opencpn - en to hu_HU translation catalogue (1430 entries)

en: About OpenCPN
hu_HU: Az OpenCPN-ről

en: OpenCPN Alert
hu_HU: OpenCPN riasztás

en: OpenCPN AIS Alert
hu_HU: OpenCPN AIS Riasztás

en: Object Query
hu_HU: Objektum lekérdezése

en: Center view
hu_HU: Nézet középre

en: Link Properties
hu_HU: Hivatkozás tulajdonságai

en: Waypoint Properties
hu_HU: Útpont tulajdonságok

en: Options
hu_HU: Beállítások

en: Print Route Selection
hu_HU: Kiválasztott út nyomtatása

en: Route Properties
hu_HU: Útvonal tulajdonságok

en: Extra Object Info
hu_HU: További Információ az Objektumról

en: Send to GPS
hu_HU: GPS-re küldés

en: (Unnamed Track)
hu_HU: (Névtelen nyomvonal)

en: Print Track Selection
hu_HU: Kiválasztott nyomvonal nyomtatása

en: Track properties
hu_HU: Nyomvonal tulajdonságok

en: Not available
hu_HU: Nem elérhető

en: Speed:
hu_HU: Sebesség:

en: Elapsed time:
hu_HU: Eltelt idő:

en: Estimated total time:
hu_HU: Becsült teljes idő:

en: Estimated remaining time:
hu_HU: Becsült hátralévő idő:

en: Abort
hu_HU: Megszakítás

en: Settings
hu_HU: Beállítások

en: Pause
hu_HU: Szünet

en: Start
hu_HU: Indulás

en: Close
hu_HU: Bezárás

en: Resume
hu_HU: Folytatás

en: 0 (transfer paused)
hu_HU: 0 (átvitel szünetel)

en: Connection settings
hu_HU: Kapcsolat beállításai

en: Connection settings used for the transfer:
hu_HU: Csatlakozási beállíátsok az átvitelhez:

en: 0 (transfer completed)
hu_HU: 0 (átvitel befejezôdött)

en: Downloaded:
hu_HU: Letöltve:

en: Uploaded:
hu_HU: Feltöltve:

en: Username:
hu_HU: Felhasználónév:

en: Password:
hu_HU: Jelszó:

en: Proxy settings
hu_HU: Proxy beállítások

en: Use proxy
hu_HU: Proxy használata

en: Proxy username:
hu_HU: Proxy felhasználónév:

en: Proxy password:
hu_HU: Proxy jelszó:

en: Dialog
hu_HU: Párbeszédablak

en: The Open Source Chart Plotter/Navigator
hu_HU: A nyílt forráskódú chartplotter/navigátor

en: Copy Log File to Clipboard
hu_HU: Napló vágólapra másolása

en: Copy Settings File to Clipboard
hu_HU: Beállítások vágolapra másolása

en: About
hu_HU: Névjegy

en: Authors
hu_HU: Szerzők

en: License
hu_HU: Licensz

en: Help
hu_HU: Súgó

en: < Back
hu_HU: < Vissza

en: The OpenCPN Authors
hu_HU: Az OpenCPN Alkotói

en: OpenCPN is a Free Software project, built by sailors.
    It is freely available to download and distribute without charge.
hu_HU: Az OpenCNP hajósok által készített Szabad Szoftver projekt.
    Szabadon és ingyenesen letöltehető és terjeszthető.

en: Want to help?
hu_HU: Szeretnél segíteni?

en: Donate
hu_HU: Támogass

en: or
hu_HU: vagy

en: get involved!
hu_HU: vegyél részt!

en: Logfile:
hu_HU: Naplófájl:

en: Config file:
hu_HU: Konfigurációs fájl:

en: Copy to clipboard
hu_HU: Vágólapra másol

en: OpenCPN Website
hu_HU: OpenCPN honlap

en: OpenCPN Help documentation is not available locally.
hu_HU: Az OpenCPN súgója lokálisan nem elérhető.

en: Would you like to visit the opencpn.org website for more information?
hu_HU: Fel szeretnéd keresni az opencpn.org weblapot további információért?

en: OpenCPN Info
hu_HU: OpenCPN információ

en: Caution Area: Marine mammals habitat (implies whales NOT observed)
hu_HU: Elővigyázatos terület: tengeri emlősök élőhelye (NINCS bálnafigyelés)

en: Caution Area: Marine mammals in area - reduce speed
hu_HU: Elővigyázatos terület: tengeri emlősök - csökkentse a sebességet

en: Caution Area: Marine mammals in area - stay clear
hu_HU: Elővigyázatos terület: tengeri emlősök - tartózkodjon távol

en: Caution Area: Marine mammals in area - report sightings
hu_HU: Elővigyázatos terület: tengeri emlősök - jelentse a mefigyelésüket

en: Caution Area: Protected habitat - reduce speed
hu_HU: Elővigyázatos terület: védett élőhely - csökkentse a sebességet

en: Caution Area: Protected habitat - stay clear
hu_HU: Elővigyázatos terület: védett élőhely - tartózkodjon távol

en: Caution Area: Protected habitat - no fishing or anchoring
hu_HU: Elővigyázatos terület: védett élőhely - halászat és horgonyzás tiltva

en: Caution Area: Derelicts (drifting objects)
hu_HU: Elővigyázatos terület: Elhagyott (sodródó tárgyak)

en: Caution Area: Traffic congestion
hu_HU: Elővigyázatos terület: forgalmi torlódás

en: Caution Area: Marine event
hu_HU: Elővigyázatos terület: tengeri esemény

en: Caution Area: Divers down
hu_HU: Elővigyázatos terület: búvárok

en: Caution Area: Swim area
hu_HU: Elővigyázatos terület: úszók

en: Caution Area: Dredge operations
hu_HU: Elővigyázatos terület: mederkotrás

en: Caution Area: Survey operations
hu_HU: Elővigyázatos terület: felmérés

en: Caution Area: Underwater operation
hu_HU: Elővigyázatos terület: vízalatti tevékenység

en: Caution Area: Seaplane operations
hu_HU: Elővigyázatos terület: repülőgépek

en: Caution Area: Fishery - nets in water
hu_HU: Elővigyázatos terület: halászhálók a vízben

en: Caution Area: Cluster of fishing vessels
hu_HU: Elővigyázatos terület: halászhajók köteléke

en: Caution Area: Fairway closed
hu_HU: Elővigyázatos terület: útvonal zárva

en: Caution Area: Harbour closed
hu_HU: Elővigyázatos terület: kikötő zárva

en: Caution Area: Risk (define in Associated text field)
hu_HU: Elővigyázatos terület: veszély (külön szövegben meghatározva)

en: Caution Area: Underwater vehicle operation
hu_HU: Elővigyázatos terület: vízalatti járművek

en: (reserved for future use)
hu_HU: (későbbi felhasználásra foglalt)

en: Environmental Caution Area: Storm front (line squall)
hu_HU: Meteorológiai elővigyázatos terület: vihar front

en: Environmental Caution Area: Hazardous sea ice
hu_HU: Meteorológiai elővigyázatos terület: veszélyes úszó jég

en: Environmental Caution Area: Storm warning (storm cell or line of storms)
hu_HU: Meteorológiai elővigyázatos terület: viharjelzés (cella vagy front)

en: Environmental Caution Area: High wind
hu_HU: Meteorológiai elővigyázatos terület: erős szél

en: Environmental Caution Area: High waves
hu_HU: Meteorológiai elővigyázatos terület: magas hullámok

en: Environmental Caution Area: Restricted visibility (fog, rain, etc.)
hu_HU: Meteorológiai elővigyázatos terület: korlátozott látás (köd, eső stb.)

en: Environmental Caution Area: Strong currents
hu_HU: Meteorológiai elővigyázatos terület: erős áramlatok

en: Environmental Caution Area: Heavy icing
hu_HU: Meteorológiai elővigyázatos terület: erős jegesedés

en: Restricted Area: Fishing prohibited
hu_HU: Korlátozott terület: halászat tiltott

en: Restricted Area: No anchoring.
hu_HU: Korlátozott terület: horgonyzás tiltott

en: Restricted Area: Entry approval required prior to transit
hu_HU: Korlátozott terület: belépés engedélyhez kötött

en: Restricted Area: Entry prohibited
hu_HU: Korlátozott terület: belépés tiltott

en: Restricted Area: Active military OPAREA
hu_HU: Korlátozott terület: katonai műveleti terület

en: Restricted Area: Firing - danger area.
hu_HU: Korlátozott terület: lövészet - veszélyes terület

en: Restricted Area: Drifting Mines
hu_HU: Korlátozott terület: sodródó aknák

en: Anchorage Area: Anchorage open
hu_HU: Horgonyzási terület: horgonyzóhely nyitva

en: Anchorage Area: Anchorage closed
hu_HU: Horgonyzási terület: horgonyzóhely zárva

en: Anchorage Area: Anchoring prohibited
hu_HU: Horgonyzási terület: horgonyzás tiltott

en: Anchorage Area: Deep draft anchorage
hu_HU: Horgonyzási terület: mély merülésű horgonyzás

en: Anchorage Area: Shallow draft anchorage
hu_HU: Horgonyzási terület: sekély merülésű horgonyzás

en: Anchorage Area: Vessel transfer operations
hu_HU: Horgonyzási terület: hajó átvitel

en: Security Alert - Level 1
hu_HU: Biztonsági riasztás: 1. szint

en: Security Alert - Level 2
hu_HU: Biztonsági riasztás: 2. szint

en: Security Alert - Level 3
hu_HU: Biztonsági riasztás: 3. szint

en: Distress Area: Vessel disabled and adrift
hu_HU: Vészhelyzet terület: sodródó, műveletképtelen hajó

en: Distress Area: Vessel sinking
hu_HU: Vészhelyzet terület: süllyedő hajó

en: Distress Area: Vessel abandoning ship
hu_HU: Vészhelyzet terület: hajót elhagyó legénység

en: Distress Area: Vessel requests medical assistance
hu_HU: Vészhelyzet terület: hajó orvosi segítséget kér

en: Distress Area: Vessel flooding
hu_HU: Vészhelyzet terület: hajó elárasztva

en: Distress Area: Vessel fire/explosion
hu_HU: Vészhelyzet terület: hajón tűz vagy robbanás

en: Distress Area: Vessel grounding
hu_HU: Vészhelyzet terület: hajó megfeneklett

en: Distress Area: Vessel collision
hu_HU: Vészhelyzet terület: hajó ütközött

en: Distress Area: Vessel listing/capsizing
hu_HU: Vészhelyzet terület: hajó dől, felborul

en: Distress Area: Vessel under assault
hu_HU: Vészhelyzet terület: hajó támadás alatt

en: Distress Area: Person overboard
hu_HU: Vészhelyzet terület: ember a vízben

en: Distress Area: SAR area
hu_HU: Vészhelyzet terület: kutatás-mentési terület

en: Distress Area: Pollution response area
hu_HU: Vészhelyzet terület: szennyezés elhárítás

en: Instruction: Contact VTS at this point/juncture
hu_HU: Utasítás: lépjen kapcsolatba a VTS-sel ennél a pontnál

en: Instruction: Contact Port Administration at this point/juncture
hu_HU: Utasítás: Lépjen kapcsolatba a kikötői hatósággal ezen a ponton

en: Instruction: Do not proceed beyond this point/juncture
hu_HU: Utasítás: Ne haladjon tovább ennél a pontnál

en: Instruction: Await instructions prior to proceeding beyond this point/juncture
hu_HU: Utasítás: várjon utasításra, mielőtt továbbhalad ezen ponton

en: Proceed to this location - await instructions
hu_HU: Haladjon tovább erre a pontra - várjon utasításra

en: Clearance granted - proceed to berth
hu_HU: Engedély megadva - haladjon a kikötőhelyre

en: Information: Pilot boarding position
hu_HU: Információ: révkalauz átszállási pont

en: Information: Icebreaker waiting area
hu_HU: Információ: jégtörő várakozási terület

en: Information: Places of refuge
hu_HU: Információ: menedékhely

en: Information: Position of icebreakers
hu_HU: Információ: jégtörők helyzete

en: Information: Location of response units
hu_HU: Információ: beavatkozó egységek helyzete

en: VTS active target
hu_HU: VTS aktív célpontok

en: Rogue or suspicious vessel
hu_HU: Rosszindulatú vagy gyanús hajó

en: Vessel requesting non-distress assistance
hu_HU: Nem vészhelyzeti segítséget igénylő hajó

en: Chart Feature: Sunken vessel
hu_HU: Térképi elem: elsüllyedt hajó

en: Chart Feature: Submerged object
hu_HU: Térképi elem: vízalatti objektum

en: Chart Feature: Semi-submerged object
hu_HU: Térképi elem: félig elsüllyedt objektum

en: Chart Feature: Shoal area
hu_HU: Térképi elem: zátonyos terület

en: Chart Feature: Shoal area due north
hu_HU: Térképi elem: zátonyos terület északra

en: Chart Feature: Shoal area due east
hu_HU: Térképi elem: zátonyos terület keletre

en: Chart Feature: Shoal area due south
hu_HU: Térképi elem: zátonyos terület délre

en: Chart Feature: Shoal area due west
hu_HU: Térképi elem: zátonyos terület nyugatra

en: Chart Feature: Channel obstruction
hu_HU: Térképi elem: csatorna akadály

en: Chart Feature: Reduced vertical clearance
hu_HU: Térképi elem: csökkentett vízszint feletti magasság

en: Chart Feature: Bridge closed
hu_HU: Térképi elem: lezárt híd

en: Chart Feature: Bridge partially open
hu_HU: Térképi elem: részben nyitott híd

en: Chart Feature: Bridge fully open
hu_HU: Térképi elem: teljesen nyitott híd

en: Report from ship: Icing info
hu_HU: Jelentés más hajóról: jég információ

en: Report from ship: Miscellaneous information - define in Associated text field
hu_HU: Jelentés más hajóról: egyéb információ - csatolt szövegben leírva

en: Route: Recommended route
hu_HU: Útvonal: javasolt útvonal

en: Route: Alternative route
hu_HU: Útvonal: alternatív útvonal

en: Route: Recommended route through ice
hu_HU: Útvonal: javasolt útvonal jégben

en: Other - Define in associated text field
hu_HU: Más: csatolt szövegben definiálva

en: Cancellation - cancel area as identified by Message Linkage ID
hu_HU: Törlés - csatolt üzenetben leírt területek törlése

en: Undefined (default)
hu_HU: Nem definiált (alapértelmezett)

en: AIS Target Name
hu_HU: AIS Target Neve

en: Vessel, type unknown
hu_HU: Vizijármű, ismeretlen típusú

en: Freightbarge
hu_HU: Teherszállító bárka

en: Tankbarge
hu_HU: Tartály bárka

en: Bunkership
hu_HU: Üzemanyag-ellátó hajó

en: Motor freighter
hu_HU: Motoros teherszállító

en: Motor tanker
hu_HU: Motoros tanker

en: Motor tanker, liquid cargo, type N
hu_HU: Motoros tanker, N típusú folyékony árú

en: Motor tanker, liquid cargo, type C
hu_HU: Motoros tanker, C típusú folyékony árú

en: Motor tanker, dry cargo as if liquid (e.g. cement)
hu_HU: Motoros tanker, folyékon áruként szállítot szilád áru (pl. cement)

en: Container vessel
hu_HU: Konténerszállító

en: Gas tanker
hu_HU: Gáz tanker

en: Motor freighter, tug
hu_HU: Motoros teherszállító, tolóhajó

en: Motor tanker, tug
hu_HU: Motoros tanker, tolóhajó

en: Tanker
hu_HU: Tankhajó

en: Fast ship
hu_HU: Gyorsjáratú hajó

en: Hydrofoil
hu_HU: Szárnyashajó

en: AIS Alert
hu_HU: AIS Riasztás

en: &Silence Alert
hu_HU: Figyelmeztetés némítása

en: &Jump To
hu_HU: Ugrás ide

en: Create Waypoint
hu_HU: Útpont létrehozása

en: &Acknowledge
hu_HU: Nyugtázás

en: Underway using Engine
hu_HU: Menetben motorhasználattal

en: At Anchor
hu_HU: Horgonyon

en: Not Under Command
hu_HU: Irányítás nélkül

en: Restricted Manoeuvrability
hu_HU: Korlátozott műveletvégző képesség

en: Constrained by draught
hu_HU: Merülés miatt korlátozva

en: Moored
hu_HU: Vesztegel

en: Aground
hu_HU: Megfeneklett

en: Engaged in Fishing
hu_HU: Halászik

en: Underway Sailing
hu_HU: Menetben vitorlával

en: High Speed Craft
hu_HU: Gyorsjáratú jármű

en: Wing In Ground Effect
hu_HU: Talajközelséghatás

en: Power-driven vessel towing astern (regional use)
hu_HU: Motoros vontató vízijármű (regionális)

en: Power-driven vessel pushing ahead or towing alongside (regional use)
hu_HU: Motoros tolóhajó tolt vagy mellévett alakzatban (regionális)

en: Reserved 13
hu_HU: Fenntartva 13

en: Reserved 14
hu_HU: Fenntartva 14

en: Undefined
hu_HU: Nem definiált

en: AtoN Virtual
hu_HU: Virtuális navigációs jel

en: AtoN Virtual (On Position)
hu_HU: Virtuális navigációs jel (helyén)

en: AtoN Virtual (Off Position)
hu_HU: Virtuális navigációs jel (nincs a helyén)

en: AtoN Real
hu_HU: Valós navigációs jel

en: AtoN Real (On Position)
hu_HU: Valós navigációs jel (helyén)

en: AtoN Real(Off Position)
hu_HU: Valós navigációs jel (nincs a helyén)

en: SAR Helicopter
hu_HU: Kereső-mentő helikopter

en: SAR Aircraft
hu_HU: Kereső-mentő repülőgép

en: Class
hu_HU: Osztály

en: Nation
hu_HU: Nemzet

en: Flag
hu_HU: Lobogó

en: Active
hu_HU: Bekapcsolva

en: Testing
hu_HU: Tesztelés

en: Unknown
hu_HU: Ismeretlen

en: Safety Broadcast Message
hu_HU: Biztonsági üzenet

en: Distress relay
hu_HU: Továbbított segélykérő hívás

en: Nature of distress:
hu_HU: Vészhelyzet jellege:

en:  (Last Known)
hu_HU:  (Utolsó ismert)

en: Position
hu_HU: Pozíció

en: Report Age
hu_HU: Jelentés kora

en: Report as of
hu_HU: Jelentés időpontja

en: Destination
hu_HU: Célállomás

en: Right
hu_HU: Jobb

en: Left
hu_HU: Bal

en: Speed
hu_HU: Sebesség

en: Course
hu_HU: Irány

en: Heading
hu_HU: Irány

en: Turn Rate
hu_HU: Fordulási sebesség

en: Range
hu_HU: Távolság

en: Bearing
hu_HU: Iránylat

en: in
hu_HU: Hivatkozás

en: Inland Blue Flag
hu_HU: Belvízi kék zászló

en: Clear
hu_HU: Törlés

en: Set
hu_HU: Beállít

en: Altitude
hu_HU: Szélesség

en:  COG Unavailable
hu_HU:  COG nem elérhető

en: in
hu_HU: Hivatkozás

en: AtoN
hu_HU: Navigációs jel

en: Aid to Navigation
hu_HU: Hajózási jelzés

en: Base
hu_HU: Alap

en: Base Station
hu_HU: Alap állomás

en: Buddy
hu_HU: Társ

en: GPSGate Buddy
hu_HU: GpsGate Buddy

en: DSC Distress
hu_HU: Vészhelyzet

en: DSC Position Report
hu_HU: Pozíció jelentés

en: APRS Position Report
hu_HU: DSC pozíció jelentés

en: Unk
hu_HU: Ismeretlen

en: Fire, explosion
hu_HU: Tűz, robbanás

en: Flooding
hu_HU: Elárasztás

en: Collision
hu_HU: Ütközés

en: Grounding
hu_HU: Megfeneklés

en: Albania
hu_HU: Albánia

en: Austria
hu_HU: Ausztria

en: Azores
hu_HU: Azori-szigetek

en: Belarus
hu_HU: Fehéroroszország

en: Bulgaria
hu_HU: Bulgária

en: Vatican City State
hu_HU: Vatikánváros

en: Cyprus
hu_HU: Ciprus

en: Germany
hu_HU: Németország

en: Georgia
hu_HU: Grúzia

en: Malta
hu_HU: Málta

en: Armenia
hu_HU: Örményország

en: Denmark
hu_HU: Dánia

en: Spain
hu_HU: Spanyolország

en: France
hu_HU: Franciaország

en: Finland
hu_HU: Finnország

en: Faroe Islands
hu_HU: Feröer-Szigetek

en: Great Britain
hu_HU: Nagy-Britannia

en: Gibraltar
hu_HU: Gibraltár

en: Greece
hu_HU: Görögország

en: Croatia
hu_HU: Horvátország

en: Morocco
hu_HU: Marokkó

en: Hungary
hu_HU: Magyarország

en: Netherlands
hu_HU: Hollandia

en: Italy
hu_HU: Olaszország

en: Ireland
hu_HU: Írország

en: Iceland
hu_HU: Izland

en: Luxembourg
hu_HU: Luxemburg

en: Norway
hu_HU: Norvégia

en: Poland
hu_HU: Lengyelország

en: Montenegro
hu_HU: Montenegró

en: Portugal
hu_HU: Portugália

en: Romania
hu_HU: Románia

en: Sweden
hu_HU: Svédország

en: Slovak Republic
hu_HU: Szlovák Köztársaság

en: Switzerland
hu_HU: Svájc

en: Czech Republic
hu_HU: Csehország

en: Turkey
hu_HU: Törökország

en: Ukraine
hu_HU: Ukrajna

en: Russian
hu_HU: Orosz

en: Macedonia
hu_HU: Észak-Macedónia

en: Latvia
hu_HU: Lettország

en: Estonia
hu_HU: Észtország

en: Lithuania
hu_HU: Litvánia

en: Slovenia
hu_HU: Szlovénia

en: Serbia
hu_HU: Szerbia

en: Alaska
hu_HU: Alaszka

en: Antigua and Barbuda
hu_HU: Antigua és Barbuda

en: Antilles
hu_HU: Antillák

en: Bahamas
hu_HU: Bahamák

en: Canada
hu_HU: Kanada

en: Cayman Islands
hu_HU: Kajmán-szigetek

en: Cuba
hu_HU: Kuba

en: Dominica
hu_HU: Dominika

en: Dominican Republic
hu_HU: Dominikai Köztársaság

en: Greenland
hu_HU: Grönland

en: United States of America
hu_HU: Amerikai Egyesült Államok

en: Saint Kitts and Nevis
hu_HU: Saint Kitts és Nevis

en: Mexico
hu_HU: Mexikó

en: Saint Pierre and Miquelon
hu_HU: Saint-Pierre és Miquelon

en: Trinidad and Tobago
hu_HU: Trinidad és Tobago

en: Turks and Caicos Islands
hu_HU: Turks és Caicos szigetek

en: Saint Vincent and the Grenadines
hu_HU: Saint Vincent és a Grenadine-szigetek

en: British Virgin Islands
hu_HU: Brit Virgin-szigetek

en: United States Virgin Islands
hu_HU: Amerikai Virgin-szigetek

en: Afghanistan
hu_HU: Afganisztán

en: Saudi Arabia
hu_HU: Szaúd-Arábia

en: Bangladesh
hu_HU: Banglades

en: Bahrain
hu_HU: Bahrein

en: Bhutan
hu_HU: Bhután

en: China
hu_HU: Kína

en: Taiwan
hu_HU: Tajvan

en: Sri Lanka
hu_HU: Srí Lanka

en: Iran
hu_HU: Irán

en: Azerbaijani Republic
hu_HU: Azerbajdzsán

en: Iraq
hu_HU: Irak

en: Israel
hu_HU: Izrael

en: Japan
hu_HU: Japán

en: Turkmenistan
hu_HU: Türkmenisztán

en: Kazakhstan
hu_HU: Kazahsztán

en: Uzbekistan
hu_HU: Üzbegisztán

en: Jordan
hu_HU: Jordánia

en: Korea
hu_HU: Koreai Köztársaság

en: Palestine
hu_HU: Palesztina

en: People's Rep. of Korea
hu_HU: Koreai Népi Demokratikus Köztársaság

en: Kuwait
hu_HU: Kuvait

en: Lebanon
hu_HU: Libanon

en: Kyrgyz Republic
hu_HU: Kirgizisztán

en: Macao
hu_HU: Makaó

en: Maldives
hu_HU: Maldív-szigetek

en: Mongolia
hu_HU: Mongólia

en: Nepal
hu_HU: Nepál

en: Oman
hu_HU: Omán

en: Pakistan
hu_HU: Pakisztán

en: Qatar
hu_HU: Katar

en: Syrian Arab Republic
hu_HU: Szíriai Arab Köztársaság

en: United Arab Emirates
hu_HU: Egyesült Arab Emírségek

en: Tajikistan
hu_HU: Tádzsikisztán

en: Yemen
hu_HU: Jemen

en: Bosnia and Herzegovina
hu_HU: Bosznia-Hercegovina

en: Australia
hu_HU: Ausztrália

en: Myanmar
hu_HU: Mianmar

en: Brunei Darussalam
hu_HU: Brunei

en: Micronesia
hu_HU: Mikronézia

en: New Zealand
hu_HU: Új-Zéland

en: Cambodia
hu_HU: Kambodzsa

en: Christmas Island
hu_HU: Karácsony-Sziget

en: Cook Islands
hu_HU: Cook-szigetek

en: Fiji
hu_HU: Fidzsi

en: Cocos (Keeling) Islands
hu_HU: Kókusz (Keeling)-szigetek

en: Indonesia
hu_HU: Indonézia

en: Lao People's Dem. Rep.
hu_HU: Laosz

en: Malaysia
hu_HU: Malajzia

en: Northern Mariana Islands
hu_HU: Északi Mariana-szigetek

en: Marshall Islands
hu_HU: Marshall-szigetek

en: New Caledonia
hu_HU: Új-Kaledónia

en: French Polynesia
hu_HU: Francia Polinézia

en: Philippines
hu_HU: Fülöp-szigetek

en: East Timor
hu_HU: Kelet-Timor

en: Papua New Guinea
hu_HU: Pápua Új-Guinea

en: Pitcairn Island
hu_HU: Pitcairn-szigetek

en: Solomon Islands
hu_HU: Salamon-szigetek

en: American Samoa
hu_HU: Amerikai Szamoa

en: Samoa
hu_HU: Szamoa

en: Singapore
hu_HU: Szingapúr

en: Thailand
hu_HU: Thaiföld

en: Viet Nam
hu_HU: Vietnam

en: Wallis and Futuna Islands
hu_HU: Wallis-és Futuna-szigetek

en: South Africa
hu_HU: Dél-afrikai Köztársaság

en: Algeria
hu_HU: Algéria

en: Ascension Island
hu_HU: Ascension-sziget

en: Botswana
hu_HU: Botswána

en: Central African Republic
hu_HU: Közép-afrikai Köztársaság

en: Cameroon
hu_HU: Kamerun

en: Congo
hu_HU: Kongó

en: Comoros
hu_HU: Comoro-szigetek

en: Capo Verde
hu_HU: Zöld-Foki-Szigetek

en: Crozet Archipelago
hu_HU: Crozet-szigetek

en: Ivory Coast
hu_HU: Elefántcsontpart

en: Comoros (Union of the)
hu_HU: Comore-szigetek

en: Djibouti
hu_HU: Dzsibuti

en: Egypt
hu_HU: Egyiptom

en: Ethiopia
hu_HU: Etiópia

en: Gabonese Republic
hu_HU: Gaboni Köztársaság

en: Ghana
hu_HU: Ghána

en: Guinea-Bissau
hu_HU: Bissau-Guinea

en: Equatorial Guinea
hu_HU: Egyenlítői-Guinea

en: Kerguelen Islands
hu_HU: Kerguelen Szigetek

en: Liberia
hu_HU: Libéria

en: South Sudan (Republic of)
hu_HU: Dél-Szudán

en: Libya
hu_HU: Líbia

en: Madagascar
hu_HU: Madagaszkár

en: Mozambique
hu_HU: Mozambik

en: Mauritania
hu_HU: Mauritánia

en: Nigeria
hu_HU: Nigéria

en: Namibia
hu_HU: Namíbia

en: Reunion
hu_HU: Réunion

en: Rwanda
hu_HU: Ruanda

en: Sudan
hu_HU: Szudán

en: Senegal
hu_HU: Szenegál

en: Seychelles
hu_HU: Seychelle-szigetek

en: Saint Helena
hu_HU: Szent Helena

en: Somalia
hu_HU: Szomália

en: Sao Tome and Principe
hu_HU: São Tomé és Príncipe

en: Eswatini
hu_HU: Szváziföld

en: Chad
hu_HU: Csád

en: Togolese Republic
hu_HU: Togói Köztársaság

en: Tunisia
hu_HU: Tunézia

en: Tanzania
hu_HU: Tanzánia

en: Dem Rep.of the Congo
hu_HU: Kongói Demokratikus Köztársaság

en: Argentine Republic
hu_HU: Argentína

en: Brazil
hu_HU: Brazília

en: Bolivia
hu_HU: Bolívia

en: Colombia
hu_HU: Kolumbia

en: Falkland Islands
hu_HU: Falkland-szigetek

en: France - Guiana
hu_HU: Francia Guyana

en: Suriname
hu_HU: Szurinám

en: Fishing Vessel
hu_HU: Halászhajó

en: Towing Vessel
hu_HU: Vontatóhajó

en: Towing Vessel, Long
hu_HU: Vontatóhajó, hosszú

en: Dredger
hu_HU: Kotróhajó

en: Diving Ops Vessel
hu_HU: Búvár műveleti hajó

en: Military Vessel
hu_HU: Katonai jármű

en: Sailing Vessel
hu_HU: Vitorlás jármű

en: Pleasure craft
hu_HU: Kedvtelési hajó

en: Pilot Vessel
hu_HU: Révkalauz jármű

en: Search and Rescue Vessel
hu_HU: Mentőjármű

en: Tug
hu_HU: Vontató

en: Port Tender
hu_HU: Boci

en: Pollution Control Vessel
hu_HU: Környezetvédelmi jármű

en: Law Enforcement Vessel
hu_HU: Rendészeti hajó

en: Medical Transport
hu_HU: Egészségügyi szállítmány

en: Passenger Ship
hu_HU: Utasszállító jármű

en: Cargo Ship
hu_HU: Teherhajó

en: Unspecified
hu_HU: Nem specifikált

en: Reference Point
hu_HU: Viszonyítási pont

en: Fixed Structure
hu_HU: Fix építmény

en: Spare
hu_HU: Tartalék

en: Light
hu_HU: Fény

en: Light w/Sectors
hu_HU: Fény, szektorokkal

en: Leading Light Front
hu_HU: Bevezető fény elől

en: Leading Light Rear
hu_HU: Bevezető fény hátul

en: Cardinal N Beacon
hu_HU: É kardinális fényjel

en: Cardinal E Beacon
hu_HU: K kardinális fényjel

en: Cardinal S Beacon
hu_HU: D kardinális fényjel

en: Cardinal W Beacon
hu_HU: Ny kardinális fényjel

en: Beacon, Port Hand
hu_HU: Jelzőfény, bal

en: Beacon, Starboard Hand
hu_HU: Jelzőfény, jobb oldal

en: Beacon, Preferred Channel Port Hand
hu_HU: Jelzőfény, javasolt csatorna bal

en: Beacon, Preferred Channel Starboard Hand
hu_HU: Jelzőfény, javasolt csatorna jobb

en: Beacon, Isolated Danger
hu_HU: Jelzőfény, különálló veszélyes hely

en: Beacon, Safe Water
hu_HU: Jelzőfény, biztonságos víz

en: Beacon, Special Mark
hu_HU: Jelzőfény, speciális

en: Cardinal Mark N
hu_HU: É kardinális jel

en: Cardinal Mark E
hu_HU: K kardinális jel

en: Cardinal Mark S
hu_HU: D kardinális jel

en: Cardinal Mark W
hu_HU: Ny kardinális jel

en: Port Hand Mark
hu_HU: Bal oldali jel

en: Starboard Hand Mark
hu_HU: Jobboldali jel

en: Preferred Channel Port Hand
hu_HU: Javasolt csatorna bal oldal

en: Preferred Channel Starboard Hand
hu_HU: Javasolt csatorna jobb oldal

en: Isolated Danger
hu_HU: Különálló veszélyes hely

en: Safe Water
hu_HU: Biztonságos hajóút

en: Special Mark
hu_HU: Speciális jel

en: Light Vessel/Rig
hu_HU: Világítóhajó

en: Position Report
hu_HU: Pozíció jelentés

en: Distress
hu_HU: Vészhelyzet

en: Tow
hu_HU: Vontató

en: Long Tow
hu_HU: Hosszú vontató

en: Dredge
hu_HU: Kotró

en: Tender
hu_HU: Boci

en: Ref. Pt
hu_HU: Ref. pont

en: Fix.Struct.
hu_HU: Fix építmény

en: Lt
hu_HU: Fény

en: Lt sect.
hu_HU: Szektor fény

en: Ldg Lt Front
hu_HU: Bev. fény elől

en: Ldg Lt Rear
hu_HU: Bev. fény hátul

en: Card. N
hu_HU: É kard.

en: Card. E
hu_HU: K kard.

en: Card. S
hu_HU: D kard.

en: Card. W
hu_HU: Ny kard.

en: Port
hu_HU: Jobb

en: Stbd
hu_HU: Jobb

en: Pref. Chnl
hu_HU: Jav. csat.

en: Isol. Dngr
hu_HU: Külön. veszély.

en: Special
hu_HU: Speciális

en: Port Hand
hu_HU: Bal oldal

en: Stbd Hand
hu_HU: Jobb oldal

en: LtV/Rig
hu_HU: Világitóhajó

en: AIS target list
hu_HU: AIS célpont lista

en: Trk
hu_HU: Nyomvonal

en: Name
hu_HU: Név

en: Call
hu_HU: Hívójel

en: Type
hu_HU: Típus

en: Nav Status
hu_HU: Nav státus

en: Brg
hu_HU: Irány

en: Target info
hu_HU: Célpont információ

en: Create WPT
hu_HU: Útpont létrehozása

en: Hide All Tracks
hu_HU: Célpont CPA elrejtése

en: Show All Tracks
hu_HU: Célpont CPA mutatása

en: Toggle track
hu_HU: Követés átkapcsolása

en: Copy MMSI
hu_HU: MMSI másolása

en: AutoSort
hu_HU: Automatikus sorrend

en: Limit range: NM
hu_HU: Távolság határolva: tmf

en: Target Count
hu_HU: Célpont szám

en: Undock Target List
hu_HU: Target lista leválasztása

en: Record Track
hu_HU: Nyomvonal mentése

en: The recently captured track of this target has been recorded.
    Do you want to continue recording until the end of the current OpenCPN session?
hu_HU: Ennek a célpontnak az eddigi nyomvonala fel van véve.
    Folytatni akarod a felvételt az OpenCPN jelenlegi használatának végéig?

en: AISTargetQuery
hu_HU: AIS Cél Lekérdezés

en: OK
hu_HU: Rendben

en: Stop Tracking
hu_HU: Nyomkövetés leállítása

en: OpenCPN Help is not installed.
    Would you like to install from Google PlayStore now?
hu_HU: Az OpenCPN Súgó nincs telepítve.
    Szeretnéd most telepíteni a Google PlayStore-ból?

en: Your android device has an internal GPS, but it is disabled.
                           Please visit android Settings/Location dialog to enable GPS
hu_HU: Az Android készülékednek van beépített GPS-e, de az jelenleg ki van kapcsolva.
     Kapcsold be az Android Beállítások/Helymeghatározás menüben.

en: Nothing found
hu_HU: Nincs találat

en: Anchorage created
hu_HU: Horgonyzóhely létrehozva

en: OpenCPN for Android Migration Assistant
hu_HU: OpenCPN for Android migrálási segéd

en: OpenCPN has detected chart folders in your configuration file that cannot be accessed on this version of Android
hu_HU: Az OpenCPN olyan térkép mappákat érzékelt a konfigurációban, amelyek az Android ezen verzióján nem érhetőek el.

en: OpenCPN can copy these chart folders to a suitable location, if desired.
hu_HU: Az OpenCPN a megfeleleő helyere tudja másolni ezeket a térkép mappákat, ha szükséges.

en: To proceed with chart folder migration, choose the chart source folder, and follow the instructions given.
hu_HU: A térkép mappák átmozgatásáház válaszd ki a forrás mappát és kövesd az utasításokat!

en: Some chart folders may be inaccessible to OpenCPN on this version of Android.
hu_HU: Az OpenCPN nem tud elérni néhány térkép mappát ezen az Android verzión.

en: Migrate destination
hu_HU: Mozgatási célpont

en: OpenCPN Internal Storage
hu_HU: OpenCPN belső tárhely

en: OpenCPN SDCard Storage
hu_HU: OpenCPN SD kértya tárhely

en: Choose chart source folder.
hu_HU: Térkép forrás mappa kiválasztása

en: Status
hu_HU: Állapot

en: Cancel
hu_HU: Mégsem

en: On the next page, find and choose the root folder containing chart files to migrate
    
    Example: /storage/emulated/0/Charts
hu_HU: A következő oldalon keresd meg és válaszd ki a migrálni  kívánt térkép állományokat tartalmazó gyökér mappát.
    
    Például:  /storage/emulated/0/Charts

en: This entire folder will be migrated.
hu_HU: Az egész mappa migrálva lesz.

en: Proceed?
hu_HU: Tovább?

en: Waiting for permission grant....
hu_HU: Várakozás az engedélyezésekre...

en: Migration started...
hu_HU: Migrálás elindult...

en: Permission granted to
hu_HU: Hozzáférés engedélyezve

en: OpenCPN has obtained temporary permission to access the selected chart folders.
hu_HU: Az OpenCPN ideiglenes engedélyt kapott a kiválasztott térkép mappák eléréséhez.

en: Chart migration is ready to proceed.
hu_HU: Térkép migrálás kész az indulásra.

en: Source:
hu_HU: Forrás:

en: Destination: OpenCPN Internal Storage
hu_HU: Cél: OpenCPN belső tárhely

en: Destination: OpenCPN SDCard Storage
hu_HU: Cél: OpenCPN SD kártya tárhely

en: Migrate charts now?
hu_HU: Térképek migráása most?

en: Chart migration is finished.
hu_HU: Térkép migrálás befejezve.

en: Migrated chart folders are now accessible to OpenCPN.
hu_HU: Az átmigrált térkép mappák most már elérhetőek az OpenCPN-nek.

en: You may need to adjust your chart folders further, to accommodate individual chart groups
hu_HU: Lehet, hogy további beállításokat kell tenni a mappákon az egyedi térkép csoportok elhelyezéséhez.

en: OpenCPN will now restart to apply changes.
hu_HU: A módosítások érvénybe léptetéséhez az OpenCPN újra indul.

en: Finishing migration
hu_HU: Migrálás befejezése.

en: Menu
hu_HU: Menü

en: Undo
hu_HU: Visszavonás

en: Redo
hu_HU: Újra

en: End Route
hu_HU: Útvonal vége

en: Measure Off
hu_HU: Mérés kikapcsolva

en: Measure
hu_HU: Mérés

en: Max Detail Here
hu_HU: Maximális részletesség itt

en: Scale In
hu_HU: Kisebb méretarány

en: Scale Out
hu_HU: Nagyobb méretarány

en: Drop Mark
hu_HU: Jel lerakása

en: New Route...
hu_HU: Új útvonal

en: Move Boat Here
hu_HU: Hajó mozgatása ide

en: Navigate To Here
hu_HU: Ide navigálni

en: Course Up Mode
hu_HU: Irány fent mód

en: Heading Up Mode
hu_HU: Irány fent mód

en: North Up Mode
hu_HU: Észak fent mód

en: Chart Up Mode
hu_HU: Térkép fent mód

en: Toggle Full Screen
hu_HU: Teljes képernyő váltás

en: Zero XTE
hu_HU: XTE nullázás

en: Paste Waypoint
hu_HU: Útvonalpont beillesztés

en: Paste Route
hu_HU: Útvonal beillesztés

en: Paste Track
hu_HU: Nyomvonal beillesztés

en: CM93 Offset Dialog...
hu_HU: CM93 offszet beállítások

en: Chart Groups
hu_HU: Térkép csoportok

en: temporary
hu_HU: ideiglenes

en: All Active Charts
hu_HU: Minden aktív térkép

en: Target Query...
hu_HU: Célpont lekérdezése...

en: Hide Target CPA
hu_HU: Célpont CPA elrejtése

en: Show Target CPA
hu_HU: Célpont CPA mutatása

en: Target List...
hu_HU: Célpontok listája...

en: Hide Target Track
hu_HU: Célpont nyomvonal elrejtése

en: Show Target Track
hu_HU: Célpont nyomvonal mutatása

en: Copy Target MMSI
hu_HU: Célpont MMSI másolása

en: Object Query...
hu_HU: Objektum lekérdezése...

en: Hide
hu_HU: Elrejt

en: Show
hu_HU: Mutat

en: Unnamed Route
hu_HU: Névtelen útvonal

en: Layer Route
hu_HU: Réteg útvonal

en: Properties
hu_HU: Tulajdonságok

en: Activate Next Waypoint
hu_HU: Következő útpont aktiválása

en: Deactivate
hu_HU: Kikapcsol

en: Activate
hu_HU: Bekapcsol

en: Route
hu_HU: Útvonal

en: Insert Waypoint
hu_HU: Útpont beillesztése

en: Append Waypoint
hu_HU: Útpont hozzáfűzése

en: Split around Leg
hu_HU: Szétválasztás a szakasz körül

en: Copy as KML
hu_HU: Másolás KML-ként

en: Delete
hu_HU: Törlés

en: Reverse...
hu_HU: Megfordítás...

en: Hide Waypoint Names
hu_HU: Útvonalpont nevek eltüntetése

en: Show Waypoint Names
hu_HU: Útvonapont nevek mutatása

en: Resequence Waypoints...
hu_HU: Útvonapont átrendezése...

en: Send to new GPS
hu_HU: Új GPS-re küldés

en: Layer Track
hu_HU: Réteg nyomvonal

en: Track
hu_HU: Nyomvonal

en: Unnamed Waypoint
hu_HU: Névtelen útvonalpont

en: Layer Waypoint
hu_HU: Réteg útvonalpont

en: Waypoint
hu_HU: Útvonalpont

en: Remove from Route
hu_HU: Törlés az útvonalból

en: Split Route at Waypoint
hu_HU: Útvonal szétbontása az útvonalpontnál

en: Navigate To This
hu_HU: Ide navigálni

en: Clear Anchor Watch
hu_HU: Horgonyőr törlése

en: Set Anchor Watch
hu_HU: Horgonyőr beállítása

en: Main Menu
hu_HU: Főmenü

en: Show Tide Information
hu_HU: Árapály információ mutatása

en: Show Current Information
hu_HU: Áramlat információ mutatása

en: Temporary GOTO Route
hu_HU: Ideiglenes MENJ útvonal

en: Here
hu_HU: Itt

en: There
hu_HU: Ott

en: (Unnamed Waypoint)
hu_HU: (Névtelen útpont)

en: Go to
hu_HU: Menj

en: Rename Waypoints?
hu_HU: Átnevezzem az útpontot?

en: Are you sure you want to delete this route?
hu_HU: Biztos, hogy törölni akarod ezt az útvonalat?

en: OpenCPN Route Delete
hu_HU: OpenCPN útvonal törlés

en: Are you sure you want to delete this track?
hu_HU: Biztos, hogy törölni akarod ezt a nyomvonalat?

en: OpenCPN Track Delete
hu_HU: OpenCPN nyomvonal törlése

en: Chart Panel Options
hu_HU: Térkép panel beálltások.

en: Navigation Mode
hu_HU: Navigáció mód

en: North Up
hu_HU: Észak fent

en: Course Up
hu_HU: Irány fent

en: Heading Up
hu_HU: Irány fent

en: Look Ahead Mode
hu_HU: Előretekintő mód

en: Display Options
hu_HU: Megjelenítési beállítások

en: Enable Chart Quilting
hu_HU: Térkép összefűzés engedélyezése

en: Show Grid
hu_HU: Rács mutatása

en: Show Chart Outlines
hu_HU: Térkép körvonalak mutatása

en: Show Depth Units
hu_HU: Mélység mértékegység mutatása

en: Show AIS targets
hu_HU: AIS célpontok megjelenítése

en: Minimize less critical targets
hu_HU: Kevésbé kritikus célpontok minimalizálása.

en: Tides and Currents
hu_HU: Árapály és áramlatok

en: Show Tide stations
hu_HU: Árapály állomások mutatása

en: Show Currents
hu_HU: Áramlatok mutatása

en: Vector Charts
hu_HU: Vektoros térképek

en: Show text
hu_HU: Szöveg mutatása

en: Show depths
hu_HU: Mélység mutatása

en: Buoy/Light Labels
hu_HU: Bója/fény címkék

en: Lights
hu_HU: Fények

en: Light Descriptions
hu_HU: Fények leírása

en: Anchoring Info
hu_HU: Horgonyzási információ

en: Show visible sector lights
hu_HU: Látható szektor fények mutatása

en: Display Category
hu_HU: Megjelenítési kategória

en: All
hu_HU: Mind, kivéve

en: User Standard
hu_HU: Szabványos használata

en: Manage Plugin Catalog
hu_HU: A plugin katalógus kezelése

en: Ultra advanced
hu_HU: Ultra haladó

en: Done
hu_HU: Kész

en: Catalog URL status:
hu_HU: Katalógus URL státusz:

en: Error
hu_HU: Hiba

en: Current active plugin catalog
hu_HU: Jelenlegi aktív plugin katalógus

en: Default catalog
hu_HU: Alapértelmezett katalógus

en: Use as active catalog
hu_HU: Akvív katalógusként használ

en: Latest available catalog:
hu_HU: Lgefrissebb elérhető katalógus:

en: Cannot download data from url
hu_HU: Nem tölthető le adat az urlről

en: Cannot parse downloaded data
hu_HU: A letöltött adat nem értemezhető

en: Catalog update problem
hu_HU: Katalógus frissítési probléma

en: Use default location
hu_HU: Alapértelmezett hely használata

en: Save
hu_HU: Mentés

en: Catalog channel:
hu_HU: Katalógus csatorna:

en: Custom catalog URL:
hu_HU: Egyéni katalógus URL:

en: Check latest release...
hu_HU: Legújabb verzió ellenőrzése...

en: Catalog updated
hu_HU: Katalógus frissítve

en: Server is reachable...
hu_HU: A szerver elérhető.

en: Check channel...
hu_HU: Csatorna ellenőrzése...

en: Custom URL
hu_HU: Egyéni URL

en: Fail:
hu_HU: Sikertelen:

en: Catalog Manager
hu_HU: Katalógus kezelő

en: Select new flavour
hu_HU: Új kinézet használata

en: Default setting
hu_HU: Alapértelmezett beállítások

en: Active catalog
hu_HU: Aktív katalógus

en: Select plugin catalog
hu_HU: A plugin katalógus kiválasztása

en: Compatibility
hu_HU: Kompatibilitás

en: Active setting:
hu_HU: TAktív beállítások:

en: Cache
hu_HU: Gyorsítótár

en: Clear cache
hu_HU: Gyorsítótár ürítése

en: Size: %d MB in %d files
hu_HU: Méret: %d MB %d állományban

en: Plugin Catalog Settings
hu_HU: Plugin katalógus beállítások

en:  ChartFile:
hu_HU:  Térkép fájl:

en:  Name:
hu_HU:  Név:

en: Scale
hu_HU: Méretarány

en:  ID:
hu_HU:  Azonosító:

en:  Depth Units:
hu_HU:  Mélység mértékegység:

en:  Soundings:
hu_HU:  Mélység:

en:  Datum:
hu_HU: Dátum:

en:  Projection:
hu_HU:  Vetület:

en: Transverse Mercator
hu_HU: Transzverzális Mercator

en: Polyconic
hu_HU: Polikónikus

en:  Source Edition:
hu_HU:  Forrás kiadása:

en:  Updated:
hu_HU:  Frissítve:

en: OpenCPN Chart Scan....
hu_HU: OpenCPN térkép keresése....

en: OpenCPN Directory Scan....
hu_HU: OpenCPN könyvtár keresése....

en: OpenCPN Chart Add....
hu_HU: OpenCPN térkép hozzáadása....

en: Show Tides
hu_HU: Árapály mutatása

en: Hide Tides
hu_HU: Árapály elrejtése

en: Hide Currents
hu_HU: Áramlatok elrejtése

en: Group "
hu_HU: Csoport "

en: " is empty.
hu_HU: " üres.

en: OpenCPN Group Notice
hu_HU: OpenCPN Csoport Közlemény

en: " is empty, switching to "All Active Charts" group.
hu_HU: " üres, átkapcsolva a "Minden aktív térkép" csoportra.

en: Layer Route:
hu_HU: Réteg útvonal:

en: (unnamed)
hu_HU: (névtelen)

en: Total Length:
hu_HU: Teljes hossz:

en: Leg: from
hu_HU: Szakasz: honnan

en:  to
hu_HU:  hova

en: From Ship To
hu_HU: Hajótól

en: Layer Track:
hu_HU: Réteg nyomvonal:

en: Total Track:
hu_HU: Teljes nyomvonal:

en: Segment Created:
hu_HU: Létrehozott útszakasz:

en: StatusBar
hu_HU: Állapotsor

en: Use nearby waypoint?
hu_HU: Használjam a közeli útpontot?

en: OpenCPN Route Create
hu_HU: OpenCPN útvonal létrehozása

en: Insert first part of this route in the new route?
hu_HU: Beillesszem ennek az útvonalnak az első részét egy új útvonalba?

en: Insert this route in the new route?
hu_HU: Beillesszem ezt az útvonalat egy újba?

en: Append last part of this route to the new route?
hu_HU: Hozzáfűzzem ennek az útvonalnak az utolsó részét egy új útvonalba?

en: Append this route to the new route?
hu_HU: BHozzáfűzzem ezt az útvonalat egy újhoz?

en: For this leg the Great Circle route is
hu_HU: Erre az szakaszra a főkör útvonal

en:  shorter than rhumbline.
hu_HU:  rövidebb mint a loxodróma.

en: Would you like include the Great Circle routing points for this leg?
hu_HU: Szeretnéd a főkör útvonal pontjait felvennie erre a szakaszra?

en: Replace this RoutePoint by the nearby Waypoint?
hu_HU: Kicseréljem ezt az útpontot egy közeli útvonalpontra?

en: OpenCPN RoutePoint change
hu_HU: OpenCPN útpont csere

en: Last part of route to be appended to dragged route?
hu_HU: Az útvonal utolsó részét hozzáfűzzem a vonszolt úthoz?

en: Full route to be appended to dragged route?
hu_HU: A teljes útvonalat hozzáfűzzem a vonszolt úthoz?

en: First part of route to be inserted into dragged route?
hu_HU: Az útvonal első részét beillesszem a vonszolt útba?

en: Full route to be inserted into dragged route?
hu_HU: A teljes útvonalat beillesszem a vonszolt útba?

en: Do you really want to delete and replace this WayPoint
hu_HU: Valóban törölni és kicserélni szeretnéd ezt az útvonapontot?

en: which has been created manually?
hu_HU: melyik volt kézzel létrehozva?

en: ObjectQuery
hu_HU: ObjektumLekérdezése

en: Layer
hu_HU: Réteg

en: There is an existing waypoint at the same location as the one you are pasting. Would you like to merge the pasted data with it?
hu_HU: Már van egy útpont azon a helyen, ahová most másolsz. Szeretnéd összefésülni velük a másolt adatokat?

en: Answering 'No' will create a new waypoint at the same location.
hu_HU: 'Nem' válasz esetén új útpont jön létre ugyanazon a helyen.

en: Merge waypoint?
hu_HU: Összefésüljem az útpontot?

en: There are existing waypoints at the same location as some of the ones you are pasting. Would you like to just merge the pasted data into them?
hu_HU: Már vannak útpontok azon a helyen, ahová most másolsz. Szeretnéd összefésülni velük a másolt adatokat?

en: Answering 'No' will create all new waypoints for this route.
hu_HU: Nem' válasz esetén új útpontok jönnek létre ugyanazon a helyen.

en: Merge waypoints?
hu_HU: Összefésüljem az útpontokat?

en: MBTile requires OpenGL to be enabled
hu_HU: MBTile használatához az OpenGL-t engedélyezni kell

en: Feet
hu_HU: láb

en: Meters
hu_HU: méter

en: Fathoms
hu_HU: öl

en: OverZoom
hu_HU: Túlnagyítás

en: CurrentValue
hu_HU: Áramlat

en: AIS Target Query
hu_HU: AIS célpont lekérdezése

en: Show all AIS Targets
hu_HU: Minden AIS célpont mutatása

en: Attenuate less critical AIS targets
hu_HU: Kevésbé kritikus AIS targetek elrejtése

en: Hide AIS Targets
hu_HU: AIS célpontok elrejtése

en: Show This Chart
hu_HU: Ezt a térképet mutatni

en: Hide This Chart
hu_HU: Ezt a térképet eltüntetni

en: OpenCPN CM93 Cell Offset Adjustments
hu_HU: OpenCPM CM93 cella offszet beállítás

en: Cell
hu_HU: Cella

en: Cell Scale
hu_HU: Cella lépték

en: User X Offset
hu_HU: Felhasználói X eltolás

en: User Y Offset
hu_HU: Felhasználói Y eltolás

en: meters
hu_HU: méter

en: This Leg
hu_HU: Ez a szakasz

en: Console Legend
hu_HU: Konzol felirat

en: Console Value
hu_HU: Konzol érték

en: Full Route
hu_HU: Teljes útvonal

en: Show Highway
hu_HU: Főút mutatása

en: XTE         L
hu_HU: XTE         B

en: XTE         R
hu_HU: XTE         J

en: Title
hu_HU: Cím

en: Description
hu_HU: Leírás

en: Recovery Template
hu_HU: Helyreállítási sablon

en: Apply this template to return to a known safe configuration
hu_HU: Alkalmazd ezt a sablont, hogy egy ismert biztonságos konfigurációhoz visszatérj

en: General
hu_HU: Általános

en: Serial
hu_HU: Soros

en: Network
hu_HU: Hálózat

en: Built-in GPS
hu_HU: Beépített GPS

en: Built-in Bluetooth SPP
hu_HU: Beépített Bluetooth SPP

en: BT Scan
hu_HU: BT keresés

en: Automatic server discovery
hu_HU: Automatikus szerver felfedezés

en: If checked, signal K server will be discovered automatically
hu_HU: Ha be van jelölve, a Signal K szervert automatikusan megkeresi

en: Discover now...
hu_HU: Keresés most...

en: Input filtering
hu_HU: Bemenet szűrés

en: Accept only sentences
hu_HU: Csak ezen mondatok elfogadása

en: Ignore sentences
hu_HU: Mondatok figyelmen kívül hagyása

en: Output filtering
hu_HU: Kimenet szűrés

en: Transmit sentences
hu_HU: Mondatok továbbítása

en: Drop sentences
hu_HU: Mondatok eldobása

en: Stop Scan
hu_HU: Keresés leállítása

en: Configure new connection
hu_HU: Új kapcsolat beállítása

en: Select All
hu_HU: Minden kijelölése

en: Clear All
hu_HU: Minden törlése

en: Add
hu_HU: Hozzáad

en: Reject
hu_HU: Elutasít

en: Accept
hu_HU: Elfogad

en: Drop
hu_HU: Eldob

en: Send
hu_HU: Küldés

en: In
hu_HU: Be

en: In: None
hu_HU: Be: semmi

en: Out
hu_HU: Ki

en: , Out: None
hu_HU: , Ki: semmi

en: Enable
hu_HU: Engedélyezés

en: Direction
hu_HU: Irány

en: Serial Port
hu_HU: Soros port

en: Comment:
hu_HU: Megjegyzés:

en: Network Address
hu_HU: Hálózati cím

en: Network Port
hu_HU: Hálózati port

en: Built-in Bluetooth
hu_HU: Beépített Bluetooth

en: Driver
hu_HU: Illesztőprogram

en: CM93 Detail Level
hu_HU: CM93 részletességi szint

en: Rasterchart Zoom/Scale Weighting
hu_HU: Raszteres térkép zoom/méretarány súlyozása

en: Vectorchart Zoom/Scale Weighting
hu_HU: Vektoros térkép zoom/méretarány súlyozása

en: Install
hu_HU: Telepít

en: Reinstall
hu_HU: Újratelepítés

en: Update
hu_HU: Frissít

en: Downgrade
hu_HU: Visszaállás korábbi verzióra

en: More
hu_HU: Több

en: Less
hu_HU: Kevesebb

en: Update plugin catalog
hu_HU: A plugin katalógus frissítése

en: Advanced catalog update...
hu_HU: Katalógus részletes frissítése...

en: Plugin Manager
hu_HU: Plugin menedzser

en: Downloading
hu_HU: Letöltés

en: Downloading
hu_HU: Letöltés

en:  successfully installed
hu_HU:  sikeresen telepítve

en: Installation complete
hu_HU: A telepítés kész

en: Installation error
hu_HU: Hiba a telepítés során

en: Overwrite Garmin device route number 1?
hu_HU: Felülírjam a Garmin eszköz 1-es útvonalát?

en: OpenCPN Message
hu_HU: OpenCPN üzenet

en: Waiting for raster chart compression thread exit.
hu_HU: Raszteres térkép tömörítésének befejezésére vár.

en: OpenCPN Compressed Cache Update
hu_HU: OpenCPN tömörített gyorsítótár frissítés

en: Distance from Ownship:  %4.0f NMi
hu_HU: Saját hajótól való távolság:  %4.0f NMi

en: Latitude
hu_HU: Szélesség

en: Longitude
hu_HU: Hosszúság

en: OpenCPN Route
hu_HU: OpenCPN útvonal

en: OpenCPN Track
hu_HU: OpenCPN nyomvonal

en: OpenCPN Waypoint
hu_HU: OpenCPN útpont

en: Choose Format for Copy
hu_HU: Válaszd ki a másolandó formátumot

en: KML Standard (Google Earth and others)
hu_HU: KML Standard (Google Earth és mások)

en: KML with extended waypoint data (QtVlm)
hu_HU: KML kiterjesztett útpont adatokkal (QtVlm)

en: Link
hu_HU: Hivatkozás

en: Link description
hu_HU: Hivatkozás leírása

en: Local file...
hu_HU: Helyi fájl...

en: Choose a file
hu_HU: Válassz egy fájlt

en: Link not complete, can't be saved.
hu_HU: Hivatkozás nem teljes, nem lehet elementeni.

en: Basic
hu_HU: Alap

en: This waypoint is part of a layer and can't be edited
hu_HU: Az útvonapont része egy rétegnek és nem szerkeszthető

en: Show name
hu_HU: Név mutatása

en: Icon
hu_HU: Kép

en: Links
hu_HU: Hivatkozások

en: Edit
hu_HU: Szerkesztés

en: Add new
hu_HU: Új hozzáadása

en: Extended
hu_HU: Kiterjesztett

en: Extended Properties
hu_HU: Kiterjesztett tuladjonságok

en: Show on chart
hu_HU: Térképen mutatni

en: Show at scale > 1 :
hu_HU: > 1 méretarány mutatása:

en: Show waypoint name
hu_HU: Útvonapont nevének mutatása

en: Range rings
hu_HU: Távolság gyűrűk

en: Number
hu_HU: Szám

en: Distance
hu_HU: Távolság

en: Color
hu_HU: Szín:

en: None
hu_HU: Semmi

en: NMi
hu_HU: tmf

en: Tide Station
hu_HU: Árapály állomás

en: Arrival Radius
hu_HU: Érkezési kör sugara

en: Planned Speed
hu_HU: Tervezett sebesség

en: ETD (UTC)
hu_HU: ETA (UTC)

en: Add New
hu_HU: Új hozzáadása

en: Copy
hu_HU: Másolás

en: Copy lat/long
hu_HU: Lat/lon másolása

en: Paste
hu_HU: Beillesztés

en: Paste lat/long
hu_HU: Lat/lon beillesztése

en: Save some defaults
hu_HU: Néhány alapértelmezés mentése

en: Check which properties of current waypoint
     should be set as default for NEW waypoints.
hu_HU: Jelöld be, hogy az aktuális útvonalpont melyik tulajdonságai legyenek az alapértelmezettek az új útvonalpontoknál.

en: Do use
hu_HU: Használd

en: Don't use
hu_HU: Ne használd

en: Show Waypoint Name
hu_HU: Útvonapont nevének mutatása

en: Arrival radius
hu_HU: Érkezési kör sugara

en: Show only if
hu_HU: Csak akkor mutassa ha

en: Show always
hu_HU: Mindig mutassa

en: Show only at scale
hu_HU: Csak adott méretaránynál mutassa

en: Tide Station not found
hu_HU: Árapály állomás nem találhtó

en: Set scale
hu_HU: Méretarány beállítása

en: Chart Scale
hu_HU: Térkép méretarány

en: Persistent
hu_HU: Tartós

en: Export GPX file
hu_HU: GPX fájl exportálása

en: Overwrite existing file?
hu_HU: Felülírjam a létező fájlt?

en: Import GPX file
hu_HU: GPX fájl importálása

en: Temporary
hu_HU: Ideiglenes

en: duplicate waypoints detected during import and ignored.
hu_HU: A importálás közben felfedezett uplikált útvonalpont figyelmen kívül hagyva.

en: NMEA Debug Window
hu_HU: NMEA nyomkövető ablak

en: Enable Tracking
hu_HU: Nyomkövetés bekapcsolása

en: Auto Follow
hu_HU: Automatikus követés

en: Zoom In
hu_HU: Nagyítás

en: Zoom Out
hu_HU: Kicsinyítés

en: Show Chart Bar
hu_HU: Térkép fejléc mutatása

en: Show ENC text
hu_HU: ENC szöveg mutatása

en: Change Color Scheme
hu_HU: Szín-séma váltása

en: Show AIS Targets
hu_HU: AIS célpontok mutatása

en: Create Route
hu_HU: Útvonal létrehozása

en: Drop MOB Marker
hu_HU: Ember A Vízben jel lerakása

en: Preferences
hu_HU: Beállítások

en: There was a problem printing.
    Perhaps your current printer is not set correctly?
hu_HU: Nem sikerült a nyomtatás.
    Lehet, hogy a nyomtató nincs jól beállítva?

en: (Unnamed Route)
hu_HU: (Névtelen útvonal)

en: Own ship
hu_HU: Saját hajó

en: Route & Mark Manager
hu_HU: Útvonalak és jelek kezelése

en: Print Chart
hu_HU: Térkép nyomtatása

en:  (Ctrl-Space)
hu_HU:  (Ctrl-Szóköz)

en: Yes
hu_HU: Igen

en: No
hu_HU: Nem

en: Create a private configuration template based on current settings.
    This template will be saved, and may be selected for further use at any time.
hu_HU: Privát konfigurációs sablon készítése az aktuális beállítások alapján.
    A sablon el lesz mentve és készőbb bármikor használtahtó.

en: MMSI Extended Properties
hu_HU: MMSI kiterjesztett tuladjonságok

en: Tracking
hu_HU: Nyomkövetés

en: Default tracking
hu_HU: Alapértelmezett nyomkövetés

en: Always track
hu_HU: Mindig kövesse

en:  Never track
hu_HU: Sose kövesse

en: Ignore this MMSI
hu_HU: Hagyja figyelmen kívül ezt az MMSI-t

en: Handle this MMSI as SART/PLB(AIS) MOB.
hu_HU: Kezelje ez az MMSI-t mint SART/PLB(AIS) MOB.

en: Convert AIVDM to AIVDO for this MMSI
hu_HU: Konvertálja az AIVDM-et AIVDO-ra ennél az MMSI-nél

en: This MMSI is my Follower - No CPA Alert
hu_HU: Ez ez MMSI követ engem - nincs CPA riasztás

en: An MMSI Id is generally a number of nine digits.
    Please check your entries and cancel if necessary.
hu_HU: Az MMSI Id rendszerint 9 számjegyből áll.
    Ellenőrizt és töröld, ha szükséges.

en: Default
hu_HU: Alap

en: Always
hu_HU: Mindig

en: Never
hu_HU: Soha

en: Edit MMSI Properties
hu_HU: MMSI tulajdonságok szerkesztése

en: MMSI Properties
hu_HU: MMSI Tulajdonságok

en: Track Mode
hu_HU: Nyömvonal mód.

en: Ignore
hu_HU: Mellőz

en: MOB
hu_HU: MOB (Ember a vízben)

en: Ship name
hu_HU: Hajó neve

en: Follower
hu_HU: Követő

en: New...
hu_HU: Új...

en: Add MMSI Properties
hu_HU: MMSI tulajdonság hozzáadása

en: The device selected is not accessible; opencpn will likely not be able
    to use this device as-is. You might want to exit OpenCPN, reboot and
    retry after creating a file called /etc/udev/rules.d/70-opencpn.rules
    with the following contents:
    
                KERNEL=="ttyUSB*", MODE="0666"
                KERNEL=="ttyACM*", MODE="0666"
                KERNEL=="ttyS*", MODE="0666"
    
    For more info, see the file LINUX_DEVICES.md in the distribution docs.
hu_HU: A kiválasztott eszköz nem elérheő, OpenCPN valószínűleg nem lesz képes használni.
    Célszerű kilépni az OpenCPN-ből, és újraindítani a rendszert miután létrehoztad a /etc/udev/rules.d/70-opencpn.rules fált a következő tartalommal:
    
    
    KERNEL=="ttyUSB*", MODE="0666"
                KERNEL=="ttyACM*", MODE="0666"
                KERNEL=="ttyS*", MODE="0666"
    
    
    További információért keresd a LINUX_DEVICES.md fájlt a rendszer dokumentációk között.

en: 
    The device selected is not accessible; opencpn will likely not be able
    to use this device as-is. You might want to exit OpenCPN, reboot and
    retry after creating a file called /etc/udev/rules.d/70-opencpn.rules
    with the following contents:
    
                KERNEL=="ttyUSB*", MODE="0666"
                KERNEL=="ttyACM*", MODE="0666"
                KERNEL=="ttyS*", MODE="0666"
    
    For more info, see the file LINUX_DEVICES.md in the distribution docs.
hu_HU: 
    A kiválasztott eszköz nem elérheő, OpenCPN valószínűleg nem lesz képes használni.
    Célszerű kilépni az OpenCPN-ből, és újraindítani a rendszert miután létrehoztad a /etc/udev/rules.d/70-opencpn.rules fált a következő tartalommal:
    
    
    KERNEL=="ttyUSB*", MODE="0666"
                KERNEL=="ttyACM*", MODE="0666"
                KERNEL=="ttyS*", MODE="0666"
    
    
    További információért keresd a LINUX_DEVICES.md fájlt a rendszer dokumentációk között.

en: COG Predictor Length (min)
hu_HU: COG előrejelzés hossza (perc):

en: Heading Predictor Length (NMi)
hu_HU: Irány előrejelző hossza (tmf)

en: Ship Icon Type
hu_HU: Hajó ikon típusa

en: Real Scale Bitmap
hu_HU: Valós méretarányú bitmap

en: Real Scale Vector
hu_HU: Valós méretarányú vektor

en: Length Over All (m)
hu_HU: Teljess hossz (m)

en: Width Over All (m)
hu_HU: Teljes szélesség (m)

en: GPS Offset from Bow (m)
hu_HU: GPS eltolás az orrtól (m)

en: GPS Offset from Midship (m)
hu_HU: GPS eltolás a középvonaltól (m)

en: Minimum Screen Size (mm)
hu_HU: Minimális képernyőméret (mm)

en: Show range rings
hu_HU: Távolság gyűrűk mutatása

en: Distance between rings
hu_HU: Gyűrűk közötti távolság

en: Distance Unit
hu_HU: Távolság egység

en: Nautical miles
hu_HU: Tengeri mérföld

en: Kilometers
hu_HU: Kilométer

en: Range Ring Colour
hu_HU: Távolság gyűrűk színe

en: Show direction to Active Waypoint
hu_HU: Mutassa az irányt az aktív útvonalpont felé

en: Style
hu_HU: Stílus:

en: Solid
hu_HU: Szilárd

en: Dot
hu_HU: Pont

en: Long dash
hu_HU: Hosszú vonás

en: Short dash
hu_HU: Rövid vonás

en: Dot dash
hu_HU: Pont vonás

en: Black
hu_HU: Fekete

en: Dark Red
hu_HU: Sötétpiros

en: Dark Green
hu_HU: Sötétzöld

en: Dark Yellow
hu_HU: Sötét-sárga

en: Dark Blue
hu_HU: Sötétkék

en: Dark Magenta
hu_HU: Sötét-magenta

en: Dark Cyan
hu_HU: Sötétlila

en: Light Gray
hu_HU: Sötétszürke

en: Dark Gray
hu_HU: Sötétszürke

en: Red
hu_HU: Vörös

en: Green
hu_HU: Zöld

en: Yellow
hu_HU: Sárga

en: Blue
hu_HU: Kék

en: Cyan
hu_HU: Lila

en: White
hu_HU: Fehér

en: Tracks
hu_HU: Nyomvonalak

en: Automatic Daily Tracks at midnight
hu_HU: Automatikus napi nyomvonalak éjfélkor

en: Automatic Daily Tracks at
hu_HU: Automatikus napi nyomvonalak ekkor

en: Computer
hu_HU: Számítógép

en: Highlight Tracks
hu_HU: Nyomvonal kiemelése

en: Tracking Precision
hu_HU: Nyomvonal pontosság

en: Low
hu_HU: Alacsony

en: Medium
hu_HU: Közepes

en: High
hu_HU: Magas

en: Calculate values
hu_HU: Értékek számítása

en: Calculate SOG and COG from position changes
hu_HU: SOG és COG értékekek számítása a pozícióváltozásokból

en: Min seconds between updates
hu_HU: Frissítések közötti minimális másodperc

en: Routes/Points
hu_HU: Útvonal/Pontok

en: New Routes
hu_HU: Új útvonalak

en: Waypoint default icon
hu_HU: Útvonalpont alapértelmezett ikon

en: Waypoint Arrival Circle Radius (NMi)
hu_HU: Útvonalpont érkezési kör sugara (tmf)

en: Advance route waypoint on arrival only
hu_HU: Következő útvonalpontra léptetés csak megérkezéskor

en: New Waypoints
hu_HU: Új útvonalpont

en: Show waypoints only at a chartscale greater than 1 :
hu_HU: Útvonalpontok mutatása csak ha a méretarány nagyobb, mint 1 :

en: Override the settings for chartscale based visibility and show always
hu_HU: A méretaránytól függő láthatóság felülbírálata, hogy mindig látahtó legyen

en: Waypoint range rings
hu_HU: Útvonalpont távolság gyűrűk

en: Waypoint Range Ring Colours
hu_HU: Útvonalpont távolsággyűrű színek

en: Control Options
hu_HU: Vezérlési beállítások

en: Lock Waypoints (Unless waypoint property dialog visible)
hu_HU: Minden útpont zárolása (ha az útpont dialógus nem látható)

en: Confirm deletion of tracks and routes
hu_HU: Erősítsd meg a nyomvonalak és útvonalak törlését

en: Chart Files
hu_HU: Térkép fájlok

en: Directories
hu_HU: Könyvtárak

en: Add Directory...
hu_HU: Könyvtár hozzáadása...

en: Remove Selected
hu_HU: Kiválasztottak törlése

en: Compress Selected
hu_HU: Kijelöltek tömörítése

en: Add..
hu_HU: Hozzáad..

en: Remove
hu_HU: Eltávolít

en: Compress
hu_HU: Tömörít

en: Migrate Charts..
hu_HU: Térképek migrálása...

en: Update Control
hu_HU: Frissítés

en: Scan Charts and Update Database
hu_HU: Térképek átnézése és adatbázis frissítése

en: Force Full Database Rebuild
hu_HU: Teljes adatbázis újraépítés kényszerítése

en: Prepare all ENC Charts
hu_HU: Minden ENC térkép előkészítése

en:  [Modified]
hu_HU: [Módosított]

en: Templates
hu_HU: Sablonok

en: Template Status
hu_HU: Sablon státusz

en: Last Applied Template Title:
hu_HU: Utoljára alkalmazott sablon neve:

en: Saved Templates
hu_HU: Mentett sablonok

en: Create Config...
hu_HU: Konfiguráció létrehozása...

en: Delete Selected Config...
hu_HU: Kiválasztott konfiguráció törlése...

en: Apply Selected Config
hu_HU: Kiválasztott konfiguráció alkalmazása

en: Create Config
hu_HU: Konfiguráció létrehozása

en: Problem applying selected configuration.
hu_HU: Nem sikerült a kiválasztott konfigurációt alkalmazni

en: Advanced
hu_HU: Haladó

en: De-skew Raster Charts
hu_HU: Raszteres térképek kiegyenesítése

en: Use Accelerated Graphics (OpenGL)
hu_HU: Grafikus gyorsítás használata (OpenGL)

en: OpenGL Options
hu_HU: OpenGL beállítások

en: Chart Rotation Averaging Time
hu_HU: Térkép forgatási idő átlagolása

en: seconds
hu_HU: másodperc

en: Chart Zoom/Scale Weighting
hu_HU: Térkép zoom/méretarány súlyozása

en: Raster
hu_HU: Raszter

en: Vector
hu_HU: Vektor

en: CM93 Detail level
hu_HU: CM93 részletességi szint

en: Physical Screen Width
hu_HU: Fizikai képernyő szélesség

en: Auto
hu_HU: Automatikus

en: Manual:
hu_HU: Kézi

en: Chart Display
hu_HU: Térkép kijelző

en: Show Skewed Raster Charts as North-Up
hu_HU: Torzított raszter térképeket észak fent módon jeleníti meg

en: With a lower value, the same zoom level shows a less detailed chart.
    With a higher value, the same zoom level shows a more detailed chart.
hu_HU: Kisebb éréknél az azonos nagyítás kevesebb részetet mutat a térképen.
    Nagyobb értéknél azonos nagyítás több részletet mutat.

en: Graphics
hu_HU: Grafika

en: Vector Chart Display
hu_HU: Vektoros tékép kijelzés

en: Depth Soundings
hu_HU: Mélység adatok

en: Chart Information Objects
hu_HU: Térkép informcáiós objektumok

en: Buoys/Lights
hu_HU: Bóják / fények

en: Extended Light Sectors
hu_HU: Kiterjesztett fény szektorok

en: Chart Texts
hu_HU: Térkép szövegek

en: National text on chart
hu_HU: Nemzeti szövegek a térképen

en: Important Text Only
hu_HU: Csak a fontos szövegek

en: De-Cluttered Text
hu_HU: Szöveg kitisztázása

en: Chart Detail
hu_HU: Térkép részletesség

en: Reduced Detail at Small Scale
hu_HU: Csökkentett részletesség kis méretaránynál

en: Graphics Style
hu_HU: Grafika stílus

en: Paper Chart
hu_HU: Papír térkép

en: Simplified
hu_HU: Egyszerűsített

en: Boundaries
hu_HU: Határok

en: Plain
hu_HU: Sima

en: Symbolized
hu_HU: Szimbólumos

en: Colors
hu_HU: Színek

en: 2 Color
hu_HU: 2 színű

en: 4 Color
hu_HU: 4 színű

en: Shallow Depth
hu_HU: Sekély

en: Safety Depth
hu_HU: Biztonságos

en: Deep Depth
hu_HU: Mély

en: User Standard Objects
hu_HU: Szabványos objektumok használata

en: Reset to STANDARD
hu_HU: Visszaállítás STANDARD-ra

en: Tides && Currents
hu_HU: Árapály és áramlatok

en: Active Datasets
hu_HU: Aktív adatok

en: Add Dataset...
hu_HU: Adatok hozzáadása...

en: All Available Charts
hu_HU: Minden elérhető térkép

en: Remove Chart
hu_HU: Térkép eltávolítása

en: All Charts
hu_HU: Minden térkép

en: New Group...
hu_HU: Új csoport...

en: Delete Group
hu_HU: Csoport törlése

en: Preserve scale when switching charts
hu_HU: Lépték megtartása térkép váltáskor

en: Controls
hu_HU: Vezérlők

en: Smooth Panning / Zooming
hu_HU: Folyamatos görgetés / zoomolás

en: Zoom to Cursor
hu_HU: Kurzorhoz nagyítás

en: Display Features
hu_HU: Elemek megjelenítése

en: Status Bar Option
hu_HU: Állapotsor opciók

en: Live ETA at Cursor
hu_HU: Aktuális ETA a kurzornál

en: Default Boat Speed
hu_HU: Alapértelmezett hajó sebesség

en: Canvas Layout
hu_HU: Kép elrendezése

en: Status Bar
hu_HU: Állapotsor

en: Units
hu_HU: Mértékegységek

en: Statute miles
hu_HU: Mérföld

en: Knots
hu_HU: Csomó

en: Mph
hu_HU: Mérföld per óra

en: Depth
hu_HU: Mélység

en: Temperature
hu_HU: Hőmérséklet

en: Fahrenheit
hu_HU: Farenheit

en: Lat/Long
hu_HU: Szél./Hossz.

en: Degrees, Decimal Minutes
hu_HU: Fok, tizedes percek

en: Decimal Degrees
hu_HU: Tizedes fokok

en: Degrees, Minutes, Seconds
hu_HU: Fok, perc, másodperc

en: Bearings
hu_HU: Iránylatok

en: Show true
hu_HU: Valós mutatása

en: Show magnetic
hu_HU: Mágneses mutatása

en: Assumed magnetic variation
hu_HU: Feltételezett mágneses variáció

en: deg (-W, +E)
hu_HU: fok (-Ny, +K)

en: Show true bearings and headings
hu_HU: Valós iránylatok és irányok mutatása

en: Show magnetic bearings and headings.
hu_HU: Mágneses iránylatok és irányok mutatása

en: WMM Plugin calculated magnetic variation
hu_HU: WMM plugin által számolt mágneses variáció

en:  To set the magnetic variation manually,
     you must disable the WMM plugin.
hu_HU: A mágneses variáció kézi beállításához kapcsold ki a WMM plugint!

en: Test
hu_HU: Teszt

en: Audio file name:
hu_HU: Audió fájl neve:

en: Select Sound File
hu_HU: Hang fájl kiválasztása

en: Sounds
hu_HU: Hangok

en: Anchor Alarm
hu_HU: Horgonyőr

en: Play Sound on Anchor Alarm.
hu_HU: Hang lejátszása horgonyőr riasztásnál.

en: Select Anchor Alarm Sound
hu_HU: Horgonyőr riasztás hang kiválasztása

en: Play Sound on AIS Alert.
hu_HU: Hang lejátszása AIS riasztásnál.

en: Select AIS Alert Sound
hu_HU: AIS riasztás hang kiválasztása

en: SART Alert
hu_HU: SART Riasztás

en: Play Sound on AIS SART Alert.
hu_HU: Hang lejátszása AIS SART riasztásnál.

en: Select AIS SART Alert Sound
hu_HU: AIS SART riasztás hang kiválasztása

en: DSC Alert
hu_HU: DSC riasztás

en: Play Sound on DSC notification.
hu_HU: Hang lejátszása DSC értesítésnél.

en: Select DSC notification Sound
hu_HU: Válasszon DSC értesítés hangot

en: AIS Targets
hu_HU: AIS célpontok

en: CPA Calculation
hu_HU: CPA számítás

en: No (T)CPA Alerts if target range is greater than (NMi)
hu_HU: Ne számítson (T)CPA-t, ha a célpont távolsága nagyobb mint (tmf)

en: Warn if CPA less than (NMi)
hu_HU: Figyelmeztetés, ha a CPA kevesebb mint (tmf)

en: ...and TCPA is less than (min)
hu_HU:   .. és a TCPA kevesebb mint (perc)

en: Lost Targets
hu_HU: Eltűnt célpontok

en: Mark targets as lost after (min)
hu_HU: Célpont eltűntnek nyilvánítása ennyi idő után (perc)

en: Remove lost targets after (min)
hu_HU: Eltűnt célpontok eltávolítása (perc)

en: Display
hu_HU: Megjelenítés

en: Show target COG predictor arrow, length (min)
hu_HU: COG előrejelző nyíl mutatása, hossz (perc)

en: Show target tracks, length (min)
hu_HU: Célpont nyomvonalának mutatása, hossz (perc)

en: Suppress anchored/moored targets, speed max (kn)
hu_HU: Veszteglő/kikötött célpontok elnyomása, max sebesség (csomó)

en: Draw AIS realtime prediction, target speed min (kn)
hu_HU: Valósidejű AIS predikciók rajzolása, minimális célpont sebesség (csomó)

en: Allow attenuation of less critical targets if more than ... targets
hu_HU: Kevésbé kritikus célpontok rejtése, ha több mint ... céélpont van

en: Show area notices (from AIS binary messages)
hu_HU: Területi közlemények mutatása (AIS bináris üzenetekből)

en: Show AIS targets real size
hu_HU: AIS célpontok mutatása valós méretben

en: Show names with AIS targets at scale greater than 1:
hu_HU: Nevek mutatása az AIS célpontokkal ha a méretarány nagyobb, mint 1:

en: Use WPL position messages. Action when received:
hu_HU: WPL pozíció üzenetek használata. Vételük esetén végrehajtandó:

en: APRS position report
hu_HU: APRS pozíció jelentés

en: Create mark
hu_HU: Jel létrehozása

en: Rollover
hu_HU: Görgetés

en: Enable route/AIS info block
hu_HU: Útvonal/AIS infó engedélyezése

en: "Ship Name" MMSI (Call Sign)
hu_HU: "Hajó neve" MMSI (hívónév)

en: [Class] Type (Status)
hu_HU: [Osztály] Típus (Állapot)

en: CPA/TCPA Alerts
hu_HU: CPA/TCPA risztás

en: Show CPA/TCPA Alert Dialog
hu_HU: CPA/TCPA riasztás dialógus mutatása

en: Play Sound on CPA/TCPA Alerts and DSC/SART emergencies.
hu_HU: Hangjelzés CPA/TCPA risztás esetén

en: Suppress Alerts for anchored/moored targets
hu_HU: Risztás elnyomása veszteglő célpontok esetében

en: Enable Target Alert Acknowledge timeout (min)
hu_HU: Célpont riasztás visszaigazolás időzítés engedélyezése (perc)

en: General Options
hu_HU: Általános beállítások

en: Language
hu_HU: Nyelv

en: Fonts
hu_HU: Betűtípus

en: Choose Font...
hu_HU: Betűtípus választása...

en: Choose Font Color...
hu_HU: Betűtípus választása...

en: Sample
hu_HU: Minta

en: Toolbar and Window Style
hu_HU: Eszköztár és ablak stílus

en: Interface Options
hu_HU: Felület beállításai

en: Show Status Bar
hu_HU: Állapotsor mutatása

en: Show Menu Bar
hu_HU: Menüsor megjelenítése

en: Show Compass/GPS Status Window
hu_HU: Kompassz/GPS státusz ablak mutatása

en: Enable Toolbar auto-hide
hu_HU: Eszköztár automatikus elrejtése

en: Play Ships Bells
hu_HU: Hajóharang kongatása

en: Audio Play command:
hu_HU: Audio Play parancs:

en: Unknown device :
hu_HU: Ismeretlen eszköz:

en: Input device :
hu_HU: Beviteli eszköz:

en: Sound Device
hu_HU: Hangeszköz

en: Enable Touchscreen interface
hu_HU: Érintőképernyő engedélyezése

en: Enable Scaled Graphics interface
hu_HU: Átméretezett grafikus felület engedélyezése

en: Show Zoom buttons
hu_HU: Zoom gombok megjelenítése

en: User Interface scale factor
hu_HU: Felhasználói felület méretaránya

en: Chart Object scale factor
hu_HU: Térkép objektumok méretaránya

en: Ship scale factor
hu_HU: Hajó méretaránya

en: ENC Sounding factor
hu_HU: ENC mélység faktor

en: Apply
hu_HU: Alkalmaz

en: Charts
hu_HU: Térképek

en: Connections
hu_HU: Kapcsolatok

en: Ships
hu_HU: Hajók

en: User Interface
hu_HU: Felhasználói felület

en: Plugins
hu_HU: Modulok

en: User set magnetic variation
hu_HU: Beállított mágneses variáció használata

en: feet
hu_HU: láb

en: fathoms
hu_HU: öl

en: Add a directory containing chart files
hu_HU: Térkép állományokat tartalmazó könyvtárak hozzáadása

en: 
     - your ship's length must be > 0
hu_HU: 
     - hajód hosszának > 0 kell lennie.

en: 
     - your ship's beam must be > 0
hu_HU: 
     - hajód szélességének > 0 kell lennie.

en: 
     - your GPS offset from midship must be within your ship's beam
hu_HU: 
     - a GPS eltolásnak a középvonaltól a szélességen belül kell lennie.

en: 
     - your GPS offset from bow must be within your ship's length
hu_HU: 
     - a GPS eltolásnak az orrtól a hosszon belül kell lennie.

en: 
     - your minimum ship icon size must be between 1 and 100 mm
hu_HU: 
     - a minimális hajó ikon méretnek 1 és 100 mm között kell lennie

en: The settings for own ship real size are not correct:
hu_HU: A saját hajó valós méreteinek beállításai nem jók

en: OpenCPN info
hu_HU: OpenCPN információ

en: Compression will alter chart files on disk.
    This may make them incompatible with other programs or older versions of OpenCPN.
    Compressed charts may take slightly longer to load and display on some systems.
    They can be decompressed again using unxz or 7 zip programs.
hu_HU: A tömörítés megváltozttja a lemezen lévő térkép állományokat.
    Inkompatibilisek lehetnek más programokkal, vagy az OpenCPn korábbi verzióival.
    A tömörített térképek egyes rendszereken lassabb töltődnek be és jelenítődnek meg.
    Újra ki lehet őket tömöríteni az unxz vagy a 7zip programmal.

en: OpenCPN Warning
hu_HU: OpenCPN figyelmeztetés

en: OpenCPN Compress Charts
hu_HU: OpenCPN térképek tömörítése

en: No charts found to compress.
hu_HU: Nincs tömöríthető térkép

en: compressed %ld charts
    from %.1fMB to %.1fMB
    saved %.1fMB (%.1f%%)
hu_HU: betömörített %ld térképet
    %.1fMB-ról %.1fMB-ra
    megtakarítás %.1fMB (%.1f%%)

en: Enter Group Name
hu_HU: Csoport nevének megadása

en: New Chart Group
hu_HU: Új térkép csoport

en: Select Tide/Current Data
hu_HU: Árapály és áramlat adatok kiválasztása

en: Texture Compression
hu_HU: Textúratömörítés

en: Texture Compression with Caching
hu_HU: Textúratömörítés gyorsítótárazással

en: Texture Compression Caching
hu_HU: Textúratömörítés gyorsítótárazás

en: Texture Memory Size (MB)
hu_HU: Textúra memória méret (MB)

en: Size:
hu_HU: Méret:

en: Rebuild Texture Cache
hu_HU: Textúra gyorsítótár újraépítése

en: Clear Texture Cache
hu_HU: Textúra gyorsítótár törlése

en: Show FPS
hu_HU: FPS mutatása

en: Polygon Smoothing
hu_HU: Poligon simítás

en: Line Smoothing
hu_HU: Vonal simítás

en: Software OpenGL (restart OpenCPN)
hu_HU: Szoftver OpenGL (OpenCPN újraindul)

en: Use Accelerated Panning
hu_HU: Grafikus gyorsítás használata (OpenGL)

en: Texture Settings
hu_HU: Textúra beállítások

en: Texture Cache
hu_HU: Textúra gyorsítótár

en: Miscellaneous
hu_HU: Egyebek

en: S57 Cell Update failed.
    ENC features may be incomplete or inaccurate.
    
    Check the logfile for details.
hu_HU: S57 cella frisstés sikertelen.
    Az ENC képességek hiányosak vagy pontatlanok lehetnek.
    
    Lásd a naplófájlt a részletekért!

en: OpenCPN Create SENC Warning
hu_HU: OpenCPN SENC figyelmeztetés létrehozása

en: S57 Cell Update failed.
    No updates could be applied.
    ENC features may be incomplete or inaccurate.
    
    Check the logfile for details.
hu_HU: S57 cella frisstés sikertelen.
    A frissítést nem sikerült alkamazni.
    Az ENC képességek hiányosak vagy pontatlanok lehetnek.
    
    Lásd a naplófájlt a részletekért!

en: OpenCPN S57 SENC File Create...
hu_HU: OpenCPN S57 SENC fájl létrehozása...

en: Plugin is a standard system plugin
hu_HU: A plugin standard rendszer plugin

en: Plugin is managed by OpenCPN
hu_HU: A plugint az OpenCPN kezeli

en: Plugin is not managed by OpenCPN
hu_HU: A plugint nem az OpenCPN kezeli

en: Plugin status unknown
hu_HU: Ismeretlen plugin státusz

en: Update to managed Plugin is available
hu_HU: Frissítés érhető el a managelt pluginhoz.

en: New managed Plugin installation available
hu_HU: Új managelt plugin telepítés érhető el.

en: Update to installed Plugin is available
hu_HU: Frissítés érhető el a telepített pluginhoz.

en: Plugin is latest available
hu_HU: A plugin a legfrissebb elérhető verzió

en: The plugin is not compatible with this version of OpenCPN, and will be uninstalled.
hu_HU: A plugin nem kompatibilis az OpenCPN jelenlegi verziójával és el lesz távolítva.

en: successfully un-installed
hu_HU: sikeresen eltávolítva

en: Un-Installation complete
hu_HU: Eltávolítás befejezve

en: Please check system log for more info.
hu_HU: További nformációért nézd meg a naplóűllományt!

en:  successfully installed from cache
hu_HU:  sikeresen telepítve a gyorsítótárból

en: These settings might destabilize OpenCPN and are by default disabled. To despite the dangers enable them manually add a CatalogExpert=1 line in the [PlugIns] section in the configuration file.
hu_HU: Ezek a beállítások instabillá tehetik az OpenCPN-t és ezért alaphelyzetben le vannak tiltva. Ha ezen veszély ellenére enegedélyzni akarod, akkor add a CatalogExpert=1 sort a konfigurációs fájl [PlugIns] szakaszába.

en: Plugin Catalog
hu_HU: Plugin katalógus

en: Update Plugin Catalog
hu_HU: A plugin katalógus frissítése

en: Import plugin...
hu_HU: Plugin importálása ...

en: Settings...
hu_HU: Beállítások...

en: Disabled
hu_HU: Letiltva

en: Update Plugin Catalog: master
hu_HU: A plugin mester-katalógus frissítése

en: OpenCPN Catalog update
hu_HU: OpenCPN katalógus frissítés

en: Unable to copy catalog file
hu_HU: A katalógus fájl másolása sikertelen

en: Unable to copy catalog file to cache
hu_HU: A katalógus fájl gyorsítótárba másolása sikertelen

en: Catalog update successful
hu_HU: Katalógus frissítése sikeres

en: Select tarball file
hu_HU: Válaszd ki a tar fájlt.

en: Error extracting import plugin tarball.
hu_HU: Hiba történt a plugin inport tar fájl kibontásakor.

en: OpenCPN Plugin Import Error
hu_HU: OpenCPN Plugin import hiba

en: Error, import plugin tarball does not contain required metadata.
hu_HU: Hiba, az plugin import tar fájl nem tartalmazza a megfelelő mataadatokat.

en: Error processing import plugin metadata.
hu_HU: Hiba történt az plugin import metaadatok feldolgozása közben.

en: Incompatible import plugin detected.
hu_HU: Inkompatibilis plugin

en: Plugin imported successfully
hu_HU: Plugin sikeresen importálva

en: Active catalog updated.
hu_HU: Aktív katalógus frissítve.

en: Plugin may be installed or updated now.
hu_HU: A plugin most már telepíthatő vagy frissíthető.

en: OpenCPN Plugin Import Successful
hu_HU: OpenCPN Plugin import sikeres

en: Active Catalog
hu_HU: Aktív katalógus

en: Last Catalog
hu_HU: Utolsó katalógus

en: Last change:
hu_HU: Utolsó módosítás:

en: Please Update Plugin Catalog.
hu_HU: Frissitsd a plugin katalógust.

en: Enabled
hu_HU: Engedélyezve

en: Uninstall
hu_HU: Eltávolitás

en: Upgrade to Version
hu_HU: Frissítés erre a verzóra

en: Install...
hu_HU: Telepítés...

en: Update to
hu_HU: Frissítés

en: Website
hu_HU: Weboldal

en: Move Up
hu_HU: Felfelé mozgatás

en: Move Down
hu_HU: Lefelé mozgatás

en: AISRollover
hu_HU: AISfelirat

en: Routes
hu_HU: Útvonalak

en: Filter
hu_HU: Szűrő

en: Show all routes
hu_HU: Összes útvonal mutatása

en: Route Name
hu_HU: Útvonal neve

en: From <-> To
hu_HU: Tól <-> ig

en: &Properties
hu_HU: Tulajdonságok

en: &Activate
hu_HU: Aktiválás

en: &Center View
hu_HU: Nézet középre

en: &Reverse
hu_HU: Megfordítás

en: &Delete
hu_HU: Törlés

en: &Resequence Waypoints
hu_HU: Útvonapont átrendezése

en: &Export selected...
hu_HU: Útvonal exportálása...

en: Export
hu_HU: Útpont export...

en: &Delete All
hu_HU: Minden törlése

en: Show all tracks
hu_HU: Minden nyomvonal mutatása

en: Track Name
hu_HU: Nyomvonal neve

en: Length
hu_HU: Hossz

en: &Start Track
hu_HU: Nyomvonal indítása

en: Route from Track
hu_HU: Útvonal nyomvonalból

en: Waypoints
hu_HU: Útpontok

en: Show all waypoints
hu_HU: Minden útvonalpont mutatása

en: Waypoint Name
hu_HU: Útpont neve

en: Distance from own ship
hu_HU: Távolság saját hajótól

en: &New
hu_HU: Új

en: &Go To
hu_HU: Menj

en: &Send to GPS
hu_HU: GPS-re küldés

en: Delete All
hu_HU: Mind törlése

en: I&mport GPX...
hu_HU: GPX import...

en: Export All Visible...
hu_HU: Minden látható exportálása...

en: Layers
hu_HU: Rétegek

en: Show all layers
hu_HU: Minden réteg megjelenítése

en: Layer Name
hu_HU: Réteg neve

en: No. of items
hu_HU: Tételek száma

en: Layer type
hu_HU: Réteg típus

en: Create Temporary layer
hu_HU: Ideiglenes réteg létrehozása

en: Create Persistent layer
hu_HU: Állandó réteg létrehozása

en: Show WPT names
hu_HU: Útpont nevek mutatása

en: List contents
hu_HU: Tartalom listázása

en: Are you sure you want to delete the selected object(s)
hu_HU: Biztos, hogy törölni akarod ezt az útvonalat?

en: Are you sure you want to delete <ALL> routes?
hu_HU: Biztos, hogy MINDEGYIK útvonalat törölni akarod?

en: &Merge Selected Tracks
hu_HU: Kiválasztott nyomvonalak egyesítése

en: Reduce Data...
hu_HU: Adatok csökkentése...

en: &Copy as text
hu_HU: Másolás szövegként

en: Select the maximum error allowed (in meters)
    after data reduction:
hu_HU: Válaszd ki a maximális megengedhető hibát (méterben)
    az adat összevonás után.

en: Reduce Data Precision
hu_HU: Adat összevonás pontossága

en: The amount of data used by the track
     was reduced by %d%%.
hu_HU: Az útvonal által használt adat
    csökkenése %d%%.

en: The currently running Track was not merged.
    You can merge it later when it is completed.
hu_HU: Az aktuális nyomvonal nincs egyesíteve.
    Később, a lezárás után egyesíthető.

en: OpenCPN Converting Track to Route....
hu_HU: Az OpenCPN a nyomvonal útvonallá konvertálja....

en: Processing Waypoints...
hu_HU: Útpontok feldolgozása...

en: Done.
hu_HU: Kész.

en: Are you sure you want to delete <ALL> tracks?
hu_HU: Biztos, hogy MINDEGYIK nyomvonalat törölni akarod?

en: Overruled
hu_HU: Felülbírálva

en: The waypoint you want to delete is used in a route, do you really want to delete it?
hu_HU: Az útpont, amelyet törölni szeretnél, része egy útnak. Biztosan törlöd?

en: Are you sure you want to delete <ALL> waypoints?
hu_HU: Biztos, hogy MINDEGYIK útpontot törölni akarod?

en: There are some waypoints used in routes or anchor alarms.
     Do you want to delete them as well?
     This will change the routes and disable the anchor alarms.
     Answering No keeps the waypoints used in routes or alarms.
hu_HU: Egyes útpontok útvonal részei vagy horgonyőrök. Ezeket is törölni szeretnéd? Ekkor megváltozank az útvonalak és kikapcsolnak a horgonyőrök. 'Nem' válasz esetén az útvonalakban vagy horgonyőrben használt útpontok megmaradnak.

en: Are you sure you want to delete this layer and <ALL> of its contents?
hu_HU: Biztos, hogy MINDEGYIK útvonalat törölni akarod?

en: The file will also be deleted from OpenCPN's layer directory.
hu_HU: A fájl le lesz törölve az OpenCPN réteg mappájából is.

en: (Unnamed Layer)
hu_HU: (Névtelen réteg)

en: You are trying to delete an active AIS MOB route, are you REALLY sure?
hu_HU: Az akív AIS MOB útvonalat akarod letörölni. BIZTOS vagy benne?

en: Waypoints can be renamed to reflect the new order, the names will be '001', '002' etc.
    
    Do you want to rename the waypoints?
hu_HU: Az útpontokat átnevezem az új sorrend szerint. A nevek '001', '002' stb. lesz.
    
    Át akarod nevezni az útpontokat?

en: Waypoints will be renamed to reflect the natural order, the names will be '001', '002' etc.
    
    Do you want to rename the waypoints?
hu_HU: Az útpontokat átnevezem az természetes sorrend szerint. A nevek '001', '002' stb. lesznek.
    
    Át akarod nevezni az útpontokat?

en: Leg
hu_HU: Szakasz

en: To Waypoint
hu_HU: Útpontig

en: Elements to print...
hu_HU: Nyomtatandó elemek...

en: Show Waypoint name.
hu_HU: Útpont név mutatása

en: Show Waypoint position.
hu_HU: Útpont pozíció mutatása

en: Show course from each Waypoint to the next one.
hu_HU: Irány mutatása a következő útponthoz.

en: Show Distance from each Waypoint to the next one.
hu_HU: Távolság mutatása a következő útpontig.

en: Show Waypoint description.
hu_HU: Útpont leírás mutatása

en: Route Print
hu_HU: Útvonal nyomtatása

en: From
hu_HU: Ettől:

en: To
hu_HU: Hova

en: Plan speed
hu_HU: Tervezett sebesség

en: Enroute
hu_HU: Úton

en: Departure
hu_HU: Indulás

en: Time
hu_HU: Idő

en: Local@PC
hu_HU: Számítógép helyi idő

en: LMT@Location
hu_HU: LMT az adott helyen

en: Default color
hu_HU: Alapszín

en: Width
hu_HU: Szélesség:

en: To waypoint
hu_HU: Útvonalpontig

en: To WP
hu_HU: Útponthoz

en: Total Distance
hu_HU: Összes távolság

en: Next tide event
hu_HU: Következő árapály esemény

en: Links are opened in the default browser.
hu_HU: Hivatkozások az alapértelmezett böngészőben nyílnak.

en: Print
hu_HU: Nyomtatás

en: Extend
hu_HU: Kiterjesztett

en: Split
hu_HU: Útvonal felbontása

en: Sunrise
hu_HU: Napkelte

en: Daytime
hu_HU: Nappal

en: Sunset
hu_HU: Napnyugta

en: EvTwilight
hu_HU: Esti szürkület

en: Nighttime
hu_HU: Éjszaka

en: Arrived
hu_HU: Megérkezett

en: Depart From
hu_HU: Indulás honnan

en: Total distance
hu_HU: Összes távolság

en: Speed (Kts)
hu_HU: Sebesség (csomó)

en: Departure Time
hu_HU: Indulási idő

en: Time enroute
hu_HU: Út időtartama

en: Are you sure you want to move Up this waypoint?
hu_HU: Biztos, hogy fölfelé akarod mozgatni ezt az útpontot?

en: Are you sure you want to move Down this waypoint?
hu_HU: Biztos, hogy lefelé akarod mozgatni ezt az útpontot?

en: OpenCPN Move Waypoint
hu_HU: OpenCPN útvonalpont mozgatása

en: Are you sure you want to remove this waypoint?
hu_HU: Biztos, hogy törölni akarod ezt az útpontot?

en: OpenCPN Remove Waypoint
hu_HU: OpenCPN útpont eltávolítása

en: &Copy all as text
hu_HU: Másol mindent szövegként

en: Invalid date/time!
hu_HU: Érvénytelen dátum/idő!

en: Unknown station!
hu_HU: Imeretlen állomás!

en: Unavailable:
hu_HU: Nem elérhető:

en: Local
hu_HU: Helyi

en: Links are opened for editing.
hu_HU: Hivatkozások megnyitva szerkesztésre.

en: S57 Cell Update chain incomplete.
    ENC features may be incomplete or inaccurate.
    Check the logfile for details.
hu_HU: S57 cella frisstési lánc sikertelen.
    Az ENC képességek hiányosak vagy pontatlanok lehetnek.
    Lásd a naplófájlt a részletekért!

en: this file is not available
hu_HU: Ez a fájl nem érhető el

en: Period ends:
hu_HU: Időszak vége:

en: Period starts:
hu_HU: Időszak kezdete:

en: Date ending:
hu_HU: Vége dátum:

en: Date starting:
hu_HU: Kezdeti dátum:

en: <font size=-2>(Sector angles are True Bearings from Seaward)</font><br>
hu_HU: <font size=-2>(Szektor szögek valós irányok a víz felé)</font><br>

en: Safe restart
hu_HU: Biztonságos újraindulás

en: Preparing vector chart
hu_HU: Vektor térkép előkészítése

en: Prepare GPS for Route/Waypoint upload and press Send...
hu_HU: Készítsd fel a GPS-t az útvonal/útpont feltötlésére és nyomd meg a Küldést

en: Progress...
hu_HU: Folyamat...

en: It seems you have no tide/current harmonic data installed.
hu_HU: Úgy tűnik, hogy az árapály adatok nincsenek telepítve.

en: Tide
hu_HU: Dagály

en: Current
hu_HU: Áramlat

en: Prev
hu_HU: Előző

en: Next
hu_HU: Következő

en: LMT@Station
hu_HU: LMT az adott helyen

en: Reference Station :
hu_HU: Referencia állomás:

en: Data Source :
hu_HU: Adatforrás:

en: Today
hu_HU: Ma

en: Tomorrow
hu_HU: Holnap

en: Shift to Larger Scale Chart
hu_HU: Váltás nagyobb méretarányú térképre

en: Shift to Smaller Scale Chart
hu_HU: Váltás kisebb méretarányú térképre

en: Hide ENC text
hu_HU: ENC szöveg elrejtése

en: ToolTips
hu_HU: Eszköz súgók

en: No, I don't want to hide it.
hu_HU: Nem, nem szeretném eltüntetni.

en: No, and permanently remove the option to hide it.
hu_HU: Nem, és a továbbiakban nem kell az eltüntetés lehetősége.

en: Yes, hide it.
hu_HU: Igen, tünjön el.

en: The Man Over Board button could be an important safety feature.
    Are you sure you want to hide it?
hu_HU: Az Ember a Vízben gomb egy fontos biztonsági eszköz.
    Biztosan el akarod tüntetni?

en: Choose Toolbar Icons
hu_HU: Eszköztár ikonok kiválasztása

en: Show Time.
hu_HU: Idő megjelenítése.

en: Show Speed.
hu_HU: Sebesség megjelenítése.

en: Track Print
hu_HU: Nyomvonal nyomtatása

en: Timestamp
hu_HU: Időbélyeg

en: Avg. speed
hu_HU: Átlagos sebesség (csomó)

en: Time Enroute
hu_HU: Út időtartama

en: Local @ PC
hu_HU: Számítógép helyi idő

en: LMT @ Location
hu_HU: LMT az adott helyen

en: Time shown as
hu_HU: Idők mutatása mint

en: 2 pixels
hu_HU: 2 pixel

en: 3 pixels
hu_HU: 3 pixel

en: 4 pixels
hu_HU: 4 pixel

en: 5 pixels
hu_HU: 5 pixel

en: 6 pixels
hu_HU: 6 pixel

en: 7 pixels
hu_HU: 7 pixel

en: 8 pixels
hu_HU: 8 pixel

en: 9 pixels
hu_HU: 9 pixel

en: 10 pixels
hu_HU: 10 pixel

en: To route
hu_HU: Út időtartama

en: Display parameters
hu_HU: Megjelenítési kategória

en: Statistics
hu_HU: Statsiztika

en: Recorded points
hu_HU: Összefésüljem az útpontokat?

en: LMT @ Track Start
hu_HU: LMT @ nyomvonal kezdeténél

en: Extend track
hu_HU: Nyomvonal kiterjesztése

en: (m/d/y h:m)
hu_HU: (h/n/é ó:p)

en: track
hu_HU: Nyomvonal

en: Legend
hu_HU: Jelmagyarázat

en: Copy NMEA Debug window to clipboard.
hu_HU: NMEA hibakeresési ablak vágólapra másolása

en: Message accepted
hu_HU: Üzenet elfogadott

en: Input message filtered, output message filtered and dropped
hu_HU: Input üzenet kiszűrve, output üzenet kiszűrve és eldobva.

en: Input Message filtered and dropped
hu_HU: Input üzenet kiszűrve és eldobva.

en: Output Message
hu_HU: Kimeneti üzenet

en: Information Message or Message with errors
hu_HU: Információs üzenet vagy üzenet hibákkal

en: Delete Waypoint
hu_HU: Útpont törlése

en: Move Waypoint
hu_HU: Útpont mozgatása

en: Dismiss
hu_HU: Bezárás
