opencpn - en to nl_NL translation catalogue (1651 entries)

en: About OpenCPN
nl_NL: Over OpenCPN

en: OpenCPN Alert
nl_NL: OpenCPN Waarschuwing

en: OpenCPN AIS Alert
nl_NL: OpenCPN AIS-waarschuwing

en: Object Query
nl_NL: Kaartobjectgegevens

en: Center view
nl_NL: Centreer beeld op positie

en: Link Properties
nl_NL: Link-eigenschappen

en: Waypoint Properties
nl_NL: Markeringspunteigenschappen

en: Options
nl_NL: Opties

en: Print Route Selection
nl_NL: Routeselectie afdrukken

en: Route Properties
nl_NL: Route-eigenschappen

en: Extra Object Info
nl_NL: Extra Object-informatie

en: Send to GPS
nl_NL: Verzend naar GPS

en: Send to Peer
nl_NL: Verstuur naar 2ᵉ OpenCPN

en: (Unnamed Track)
nl_NL: (naamloze track)

en: Print Track Selection
nl_NL: Geselecteerde track afdrukken

en: Track properties
nl_NL: Trackeigenschappen

en: ChartTexts
nl_NL: Kaart teksten

en: Not available
nl_NL: Niet beschikbaar

en: Speed:
nl_NL: Snelheid:

en: Elapsed time:
nl_NL: Verstreken tijd:

en: Estimated total time:
nl_NL: Geschatte totale tijd:

en: Estimated remaining time:
nl_NL: Geschatte resterende tijd:

en: Abort
nl_NL: Afbreken

en: Settings
nl_NL: Instellingen

en: Pause
nl_NL: Pauzeren

en: Close
nl_NL: Sluiten

en: Resume
nl_NL: Hervatten

en: 0 (transfer paused)
nl_NL: 0 (overdracht onderbroken)

en: Connection settings
nl_NL: Verbindingsinstellingen

en: Connection settings used for the transfer:
nl_NL: Verbindingsinstellingen gebruikt voor de overdracht:

en: 0 (transfer completed)
nl_NL: 0 (overdracht voltooid)

en: Downloaded:
nl_NL: Gedownload:

en: Uploaded:
nl_NL: Geüpload:

en: Username:
nl_NL: Gebruikersnaam:

en: Password:
nl_NL: Wachtwoord:

en: Port:
nl_NL: Poort:

en: Proxy settings
nl_NL: Proxy-instellingen

en: Use proxy
nl_NL: Proxy gebruiken

en: Proxy host:
nl_NL: Proxy-host:

en: Proxy username:
nl_NL: Proxy gebruikersnaam:

en: Proxy password:
nl_NL: Proxy-wachtwoord:

en: Proxy port:
nl_NL: Proxy-poort:

en: Dialog
nl_NL: Dialoogvenster

en: The Open Source Chart Plotter/Navigator
nl_NL: De Open Source kaartplotter- en navigatieapplicatie

en: Copy Log File to Clipboard
nl_NL: Kopieer het log-bestand naar het Klembord

en: Copy Settings File to Clipboard
nl_NL: Kopieer het instellingenbestand naar het Klembord

en: About
nl_NL: Over

en: Authors
nl_NL: Auteurs

en: License
nl_NL: Licentie

en: < Back
nl_NL: < Terug

en: The OpenCPN Authors
nl_NL: De OpenCPN-auteurs

en: OpenCPN is a Free Software project, built by sailors.
    It is freely available to download and distribute without charge.
nl_NL: OpenCPN is een gratis softwareproject, gebouwd door zeilers.
    Het is vrij beschikbaar om te downloaden en te distribueren zonder kosten.

en: Want to help?
nl_NL: Wil je helpen?

en: Donate
nl_NL: Donaties

en: or
nl_NL: of

en: get involved!
nl_NL: doe mee!

en: Logfile:
nl_NL: Logbestand:

en: Config file:
nl_NL: Configuratiebestand:

en: Copy to clipboard
nl_NL: Kopieer naar klembord

en: OpenCPN Help documentation is not available locally.
nl_NL: OpenCPN Help-documentatie is niet aanwezig op de computer.

en: Would you like to visit the opencpn.org website for more information?
nl_NL: Wilt u de opencpn.org website bezoeken voor meer informatie?

en: OpenCPN Info
nl_NL: OpenCPN info

en: Caution Area: Marine mammals habitat (implies whales NOT observed)
nl_NL: Waarschuwingsgebied: habitat zeezoogdieren (walvissen NIET waargenomen)

en: Caution Area: Marine mammals in area - reduce speed
nl_NL: Waarschuwingsgebied: zeezoogdieren aanwezig - verminder vaart

en: Caution Area: Marine mammals in area - stay clear
nl_NL: Waarschuwingsgebied: zeezoogdieren aanwezig - niet benaderen

en: Caution Area: Marine mammals in area - report sightings
nl_NL: Waarschuwingsgebied: zeezoogdieren aanwezig - rapporteer waarnemingen

en: Caution Area: Protected habitat - reduce speed
nl_NL: Waarschuwingsgebied: beschermde habitat - verminder vaart

en: Caution Area: Protected habitat - stay clear
nl_NL: Waarschuwingsgebied: beschermde habitat - niet benaderen

en: Caution Area: Protected habitat - no fishing or anchoring
nl_NL: Waarschuwingsgebied: beschermde habitat - niet vissen of ankeren

en: Caution Area: Derelicts (drifting objects)
nl_NL: Waarschuwingsgebied: afval (drijvende objecten)

en: Caution Area: Traffic congestion
nl_NL: Waarschuwingsgebied: belemmering zeeverkeer

en: Caution Area: Marine event
nl_NL: Waarschuwingsgebied: maritieme gebeurtenis

en: Caution Area: Divers down
nl_NL: Waarschuwingsgebied: duikwerkzaamheden

en: Caution Area: Swim area
nl_NL: Waarschuwingsgebied: zwemgebied

en: Caution Area: Dredge operations
nl_NL: Waarschuwingsgebied: baggerwerkzaamheden

en: Caution Area: Survey operations
nl_NL: Waarschuwingsgebied: hydrografische werkzaamheden

en: Caution Area: Underwater operation
nl_NL: Waarschuwingsgebied: onderwaterwerkzaamheden

en: Caution Area: Seaplane operations
nl_NL: Waarschuwingsgebied: watervliegtuigactiviteiten

en: Caution Area: Fishery - nets in water
nl_NL: Waarschuwingsgebied: visserij - netten in het water

en: Caution Area: Cluster of fishing vessels
nl_NL: Waarschuwingsgebied: concentratie van vissersschepen

en: Caution Area: Fairway closed
nl_NL: Waarschuwingsgebied: vaarweg afgesloten

en: Caution Area: Harbour closed
nl_NL: Waarschuwingsgebied: haven afgesloten

en: Caution Area: Risk (define in Associated text field)
nl_NL: Waarschuwingsgebied: risico (definieer in tekstveld)

en: Caution Area: Underwater vehicle operation
nl_NL: Waarschuwingsgebied: werkzaamheden onderzeevaartuigen

en: (reserved for future use)
nl_NL: (gereserveerd voor toekomstig gebruik)

en: Environmental Caution Area: Storm front (line squall)
nl_NL: Weerwaarschuwingsgebied: stormfront (buienlijn)

en: Environmental Caution Area: Hazardous sea ice
nl_NL: Weerwaarschuwingsgebied: gevaarlijk zee-ijs

en: Environmental Caution Area: Storm warning (storm cell or line of storms)
nl_NL: Weerwaarschuwingsgebied: storm (cel of stormenlijn)

en: Environmental Caution Area: High wind
nl_NL: Weerwaarschuwingsgebied: veel wind

en: Environmental Caution Area: High waves
nl_NL: Weerwaarschuwingsgebied: hoge golven

en: Environmental Caution Area: Restricted visibility (fog, rain, etc.)
nl_NL: Weerwaarschuwingsgebied: beperkt zicht (mist, regen, etc.)

en: Environmental Caution Area: Strong currents
nl_NL: Weerwaarschuwingsgebied: sterke stroom

en: Environmental Caution Area: Heavy icing
nl_NL: Weerwaarschuwingsgebied: veel ijsaanzetting

en: Restricted Area: Fishing prohibited
nl_NL: Beperkt gebied: vissen verboden

en: Restricted Area: No anchoring.
nl_NL: Beperkt gebied: niet ankeren

en: Restricted Area: Entry approval required prior to transit
nl_NL: Beperkt gebied: toestemming noodzakelijk vóór doorvaart

en: Restricted Area: Entry prohibited
nl_NL: Beperkt gebied: toegang verboden

en: Restricted Area: Active military OPAREA
nl_NL: Beperkt gebied: actief militair oefen- of operatiegebied

en: Restricted Area: Firing - danger area.
nl_NL: Beperkt gebied: schietgevaar!

en: Restricted Area: Drifting Mines
nl_NL: Beperkt gebied: drijvende mijnen

en: Anchorage Area: Anchorage open
nl_NL: Ankergebied: open

en: Anchorage Area: Anchorage closed
nl_NL: Ankergebied: gesloten

en: Anchorage Area: Anchoring prohibited
nl_NL: Ankergebied: ankeren verboden

en: Anchorage Area: Deep draft anchorage
nl_NL: Ankergebied: diepstekende schepen

en: Anchorage Area: Shallow draft anchorage
nl_NL: Ankergebied: ondiepstekende schepen

en: Anchorage Area: Vessel transfer operations
nl_NL: Ankergebied: voor overslagactiviteiten

en: Security Alert - Level 1
nl_NL: Veiligheidswaarschuwing - niveau 1

en: Security Alert - Level 2
nl_NL: Veiligheidswaarschuwing - niveau 2

en: Security Alert - Level 3
nl_NL: Veiligheidswaarschuwing - niveau 3

en: Distress Area: Vessel disabled and adrift
nl_NL: Noodgebied: vaartuig onmanoevreerbaar en op drift

en: Distress Area: Vessel sinking
nl_NL: Noodgebied: vaartuig zinkend

en: Distress Area: Vessel abandoning ship
nl_NL: Noodgebied: vaartuig 'schip verlaten'

en: Distress Area: Vessel requests medical assistance
nl_NL: Noodgebied: vaartuig vraagt medische assistentie

en: Distress Area: Vessel flooding
nl_NL: Noodgebied: vaartuig lek

en: Distress Area: Vessel fire/explosion
nl_NL: Noodgebied: vaartuig brand/explosie

en: Distress Area: Vessel grounding
nl_NL: Noodgebied: vaartuig aan de grond

en: Distress Area: Vessel collision
nl_NL: Noodgebied: vaartuig aanvaring

en: Distress Area: Vessel listing/capsizing
nl_NL: Noodgebied: vaartuig slagzij/kapseizend

en: Distress Area: Vessel under assault
nl_NL: Noodgebied: vaartuig onder aanval

en: Distress Area: Person overboard
nl_NL: Noodgebied: man overboord

en: Distress Area: SAR area
nl_NL: Noodgebied: opsporings- en reddingsgebied

en: Distress Area: Pollution response area
nl_NL: Noodgebied: vervuilingsbestrijding

en: Instruction: Contact VTS at this point/juncture
nl_NL: Aanwijzing: neem op dit punt contact op met VTS

en: Instruction: Contact Port Administration at this point/juncture
nl_NL: Aanwijzing: neem op dit punt contact op met havenautoriteit

en: Instruction: Do not proceed beyond this point/juncture
nl_NL: Aanwijzing: vaar niet verder dan dit punt

en: Instruction: Await instructions prior to proceeding beyond this point/juncture
nl_NL: Aanwijzing: wacht op instructies alvorens verder dan dit punt te varen

en: Proceed to this location - await instructions
nl_NL: Vaar naar deze positie - wacht op instructies

en: Clearance granted - proceed to berth
nl_NL: Toestemming - vaar naar ligplaats

en: Information: Pilot boarding position
nl_NL: Informatie: positie loods overnemen

en: Information: Icebreaker waiting area
nl_NL: Informatie: ijsbrekerwachtgebied

en: Information: Places of refuge
nl_NL: Informatie: schuilplaatsen

en: Information: Position of icebreakers
nl_NL: Informatie: positie van ijsbrekers

en: Information: Location of response units
nl_NL: Informatie: positie van reactie-eenheden

en: VTS active target
nl_NL: VTS actief object

en: Rogue or suspicious vessel
nl_NL: Verdacht vaartuig

en: Vessel requesting non-distress assistance
nl_NL: Vaartuig verzoekt assistentie (niet in nood)

en: Chart Feature: Sunken vessel
nl_NL: Kaartgegeven: gezonken vaartuig

en: Chart Feature: Submerged object
nl_NL: Kaartgegeven: object onder water

en: Chart Feature: Semi-submerged object
nl_NL: Kaartgegeven: object half onder water

en: Chart Feature: Shoal area
nl_NL: Kaartgegeven: gebied met ondieptes

en: Chart Feature: Shoal area due north
nl_NL: Kaartgegeven: gebied met ondieptes aan noordzijde

en: Chart Feature: Shoal area due east
nl_NL: Kaartgegeven: gebied met ondieptes aan oostzijde

en: Chart Feature: Shoal area due south
nl_NL: Kaartgegeven: gebied met ondieptes aan zuidzijde

en: Chart Feature: Shoal area due west
nl_NL: Kaartgegeven: gebied met ondieptes aan westzijde

en: Chart Feature: Channel obstruction
nl_NL: Kaartgegeven: vaarwegobstructie

en: Chart Feature: Reduced vertical clearance
nl_NL: Kaartgegeven: verminderde verticale doorgang

en: Chart Feature: Bridge closed
nl_NL: Kaartgegeven: brug afgesloten

en: Chart Feature: Bridge partially open
nl_NL: Kaartgegeven: brug deels open

en: Chart Feature: Bridge fully open
nl_NL: Kaartgegeven: brug geheel open

en: Report from ship: Icing info
nl_NL: Scheepsrapport: info ijsafzetting

en: Report from ship: Miscellaneous information - define in Associated text field
nl_NL: Scheepsrapport: diverse informatie - definieer in tekstveld

en: Route: Recommended route
nl_NL: Route: aanbevolen route

en: Route: Alternative route
nl_NL: Route: alternatieve route

en: Route: Recommended route through ice
nl_NL: Route: aanbevolen route door ijs

en: Other - Define in associated text field
nl_NL: Overig - Definieer in tekstveld

en: Cancellation - cancel area as identified by Message Linkage ID
nl_NL: Intrekking - van gebied zoals genoemd in Message Linking ID

en: Undefined (default)
nl_NL: niet gedefinieerd (standaard)

en: AIS Target Name
nl_NL: AIS objectnaam

en: Vessel, type unknown
nl_NL: vaartuig, type onbekend

en: Freightbarge
nl_NL: vrachtduwbak

en: Tankbarge
nl_NL: tankduwbak

en: Tankbarge, dry cargo as if liquid (e.g. cement)
nl_NL: motortankschip, ('vloeibare') droge lading

en: Service vessel, police patrol, port service
nl_NL: dienstvaartuig, politiepatrouilleboot, havendiensten

en: Pushboat, single
nl_NL: duwboot, losvarend

en: Object, not otherwise specified
nl_NL: niet nader gespecificeerd object

en: Object, towed, not otherwise specified
nl_NL: niet nader gespecificeerd gesleept object

en: Bunkership
nl_NL: Bunkerschip

en: Motor freighter
nl_NL: motorvrachtschip

en: Motor tanker
nl_NL: motortankschip

en: Motor tanker, liquid cargo, type N
nl_NL: motortankschip, vloeibare lading, type N

en: Motor tanker, liquid cargo, type C
nl_NL: motortankschip, vloeibare lading, type C

en: Motor tanker, dry cargo as if liquid (e.g. cement)
nl_NL: motortankschip, ('vloeibare') droge lading

en: Container vessel
nl_NL: containerschip

en: Gas tanker
nl_NL: gastanker

en: Motor freighter, tug
nl_NL: motorvrachtschip, sleepboot

en: Motor tanker, tug
nl_NL: motortankschip, sleepboot

en: Motor freighter with one or more ships alongside
nl_NL: motorvrachtschip met één of meer schepen langszij

en: Motor freighter with tanker
nl_NL: motorvrachtschip met tanker

en: Motor freighter pushing one or more freighters
nl_NL: motorvrachtschip dat één of meer vrachtschepen voortduwt

en: Motor freighter pushing at least one tank-ship
nl_NL: motorvrachtschip dat ten minste één tankschip voortduwt

en: Tug, freighter
nl_NL: sleepboot, vrachtschip

en: Tug, tanker
nl_NL: sleepboot, tanker

en: Tug freighter, coupled
nl_NL: gekoppeld sleep-vrachtschip

en: Tug, freighter/tanker, coupled
nl_NL: gekoppeld sleep-vracht/tankschip

en: Tankbarge, liquid cargo, type N
nl_NL: tankduwbak, vloeibare lading, type N

en: Tankbarge, liquid cargo, type C
nl_NL: tankduwbak, vloeibare lading, type C

en: Freightbarge with containers
nl_NL: vrachtduwbak met containers

en: Tankbarge, gas
nl_NL: gas-tankduwbak

en: Pushtow, one cargo barge
nl_NL: Duwboot met één vrachtduwbak

en: Pushtow, two cargo barges
nl_NL: Duwboot met twee vrachtduwbakken

en: Pushtow, three cargo barges
nl_NL: Duwboot met drie vrachtduwbakken

en: Pushtow, four cargo barges
nl_NL: Duwboot met vier vrachtduwbakken

en: Pushtow, five cargo barges
nl_NL: duwboot met vijf vrachtduwbakken

en: Pushtow, six cargo barges
nl_NL: duwboot met zes vrachtduwbakken

en: Pushtow, seven cargo barges
nl_NL: duwboot met zeven vrachtduwbakken

en: Pushtow, eight cargo barges
nl_NL: duwboot met acht vrachtduwbakken

en: Pushtow, nine or more barges
nl_NL: duwboot met negen vrachtduwbakken

en: Pushtow, one tank/gas barge
nl_NL: duwboot met een vrachtduwbak met gas/tank

en: Pushtow, two barges at least one tanker or gas barge
nl_NL: duwboot met twee vrachtduwbakken, waarvan minstens één tanker of gasduwbak

en: Pushtow, three barges at least one tanker or gas barge
nl_NL: duwboot met drie vrachtduwbakken, waarvan minstens één tanker of gasduwbak

en: Pushtow, four barges at least one tanker or gas barge
nl_NL: duwboot met vier vrachtduwbakken, waarvan minstens één tanker of gasduwbak

en: Pushtow, five barges at least one tanker or gas barge
nl_NL: duwboot met vijf vrachtduwbakken, waarvan minstens één tanker of gasduwbak

en: Pushtow, six barges at least one tanker or gas barge
nl_NL: duwboot met zes vrachtduwbakken, waarvan minstens één tanker of gasduwbak

en: Pushtow, seven barges at least one tanker or gas barge
nl_NL: duwboot met zeven vrachtduwbakken, waarvan minstens één tanker of gasduwbak

en: Pushtow, eight barges at least one tanker or gas barge
nl_NL: duwboot met acht vrachtduwbakken, waarvan minstens één tanker of gasduwbak

en: Pushtow, nine or more barges at least one tanker or gas barge
nl_NL: duwboot met negen of meer vrachtduwbakken, waarvan minstens één tanker of gasduwbak

en: Tug, single
nl_NL: Losse sleepboot

en: Tug, one or more tows
nl_NL: sleepboot met één of meer aanhangen

en: Tug, assisting a vessel or linked combination
nl_NL: assisterend sleepboot

en: Passenger ship, ferry, cruise ship, red cross ship
nl_NL: passagiersschip, veerboot, Rodekruisschip, cruiseschip

en: Ferry
nl_NL: Veerpont

en: Red cross ship
nl_NL: Rode Kruis schip

en: Cruise ship
nl_NL: Passagiersschip

en: Passenger ship without accommodation
nl_NL: Passagier dagtocht schip

en: Vessel, work maintenance craft, floating derrick, cable-ship, buoy-ship, dredge
nl_NL: Werkschip

en: Fishing boat
nl_NL: Vissersschip

en: Barge, tanker, chemical
nl_NL: Chemicaliën tanker

en: General cargo Vessel maritime
nl_NL: Vrachtschip

en: Unit carrier maritime
nl_NL: containerschip (zee)

en: Bulk carrier maritime
nl_NL: bulkcarrier (zee)

en: Liquified gas tanker
nl_NL: Vloeibaar gastanker

en: Pleasure craft, longer than 20 metres
nl_NL: Recreatievaartuig, meer dan 20 m

en: Fast ship
nl_NL: Snel schip

en: Hydrofoil
nl_NL: Draagvleugelboot

en: 
    This AIS target has Persistent Tracking selected by MMSI properties
    A Persistent track recording will therefore be restarted for this target.
    
    Do you instead want to stop Persistent Tracking for this target?
nl_NL: 
    Dit AIS-doel heeft een permanente tracking die is geselecteerd door MMSI-eigenschappen
    Een permanente track opname zal daarom opnieuw worden gestart voor dit doel.
    
    Wilt u in plaats daarvan de permanente tracking voor dit doel stoppen?

en: AIS Alert
nl_NL: AIS Waarschuwing

en: AISTargetAlert
nl_NL: AIS Objectwaarschuwing

en: &Silence Alert
nl_NL: &Stop alarm

en: &Jump To
nl_NL: &Spring naar

en: Create Waypoint
nl_NL: Maak markeringspunt

en: &Acknowledge
nl_NL: &Bevestigen

en: &Close Alert
nl_NL: Melding sluiten

en: Underway using Engine
nl_NL: Onderweg met behulp van motor

en: At Anchor
nl_NL: ligt voor anker

en: Not Under Command
nl_NL: onmanoeuvreerbaar

en: Restricted Manoeuvrability
nl_NL: beperkt manoeuvreerbaar

en: Constrained by draught
nl_NL: Beperkt door diepgang

en: Moored
nl_NL: afgemeerd

en: Aground
nl_NL: aan de grond

en: Engaged in Fishing
nl_NL: bezig met vissen

en: Underway Sailing
nl_NL: Onder zeil

en: High Speed Craft
nl_NL: hogesnelheidsvaartuig

en: Wing In Ground Effect
nl_NL: WIG-tuig (grondeffect)

en: Power-driven vessel towing astern (regional use)
nl_NL: Motorvaartuig, achteruit slepend (regionaal)

en: Power-driven vessel pushing ahead or towing alongside (regional use)
nl_NL: Motorvaartuig, vooruit duwend of langszij slepend (regionaal)

en: Reserved 13
nl_NL: gereserveerd 13

en: Reserved 14
nl_NL: gereserveerd 14

en: Undefined
nl_NL: niet gedefinieerd

en: AtoN Virtual
nl_NL: AtoN virtueel

en: AtoN Virtual (On Position)
nl_NL: AtoN virtueel (in positie)

en: AtoN Virtual (Off Position)
nl_NL: AtoN virtueel (uit positie)

en: AtoN Real
nl_NL: AtoN echt

en: AtoN Real (On Position)
nl_NL: AtoN echt (in positie)

en: AtoN Real(Off Position)
nl_NL: AtoN echt (uit positie)

en: SAR Helicopter
nl_NL: SAR Helikopter

en: SAR Aircraft
nl_NL: SAR vliegtuig

en: Class
nl_NL: Klasse

en: Nation
nl_NL: Natie

en: Flag
nl_NL: Vlag

en: Active
nl_NL: Actief

en: Testing
nl_NL: Testen

en: Unknown
nl_NL: Onbekend

en: Safety Broadcast Message
nl_NL: Veiligheidsbericht:

en: Distress relay
nl_NL: Distress Relay

en: by:
nl_NL: door:

en: Nature of distress:
nl_NL: Aard van de Distress

en:  (Last Known)
nl_NL:  (laatst bekende)

en: Position
nl_NL: Positie

en: Report Age
nl_NL: Rapportage-leeftijd

en: Report as of
nl_NL: Rapporteer vanaf:

en: Destination
nl_NL: Bestemming

en: Right
nl_NL: Rechts

en: Left
nl_NL: Links

en: Speed
nl_NL: Vaart

en: Course
nl_NL: GrK

en: Heading
nl_NL: Koers

en: Turn Rate
nl_NL: Draaisnelheid

en: Range
nl_NL: Afstand

en: Bearing
nl_NL: Peiling

en: Inland Blue Flag
nl_NL: Blauw Bord binnenwateren

en: Clear
nl_NL: Wissen

en: Set
nl_NL: Instellen

en: Altitude
nl_NL: Hoogte

en:  COG Unavailable
nl_NL:  GrK niet beschikbaar

en: AtoN
nl_NL: Navigatiehulpmiddelen

en: Aid to Navigation
nl_NL: Navigatiehulpmiddel

en: Base
nl_NL: Basis

en: Base Station
nl_NL: Walstation

en: DSC Distress
nl_NL: DSC Nood

en: DSC Position Report
nl_NL: DSC Positierapport

en: APRS Position Report
nl_NL: APRS positierapport

en: Unk
nl_NL: Onbekend

en: Fire, explosion
nl_NL: Brand, explosie

en: Flooding
nl_NL: Maakt water

en: Collision
nl_NL: Aanvaring

en: Grounding
nl_NL: Gestrand

en: Listing, in danger of capsizing
nl_NL: Slagzij, gevaar voor kapzeizen

en: Sinking
nl_NL: Zinken

en: Disabled and adrift
nl_NL: Stuurloos en op drift

en: Undesignated distress
nl_NL: Niet gespecificeerde Distress

en: Abandoning ship
nl_NL: Schip verlaten

en: Piracy/armed robbery attack
nl_NL: Piraterij/ gewapende roof aanval

en: Man overboard
nl_NL: Man overboord

en: EPIRB emission
nl_NL: EPIRB uitzending

en: Albania
nl_NL: Albanië

en: Austria
nl_NL: Oostenrijk

en: Azores
nl_NL: Azoren

en: Belgium
nl_NL: België

en: Belarus
nl_NL: Wit-Rusland

en: Bulgaria
nl_NL: Bulgarije

en: Vatican City State
nl_NL: Vaticaanstad

en: Germany
nl_NL: Duitsland

en: Georgia
nl_NL: Georgië

en: Moldova
nl_NL: Moldavië

en: Armenia
nl_NL: Armenië

en: Denmark
nl_NL: Denemarken

en: Spain
nl_NL: Spanje

en: France
nl_NL: Frankrijk

en: Faroe Islands
nl_NL: Faeröer

en: Great Britain
nl_NL: Groot-Brittannië

en: Greece
nl_NL: Griekenland

en: Croatia
nl_NL: Kroatië

en: Morocco
nl_NL: Marokko

en: Hungary
nl_NL: Hongarije

en: Netherlands
nl_NL: Nederland

en: Italy
nl_NL: Italië

en: Ireland
nl_NL: Ierland

en: Iceland
nl_NL: IJsland

en: Luxembourg
nl_NL: Luxemburg

en: Norway
nl_NL: Noorwegen

en: Poland
nl_NL: Polen

en: Romania
nl_NL: Roemenië

en: Sweden
nl_NL: Zweden

en: Slovak Republic
nl_NL: Slowakije

en: Switzerland
nl_NL: Zwitserland

en: Czech Republic
nl_NL: Tsjechië

en: Turkey
nl_NL: Turkije

en: Ukraine
nl_NL: Oekraïne

en: Russian
nl_NL: Rusland

en: Macedonia
nl_NL: Noord-Macedonië

en: Latvia
nl_NL: Letland

en: Estonia
nl_NL: Estland

en: Lithuania
nl_NL: Litouwen

en: Slovenia
nl_NL: Slovenië

en: Serbia
nl_NL: Servië

en: Antigua and Barbuda
nl_NL: Antigua en Barbuda

en: Antilles
nl_NL: Antillen

en: Bahamas
nl_NL: Bahama's

en: Cayman Islands
nl_NL: Kaaiman-eilanden

en: Dominica
nl_NL: Gemenebest Dominica

en: Dominican Republic
nl_NL: Dominicaanse Republiek

en: Greenland
nl_NL: Groenland

en: Haiti
nl_NL: Haïti

en: United States of America
nl_NL: Verenigde Staten van Amerika

en: Saint Kitts and Nevis
nl_NL: Saint Kitts en Nevis

en: Saint Pierre and Miquelon
nl_NL: Saint Pierre en Miquelon

en: Trinidad and Tobago
nl_NL: Trinidad enTobago

en: Turks and Caicos Islands
nl_NL: Turks en Caicos Eilanden

en: Saint Vincent and the Grenadines
nl_NL: Sint Vincent en de Grenadinen

en: British Virgin Islands
nl_NL: Britse Maagdeneilanden

en: United States Virgin Islands
nl_NL: Amerikaanse Maagdeneilanden

en: Saudi Arabia
nl_NL: Saoedi-Arabië

en: Bahrain
nl_NL: Bahrein

en: Azerbaijani Republic
nl_NL: Azerbeidjan

en: Iraq
nl_NL: Irak

en: Israel
nl_NL: Israël

en: Kazakhstan
nl_NL: Kazachstan

en: Uzbekistan
nl_NL: Oezbekistan

en: Jordan
nl_NL: Jordanië

en: Palestine
nl_NL: Palestina

en: People's Rep. of Korea
nl_NL: Noord-Korea

en: Kuwait
nl_NL: Koeweit

en: Lebanon
nl_NL: Libanon

en: Kyrgyz Republic
nl_NL: Kirgizië

en: Maldives
nl_NL: Malediven

en: Mongolia
nl_NL: Mongolië

en: Syrian Arab Republic
nl_NL: Syrië

en: United Arab Emirates
nl_NL: Verenigde Arabische Emiraten

en: Tajikistan
nl_NL: Tadzjikistan

en: Yemen
nl_NL: Jemen

en: Bosnia and Herzegovina
nl_NL: Bosnië en Herzegovina

en: Australia
nl_NL: Australië

en: Brunei Darussalam
nl_NL: Brunei

en: Micronesia
nl_NL: Micronesië

en: New Zealand
nl_NL: Nieuw-Zeeland

en: Cambodia
nl_NL: Cambodja

en: Christmas Island
nl_NL: Christmas Eiland

en: Cook Islands
nl_NL: Cook-eilanden

en: Indonesia
nl_NL: Indonesië

en: Lao People's Dem. Rep.
nl_NL: Laos

en: Malaysia
nl_NL: Maleisië

en: Northern Mariana Islands
nl_NL: Noordelijke Marianen Eilanden

en: Marshall Islands
nl_NL: Marshall Eilanden

en: New Caledonia
nl_NL: Nieuw-Caledonië

en: French Polynesia
nl_NL: Frans-Polynesië

en: Philippines
nl_NL: Filippijnen

en: East Timor
nl_NL: Oost-Timor

en: Papua New Guinea
nl_NL: Papua Nieuw-Guinea

en: Pitcairn Island
nl_NL: Pitcairn Eiland

en: Solomon Islands
nl_NL: Solomon-eilanden

en: American Samoa
nl_NL: Amerikaans Samoa

en: Viet Nam
nl_NL: Vietnam

en: Wallis and Futuna Islands
nl_NL: Wallis en Futuna Eilanden

en: South Africa
nl_NL: Zuid-Afrika

en: Algeria
nl_NL: Algerije

en: Ascension Island
nl_NL: Ascension

en: Central African Republic
nl_NL: Centraal-Afrikaanse Republiek

en: Cameroon
nl_NL: Kameroen

en: Comoros
nl_NL: Comoren

en: Capo Verde
nl_NL: Kaapverdische Eilanden

en: Crozet Archipelago
nl_NL: Crozet archipel

en: Ivory Coast
nl_NL: Ivoorkust

en: Comoros (Union of the)
nl_NL: Comoren

en: Egypt
nl_NL: Egypte

en: Ethiopia
nl_NL: Ethiopië

en: Gabonese Republic
nl_NL: Gabon

en: Guinea-Bissau
nl_NL: Guinee-Bissau

en: Equatorial Guinea
nl_NL: Equatoriaal-Guinea

en: Kenya
nl_NL: Kenia

en: Kerguelen Islands
nl_NL: Kerguelen-eilanden

en: South Sudan (Republic of)
nl_NL: Zuid-Soedan

en: Libya
nl_NL: Libië

en: Mauritania
nl_NL: Mauritanië

en: Namibia
nl_NL: Namibië

en: Reunion
nl_NL: Réunion

en: Sudan
nl_NL: Soedan

en: Seychelles
nl_NL: Seychellen

en: Saint Helena
nl_NL: Sint-Helena

en: Somalia
nl_NL: Somalië

en: Sierra Leone
nl_NL: Siërra Leone

en: Sao Tome and Principe
nl_NL: Sao Tome en Principe

en: Chad
nl_NL: Tsjaad

en: Togolese Republic
nl_NL: Togo

en: Tunisia
nl_NL: Tunesië

en: Uganda
nl_NL: Oeganda

en: Dem Rep.of the Congo
nl_NL: Congo

en: Argentine Republic
nl_NL: Argentinië

en: Brazil
nl_NL: Brazilië

en: Chile
nl_NL: Chili

en: Colombia
nl_NL: Columbia

en: Falkland Islands
nl_NL: Falkland-eilanden

en: France - Guiana
nl_NL: Frans Guyana

en: Guyana
nl_NL: Coöperatieve Republiek Guyana

en: Fishing Vessel
nl_NL: Vissersschip

en: Towing Vessel
nl_NL: Sleepboot

en: Towing Vessel, Long
nl_NL: Sleepboot, lang

en: Dredger
nl_NL: Baggerschip

en: Diving Ops Vessel
nl_NL: Duikers moederschip

en: Military Vessel
nl_NL: Militair vaartuig

en: Sailing Vessel
nl_NL: zeilschip

en: Pleasure craft
nl_NL: pleziervaartuig

en: Pilot Vessel
nl_NL: loodsvaartuig

en: Search and Rescue Vessel
nl_NL: reddingvaartuig

en: Tug
nl_NL: sleepboot

en: Port Tender
nl_NL: Havenvaartuig

en: Pollution Control Vessel
nl_NL: oliebestrijdingsvaartuig

en: Law Enforcement Vessel
nl_NL: Overheidsvaartuig

en: Medical Transport
nl_NL: hospitaalschip

en: Passenger Ship
nl_NL: passagierschip

en: Cargo Ship
nl_NL: vrachtschip

en: Unspecified
nl_NL: niet gedefinieerd

en: Reference Point
nl_NL: referentiepunt

en: Fixed Structure
nl_NL: Platform

en: Spare
nl_NL: Reserve

en: Light
nl_NL: licht

en: Light w/Sectors
nl_NL: sectorlicht

en: Leading Light Front
nl_NL: geleidelicht/laag

en: Leading Light Rear
nl_NL: geleidelicht/hoog

en: Cardinal N Beacon
nl_NL: cardinaal N baken

en: Cardinal E Beacon
nl_NL: cardinaal O baken

en: Cardinal S Beacon
nl_NL: cardinaal Z baken

en: Cardinal W Beacon
nl_NL: cardinaal W baken

en: Beacon, Port Hand
nl_NL: Markering, bakboordzijde

en: Beacon, Starboard Hand
nl_NL: Markering, stuurboordzijde

en: Beacon, Preferred Channel Port Hand
nl_NL: Markering, aanbevolen vaarwater bakboordzijde

en: Beacon, Preferred Channel Starboard Hand
nl_NL: Markering, aanbevolen vaarwater stuurboordzijde

en: Beacon, Isolated Danger
nl_NL: Markering, afzonderlijk gevaar

en: Beacon, Safe Water
nl_NL: Markering, veilig vaarwater

en: Beacon, Special Mark
nl_NL: Markering, bijzondere betekenis

en: Cardinal Mark N
nl_NL: Kardinale markering N

en: Cardinal Mark E
nl_NL: Kardinale markering O

en: Cardinal Mark S
nl_NL: Kardinale markering Z

en: Cardinal Mark W
nl_NL: Kardinale markering W

en: Port Hand Mark
nl_NL: Bakboordzijde markering

en: Starboard Hand Mark
nl_NL: Stuurboordzijde markering

en: Preferred Channel Port Hand
nl_NL: Aanbevolen vaarwater bakboordzijde

en: Preferred Channel Starboard Hand
nl_NL: Aanbevolen vaarwater stuurboordzijde

en: Isolated Danger
nl_NL: Afzonderlijk gevaar

en: Safe Water
nl_NL: Veilig vaarwater

en: Special Mark
nl_NL: Markering bijzondere betekenis

en: Light Vessel/Rig
nl_NL: Lichtschip/-platform

en: GpsGate Buddy
nl_NL: GPSGate Buddy

en: Position Report
nl_NL: Positierapport

en: Distress
nl_NL: Nood

en: ARPA radar target
nl_NL: ARPA radarobject

en: Tow
nl_NL: Sleep

en: Long Tow
nl_NL: Lange sleep

en: Dredge
nl_NL: Bagger/v

en: D/V
nl_NL: dui/v

en: Mil/V
nl_NL: mil/v

en: S/V
nl_NL: zei/s

en: Yat
nl_NL: ple/v

en: HSC
nl_NL: HSV

en: P/V
nl_NL: loo/v

en: SAR/V
nl_NL: red/v

en: Tender
nl_NL: Havenvaartuig

en: PC/V
nl_NL: oli/v

en: LE/V
nl_NL: ovh/v

en: Med/V
nl_NL: hos/s

en: Pass/V
nl_NL: pas/s

en: M/V
nl_NL: vra/s

en: M/T
nl_NL: tan/s

en: Ref. Pt
nl_NL: ref.pt

en: Fix.Struct.
nl_NL: Platform.

en: Lt sect.
nl_NL: sect.Lt

en: Ldg Lt Front
nl_NL: GLt laag

en: Ldg Lt Rear
nl_NL: GLt hoog

en: Card. N
nl_NL: Kard. N

en: Card. E
nl_NL: Kard. O

en: Card. S
nl_NL: Kard. Z

en: Card. W
nl_NL: Kard. W

en: Port
nl_NL: BB

en: Stbd
nl_NL: SB

en: Pref. Chnl
nl_NL: aanb.vrwr

en: Isol. Dngr
nl_NL: afz. gvr

en: Special
nl_NL: speciaal

en: Port Hand
nl_NL: bakboordzijde

en: Stbd Hand
nl_NL: stuurboordzijde

en: LtV/Rig
nl_NL: LtSch/Plfm

en: AIS target list
nl_NL: AIS objectenlijst

en: Trk
nl_NL: Track

en: Name
nl_NL: Naam

en: Call
nl_NL: C/S

en: Nav Status
nl_NL: Nav. status

en: Brg
nl_NL: Peiling

en: CoG
nl_NL: GrK

en: SoG
nl_NL: Vgr

en: Target info
nl_NL: Object-info

en: Center-Info-Close
nl_NL: Centreer-Info_Sluiten

en: Create WPT
nl_NL: Maak waypoint

en: Hide All Tracks
nl_NL: Verberg alle tracks

en: Show All Tracks
nl_NL: Toon alle tracks

en: Toggle track
nl_NL: Track Aan/Uit

en: Copy MMSI
nl_NL: MMSI kopiëren

en: AutoSort
nl_NL: Auto Sorteren

en: Limit range: NM
nl_NL: Beperk afstand: NM

en: Target Count
nl_NL: Objectaantal

en: Undock Target List
nl_NL: Loskoppelen verzendlijst

en: Record Track
nl_NL: Track opslaan

en: The recently captured track of this target has been recorded.
    Do you want to continue recording until the end of the current OpenCPN session?
nl_NL: De track van dit object wordt bewaard.
    Wilt u doorgaan met opslaan tot OpenCPN afgesloten wordt?

en: AISTargetQuery
nl_NL: AIS objectquery

en: Stop Tracking
nl_NL: Stop volgen

en: OpenCPN Help is not installed.
    Would you like to install from Google PlayStore now?
nl_NL: OpenCPN-Help is niet geïnstalleerd.
    Wilt u nu installeren vanuit Google Play Store?

en: Your android device has an internal GPS, but it is disabled.
                           Please visit android Settings/Location dialog to enable GPS
nl_NL: Uw Android apparaat heeft een interne GPS-ontvanger, maar die is uitgeschakeld. 
     Inschakelen via Android Instellingen.

en: Nothing found
nl_NL: Niets gevonden

en: Anchorage created
nl_NL: Ankerpositie vastgelegd

en: OpenCPN for Android Migration Assistant
nl_NL: OpenCPN voor Android migratie-assistent

en: OpenCPN has detected chart folders in your configuration file that cannot be accessed on this version of Android
nl_NL: OpenCPN heeft kaartenmappen gevonden in uw configuratiebestand die niet toegankelijk zijn voor deze Android-versie

en: OpenCPN can copy these chart folders to a suitable location, if desired.
nl_NL: OpenCPN kan deze kaartmappen indien gewenst naar een geschikte locatie kopiëren.

en: To proceed with chart folder migration, choose the chart source folder, and follow the instructions given.
nl_NL: Om verder te gaan met migratie van kaarten, kies de kaartbronmap en volg de gegeven instructies.

en: Some chart folders may be inaccessible to OpenCPN on this version of Android.
nl_NL: Sommige kaartmappen kunnen niet toegankelijk zijn voor OpenCPN op deze versie van Android.

en: Migrate destination
nl_NL: Migreer bestemming

en: OpenCPN Internal Storage
nl_NL: OpenCPN interne opslag

en: OpenCPN SDCard Storage
nl_NL: OpenCPN SDCard opslag

en: Choose chart source folder.
nl_NL: Kies de kaartbronmap

en: Status
nl_NL: Betreft gebiedsstatus

en: Cancel
nl_NL: Annuleren

en: On the next page, find and choose the root folder containing chart files to migrate
    
    Example: /storage/emulated/0/Charts
nl_NL: Op de volgende pagina vind en kies de hoofdmap met kaartbestanden om te migreren
    
    Voorbeeld: /storage/emulated/0/Charts

en: This entire folder will be migrated.
nl_NL: Deze hele map zal worden gemigreerd.

en: Proceed?
nl_NL: Doorgaan?

en: Waiting for permission grant....
nl_NL: Wachten op machtiging grant....

en: Migration started...
nl_NL: Migratie gestart...

en: Permission granted to
nl_NL: Toestemming verleend aan

en: OpenCPN has obtained temporary permission to access the selected chart folders.
nl_NL: OpenCPN heeft tijdelijke toestemming gekregen om toegang te krijgen tot de geselecteerde kaartmappen

en: Chart migration is ready to proceed.
nl_NL: De kaartmigratie is klaar om te worden uitgevoerd

en: Source:
nl_NL: Bron:

en: Destination: OpenCPN Internal Storage
nl_NL: Bestemming: interne opslag van OpenCPN

en: Destination: OpenCPN SDCard Storage
nl_NL: Bestemming: SDCard opslag van OpenCPN

en: Migrate charts now?
nl_NL: Kaarten nu migreren?

en: Chart migration is finished.
nl_NL: Migratie van kaarten is voltooid.

en: Migrated chart folders are now accessible to OpenCPN.
nl_NL: Gemigreerde kaartmappen zijn nu toegankelijk voor OpenCPN

en: You may need to adjust your chart folders further, to accommodate individual chart groups
nl_NL: In sommige gevallen moet u uw kaartmappen mogelijk verder aanpassen om individuele kaartgroepen op te nemen

en: OpenCPN will now restart to apply changes.
nl_NL: OpenCPN wordt nu opnieuw opgestart om wijzigingen toe te passen.

en: Finishing migration
nl_NL: Migratie voltooien

en: Undo
nl_NL: Herstel

en: Redo
nl_NL: Opnieuw

en: End Route
nl_NL: Beëindig route

en: Measure Off
nl_NL: Meten Uit

en: Measure
nl_NL: Meten Aan

en: Max Detail Here
nl_NL: Max. details hier

en: Scale In
nl_NL: Kaart met grotere schaal

en: Scale Out
nl_NL: Kaart met kleinere schaal

en: Drop Mark
nl_NL: Plaats markeringspunt

en: New Route...
nl_NL: Nieuwe route...

en: Move Boat Here
nl_NL: Plaats schip hier

en: Navigate To Here
nl_NL: Zet koers uit naar hier

en: Course Up Mode
nl_NL: Koers-Boven presentatie

en: Heading Up Mode
nl_NL: Koers-Boven modus

en: North Up Mode
nl_NL: Noord-Boven presentatie

en: Chart Up Mode
nl_NL: Kaartoriëntatie-Boven presentatie

en: Toggle Full Screen
nl_NL: Volledig scherm aan/uit

en: Zero XTE
nl_NL: Geen XTE

en: Paste Waypoint
nl_NL: Plak markeringspunt

en: Paste Route
nl_NL: Plak route

en: Paste Track
nl_NL: Plak track

en: CM93 Offset Dialog...
nl_NL: CM93 offsets...

en: Chart Groups
nl_NL: Kaartgroepen

en: temporary
nl_NL: tijdelijk

en: All Active Charts
nl_NL: Alle actieve kaarten

en: Target Query...
nl_NL: AIS objectgegevens ...

en: Hide Target CPA
nl_NL: Verberg CPA van AIS object

en: Show Target CPA
nl_NL: Toon CPA van AIS object

en: Target List...
nl_NL: AIS objectenlijst...

en: Hide Target Track
nl_NL: Verberg track AIS object

en: Show Target Track
nl_NL: Toon track AIS object

en: Copy Target MMSI
nl_NL: Object-MMSI kopiëren

en: Object Query...
nl_NL: Kaartobjectgegevens ...

en: Hide
nl_NL: Verbergen

en: Show
nl_NL: Toon

en: Unnamed Route
nl_NL: Naamloze route

en: Layer Route
nl_NL: Kaartlaagroute

en: Properties
nl_NL: Eigenschappen

en: Activate Next Waypoint
nl_NL: Activeer volgende routepunt

en: Deactivate
nl_NL: Deactiveren

en: Activate
nl_NL: Activeren

en: Insert Waypoint
nl_NL: Routepunt tussenvoegen

en: Append Waypoint
nl_NL: Routepunt toevoegen

en: Split around Leg
nl_NL: Splits rond een Been

en: Copy as KML
nl_NL: Kopiëren als KML

en: Delete
nl_NL: Verwijderen

en: Reverse...
nl_NL: Omdraaien...

en: Hide Waypoint Names
nl_NL: Verberg namen van waypoints

en: Show Waypoint Names
nl_NL: Toon waypoint-naam.

en: Resequence Waypoints...
nl_NL: Her rangschikken waypoints...

en: Send to new GPS
nl_NL: Verzend naar nieuwe GPS

en: Layer Track
nl_NL: Kaartlaagtrack

en: Unnamed Waypoint
nl_NL: Naamloos waypoint

en: Layer Waypoint
nl_NL: Kaartlaagmarkeringspunt

en: Remove from Route
nl_NL: Markeringspunt uit route weghalen

en: Split Route at Waypoint
nl_NL: Splits route bij waypoint

en: Navigate To This
nl_NL: Zet koers uit naar deze

en: Clear Anchor Watch
nl_NL: Deactiveer ankerwacht

en: Set Anchor Watch
nl_NL: Activeer ankerwacht

en: Main Menu
nl_NL: Hoofdmenu

en: Show Tide Information
nl_NL: Toon waterstanden

en: Show Current Information
nl_NL: Toon getijstroominformatie

en: Temporary GOTO Route
nl_NL: Tijdelijke GOTO route

en: Here
nl_NL: Hier

en: There
nl_NL: Daar

en: (Unnamed Waypoint)
nl_NL: (Naamloos waypoint)

en: Go to
nl_NL: Ga naar

en: Rename Waypoints?
nl_NL: Waypoints hernoemen?

en: Are you sure you want to delete this route?
nl_NL: Weet u zeker dat u deze route wilt verwijderen?

en: OpenCPN Route Delete
nl_NL: OpenCPN Verwijder route

en: Send Waypoint to OpenCPN Peer
nl_NL: Verstuur waypoint naar OpenCPN Peer

en: Send Route to OpenCPN Peer
nl_NL: Stuur route naar OpenCPN Peer

en: Are you sure you want to delete this track?
nl_NL: Weet u zeker dat u deze track wilt verwijderen?

en: OpenCPN Track Delete
nl_NL: OpenCPN Verwijder track

en: Send Track to OpenCPN Peer
nl_NL: Verstuur Track(s) naar 2ᵉ OpenCPN

en: Chart Panel Options
nl_NL: Weergaveopties Kaart

en: Navigation Mode
nl_NL: Navigatiemodus

en: North Up
nl_NL: Noord-Boven

en: Course Up
nl_NL: Koers-Boven

en: Heading Up
nl_NL: Koers-Boven

en: Look Ahead Mode
nl_NL: Kijk-Vooruit presentatie

en: Display Options
nl_NL: Weergaveopties Eigen Schip

en: Enable Chart Quilting
nl_NL: Kaartsamenvoeging inschakelen

en: Show Grid
nl_NL: Toon geografisch grid

en: Show Chart Outlines
nl_NL: Toon kaartgrenzen

en: Show Depth Units
nl_NL: Toon diepte-eenheid

en: Show AIS targets
nl_NL: Toon AIS objecten

en: Minimize less critical targets
nl_NL: Minder belangrijke doelen minimaliseren

en: Tides and Currents
nl_NL: Getijden en stromingen

en: Show Tide stations
nl_NL: Toon getij punten

en: Show Currents
nl_NL: Toon getijstromen

en: Vector Charts
nl_NL: Vectorkaarten

en: Show text
nl_NL: Toon tekst

en: Show depths
nl_NL: Toon dieptes

en: Buoy/Light Labels
nl_NL: Boei- en lichtlabels

en: Lights
nl_NL: Lichten

en: Light Descriptions
nl_NL: Toon vuureigenschappen

en: Anchoring Info
nl_NL: Ankerinfo

en: Show visible sector lights
nl_NL: Toon zichtbare sectorlichten

en: Show chart data quality
nl_NL: Toon kwaliteit kaart data

en: Display Category
nl_NL: Weergavecategorie

en: Standard
nl_NL: standaard

en: All
nl_NL: alles

en: User Standard
nl_NL: Gebruiker Standaard

en: Manage Plugin Catalog
nl_NL: Beheer plug-in catalogus

en: Ultra advanced
nl_NL: Ultra geavanceerd

en: Done
nl_NL: Gereed

en: Catalog URL status:
nl_NL: Catalogus URL-status:

en: Error
nl_NL: Fout

en: Current active plugin catalog
nl_NL: Huidige actieve plugin catalogus

en: Default catalog
nl_NL: Standaard catalogus

en: Use as active catalog
nl_NL: Als actieve catalogus gebruiken

en: Latest available catalog:
nl_NL: Laatst beschikbare catalogus:

en: Cannot download data from url
nl_NL: Kan gegevens niet downloaden van url

en: Cannot parse downloaded data
nl_NL: Kan gedownloade gegevens niet verwerken

en: Catalog update problem
nl_NL: Catalogus update probleem

en: Use default location
nl_NL: Gebruik standaard locatie

en: Save
nl_NL: Opslaan

en: Catalog channel:
nl_NL: Catalogus kanaal:

en: Custom catalog URL:
nl_NL: Aangepaste catalogus URL:

en: Check latest release...
nl_NL: Nieuwste versie controleren...

en: Catalog updated
nl_NL: Catalogus bijgewerkt

en: Server is reachable...
nl_NL: Server is bereikbaar...

en: Check channel...
nl_NL: Controleer kanaal

en: Custom URL
nl_NL: Aangepaste URL

en: Fail:
nl_NL: Fout:

en: Catalog Manager
nl_NL: Catalogus Manager

en: Select new flavour
nl_NL: Selecteer nieuwe versie

en: Default setting
nl_NL: Standaard instellingen

en: Active catalog
nl_NL: Actieve catalogus

en: Select plugin catalog
nl_NL: Kies plug-in catalogus

en: Compatibility
nl_NL: Uitwisselbaarheid

en: Active setting:
nl_NL: Actieve instelling

en: Clear cache
nl_NL: Cache wissen

en: Size: %d MB in %d files
nl_NL: Grootte: %d MB in %d bestanden

en: Plugin Catalog Settings
nl_NL: Plugin Catalogus Instellingen

en:  ChartFile:
nl_NL:  Kaartbestand:

en:  Name:
nl_NL:  Naam:

en: Scale
nl_NL: Schaal

en:  Depth Units:
nl_NL:  Dieptes in:

en:  Soundings:
nl_NL:  Reductievlak:

en:  Datum:
nl_NL:  Horizontale datum:

en:  Projection:
nl_NL:  Projectie:

en: Transverse Mercator
nl_NL: Transversale Mercator

en: Polyconic
nl_NL: Polyconisch

en:  Source Edition:
nl_NL:  Broneditie:

en:  Updated:
nl_NL:  Bijgewerkt:

en: OpenCPN Chart Scan....
nl_NL: OpenCPN Kaartenscan ...

en: OpenCPN Directory Scan....
nl_NL: OpenCPN Mappenscan ...

en: OpenCPN Chart Add....
nl_NL: OpenCPN kaart toevoegen ...

en: Show Tides
nl_NL: Toon getijhoogten

en: Hide Tides
nl_NL: Verberg getijhoogten

en: Hide Currents
nl_NL: Verberg getijstromen

en: Group "
nl_NL: Groep "

en: " is empty.
nl_NL: " is leeg.

en: OpenCPN Group Notice
nl_NL: OpenCPN Groepsbericht

en: " is empty, switching to "All Active Charts" group.
nl_NL: " is leeg, gebruik de "Alle actieve kaarten" groep.

en: Layer Route:
nl_NL: Kaartlaagroute:

en: (unnamed)
nl_NL: (naamloos)

en: Total Length:
nl_NL: Totale lengte:

en: Leg: from
nl_NL: Segment: van

en:  to
nl_NL:  naar

en: From Ship To
nl_NL: Van Schip Naar

en: %H:%M
nl_NL: %H: %M

en: Layer Track:
nl_NL: Routelaag:

en: Total Track:
nl_NL: Totaal Track:

en: Segment Created:
nl_NL: Segment aangemaakt:

en: StatusBar
nl_NL: Statusbalk

en: ON
nl_NL: AAN

en: OFF
nl_NL: UIT

en: CPA Alarm is switched
nl_NL: CPA-alarm is ingeschakeld

en: Use nearby waypoint?
nl_NL: Nabijgelegen routepunt gebruiken?

en: OpenCPN Route Create
nl_NL: OpenCPN Maak route

en: Insert first part of this route in the new route?
nl_NL: Het eerste deel van deze route invoegen in de nieuwe route?

en: Insert this route in the new route?
nl_NL: Deze route invoegen in de nieuwe route?

en: Append last part of this route to the new route?
nl_NL: Het laatste deel van deze route aan de nieuwe route toevoegen?

en: Append this route to the new route?
nl_NL: Deze route aan de nieuwe route toevoegen?

en: For this leg the Great Circle route is
nl_NL: Voor dit routesegment is de grootcirkel

en:  shorter than rhumbline.
nl_NL:  korter dan de loxodroomverheid.

en: Would you like include the Great Circle routing points for this leg?
nl_NL: Wilt u voor dit routesegment grootcirkelroutepunten opnemen?

en: Replace this RoutePoint by the nearby Waypoint?
nl_NL: Vervang dit routepunt door het nabijgelegen waypoint?

en: OpenCPN RoutePoint change
nl_NL: OpenCPN RoutePoint wijzigen

en: Last part of route to be appended to dragged route?
nl_NL: Moet het laatste deel van de route toegevoegd worden aan gesleepte route?

en: Full route to be appended to dragged route?
nl_NL: Volledige route toevoegen aan gesleepte route?

en: First part of route to be inserted into dragged route?
nl_NL: Moet eerste deel van de route worden toegevoegd aan gesleepte route?

en: Full route to be inserted into dragged route?
nl_NL: Volledige route toevoegen aan gesleepte route?

en: Do you really want to delete and replace this WayPoint
nl_NL: Wilt u echt dit waypoint verwijderen en vervangen

en: which has been created manually?
nl_NL: welke is handmatig is aangemaakt?

en: ObjectQuery
nl_NL: Objectgegevens

en: Layer
nl_NL: Kaartlaag

en: There is an existing waypoint at the same location as the one you are pasting. Would you like to merge the pasted data with it?
nl_NL: Er is al een markeringspunt op dezelfde locatie als het markeringspunt dat u wilt plakken. Wilt u de markeringspuntgegevens samenvoegen?

en: Answering 'No' will create a new waypoint at the same location.
nl_NL: Het antwoord 'Nee' resulteert in het maken van een nieuw markeringspuntop dezelfde locatie.

en: Merge waypoint?
nl_NL: Routepunt samenvoegen?

en: There are existing waypoints at the same location as some of the ones you are pasting. Would you like to just merge the pasted data into them?
nl_NL: Er zijn bestaande markeringspunten met dezelfde locatie als sommige van de markeringspunten die u wilt plakken. Wilt u de gegevens samenvoegen?

en: Answering 'No' will create all new waypoints for this route.
nl_NL: Het antwoord 'Nee' resulteert in het maken van nieuwe markeringspunten voor deze route.

en: Merge waypoints?
nl_NL: Markeringspunten samenvoegen?

en: RouteLegInfoRollover
nl_NL: Info routesegment bij aanwijzen

en: MBTile requires OpenGL to be enabled
nl_NL: MBTile vereist dat OpenGL ingeschakeld wordt

en: Feet
nl_NL: voet

en: Meters
nl_NL: meter

en: Fathoms
nl_NL: vadem

en: ExtendedTideIcon
nl_NL: Uitgebreid getijpictogram

en: CurrentValue
nl_NL: HuidigeWaarde

en: AIS Target Query
nl_NL: AIS objectgegevens

en: Show all AIS Targets
nl_NL: Toon alle AIS objecten

en: Attenuate less critical AIS targets
nl_NL: Verklein minder kritische AIS objecten

en: Hide AIS Targets
nl_NL: Verberg AIS objecten

en: Show This Chart
nl_NL: Toon deze kaart

en: Hide This Chart
nl_NL: Verberg deze kaart

en: OpenCPN CM93 Cell Offset Adjustments
nl_NL: OpenCPN CM93 cel-offset aanpassingen

en: Cell
nl_NL: Cel

en: Cell Scale
nl_NL: Celschaal

en: wgsox
nl_NL: WGS X offset

en: wgsoy
nl_NL: WGS Y offset

en: User X Offset
nl_NL: Gebruiker X offset

en: User Y Offset
nl_NL: Gebruiker Y offset

en: meters
nl_NL: meter

en: Route Upload
nl_NL: Route uploaden

en: This Leg
nl_NL: Segment

en: Console Legend
nl_NL: Consolelegenda

en: Console Value
nl_NL: Consolewaarde

en: Full Route
nl_NL: Volledige route

en: Show Highway
nl_NL: Toon 'Snelweg'

en: XTE         L
nl_NL: XTE        Li

en: XTE         R
nl_NL: XTE      Re

en: TTG  @SOG
nl_NL: TTG  @VMG

en: ETA  @VMG
nl_NL: ETA @VMG

en: ETA  @SOG
nl_NL: ETA @SOG

en: Title
nl_NL: Naam

en: Description
nl_NL: Beschrijving

en: Recovery Template
nl_NL: Herstel-template

en: Apply this template to return to a known safe configuration
nl_NL: Deze template toepassen om terug te keren naar een bekende veilige configuratie

en: General
nl_NL: Algemeen

en: Filter NMEA Course and Speed data
nl_NL: Filter NMEA koers en snelheid

en: Filter period (sec)
nl_NL: Filter periode (sec)

en: Show NMEA Debug Window
nl_NL: Toon NMEA debugvenster

en: Format uploads for Furuno GP3X
nl_NL: Opmaak uploads voor Furuno GP3X

en: Use Garmin GRMN (Host) mode for uploads
nl_NL: Gebruik Garmin GRMN (Host) modus voor uploads

en: Use magnetic bearings in output sentence ECAPB
nl_NL: Gebruik peilingen t.o.v. magnetische noorden in uitvoerbericht ECAPB

en: Adjust communication priorities...
nl_NL: Stel communicatie prioriteiten in

en: Data Connections
nl_NL: Data verbindingen

en: Add Connection
nl_NL: Voeg verbinding toe

en: Remove Connection
nl_NL: Verwijder verbinding

en: Edit Selected Connection
nl_NL: Wijzig geselecteerde verbinding

en: Serial
nl_NL: Seriëel

en: Network
nl_NL: Netwerk

en: Built-in GPS
nl_NL: Interne GPS

en: Built-in Bluetooth SPP
nl_NL: Ingebouwde Bluetooth SPP

en: BT Scan
nl_NL: BT scan

en: Bluetooth Data Sources
nl_NL: Bluetooth gegevensbronnen

en: Protocol
nl_NL: Protocol:

en: Address
nl_NL: Adres

en: DataPort
nl_NL: Datapoort

en: User Comment
nl_NL: Commentaar van gebruikers

en: List position
nl_NL: Volgnummer in lijst

en: socketCAN Source
nl_NL: socketCAN bron

en: Control checksum
nl_NL: Controle checksum

en: If checked, only the sentences with a valid checksum are passed through
nl_NL: Indien aangevinkt, worden alleen de zinnen met een geldige checksum doorgestuurd

en: Use Garmin (GRMN) mode for input
nl_NL: Gebruik Garmin (GRMN) modus voor invoer

en: Receive Input on this Port
nl_NL: Ontvang invoer op deze poort

en: Output on this port
nl_NL: Uitvoer op deze poort

en: as autopilot or NMEA repeater
nl_NL: als autopilot of NMEA repeater

en: blank = default ID
nl_NL: leeg = standaard-ID

en: APB bearing precision
nl_NL: APB peilingsprecisie

en: x
nl_NL: х

en: Automatic server discovery
nl_NL: Automatische serverdetectie

en: If checked, signal K server will be discovered automatically
nl_NL: Indien aangevinkt, wordt de signal K server automatisch gedetecteerd

en: Discover now...
nl_NL: Detecteer nu

en: Input filtering
nl_NL: Invoerfiltering

en: Accept only sentences
nl_NL: Accepteer alleen zinnen

en: Ignore sentences
nl_NL: Negeer zinnen

en: Output filtering
nl_NL: Uitvoerfiltering

en: Transmit sentences
nl_NL: Zinnen uitzenden

en: Drop sentences
nl_NL: Wijs onderstaande strings af

en: Stop Scan
nl_NL: Stop scannen

en: Configure new connection
nl_NL: Nieuwe verbinding configureren

en: Signal K server available.
nl_NL: Signal K server beschikbaar.

en: Signal K server not found.
nl_NL: Signal K server niet gevonden.

en: Sentence Filter
nl_NL: Stringfilter

en: Select All
nl_NL: Selecteer alles

en: Clear All
nl_NL: Wis alles

en: Add
nl_NL: Toevoegen

en: Enter the NMEA sentence (2, 3 or 5 characters)
      or a valid REGEX expression (6 characters or longer)
nl_NL: Voer de NMEA string in (2, 3 of 5 tekens)
      of een geldige REGEX expressie (6 tekens of langer)

en: Enter the NMEA sentence
nl_NL: Voer de NMEA-string in

en: An NMEA sentence is generally 3 characters long (like RMC, GGA etc.)
               It can also have a two letter prefix identifying the source, or TALKER, of the message.
               The whole sentences then looks like GPGGA or AITXT.
               You may filter out all the sentences with certain TALKER prefix (like GP, AI etc.).
               The filter also accepts Regular Expressions (REGEX) with 6 or more characters.
nl_NL: Een NMEA-string is in het algemeen 3 tekens lang (RMC, GGA enz.). 
     De string kan ook een voorvoegsel van twee letters hebben die de bron (TALKER of zender) van het bericht identificeert. 
     De hele string ziet er dan bijvoorbeeld uit als GPGGA of AITXT.
     U kunt filteren op het TALKER-voorvoegsel (zoals GP, AI). 
     Het filter accepteert slechts de genoemde drie formaten.

en: REGEX syntax error:
nl_NL: REGEX syntaxisfout:

en: Internal
nl_NL: Intern

en: Input
nl_NL: Invoer

en: Output
nl_NL: Uitvoer

en: In/Out
nl_NL: In/Uit

en: Reject
nl_NL: Weigeren

en: Accept
nl_NL: Accepteren

en: Drop
nl_NL: Laten vervallen

en: Send
nl_NL: Verzenden

en: In: None
nl_NL: In: geen

en: Out
nl_NL: Uit

en: , Out: None
nl_NL: , Uit: geen

en: Enable
nl_NL: Inschakelen

en: Direction
nl_NL: Richting

en: Serial Port
nl_NL: Seriële poort

en: Comment:
nl_NL: Opmerking:

en: Network Address
nl_NL: Netwerk adres

en: Network Port
nl_NL: Netwerk poort

en: Built-in Bluetooth
nl_NL: Interne Bluetooth

en: CM93 Detail Level
nl_NL: CM93 detailniveau

en: Rasterchart Zoom/Scale Weighting
nl_NL: Rasterkaart zoom/schaal-weging

en: Vectorchart Zoom/Scale Weighting
nl_NL: Vectorkaart zoom/schaal-weging

en: Install
nl_NL: Installeren

en: Reinstall
nl_NL: Herïnstalleer

en: Update
nl_NL: Bijwerken

en: Downgrade
nl_NL: Downgraden

en: More
nl_NL: Meer

en: Less
nl_NL: Minder

en: Update plugin catalog
nl_NL: Update plugin catalogus

en: Advanced catalog update...
nl_NL: Geavanceerde catalogus update...

en: Plugin Manager
nl_NL: PlugIn Manager

en: Downloading
nl_NL: Aan het downloaden

en: Downloading
nl_NL: Downloaden

en:  successfully installed
nl_NL:  succesvol geïnstalleerd!

en: Installation complete
nl_NL: De installatie is voltooid

en: Installation error
nl_NL: Installatiefout

en: Overwrite Garmin device route number 1?
nl_NL: Wilt u routenummer 1 op het Garmin-apparaat overschrijven?

en: OpenCPN Message
nl_NL: OpenCPN Bericht

en: Waiting for raster chart compression thread exit.
nl_NL: Wacht op einde van compressie rasterkaart

en: OpenCPN Compressed Cache Update
nl_NL: OpenCPN Gecomprimeerde cache bijwerken

en: Distance from Ownship:  %4.0f NMi
nl_NL: Afstand vanaf eigen schip: %4.0f NMi

en: Latitude
nl_NL: Breedte

en: Longitude
nl_NL: Lengte

en: OpenCPN Waypoint
nl_NL: OpenCPN Markeringspunt

en: Choose Format for Copy
nl_NL: Kies format voor het kopiëren

en: KML Standard (Google Earth and others)
nl_NL: KML standaard (Google Earth en andere)

en: KML with extended waypoint data (QtVlm)
nl_NL: KML met uitgebreide markeringspuntgegevens (QtVlm)

en: Link
nl_NL: Koppeling

en: Link description
nl_NL: Link-beschrijving

en: Local file...
nl_NL: Lokaal bestand...

en: Choose a file
nl_NL: Kies een bestand

en: Link not complete, can't be saved.
nl_NL: Link niet compleet, kan niet opslaan.

en: 
    The following  plugins have encountered errors during startup:
nl_NL: 
    De volgende plugins zijn tijdens het opstarten op fouten gestuit:

en: 
    The following plugin has encountered errors during startup:
nl_NL: 
    De volgende plugin heeft fouten ondervonden bij het opstarten:

en: 
    The following libraries  have encountered errors during startup:
nl_NL: 
    De volgende bibliotheken zijn bij het opstarten op een fout gestuit:

en: 
    The following library has encountered errors during startup:
nl_NL: 
    Bij het opstarten van de volgende bibliotheek zijn fouten opgetreden:

en: 
    
    These plugins will be uninstalled. You might want to reinstall
    them after updating the catalog.
nl_NL: 
    
    Deze plugins worden gedeïnstalleerd. U wilt mogelijk
    ze opnieuw installeren na het bijwerken van de catalogus.

en: 
    
    This plugin will be uninstalled. You might want to reinstall
    it after updating the catalog.
nl_NL: 
    
    Deze plugin zal worden gedeïnstalleerd. U wilt misschien
    opnieuw installeren na het bijwerken van de catalogus.

en: 
    
    These libraries will be removed. You might want to reinstall their
    associated plugin after updating the catalog.
nl_NL: 
    
    Deze bibliotheken worden verwijderd. U wilt misschien de
    daar aan verbonden plugin opnieuw installeren na het bijwerken van de catalogus.

en: 
    
    The library will be removed. You might want to reinstall it's
    associated plugin after updating the catalog.
nl_NL: 
    
    De bibliotheek zal worden verwijderd. U wilt misschien de
    daar aan verbonden plugin opnieuw installeren na het bijwerken van de catalogus.

en: Basic
nl_NL: Basis

en: This waypoint is part of a layer and can't be edited
nl_NL: Dit markeringspunt is deel van een kaartlaag en kan niet worden gewijzigd

en: Show name
nl_NL: Toon naam

en: Icon
nl_NL: Pictogram

en: Links
nl_NL: Koppelingen

en: Edit
nl_NL: Bewerken

en: Add new
nl_NL: Nieuw toevoegen

en: Extended
nl_NL: Uitgebreid

en: Extended Properties
nl_NL: Uitgebreide eigenschappen

en: Show on chart
nl_NL: Toon op kaart

en: Show at scale > 1 :
nl_NL: Toon op schaal > 1:

en: Show waypoint name
nl_NL: Toon markeringspuntnaam

en: Range rings
nl_NL: Afstandscirkels

en: Number
nl_NL: Aantal

en: Distance
nl_NL: Afstand

en: Color
nl_NL: Kleur

en: None
nl_NL: Geen

en: NMi
nl_NL: NM

en: Tide Station
nl_NL: Getij plaats

en: Arrival Radius
nl_NL: Straal aankomstcirkel

en: Planned Speed
nl_NL: Verwachte vaart

en: Add New
nl_NL: Toevoegen

en: Copy
nl_NL: Kopiëren

en: Copy lat/long
nl_NL: Kopiëer breedte en lengte

en: Paste
nl_NL: Plakken

en: Paste lat/long
nl_NL: Plak breedte en lengte

en: Save some defaults
nl_NL: Opslaan als standaard

en: Check which properties of current waypoint
     should be set as default for NEW waypoints.
nl_NL: Vink aan welke eigenschappen van DIT waypoint
     moeten worden ingesteld als standaard voor NIEUWE waypoints.

en: Do use
nl_NL: Gebruik

en: Don't use
nl_NL: Niet gebruiken

en: Show Waypoint Name
nl_NL: Toon markeringspuntnaam

en: Arrival radius
nl_NL: Straal aankomstcirkel

en: Show only if
nl_NL: Toon alleen als

en: Show always
nl_NL: Altijd tonen

en: Show only at scale
nl_NL: Toon alleen op schaal

en: Tide Station not found
nl_NL: Getij station niet gevonden

en: Set scale
nl_NL: Schaal instellen

en: Chart Scale
nl_NL: Kaart schaal

en: fa
nl_NL: va

en: kts
nl_NL: kn

en: km/h
nl_NL: km/u

en: N/A
nl_NL: N/B

en: Persistent
nl_NL: vasthouden

en: Export GPX file
nl_NL: Exporteer GPX-bestand

en: Overwrite existing file?
nl_NL: Huidig bestand vervangen?

en: Import GPX file
nl_NL: Importeer GPX-bestand

en: Temporary
nl_NL: Tijdelijk

en: duplicate waypoints detected during import and ignored.
nl_NL: dubbele waypoints gedetecteerd tijdens het importeren en genegeerd.

en: NMEA Debug Window
nl_NL: NMEA debugvenster

en: Show usage syntax.
nl_NL: Toon gebruiksyntaxis

en: Run in portable mode.
nl_NL: In draagbare modus uitvoeren.

en: Switch to full screen mode on start.
nl_NL: Bij opstarten overschakelen naar volledig scherm.

en: Disable OpenGL video acceleration. This setting will be remembered.
nl_NL: OpenGL videoversnelling uitschakelen. Deze instelling blijft bewaard.

en: Amount of logging: error, warning, message, info, debug or trace
nl_NL: Hoeveelheid logging: fout, waarschuwing, bericht, info, debug of trace

en: Display a slideshow of <num> charts and then exit. Zero or negative <num> specifies no limit.
nl_NL: Toon een diavoorstelling van <num> kaarten, en sluit dan af. Nul of negatieve <num> betekent: geen limiet.

en: Sorry, an existing instance of OpenCPN may be too busy to respond.
    Please retry.
nl_NL: Sorry, een andere uitvoering van OpenCPN is mogelijk te druk om te reageren.
    Probeer het opnieuw.

en: Failed to initialize the user interface.
nl_NL: Kon de gebruikersinterface niet initialiseren.

en: OpenCPN cannot start.
nl_NL: OpenCPN kan niet starten.

en: The necessary configuration files were not found.
nl_NL: De benodigde configuratiebestanden zijn niet gevonden.

en: See the log file at
nl_NL: Bekijk het logbestand op

en:  for details.
nl_NL:  voor details.

en:  -- [Portable(-p) executing from
nl_NL:  -- [Portable(-p) uitvoeren vanaf

en: Retrieving initial Chart Directory set from Windows Registry
nl_NL: Haal de initiele kaartmapset op uit het Windows register

en: OpenCPN Initialized in %ld ms.
nl_NL: OpenCPN Geïnitialiseerd in %ld ms.

en: 
    OpenCPN is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
    
    See the GNU General Public License for more details.
    
    OpenCPN must only be used in conjunction with approved paper charts and traditional methods of navigation.
    
    DO NOT rely upon OpenCPN for safety of life or property.
    
    Please click "OK" to agree and proceed, "Cancel" to quit.
nl_NL: 
    Distributie van OpenCPN gebeurt in de hoop dat het een nuttig hulpmiddel zal zijn, maar ZONDER ENIGE GARANTIE; zelfs zonder garantie van GESCHIKTHEID VOOR EEN BEPAALD DOEL.
    
    Zie de GNU General Public License voor meer details.
    
    Gebruik OpenCPN alleen in combinatie met goedgekeurde papieren zeekaarten en traditionele  navigatiemethoden.
    
    Vertrouw NIET op OpenCPN m. b. t. uw eigen veiligheid, de veiligheid van uw eigendommen, of die van anderen.
    
    Klik op "OK" voor acceptatie en om door te gaan, op "Annuleer" om af te breken.

en: OpenCPN for Android
nl_NL: OpenCPN voor Android

en: Welcome to OpenCPN
nl_NL: Welkom bij OpenCPN

en: This AIS target has Persistent tracking selected by MMSI properties
    A Persistent track recording will therefore be restarted for this target.
    
    Do you instead want to stop Persistent tracking for this target?
nl_NL: Dit AIS-doel heeft een permanente tracking die is geselecteerd door MMSI-eigenschappen
    Een permanente track opname zal daarom opnieuw worden gestart voor dit doel.
    
    Wilt u in plaats daarvan de permanente tracking voor dit doel stoppen?

en: OpenCPN needs to update the chart database from config file entries....
nl_NL: OpenCPN moet de kaartdatabase bijwerken van configuratiebestand items....

en: Rebuilding chart database from configuration file entries...
nl_NL: Vernieuw de kaartendatabase vanuit configuratiebestand ...

en: Elapsed time :
nl_NL: Verstreken tijd:

en: Estimated time :
nl_NL: Geschatte tijd:

en: Remaining time :
nl_NL: Resterende tijd:

en: OpenCPN Chart Update
nl_NL: OpenCPN Kaartbijwerking

en: Show Toolbar
nl_NL: Toon werkbalk

en: Hide Toolbar
nl_NL: Verberg werkbalk

en: MAN OVERBOARD
nl_NL: MAN OVERBOORD

en:  at
nl_NL: op

en:  on
nl_NL:  op

en: 1.0 NM along COG
nl_NL: 1.0 NM langs GrK

en: Temporary MOB Route
nl_NL: Tijdelijke MOB route

en: Assumed 1 Mile Point
nl_NL: Aangenomen 1 NM punt

en:  Time:
nl_NL:  Tijd:

en:   Position:
nl_NL:   Positie:

en: Disable Tracking
nl_NL: Volgen uitschakelen

en: Enable Tracking
nl_NL: Volgen inschakelen

en: Auto Follow
nl_NL: Automatische volgmodus

en: Head Up Mode
nl_NL: Koers-Boven modus

en: Zoom In
nl_NL: Inzoomen

en: Zoom Out
nl_NL: Uitzoomen

en: Larger Scale Chart
nl_NL: Kaart, grotere schaal

en: Smaller Scale Chart
nl_NL: Kaart, kleinere schaal

en: Exit OpenCPN
nl_NL: OpenCPN afsluiten

en: &Navigate
nl_NL: Navigeren

en: Show Chart Bar
nl_NL: Toon kaartbalk

en: Show ENC text
nl_NL: Toon ENC-tekst

en: Show ENC Lights
nl_NL: Toon ENC lichten

en: Show ENC Soundings
nl_NL: Toon ENC dieptes

en: Show ENC Anchoring Info
nl_NL: Toon ENC anker informatie

en: Show ENC Data Quality
nl_NL: Toon ENC gegevenskwaliteit

en: Show Navobjects
nl_NL: Toon Navobjecten

en: Change Color Scheme
nl_NL: Wijzig kleurenschema

en: &View
nl_NL: &Weergave

en: Show AIS Targets
nl_NL: Toon AIS objecten

en: Hide Moored AIS Targets
nl_NL: Verberg afgemeerde AIS objecten

en: Show AIS Target Tracks
nl_NL: Toon tracks van AIS objecten

en: Show CPA Alert Dialogs
nl_NL: Toon CPA waarschuwings dialogen

en: Sound CPA Alarms
nl_NL: Speel CPA geluidsalarm af

en: Show CPA Warnings
nl_NL: Toon CPA waarschuwingen

en: Measure Distance
nl_NL: Afstand meten

en: Route && Mark Manager...
nl_NL: Beheer route- en markeringen...

en: Create Route
nl_NL: Maak route

en: Drop Mark at Boat
nl_NL: Markeer bij schip

en: Drop Mark at Cursor
nl_NL: Markeer bij cursor

en: Drop MOB Marker
nl_NL: Plaats MOB markeringspunt hier

en: Preferences
nl_NL: Voorkeuren

en: &Tools
nl_NL: &Gereedschappen

en: &Window
nl_NL: &Venster

en: Please restart OpenCPN to activate language or style changes.
nl_NL: Start OpenCPN opnieuw om taal- of stijlveranderingen te activeren.

en:  Ship
nl_NL:  Schip

en: Rotated Mode
nl_NL: Gedraaide modus

en: There was a problem printing.
    Perhaps your current printer is not set correctly?
nl_NL: Er was een afdrukprobleem.
    Is uw printer goed ingesteld?

en: (Unnamed Route)
nl_NL: (naamloze route)

en: AIS MAN OVERBOARD
nl_NL: AIS MAN OVERBOORD

en: Own ship
nl_NL:  Eigen Schip

en: Temporary AISMOB Route
nl_NL: Tijdelijke AIS-MOB route

en: Present own ship
nl_NL: Toon eigen schip

en:   Ownship Position:
nl_NL:   Eigen scheeps positie:

en:   MOB Position:
nl_NL: MOB-positie:

en: AIS MAN OVERBOARD UPDATE
nl_NL: AIS MAN OVERBOORD UPDATE

en: Route & Mark Manager
nl_NL: Beheer routes, tracks en markeringspunten

en: Print Chart
nl_NL: Afdrukken kaart

en:  (Ctrl-Space)
nl_NL:  (Ctrl-Spatie)

en: OpenCPN ENC Prepare
nl_NL: OpenCPN ENC voorbereiden

en: ENC Completed.
nl_NL: ENC voltooid

en: Yes
nl_NL: Ja

en: No
nl_NL: Nee

en: Create a private configuration template based on current settings.
    This template will be saved, and may be selected for further use at any time.
nl_NL: Maak een persoonlijk configuratiesjabloon, gebaseerd op de huidige instellingen.
     Dit sjabloon wordt opgeslagen en kan op ieder moment worden geselecteerd voor verder gebruik.

en: MMSI Extended Properties
nl_NL: Uitgebreide MMSI gegevens

en: Tracking
nl_NL: Volgen

en: Default tracking
nl_NL: Standaard volgen

en: Always track
nl_NL: Altijd volgen

en:  Never track
nl_NL:  Nooit volgen

en: Ignore this MMSI
nl_NL: Negeer deze MMSI

en: Handle this MMSI as SART/PLB(AIS) MOB.
nl_NL: Behandel deze MMSI als SART/PLB(AIS) MOB

en: Convert AIVDM to AIVDO for this MMSI
nl_NL: AIVDM omzetten naar AIVDO voor deze MMSI

en: This MMSI is my Follower - No CPA Alert
nl_NL: Deze MMSI is mijn volger. Geen CPA-alarm.

en: An MMSI Id is generally a number of nine digits.
    Please check your entries and cancel if necessary.
nl_NL: Een MMSI ID bestaat meestal uit 9 cijfers.
    Controleer uw invoer en annuleer deze indien nodig.

en: Default
nl_NL: standaard

en: Always
nl_NL: altijd

en: Never
nl_NL: nooit

en: Edit MMSI Properties
nl_NL: Bewerk MMSI-eigenschappen

en: MMSI Properties
nl_NL: MMSI Eigenschappen

en: Track Mode
nl_NL: Volgmodus

en: Ignore
nl_NL: Negeren

en: Ship name
nl_NL: Scheepsnaam

en: Follower
nl_NL: Volger

en: New...
nl_NL: Nieuw...

en: Add MMSI Properties
nl_NL: Toevoegen MMSI-eigenschappen

en: The device selected is not accessible; opencpn will likely not be able
    to use this device as-is. You might want to exit OpenCPN, reboot and
    retry after creating a file called /etc/udev/rules.d/70-opencpn.rules
    with the following contents:
    
                KERNEL=="ttyUSB*", MODE="0666"
                KERNEL=="ttyACM*", MODE="0666"
                KERNEL=="ttyS*", MODE="0666"
    
    For more info, see the file LINUX_DEVICES.md in the distribution docs.
nl_NL: Het geselecteerde apparaat is niet bereikbaar; opencpn zal het waarschijnlijk
    nu niet kunnen gebruiken. Probeer OpenCPN af te sluiten, herstart en
    probeer opnieuw na het maken van een bestand genaamd /etc/udev/rules.d/70-opencpn.rules
    met de volgende inhoud:
    
                KERNEL == "ttyUSB *", MODE = "0666"
                KERNEL == "ttyACM *", MODE = "0666"
                KERNEL == "ttyS *", MODE = "0666"
    < div class = " notranslate "> 8</div> Voor meer info, zie het bestand LINUX_DEVICES.md in de distributie-docs.

en: 
    The device selected is not accessible; opencpn will likely not be able
    to use this device as-is. You might want to exit OpenCPN, reboot and
    retry after creating a file called /etc/udev/rules.d/70-opencpn.rules
    with the following contents:
    
                KERNEL=="ttyUSB*", MODE="0666"
                KERNEL=="ttyACM*", MODE="0666"
                KERNEL=="ttyS*", MODE="0666"
    
    For more info, see the file LINUX_DEVICES.md in the distribution docs.
nl_NL: 
    Het geselecteerde apparaat kan niet worden bereikt; opencpn kan het waarschijnlijk niet
    in deze staat gebruiken. Probeer OpenCPN af te sluiten, herstart en
    probeer opnieuw na aanmaken van een bestand genaamd /etc/udev/rules.d/70-opencpn.rules
    met de volgende regels:
    
                KERNEL=="ttyUSB*", MODE="0666"
                KERNEL=="ttyACM*", MODE="0666"
                KERNEL=="ttyS*", MODE="0666"
    
    Voor meer informatie, zie het bestand LINUX_DEVICES.md in "distribution docs".

en: COG Predictor Length (min)
nl_NL: Lengte GrK/Vgr-vector (tijdminuten):

en: Heading Predictor Length (NMi)
nl_NL: Lengte koersvoorspeller (zeemijl):

en: Ship Icon Type
nl_NL: Type scheepspictogram:

en: Real Scale Bitmap
nl_NL: 'Real Scale Bitmap'

en: Real Scale Vector
nl_NL: 'Real Scale Vector'

en: Length Over All (m)
nl_NL: Lengte over alles (m)

en: Width Over All (m)
nl_NL: Breedte over alles (m)

en: GPS Offset from Bow (m)
nl_NL: GPS-offset vanaf boeg (m)

en: GPS Offset from Midship (m)
nl_NL: GPS-offset vanaf middenlijn (m)

en: Minimum Screen Size (mm)
nl_NL: Minimum schermafmeting (mm)

en: Show range rings
nl_NL: Toon afstandscirkels

en: Distance between rings
nl_NL: Interval tussen afstandscirkels

en: Distance Unit
nl_NL: Afstandseenheid voor cirkels:

en: Nautical miles
nl_NL: zeemijl (NM of NMi)

en: Kilometers
nl_NL: kilometer

en: Range Ring Colour
nl_NL: Kleur afstandscirkels

en: Show direction to Active Waypoint
nl_NL: Toon richting actief waypoint

en: Style
nl_NL: Stijl

en: Solid
nl_NL: ononderbroken

en: Dot
nl_NL: punt

en: Long dash
nl_NL: lange streep

en: Short dash
nl_NL: korte streep

en: Dot dash
nl_NL: punt-streep

en: Black
nl_NL: zwart

en: Dark Red
nl_NL: donkerrood

en: Dark Green
nl_NL: donkergroen

en: Dark Yellow
nl_NL: donkergeel

en: Dark Blue
nl_NL: donkerblauw

en: Dark Magenta
nl_NL: donkermagenta

en: Dark Cyan
nl_NL: donkercyaan

en: Light Gray
nl_NL: lichtgrijs

en: Dark Gray
nl_NL: donkergrijs

en: Red
nl_NL: rood

en: Green
nl_NL: groen

en: Yellow
nl_NL: geel

en: Blue
nl_NL: blauw

en: Magenta
nl_NL: magenta

en: Cyan
nl_NL: cyaan

en: White
nl_NL: wit

en: Automatic Daily Tracks at midnight
nl_NL: Automatische dagelijkse tracks vanaf 00:00 uur

en: Automatic Daily Tracks at
nl_NL: Automatische dagelijkse tracks vanaf

en: Highlight Tracks
nl_NL: Markeer tracks

en: Highlight Colour
nl_NL: Kleur markeren

en: Tracking Precision
nl_NL: Volgnauwkeurigheid:

en: Low
nl_NL: laag

en: Medium
nl_NL: gemiddeld

en: High
nl_NL: hoog

en: Calculate values
nl_NL: Bereken waarden

en: Calculate SOG and COG from position changes
nl_NL: Bereken SOG en COG vanuit opeenvolgende posities

en: Min seconds between updates
nl_NL: Aantal seconden tussen updates

en: Routes/Points
nl_NL: Routes/markeringspunten

en: New Routes
nl_NL: Nieuwe routes

en: Waypoint default icon
nl_NL: Standaard pictogram

en: Waypoint Arrival Circle Radius (NMi)
nl_NL: Straal van aankomstcirkel (in NM):

en: Advance route waypoint on arrival only
nl_NL: Verschuif waypoint alleen bij aankomst

en: New Waypoints
nl_NL: Nieuwe waypoints

en: Show waypoints only at a chartscale greater than 1 :
nl_NL: Toon alleen bij kaartschaal > 1:

en: Override the settings for chartscale based visibility and show always
nl_NL: Toon altijd, ongeacht andere kaartschaal-instellingen

en: Waypoint range rings
nl_NL: Afstandscirkels voor markeringspunten

en: Waypoint Range Ring Colours
nl_NL: Kleur afstandscirkels

en: Control Options
nl_NL: Algemene Opties

en: Lock Waypoints (Unless waypoint property dialog visible)
nl_NL: Zet alle markeringspunten vast, tenzij een markeringspunt-eigenschappenscherm zichtbaar is

en: Confirm deletion of tracks and routes
nl_NL: Bevestig verwijderen van tracks en routes

en: Chart Files
nl_NL: Kaartbestanden

en: Directories
nl_NL: Mappen

en: Add Directory...
nl_NL: Voeg map toe ...

en: Remove Selected
nl_NL: Selectie weghalen

en: Compress Selected
nl_NL: Comprimeren van selectie

en: Add..
nl_NL: Voeg toe...

en: Remove
nl_NL: Verwijderen

en: Compress
nl_NL: Comprimeer

en: Migrate Charts..
nl_NL: verplaats kaarten..

en: Update Control
nl_NL: Kaartmappen bijwerken

en: Scan Charts and Update Database
nl_NL: Scan kaarten en werk database bij

en: Force Full Database Rebuild
nl_NL: Forceer volledige herbouw van database

en: Prepare all ENC Charts
nl_NL: Alle ENC-kaarten voorbereiden

en:  [Modified]
nl_NL:  [Gewijzigd]

en: Last Applied Template Title:
nl_NL: Laatst toegepaste template naam:

en: Saved Templates
nl_NL: Opgeslagen Templates

en: Create Config...
nl_NL: Configuratie aanmaken...

en: Delete Selected Config...
nl_NL: Geselecteerde configuratie verwijderen...

en: Apply Selected Config
nl_NL: Geselecteerde configuratie toepassen

en: Create Config
nl_NL: Configuratie aanmaken

en: Problem applying selected configuration.
nl_NL: Probleem met het toepassen van geselecteerde configuratie.

en: Advanced
nl_NL: Uitgebreid

en: De-skew Raster Charts
nl_NL: Rechttrekken scheve rasterkaarten

en: Use Accelerated Graphics (OpenGL)
nl_NL: Hardwareversnelling inschakelen (OpenGL)

en: OpenGL Options
nl_NL: OpenGL-opties

en: Chart Rotation Averaging Time
nl_NL: Gemiddelde tijd voor kaartrotatie

en: seconds
nl_NL: seconden

en: Chart Zoom/Scale Weighting
nl_NL: Kaart zoom/schaal-weging

en: CM93 Detail level
nl_NL: CM93 detailniveau

en: Physical Screen Width
nl_NL: Fysieke schermbreedte

en: Auto
nl_NL: auto

en: Manual:
nl_NL: handmatig

en: Chart Display
nl_NL: Kaartweergave

en: Show Skewed Raster Charts as North-Up
nl_NL: Toon scheve rasterkaarten Noord-Boven

en: With a lower value, the same zoom level shows a less detailed chart.
    With a higher value, the same zoom level shows a more detailed chart.
nl_NL: Met een lagere waarde toont bepaald zoomniveau een minder gedetailleerde kaart. 
    Met een hogere waarde, toont hetzelfde zoomniveau een meer gedetailleerde kaart.

en: Graphics
nl_NL: Afbeeldingen

en: Vector Chart Display
nl_NL: Vectorkaartweergave

en: Mariner's Standard
nl_NL: Nautische Standaard

en: Depth Soundings
nl_NL: Toon kaartdieptes

en: Chart Information Objects
nl_NL: Toon kaartinformatieobjecten

en: Buoys/Lights
nl_NL: Boeien en lichten

en: Extended Light Sectors
nl_NL: Toon verlengde lichtsectoren

en: Chart Texts
nl_NL: Kaartteksten

en: National text on chart
nl_NL: Nationale tekst op kaart

en: Important Text Only
nl_NL: Toon alleen belangrijke tekst

en: De-Cluttered Text
nl_NL: Schoon tekst op

en: Chart Detail
nl_NL: Kaartdetail

en: Reduced Detail at Small Scale
nl_NL: Reduceer detail bij kleine schaal

en: Additonal detail reduction at Small Scale
nl_NL: Extra detailvermindering bij kleine schaal

en: Graphics Style
nl_NL: Grafische stijl

en: Paper Chart
nl_NL: papieren kaart

en: Simplified
nl_NL: vereenvoudigd

en: Boundaries
nl_NL: Grenzen

en: Plain
nl_NL: eenvoudig

en: Symbolized
nl_NL: gesymboliseerd

en: Colors
nl_NL: Aantal kleuren voor diepteweergave

en: 2 Color
nl_NL: 2 kleuren

en: 4 Color
nl_NL: 4 kleuren

en: Shallow Depth
nl_NL: Ondiep

en: Safety Depth
nl_NL: Veilige diepte

en: Deep Depth
nl_NL: Grote diepte

en: User Standard Objects
nl_NL: Gebruikers voorkeur Objecten

en: Reset to STANDARD
nl_NL: Terugzetten naar STANDAARD

en: Tides && Currents
nl_NL: Getijhoogten en -stromen

en: Active Datasets
nl_NL: Actieve datasets

en: Add Dataset...
nl_NL: Voeg dataset toe ...

en: All Available Charts
nl_NL: Alle beschikbare kaarten

en: Remove Chart
nl_NL: Kaart weghalen

en: All Charts
nl_NL: Alle kaarten

en: New Group...
nl_NL: Nieuwe groep ...

en: Delete Group
nl_NL: Groep verwijderen

en: Preserve scale when switching charts
nl_NL: Behoud schaal wanneer kaart wordt gewisseld

en: Controls
nl_NL: Besturingselementen

en: Smooth Panning / Zooming
nl_NL: Soepel pannen en zoomen

en: Zoom to Cursor
nl_NL: Zoom in op cursorpositie

en: Display Features
nl_NL: Weergavevoorzieningen

en: Status Bar Option
nl_NL: Optie voor statusbalk

en: Live ETA at Cursor
nl_NL: ETA bij cursor

en: Default Boat Speed
nl_NL: Kruissnelheid

en: Canvas Layout
nl_NL: Schermindeling

en: Status Bar
nl_NL: Status Balk

en: Units
nl_NL: Eenheden

en: Statute miles
nl_NL: statute mile

en: Knots
nl_NL: knopen

en: Mph
nl_NL: mph

en: Depth
nl_NL: Diepte

en: Temperature
nl_NL: Temperatuur

en: Lat/Long
nl_NL: Geogr. Breedte/Lengte

en: Degrees, Decimal Minutes
nl_NL: graden, decimale minuten

en: Decimal Degrees
nl_NL: graden, decimale graden

en: Degrees, Minutes, Seconds
nl_NL: graden, minuten, seconden

en: Bearings
nl_NL: Peilingen

en: Show true
nl_NL: Toon als waar

en: Show magnetic
nl_NL: Toon magnetisch

en: Assumed magnetic variation
nl_NL: Veronderstelde magnetische variatie

en: deg (-W, +E)
nl_NL: graden (-W, +E)

en: Show true bearings and headings
nl_NL: Toon ware koersen en peilingen

en: Show magnetic bearings and headings.
nl_NL: Toon magnetische koersen en peilingen.

en: WMM Plugin calculated magnetic variation
nl_NL: Door WMM Plugin berekende magn. variatie

en:  To set the magnetic variation manually,
     you must disable the WMM plugin.
nl_NL:  Om de magn. variatie handmatig in te stellen,
     dient u de WMM PlugIn uit te schakelen.

en: Audio file name:
nl_NL: naam van geluidsbestand:

en: Select Sound File
nl_NL: Selecteer geluidbestand

en: Sounds
nl_NL: Geluiden

en: Anchor Alarm
nl_NL: Anker Alarm

en: Play Sound on Anchor Alarm.
nl_NL: Speel Anker Alarm geluid af.

en: Select Anchor Alarm Sound
nl_NL: Selecteer Anker Alarm Geluid

en: Play Sound on AIS Alert.
nl_NL: AIS waarschuwing laten horen.

en: Select AIS Alert Sound
nl_NL: Selecteer AIS waarschuwingsgeluid

en: SART Alert
nl_NL: SART waarschuwing

en: Play Sound on AIS SART Alert.
nl_NL: AIS waarschuwingsgeluid afspelen.

en: Select AIS SART Alert Sound
nl_NL: Selecteer AIS SART waarschuwingsgeluid

en: DSC Alert
nl_NL: DSC Waarschuwing

en: Play Sound on DSC notification.
nl_NL: Speel geluid af voor DSC-melding

en: Select DSC notification Sound
nl_NL: Selecteer DSC-meldingsgeluid

en: AIS Targets
nl_NL: AIS objecten

en: CPA Calculation
nl_NL: CPA Berekening

en: No (T)CPA Alerts if target range is greater than (NMi)
nl_NL: Geen CPA-waarschuwingen als objectafstand > (zeemijl)

en: Warn if CPA less than (NMi)
nl_NL: Waarschuw als kortste naderingsafstand minder is dan (zeemijl):

en: ...and TCPA is less than (min)
nl_NL:  ... en TCPA is minder dan (minuten):

en: Lost Targets
nl_NL: Verdwenen AIS objecten

en: Mark targets as lost after (min)
nl_NL: Markeer object als verdwenen na (minuten):

en: Remove lost targets after (min)
nl_NL: Verwijder verdwenen objecten na (minuten):

en: Display
nl_NL: Weergaveopties

en: Show target COG predictor arrow, length (min)
nl_NL: Toon GrK/Vgr-vectoren met lengte van (tijdminuten):

en: Sync AIS arrow length with own ship's COG predictor
nl_NL: Synchroniseer de lengte van de AIS-pijl met de COG-voorspeller van het eigen schip

en: Show target tracks, length (min)
nl_NL: Toon objecttracks met lengte van (tijdminuten):

en: Suppress anchored/moored targets, speed max (kn)
nl_NL: Verberg geankerde/afgemeerde AIS objecten, max. vaart (knopen)

en: Draw AIS realtime prediction, target speed min (kn)
nl_NL: Teken AIS realtime voorspelling, doel snelheid min (knopen)

en: Allow attenuation of less critical targets if more than ... targets
nl_NL: Verkleinen minder kritische AIS objecten toestaan indien meer dan...

en: Show area notices (from AIS binary messages)
nl_NL: Toon gebiedsberichten (binaire AIS meldingen)

en: Show AIS targets real size
nl_NL: Toon AIS objecten in werkelijke grootte

en: Show names with AIS targets at scale greater than 1:
nl_NL: Toon namen bij AIS-objecten met een schaal > 1:

en: Use WPL position messages. Action when received:
nl_NL: Gebruik WPL positieberichten. Actie bij ontvangen:

en: APRS position report
nl_NL: APRS positierapport

en: Create mark
nl_NL: Markeer

en: Rollover
nl_NL: Toon bij aanwijzen

en: Enable route/AIS info block
nl_NL: Route/AIS Infoblok inschakelen

en: "Ship Name" MMSI (Call Sign)
nl_NL:     "Scheepsnaam" MMSI (roepnaam)

en: [Class] Type (Status)
nl_NL: [klasse] type (status)

en: SOG COG
nl_NL: Vgr GrK

en: CPA/TCPA Alerts
nl_NL: CPA/TCPA Waarschuwingen

en: Show CPA/TCPA Alert Dialog
nl_NL: Toon CPA/TCPA waarschuwingsscherm

en: Play Sound on CPA/TCPA Alerts and DSC/SART emergencies.
nl_NL: Geluidsmelding bij CPA/TCPA waarschuwingen en DSC/SART noodberichten

en: Suppress Alerts for anchored/moored targets
nl_NL: Onderdruk waarschuwingen voor geankerde en gemeerde objecten

en: Enable Target Alert Acknowledge timeout (min)
nl_NL: Inschakelen time-out voor CPA/TCPA waarschuwing na bevestiging (minuten):

en: General Options
nl_NL: Opties Gebruikersinterface

en: Language
nl_NL: Taal

en: Fonts
nl_NL: Lettertypes

en: Choose Font...
nl_NL: Kies lettertype...

en: Choose Font Color...
nl_NL: Kies letterkleur...

en: Sample
nl_NL: Voorbeeld

en: Toolbar and Window Style
nl_NL: Werkbalk- en Windowstijl

en: Interface Options
nl_NL: Interfaceopties

en: Show Status Bar
nl_NL: Toon statusbalk

en: Show Menu Bar
nl_NL: Toon menubalk

en: Show Compass/GPS Status Window
nl_NL: Toon kompas- en GPS-statusvenster

en: Enable Toolbar auto-hide
nl_NL: Verberg werkbalk na

en: Play Ships Bells
nl_NL: Glazen slaan

en: Audio Play command:
nl_NL: Audio Play commando:

en: Unknown device :
nl_NL: Onbekend apparaat :

en: Input device :
nl_NL: Invoerapparaat:

en: Sound Device
nl_NL: Geluidsapparaat

en: Enable Touchscreen interface
nl_NL: Activeer touchscreen-interface

en: Enable Scaled Graphics interface
nl_NL: Scaled Graphics interface inschakelen

en: Show Zoom buttons
nl_NL: Toon de "zoom" knoppen

en: Use Inland ECDIS
nl_NL: Gebruik Inland ECDIS

en: Inland ECDIS Manual
nl_NL: Binnenland ECDIS handleiding

en: User Interface scale factor
nl_NL: Schaalfactor gebruikersinterface

en: Chart Object scale factor
nl_NL: Schaalfactor kaartobjecten

en: Ship scale factor
nl_NL: Schaalfactor Eigen Schip

en: ENC Sounding factor
nl_NL: ENC Dieptefactor

en: ENC Text Scale
nl_NL: ENC text grootte

en: Mouse wheel zoom sensitivity
nl_NL: Muiswiel zoom gevoeligheid

en: Apply
nl_NL: Toepassen

en: Charts
nl_NL: Kaarten

en: Connections
nl_NL: Verbindingen

en: Connect
nl_NL: Verbinden

en: Ships
nl_NL: Eigen Schip en
    AIS Objecten

en: User Interface
nl_NL: Gebruikersinterface

en: User
nl_NL: Gebruiker

en: User set magnetic variation
nl_NL: Gebruikersinstelling magn. variatie

en: feet
nl_NL: voet

en: fathoms
nl_NL: vadem

en: Add a directory containing chart files
nl_NL: Voeg een map met kaartbestanden toe

en: 
     - your ship's length must be > 0
nl_NL: 
     - de scheepslengte moet > 0 zijn

en: 
     - your ship's beam must be > 0
nl_NL: 
     - de scheepsbreedte moet > 0 zijn

en: 
     - your GPS offset from midship must be within your ship's beam
nl_NL: 
     - de GPS-offset vanaf de middenlijn moet vallen binnen de scheepsbreedte

en: 
     - your GPS offset from bow must be within your ship's length
nl_NL: 
     - de GPS-offset vanaf de boeg moet vallen binnen de scheepslengte

en: 
     - your minimum ship icon size must be between 1 and 100 mm
nl_NL: 
     - de minimum grootte van het scheepspictogram moet zijn tussen 1 en 100mm

en: The settings for own ship real size are not correct:
nl_NL: De instellingen voor de afmetingen van uw schip zijn niet juist:

en: The Inland ECDIS Manual is not available locally.
nl_NL: De binnenland ECDIS-handleiding is niet lokaal beschikbaar.

en: Would you like to visit the iECDIS Manual website for more information?
nl_NL: Wilt u de iECDIS-handleiding-website bezoeken voor meer informatie?

en: Compression will alter chart files on disk.
    This may make them incompatible with other programs or older versions of OpenCPN.
    Compressed charts may take slightly longer to load and display on some systems.
    They can be decompressed again using unxz or 7 zip programs.
nl_NL: Compressie verandert de kaartbestanden op de schijf.
    Dit kan ze onbruikbaar maken voor andere programma's of voor oudere versies van Open CPN.
    Het laden van gecomprimeerde kaarten kan op sommige systemen iets langer duren.
    De compressie kan ongedaan worden gemaakt met de programma's unxz of 7zip.

en: OpenCPN Warning
nl_NL: OpenCPN Waarschuwing

en: OpenCPN Compress Charts
nl_NL: OpenCPN Kaartcompressie

en: No charts found to compress.
nl_NL: Geen kaarten gevonden om te comprimeren.

en: compressed %ld charts
    from %.1fMB to %.1fMB
    saved %.1fMB (%.1f%%)
nl_NL: %ld kaarten gecomprimeerd
    van %.1fMB naar %.1fMB
    %.1fMB vrijgekomen(%.1f%%)

en: Enter Group Name
nl_NL: Voer groepsnaam in

en: New Chart Group
nl_NL: Nieuwe kaartgroep

en: Select Tide/Current Data
nl_NL: Selecteer getijdenbestand

en: Texture Compression
nl_NL: Textuurcompressie

en: Texture Compression with Caching
nl_NL: Textuurcompressie met caching

en: Texture Compression Caching
nl_NL: Textuurcompressie caching

en: Texture Memory Size (MB)
nl_NL: Textuur-geheugengrootte (MB)

en: Size:
nl_NL: Grootte:

en: Rebuild Texture Cache
nl_NL: Textuurcache opnieuw maken

en: Clear Texture Cache
nl_NL: Textuurcache opschonen

en: Show FPS
nl_NL: Toon 'frames per seconde' (fps)

en: Polygon Smoothing
nl_NL: Polygonen vloeiend maken

en: Line Smoothing
nl_NL: Lijn vloeiend maken

en: Software OpenGL (restart OpenCPN)
nl_NL: Software OpenGL (OpenCPN herstarten)

en: Use Accelerated Panning
nl_NL: Gebruik versnelde planning

en: Texture Settings
nl_NL: Textuurinstellingen

en: Texture Cache
nl_NL: Textuurcache

en: Miscellaneous
nl_NL: Diversen

en: S57 Cell Update failed.
    ENC features may be incomplete or inaccurate.
    
    Check the logfile for details.
nl_NL: S57 cel Update mislukt. 
    ENC functies mogelijk onvolledig of onjuist.
    
    Check het logbestand voor details.

en: OpenCPN Create SENC Warning
nl_NL: OpenCPN SENC-waarschuwing

en: S57 Cell Update failed.
    No updates could be applied.
    ENC features may be incomplete or inaccurate.
    
    Check the logfile for details.
nl_NL: S57 update is mislukt.
    Er zijn geen updates geïnstalleerd.
    ENC-eigenschappen zijn mogelijk incompleet of onjuist.
    
    Controleer het logbestand voor details.

en: OpenCPN S57 SENC File Create...
nl_NL: OpenCPN Maak S57 SENC-bestand ...

en: Server Generic Error
nl_NL: Generieke serverfout

en: Peer rejected object
nl_NL: Object afgewezen door ontvanger

en: Peer rejected duplicate object
nl_NL: Dubbel object afgewezen door ontvanger

en: Peer internal error (insert)
nl_NL: Interne fout bij ontvanger (invoegen)

en: Server Unknown Error
nl_NL: Server Onbekende fout

en: OpenCPN Server Message
nl_NL: OpenCPN Server Bericht

en: The server
nl_NL: De server

en: needs a PIN.
    Please enter the PIN number from
nl_NL: heeft een PIN nodig.
    Voer a.u.b. het pinnummer in van

en: the server to pair with this device.
nl_NL: de server om te koppelen met dit apparaat.

en: Objects successfully sent to peer OpenCPN instance.
nl_NL: Versturen van objecten naar ontvangende OpenCPN is geslaagd.

en: 
    PlugIn %s, version %i.%i was detected.
    This version is known to be unstable and will not be loaded.
    Please update this PlugIn using the PlugIn manager master catalog.
nl_NL: 
    PlugIn %s, versie %i.%i is gedetecteerd.
    Deze versie staat bekend als instabiel en zal niet worden geladen.
    Werk deze PlugIn bij met behulp van de PlugIn manager hoofdcatalogus.

en: 
    PlugIn %s, version %i.%i was detected.
    This version is known to be unstable.
    Please update this PlugIn using the PlugIn manager master catalog.
nl_NL: 
    PlugIn %s, versie %i.%i is gedetecteerd.
    Deze versie is bekend als onstabiel.
    Werk deze PlugIn bij met behulp van de PlugIn manager hoofdcatalogus.

en: 
    PlugIn %s, version %i.%i was detected.
    This plugin is obsolete, the o-charts plugin should be used
    instead. Please uninstall this plugin and install o-charts
    using the PlugIn manager master catalog.
nl_NL: 
    PlugIn %s, versie %i.%i is gedetecteerd.
    Deze plugin is verouderd, de o-charts plugin moet worden gebruikt
    . Deïnstalleer deze plugin en installeer o-charts
    met behulp van de PlugIn manager hoofdcatalogus.

en: Plugin library %s can not be loaded
nl_NL: Plugin bibliotheek %s kan niet worden geladen

en: 
        Install/uninstall plugin or remove file to mute message
nl_NL: 
     Installeer/de-installeer de plugin of verwijder het bestand om het bericht te dempen.

en:    PluginLoader: Cannot load symbol create_pi:
nl_NL:    PlugInManager: Kan het symbool create_pi: niet laden:

en: Incompatible plugin detected:
nl_NL: Niet-compatibele plugin gedetecteerd:

en:         API Version detected:
nl_NL:         API versie gedetecteerd:

en:         PlugIn Version detected:
nl_NL:         PlugIn versie gedetecteerd:

en: Plugin is a standard system plugin
nl_NL: Plugin is een standaard systeem plugin

en: Plugin is managed by OpenCPN
nl_NL: Plugin wordt beheerd door OpenCPN

en: Plugin is not managed by OpenCPN
nl_NL: Plugin wordt niet beheerd door OpenCPN

en: Plugin status unknown
nl_NL: Plugin status onbekend

en: Update to managed Plugin is available
nl_NL: Update voor beheerde Plugin is beschikbaar

en: New managed Plugin installation available
nl_NL: Nieuwe beheerde Plugin installatie beschikbaar

en: Update to installed Plugin is available
nl_NL: Update voor de geïnstalleerde Plugin is beschikbaar

en: Plugin is latest available
nl_NL: Plugin is laatst beschikbare

en: The plugin is not compatible with this version of OpenCPN, and will be uninstalled.
nl_NL: De plug-in is niet compatibel met deze versie van OpenCPN en zal worden gedeïnstalleerd.

en: successfully un-installed
nl_NL: succesvol gedeïnstalleerd

en: Un-Installation complete
nl_NL: Deinstallatie is voltooid

en: Please check system log for more info.
nl_NL: Controleer het systeemlogboek voor meer informatie.

en:  successfully installed from cache
nl_NL: Succesvol geïnstalleerd vanuit cache

en: These settings might destabilize OpenCPN and are by default disabled. To despite the dangers enable them manually add a CatalogExpert=1 line in the [PlugIns] section in the configuration file.
nl_NL: Deze instellingen kunnen OpenCPN destabiliseren en zijn standaard uitgeschakeld. Om ze ondanks de risico's toch in te schakelen kunt u handmatig een CatalogExpert=1 regel toevoegen in de [PlugIns] sectie in het configuratiebestand.

en: Plugin Catalog
nl_NL: Plugin catalogus

en: Update Plugin Catalog
nl_NL: Update Plugin Catalogus

en: Import plugin...
nl_NL: Importeer plugin...

en: Settings...
nl_NL: Instellingen ...

en: Disabled
nl_NL: Uitgeschakeld

en: Update Plugin Catalog: master
nl_NL: Update Plugin Catalogus:master

en: OpenCPN Catalog update
nl_NL: OpenCPN kaart-update

en: Unable to copy catalog file
nl_NL: Kan dit bestand niet kopiëren

en: Unable to copy catalog file to cache
nl_NL: Kan dit bestand niet kopiëren

en: Catalog update successful
nl_NL: Bijwerken status geslaagd

en: Select tarball file
nl_NL: Selecteer tarball bestand

en: Error extracting import plugin tarball.
nl_NL: Fout bij het uitpakken van de plug-in tarball.

en: OpenCPN Plugin Import Error
nl_NL: OpenCPN Plugin import fout

en: Error, import plugin tarball does not contain required metadata.
nl_NL: Fout, de import tarball van de plugin bevat geen vereiste metagegevens.

en: Error processing import plugin metadata.
nl_NL: Fout bij verwerking van plug-in importeren metadata.

en: Incompatible import plugin detected.
nl_NL: Niet-compatibele plug-in gedetecteerd.

en: Plugin imported successfully
nl_NL: Plug-in werd met succes geladen.

en: Active catalog updated.
nl_NL: Actieve catalogus bijgewerkt.

en: Plugin may be installed or updated now.
nl_NL: De plug-in kan nu geïnstalleerd of bijgewerkt worden.

en: OpenCPN Plugin Import Successful
nl_NL: OpenCPN Plug-in import succesvol

en: Active Catalog
nl_NL: Actieve catalogus

en: Last Catalog
nl_NL: Laatste catalogus

en: Last change:
nl_NL: Laatste wijziging:

en: Please Update Plugin Catalog.
nl_NL: Update Plug-in Catalogus.

en: Enabled
nl_NL: Ingeschakeld

en: Uninstall
nl_NL: De-installeer

en: Upgrade to Version
nl_NL: Upgrade naar versie

en: Install...
nl_NL: Installeren...

en: Update to
nl_NL: Updaten naar

en: Adjust Comm Priorities
nl_NL: Comm prioriteiten aanpassen

en: Priority List
nl_NL: Prioriteiten lijst

en: Move Up
nl_NL: Verplaats omhoog

en: Move Down
nl_NL: Verplaats omlaag

en: Refresh
nl_NL: Verversen

en: Priorities
nl_NL: Prioriteiten

en: Speed/Course
nl_NL: Snelheid/Koers

en: Mag Variation
nl_NL: Magnetische variatie

en: Satellites
nl_NL: Satellieten

en: wants to send you new data.
    Please enter the following PIN number on
nl_NL: wil je nieuwe gegevens sturen.
    Voer de volgende pincode in op

en:  to pair with this device.
nl_NL:  om te koppelen met dit apparaat.

en: The received route already exists on this system.
    Replace?
nl_NL: De ontvangen route bestaat al op dit systeem.
    Vervangen?

en: Always replace objects from this source?
nl_NL: Altijd objecten van deze bron vervangen?

en: The received track already exists on this system.
    Replace?
nl_NL: De ontvangen route bestaat al op dit systeem.
    Vervangen?

en: The received waypoint already exists on this system.
    Replace?
nl_NL: Het ontvangen waypoint bestaat al op dit systeem.
    Vervangen?

en: AISRollover
nl_NL: AIS-info bij aanwijzen

en: TideCurrentGraphRollover
nl_NL: Getij-info bij aanwijzen

en: Route Transmitted.
nl_NL: Route verzonden.

en: Error on Route Upload.  Garmin GPS not connected
nl_NL: Fout bij uploaden van route. Garmin GPS-ontvanger is niet verbonden.

en: Error on Route Upload.  Please check logfiles...
nl_NL: Fout bij laden van route. Raadpleeg logbestanden...

en: Show all routes
nl_NL: Toon alle routes

en: Route Name
nl_NL: Routenaam

en: From <-> To
nl_NL: Van <-> Naar

en: &Properties
nl_NL: &Eigenschappen

en: &Activate
nl_NL: &Activeren

en: &Center View
nl_NL: Ge&centreerd beeld

en: &Reverse
nl_NL: &Omdraaien

en: &Delete
nl_NL: &Verwijderen

en: &Resequence Waypoints
nl_NL: &Herorden waypoints

en: &Export selected...
nl_NL: &Exporteer selectie...

en: Export
nl_NL: Exporteren

en: &Delete All
nl_NL: Alles &verwijderen

en: Show all tracks
nl_NL: Toon alle tracks

en: Track Name
nl_NL: Track-naam

en: Length
nl_NL: Verheid

en: &Start Track
nl_NL: &Start track

en: Route from Track
nl_NL: Maak route van track

en: Send to &Peer
nl_NL: Verstuur naar 2ᵉ OpenCPN

en: Waypoints
nl_NL: Markeringspunten

en: Show all waypoints
nl_NL: Toon waypoints

en: Waypoint Name
nl_NL: Waypointnaam

en: Distance from own ship
nl_NL: Afstand vanaf eigen schip

en: &New
nl_NL: &Nieuw

en: &Go To
nl_NL: &Ga naar

en: &Send to GPS
nl_NL: &Verzend naar GPS

en: Delete All
nl_NL: Alles verwijderen

en: I&mport GPX...
nl_NL: I&mporteer GPX-bestand ...

en: Export All Visible...
nl_NL: Exporteer wat zichtbaar is...

en: Layers
nl_NL: Kaartlagen

en: Show all layers
nl_NL: Toon alle kaartlagen

en: Layer Name
nl_NL: Kaartlaagnaam

en: No. of items
nl_NL: Aantal items

en: Layer type
nl_NL: Kaartlaag soort

en: Create Temporary layer
nl_NL: Maak tijdelijke kaartlaag

en: Create Persistent layer
nl_NL: Maak permanente kaartlaag

en: Show WPT names
nl_NL: Toon namen

en: List contents
nl_NL: Toon inhoud

en: Are you sure you want to delete the selected object(s)
nl_NL: Weet u zeker dat u de geselecteerde objecten wilt verwijderen?

en: Are you sure you want to delete <ALL> routes?
nl_NL: Weet u zeker dat u ALLE routes wilt verwijderen?

en: Send Route(s) to OpenCPN Peer
nl_NL: Verstuur Route(s) naar 2ᵉ OpenCPN

en: Send Waypoint(s) to OpenCPN Peer
nl_NL: Verstuur Waypoint(s) naar 2ᵉ OpenCPN

en: Send Track(s) to OpenCPN Peer
nl_NL: Verstuur Track(s) naar 2ᵉ OpenCPN

en: &Merge Selected Tracks
nl_NL: &Samenvoegen geselecteerde tracks

en: Reduce Data...
nl_NL: Reduceer gegevens...

en: &Copy as text
nl_NL: &Kopieer als tekst

en: Select the maximum error allowed (in meters)
    after data reduction:
nl_NL: Selecteer de maximaal toegestane fout (in meters)
    na gegevensreductie:

en: Reduce Data Precision
nl_NL: Reduceer gegevensnauwkeurigheid

en: The amount of data used by the track
     was reduced by %d%%.
nl_NL: De hoeveel track-gegevens is
    gereduceerd met %d%%.

en: The currently running Track was not merged.
    You can merge it later when it is completed.
nl_NL: De huidige track is niet samengevoegd.
    Dit kan alsnog gebeuren na einde track.

en: OpenCPN Converting Track to Route....
nl_NL: OpenCPN Track naar route converteren...

en: Processing Waypoints...
nl_NL: Waypoints verwerken...

en: Done.
nl_NL: Klaar.

en: Are you sure you want to delete <ALL> tracks?
nl_NL: Weet u zeker dat u <ALL> tracks wilt verwijderen?

en: Overruled
nl_NL: Afgewezen

en: The waypoint you want to delete is used in a route, do you really want to delete it?
nl_NL: Het waypoint dat u wilt verwijderen wordt gebruikt in een route. Weet u zeker dat u het wilt verwijderen?

en: Are you sure you want to delete <ALL> waypoints?
nl_NL: Weet u zeker dat u <ALL> waypoints wilt verwijderen?

en: There are some waypoints used in routes or anchor alarms.
     Do you want to delete them as well?
     This will change the routes and disable the anchor alarms.
     Answering No keeps the waypoints used in routes or alarms.
nl_NL: Enkele punten worden gebruikt in routes of voor ankeralarmen.
    Wilt u deze ook verwijderen? Daardoor zullen de routes veranderen en
    de ankeralarmen uitschakelen. Het antwoord 'Nee' behoudt de markerings-
    punten die worden gebruikt in routes of alarmen.

en: Are you sure you want to delete this layer and <ALL> of its contents?
nl_NL: Weet u zeker dat u deze kaartlaag en ALLE inhoud ervan wilt verwijderen?

en: The file will also be deleted from OpenCPN's layer directory.
nl_NL: Het bestand wordt ook verwijderd uit de kaartlagenfolder van OpenCPN.

en: (Unnamed Layer)
nl_NL: (naamloze kaartlaag)

en: You are trying to delete an active AIS MOB route, are you REALLY sure?
nl_NL: U probeert een actieve AIS-MOB route te verwijderen. Wilt u dit echt doen?

en: Waypoints can be renamed to reflect the new order, the names will be '001', '002' etc.
    
    Do you want to rename the waypoints?
nl_NL: Markeringspunten kunnen hernoemd worden om de nieuwe volgorde weer te geven, namen zullen '001','002' etc. zijn
    
    Wilt u de markeringspunten hernoemen?

en: Waypoints will be renamed to reflect the natural order, the names will be '001', '002' etc.
    
    Do you want to rename the waypoints?
nl_NL: De waypoints worden hernoemd om de natuurlijke volgorde weer te geven, de namen worden '001', '002' etc.
    
    Wilt u de waypoints hernoemen?

en: Marks
nl_NL: Markeringen

en: The ScaMin value for new waypoints is set to
nl_NL: De ScaMin waarde voor nieuwe waypoints is ingesteld op

en: but current chartscale is
nl_NL: maar huidige kaartschaal is

en: Therefore the new waypoint will not be visible at this zoom level.
nl_NL: Daarom zal het nieuwe waypoint niet zichtbaar op dit zoomniveau.

en: Waypoint(s) Transmitted.
nl_NL: Waypoint(s) verzonden.

en: Error on Waypoint Upload.  Garmin GPS not connected
nl_NL: Fout bij laden van waypoints. Garmin GPS-ontvanger niet verbonden.

en: Error on Waypoint Upload.  Please check logfiles...
nl_NL: Fout bij laden van waypoints. Raadpleeg logbestanden...

en: Leg
nl_NL: Segment

en: To Waypoint
nl_NL: Naar waypoint

en: Elements to print...
nl_NL: Af te drukken onderdelen...

en: Show Waypoint name.
nl_NL: Toon waypoint-naam.

en: Show Waypoint position.
nl_NL: Toon waypoint-positie.

en: Show course from each Waypoint to the next one.
nl_NL: Toon koers van elk waypoint naar het volgende.

en: Show Distance from each Waypoint to the next one.
nl_NL: Toon afstand van elk waypoint naar het volgende.

en: Show Waypoint description.
nl_NL: Toon waypointbeschrijving.

en: Route Print
nl_NL: Route afdrukken

en: From
nl_NL: Van

en: To
nl_NL: Naar

en: Plan speed
nl_NL: Verwachte vaart

en: Enroute
nl_NL: Onderweg

en: Departure
nl_NL: Vertrek

en: Time
nl_NL: Tijdstip

en: Local@PC
nl_NL: Lokaal@PC

en: LMT@Location
nl_NL: LMT@Lokatie

en: Default color
nl_NL: standaard kleur

en: Width
nl_NL: Breedte

en: 2px
nl_NL: 2 px

en: To waypoint
nl_NL: Naar waypoint

en: To WP
nl_NL: Naar WP

en: Total Distance
nl_NL: Totale afstand

en: ETE
nl_NL: Vaartijd

en: Next tide event
nl_NL: Volgend HW/LW

en: wxFB Website
nl_NL: wxFB website

en: Links are opened in the default browser.
nl_NL: Links zijn geopend in de standaard browser.

en: Print
nl_NL: Afdrukken

en: Extend
nl_NL: Uitbreiden

en: Split
nl_NL: Splitsen

en: MoTwilight
nl_NL: Ochtendschemering

en: Sunrise
nl_NL: Zonsopkomst

en: Daytime
nl_NL: Overdag

en: Sunset
nl_NL: Zonsondergang

en: EvTwilight
nl_NL: Avondschemering

en: Nighttime
nl_NL: 's-Nachts

en: Arrived
nl_NL: Gearriveerd

en: Depart From
nl_NL: Vertrek van

en: Total distance
nl_NL: Totale afstand (NM)

en: Speed (Kts)
nl_NL: Vaart

en: Departure Time
nl_NL: Vertrektijd

en: Time enroute
nl_NL: Vaartijd

en: Are you sure you want to move Up this waypoint?
nl_NL: Weet u zeker dat u dit waypoint omhoog wilt plaatsen?

en: Are you sure you want to move Down this waypoint?
nl_NL: Weet u zeker dat u dit waypoint omlaag wilt plaatsen?

en: OpenCPN Move Waypoint
nl_NL: OpenCPN Verplaats waypoint

en: Are you sure you want to remove this waypoint?
nl_NL: Weet u zeker dat u dit waypoint wilt verwijderen?

en: OpenCPN Remove Waypoint
nl_NL: OpenCPN Verwijder waypoint

en: &Copy all as text
nl_NL: &Kopieer alles als tekst

en: Invalid date/time!
nl_NL: Ongeldige datum/tijd!

en: Unknown station!
nl_NL: Onbekend station!

en: Unavailable:
nl_NL: Niet beschikbaar:

en: Local
nl_NL: Plaatselijk

en: Links are opened for editing.
nl_NL: Links zijn geopend voor aanpassing.

en: S57 Cell Update chain incomplete.
    ENC features may be incomplete or inaccurate.
    Check the logfile for details.
nl_NL: S57 cel bevat een onvolledige reeks updates. 
    ENC functies zijn mogelijk onvolledig of onjuist.
    Controleer het logbestand voor details.

en: this file is not available
nl_NL: Bestand niet beschikbaar

en: Period ends:
nl_NL: Einddatum

en: Period starts:
nl_NL: Begindatum

en: Date ending:
nl_NL: Einde datum:

en: Date starting:
nl_NL: Datum gestart:

en: <font size=-2>(Sector angles are True Bearings from Seaward)</font><br>
nl_NL: <font size=-2>(Sectorhoeken zijn ware richtingen vanaf zeezijde)</font><br>

en: Safe restart
nl_NL: Veilige herstart

en: Preparing vector chart
nl_NL: Vectorkaart voorbereiden

en: GPS/Plotter Port
nl_NL: GPS/Plotter-poort

en: Prepare GPS for Route/Waypoint upload and press Send...
nl_NL: GPS-ontvanger voorbereiden op uploaden en op Verzenden klikken...

en: Progress...
nl_NL: Voortgang...

en: Detected OpenCPN peer instances
nl_NL: Gevonden andere OpenCPN programmas

en: Scan again
nl_NL: Scan opnieuw

en: It seems you have no tide/current harmonic data installed.
nl_NL: Er zijn geen gegevens geïnstalleerd voor het harmonisch getij.

en: Tide
nl_NL: Getijhoogte

en: Current
nl_NL: Getijstroom

en: Prev
nl_NL: Vorige

en: Next
nl_NL: Volgende

en: LMT@Station
nl_NL: LMT@Lokatie

en: Reference Station :
nl_NL: Referentiestation:

en: Data Source :
nl_NL: Gegevensbron:

en: Today
nl_NL: Vandaag

en: Tomorrow
nl_NL: Morgen

en: Shift to Larger Scale Chart
nl_NL: Gebruik kaart met grotere schaal

en: Shift to Smaller Scale Chart
nl_NL: Gebruik kaart met kleinere schaal

en: Hide ENC text
nl_NL: Verberg ENC-tekst

en: ToolTips
nl_NL: Tips

en: No, I don't want to hide it.
nl_NL: Nee, ik wil de knop niet verbergen.

en: No, and permanently remove the option to hide it.
nl_NL: Nee. Permanent de optie om dit te verbergen weghalen.

en: Yes, hide it.
nl_NL: Ja, verberg de knop.

en: The Man Over Board button could be an important safety feature.
    Are you sure you want to hide it?
nl_NL: De Man Over Boord knop is heeft een belangrijke veiligheidsfunctie.
    Weet u zeker dat u deze knop wilt verbergen?

en: Choose Toolbar Icons
nl_NL: Kies werkbalkpictogrammen

en: Show Time.
nl_NL: Toon Tijd.

en: Show Speed.
nl_NL: Toon Snelheid.

en: Track Print
nl_NL: Print route

en: Timestamp
nl_NL: Tijdstip

en: Avg. speed
nl_NL: Gem. vaart

en: Time Enroute
nl_NL: Vaartijd

en: Local @ PC
nl_NL: Computertijd

en: LMT @ Location
nl_NL: Lokale Middelbare Tijd

en: Time shown as
nl_NL: Tijd in

en: To route
nl_NL: Naar route

en: Display parameters
nl_NL: Weergaveparameters

en: Statistics
nl_NL: Statistiek

en: Recorded points
nl_NL: Opgeslagen punten

en: LMT @ Track Start
nl_NL: LMT @ trackstart

en: Extend track
nl_NL: Track uitbreiden

en: (m/d/y h:m)
nl_NL: (m/d/j u:m)

en: Legend
nl_NL: Legenda

en: Copy NMEA Debug window to clipboard.
nl_NL: Kopieer NMEA Debug venster naar klembord.

en: Message accepted
nl_NL: Bericht geaccepteerd

en: Input message filtered, output message filtered and dropped
nl_NL: Inkomend bericht gefilterd, uitgaand bericht gefilterd en verworpen

en: Input Message filtered and dropped
nl_NL: Inkomend bericht gefilterd en verworpen

en: Output Message
nl_NL: Uitgaand bericht

en: Information Message or Message with errors
nl_NL: Informatie- of foutbericht

en: 
    An OpenCPN dongle is detected but cannot be used due to missing permissions.
    
    This problem can be fixed by installing a udev rules file. Once installed,
    it will ensure that the dongle permissions are OK.
nl_NL: 
    Er wordt een OpenCPN dongle gedetecteerd, maar kan niet worden gebruikt door ontbrekende rechten.
    
    Dit probleem kan worden opgelost door een udev-regelbestand te installeren. Eenmaal geïnstalleerd,
    zorgt het ervoor dat de dongle permissies OK zijn.

en: 
    
    On flatpak, this must be done using the manual command instructions below
nl_NL: 
    
    In flatpak moet dit handmatig gedaan worden met de commando's in onderstaande instructie

en: 
    The device @DEVICE@ exists but cannot be used due to missing permissions.
    
    This problem can be fixed by installing a udev rules file. Once installed,
    the rules file will fix the permissions problem.
    
    It will also create a new device called @SYMLINK@. It is recommended to use
    @SYMLINK@ instead of @DEVICE@ to avoid problems with changing device names,
    in particular on laptops.
nl_NL: 
    Het apparaat @DEVICE@ bestaat maar kan niet worden gebruikt door ontbrekende rechten.
    
    Dit probleem kan worden opgelost door een udev-regelbestand te installeren. Eenmaal geïnstalleerd,
    zal het regelbestand de toestemmingen oplossen.
    
    Het maakt ook een nieuw apparaat aan met de naam @SYMLINK@. Het wordt aanbevolen om
    @SYMLINK@ te gebruiken in plaats van @DEVICE@ om problemen te voorkomen met het wijzigen van de apparaatnamen,
    in het bijzonder op laptops.

en: Do not show this dialog next time
nl_NL: Dit dialoogvenster volgende keer niet meer tonen.

en: 
    Rule successfully installed. To activate the new rule:
    - Exit opencpn.
    - Unplug and re-insert the USB device.
    - Restart opencpn
nl_NL: 
    Regel geïnstalleerd. Om de nieuwe regel te activeren:
    - Sluiten opencpn.
    - Ontkoppelen en opnieuw invoegen van het USB-apparaat.
    - Opencpn herstarten

en: 
    To do after installing the rule according to instructions:
    - Exit opencpn.
    - Unplug and re-insert the USB device.
    - Restart opencpn
nl_NL: 
     Na het installeren van de regel op instructies:
    -Sluit opencpn.
    - Het USB-apparaat ontkoppelen en opnieuw invoegen.
    - Opencpn herstarten

en: The device @device@ can not be found (disconnected?)
nl_NL: Het apparaat @device@ kan niet gevonden worden (verbinding verbroken?)

en: Manual command line instructions
nl_NL: Handmatige instructies voor opdrachtregel

en: Review rule
nl_NL: Regel beoordelen

en: Install rule
nl_NL: Installeer regel

en: Quit
nl_NL: Afsluiten

en: Errors encountered installing rule.
nl_NL: Fouten bij installeren regel.

en: Manage dongle udev rule
nl_NL: Beheer dongle udev regel

en: Manage device udev rule
nl_NL: Apparaat-udev regel beheren

en: OpenCPN device error
nl_NL: OpenCPN apparaat fout

en: Delete Waypoint
nl_NL: Verwijder waypoint

en: Move Waypoint
nl_NL: Verplaats waypoint

en: Dismiss
nl_NL: Afwijzen
