetilise variatsiooni määramiseks 
    pead sa keelama WMM-plugina.

en: Audio file name:
et_EE: audiofaili nimi:

en: Select Sound File
et_EE: Vali helifail

en: Sounds
et_EE: Helid

en: Anchor Alarm
et_EE: Ankruhäire

en: Play Sound on Anchor Alarm.
et_EE: esita heli ankruhäire korral.

en: Select Anchor Alarm Sound
et_EE: Vali ankruhäire heli

en: Play Sound on AIS Alert.
et_EE: esita heli AIS-häire korral.

en: Select AIS Alert Sound
et_EE: Vali AIS-häire heli

en: SART Alert
et_EE: SART-häire

en: Play Sound on AIS SART Alert.
et_EE: esita heli AIS SART-häire korral.

en: Select AIS SART Alert Sound
et_EE: Vali AIS SART-häire heli

en: DSC Alert
et_EE: DSC-häire

en: Play Sound on DSC notification.
et_EE: esita heli DSC-teavitusel.

en: Select DSC notification Sound
et_EE: Vali DSC-teate heli

en: AIS Targets
et_EE: AIS-märgid

en: CPA Calculation
et_EE: CPA arvutamine

en: No (T)CPA Alerts if target range is greater than (NMi)
et_EE: kui vahemaa märgini on rohkem kui (M), siis (T)CPA hoiatusi ei ole

en: Warn if CPA less than (NMi)
et_EE: hoiata kui CPA on vähem kui (M)

en: ...and TCPA is less than (min)
et_EE: ...ja TCPA on vähem kui (min)

en: Lost Targets
et_EE: Kaotatud märgid

en: Mark targets as lost after (min)
et_EE: märgista märk kaotatuks peale (min)

en: Remove lost targets after (min)
et_EE: kõrvalda kaotatud märgid peale (min)

en: Display
et_EE: Kuvamine

en: Show target COG predictor arrow, length (min)
et_EE: näita märgi COG eeldatavat vektorit pikkusega (min)

en: Sync AIS arrow length with own ship's COG predictor
et_EE: sünkroniseeri AIS-noole pikkus oma COG eeldatava asukohaga

en: Show target tracks, length (min)
et_EE: näita märgi jälge, pikkus (minutit)

en: Suppress anchored/moored targets, speed max (kn)
et_EE: pärsi ankrus/sildunud märgid, max kiirus (kn)

en: Draw AIS realtime prediction, target speed min (kn)
et_EE:  ennusta AIS reaalajas, märgi kiirus min (kn)

en: Allow attenuation of less critical targets if more than ... targets
et_EE: luba vähem kriitiliste märkide summutamine kui on rohkem kui ... märki

en: Show area notices (from AIS binary messages)
et_EE: näita ala teateid (AIS'i binaarteadetest)

en: Show AIS targets real size
et_EE: näita AIS-märgi tegelikku suurust

en: Show names with AIS targets at scale greater than 1:
et_EE: näita nimesid koos AIS-märkidega suuremal mõõtkaval kui 1:

en: Use WPL position messages. Action when received:
et_EE: kasuta WPL-asukoha teadet. Tegevus vastuvõtmisel:

en: APRS position report
et_EE: ARPS-asukoha ettekanne

en: Create mark
et_EE: Loo märk

en: Rollover
et_EE: Liigu üle

en: Enable route/AIS info block
et_EE: luba teekonna/AIS-info plokk

en: "Ship Name" MMSI (Call Sign)
et_EE: "Laev nimi" MMSI (kutsung)

en: [Class] Type (Status)
et_EE: [Klass] tüüp (olek)

en: CPA/TCPA Alerts
et_EE: CPA/TCPA häired

en: Show CPA/TCPA Alert Dialog
et_EE: näita CPA/TCPA häire dialoogi

en: Play Sound on CPA/TCPA Alerts and DSC/SART emergencies.
et_EE: mängi heli CPA/TCPA häirete ja DSC/SART hädaolukordade korral.

en: Suppress Alerts for anchored/moored targets
et_EE: vaigista ankurdatud/sildunud märkide häired

en: Enable Target Alert Acknowledge timeout (min)
et_EE: luba märgi häirele vastamise hilinemine (min)

en: General Options
et_EE: Üldised valikud

en: Language
et_EE: Keel

en: Fonts
et_EE: Kirjamärgid

en: Choose Font...
et_EE: Vali täht...

en: Choose Font Color...
et_EE: Vali tähe värv...

en: Sample
et_EE: Näidis

en: Toolbar and Window Style
et_EE: Tööriistariba ja akna stiil

en: Interface Options
et_EE: Kasutajaliidese suvandid

en: Show Status Bar
et_EE: näita olekuriba

en: Show Menu Bar
et_EE: kuva menüüriba

en: Show Compass/GPS Status Window
et_EE: näita kompassi/GPS'i olukorra akent

en: Enable Toolbar auto-hide
et_EE: luba tööriistariba automaatne peitmine

en: Play Ships Bells
et_EE: helista laevakella

en: Audio Play command:
et_EE: Audio Play käsk:

en: Unknown device :
et_EE: tundmatu seade:

en: Input device :
et_EE: Sisendseade :

en: Sound Device
et_EE: Heliseade

en: Enable Touchscreen interface
et_EE: võimalda puutepinna kasutajaliides

en: Enable Scaled Graphics interface
et_EE: võimalda skaleeritud graafikaga kasutajaliides

en: Show Zoom buttons
et_EE: Näita suuminuppe

en: Use Inland ECDIS
et_EE: kasuta sisevete ECDIS

en: Inland ECDIS Manual
et_EE: Sisevete ECDIS juhend

en: User Interface scale factor
et_EE: Kasutajaliidese mõõtkavategur

en: Chart Object scale factor
et_EE: Kaardi objekti mõõtkavategur

en: Ship scale factor
et_EE: Aluse mõõtkava faktor

en: ENC Sounding factor
et_EE: ENC sügavuse faktor

en: ENC Text Scale
et_EE: ENC-teksti skaala

en: Mouse wheel zoom sensitivity
et_EE: Hiire ratta suurenduse tundlikkus

en: Apply
et_EE: Rakenda

en: Charts
et_EE: Kaardid

en: Connections
et_EE: Ühendused

en: Connect
et_EE: Ühendu

en: Ships
et_EE: Laevad

en: User Interface
et_EE: Kasutajaliides

en: User
et_EE: Kasutaja

en: Plugins
et_EE: Pluginad

en: User set magnetic variation
et_EE: Kasutaja seatud magneetiline variatsioon

en: feet
et_EE: jalad

en: fathoms
et_EE: süllad

en: Add a directory containing chart files
et_EE: Lisa kaarte sisaldav asukoht

en: 
     - your ship's length must be > 0
et_EE: 
     - te laeva pikkus peab olema > 0

en: 
     - your ship's beam must be > 0
et_EE: 
     - te laeva laius peab olema > 0

en: 
     - your GPS offset from midship must be within your ship's beam
et_EE: 
     - su GPS'i nihe keskosast peab olema su laeva laiuse piires

en: 
     - your GPS offset from bow must be within your ship's length
et_EE: 
     - su GPS'i nihe vöörist peab olema su laeva pikkuse piires

en: 
     - your minimum ship icon size must be between 1 and 100 mm
et_EE: 
     - su laeva ikooni vähim suurus peab olema 1 and 100 mm vahel

en: The settings for own ship real size are not correct:
et_EE: Oma laeva tegeliku suuruse seaded ei ole õiged:

en: OpenCPN info
et_EE: OpenPCN'i teave

en: The Inland ECDIS Manual is not available locally.
et_EE: SIsevete ECDIS kasutujuhend ei ole kohapeal saadaval.

en: Would you like to visit the iECDIS Manual website for more information?
et_EE: Kas soovid lisateabe saamiseks minna iECDIS-juhendi veebilehele?

en: Compression will alter chart files on disk.
    This may make them incompatible with other programs or older versions of OpenCPN.
    Compressed charts may take slightly longer to load and display on some systems.
    They can be decompressed again using unxz or 7 zip programs.
et_EE: Tihendamine muudab kaarte kettal.
    See võib neid muuta teiste programmide või vanema OpenCPN versiooni jaoks sobimatuks.
    Tihendatud kaardid võivad mõnedes süsteemides natuke aeglasemalt avatud ja kuvatud saada.
    Neid saab uuesti unxz või 7-zip programme kasutades lahti pakkida.

en: OpenCPN Warning
et_EE: OpenCPN'i hoiatus

en: OpenCPN Compress Charts
et_EE: OpenCPN tihenda kaarte

en: No charts found to compress.
et_EE: Ühtegi kaarti tihendamiseks ei leitud.

en: compressed %ld charts
    from %.1fMB to %.1fMB
    saved %.1fMB (%.1f%%)
et_EE: tihendatud %ld kaarte
    algsest %.1fMB kuni %.1fMB
    säästetud %.1fMB (%.1f%%)

en: Enter Group Name
et_EE: Sisesta grupi nimi

en: New Chart Group
et_EE: Uus kaardigrupp

en: Select Tide/Current Data
et_EE: Vali loodete/hoovuse andmed

en: Texture Compression
et_EE: Tekstuuri tihendamine

en: Texture Compression with Caching
et_EE: tekstuuri pakkimine vahemällu

en: Texture Compression Caching
et_EE: Tekstuuri tihendamise vahemällu viimine

en: Texture Memory Size (MB)
et_EE: Tekstuuri mälu maht (MB)

en: Size:
et_EE: suurus:

en: Rebuild Texture Cache
et_EE: Loo uuesti tekstuuri vahemälu

en: Clear Texture Cache
et_EE: Tühjenda tekstuuri vahemälu

en: Show FPS
et_EE: näita FPS'i

en: Polygon Smoothing
et_EE: hulknurga silumine

en: Line Smoothing
et_EE: joone silumine

en: Software OpenGL (restart OpenCPN)
et_EE: Tarkvaraline OpenGL (OpenCPN taaskäivitus)

en: Use Accelerated Panning
et_EE: kasuta kiirendatud nihutamist

en: Texture Settings
et_EE: Tekstuuri sätted

en: Texture Cache
et_EE: Tekstuuri vahemälu

en: Miscellaneous
et_EE: Mitmesugust

en: S57 Cell Update failed.
    ENC features may be incomplete or inaccurate.
    
    Check the logfile for details.
et_EE: S57-kärje uuendamine ebaõnnstus.
    ENC funktsioonid võivad olla ebatäielikud või ebatäpsed.
    
    Vaata logifailist üksikasju.

en: OpenCPN Create SENC Warning
et_EE: OpneCPN'i SENC-loomise hoiatus

en: S57 Cell Update failed.
    No updates could be applied.
    ENC features may be incomplete or inaccurate.
    
    Check the logfile for details.
et_EE: S57-kärje uuendamine ebaõnnstus.
    Ühtegi uuendust ei rakendatud.
    ENC funktsioonid võivad olla ebatäielikud või ebatäpsed.
    
    Vaata logifailist üksikasju.

en: OpenCPN S57 SENC File Create...
et_EE: OpenCPN'i S57 SENC-faili loomine...

en: Server Generic Error
et_EE: Serveri üldine viga

en: Peer rejected object
et_EE: Partner lükkas objekti tagasi

en: Peer rejected duplicate object
et_EE: Partner lükkas topelt-objekti tagasi

en: Peer internal error (insert)
et_EE: Partneri sisemine viga (sisestus)

en: Server Unknown Error
et_EE: Serveri tundmatu viga

en: OpenCPN Server Message
et_EE: OpenCPN'i serveri teade

en: The server
et_EE: Server

en: needs a PIN.
    Please enter the PIN number from
et_EE: vajab PIN'i.
    Palun sisesta PIN-number

en: the server to pair with this device.
et_EE: siduda server selle seadmega.

en: Objects successfully sent to peer OpenCPN instance.
et_EE: Objektis õnnestus OpenCPN'i partnerseadmele edastada.

en: 
    PlugIn %s, version %i.%i was detected.
    This version is known to be unstable and will not be loaded.
    Please update this PlugIn using the PlugIn manager master catalog.
et_EE: 
    Plugin %s, versioon %i.%i on avastatud.
    Teadaolevalt on see versioon ebastabiilne ja teda ei käivitata.
    Palun uuenda see plugin kasutades pluginate haldaja peakataloogi.

en: 
    PlugIn %s, version %i.%i was detected.
    This version is known to be unstable.
    Please update this PlugIn using the PlugIn manager master catalog.
et_EE: 
    Plugin %s, versioon %i.%i on avastatud.
    Teadaolevalt on see versioon ebastabiilne.
    Palun uuenda see plugin kasutades pluginate haldaja peakataloogi.

en: 
    PlugIn %s, version %i.%i was detected.
    This plugin is obsolete, the o-charts plugin should be used
    instead. Please uninstall this plugin and install o-charts
    using the PlugIn manager master catalog.
et_EE: 
    Plugin %s, versioon %i.%i on avastatud.
    See on vana versioon, o-charts pluginat peaks selle
    asemel kasutama. Palun kõrvalda see plugin ja paigalda o-charts'i oma
    kasutades pluginate haldaja peakataloogi.

en: Plugin library %s can not be loaded
et_EE: Pluginate teeki %s ei ole võimalik laadida

en: 
        Install/uninstall plugin or remove file to mute message
et_EE: 
        Paigalda/desinstalli plugin või kõrvalda fail teate vaigistamiseks

en:    PluginLoader: Cannot load symbol create_pi:
et_EE:    PlugInLoader: ei suuda sümbolit create_pi laadida:

en: Incompatible plugin detected:
et_EE: Avastatud mitteühilduv plugin:

en:         API Version detected:
et_EE:         Leitud API-versioon:

en:         PlugIn Version detected:
et_EE:         Leitud plugina versioon:

en: Plugin is a standard system plugin
et_EE: Plugin on standartne süsteemi plugin

en: Plugin is managed by OpenCPN
et_EE: Pluginat haldab OpenCPN

en: Plugin is not managed by OpenCPN
et_EE: Pluginat ei halda OpenCPN

en: Plugin status unknown
et_EE: Plugina staatus on teadmata

en: Update to managed Plugin is available
et_EE: Hallatavale pluginale on uuendus saadaval

en: New managed Plugin installation available
et_EE: Uus hallatava plugina paigaldus on saadaval

en: Update to installed Plugin is available
et_EE: Paigaldatud pluginale on uuendus saadaval

en: Plugin is latest available
et_EE: Plugin on viimane saadavalolev

en: The plugin is not compatible with this version of OpenCPN, and will be uninstalled.
et_EE: Plugin  ei ole selle OpenCPN versiooniga vastavuses ja kõrvaldatakse.

en: successfully un-installed
et_EE: Õnnestunult eemaldatud

en: Un-Installation complete
et_EE: Eemaldamine on lõpetatud

en: Please check system log for more info.
et_EE: Palun vaata süsteemi logi lisainformatiooni saamiseks.

en:  successfully installed from cache
et_EE:  on vahemälust õnnestunult paigaldatud

en: These settings might destabilize OpenCPN and are by default disabled. To despite the dangers enable them manually add a CatalogExpert=1 line in the [PlugIns] section in the configuration file.
et_EE: Need sätted võivad OpenCPN'i muuta ebastabiilseks ja on vaikimisi blokeeritud. Ohust hoolimata saab neid käsitsi lubada lisades rea CatalogExpert=1 [PlugIns] jaotuse konfiguatsiooni failis.

en: Plugin Catalog
et_EE: Plugina kataloog

en: Update Plugin Catalog
et_EE: Uuenda plugina kataloogi

en: Import plugin...
et_EE: Impordi plugin...

en: Settings...
et_EE: Sätted...

en: Disabled
et_EE: Keelatud

en: Update Plugin Catalog: master
et_EE: Uuenda plugina kataloogi: peamine

en: OpenCPN Catalog update
et_EE: OpenCPN kataloogi uuendamine

en: Unable to copy catalog file
et_EE: Ei suuda kopeerida kataloogifaili

en: Unable to copy catalog file to cache
et_EE: Ei suuda kopeerida kataloogifaili vahemällu

en: Catalog update successful
et_EE: Kataloogi uuendamine õnnestus

en: Select tarball file
et_EE: Vali tarball-fail

en: Error extracting import plugin tarball.
et_EE: Viga plugina tarball impotimise lahtipakkimisel.

en: OpenCPN Plugin Import Error
et_EE: OpenCPN plugina importimise viga

en: Error, import plugin tarball does not contain required metadata.
et_EE: Viga, plugina importimise tarball is sisalda vajalikke meta-andmeid.

en: Error processing import plugin metadata.
et_EE: Viga plugina importimise meta-andmete töötlemisel.

en: Incompatible import plugin detected.
et_EE: Importimisel avastatud mitteühilduv plugin.

en: Plugin imported successfully
et_EE: Plugina Importimine õnnestus

en: Active catalog updated.
et_EE: Aktiivne kataloog on uuendatud.

en: Plugin may be installed or updated now.
et_EE: Pluginat praegu paigaldatakse või uuendatakse.

en: OpenCPN Plugin Import Successful
et_EE: OpenCPN'i plugina import õnnestus

en: Active Catalog
et_EE: Aktiivne kataloog

en: Last Catalog
et_EE: Viimane kataloog

en: Last change:
et_EE: Viimane muutus:

en: Please Update Plugin Catalog.
et_EE: Palun uuenda plugina kataloogi.

en: Enabled
et_EE: Lubatud

en: Uninstall
et_EE: Eemalda

en: Upgrade to Version
et_EE: Uuenda versioonini

en: Install...
et_EE: Paigaldus...

en: Update to
et_EE: Uuenda

en: Website
et_EE: Veebileht

en: Adjust Comm Priorities
et_EE: Määra ühenduse eelistused

en: Priority List
et_EE: Eelistuste nimekiri

en: Move Up
et_EE: Liiguta üles

en: Move Down
et_EE: Liiguta alla

en: Refresh
et_EE: Värskenda

en: Priorities
et_EE: Eelistused

en: Speed/Course
et_EE: Kiirus/kurss

en: Mag Variation
et_EE: Magneetiline variatsioon

en: Satellites
et_EE: Satelliidid

en: wants to send you new data.
    Please enter the following PIN number on
et_EE: soovib sulle saata uusi adnmeid.
    Palun sisesta järgnev PIN seadmest:

en:  to pair with this device.
et_EE: kas siduda selle seadmega?

en: The received route already exists on this system.
    Replace?
et_EE: Vastuvõetud teekond on juba selles süsteemis olemas.
    Kas asendada?

en: Always replace objects from this source?
et_EE: Kas alati asendada objektid sellest allikast?

en: The received track already exists on this system.
    Replace?
et_EE: Vastuvõetud jälg on juba selles süsteemis olemas.
    Kas asendada?

en: The received waypoint already exists on this system.
    Replace?
et_EE: Vastuvõetud teepunkt on juba selles süsteemis olemas.
    Kas asendada?

en: AISRollover
et_EE: AIS-üleliikumine

en: TideCurrentGraphRollover
et_EE: Hoovuse-loodete graafiku üleliikumine

en: Route Transmitted.
et_EE: Teekond saadetud.

en: Error on Route Upload.  Garmin GPS not connected
et_EE: Teekonna üleslaadimisel ilmnes tõrge.  Garmin GPS pole ühendatud

en: Error on Route Upload.  Please check logfiles...
et_EE: Teekonna üleslaadimisel ilmnes tõrge. Palun kontrolli logifaile...

en: Routes
et_EE: Teekonnad

en: Filter
et_EE: Filtreeri

en: Show all routes
et_EE: Näita kõiki teekondi

en: Route Name
et_EE: Teekonna nimi

en: From <-> To
et_EE: Kust <-> kuhu

en: &Properties
et_EE: &Omadused

en: &Activate
et_EE: &Käivita

en: &Center View
et_EE: Keskenda &vaade

en: &Reverse
et_EE: &Pööra ümber

en: &Delete
et_EE: K&ustuta

en: &Resequence Waypoints
et_EE: &Järjesta teepunktid uuesti

en: &Export selected...
et_EE: &Ekspordi valitud...

en: Export
et_EE: Ekspordi

en: &Delete All
et_EE: Kustut&a kõik

en: Show all tracks
et_EE: Näita kõiki jälgi

en: Track Name
et_EE: Jälje nimi

en: Length
et_EE: Pikkus

en: &Start Track
et_EE: &Käivita jälg

en: Route from Track
et_EE: Loo jäljest teekond

en: Send to &Peer
et_EE: Saada &partnerile

en: Waypoints
et_EE: Teepunktid

en: Show all waypoints
et_EE: Kuva kõik teekonnapunktid

en: Waypoint Name
et_EE: Teepunkti nimi

en: Distance from own ship
et_EE: Vahemaa oma laevast

en: &New
et_EE: &Uus

en: &Go To
et_EE: &Mine

en: &Send to GPS
et_EE: &Saada GPS-i

en: Delete All
et_EE: Kustuta kõik

en: I&mport GPX...
et_EE: I&mpordi GPX...

en: Export All Visible...
et_EE: Ekspordi kõik nähtavad...

en: Layers
et_EE: Kihid

en: Show all layers
et_EE: Kuva kõiki kihte

en: Layer Name
et_EE: Kihi nimi

en: No. of items
et_EE: Osa N°

en: Layer type
et_EE: Kihi tüüp

en: Create Temporary layer
et_EE: Loo ajutine kiht

en: Create Persistent layer
et_EE: Loo püsiv kiht

en: Show WPT names
et_EE: Näita WPT-nimesid

en: List contents
et_EE: Loenda sisu

en: Are you sure you want to delete the selected object(s)
et_EE: Kas kindlalt soovid valitud objekti(d) kustutada?

en: Are you sure you want to delete <ALL> routes?
et_EE: Kas oled kindel, et soovid kustutada <ALL> teekonnad?

en: Send Route(s) to OpenCPN Peer
et_EE: Saada teekon(na)d OpenCPN'i partnerile

en: Send Waypoint(s) to OpenCPN Peer
et_EE: Saada teepunkt(id) OpenCPN'i partnerile

en: Send Track(s) to OpenCPN Peer
et_EE: Saada jäljed OpenCPN'i partnerile

en: &Merge Selected Tracks
et_EE: &Mesti valitud jäljed

en: Reduce Data...
et_EE: Vähenda andmeid...

en: &Copy as text
et_EE: Ko&peeri tekstina

en: Select the maximum error allowed (in meters)
    after data reduction:
et_EE: Vali suurim lubatud viga (meetrites)
    peale andmete vähendamist:

en: Reduce Data Precision
et_EE: Vähenda andmete täpsust

en: The amount of data used by the track
     was reduced by %d%%.
et_EE: Jaälje poolt kasutatud andmete
    kogus on vähendatud %d%%.

en: The currently running Track was not merged.
    You can merge it later when it is completed.
et_EE: Praegu jooksvat jälge ei mestitud.
    Võid mestida teda hiljem kui ta on lõpetanud.

en: OpenCPN Converting Track to Route....
et_EE: OpenCPN muudab jälge teekonnaks....

en: Processing Waypoints...
et_EE: Töötlemas teepunkte...

en: Done.
et_EE: Tehtud.

en: Are you sure you want to delete <ALL> tracks?
et_EE: Kas oled kindel, et soovid kustutada <ALL> jäljed?

en: Overruled
et_EE: Ümberkehtestatud

en: The waypoint you want to delete is used in a route, do you really want to delete it?
et_EE: Teepunkt, mida soovid kustutada, on teekonnas kasutusel, kas tõesti soovid teda kustutada?

en: Are you sure you want to delete <ALL> waypoints?
et_EE: Kas oled kindel, et soovid kustutada <ALL> teepunktid?

en: There are some waypoints used in routes or anchor alarms.
     Do you want to delete them as well?
     This will change the routes and disable the anchor alarms.
     Answering No keeps the waypoints used in routes or alarms.
et_EE: Mõned teepunktid on kasutusel teekondades või ankru häiretes.
    Kas soovid ka nemad kustutada?
    See muudab teekonnad ja blokeerib ankruhäired.
    Vastates Ei hoiatakse teekondade ja häirete punktid alles.

en: Are you sure you want to delete this layer and <ALL> of its contents?
et_EE: Kas oled kindel, et soovid kustutada selle kihi ja <ALL> temas sisalduva?

en: The file will also be deleted from OpenCPN's layer directory.
et_EE: Fail kustutatakse ka OpenCPN's kihtide kataloogist.

en: (Unnamed Layer)
et_EE: (nimetu kiht)

en: You are trying to delete an active AIS MOB route, are you REALLY sure?
et_EE: Sa proovid kustutada aktiivset AIS MOB-teekonda, oled sa TÄITSA kindel?

en: Waypoints can be renamed to reflect the new order, the names will be '001', '002' etc.
    
    Do you want to rename the waypoints?
et_EE: Teepunkte saab ümber nimetada uue järjekorra kasjatamiseks, nimed oleksid '001', 002' jne.
    
    Kas soovid teepunktid ümber nimetadaa?

en: Waypoints will be renamed to reflect the natural order, the names will be '001', '002' etc.
    
    Do you want to rename the waypoints?
et_EE: Teepunktid nimetatakse ümber uue järjekorra kaasajastamiseks, nimed oleksid '001', 002' jne.
    
    Kas soovid teepunktid ümber nimetadaa?

en: Marks
et_EE: Märgid

en: The ScaMin value for new waypoints is set to
et_EE: Uue teepunkti ScaMin väärtuseks on seatud

en: but current chartscale is
et_EE: aga praegune kaardiskaala on

en: Therefore the new waypoint will not be visible at this zoom level.
et_EE: Seetõttu uus teepunkt ei ole nähtav sellel suumi tasemel.

en: Waypoint(s) Transmitted.
et_EE: Edastatud teepunkt(id).

en: Error on Waypoint Upload.  Garmin GPS not connected
et_EE: Viga teepunktide üleslaadimisel. Garmini GPS pole ühendatud

en: Error on Waypoint Upload.  Please check logfiles...
et_EE: Viga teepunktide üleslaadimisel. Vaata palun logifaili...

en: Leg
et_EE: Lõik

en: To Waypoint
et_EE: Teepunkti

en: Elements to print...
et_EE: Elemendid printimiseks...

en: Show Waypoint name.
et_EE: Näita teepunkti nime.

en: Show Waypoint position.
et_EE: Näita teepunkti asukohta.

en: Show course from each Waypoint to the next one.
et_EE: Näita kurssi igast teepunktist järgmisse.

en: Show Distance from each Waypoint to the next one.
et_EE: Näita vahemaad igast teepunktist järgmisse.

en: Show Waypoint description.
et_EE: Näita teepunkti kirjeldust.

en: Route Print
et_EE: Teekonna printimine

en: From
et_EE: Alates

en: To
et_EE: Kuhu

en: Plan speed
et_EE: Kavandatav kiirus

en: Enroute
et_EE: Teel

en: Departure
et_EE: Lahkumine

en: Time
et_EE: Aeg

en: Local@PC
et_EE: kohalik @ PC

en: LMT@Location
et_EE: LMT @ kohapeal

en: Default color
et_EE: vaikimisi värv

en: Width
et_EE: Laius

en: 2px
et_EE: 2 px

en: To waypoint
et_EE: Teepunkti

en: To WP
et_EE: Teepunkti

en: Total Distance
et_EE: Kogu vahemaa

en: Next tide event
et_EE: Järgmised looded

en: wxFB Website
et_EE: wxFB veebileht

en: Links are opened in the default browser.
et_EE: Lingid avatakse vaikimisi brauseris.

en: Print
et_EE: Prindi

en: Extend
et_EE: Pikenda

en: Split
et_EE: Jaga

en: MoTwilight
et_EE: Koit

en: Sunrise
et_EE: Päikesetõus

en: Daytime
et_EE: Päeva-aeg

en: Sunset
et_EE: Päikseloojang

en: EvTwilight
et_EE: Hämarik

en: Nighttime
et_EE: Öö-aeg

en: Arrived
et_EE: Saabunud

en: Depart From
et_EE: Alates

en: Total distance
et_EE: Üldine vahemaa

en: Speed (Kts)
et_EE: Kiirus (sõlme)

en: Departure Time
et_EE: Lahkumise aeg

en: Time enroute
et_EE: Aeg teel

en: Are you sure you want to move Up this waypoint?
et_EE: Oled kindel, et soovid selle teepunkti üles liigutada?

en: Are you sure you want to move Down this waypoint?
et_EE: Oled kindel, et soovid selle teepunkti alla liigutada?

en: OpenCPN Move Waypoint
et_EE: OpenCPN teepunkti liigutamine

en: Are you sure you want to remove this waypoint?
et_EE: Oled kindel, et soovid selle teepunkti kõrvaldada?

en: OpenCPN Remove Waypoint
et_EE: OpenCPN teepunkti kõrvaldamine

en: &Copy all as text
et_EE: K&opeeri kõik tekstina

en: _plus
et_EE: _pluss

en: Invalid date/time!
et_EE: Sobimatu kuupäev kellaaeg!

en: Unknown station!
et_EE: Tundmatu jaam!

en: Unavailable:
et_EE: Pole saadaval:

en: Local
et_EE: Kohalik

en: Links are opened for editing.
et_EE: Lingid on avatud muutmiseks.

en: S57 Cell Update chain incomplete.
    ENC features may be incomplete or inaccurate.
    Check the logfile for details.
et_EE: S57-kärje uuendamise ahel lõpetamata.
    ENC funktsioonid võivad olla ebatäielikud või ebatäpsed.
    Vaata logifailist üksikasju.

en: this file is not available
et_EE: see fail ei ole saadaval

en: Period ends:
et_EE: Periood lõpeb:

en: Period starts:
et_EE: Periood algab:

en: Date ending:
et_EE: Lõpukuupäev:

en: Date starting:
et_EE: Alguskuupäev:

en: <font size=-2>(Sector angles are True Bearings from Seaward)</font><br>
et_EE: <font size=-2>(Sektori nurgad on tõelised peilingud mere poolt vaadates)</font><br>

en: Safe restart
et_EE: Ohutu taaskäivitus

en: Preparing vector chart
et_EE: Vektorkaartide ettevalmistamine

en: GPS/Plotter Port
et_EE: GPS'i/plotteri port

en: Prepare GPS for Route/Waypoint upload and press Send...
et_EE: Valmista GPS teekonna/-punkti üleslaadimiseks ette ja vajuta Saada...

en: Progress...
et_EE: Edenemine...

en: Detected OpenCPN peer instances
et_EE: Tuvastatud OpenCPN partnerseadmed

en: Scan again
et_EE: Skanni uuesti

en: It seems you have no tide/current harmonic data installed.
et_EE: Tundub, et loodete/hoovuste harmoonilised andmed ei ole paigaldatud.

en: Tide
et_EE: Loode

en: Current
et_EE: Hoovus

en: Prev
et_EE: Eelmine

en: Next
et_EE: Järgmine

en: LMT@Station
et_EE: LMT@koht

en: Reference Station :
et_EE: Vaatlusjaam:

en: Data Source :
et_EE: Andmeallikas:

en: HW
et_EE: Kõrgvesi

en: LW
et_EE: Madalvesi

en: Today
et_EE: Täna

en: Tomorrow
et_EE: Homme

en: Shift to Larger Scale Chart
et_EE: Mine suurema mõõtkavaga kaardile

en: Shift to Smaller Scale Chart
et_EE: Mine väiksema mõõtkavaga kaardile

en: Hide ENC text
et_EE: Peida ENC-tekst

en: ToolTips
et_EE: Nõuanded

en: No, I don't want to hide it.
et_EE: Ei, ma ei soovi teda peita.

en: No, and permanently remove the option to hide it.
et_EE: Ei ning jäädavalt kõrvalda tema peitmise valikuvõimalus.

en: Yes, hide it.
et_EE: Jah, peida ta.

en: The Man Over Board button could be an important safety feature.
    Are you sure you want to hide it?
et_EE: MEES ÜLE PARDA nupp võiks olla oluline ohutusfuntsioon.
    Kas oled kindel, et soovite seda peita?

en: Choose Toolbar Icons
et_EE: Vali tööriistariba ikoonid

en: Show Time.
et_EE: Kuva aega.

en: Show Speed.
et_EE: Näita kiirust.

en: Track Print
et_EE: Jälje printimine

en: Timestamp
et_EE: Ajatempel

en: Avg. speed
et_EE: Keskm. kiirus

en: Time Enroute
et_EE: Aeg teel

en: Local @ PC
et_EE: kohalik @ PC

en: LMT @ Location
et_EE: LMT @ kohapeal

en: Time shown as
et_EE: Aeg on näidatud kui

en: 1 pixel
et_EE: 1 piksel

en: 2 pixels
et_EE: 2 pikslit

en: 3 pixels
et_EE: 3 pikslit

en: 4 pixels
et_EE: 4 pikslit

en: 5 pixels
et_EE: 5 pikslit

en: 6 pixels
et_EE: 6 pikslit

en: 7 pixels
et_EE: 7 pikslit

en: 8 pixels
et_EE: 8 pikslit

en: 9 pixels
et_EE: 9 pikslit

en: 10 pixels
et_EE: 10 pikslit

en: To route
et_EE: Teekonnale

en: Display parameters
et_EE: Näita omadused

en: Statistics
et_EE: Statistika

en: Recorded points
et_EE: Salvestatud punktid

en: LMT @ Track Start
et_EE: LMT @ jälje alustamine

en: Extend track
et_EE: Pikenda jälg

en: track
et_EE: jälg

en: Copy NMEA Debug window to clipboard.
et_EE: Kopeeri NMEA-silumisaken lõikepuhvrisse.

en: Message accepted
et_EE: Sõnum vastu võetud

en: Input message filtered, output message filtered and dropped
et_EE: Sisend-teade filtreeritud, väljund-teade filtreeritud ja ära jäetud

en: Input Message filtered and dropped
et_EE: Sisend-teade filtreeritud ja ära jäetud

en: Output Message
et_EE: Väljund-teade

en: Information Message or Message with errors
et_EE: Info-teade või vigadega teade

en: 
    An OpenCPN dongle is detected but cannot be used due to missing permissions.
    
    This problem can be fixed by installing a udev rules file. Once installed,
    it will ensure that the dongle permissions are OK.
et_EE: 
    OpenCPN'i dongel on tuvastatud, kuid seda ei saa kasutada puuduva loa tõttu.
    
    See probleem on parandatav paigaldades udev-reegli faili. Kord paigaldatud
    garaneerib see, et dongli load on korras.

en: 
    
    On flatpak, this must be done using the manual command instructions below
et_EE: 
    
    Flatpak'i kasutades tuleb allpool olevaid käsitsi käsurea juhiseid järgida

en: 
    The device @DEVICE@ exists but cannot be used due to missing permissions.
    
    This problem can be fixed by installing a udev rules file. Once installed,
    the rules file will fix the permissions problem.
    
    It will also create a new device called @SYMLINK@. It is recommended to use
    @SYMLINK@ instead of @DEVICE@ to avoid problems with changing device names,
    in particular on laptops.
et_EE: 
    Seade @DEVICE@ on olemas, kuid ei ole puuduva loa tõttu kasutatav.
    
    See probleem on parandatav paigaldades udev-reegli faili. Kord paigaldatud
    parandab reegli fail probleemi loaga
    
    Samuti loob see uue seadme - @SYMLINK@. On soovitatav kasutada
    @SYMLINK@ @DEVICE@ asemel, et vältida seadme nimede muutusel tekkivaid probleeme,
    eriti sülearvutitel.

en: Do not show this dialog next time
et_EE: Ära näita seda dialoogi järgmine kord

en: 
    Rule successfully installed. To activate the new rule:
    - Exit opencpn.
    - Unplug and re-insert the USB device.
    - Restart opencpn
et_EE: 
    Reegel on seatud. Uue reegli aktiveerimiseks:
    - Välju OpenCPN'st.
    - Ühendada lahti ja tagasi külge USB-seade.
    - Taaskäivita OpenCPN

en: 
    To do after installing the rule according to instructions:
    - Exit opencpn.
    - Unplug and re-insert the USB device.
    - Restart opencpn
et_EE: 
    Vastavalt juhistele on vaja peale reegli seadmist teha:
    - Välju OpenCPN'st.
    - Ühenda lahti ja tagasi külge USB-seade.
    - Taaskäivita OpenCPN

en: The device @device@ can not be found (disconnected?)
et_EE: Seade @device@ ei ole leitav (lahti ühendatud?)

en: Manual command line instructions
et_EE: Käsitsi käsurea juhised

en: Review rule
et_EE: Kontrolli reeglit

en: Install rule
et_EE: Sea reegel

en: Quit
et_EE: Välju

en: Errors encountered installing rule.
et_EE: Reegli seadmisel esinenud vead.

en: Manage dongle udev rule
et_EE: Halda dongli udev-reeglit

en: Manage device udev rule
et_EE: Halda seadme udev-reeglit

en: OpenCPN device error
et_EE: OpenCPN seadme viga

en: Delete Waypoint
et_EE: Kustuta teepunkt

en: Move Waypoint
et_EE: Teisalda teepunkt

en: Dismiss
et_EE: Tühista
